Jaka szkoła języka angielskiego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 06:24   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221

Jaka szkoła języka angielskiego?


Hej babeczki, chciałabym zacząć uczyć się angola, jednak nie wiem jaka szkoła jest najlepsza, najskuteczniejsza a zarazem najtańsza. Myślałam nad Speak Up, miałyście kontakt z tą szkołą?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 07:03   #2
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Moze napisz z jakiego miasta jestes, to wtedy bedzie latwiej cos doradzic. Z tego co mi sie kojarzy Speak Up uczy metoda Callana? No coz, nie kazdemu moze opowiadac, a ja jestem raczej jej przeciwniczka, tym bardziej na poczatku gdy nie znasz podstaw gramatyki.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 07:09   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Jestem z Torunia i interesuje mnie nauka angola na poziomie podstawowym
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 18:04   #4
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

byłam dzisiaj na rozmowie w SPEAK UP
oferta zachęcająca, jest promocja -> cena całego kursu -50% i wyszło 149zł miesięcznie i książki za darmo, wszystko super z tego co mówił pan konsultant( bardzo przystojny przez co nie mogłam się skupić do końca na ofercie szkoły ale mniej więcej wiem co i jak)

jestem już prawie zdecydowana ale chciałam najpierw się spytać może któraś z was uczy/uczyła się w tej szkole?? jakieś opinie?
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 19:44   #5
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Speak up to szkoła ucząca metodą własną (nie callana )głownie za pomocą kursów komputerowych. Na zasadzie: Przychodzisz do szkoły, klikasz jakis moduł w komputerze, wypełniasz i do domu od czasu do czasu konsultacje z lektorem. Jak dla mnie bez sensu - kolega z roku był na rozmowie kwalifikacyjnej u nich.

Metoda callana - skuteczna tylko do poziomu sredniozaawansowanego!! potem lepiej przerzucić się na cos innego. Wycinki z moich studenckich kilkustronicowych notatek na ten temat (przepraszam za kanciasty jezyk, senna jestem i nie chce mi sie tego porzadnie tłumaczyć):



"Nauczyciel musi uczyc wg. narzuconego modelu. Zaczyna się od powtórki materiału z poprzednich zajęć - w formie pytań. Potem przechodzi się do nowego tematu. Nauczyciel zadaje pytania i tłumaczy je jezyk ojczysty. Uczeń powinien odpowiadać bez zastanowienia. Pytania zadawane są niezwykle szybko w tempie 200-240 słów na minutę (normalne tempo to około 150-180 złów). Uczeń powinien odpowiadać równie szybko. wszystkie pytania są szczegółowo wypisane w syllabusie nauczyciela a nauczycielowi nie wolno zmienić ani jednego słowka w pytaniu. Szybkie tempo ma spowodowac, że uczniowie będa cały zcas pobudzeni oraz zapobiega próbom tłumaczenia pytana na jezyk ojczycty. Jeden temat jest powtarzany 4-5 razy w celu utrwalenia. Klasa powinna byc udekorowana motywujacymi sloganami. Uczniowie siedza w półkolu -> 6-12 osób w grupie. Nauczyciel nie moze siedziec, ma cały czas chodzić i mocno gestykulowac. Nie uzywa sie tablicy. jedyna pomocą naukową są kolorowe tablice, nagrania i podrecznik. Uzywa sie specjalnek książki skladajacej sie z 6 cześci. jedna czesc to 2 poziomy. Nie wolno uzywac innych ksiazek. kazda lekcja jest szczegółowo rozpisana i nauczycielowi nie wolno wprowadzać zadnych zmian. Podreczniki nie zawieraja zadnych ilustracji, dialogów czy czytanek. Znajduje sie w nich tylko gramatyka i słowka. gramatyka prezentowana na zasadzie pytanie-odpowiedź. Uczeń jest odbiorcą, nie wolno mu zadawać pytań w trakcie lekcji. Uczen moze tylko odpowiadac na pytania lektora. Gramatyka nie jest omawiana szczególowo poniewaz uczen nie powinien znać jezyka ale używac go. Uzywa sie dyktand w celu nauczenia pisiwni i wymowy. Dyktanda sa poprawiane przez uczniów w grupie. Nie zadaje sie zadań domowych. W domu uczniowie musza tylko sluchac nagran i czytac ksiazki. Wypracowanie dopiero po osiagnieciu poziomu FCE. Swobodne rozmowy są niedozwolone."

w razie czego pytajcie
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2009-10-27 o 19:49
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:59   #6
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

z tego co wiem TFLS ma najlepszych lektorów
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 13:18   #7
Areti
Zakorzenienie
 
Avatar Areti
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 678
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Od dwóch lat uczę się w EmikSchool i jestem bardzo zadowolona z ich oferty. empikschool.com
__________________
Z byle gó*na księcia nie zrobisz.
Areti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 11:45   #8
kujawianeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 93
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Ja przerobiłam w czasach liceum wiele szkół językowych, które uczyły różnymi metodami i miałam w sumie język na wysokim poziomie. Ale niestety przes okres studiów i później odpuściłam i zapomniałam większość. Noworocznie postanowiłam się za to zabrać i się załamałam, bo byłam na teście poziomującym w szkole Axon ( mają metodę komunikacyjną, a na doagadaniu się najbardziej mi zależy, jak zacznę kursy w tym tygodniu to napiszę jak wyglądają) i okazało się że jestem na poziomie pre intermediate. Czyli spadłam dwa poziomy w dół przez jakieś 7 lat:/ mam nadzieję że to się uda jakoś nadrobić szybko w miarę.
kujawianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 10:59   #9
funfelka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 79
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Mnie bardzo podpasowały kursy w warszawskim English For You. Zajęcia nie są nudne, bo dużą część stanowią konwersacje z Nativami, bardzo lubię korzystać z dodatkowych konwersacji , dzięki nim trochę udało mi się przełamać barierę w komunikacji. Wybierając szkołe warto brac pod uwagę liczebność grup.
funfelka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 08:46   #10
matysska
Raczkowanie
 
Avatar matysska
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 26
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Chodziłam do Speak up na kursy. Zgadza się, są tam zajęcia multimedialne, ale istnieje też możliwość pogadania z lektorem, więc można jakoś wyrównać Mnie nawet przypadła do gustu nauka z kompem
matysska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:55   #11
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Przychylam się do opinii o English For You w Wawie. Przede wszystkim trafiłam na miejsce gdzie panuje bardzo przyjazna atmosfera, zarówno lektorzy jak również obsługa w sekretariacie jest bardzo miła. Najważniejsze jednak, że stworzony tam system dualny w moim przypadku się bardzo sprawdził, lektorka Nativka Alice zmuszała nas do bardzo czynnego udziału w lekcjach, miałam także zajęcia z fenomenalnym Amerykaninem. Podobało mi się ,że w strukturze kursu było około 60 - 70 zajęć konwersacyjnych, choć zajęcia z polską lektorką Bianką były powiązane z gramatyką i słownictwem. Generalnie English For You to sprawdzona już marka na rynku.
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 16:20   #12
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Ja osobiście uczęszczam do SPEAKUP i jestem bardzo zadowolona Mam miej więcej 4 godziny zajęć w tygodniu, przede wszystkim grupowe a potem komputery. Z przyjemnością realizuję kurs
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:11   #13
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

To dobrze, ze możemy dzisaj powybrzydzać i powybierać
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 09:17   #14
funfelka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 79
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

I znowu czas wybrać szkołę
funfelka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:49   #15
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Rzeczywiście, a w dobrych szkołach miejsc ubywa
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 10:15   #16
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

To prawda, godziny są już przebrane
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 09:59   #17
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Cytat:
Napisane przez mariposa_35 Pokaż wiadomość
Przychylam się do opinii o English For You w Wawie. Przede wszystkim trafiłam na miejsce gdzie panuje bardzo przyjazna atmosfera, zarówno lektorzy jak również obsługa w sekretariacie jest bardzo miła. Najważniejsze jednak, że stworzony tam system dualny w moim przypadku się bardzo sprawdził, lektorka Nativka Alice zmuszała nas do bardzo czynnego udziału w lekcjach, miałam także zajęcia z fenomenalnym Amerykaninem. Podobało mi się ,że w strukturze kursu było około 60 - 70 zajęć konwersacyjnych, choć zajęcia z polską lektorką Bianką były powiązane z gramatyką i słownictwem. Generalnie English For You to sprawdzona już marka na rynku.
Rzeczywiście szkoły z Nativami zawsze są lepszym rozwiązaniem

Edytowane przez goliatka
Czas edycji: 2013-01-09 o 20:21
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 09:26   #18
KORNELA 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Polecam Pigmalion na Chełmińskiej właśnie się zapisałam na następny rok na poziom FCE nawet dają gwarancję zdania egzaminu a jak się nie zda to do następnego testu przygotowują gratis. Ja miałam największe trudności z gramatyką ale dzięki świetnej lektorce jest coraz lepiej .
KORNELA 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 11:25   #19
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Szkoła mus zajmować i koncentrować się na konkretnym języku np tylko nauczająca jezyka angielskiego
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 18:16   #20
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: Jaka szkoła języka angielskiego?

Cytat:
Napisane przez kujawianeczka Pokaż wiadomość
Ja przerobiłam w czasach liceum wiele szkół językowych, które uczyły różnymi metodami i miałam w sumie język na wysokim poziomie. Ale niestety przes okres studiów i później odpuściłam i zapomniałam większość. Noworocznie postanowiłam się za to zabrać i się załamałam, bo byłam na teście poziomującym w szkole Axon ( mają metodę komunikacyjną, a na doagadaniu się najbardziej mi zależy, jak zacznę kursy w tym tygodniu to napiszę jak wyglądają) i okazało się że jestem na poziomie pre intermediate. Czyli spadłam dwa poziomy w dół przez jakieś 7 lat:/ mam nadzieję że to się uda jakoś nadrobić szybko w miarę.

Niestety na studiach angielski to nie jest zbyt super
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 19:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.