Czerwcowe mamusie 2017 cz. I - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-19, 06:05   #241
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Mój Jerzyk drze się przy przebieraniu i zmianie pieluch jakby mu się krzywda działa straszna... Mam nadzieję że się oswoi z tym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba taki typ.. moja ma 3 tygodnie juz a nadal jej to nie pasuje. To samo po kapieli. W wanience blogi spokój a jak tylko wyciagne to masakra. A ubrac, przebrac... nawet nie chce komentować
Noc w porzadku ale od 5 stekanie i wiercenie. Ewidentnie cos jej jezdzi po brzuszku. Zastanawia mnie tylko fakt ze kupa w pieluszce byla a poprawilo sie jej tak nagle, nie bylo zadnego pierda.. Dlatego nie mam pewnosci ze to wzdecia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 07:33   #242
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

U nas dziś wiercen ciąg dalszy kupy pierdy i odbicie..

U nas pielęgnacja ok tylko po karmieniu .. po kąpieli tez ryk chyba ze jakoś uspokoję smokiem z Syropkiem. Jak na głodzie to ryk jest a czasem trzeba jak kupa po pachy..

Teraz był ryk już chciałam cyca bo w sumie godz temu pił ale mąż jakoś uspokoił i już 15 min śpiewa a Miki błogo wpatruje się w lampy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 08:04   #243
VelaLuca
Wtajemniczenie
 
Avatar VelaLuca
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2 418
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Moja o dziwo purka wtedy kiedy ja karmię 😐 Spina się z cyckiem w buzi ale pierdy idą. A jak ją odłóze to się wybudza, pręży, płacze i nie może się odgazować.

Wczoraj zjadłam brokuła może to przez to? Choć niby brokuła polecają jako pierwszy posilek przy rozszerzaniu diety, więc nie wiem... no i znów czekamy na kupę, ostatnia dwa dni temu.

My o przebieraniu na glodnego to możemy zapomnieć. Nawet jak jest usrana po pachy, trudno. Najpierw jedzenie potem można próbować. Bardzo często na raty. Ściągnę pampersa i umyje pupę, muszę wziąść, ponosić, uspokoić, potem próbuje znów odłożyć na przewijak, albo się udaje i zakładam nowego pampersa albo nie i nosimy się dalej.

Mieliśmy też szczepic w przyszłym tygodniu ale pediatra kazał się wstrzymać jeśli będą upały. Więc będziemy obserwować pogodę. I tak ją muszę jeszcze przed szczepieniem zbadać czy to jej charczenie nie ma związku z jakimś katarem albo czymś zalegajacym w płucach. No i ta chrypka jeszcze. Niby jest już dużo mniejsza ale głos ciągle zmienionym.

Usnęła przy piersi teraz, położyłam na brzuszku, śpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona - 31 maja 2014
Mama - 9 czerwca 2017
VelaLuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 08:59   #244
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Vela oj tak mój uwielbia tak purkac przy cycu ja nie koniecznie co wtedy są za cyrki przy cycu szok.

Mały jadł o 6:30 i o 8 wstał zmierzly i do tego poranna toaleta i czyszczenie noska już miałam cyca w gotowości ale tata uspokoił i pobujal do 9:45 mały nawet nie zająknął u niego wiec kolejny sukces.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 09:07   #245
starry_eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar starry_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 2 052
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Mój Jerzyk drze się przy przebieraniu i zmianie pieluch jakby mu się krzywda działa straszna... Mam nadzieję że się oswoi z tym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też tak na początku było, ale po jakiś 3 tygodniach samo przeszło. A im więcej się wtedy mówi do Małej tym spokojniejsza
A po kąpaniu ubrać to był dopiero wyczyn, ale i to się już uspokoiło

Byłyśmy wczoraj u pediatry zapytać o to ulewanie i zwracanie takiego przetrawionego już mleka, ale nic nam na to nie dała. Kazała się nie martwić, bo Mała dużo przybiera na wadze, gdyby chudła lub stała w miejscu wtedy by coś przepisała, a tak musimy to przetrwać aż samo przejdzie
I wczoraj skończyła 5 tygodni z wagą 5 kilo, nawet doktorka się śmiała, że robi się małym grubaskiem
__________________
15-08-15
13-06-17


starry_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 09:43   #246
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Hej. U nas tez dzis malego obudzilo purkanie. Tzn.pewnie bol brzuszka bo byk bardzo napiety a maly plakal. Myslalam ze kupe zrobil ale mial czysta pieluszke. Masowalam mu brzuszek i bylo mu chyba lepieej. No ale biedulek sie napłakał 😪 ulewanie tez dzis bylo mega. Wrrrr😭


Sent from my LG-H525n using Wizaz Forum mobile app
__________________
mój suwaczek

[img]//www.suwaczki.com/tickers/p19uyx8d6i1d1j97.png[/img]
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:26   #247
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez starry_eyes Pokaż wiadomość
U nas też tak na początku było, ale po jakiś 3 tygodniach samo przeszło. A im więcej się wtedy mówi do Małej tym spokojniejsza
A po kąpaniu ubrać to był dopiero wyczyn, ale i to się już uspokoiło

Byłyśmy wczoraj u pediatry zapytać o to ulewanie i zwracanie takiego przetrawionego już mleka, ale nic nam na to nie dała. Kazała się nie martwić, bo Mała dużo przybiera na wadze, gdyby chudła lub stała w miejscu wtedy by coś przepisała, a tak musimy to przetrwać aż samo przejdzie
I wczoraj skończyła 5 tygodni z wagą 5 kilo, nawet doktorka się śmiała, że robi się małym grubaskiem
U nas też to ulewanie jest ciągle. Położne mówiły, aby się nie martwić. Przybiera nieźle, kupki robi często.

Witam się z rana standardowo niewyspana.
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 10:32   #248
Aniaaa87
Rozeznanie
 
Avatar Aniaaa87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mrągowo\Dublin
Wiadomości: 839
GG do Aniaaa87
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Dzięki dziewczyny za wsparcie❤️No nie wiem co sie ze mną porobiło po tym porodzie...Co chwila coś mnie sie czepiaI jeszcze ten lekarz wczoraj mnie wcale nie pocieszył.Mialam nadzieje w duchu ze powie mi ze to jakiś zastój mleczny i już.Narazie staram sie nie myslec.Ide w piątek prywatnie na usg piersi bo nie będę tyle czekać w strachu.
Czytam ze dzieci Wam dużo ulewaja.Moj Mały to akurat malutko ulewa.Do kapania już sie trochę przyzwyczaił bo z początku tez płakał jak oparzony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:37   #249
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez starry_eyes Pokaż wiadomość
U nas też tak na początku było, ale po jakiś 3 tygodniach samo przeszło. A im więcej się wtedy mówi do Małej tym spokojniejsza
A po kąpaniu ubrać to był dopiero wyczyn, ale i to się już uspokoiło

Byłyśmy wczoraj u pediatry zapytać o to ulewanie i zwracanie takiego przetrawionego już mleka, ale nic nam na to nie dała. Kazała się nie martwić, bo Mała dużo przybiera na wadze, gdyby chudła lub stała w miejscu wtedy by coś przepisała, a tak musimy to przetrwać aż samo przejdzie
I wczoraj skończyła 5 tygodni z wagą 5 kilo, nawet doktorka się śmiała, że robi się małym grubaskiem
To moja dopiero bedzie male sumo az sie boję ją ważyć a czuje ze coraz ciezsza i widze ze powoli na nóżkach sie balerony robią
rany to moje dziecko chyba mi dziś nic nie pozwoli zrobić... nawet do toalety nie moge wyjsc bo co ja odloze albo oddam mężowi to placz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:47   #250
starry_eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar starry_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 2 052
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
U nas też to ulewanie jest ciągle. Położne mówiły, aby się nie martwić. Przybiera nieźle, kupki robi często.

Witam się z rana standardowo niewyspana.
Staram się nie martwić, ale czasem jak jej nosem pójdzie to się z takim przeraźliwym krzykiem budzi.. a dziś kichnęła mlekiem i wszytko mi na okularach wylądowało


Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
To moja dopiero bedzie male sumo az sie boję ją ważyć a czuje ze coraz ciezsza i widze ze powoli na nóżkach sie balerony robią
rany to moje dziecko chyba mi dziś nic nie pozwoli zrobić... nawet do toalety nie moge wyjsc bo co ja odloze albo oddam mężowi to placz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, na nóżkach najlepiej widać My się z mężem śmiejemy, że nóżki ma jak ten ludzik z reklamy opon michelin
__________________
15-08-15
13-06-17


starry_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:51   #251
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
U nas też to ulewanie jest ciągle. Położne mówiły, aby się nie martwić. Przybiera nieźle, kupki robi często.

Witam się z rana standardowo niewyspana.
Tez mi polozna mówiła o tym, doktor... ale to tak okropnie wygląda. Niby mówią ze dziecko nie czuje i nie sprawia mu ro bolu czy dyskomfortu ale moja potrafi zbudzic jak jej leci wiec nie do konca tak jest.. i niby mija po pol roku ale u mojej bratowej synek ma juz 7 miesiecy i karmiony jest zupkami plus cyc i nadal jej ulewa..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 10:54   #252
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

A mi zasnął o dziwo na rękach i póki co śpi w woZku a ja odciagam na jutro bo mamy to wędzidełko i już się stresuje. Czekam na położna ale może zapomniała :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:56   #253
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
Tez mi polozna mówiła o tym, doktor... ale to tak okropnie wygląda. Niby mówią ze dziecko nie czuje i nie sprawia mu ro bolu czy dyskomfortu ale moja potrafi zbudzic jak jej leci wiec nie do konca tak jest.. i niby mija po pol roku ale u mojej bratowej synek ma juz 7 miesiecy i karmiony jest zupkami plus cyc i nadal jej ulewa..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie też czasem zaczynam się martwić, bo praktycznie co karmienie jest ulewanie, czasem kilkukrotne. Jednak coś w tym brzuchu zostaje skoro nie płacze jak syrena, a ja co chwila odkładam za małe ubranka.
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 11:36   #254
Sarenkaa13
Rozeznanie
 
Avatar Sarenkaa13
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 642
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Napisze cos i pedze robic kawę. Spróbuję jak mi wyszedł sernik na zimno z malinami.
Syn dziś mi spal w nocy ciagiem 7.5h. Zamiast sie cieszyc to zastanawiam sie jak pominac to jedno nocne karmieniem bo budzi sie zawsze punktualnie 3.30 lub 4.30. Corka przesypiala od poczatku calutkie noce a tu mam juz wrażenie ze sie przyzwyczaił do tego karmienia .
Dzis Maz caly dzien w pracy wiec po obiedzie pakuje dzieci i jade na wies. Pomoge Mamie robic ogorki. Jutro bede robic dla siebie. Pogoda na opalanie wiec w koncu poprawie kolor skory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sarenkaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 11:36   #255
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
No właśnie też czasem zaczynam się martwić, bo praktycznie co karmienie jest ulewanie, czasem kilkukrotne. Jednak coś w tym brzuchu zostaje skoro nie płacze jak syrena, a ja co chwila odkładam za małe ubranka.
Mnie dziś tesciowa wkurzyla bo znowu strzelila tekstem jak widziala ze mala cyca szuka ze ona sie pewnie nie najada moim pokarmem. Ale mi cisnienie podniosła, musiałam sie hamowac zeby jej nie trzasnac no nie dość ze przyszla jak akurat mala zasnela po godzinach noszenia i zaczela mi ja calowac wiec ja przebudzila to jeszcze taki tekst! I na pewno ma kolki! Bo jak ma gorszy dzien raz czy dwa w tygodniu to na pewno sa kolki!
Co do ulewania to przeczytalam w pewnej madrej ksiazce ze jak mi sie wydaje ze mala duzo ulala bo jej leci z buzi to zebym sobie troszke mleka wylala i zobaczyla jak dużą plamę zrobi ze to sie tylko tak wydaje ze to duzo.. tak ze jelonku na pewno sobie pojada!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 12:00   #256
VelaLuca
Wtajemniczenie
 
Avatar VelaLuca
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2 418
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez Sarenkaa13 Pokaż wiadomość
Napisze cos i pedze robic kawę. Spróbuję jak mi wyszedł sernik na zimno z malinami.
Syn dziś mi spal w nocy ciagiem 7.5h. Zamiast sie cieszyc to zastanawiam sie jak pominac to jedno nocne karmieniem bo budzi sie zawsze punktualnie 3.30 lub 4.30. Corka przesypiala od poczatku calutkie noce a tu mam juz wrażenie ze sie przyzwyczaił do tego karmienia .
Dzis Maz caly dzien w pracy wiec po obiedzie pakuje dzieci i jade na wies. Pomoge Mamie robic ogorki. Jutro bede robic dla siebie. Pogoda na opalanie wiec w koncu poprawie kolor skory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże!!! W takich sytuacjach zazdroszczę mamą które karmią mm. Dajcie mi trochę tego snu, tak z godzinkę chociaż 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
To moja dopiero bedzie male sumo az sie boję ją ważyć a czuje ze coraz ciezsza i widze ze powoli na nóżkach sie balerony robią
rany to moje dziecko chyba mi dziś nic nie pozwoli zrobić... nawet do toalety nie moge wyjsc bo co ja odloze albo oddam mężowi to placz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już mam opanowane sikanie z mała na rękach 😂 Wiem, wiem mało to przyjemne i komfortowe ale albo się zleje w majty albo idę z mała do łazienki. Wybralam to drugie, już mam opanowane do perfekcji wszystkie czynności te toaletowe, jedną ręką 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona - 31 maja 2014
Mama - 9 czerwca 2017
VelaLuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 12:11   #257
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość



Ja już mam opanowane sikanie z mała na rękach 😂 Wiem, wiem mało to przyjemne i komfortowe ale albo się zleje w majty albo idę z mała do łazienki. Wybralam to drugie, już mam opanowane do perfekcji wszystkie czynności te toaletowe, jedną ręką 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

ale mam dziś lenia... nic mi się nie chce, nawet po córkę iść do żłobka. Rano byliśmy wózkiem u neurologa, po drodze zmokliśmy jak diabli. A teraz modlę się o deszcz, bo jakby lało to mąż musiałby sie zwolnić i przyjechac po córkę
A tu wszystkie chmury się rozchodzą i chyba będzie ten obiecany upał 29stopni.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

A wczoraj przeżyłam chwilę grozy. Jednak 9 miesięcy ciąży zostawia ślad w psychice. Od niedzieli mam okres i wczoraj siedzę aż tu nagle brzuch mnie tak rozbolał, typowo okresowo, a ja panika, dlaczego boli??? Po paru sekundach dotarło do mnie że już nie jestem w ciązy i nie muszę się bac tego bólu
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 12:26   #258
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Moja o dziwo purka wtedy kiedy ja karmię 😐 Spina się z cyckiem w buzi ale pierdy idą. A jak ją odłóze to się wybudza, pręży, płacze i nie może się odgazować.

Wczoraj zjadłam brokuła może to przez to? Choć niby brokuła polecają jako pierwszy posilek przy rozszerzaniu diety, więc nie wiem... no i znów czekamy na kupę, ostatnia dwa dni temu.

My o przebieraniu na glodnego to możemy zapomnieć. Nawet jak jest usrana po pachy, trudno. Najpierw jedzenie potem można próbować. Bardzo często na raty. Ściągnę pampersa i umyje pupę, muszę wziąść, ponosić, uspokoić, potem próbuje znów odłożyć na przewijak, albo się udaje i zakładam nowego pampersa albo nie i nosimy się dalej.

Mieliśmy też szczepic w przyszłym tygodniu ale pediatra kazał się wstrzymać jeśli będą upały. Więc będziemy obserwować pogodę. I tak ją muszę jeszcze przed szczepieniem zbadać czy to jej charczenie nie ma związku z jakimś katarem albo czymś zalegajacym w płucach. No i ta chrypka jeszcze. Niby jest już dużo mniejsza ale głos ciągle zmienionym.

Usnęła przy piersi teraz, położyłam na brzuszku, śpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję tych zarwanych nocy. U nas hyba tylko dwie takie były a tak to odpukać śpi w najlepsze, ale za to niespaniem nadrabia w dzień.
Purki tez najlepiej idą jak na mnie wisi. Raz jest ok a raz tak ciągnie że się boje ze mi brodawke odgryzie. I uwielbia tez purkac jak podnoszę nóżki do umycia czy położenia nowej pieluchy pod pupę. Gorzej jak wtedy dwojeczka tez idzie przy okazji
Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
To moja dopiero bedzie male sumo az sie boję ją ważyć a czuje ze coraz ciezsza i widze ze powoli na nóżkach sie balerony robią
rany to moje dziecko chyba mi dziś nic nie pozwoli zrobić... nawet do toalety nie moge wyjsc bo co ja odloze albo oddam mężowi to placz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojej tez takie fałdeczki się robią nic tylko całować i mieć nadzieję że nie zostaną na przyszłość po mamusi
Cytat:
Napisane przez starry_eyes Pokaż wiadomość
Staram się nie martwić, ale czasem jak jej nosem pójdzie to się z takim przeraźliwym krzykiem budzi.. a dziś kichnęła mlekiem i wszytko mi na okularach wylądowało




O tak, na nóżkach najlepiej widać My się z mężem śmiejemy, że nóżki ma jak ten ludzik z reklamy opon michelin
Rety aż tak? Nie dziwie się że się martwisz tym.

Cytat:
Napisane przez Sarenkaa13 Pokaż wiadomość
Napisze cos i pedze robic kawę. Spróbuję jak mi wyszedł sernik na zimno z malinami.
Syn dziś mi spal w nocy ciagiem 7.5h. Zamiast sie cieszyc to zastanawiam sie jak pominac to jedno nocne karmieniem bo budzi sie zawsze punktualnie 3.30 lub 4.30. Corka przesypiala od poczatku calutkie noce a tu mam juz wrażenie ze sie przyzwyczaił do tego karmienia .
Dzis Maz caly dzien w pracy wiec po obiedzie pakuje dzieci i jade na wies. Pomoge Mamie robic ogorki. Jutro bede robic dla siebie. Pogoda na opalanie wiec w koncu poprawie kolor skory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładnie śpi nie narzekaj bo się popsuje


U nas od wczoraj mały aniołek nie wiem czy to te leki wszystkie tak super działają czy juz samo z siebie się poprawia ale jest super.
Leży, usmiecha sie, coś tam zaczyna gadać po swojemu a wieczorem usypia się sama przy rzutniku i muzyce z yuotube
Szkoda tylko że prawie nie śpi w dzień a jak już to musi być kołysana w wózku ale najważniejsze że nie płacze
Grzejemy się teraz na działce, a po obiedzie idziemy z koleżanką na jakieś lody bo końcu nie boje się wyjść że.bedzie krzyk
Wczoraj też cały dzień poza domem. Oby tak jej już zostało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 12:34   #259
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Mojemu małemu najlepiej się pierdzi jak z nim ćwiczę i kładęgl go na boku i cigne za nóżkę i rączkę tak żeby łokciem dotknął kolana, o jak wtedy sądzi bąki. Zawsze na niego tak działa to ćwiczenie, spróbujcie sobie czy i u was też zadziała.
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 12:47   #260
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

ale mam dziś lenia... nic mi się nie chce, nawet po córkę iść do żłobka. Rano byliśmy wózkiem u neurologa, po drodze zmokliśmy jak diabli. A teraz modlę się o deszcz, bo jakby lało to mąż musiałby sie zwolnić i przyjechac po córkę
A tu wszystkie chmury się rozchodzą i chyba będzie ten obiecany upał 29stopni.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

A wczoraj przeżyłam chwilę grozy. Jednak 9 miesięcy ciąży zostawia ślad w psychice. Od niedzieli mam okres i wczoraj siedzę aż tu nagle brzuch mnie tak rozbolał, typowo okresowo, a ja panika, dlaczego boli??? Po paru sekundach dotarło do mnie że już nie jestem w ciązy i nie muszę się bac tego bólu
Haha. To się musiałaś wystraszyc.

My już po wizycie położnej. generalnie wszystko OK maluszek został oceniony pozytywnie, niestety nie zważony jutro mamy wizytę u pediatry więc się zważymy, trochę lipa no ale cóż..

blizne mi obejrzała, tam w jednym miejscu mi się coś słabiej goi i ale jeszcze w normie. I sutricon polecala. A te zgrubienia to też norma ale i tak się z rehabilitantem będę chciała chyba umówić powiedziała że latem ten pepek niestety może się dłużej goic. Jeszcze damy mu kilka dni a potem może spirytus wjedzie

a z wędzidełkiem na razie nic nie wiemy jutro zobaczę czy dostaniemy skierowanie ze szpitala jak nie to będziemy próbować w Lux Medzie albo prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

A no i ćwiczenia już swoje zaczęłam. Fajnie się potem czuje. Takie niby nic a jednak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 13:58   #261
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
A mi zasnął o dziwo na rękach i póki co śpi w woZku a ja odciagam na jutro bo mamy to wędzidełko i już się stresuje. Czekam na położna ale może zapomniała :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie powinnaś karmić przynajmniej z 30min przed podcieciem żeby nie zwymiotowal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:25   #262
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

ale mam dziś lenia... nic mi się nie chce, nawet po córkę iść do żłobka. Rano byliśmy wózkiem u neurologa, po drodze zmokliśmy jak diabli. A teraz modlę się o deszcz, bo jakby lało to mąż musiałby sie zwolnić i przyjechac po córkę
A tu wszystkie chmury się rozchodzą i chyba będzie ten obiecany upał 29stopni.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

A wczoraj przeżyłam chwilę grozy. Jednak 9 miesięcy ciąży zostawia ślad w psychice. Od niedzieli mam okres i wczoraj siedzę aż tu nagle brzuch mnie tak rozbolał, typowo okresowo, a ja panika, dlaczego boli??? Po paru sekundach dotarło do mnie że już nie jestem w ciązy i nie muszę się bac tego bólu
To ja jeszcze na sali porodowej jak juz Marcela urodzilam i zabrali mi go na szczepienie to zaczelam sie po brzuchu glaskac i mowic jakby jeszcze tam byl 😊

Sent from my LG-H525n using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

A co do psucia po ciąży....ja to jestem niezle popsuta 😬 mialam zapalenie pecherza- jutro ide mocz oddac na baf.ale wydaje mi sie ze bedzie powrot. No a poza tym nabawilam sie hemoroidow😭 i chyba mam nietrzymanie moczu - to pewnie po dzwiganiu gondoli z malym😭 chyba ze przejdzie.

Sent from my LG-H525n using Wizaz Forum mobile app
__________________
mój suwaczek

[img]//www.suwaczki.com/tickers/p19uyx8d6i1d1j97.png[/img]
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:32   #263
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Vela dokładnie. Uroki mm.. mamę wysłane.. maja czas dla siebie.. nawet winko piją eh a my zombie tez zazdroszczę a dziś przez upały mały mega marudny ciężko go uspokoić a na spacer dopiero po 18 pójdę z nim.. i to chyba z zamkniętymi oczami.. już się boje jutrzejszego dnia ma być taki upał a jeszcze to wędzidełko

Moniam mogłaś jej trzasnąć ! Co za tekst !! Jeszcze Ci ja wybudza czarownica..

Vela podziwiam za te umiejętności ja póki ci nie muszę się ich uczyć

Ewelinka super nic tylko czekać na magiczne 2 miesiące u nas co chwile pobudki w nocy mimo nawet tych kropel.

Vanesska

U nas miała być położna i nie przyszła :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Brydzia dzięki za radę a po? Mam przygotowane jak coś 100ml w butli mojego bo nie wiem czy będę miła tam gdzie nakarmić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:38   #264
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Po powinnaś od razu karmić bo mleko ma właściwości gojace.

My właśnie ze spaceru wróciliśmy. Ale chuba za gorąco... Niby w cieniu cały czas. Ale mały już picie przy cycku nadrabia.

Chciałam go rozebrać żeby w samej pieluszce był w domu. To oczywiscie ryk... Mam nadzieje ze się oswoi.

Maz w piątek pierwsze pepkowe robi... Mam nadzieje ze to jakoś przeżyję... 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 15:09   #265
daiquiricubano
Zadomowienie
 
Avatar daiquiricubano
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez Aniaaa87 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wsparcie❤️No nie wiem co sie ze mną porobiło po tym porodzie...Co chwila coś mnie sie czepiaI jeszcze ten lekarz wczoraj mnie wcale nie pocieszył.Mialam nadzieje w duchu ze powie mi ze to jakiś zastój mleczny i już.Narazie staram sie nie myslec.Ide w piątek prywatnie na usg piersi bo nie będę tyle czekać w strachu.
Czytam ze dzieci Wam dużo ulewaja.Moj Mały to akurat malutko ulewa.Do kapania już sie trochę przyzwyczaił bo z początku tez płakał jak oparzony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniu, ja też mam nadzieje, ze wszystko będzie w porządku mi poprzednio na koniec kp tez wyszły różne cuda w piersi i na brodawce. Miałam skierowanie na usg, które na szczęście niczego nie wykazało. Wszelkie zmiany ustąpiły jak przestałam karmić. Trzymam kciuki, żeby i u ciebie tak się skończyło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Boże!!! W takich sytuacjach zazdroszczę mamą które karmią mm. Dajcie mi trochę tego snu, tak z godzinkę chociaż 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------


Ja już mam opanowane sikanie z mała na rękach 😂 Wiem, wiem mało to przyjemne i komfortowe ale albo się zleje w majty albo idę z mała do łazienki. Wybralam to drugie, już mam opanowane do perfekcji wszystkie czynności te toaletowe, jedną ręką 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takim razie nie będę was denerwować ani sobie zapeszac, do której moja przesypia 😉 mam nadzieje, ze jeszcze długo z tego nie wyrośnie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Vela dokładnie. Uroki mm.. mamę wysłane.. maja czas dla siebie.. nawet winko piją eh a my zombie tez zazdroszczę a dziś przez upały mały mega marudny ciężko go uspokoić a na spacer dopiero po 18 pójdę z nim.. i to chyba z zamkniętymi oczami.. już się boje jutrzejszego dnia ma być taki upał a jeszcze to wędzidełko

Moniam mogłaś jej trzasnąć ! Co za tekst !! Jeszcze Ci ja wybudza czarownica..

Vela podziwiam za te umiejętności ja póki ci nie muszę się ich uczyć

Ewelinka super nic tylko czekać na magiczne 2 miesiące u nas co chwile pobudki w nocy mimo nawet tych kropel.

Vanesska

U nas miała być położna i nie przyszła :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Brydzia dzięki za radę a po? Mam przygotowane jak coś 100ml w butli mojego bo nie wiem czy będę miła tam gdzie nakarmić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pomysl, że jest też na odwrót - mamy mm zazdroszczą tobie, że podajesz kp 😉 nieprzespane noce mina, a to, co dałaś dziecku zostanie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Vela, tak jeszcze ci powiem - piękna ta wasza sesja cudowna i śliczna z was rodzina 😍

Edytowane przez daiquiricubano
Czas edycji: 2017-07-19 o 15:11
daiquiricubano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 15:20   #266
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Paula No ja mam swoje odciągnięte jak coś tylko na to zaraz po a później cyc

Ja czekam na 17 żeby mama mogła wyjść bo chciałam sama ale mi się przypomniało ze jestem na antybiotyki mały pije dziś co pół h nieda się go przetrzymac oby zasnął trochę na dworze bo widzę ze jest padnięty zasypia przy cycu i jest mega marudny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Atletka może i tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 15:25   #267
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez daiquiricubano Pokaż wiadomość
Aniu, ja też
[/COLOR]
W takim razie nie będę was denerwować ani sobie zapeszac, do której moja przesypia 😉 mam nadzieje, ze jeszcze długo z tego nie wyrośnie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------


Pomysl, że jest też na odwrót - mamy mm zazdroszczą tobie, że podajesz kp 😉 nieprzespane noce mina, a to, co dałaś dziecku zostanie 😊
No ja tez nie narzekam pomimo kp jestem bardziej wyspana niż przy córce
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 16:07   #268
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Boże!!! W takich sytuacjach zazdroszczę mamą które karmią mm. Dajcie mi trochę tego snu, tak z godzinkę chociaż 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------


Ja już mam opanowane sikanie z mała na rękach 😂 Wiem, wiem mało to przyjemne i komfortowe ale albo się zleje w majty albo idę z mała do łazienki. Wybralam to drugie, już mam opanowane do perfekcji wszystkie czynności te toaletowe, jedną ręką 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sikanie jeszcze ujdzie, gorzej jak sie chce to drugie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 17:25   #269
Aniaaa87
Rozeznanie
 
Avatar Aniaaa87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mrągowo\Dublin
Wiadomości: 839
GG do Aniaaa87
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Boże!!! W takich sytuacjach zazdroszczę mamą które karmią mm. Dajcie mi trochę tego snu, tak z godzinkę chociaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------


Ja już mam opanowane sikanie z mała na rękach Wiem, wiem mało to przyjemne i komfortowe ale albo się zleje w majty albo idę z mała do łazienki. Wybralam to drugie, już mam opanowane do perfekcji wszystkie czynności te toaletowe, jedną ręką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam szczęście bo jak Piotrusia nakarmię około 9 i położę już spać na noc to pierwszy raz budzi sie na jedzenie 1-2 w nocy potem dopiero 6-6.30 wiec jest luksusowo
Kurczę może to zabrzmie jak wyrodna matka ale ja bym położyła dziecia w łóżeczku i poszła do toalety.Jak chwile popłacze to nic sie nie stanie hihi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
Mnie dziś tesciowa wkurzyla bo znowu strzelila tekstem jak widziala ze mala cyca szuka ze ona sie pewnie nie najada moim pokarmem. Ale mi cisnienie podniosła, musiałam sie hamowac zeby jej nie trzasnac no nie dość ze przyszla jak akurat mala zasnela po godzinach noszenia i zaczela mi ja calowac wiec ja przebudzila to jeszcze taki tekst! I na pewno ma kolki! Bo jak ma gorszy dzien raz czy dwa w tygodniu to na pewno sa kolki!
Co do ulewania to przeczytalam w pewnej madrej ksiazce ze jak mi sie wydaje ze mala duzo ulala bo jej leci z buzi to zebym sobie troszke mleka wylala i zobaczyla jak dużą plamę zrobi ze to sie tylko tak wydaje ze to duzo.. tak ze jelonku na pewno sobie pojada!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Twoja teściowa jest wnerwiajaca na maxa...Tak jakby chciała Ci wmówić ze masz jakies mało wartościowe mleko.No tak mleko synowej zawsze do kitu.I jeszcze budzi bo ona przyszla i nie ważne ze jest pora spania i ile zachodu było z usypianiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 17:28   #270
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez maajjaa88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak objawia sie u Waszych dzieci to nadmierne napiecie miesniowe? Pytam bo podejrzewam to u mojej malej.
Mogę doradzić w sprawie zbyt małego napięcia mięśniowego. A podejrzewam że będzie odwrotnie. Chyba nadmierne jest lepsza opcja. W zbyt małym u mojej siostry dzieciatku to ciągła rehabilitacja i walka czy będzie chodzić, czy będzie ruszać rączka itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-16 15:08:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.