Terminacja ciąży cz.3 - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-27, 15:15   #2131
Panda789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 90
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Miska4896 Pokaż wiadomość
Mała iskierka... Ja właśnie w gyn centrum w Katowicach robiłam tydzień temu usg a wyników Papy jeszcze nie mam a że już 14 tydzień to biopsja kosmowki odpada... Wiec po 15 tc będę chciała robić amniopunkcje plus Fish lub macierz. Czekam jeszcze na wynik Panoramy...
Hej, biopsję kosmówki można spokojnie zrobić później, nawet w 16 tygodniu, pytałam o to d. Wiechecia.

Ja miałam biopsję jakoś w 14 tygodniu, polecam bardzo w/w doktora i dobreusg w Krakowie. Wynik (uprawniający do zabiegu) miałam po 2 dniach, koszt 2 tysiące.

Ale Twoje ryzyko nie jest najgorsze, jest bardzo duża szansa, że będzie OK, nie martw się na zapas (ja miałam ryzyko 1:4).
Panda789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 15:50   #2132
anaziowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7 i nadal nie moge uwoerzyc...Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Załamałam się bo na usg wszystko dobrze...zarówno w 11 tyg jak i w 13. W poniedziałek jadę na konsultacje do Wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?
anaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 15:55   #2133
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja biopsje kosmówki miałam jakoś w 14 tygodniu, wynik po 2-3 dniach, nie płaciłam nic - miałam skierowanie od ginekologa.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 16:21   #2134
Panda789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 90
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja biopsje kosmówki miałam jakoś w 14 tygodniu, wynik po 2-3 dniach, nie płaciłam nic - miałam skierowanie od ginekologa.
Zazdroszczę, ja w Krakowie na NFZ mogłam tylko zrobić amnio po 16 tygodniu.
Panda789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 17:49   #2135
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez anaziowa Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7 i nadal nie moge uwoerzyc...Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Załamałam się bo na usg wszystko dobrze...zarówno w 11 tyg jak i w 13. W poniedziałek jadę na konsultacje do Wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?
Hej. Nie byłam nigdy w Dębski Clinic, ale po śmierci prof. Dębskiego, to podobno już nie to samo. Jeżeli chodzi o lekarzy z Wwa, to ja przy dwóch ciążach i dwóch T. miałam tylko styczność z dr Roszkowskim i szczerze Go polecam. Przyjmuje w szpitalu na Czerniakowskiej i w Fertinie na ul.Dzikiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 18:48   #2136
totylkoona
Raczkowanie
 
Avatar totylkoona
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 166
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez zlamaneserce015 Pokaż wiadomość
Tak, niestety bezczaszkowie. Wada podobno się nie powtarza ale ja już w nic nie wierzę, jakieś ryzyko zawsze jest. Chciałabym ochrzcić dziecko sama jak że mnie wyleci ale przecież mózg nie jest niczym przykryty i czuję się podle ale boję się tego widoku, odrzuca mnie i nie będę chyba w stanie...Jestem z Gdańska i tutaj będę mieć zabieg. Czy można po T być jeszcze szczęśliwą? Mam wyrzuty sumienia nawet jak się uśmiechnę...przecież nie mogę się cieszyć skoro zrobię coś takiego...Dziękuję Wam że odpisałyście, chcę mieć już to za sobą...
Moja mala miala ta sama wade i wlasnie ze strachu podjelam decyzje, ze nie chce na nia patrzec. Po porodzie zapytano mnie czy chce zobaczyc dziecko ale odmowilam. Po powrocie do pokoju polozna zadla mi ponownie to pytanie chyba jeszcze 2 razy i wtedy zapytalam jej czy widok jest straszny a ona na to, ze nie straszny tylko smutny i tym mnie przekonala. Jestem jej bardzo wdzieczna, ze nie do konca uszanowala moje zdanie bo przyniosla mi sliczna dziewczynke z moimi ustami uchylonymi jak na drzemce i moim nosem, idealnymi paluszkami a na kazdym z nich paznokietek. I ten spokoj na buzi, bez grymasu bolu...nie zwracalam uwagi na wade, skupilam sie na wszystkim innym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
totylkoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 19:46   #2137
Miska4896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Panda789 Pokaż wiadomość
Hej, biopsję kosmówki można spokojnie zrobić później, nawet w 16 tygodniu, pytałam o to d. Wiechecia.

Ja miałam biopsję jakoś w 14 tygodniu, polecam bardzo w/w doktora i dobreusg w Krakowie. Wynik (uprawniający do zabiegu) miałam po 2 dniach, koszt 2 tysiące.

Ale Twoje ryzyko nie jest najgorsze, jest bardzo duża szansa, że będzie OK, nie martw się na zapas (ja miałam ryzyko 1:4).

Po testach papa jest o dziwo mniejsze ryzyko co. Mnie zdziwiło. Jutro będę umawiać się na konsultacje do specjalistów. Teraz ryzyko spadło 1:438. Czekam na Panoramę i ze wszystkim do. Jakiegoś dobrego lekarza ale chyba na amniopunkcje i tak się zdecyduje... To zawsze większą pewność... Pierwszy raz od tygodnia się uśmiechnęłam ale nadal się bardzo martwię... Jeszcze tydzień do wyników Panoramy.

A dzisiaj kolejna tragedia w mojej rodzinnej miejscowości w wypadku zginęły 2 dziewczynki jedna kilka lat druga 2 miesiące myślami jestem przy tej tragedii

Dziewczyny ja właśnie dopiero teraz skojarzylam, że ten Dębski który zmarł to ten Profesor
Miska4896 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 22:32   #2138
Panda789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 90
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Miska4896 Pokaż wiadomość

Po testach papa jest o dziwo mniejsze ryzyko co. Mnie zdziwiło. Jutro będę umawiać się na konsultacje do specjalistów. Teraz ryzyko spadło 1:438. Czekam na Panoramę i ze wszystkim do. Jakiegoś dobrego lekarza ale chyba na amniopunkcje i tak się zdecyduje... To zawsze większą pewność... Pierwszy raz od tygodnia się uśmiechnęłam ale nadal się bardzo martwię... Jeszcze tydzień do wyników Panoramy.

Masz bardzo dobre ryzyko, też bym nie robiła inwazyjnych testów póki panorama nic nie pokaże.
Panda789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 06:06   #2139
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny, tylko mi ginekolog powiedział, że zmieniły się wytyczne i teraz każde ryzyko powyżej 1:1000 jest uważane za wskazanie do testów inwazyjnych. Bo rok temu to było bodajże 1:300
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 06:44   #2140
Miska4896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Gomerka, u mnie na wynikach końcowych usg plus papa napisali że 1:438 jest to wynik pośredniego ryzyka i zaleca się badanie wolnego dna z krwi marki czyli Nipt lub amniopunkcje. Napisali też że poinformowali o możliwości powikłań w testach inwazyjnych od 0.1 do 0.2 %. Więc jak najbardziej zalecają.

Ale wkurzylam się właśnie. Bo wyniki Papy mam z 22 marca a jak. Dzwoniłam 25 i 26 mówili że nie mają!
Miska4896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 09:37   #2141
zlamaneserce015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

No ja chyba nie mam tyle siły jak Wy żeby zobaczyć dziecko...☹️ Dzisiaj ten dzień, mam dzwonić do szpitala o 14-15 bo wtedy są wypisy i powiedzą mi o której mam być...To czekanie mnie rozwala. Nie mogę się skupić na niczym. Myślę tylko o tym co mnie czeka. Nigdy nie miałam łyżeczkowania i tego też się boję...a za oknem piękne słońce. W moim sercu czarna dziura.
zlamaneserce015 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 10:48   #2142
Patka39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć dziewczyny, czytam to forum od 2 dni ,nie wiedziałam że tak nas duzo ,myślałam ze jestem sama.jestem 3 tyg po t.powodem był zd.moj synek urodził się w 22 tc-chyba najpóźniej .W ogóle wszystko było nie tak.nie mialam badań prenatalnych w 12 tc,dopiero polowkowe badanie usg spowodowało lawinę nieszczęść, amino na cito na drugi dzień, wynik fish za tydzień..nie było czasu na oficjalną drogę-mieszkam w małym mieście-koszmarna decyzja ..wywołanie porodu..przyjęcie za oddział- niby z poronieniem.to okropne .

Maluszek żył chwileczkę, położna ochrzcila,zrobiliśmy pochówek..

Jestesmy z mężem z tym sami.

Decyzja ???Ja wierzaca, praktykująca,blisko kościoła całe życie nigdy nie przypuszczałam ze zrobię coś co kłóci się z moim całym dotychczasowym myśleniem. Dużo z was pisało, ze nikt nie wie jak sie zachowa dopóki go coś takiego nie spotka. Trochę inaczej gdy wiadomo, że dzieciątko ma wady z którymi nie przeżyje ,a tu ..myśli że ono może żyć-tylko będzie inne ..A my odbieramy mu ta możliwość..jak poczytałam was ułożyło mi ,ze jest nas więcej. Tak naprawdę zastanawiam się ile osób świadomie zdecydiwaloby się na urodzenie dziecka z zd?

Może teraz mam taki etap że próbuje się usprawiedliwić ,,??nie wiem.

Dużo mi dala rozmowa-spowiedź z zakonnikiem. Potrzebowałam duchowego wsparcia i wskazówek co dalej, jak tu żyć..to podwójne obciążenie;strata upragnionego dziecka i świadomość t.wytlumaczyl ,ze Aniołek jest zbawiony i będzie się nami opiekował, że jrst szczęśliwy. I też mamy żyć dalej dla siebie i dzieci..I On i Bóg chce żebyśmy byli szczęśliwi..

Przez kilka pierwszych dni po szpitalu mialam koszmary.. strach ze spotka mnie kara...poczucie winy ..wyrzuty sumienia...do obłędu.po tym spotkaniu duża ulga ..troszkę lżej..

Staramy się żyć dalej ,choć nie ma dnia zebym nie płakała, jak jestem sama .

Cieszę się, ze chociaż tu można się wygadać, bo faktycznie nikt kto nie przeszedł przez to nie zrozumie nas.
Patka39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 12:13   #2143
Miska4896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Patka, a wcześniejsze usg nic nie wykazały przed polowkowym? Nie mówię tu o prenatalnym ale zwykłym usg.

Bardzo Ci współczuję
Miska4896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 12:44   #2144
Patka39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Za każdym razem było ok.w 12 tc tez mialam taką zwykłą wizytę, nie było słowa o przeziernosci i kościach nosowych.ja nie byłam świadoma żeby spytać. Mój synek nie miał żadnej innej wady-sedruszko idealne, nawet ten lekarz przy polowkowycm stwierdził ,że to rzadkie ,ale sa dzieci z zd "zdrowe ".

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Mam żal do lekarza,ze to tak późno wyszło i w sumie badania polowkowe zrobiłam ze swojej inicjatywy .pewnie by to niewiele zmieniło, ale mniejszy może bylby ból, bo nie czulabyn jeszcze ruchow ,mniej osób wiedziałoby w ogóle o mojej ciąży i nie miałabym tylu planów związanych z nową cudowną sytuacja w życiu.teraz po tych 5 miesiącach ciężko pogodzić się że już nie mam dziecka. To znaczy mam ..I zawsze będzie w moim sercu i myślach. Jest w innym wymiarze i wiem ,że kiedyś się z nim spotkam.

Odbyłam z nim rozmowę-zalecenie po spowiedzi-ciężko było, ale 2 dni temu dalam rade pójść na cmentarz sama w ciszy. Prosiłam żeby mi wybaczyl ,zrozumiał nas ,że nie chcieliśmy zeby się tulal gdzieś niechciany gdyby nas zabrakło. Bo to była najgorsza myśl przez te kilka dni przed t.ze dzieciaki z zd są może fajne ,kochane..tylko troszkę inne ,ale na zawsze pozostają dziećmi, nigdy nie są samodzielne,nie zakładają rodzin..wymagają opieki .

Tak jak tam któraś dziewczyna pisała-wolałam wziasc na siebie ten ciężar..niż pozwolić mu cierpieć-bo prawda jest taka że taka niepełnosprawność to cierpienie.
Patka39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 13:06   #2145
Miska4896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Patka przepraszam że pytam bo wiem że Ci ciężko. Co wyszło na tym usg polowkowym, że było aż tak oczywiste?

Co do Religi, to zakonnik udzielił Ci rozgrzeszenia? Bo właśnie się zastanawiam jak z tą religia jest...
Miska4896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 13:16   #2146
Panda789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 90
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Nigdy nie miałam łyżeczkowania i tego też się boję...
Miałam tak samo, strasznie się bałam zabiegu. Ale wiesz co? Z tych wszystkich etapów pobytu w szpitalu to właśnie zabieg wspominam dobrze, bezproblemowo. Czułam, że jestem coraz bliżej wyjścia do domu. Przeczytaj sobie moją relację z zabiegu (mój 1 post). Naprawdę ja nic nie czułam, narkozę zniosłam świetnie.

Jedyne co mnie martwi to to, że po pierwszej miesiączce miałam jakiś skrzep w macicy, dzisiaj idę sprawdzić czy to zeszło czy może mam jakieś zrosty...

Patka39 to prawda, nikt tego nie zrozumie tak dobrze jak my.

Mnie osobiście strasznie męczą teraz te dyskusje w mediach o aborcji, te wozy antyaborcyjne, protestujący za życiem ludzie. Nie wiem czy jestem jakaś bardziej wyczulona na to, czy po prostu teraz tak dużo się o tym mówi. Ci ludzie mają zwykle zdrowe dzieci, wnuki i wszystko wydaje im się takie piękne. A dzieci z ZD mogą być radością dla rodzica w okresie niemowlęcym, a potem jest niestety coraz trudniej, i pozostaje ta świadomość, że my kiedyś znikniemy a dziecko zostanie. My mieliśmy ZE ale moja decyzja byłaby taka sama gdyby wyszedł ZD. Przecież oddałabym wszystko, żeby moje dziecko było zdrowe, żeby rozwijało się tak jak rówieśnicy, żeby kiedyś poszło do szkoły i rozwijało swoje pasje. Czasami naprawdę strasznie ciężko mi się z tym pogodzić.
Panda789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 13:31   #2147
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja miałam łyżeczkowanie drugi raz (pierwszy raz- puste jajo płodowe w 2013 r.), zabieg trwał krótko, jedynie po zabiegu miałam straszne mdłości (ale to już któraś narkoza, że tak mam).

A na temat aborcji/ terminacji najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy mają zdrowe dzieci...
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 14:02   #2148
Patka39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Maluszek miał otwartą buzke przez całe badanie ,fald karkowy za duży (Ale to na tym etapie nie jrst miarodajne).inny lekarz -bo prosto pojechaliśmy jeszcze do innego lek,bo balam się amino i nie byłam pewna czy robić. Ten drugi zwrócił uwagę ze kości udowe i ramienne tak o tydz za krótkie. W zasadzie wszystkie te rzeczy byly mało znaczące..dające się wytłumaczyć w inny sposób

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Co do spowiedzi-tak dostałam rozgrzeszenie mąż tez się spowiadał. Dla mnie to akurat ważny aspekt-poczułam duża ulgę, ze ktoś poza nami wie w ogóle co się wydarzyło, płakałam strasznie jak trzymał ręce na mojej głowie i mówił-"ja rozgrzeszam".potrzebowała m tego ,żeby pójść dalej. Wiadomo, ze żałoba trwa ,strata jest ogromna, zawsze to będzie z nami. ,ale lżej jak wiesz ,ze Bóg wybaczyl .-teraz sobie samemu trzeba .

Mi tez dużo rzeczy teraz się skaka jakby wszystko było przeciwko mnie ..kilka dni temu dzień zd we wszystkich wiadomościach pokazywali dzieciaki ..I właśnie obrońców życia.. potem święto zwiastowania i tez w kościele kazanie o aborcji.mialam wrażenie że wszyscy patrzą na nas i oceniają i prawie kamienuja.ale to tylko moja głowa-zraniona psychika, lęki i zal ,ze akurat u nas musiało tak być..przecież te zespoły tak naprawdę rzadkość-tak?1/800 ? Wszyscy obok maja zdrowe dzieci ..dlaczego my.?

Staram sie nie zadawać już takich pytań...nikt nie odpowie...teraz trzeba się jakoś zebrać w sobie i nie dopuścić do depresji
Patka39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 14:05   #2149
Miska4896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Patka współczuję, rzeczywiście po usg ciężko było poznać.

Dziewczyny, ja wam powiem, że mnie to też wkurza, że krzyczą przeciw tylko ci co nie mają dzieci lub mają zdrowe... Nasze Państwo nie wspiera osób niepełnosprawnych jak nie masz kasy to jest się skazanym tylko na fundację...
Ostatnio jak jechałam do. Lekarza czytałam ta ustawę z 2017 która upoważnia m. In. Kobiety w ciąży do korzystania z badań czy wizyt bez kolejki. Ta ustawa. Obejmuje też niepełnosprawne dzieci od urodzenia do 18 roku życia... A dalej co? Przecież nie ozdrowieja cudem mając 19 lat... I tak że wszystkim...
Miska4896 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 14:22   #2150
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Patka39 Pokaż wiadomość
Maluszek miał otwartą buzke przez całe badanie ,fald karkowy za duży (Ale to na tym etapie nie jrst miarodajne).inny lekarz -bo prosto pojechaliśmy jeszcze do innego lek,bo balam się amino i nie byłam pewna czy robić. Ten drugi zwrócił uwagę ze kości udowe i ramienne tak o tydz za krótkie. W zasadzie wszystkie te rzeczy byly mało znaczące..dające się wytłumaczyć w inny sposób

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Co do spowiedzi-tak dostałam rozgrzeszenie mąż tez się spowiadał. Dla mnie to akurat ważny aspekt-poczułam duża ulgę, ze ktoś poza nami wie w ogóle co się wydarzyło, płakałam strasznie jak trzymał ręce na mojej głowie i mówił-"ja rozgrzeszam".potrzebowała m tego ,żeby pójść dalej. Wiadomo, ze żałoba trwa ,strata jest ogromna, zawsze to będzie z nami. ,ale lżej jak wiesz ,ze Bóg wybaczyl .-teraz sobie samemu trzeba .

Mi tez dużo rzeczy teraz się skaka jakby wszystko było przeciwko mnie ..kilka dni temu dzień zd we wszystkich wiadomościach pokazywali dzieciaki ..I właśnie obrońców życia.. potem święto zwiastowania i tez w kościele kazanie o aborcji.mialam wrażenie że wszyscy patrzą na nas i oceniają i prawie kamienuja.ale to tylko moja głowa-zraniona psychika, lęki i zal ,ze akurat u nas musiało tak być..przecież te zespoły tak naprawdę rzadkość-tak?1/800 ? Wszyscy obok maja zdrowe dzieci ..dlaczego my.?

Staram sie nie zadawać już takich pytań...nikt nie odpowie...teraz trzeba się jakoś zebrać w sobie i nie dopuścić do depresji
Hej Patka, bardzo mi przykro napisałam do Ciebie priv, u mnie też było ZD. Pozdrawiam Cię bardzo ciepło, trzymaj się !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 16:10   #2151
zlamaneserce015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jestem już w szpitalu. Jutro mi podadzą tabletki a potem łyżeczkowanie. Dostałam też informację że jak nie chcę zorganizować pogrzebu to oni dziecko skremują i będzie pochowane w zbiorowym grobie Dzieci Nienarodzonych - czuję ulgę przynajmniej w tym aspekcie bo po pierwszym poronieniu nikt mi nie powiedział co dalej z ciałem. Będę miała gdzie się modlić. Dziewczyny jesteście Wielkie! Tylko dzięki Waszym postom jakoś się trzymam i nie poddaję. Mam tak samo z tymi informacjami o aborcji w mediach...ja też jestem pro life jak dziecko będzie mogło godnie i szczęśliwie żyć ale jak mówić o szczęściu kiedy nie ma czaszki a mózg pływa... Patrzą tylko że swojej perspektywy, widziałam kobietę która się wypowiadała że jest za życiem ale sama ma 4 zdrowych dzieci. Fajnie, też bym tak chciała i pewnie też bym miała takie zdanie ale niestety, życie bywa różne i często niesprawiedliwe.
zlamaneserce015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 16:28   #2152
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez zlamaneserce015 Pokaż wiadomość
Jestem już w szpitalu. Jutro mi podadzą tabletki a potem łyżeczkowanie. Dostałam też informację że jak nie chcę zorganizować pogrzebu to oni dziecko skremują i będzie pochowane w zbiorowym grobie Dzieci Nienarodzonych - czuję ulgę przynajmniej w tym aspekcie bo po pierwszym poronieniu nikt mi nie powiedział co dalej z ciałem. Będę miała gdzie się modlić. Dziewczyny jesteście Wielkie! Tylko dzięki Waszym postom jakoś się trzymam i nie poddaję. Mam tak samo z tymi informacjami o aborcji w mediach...ja też jestem pro life jak dziecko będzie mogło godnie i szczęśliwie żyć ale jak mówić o szczęściu kiedy nie ma czaszki a mózg pływa... Patrzą tylko że swojej perspektywy, widziałam kobietę która się wypowiadała że jest za życiem ale sama ma 4 zdrowych dzieci. Fajnie, też bym tak chciała i pewnie też bym miała takie zdanie ale niestety, życie bywa różne i często niesprawiedliwe.
Trzymaj się kochana i oby szybko poszło. Ja jutro jadę i czeka mnie to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 17:04   #2153
kacona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 165
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Przykro że dołączają nowe dziewczyny. To wszystko jest strasznie nie sprawiedliwe.

Haniutka33, złamaneserce, jestem z wami. Trzymajcie się kochani.
kacona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 21:01   #2154
Panda789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 90
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
mialam wrażenie że wszyscy patrzą na nas i oceniają i prawie kamienuja.ale to tylko moja głowa-zraniona psychika, lęki i zal ,ze akurat u nas musiało tak być..przecież te zespoły tak naprawdę rzadkość-tak?1/800 ? Wszyscy obok maja zdrowe dzieci ..dlaczego my.?
Mam tak samo i też wiem, że to siedzi w głowie.
Według genetyczki moje wyjściowe ryzyko na trisomię było 0,3% (27 lat)


Cytat:
Jestem już w szpitalu. Jutro mi podadzą tabletki a potem łyżeczkowanie.
Trzymaj się kochana. Pisz do nas jeśli potrzebujesz wsparcia albo masz jakieś pytania. Mam nadzieję, że masz godne warunki w szpitalu i opieka jest ok, bo to też jest bardzo ważne.


Dziewczyny ja dzisiaj jestem po kontroli u ginekologa, i przynajmniej w usg wszystko wygląda dobrze więc poczułam dużą ulgę. Niby nic, ale jednak ostatnio były jakieś skrzepy widoczne i się martwiłam, że robią mi się jakieś zrosty po łyżeczkowaniu. Zrobiłam mnóstwo różnych badań i lekarz powiedział, że mam bardzo dobre AMH (rezerwę jajnikową), więc może jeszcze będzie kiedyś dobrze. Czekam ciągle na wyniki kariotypów od genetyka...
Panda789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 08:17   #2155
zlamaneserce015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Czekam na badanie USG bo muszą mi zrobić jeszcze raz żeby potwierdzić wadę a potem się dowiem o dalszych procedurach. Leżę z kobietą na sali która urodziła nad ranem córkę w 23 tygodniu i cały czas płacze bo nikt jej nie daje gwarancji czy dziecko przeżyje...ja leżę ze swoim dramatem a ona swoim.

Opowiadała komuś że jak ja na żywca prawie łyżeczkowali i jestem przerażona...
zlamaneserce015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 08:32   #2156
Patka39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A może coś jadła, bo wtedy nie można narkozy podac całkowitej..nie martw się na zapas .u cb może być zupełnie inaczej .jestem myślami z tb
Patka39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 09:13   #2157
Bozka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 9
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Co do lyzeczkowania miałam na żywo w szpitalu klinicznym - podwójny glupi Jaś i naprawdę nic nie czułam a po zastrzyku lekki odlot i wyluzowanie. Nie ma sie czego bać naprawdę poza tym adrenalina po porodzie robi swoje. Oby poszlo szybko i sprawnie.
Bozka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 10:43   #2158
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jestem już w szpitalu i czekam na podanie tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Leżę z jedną dziewczyna, myślicie że mogę jej powiedzieć jak zapyta co mi dolega?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 10:47   #2159
zlamaneserce015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ech...a mi zrobili usg, podpisałam zgodę na terminację i dopiero jutro zaczną całą procedurę....nie rozumiem, ile mam jeszcze cierpieć!
zlamaneserce015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 11:07   #2160
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez zlamaneserce015 Pokaż wiadomość
Ech...a mi zrobili usg, podpisałam zgodę na terminację i dopiero jutro zaczną całą procedurę....nie rozumiem, ile mam jeszcze cierpieć!
Ja już dostałam tabletki więc sama jestem ciekawa jak to długo potrwa. Ostatnio urodziłam na drugi dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.