Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-03, 20:12   #1111
Shagia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Hej mam do was pytanie bo tu widze sporo osób dobrze poinformowana. A co z takimi polskimi firmami jak "AA' czy "Atw" "barwa", "pharmaceris", "dermedic" i inne <to sa z reguły kosmetyki które mozna dostac w aptece tylko> nie wiem co prawda do kogo należa ale mam taka prośbe o sprawdzenie tego . jeszcze jedna firma nie testująca jest "Flos -lek" aha i jak jest napisane ze testowane dermatologicznie to = sie nie testowane na zwierzakach czy nie ? a kosmetyki wyprodukowane w warunkach farmaceutycznych? pozdro

Ps wiecie co tak wpadłam na pomysł że przydałaby sie taka stronka że tylko wpisac firme i żeby wyskakiwało czy to jest testowane czy nie. Może podrzucic ten pomysl jakiejś organizacji ? to by ułatwilo szukanie tylko to musiało by byc dosyc szczegółowe. co o tym myslicie?
Shagia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-04, 22:59   #1112
VeiN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 133
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

dziewczyny a jakich uzywacie perfum ? (mam nadzieje ze nie bylo tego pytania a jesli tak to przepraszam ;] )
VeiN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-04, 23:27   #1113
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja ostatnio dostałam Moshino i mam nadzieję, że nie są testowane, poza tym jakieś stare avony i Lacosta ale to już jest niestety od coty, poza tym perfum używam baaardzo żadko, tą lacoste mam już z dobre kilka lat.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 10:21   #1114
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Witajcie, odświeżam wątek - mimo, że nie jestem wege, chcę stosować kosmetyki nie testowane. Teraz mam sporo z dobrego Erisa (seria Pharmaceris i Lirene - zostaję przy tym). Perfumami będzie mi się żal pożegnać - mój ukochany Giorgio jest testowany. Ale dobrze, wiedzieć które nie są testowane. To jak jest z biodermą (la roche idzie w odstawkę)
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 16:34   #1115
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Nie wiem,czy dobrze twojego posta zrozumiałam,daltego przypomnę - Eris korzysta z testowanych składników.

Mam do Was pytanie,jak są hodowane komórki do wytworzenia skóry i innych narządów na których się tesutje składniki/kosmetyki?wiem,że jest pobierana jakaś komórka macierzysta,ale skąd ona jest pobierana?
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 16:57   #1116
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Po dłuższych przemyśleniach postanowiłam, że sobie odpuszczę to czy dany kosmetyk jest testowany czy nie, mam za wrażliwą skórę by się w to bawić.
Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 21:42   #1117
maja7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

no niestety są ludzie którzy szybko sie poddają! najbardziej mnie wkurza jak w jakimś sklepie proponuje mi ekspedientka kosmetyki testowane mówie "nie dziekuje są testowane na zwierzetach takich nie używam" a ona sie głupio uśmiecha to samo mam w pracy też nikt tego nie rozumie
maja7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 22:08   #1118
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

No cóż.... chyba pozostawię to bez komentarza. Trochę mnie Weronika wgniotła w ziemię.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 22:12   #1119
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

l'occitane nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach, a ich wody toaletowe i perfumy są długotrwałe i pięknie pachną
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 13:23   #1120
babciamalina125
Rozeznanie
 
Avatar babciamalina125
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 664
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

A czy Gliss Kur testuje kosmetyki na zwierzętach ?
__________________
babciamalina125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 14:19   #1121
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Tez mi w sumie łapcie opadły,ale namawiać usilnie nie będę.Muszą być chęci a where's there a will there's a way
Cytat:
Napisane przez babciamalina125 Pokaż wiadomość
A czy Gliss Kur testuje kosmetyki na zwierzętach ?
Na 100%,gliss kur to linia szwarzkopf,jakkolwiek się brzydala pisze,a ten napewno grzeszy.
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 16:06   #1122
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Mnie też wgniotła wypowiedź Weroniki.
Że też niektórzy mają wrażliwą skrórę na twarzy a niewrażliwą tkankę mięśniową poprzecznie prążkowaną sercową... ;/
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 16:11   #1123
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Chatul !! Szkoda,że tego nie słyszałam wcześniej,jak jedna z wizażanek napisała,że nie zrezygnuje z kolorówki l'oreala ;s wtedy to mnie dopiero zatkało

Edit:Taki mały offtop;} Chatul,a krwawnik to na co pijesz jeśli można wiedzieć?
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 16:58   #1124
tchorzofredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

cholera,przecież większość kosmetyków cruelty free jest właśnie dla wrażliwców! bo to właśnie składniki pochodzenia zwierzęcego plus wszelkie tanie chemiczne wypełniacze są baaardzo alergenne beznadzieja Weroniko... bardzo złe nastawienie, choć sa różni ludzie... moja koleżanka za moja namową kupiła cienie dobre,ale już błyszczyk loreala - też mi ręce opadły. Widać decyzja zależy od wrażliwości,ale człowieka,a nie jego skóry. GRUBOSKÓRNI
tchorzofredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 17:24   #1125
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dla mnie to jest jakaś abstrakcja nie z tego świata.Kupię śminę,żeby na minutę mieć(notabene - zbędny jak cholera)kolorowy połysk mimo tym samym wspierając sadystów.Ale uważam,że nie ma sensu zwracać uwagi takim osobom,bo to daje tylko efekt bumerangu - takie osoby najczęściej zostają przy swoim,tak na przekór chociażby.Albo ktoś sam się zdecyduje na to,albo nie.

Wracając do tematu - ponawiam pytanko o to,czy wiecie skąd pochodzą komórki z których wytwarza się materiały(skórę,oczka itp.) do testowania?
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 18:18   #1126
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Chatul !! Szkoda,że tego nie słyszałam wcześniej,jak jedna z wizażanek napisała,że nie zrezygnuje z kolorówki l'oreala ;s wtedy to mnie dopiero zatkało

Edit:Taki mały offtop;} Chatul,a krwawnik to na co pijesz jeśli można wiedzieć?
Łeh, mnie w ogóle zatyka jak widzę reakcje ludzi na to, że nie używam kosmetyków testowanych na zwierzętach ;/ Chociaż 3 osoby już do tego przekonałam No i mamę powoli przekonuję. Robię to w taki sposób, że pytam ją jakie kosmetyki dobrze jej służą i proponuję odpowiedniki, które nie były testowane na zwierzętach. I wilk syty i owca cała

A krwawnik piję na drobne krwawienia w układzie pokarmowym. Jestem maniaczką kawy- i to nie rozpuszczalnej ;] więc muszę dbać o siebie.

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest jakaś abstrakcja nie z tego świata.Kupię śminę,żeby na minutę mieć(notabene - zbędny jak cholera)kolorowy połysk mimo tym samym wspierając sadystów.Ale uważam,że nie ma sensu zwracać uwagi takim osobom,bo to daje tylko efekt bumerangu - takie osoby najczęściej zostają przy swoim,tak na przekór chociażby.Albo ktoś sam się zdecyduje na to,albo nie.
Ja się właściwie w ogóle nie maluję- nic a nic więc problem kosmetyków do makijażu mi odpada. Ale ostatnio mnie skusiły dwa cienie Inglota [ 32 zł. w plecy ale przynajmniej przy moim użytkowaniu na dłuuugo starczą ]. Pytałam sprzedawczynie czy Inglot testuje na zwierzętach. Mówiły, że nie i zaufałam im. Słusznie? Mam nadzieję, że tak.

Cytat:
Napisane przez tchorzofredka Pokaż wiadomość
cholera,przecież większość kosmetyków cruelty free jest właśnie dla wrażliwców! bo to właśnie składniki pochodzenia zwierzęcego plus wszelkie tanie chemiczne wypełniacze są baaardzo alergenne beznadzieja Weroniko... bardzo złe nastawienie, choć sa różni ludzie... moja koleżanka za moja namową kupiła cienie dobre,ale już błyszczyk loreala - też mi ręce opadły. Widać decyzja zależy od wrażliwości,ale człowieka,a nie jego skóry. GRUBOSKÓRNI
Ja mam niesamowicie wrażliwą skórę. Uważam na wszystko co na nią kładę. I jakoś nie mam problemu ze znalezieniem kosmetyku. Ba! Moja kieszeń ma się dobrze odkąd wybieram tylko te produkty, które nie były testowane na zwierzętach. Bo staję w sklepie przed półką i na samym wstępie mi odpada 95% kosmetyków bo testowane na zwierzętach ;/ I wiecie co mam zamiar robić? Jak będą ludzie stali przy półkach i głośno się zastanawiali, który produkt wziąć, odradzę im wszystkie testowane na zwierzętach ;]
A z resztą, spokojnie można robić sobie domowe odżywki. Ja ostatnio stosuję miód zmieszany z aloesem i olejem rycynowym. Na 100% nie testowane na zwierzętach
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 18:53   #1127
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Inglot napewno nie testuje,ostatnio ktoś wkleił list od nich..
Hrhr,też czasem się czaję,żeby pomóc pani,która od pół godziny stoi w jednym miejscu i myśl co wybrać.Swoją drogą to wielka oszczędność czasu - podchodzę do pułki i patrzę na dwie/trzy firmy i bez problemu wybieram coś dla siebie.
Moja kieszeń również ma się o wiele lepiej po przejściu na same nieteściuchy.Ziaja jest prześwietna no i do ceny brakuje słów po prostu,aż niemożliwe.
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 18:57   #1128
babciamalina125
Rozeznanie
 
Avatar babciamalina125
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 664
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Na 100%,gliss kur to linia szwarzkopf,jakkolwiek się brzydala pisze,a ten napewno grzeszy.
to beznadziejnie
__________________
babciamalina125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 19:10   #1129
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez babciamalina125 Pokaż wiadomość
to beznadziejnie
Wręcz bardzo,cywilizacja i technologia idzie na przód a oni zdają się stać.
Ja polecam produkty Joanny,oraz jak Chatul napisała - domowe wyroby - maseczka z olejkiem rycynowym,z jajek,płukanka z pokrzywy itp.
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 19:28   #1130
Shagia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

a mi to nikt nie odpowie no dzieki...... a moze jednak mi ktos coś odpowie?
Hej mam do was pytanie bo tu widze sporo osób dobrze poinformowana. A co z takimi polskimi firmami jak "AA' czy "Atw" "barwa", "pharmaceris", "dermedic" i inne <to sa z reguły kosmetyki które mozna dostac w aptece tylko> nie wiem co prawda do kogo należa ale mam taka prośbe o sprawdzenie tego . jeszcze jedna firma nie testująca jest "Flos -lek" aha i jak jest napisane ze testowane dermatologicznie to = sie nie testowane na zwierzakach czy nie ? a kosmetyki wyprodukowane w warunkach farmaceutycznych? pozdro
Shagia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 19:51   #1131
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Inglot napewno nie testuje,ostatnio ktoś wkleił list od nich..
Hrhr,też czasem się czaję,żeby pomóc pani,która od pół godziny stoi w jednym miejscu i myśl co wybrać.Swoją drogą to wielka oszczędność czasu - podchodzę do półki i patrzę na dwie/trzy firmy i bez problemu wybieram coś dla siebie.
Moja kieszeń również ma się o wiele lepiej po przejściu na same nieteściuchy.Ziaja jest prześwietna no i do ceny brakuje słów po prostu,aż niemożliwe.
To świetnie, że Inglot nie testuje na zwierzętach.

No ja tak samo mam, dwie, trzy firmy i koniec. Łeh, najbardziej lubię te spojrzenia sprzedawczyń gdy pytam czy dany kosmetyk był testowany na zwierzętach ;/ Tak samo dziwnie patrzą na mnie w kasie gdy mówię, że nie chcę ich foliowej torby, która jest beznadziejnej jakości, a która rozkładać się będzie latami ;/ Chociaż niektóre mi przytakują. Ale tylko po to by kolejnemu klientowi zapakować zakupy właśnie do tych cholernych siatek! No gotuje się we mnie wtedy coś ;/

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Wręcz bardzo,cywilizacja i technologia idzie na przód a oni zdają się stać.
Ja polecam produkty Joanny,oraz jak Chatul napisała - domowe wyroby - maseczka z olejkiem rycynowym,z jajek,płukanka z pokrzywy itp.
Ja mam wrażenie, że oni się cofają ;/
A domowe wyroby rządzą. Znam cały skład kosmetyków, które sobie robię, sama wybieram stężenie, wiem, ze nie były testowane na zwierzętach... Normalnie same zalety

Cytat:
Napisane przez Shagia Pokaż wiadomość
a mi to nikt nie odpowie no dzieki...... a moze jednak mi ktos coś odpowie?
Hej mam do was pytanie bo tu widze sporo osób dobrze poinformowana. A co z takimi polskimi firmami jak "AA' czy "Atw" "barwa", "pharmaceris", "dermedic" i inne <to sa z reguły kosmetyki które mozna dostac w aptece tylko> nie wiem co prawda do kogo należa ale mam taka prośbe o sprawdzenie tego . jeszcze jedna firma nie testująca jest "Flos -lek" aha i jak jest napisane ze testowane dermatologicznie to = sie nie testowane na zwierzakach czy nie ? a kosmetyki wyprodukowane w warunkach farmaceutycznych? pozdro
Ja w przypadku takich małych firm, których na listach nie ma, sprawdzam skąd są. Jeśli są z Polski to kupuję- raz, że kocham wspomagać takie produkty- jestem patriotką , a dwa, że w Polsce jest zakaz testowania na zwierzętach z tego co wiem.

A "testowane dermatologicznie" przeważnie jest po prostu takim subtelniejszym "Nasz kosmetyk jest bezpieczny- on tylko ocieka krwią niewinnych stworzonek" ;C ;C ;C

A właśnie, co z Rossmannem? Te wszystkie Yung, które produkuje itd. Bo szukałam w wątku i niczego nie znalazłam- może przeoczyłam. Wie ktoś jak z tymi produktami jest? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 21:28   #1132
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Shagia Pokaż wiadomość
a mi to nikt nie odpowie no dzieki...... a moze jednak mi ktos coś odpowie?
Hej mam do was pytanie bo tu widze sporo osób dobrze poinformowana. A co z takimi polskimi firmami jak "AA' czy "Atw" "barwa", "pharmaceris", "dermedic" i inne <to sa z reguły kosmetyki które mozna dostac w aptece tylko> nie wiem co prawda do kogo należa ale mam taka prośbe o sprawdzenie tego . jeszcze jedna firma nie testująca jest "Flos -lek" aha i jak jest napisane ze testowane dermatologicznie to = sie nie testowane na zwierzakach czy nie ? a kosmetyki wyprodukowane w warunkach farmaceutycznych? pozdro
Wybacz,nie odpowiedziałam umyślnie ;s wystarczy w wpisać w wyszukiwarce AA albo inne,które szukasz.AA to oceanic,o barwie też była mowa(nie wiem jednak co dokładnie mówiono).
A co do tego,że w PL nie testują kosmetyków - to wcale nie znaczy,że nie używają składników które były tak testowane.

Mnie też drażni ta 'dobroć' pakowania w foliówki w Rossmanie,zawsze mówię,że nie chcę,ale często panie natarczliwie przystają na swoim,ale ja po prostu wyjmuję produkty i oddaję siatkę.Pytasz,czy produkt był testowany? a one co,otwierają buzię i wyglądają jakby szukały jezyka?
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 21:57   #1133
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Wybacz,nie odpowiedziałam umyślnie ;s wystarczy w wpisać w wyszukiwarce AA albo inne,które szukasz.AA to oceanic,o barwie też była mowa(nie wiem jednak co dokładnie mówiono).
A co do tego,że w PL nie testują kosmetyków - to wcale nie znaczy,że nie używają składników które były tak testowane.

Mnie też drażni ta 'dobroć' pakowania w foliówki w Rossmanie,zawsze mówię,że nie chcę,ale często panie natarczliwie przystają na swoim,ale ja po prostu wyjmuję produkty i oddaję siatkę.Pytasz,czy produkt był testowany? a one co,otwierają buzię i wyglądają jakby szukały jezyka?
Wiem, wiem, że same składniki mogą być testowane na zwierzętach ;/ Dlatego w sumie wpadłam na świetny pomysł- całkowicie zrezygnuję z produktów dostępnych w drogeriach. Zużyję to co mam i tyle. Bo dzisiaj zrobiłam sobie na tłustych włosach fajną maseczkę [ dawałam skład kilka postów wcześniej ] spłukałam ją a włosy wyglądają jak świeżo umyte

Mnie w Rossmannie nikt nigdy nie wpakował produktów do siatki na siłę. Ale ja w glanach i skórzanej kurtce potrafię groźnie wyglądać [;

Tak, tak, wiem. Skóra ze zwierząt. Ale jednak uważam, że skóra jest w miarę w porządku. Bo i tak zwierzęta hodowlane są zabijane na pokarm, a ze skór robione są wtedy glany, kurtki, płaszcze... Ale śmiało możecie powiedzieć co Wy o tym myślicie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 22:05   #1134
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Oj nie,skóry to w życiu nie założę,noszę buty skórzane i uważam to już za spore przegięcie ze swojej strony;s ale po prostu nie zniosę smrodu z butów jakichś tekstylnych czy coś.
A Ziajka Ci nie pasi?ALbo St.Ives?Joanna czy cuś?
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 22:18   #1135
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Oj nie,skóry to w życiu nie założę,noszę buty skórzane i uważam to już za spore przegięcie ze swojej strony;s ale po prostu nie zniosę smrodu z butów jakichś tekstylnych czy coś.
A Ziajka Ci nie pasi?ALbo St.Ives?Joanna czy cuś?
No cóż, ja noszę skóry. I glany też. I powiedzmy sobie szczerze, byłoby mi baaaardzo ciężko rozstać się z nimi.
Łeh, no ale taki świat. Są konsumenci pierwszego i drugiego rzędu. Mnie chodzi o humanitaryzm. Cóż, drapieżniki też zabijają inne zwierzęta. Ale zabić a torturować to dwie inne rzeczy.
W ogóle ten świat chory jest.

No Ziaja mi bardzo pasi. Mam w zapasie jeszcze przynajmniej 3 odżywki tej firmy :P A właśnie, wiem, że Ziaja nie testuje, a jak ze składnikami? Też nie są testowane na niewinnych zwierzątkach?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 22:25   #1136
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ziaja jest cacy,nic nie jest testowane na zwierzętach,nawet jedwab pozyskują w jakiś dopuszczalny sposób(gdzies pare stron wcześniej wkleiłam list od nich)
A skąd pewność,że skóra na buty i kurtałkę została humanitarnie zdobyta?O ile zdzieranie skóry może być humanitarne;s pytam ze zwykłej ciekawości,nie czepiam się,jeżeli w którymś momencie to tak zabrzmiało
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 23:03   #1137
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Ziaja jest cacy,nic nie jest testowane na zwierzętach,nawet jedwab pozyskują w jakiś dopuszczalny sposób(gdzies pare stron wcześniej wkleiłam list od nich)
A skąd pewność,że skóra na buty i kurtałkę została humanitarnie zdobyta?O ile zdzieranie skóry może być humanitarne;s pytam ze zwykłej ciekawości,nie czepiam się,jeżeli w którymś momencie to tak zabrzmiało
No to cieszę się, że Ziaja jest w porządku Bo moje ulubione kosmetyki to właśnie Ziaji

No wiesz, zawsze słyszałam, że najpierw zwierzę jest zabijane a potem skórę się zabiera na skórzane wyroby a mięso do jedzenia.
Natmiast futra pozyskiwane są w straszny sposób.
Także między noszeniem skóry a futra jest, z tego co wiem, kolosalna różnica.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 08:38   #1138
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Mam pytanie odnośnie kremów ze śluzu ślimaka (potrzebuję nabyć, bo mam brzydką bliznę na twarzy i chciałabym się jej pozbyć) konkretnie Eliciny. Macie jakieś informacje odnośnie tego jak ów śluz jest pozyskiwany? Przeczytałam gdzieś, że ślimakom to nie szkodzi ani nie cierpią przy tym.

I czy składniki tego produktu są testowane na zwierzętach?

Ponawiam też pytanie o firmę Farouk. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę czy oni testują swoje produkty, to proszę o podzielenie się nią
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 11:30   #1139
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
[..] Ponawiam też pytanie o firmę Farouk. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę czy oni testują swoje produkty, to proszę o podzielenie się nią
Farouk ma serię CHI, tak? Ja mam odżywkę tej firmy, na której napisane jest, że produkt nie był testowany na zwierzętach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 14:44   #1140
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Co do skór to też noszę, mimo, iż jestem wege ( tzn. ichtiwegetarinką bo rybki jem), ale zawsze miałam podejście, że skóra jest ze zwierząt zabijanych na mięso. I zawsze powtarzam ludziom, że ok ja noszę glany, ale ty jesz mięso i dajmy na to w ciągu roku zjesz z 30 krówek, a ja glany mam z jednej krówki którą ty zjadłeś i ja moje glany noszę przez lata. A co do kosmetyków to od kiedy używam nietestowanych taniej na tym wychodzę, bo zamiast kupić jakiegoś L'oreala za 40 zł to kupię dobrą Joannę za 6 zł I Joanna o wiele lepiej działa, niż przereklamowany L'oreal.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.