Higiena osobista. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 15:12   #1
InnocensMundi
Raczkowanie
 
Avatar InnocensMundi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 194

Higiena osobista.


Muszę, po prostu muszę się umyś codziennie wieczorem. Nie ma opcji, żeby nie umyć rąk po wyjściu z toalety. Brzydzi mnie jedzenie w publicznej toalecie (szkoła np.). Czy jestem jakaś dziwna? Przeraża mnie myśl pójścia do łazienki i wyjścia bez umycia rąk mydłem i wodą.
Często jednak obserwuję wiele osób, które to mają gdzieś. Zastanawia mnie, co pojmujecie poprzez higienę, a co można kompletnie sobie odpuścić
__________________
did you know that the dolphins are just gay sharks?
InnocensMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:30   #2
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Higiena osobista.

Ja też sobie tego nie wyobrazam . Ręcę myję bardzo często, gdy wychodzę z publicznej toalety po umyciu rąk, drzwi otwieram łokciem/ramieniem, zeby nie brudzic się od nowa .

W zyciu bym nie zjadła w toalecie publicznej, czy tez nawet swojej , skoro mam kuchnie , pokoj
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:57   #3
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez InnocensMundi Pokaż wiadomość
Muszę, po prostu muszę się umyś codziennie wieczorem. Nie ma opcji, żeby nie umyć rąk po wyjściu z toalety. Brzydzi mnie jedzenie w publicznej toalecie (szkoła np.). Czy jestem jakaś dziwna? Przeraża mnie myśl pójścia do łazienki i wyjścia bez umycia rąk mydłem i wodą.
Często jednak obserwuję wiele osób, które to mają gdzieś. Zastanawia mnie, co pojmujecie poprzez higienę, a co można kompletnie sobie odpuścić
Też tak mam. Choć przyznam zdarzało mi się nie umyć, ale to były pojedyncze przypadki, że jakoś nie widziałam potrzeby, gdy i tak np siedziałam w domu, ale zdecydowanie lepiej czuję się świeża, umyta.
Ręce po wyjściu z toalety oczywiście też myję.
Ja w toalecie nie jadłam, jak już to na korytarzu w szkole, bo stołówka była dla tych, bo jedli obiady W toalecie bym nie chciała, choć były u nas osoby, które tam jadły i sobie plotkowały
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:59   #4
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez InnocensMundi Pokaż wiadomość
Muszę, po prostu muszę się umyś codziennie wieczorem. Nie ma opcji, żeby nie umyć rąk po wyjściu z toalety. Brzydzi mnie jedzenie w publicznej toalecie (szkoła np.). Czy jestem jakaś dziwna? Przeraża mnie myśl pójścia do łazienki i wyjścia bez umycia rąk mydłem i wodą.
Często jednak obserwuję wiele osób, które to mają gdzieś. Zastanawia mnie, co pojmujecie poprzez higienę, a co można kompletnie sobie odpuścić
No przecież oczywiste, że po skorzystaniu z toalety trzeba umyć ręce. Ludzie którzy tego nie robią, są zwyczajnie ignorantami (= nie mają wiedzy) w dziedzinie biologii, stąd ich beztroskie zachowanie.
A potem w przypadku choroby stwierdzają, że to "pech", "zły los", albo "kara boska" - zamiast przyznać, że sami na siebie sprowadzili te kłopoty poprzez niedbanie o siebie.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.

Edytowane przez TheKey
Czas edycji: 2012-11-05 o 16:01
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:00   #5
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Higiena osobista.

Miałam koleżankę, która po wyjściu z toalety nie myła rąk.

A co do pytania:
"Zastanawia mnie, co pojmujecie poprzez higienę, a co można kompletnie sobie odpuścić"
Higiena osobista to tak podstawowa sprawa (rączki, paszki, et cetera), że chyba nie ma rzeczy, której (w tej podstawie) można sobie odpuścić.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:01   #6
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Higiena osobista.

Też często widze jak ludzie rąk nie myją po wyjściu z wc ....później taka pójdzie do marketu i bedzie macała pomidory
Może ja też jestem dziwna- ale w szkole jak zobaczyłam jakąś kolezankę, która nie myje rąk po wc, to unikałam jej jak ognia.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:02   #7
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Może ja też jestem dziwna- ale w szkole jak zobaczyłam jakąś kolezankę, która nie myje rąk po wc, to unikałam jej jak ognia.
Ja tak samo
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 16:05   #8
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Higiena osobista.

Ojojojoj, temat higieny na wizażu jest bardzo grząski
lepiej się nie odzywać, bo mogą wyjść cuda-wianki jak tutaj
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:19   #9
improbable
Raczkowanie
 
Avatar improbable
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 299
Dot.: Higiena osobista.

Niemycie dłoni po skorzystaniu z toalety to przerażająco częsta rzecz. Wedle moich obserwacji szczególnie wśród facetów...
Gdy wynajmowałam sama mieszkanie, to w łazience umieściłam karteczki samoprzylepne z takimi napisami jak "opuść klapę przed spuszczeniem wody", "umyj ręce"... Gości to trochę bawiło, niektórych wprawiało chyba w lekkie zakłopotanie, ale wszyscy się stosowali, więc swój cel osiągnęłam

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ojojojoj, temat higieny na wizażu jest bardzo grząski
lepiej się nie odzywać, bo mogą wyjść cuda-wianki jak tutaj
To chyba z tego tematu dowiedziałam się, że jestem brudasem, bo biorę prysznic raz dziennie.
improbable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:21   #10
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez improbable Pokaż wiadomość


To chyba z tego tematu dowiedziałam się, że jestem brudasem, bo biorę prysznic raz dziennie.

ja też
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:25   #11
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Też często widze jak ludzie rąk nie myją po wyjściu z wc ....później taka pójdzie do marketu i bedzie macała pomidory
A po drodze uściśnie Ci rękę i poda poczęstuje pysznym-czymś-z-ręki.
Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Może ja też jestem dziwna- ale w szkole jak zobaczyłam jakąś kolezankę, która nie myje rąk po wc, to unikałam jej jak ognia.
W takim przypadku powiedziałam wprost:
a rąk nie myjesz?
obrazi się, trudno, mniej moczu w około.
nie obraziła się

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ojojojoj, temat higieny na wizażu jest bardzo grząski
lepiej się nie odzywać, bo mogą wyjść cuda-wianki jak tutaj
Bo przecież na wizażu same czyściochy są
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 16:25   #12
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Higiena osobista.

brzydzę się myć ręce w publicznej toalecie. przemywam je swoja mokrą chusteczką i odkażam żelem dopiero po wyjściu, bo jeszcze dotykam drzwi wyjściowych nie osądzajcie niemyjących rąk tak ostro
__________________
любовь не картошка
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:27   #13
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez improbable Pokaż wiadomość
Niemycie dłoni po skorzystaniu z toalety to przerażająco częsta rzecz. Wedle moich obserwacji szczególnie wśród facetów...
Gdy wynajmowałam sama mieszkanie, to w łazience umieściłam karteczki samoprzylepne z takimi napisami jak "opuść klapę przed spuszczeniem wody", "umyj ręce"... Gości to trochę bawiło, niektórych wprawiało chyba w lekkie zakłopotanie, ale wszyscy się stosowali, więc swój cel osiągnęłam



To chyba z tego tematu dowiedziałam się, że jestem brudasem, bo biorę prysznic raz dziennie.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:29   #14
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
brzydzę się myć ręce w publicznej toalecie. przemywam je swoja mokrą chusteczką i odkażam żelem dopiero po wyjściu, bo jeszcze dotykam drzwi wyjściowych nie osądzajcie niemyjących rąk tak ostro
Ale czego się brzydzisz w myciu rąk w publicznej toalecie? Wody? Kurków? Bo jeśli kurków, to się robi tak: odkręcasz, myjesz ręce, sięgasz po ręcznik papierowy (lub swoją chusteczkę) i przy jego pomocy zakręcasz kurek
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:36   #15
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Ale czego się brzydzisz w myciu rąk w publicznej toalecie? Wody? Kurków? Bo jeśli kurków, to się robi tak: odkręcasz, myjesz ręce, sięgasz po ręcznik papierowy (lub swoją chusteczkę) i przy jego pomocy zakręcasz kurek
równie dobrze mogę dotykać klapy od kibla (że się tak brzydko wyrażę ) w moim odczuciu. kurek - po drzwiach - jest zwykle pierwszą rzeczą której dotykasz (załóżmy osikaną ręką) - dlaczego nie miałby być brudny?
w ogóle staram się nie chodzić do publicznych toalet, bo durnowato wyglądam wyczyniając te dziwactwa z otwieraniem drzwi łokciami
myje rąsie ładnie, jeśli kran jest na fotokomórkę
__________________
любовь не картошка
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:40   #16
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Higiena osobista.

Znam ludzi, którzy nie myją rąk, bo nie mają nawet mydła to rąk (i to z własnego wyboru). Nie mogę sobie tego wyobrazić, tak samo jak siadania w publicznej toalecie i dotykania klapy.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:47   #17
soffka
Rozeznanie
 
Avatar soffka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 652
Dot.: Higiena osobista.

Kolejny wątek o higienie ? to już było
Miejmy nadzieję, że ten wątek nie skończy się totalną kłótnią
soffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:52   #18
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
równie dobrze mogę dotykać klapy od kibla (że się tak brzydko wyrażę ) w moim odczuciu. kurek - po drzwiach - jest zwykle pierwszą rzeczą której dotykasz (załóżmy osikaną ręką) - dlaczego nie miałby być brudny?
w ogóle staram się nie chodzić do publicznych toalet, bo durnowato wyglądam wyczyniając te dziwactwa z otwieraniem drzwi łokciami
myje rąsie ładnie, jeśli kran jest na fotokomórkę
No i dlatego zakręcasz go przez chusteczkę, żeby sobie nie pobrudzić świeżo umytych łapek
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:59   #19
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
A po drodze uściśnie Ci rękę i poda poczęstuje pysznym-czymś-z-ręki.

W takim przypadku powiedziałam wprost:
a rąk nie myjesz?
obrazi się, trudno, mniej moczu w około.
nie obraziła się


Bo przecież na wizażu same czyściochy są
Kiedyś tak jednej powiedziałam, spaliła buraka
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 17:09   #20
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Higiena osobista.

Właśnie skończyłam parę dni temu czytać książkę "Historia brudu", i nie tylko jest pokazany tam problem higieny przez wieki ale pokazane jest że ludzie w zależności od wychowania, warunków itp. mają baaardzo różne standardy czystości i higieny i trudno tak naprawdę powiedzieć gdzie jest ta granica i to słuszne minimum. Szczególnie Amerykanie współcześni są w niej wręcz wyśmiewani za to że mają obsesję na punkcie tego żeby nie pachnieć jak człowiek, żeby w ogóle nie pachnieć za mocno, przytoczona jest porada z jakiegoś podręcznika wychowania np. żeby uważać na zapach z ust, żeby nie był nieprzyjemny, ale z drugiej strony zapach płynu do płukania ust też możerozmówcy przeszkadzać więc najlepiej zachowywać odpowiedni dystans
Ja mam trochę skrzywienie po zajęciach z mikrobiologii na studiach na których się dowiedziałam że drobnoustroje są dosłownie wszędzie i pozbycie się ich na 100% jest bardzo trudne. Ale i w świecie otaczającym nas jest pełno bakterii, brudu itp., i sterylizowanie wszystkiego nie ma sensu. Generalnie nie umrzemy od kurzu, jakichś zwykłych zarazków z łazienki, i tym podobnych.
Ja myję ręce chyba kilkadziesiąt razy dziennie, podobno najważniejsze jest żeby po umyciu wytrzeć/ wysuszyć dokładnie, bo do mokrych momentalnie z kazdego dotkniętego miejsca typu klamka, blat przywierają bakterie. W publicznych toaletach ludzie często nie dosuszą rąk bo się spieszą itp i wychodzą z mokrymi otwierając sobie drzwi
Jedna kąpiel na dzień jeśli nie pracuję w terenie, i nie robie nic szczególnie brudnego moim zdaniem zupełnie wystarcza
O zęby dbam dość dokładnie bo mam z nimi problemy i wolę tych problemów nie pogłębiać
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:25   #21
soffka
Rozeznanie
 
Avatar soffka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 652
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
ludzie w zależności od wychowania, warunków itp. mają baaardzo różne standardy czystości i higieny i trudno tak naprawdę powiedzieć gdzie jest ta granica i to słuszne minimum.
Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
drobnoustroje są dosłownie wszędzie i pozbycie się ich na 100% jest bardzo trudne. Ale i w świecie otaczającym nas jest pełno bakterii, brudu itp., i sterylizowanie wszystkiego nie ma sensu. Generalnie nie umrzemy od kurzu, jakichś zwykłych zarazków z łazienki, i tym podobnych.
Rozsądna wypowiedź
soffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:49   #22
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ja mam trochę skrzywienie po zajęciach z mikrobiologii na studiach na których się dowiedziałam że drobnoustroje są dosłownie wszędzie i pozbycie się ich na 100% jest bardzo trudne. Ale i w świecie otaczającym nas jest pełno bakterii, brudu itp., i sterylizowanie wszystkiego nie ma sensu. Generalnie nie umrzemy od kurzu, jakichś zwykłych zarazków z łazienki, i tym podobnych.
Ogólnie tak, ale to raczej nie chodzi o te 'zwykłe' zarazy, bo jak sama zauważyłaś te były, są i będą. Co więcej, wskazane jest, aby część z nich egzystowała .
Wydaje mi się, że bardziej chodzi tu o problem, że mnóstwo ludzi, którzy korzystają z publicznych toalet są/mogą być nosicielami chorób, a nawet o tym nie wiedzą. I to jest groźniejsze od zwykłej kupy.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:28   #23
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
brzydzę się myć ręce w publicznej toalecie. przemywam je swoja mokrą chusteczką i odkażam żelem dopiero po wyjściu, bo jeszcze dotykam drzwi wyjściowych nie osądzajcie niemyjących rąk tak ostro
Ja mam tak samo - używam żelu już po wyjściu z toalety. Bardzo nie lubię myć rąk w publicznych toaletach.

Zapewne jednak dla osób widzących, jak wychodzę z kabiny i omijam umywalke szerokim łukiem, jestem ohydna i wstrętna
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:59   #24
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Ogólnie tak, ale to raczej nie chodzi o te 'zwykłe' zarazy, bo jak sama zauważyłaś te były, są i będą. Co więcej, wskazane jest, aby część z nich egzystowała .
Wydaje mi się, że bardziej chodzi tu o problem, że mnóstwo ludzi, którzy korzystają z publicznych toalet są/mogą być nosicielami chorób, a nawet o tym nie wiedzą. I to jest groźniejsze od zwykłej kupy.
No ale to nie tylko problem toalet, równie dobrze zakaźną chorobą można się zarazić w autobusie, w sali pełnej ludzi, w dziesiątkach innych miejsc. Toalety są przynajmniej, chcę wierzyć, regularnie sprzątane środkiem odkażającym typu domestos, z innymi miejscami często używanymi przez wielu ludzi typu winda, szatnia jest trochę gorzej
Ale mycie rąk jest ważne, to najważniejsza część zapobiegania chorobom i chociaż się wydaje że każde dziecko to powinno wiedzieć, do tej pory są prowadzone akcje uświadamiające to:
http://www.kampaniespoleczne.pl/csrc...lm_o_myciu_rak
http://cifal.pl/swiatowy-dzien-mycia-rak-2010/
http://www.sadistic.pl/tag/mycie%20r%C4%85k
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:02   #25
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Higiena osobista.

Ja nie widzę nic dziwnego w tym, co wymieniłaś.
Bardziej dziwiłoby mnie gdyby ktoś napisał, że nie musi wziąć prysznica raz dziennie, umyć rąd po skorzystaniu z WC itd.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:03   #26
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
No ale to nie tylko problem toalet, równie dobrze zakaźną chorobą można się zarazić w autobusie, w sali pełnej ludzi, w dziesiątkach innych miejsc. Toalety są przynajmniej, chcę wierzyć, regularnie sprzątane środkiem odkażającym typu domestos, z innymi miejscami często używanymi przez wielu ludzi typu winda, szatnia jest trochę gorzej
pewnie że tak, ale obawiam się, że jeżeli ktoś nie myje rąk po wyjściu z toalety (co jest obrzydliwe, ale nie mówię o tych, którzy jak dziewczyny wyżej pisały - wycierają ręce w swoje chusteczki, ja sama po umyciu rąk, otwieram drzwi łokciem. albo nogą :P ), tym bardziej tego nie zrobi po dotykaniu miejsc takich jak poręcze w autobusach, klamki w sklepach itp. "bo przecież się nie pobrudził".
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:20   #27
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
ja też
No i ja
Częściej to tylko po wysiłku, gdy naprawdę czuję się bardzo nieświeżo czy w lato, bo wtedy to faktycznie raz dziennie podczas upału to dla mojego ciała raczej za mało. No, ale na ogół to raz- wieczorem, a rano jak np jadę, to zazwyczaj wystarczy mi lekkie odświeżenie w newralgicznych miejscach, bez mycia albo i bez tego jest moim zdaniem ok.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:57   #28
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Higiena osobista.

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
pewnie że tak, ale obawiam się, że jeżeli ktoś nie myje rąk po wyjściu z toalety (co jest obrzydliwe, ale nie mówię o tych, którzy jak dziewczyny wyżej pisały - wycierają ręce w swoje chusteczki, ja sama po umyciu rąk, otwieram drzwi łokciem. albo nogą :P ), tym bardziej tego nie zrobi po dotykaniu miejsc takich jak poręcze w autobusach, klamki w sklepach itp. "bo przecież się nie pobrudził".
No to jest sprawa tych ludzi i ich zdrowia, ja się wolę nie przyglądać kiedy kto myje ręce bo to prowadzi podejrzewam do paranoi, później się takich ludzi unika, brzydzi no a świata nie zmienię. Z jednej strony dawniej ludzie ogólnie myli się rzadziej i jakoś żyli, z drugiej strony teraz żyjemy w większym zagęszczeniu, mijamy się codziennie z wieloma obcymi ludźmi i to wymaga większej ostrożności.
Ja osobiście myję ręce kiedy przyjdę do domu, chyba że na mieście gdzieś korzystam z łazienki, a jak przez pół dnia załatwiam różne sprawy i zdarza się coś jeść w międzyczasie, i jednak te zarazki ciągle towarzyszą. Potrzeby mycia rąk płynem odkażającym na każdym kroku jednak nie czuję.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 20:05   #29
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Higiena osobista.

Trochę nie na temat, to przepraszam za OT: u mnie w mieście w toalecie na pks dawniej pobierano dodatkową opłatę za mycie rąk po wyjściu z toalety .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 00:52   #30
Banshee666
Raczkowanie
 
Avatar Banshee666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 483
Dot.: Higiena osobista.

Się zastanawiam czy ludzie mnie unikają bo często przebieram się w kabinie, a potem omijam umywalkę
Banshee666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.