"Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-31, 12:21   #31
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jeśli ma szansę zostać kierowniczką i już pracuje na BO to zarządzanie, socjologia totalnie bez sensu. Zarządzanie to jest łatwy kierunek ale liźnie i zarządzania zespołem i obowiązkami i trochę HR i zarządzanie wiedzą i projektami itd. To jej się przyda.
Potwierdzam, zarządzanie trudne nie jest. A może się tam nawet nauczyć czegoś przydatnego i w CV będzie wyglądało lepiej niż coś całkiem od czapy. No i może to studiować nawet przez internet.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 15:33   #32
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

la'Mbria - a Ty czasem nie mieszkalas zagranica do tej pory?
Moze oni byli umowieni, ze wroci za godzine i idzie tylko na kawe tymczasem wrocila duzo pozniej i do tego wydala tyle, ze juz obiad w restauracji mozna za to zjesc.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zależy od profilu korpy ale samostudiujące się kierunki zaoczne, które zawsze jej się przydadzą w korpie i dadzą papier to filologia angielska jeśli z tym językiem u niej słabiej i zarządzanie, najlepiej z opcją specjalizacji na zarządzanie projektami lub HR na 3 roku. Prawko w korpie niepotrzebne no ale wiadomo przydatne w życiu. A z facetem no to cóż dzwoni niech dzwoni ona odbierać nie musi. Telefon jej się może wyładować zawsze też.
anglistyka to dobry pomysl.

Do dyskusji : Na kazdych studiach trzeba pracowac systematycznie wydawalo mi sie, ze to raczej oczywiste i innej opcji nie ma. Socjologia to akurat trudny kierunek, widzialam kiedys testy na UJ na socjologie i nie wiem czy bym sobie poradzila, latwiej mi zrobic zadanie z matematyki niz takie cos.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2019-01-31 o 15:40
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 15:41   #33
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Szugar dzięks

Wiecie ja jestem na takim etapie życiowym, że nawet nie wiedziałam, że ekonomiczne kierunki mozna on-line studiować. Po prostu do niczego mi ta wiedza nie była potrzebna. I trochę jestem w szoku, że u nas w kraju tak się da. Pozytywnym szoku bo to np.dla niepełnosprawnych super opcja podoba mi się!
Mówiąc szczerze to ja wątpię, że ona zechce szukać roboty gdzieś indziej. To taki typ, jakby mogła to by przepracowała cale życie w jednej firmie, żeby tylko robić swoje i żeby płacili godnie.
Bez ambicji zbytniej.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Potwierdzam, zarządzanie trudne nie jest. A może się tam nawet nauczyć czegoś przydatnego i w CV będzie wyglądało lepiej niż coś całkiem od czapy. No i może to studiować nawet przez internet.
Mi się wydawało trudnym kierunkiem

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
la'Mbria - a Ty czasem nie mieszkalas zagranica do tej pory?

Moze oni byli umowieni, ze wroci za godzine i idzie tylko na kawe tymczasem wrocila duzo pozniej i do tego wydala tyle, ze juz obiad w restauracji mozna za ta zjesc.





anglistyka to dobry pomysl.



Do dyskusji : Na kazdych studiach trzeba pracowac systematycznie wydawalo mi sie, ze to raczej oczywiste i innej opcji nie ma. Socjologia to akurat trudny kierunek, widzialam kiedys testy na UJ na socjologie i nie wiem czy bym sobie poradzila, latwiej mi zrobic zadanie z matematyki niz takie cos.
Nie nie ja w Polszy caly czas, ale temat studiów mam dawno za sobą. Ścieżkę nazwijmy to kariery też mam obraną i nią podążam, więc jestem zielona jak trawka na wiosnę w takim temacie.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 16:24   #34
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Nie nie, na uczelni ekonomicznej nie ma żadnych dramatycznych przedmiotów, troszkę trzeba przysiąść do statystyki i matmy, ale umówmy się to będą podstawy i średnio rozgarnieta osoba jest to w stanie spokojnie zaliczyć. Reszta to przedmioty zawodowe czyli zarządzanie przedsiebiorstwem, jakoscią, hr, marketing, zarządzanie projektami, organizacja procesów, podstawy księgowości itp. To będzie dla niej łatwe bo ma to w pracy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 17:36   #35
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Do dyskusji : Na kazdych studiach trzeba pracowac systematycznie wydawalo mi sie, ze to raczej oczywiste i innej opcji nie ma. Socjologia to akurat trudny kierunek, widzialam kiedys testy na UJ na socjologie i nie wiem czy bym sobie poradzila, latwiej mi zrobic zadanie z matematyki niz takie cos.
No właśnie tak sobie, bo są takie kierunki, na których uczyć się wystarczy do sesji dwa razy do roku, a przez większość czasu wymagają minimalnego wysiłku, ewentualnie przeczytania czegoś na zajęcia. A są takie, na których masz codziennie laborki. Filologie obce należy akurat do tych studiów angażujących codziennie ze względu na praktyczną naukę języka. Przyswajanie języka wymaga też sporo pracy własnej, dlatego filologie czasowo potrafią być dość obciążające.

A zarządzanie uchodzi za najłatwiejszy z ekonomicznych kierunków, bo tam jest trochę wszystkiego, a trochę niczego. Dużo tematów tam można liznąć, ale też bez zbytniego zagłębiania się, przez co rocket science to to nie jest. Niektórzy ludzie cierpią na tzw. histerię matematyczną, no ale umówmy się, że poziom mechatroniki to nie będzie.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-01-31 o 17:40
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 17:49   #36
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Tak, na zarządzaniu szxzególnie zaocznym spokojnie wystarczy po prostu chodzić tylko na zdjęcia i się zalicza bez problemu. Szczególnie jeśli się już pracuje w korpo to wiele rzeczy zna się z autopsji i w praktyce.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 17:38   #37
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 128
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Oczywiście że studia.


Przecież ta kobieta ma jeszcze drugie tyle do przeżycia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-03, 21:19   #38
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Jej mąż nie jest jakoś szczególnie upierdliwy, według moich obserwacji mieści się w statystycznej normie moich dzieciatych koleżanek, a te tel mają ją skłonić do szybkiego powrotu do chaty i tyle. Wystarczy nie odbierać jak już ktoś zauważył i problem rozwiązany.
Studia jak najbardziej mają sens tylko musi wybrać kierunek, który jej się choć trochę spodoba, inaczej go nie skończy jak dotychczas. Socjologia nie jest taka trudna ale dla osoby, którą kompletnie te zagadnienia nie interesują może być męcząca po prostu. Nigdy nie miałam sytuacji żeby mnie dyskryminowano że względu na ukończony kierunek ale zupełny brak studiów znacznie ogranicza opcje.
Do większej samodzielności przyda jej się lepiej płatna praca, a tą ma większe szanse uzyskać że studiami - taka prawda.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 15:48   #39
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Jej mąż nie jest jakoś szczególnie upierdliwy, według moich obserwacji mieści się w statystycznej normie moich dzieciatych koleżanek, a te tel mają ją skłonić do szybkiego powrotu do chaty i tyle. Wystarczy nie odbierać jak już ktoś zauważył i problem rozwiązany.

Studia jak najbardziej mają sens tylko musi wybrać kierunek, który jej się choć trochę spodoba, inaczej go nie skończy jak dotychczas. Socjologia nie jest taka trudna ale dla osoby, którą kompletnie te zagadnienia nie interesują może być męcząca po prostu. Nigdy nie miałam sytuacji żeby mnie dyskryminowano że względu na ukończony kierunek ale zupełny brak studiów znacznie ogranicza opcje.

Do większej samodzielności przyda jej się lepiej płatna praca, a tą ma większe szanse uzyskać że studiami - taka prawda.
No wlasnie to samo mówię dziewczynie, tłumaczę, że teraz nawet jeśli ma do czego wracać po macierzyńskim, to wcale nie oznacza, że za miesiąc czy dwa po powrocie nie będzie musiała szukać innej pracy.
Ale tu chyba działa jakaś wyuczona bezradność, albo jakiś podobny mechanizm.
Ogólnie po kolejnej kawie uznałam, że chyba to typ co sobie ponarzeka, ponarzeka i guzik zrobi.

Mąż trochę trąci "kontrolerem". Nie jest freekiem i co do minuty jej nie pilnuje, ale ma zadatki na upierdliwca.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 10:10   #40
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Dla mnie to jest w ogóle paranoja, że w tym kraju nie weźmie się na stanowisko kogoś kto ma łeb na karku tylko dlatego, że nie ma papierka, ale weźmie się debila z tym owym papierkiem.

Co do koleżanki. Jeżeli musi koniecznie zrobić te studia to polecam zrobić studia online, są już takie. Nie będzie traciła czasu i pieniędzy na dojazdy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 11:15   #41
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Ogólnie po kolejnej kawie uznałam, że chyba to typ co sobie ponarzeka, ponarzeka i guzik zrobi.
Może tak być. Mam jedną koleżankę w tym biernym typie. Od matury narzeka, że nie ma pracy (nie zagrzała nigdzie miejsca na dłużej, bo wszędzie jej było ciężko albo atmosfera nie taka), ale jeszcze niczego nie zrobiła w tym kierunku, żeby to zmienić, a mamy już po 30 lat.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-10, 09:21   #42
_Shine_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 53
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
No wlasnie to samo mówię dziewczynie, tłumaczę, że teraz nawet jeśli ma do czego wracać po macierzyńskim, to wcale nie oznacza, że za miesiąc czy dwa po powrocie nie będzie musiała szukać innej pracy.
Ale tu chyba działa jakaś wyuczona bezradność, albo jakiś podobny mechanizm.
Ogólnie po kolejnej kawie uznałam, że chyba to typ co sobie ponarzeka, ponarzeka i guzik zrobi.

Mąż trochę trąci "kontrolerem". Nie jest freekiem i co do minuty jej nie pilnuje, ale ma zadatki na upierdliwca.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Po zapoznaniu sie z watkiem rowniez sklaniam sie ku opcji cos z zarzadzania. Jesli jej zalezy to sa rozne programy, ktore pomagaja osobom z srednim wyksztalceniem na zrobienie za darmo lub za niewielka odplatnoscia kursu specjalistycznego lub wlasnie studiow. Sa rowniez takie programy, ktore finansuja opieke nad dziecmi lub innymi osobami zaleznymi, kiedy ich opiekun sie uczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Shine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 17:35   #43
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

nie ogarniam czepiania się chłopa, przynajmniej jest zaangażowany , nie miga się od opieki nad dziećmi, w sumie to ma swój urok że on bez niej nie potrafi nawet przejść przez drzwi i matka tak ogólnie dzięki tym telefonom chociażby ma poczucie że jest niezastąpiona.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 10:23   #44
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie ogarniam czepiania się chłopa, przynajmniej jest zaangażowany , nie miga się od opieki nad dziećmi, w sumie to ma swój urok że on bez niej nie potrafi nawet przejść przez drzwi i matka tak ogólnie dzięki tym telefonom chociażby ma poczucie że jest niezastąpiona.
Z jednej strony tak. Z drugiej- ja bym nie dala rady żyć z dorosłym człowiekiem, który sam nie podejmie decyzji czy dziś ubrać dziecko w jeansy i grube skarpetki czy założyć mu spodnie ocieplane na drogę do przedszkola, bo jest 2 stopnie na plusie, ale wieje. Mnie by szlag trafił, że jestem taaaaaka niezbędna


Brnę w tą znajomość, tersz głównie przez wiadomości i telefon, nie osobiście, ale chyba to jednak jest człowiek z którym nie dam rady na dłużej się kolegowac/ przyjaźnić. Jednak podejście do życia mam za bardzo odmienne i już mi ciężko jak z nią pogadam, a goowno z tego wychodzi. Miałyśmy się wspólnie wziac za odświeżanie angielskiego i rosyjskiego (nauka z aplikacji, ale potem np.rozmowa po angielsku albo po rosyjsku na dany temat), no i uuj. Nie ma czasu, nie przeczytała materiałów, dzieci jej telefon zalały...eh. takie tam "przygody" się jej przytrafiły. Nie będę na siłę nikogo uszczęśliwiać. Także jak dla mnie temat wątku się wyczerpał

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 23:01   #45
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Nikogo na siłę nie uszczesliwisz...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 13:59   #46
mikoanka
Przyczajenie
 
Avatar mikoanka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 24
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie nie, na uczelni ekonomicznej nie ma żadnych dramatycznych przedmiotów, troszkę trzeba przysiąść do statystyki i matmy, ale umówmy się to będą podstawy i średnio rozgarnieta osoba jest to w stanie spokojnie zaliczyć. Reszta to przedmioty zawodowe czyli zarządzanie przedsiebiorstwem, jakoscią, hr, marketing, zarządzanie projektami, organizacja procesów, podstawy księgowości itp. To będzie dla niej łatwe bo ma to w pracy.
Potwierdzam.
Ponadto przy dostępnych zasobach (eTrapez ), tę matmę i statę na poziomie wymaganym na studiach prawie każdy jest w stanie ogarnąć w zadowalającym stopniu. Nie jest to jakieś nie wiadomo co, ważne żeby pochodne w głowie zostały, to się potem czasami przydaje
mikoanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 18:18   #47
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: "Kariera" koleżanki :) powrót do pracy/ studia przed 40-stką?

Cytat:
Z drugiej- ja bym nie dala rady żyć z dorosłym człowiekiem, który sam nie podejmie decyzji czy dziś ubrać dziecko w jeansy i grube skarpetki czy założyć mu spodnie ocieplane na drogę do przedszkola, bo jest 2 stopnie na plusie, ale wieje. Mnie by szlag trafił, że jestem taaaaaka niezbędna
nie wiem jak w rodzinie twojej koleżanki ale weź poprawkę na to że wiele osób takich nieporadnych partnerów wychowuje sobie samodzielnie nie umiejąc odpuszczać i pielęgnując przekonanie że się coś robi najlepiej na świecie. Osobiście wyznaję pogląd że jeśli ktoś gotuje czy sprząta np. to nie powinno mu się w to wtrącać. Ale jak sprawą światowej wagi staje się czy marchewka ma być w kostkę czy w poprzek to trudno w sumie się dziwić, że raz, w ogóle się tej marchewki kroić nie chce, dwa, dla świętego spokoju lepiej spytać jak. Akurat pytanie o rodzaj spodni moim zdaniem głupie nie jest bo każdy dośc subiektywnie odczuwa pewne zakresy temperatur i lepiej dopytać niż dziecko przeziębić czy przegrzać. Ja kiedyś w listopadzie jednak w płaszczyku i berecie mijałam kolesi w tiszerciku i szorcikach. Nie wierze że po tylu latach małżeństwa i przy 3 dzieci ta kobieta nie umiałaby dawno już spacyfikować durnowatych zapędów jej własnego partnera jeśliby jej naprawdę na tym zależało i jej to faktycznie przeszkadzało.
Inna sprawa że wg mnie w dobrym związku można mówić o wszystkim, także o takich bzdetach jak codzienne drobiazgi i tak często jak obu stronom to pasuje.


Co do głównego problemu trudno kobiecie powiedzieć że jest leniwa skoro pracuje normalnie na etacie i ma troje dzieci. To obowiązków jej nie brak. Inna sprawa że od dawna już pewnie ma świadomośc że jeśli chce awansować to powinna skonczyć jakieś studia bo ich brak w jej przypadku ją blokuje. I z całą sympatią dla ciebie sama powinna umieć przewertować oferty uczelni, szczególnie, że wie jak wygląda studiowanie bo już studiowała. Czyli ją to de facto nie interesowało.
Tylko że aby ogólnie to zmienić, zrobić jakiś kolejny krok, musiałaby wyjść ze strefy własnego komfortu czyli gdy czuje się zmęczona np. po pracy i obowiązkach w domu brac do odrabiania lekcji a to już nie jest takie proste. Więc ty właściwie od początku nie mogłaś wiele.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-02-15 o 18:26
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-15 19:18:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.