Pielegnacja skory w czasie odchudzania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-07, 20:25   #1
slonce5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 77

Pielegnacja skory w czasie odchudzania.



Witam!

Moja siostra przechodzi wlasnie diete i musi schudnac okolo 30 kilo. jak powinna pielegnowac skore aby uniknac jej zwiotczenia i nadmiaru? Czy moze powinna juz teraz przed schudnieciem udac sie do gabinetu medycyny estetycznej?

Dziekuje za odpowiedz
slonce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-09, 11:42   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pielegnacja skory w czasie odchudzania.

Witaj Moniczko! Sama mam tyle do schudnięcia i jestem ciekawa jak pójdzie Twojej siostrze, czekam również odpowiedzi na Twoje pytanie, ja już schudałam 30 teraz mi zostało jeszcze 20 [img]icons/icon9.gif[/img] Trzymam kciuki i pozdrawiam w razie gdyby Twoja siostra chciała ze mną korespondować podaję swój mail; ttril@wp.pl
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-11, 11:00   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pielegnacja skory w czasie odchudzania.

Punktem wyjścia jest właściwa utrata masy ciała. Bezpieczna z małym prawdopodobieństwem wystąpienia zaburzeń i powrotu otyłości to 1kg tygodniowo i to przy założeniu, że odchdzanie jest prowadzone właściwie, czyli nie wystąpią niedobory substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwa niskokaloryczna dieta - 1000 kcal/dobę + odpowiedni wysiłek fizyczny - da taki efekt. Wszystki bardziej drastyczne metody, również stosowanie leków wymaga opieki lekarskiej, gdyż konsekwencje mogą być opłakane. Problemy z nadmiarem skóry również będą mniejsze przy tym tempie odchudzania. A co z pielęgnacją? To dla skóry trudny okres, wymaga więc ochrony, nawilżania i jak najprostszych kosmetyków, by uniknąć alergii. Dobry jest do pielęgnacji balsam SVR Xerialine 500. Ale problem nie leży w naskórku, tylko w skórze jako narządzie, który szybko może popaść w niedobory białka i składników mineralnych. Również konieczna jest duża ilość płynów, przynajmniej 2l dziennie. Jestem jak zauważyłyście zwolennikiem masażu, polecam go również w tym przypadku, by ułatwić obkurczenie skóry. Jeszcze raz podkreślam, że problem odpowiedniej kondycji skóry leży we właściwym sposobie odchudzania, a nie rodzaju kosmetyku. Udanie się do lekarza medycyny estetycznej jest najlepszym rozwiązaniem, z pewnością zaradzi tym problemom. Adresy warszawskie już podałem. Jeśli jest taka potrzeba, jeszcze w tym tygodniu napiszę artykuł o odchudzaniu. Czekam na opinie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-11, 11:05   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pielegnacja skory w czasie odchudzania.

z przyjemnością przeczytamy artykuł o odchudzaniu napisany przez fachowca [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-11, 16:24   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Pana doktora


Witam Panie doktorze!

Bardzo dziekuje za odpowiedz.jEST BARDZO POMOCNA ALE w zwiazku z nia nasunelo mi sie jeszcze kilka pytan.


Problemy z nadmiarem skóry również będą mniejsze przy tym tempie odchudzania.
Czy dzieje sie tak dlatego, ze skora ma wieksze szanse do skurczenia i wqiecej czasu na przystosowanie. Czyli skurczenie skory jest mozliwe? I jesli tak to o jak bardzo.
Mam watpliwosci bo moja znajoma schudla 45 kilo i musiala rozbic operacje usuniecia nadmiaru skory z brzucha, posladkow i plecow.

A co z pielęgnacją? To dla skóry trudny okres, wymaga więc ochrony, nawilżania i jak najprostszych kosmetyków, by uniknąć alergii. Dobry jest do pielęgnacji balsam SVR Xerialine 500. Ale problem nie leży w naskórku, tylko w skórze jako narządzie, który szybko może popaść w niedobory białka i składników mineralnych. Również konieczna jest duża ilość płynów, przynajmniej 2l dziennie.

Czy bialko i skladniki mineralne wplywaja na jedrnosc i skurczanie skory?

Jestem jak zauważyłyście zwolennikiem masażu, polecam go również w tym przypadku, by ułatwić obkurczenie skóry.

Panie doktorze jaki masaz Pan poleca i czy mozna wykonywac go w domu, samemu i jak czesto?
Udanie się do lekarza medycyny estetycznej jest najlepszym rozwiązaniem, z pewnością zaradzi tym problemom. Adresy warszawskie już podałem. Jeśli jest taka potrzeba, jeszcze w tym tygodniu napiszę artykuł o odchudzaniu. Czekam na opinie.

A czy moze podac Pan adres kogos z Gdanska?

I tu mam jescze ostatnie pytanie. CWidzialam w sklepach specjalna nakladke do prysznica , ktora reguluje cisnienie splywajacej wody . Czy ewentualnie taki prysznic gdzie woda uderza cialo z bardzo duzym cisnieniem wpywa na wyglad skory? A co z cieplo zimnymi prysznicami? Czy pomagaja obkurczanie?

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i poswiecony czas.

Serdecznie pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-12, 07:39   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Pana doktora

Czy zna Pan może takie adresy w Łodzi? Zaczynam sie obawiać, czy ja również nie będę musiał przejśc takiej operacji...teraz schudłam 30 kg, a przedemną jeszcze tyle samo...;-( czy da sie tego uniknąć??
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-19, 00:06   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Pana doktora

Przepraszam, że dopiero teraz, ale gdzieś się zapodziała odpowiedź, wyjaśnię więc ponownie.Przy wolniejszym tempie odchudzania nie dochodzi tak łatwo do spadków poziomu białka i potrzebnych dla organizmu substancji. Poza tym rzeczywiście skóra ma więce czasu na przebudowę. Uwaga najważniejsza, dotycząca też innych problemów: Organizm żyje, żadna tkanka nie jest mu dana raz na zawsze, zachodzi ciągły rozpad i wymiana składników budulcowych. Doprowadzić do zaburzenia tej kruchej równowagi jest łatwo. Organizm zużywa trudne do nagromadzenia białka strukturalne np. mięśni (dotyczy to również skóry i jej włókien kolagenowych czy też elastynowych). Każdy niedobór odbija się najpierw na skórze, co jest dość łatwo do zauważenia, prawda? U młodych osób jest duża szansa na uniknięcie dermolipektomii (chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry z tkanką podskórną) O ile otyłość nie ciągnie się od dzieciństwa i nie nasiliła się w okresie wzrostu, to nawet po dość dużej otracie masy ciała może wszystko wrócić do przyzwoitego kształtu. Bardzo ważny jest okres stabilizacji wagi, gdyż może to trochę potrwać.
Co do masażu, to dość trudno wykonać go skutecznie samemu, ale warto poprosić o poradę masażystę. Prysznic masujący ciało i to na zmianę ciepły z zimnym bardzo dobrze pobudza krążenie krwi i to nie tylko w skórze, ułatwia więc procesy przebudowy. Niestety osób godnych polecenia poza Warszawą nie znam, choć z pewnością praktykują, ale nie znam efektów tej pracy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-19, 06:44   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Pana doktora

Dziękuję za odpowiedź. A jeśli sama zaczne szukać osoby która zajęłaby się lub doradziła w zwiazku z pielęgnacją skóry - to jakiej osoby szuka,ć? Kosmetyczki, dermatologa, chirurga kosmetyki estetycznej?
Jednak obawiam się, że chyba bez operacji usunięcia skóry się nie obędzie ;-( ponieważ mam nadwagę już dobrych kilka lat, strasznie chciałabym tego uniknąć, ale jeśli się nie uda, trudno. Chciałabym zapytać czy taki zabieg jest bardzo skomplikowany i niebezpieczny?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-19, 11:35   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Pana doktora

Należy skierować się do lekarza medycyny estetycznej. Polecam w Warszawie dr Ignaciuka (tel. 22/6253300) lub panią dr Tilszer ( telefony podałem). Co do ewentalnej operacji jestem przekonany, że najlepiej oceni jej konieczność i ją przeprowadzi dr Andrzej Bielecki. Ale konieczna będzie konsultacja w Poznaniu. O szczegóły proszę pytać pod naszym numerem 061/8499578, lub moja komórka 602642386 (trochę cierpliwości).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 15:47   #10
kujawianeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 93
Dot.: Pielegnacja skory w czasie odchudzania.

Sama szukałam ostatnio informacji o tym co robić żeby skóra po odchudzaniu była elastyczna nadal, a nie została obwisła. W sumie wszędzie piszą o masażach. Trafiłam na artykuł na ten temat http://dlalejdis.pl/artykuly/szczupl...a__elastyczna/ tam daja kilka rad na temat tego jak pielęgnować skórę w trakcie diety. Medycyna estetyczna to dla mnie już ostateczność.
kujawianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.