Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 07:42   #271
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
W tych materiałach z zalinkowanego przez Lorri wątku pojawia się, m.in., stwierdzenie, że utlenianiu mogą ulegać składniki preparatów kosmetycznych i nienasycone lipidy w warstwie lipidowej naskórka. Jest tam mowa o powłokach z tlenku glinu/ krzemionki tlenku glinu/gliceryny, tłuszczowych itp.
Nie mam bladego pojęcia, jak to sie ma do JMO...
Wydaje mi sie, że raczej nie ma sie co przejmować, filtr JMO jest oparty na tłuszczach nasyconych, czyli mało podatnych na utlenianie; ponadto jest w nim sporo różnych antyoksydantów, wiec mozna przypuszczac że i lipidy naskórka jak i kosmetyku są chronione.
Jeśli Cie to nei przekonuje możesz spróbować filtrów powlekanych tlenkiem glinu i kwasem stearynym jak niżej spominany:

Cytat:
ARGILE PROVENCE Krem przeciwsłoneczny do twarzy Bio SPF 50

Składniki INCI: Titanium dioxyde, Aluminium hydroxide, Stearic acid, Caprylic / capric triglycerides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 diisostearate, Zinc oxide, Ribes nigrum flower water*, Coco caprylate caprate, Cocos nucifera oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum parkii*, Mauritia flexuosa fruit oil*, Helianthus annuus seed oil*, Sodium chloride, Tocopherol.
Przy okazji zastanawia mnie jak temu filtrowi udało sie obejść ograniczenie 25% TiO2 w filtrach - szukałam przykładowych formulacji dla TiO2 w powłoce z tl. glinu i kw. stearynowego i wynika z nich że dla SPF 50 zawartość filtra jest na poziomie ok 60% jesli dobrze pamiętam.
I druga sprawa, producent pisze, że "bez nanocząsteczek", ale filtry w tych powłokach występuje własnie w rozmiarach nano
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 20:41   #272
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Eternalvoyageur, czy mogłabyś napisać o tym coś więcej?
Prosze bardzo:
Wiec w jesieni 2011 podniesli wymagania ochrony UVA i UVB w Unii, wiec wiele filtrow musialo zmieniac sklady. Filtry mineralne przerzucily sie na nano, z tym ze firmy naturalne twierdza ze uzywaja takie wieksze czasteczki nano (zwane tez micronized) ktore nie przenikaja skory.
W najnowszym wydaniu Öko Test wlasnie wyczytalam ze nie jest dokladnie ustalone jaka wielkosc czasteczki juz przenika skore a jaka jeszcze nie, wiel wole byc ostrozna.
Czasteczki nano przenikaja nie tylko skore ale wszystki tknanki i dostaja sie do krwi. Jak dotad jest za malo studiow jakie to ma skutki na zdrowie, ale wiadomo jest ze dana substancja w wielkosci nano zachowuje sie inaczej niz jak jest w normalnej wielkosci (czyli bezpieczny skladnik moze byc niebiezpieczny w postaci nano).
Dla tych przyczyn omijam nano szerokim lukiem. Moze kiedys beda porzadne studia co do bezpieczenstwa (lub jego braku) technologii nano, ja osoboscie nie chce byc swinka morska.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 21:04   #273
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Czasteczki nano przenikaja nie tylko skore ale wszystki tknanki i dostaja sie do krwi.
Ale to chyba tylko przy wdychaniu pyłu, czyli w formie czystej
Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur
Dla tych przyczyn omijam nano szerokim lukiem. Moze kiedys beda porzadne studia co do bezpieczenstwa (lub jego braku) technologii nano, ja osoboscie nie chce byc swinka morska.
Nasza moderatorka Lorri, podawała kiedyś mnóstwo przydatnych linków na ten temat w wątku o TiO2 - poczytaj sobie, bo warto.
Co do tych nano-tlenków, to są one w kosmetykach uzywane raczej tylko w powłokach, co nieco zwiększa ich rozmiary, ponadto takie czasteczki mają tendencje to zbijania sie w większe klastry.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 05:20   #274
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Ja obecnie uzywam tego i jestem b zadowolona:
http://www.iherb.com/m/Devita-Solar-...-ml/23022?at=0
Najbardziej mi podchodzi konsystencja,produkt tez jest bezzapachowy i nie bieli
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 10:50   #275
malpiq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cześć dziewczyny! W tym roku zaczęłam używać kremu Carribean Blue, troszke bieli, ale szybko biel znika, moja cera jest jakaś po nim uspokojona, ale czy któraś z Was o nim słyszała? Bardzo jestem ciekawa opinii.
malpiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 19:34   #276
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam pytanie.Czy TEN FILTR nadaje się do cery naczynkowej?
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 12:21   #277
Remedi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Moim zdaniem nie powinien podrażniać cery naczynkowej, ale to kwestia dość indywidualna. Moja opinia wynika tylko z pobieżnej analizy składu, nie używałam go.
Remedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 19:54   #278
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ewentualnie glikol propylenowy mógłby zadziałać drażniąco na Twoje naczynka, a jest wysoko w składzie. Jeżeli masz do tego wyraźnie wrażliwą to może i parabeny. Możesz spróbować i najwyżej odstawić lub zorganizować skądś próbkę.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 09:33   #279
boomkath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 83
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy Sudocrem jest filtrem mineralnym? Ma tlenek cynku, ale ja za bardzo się nie znam i szukam jsprawdzonych informacji.... Dzięki
__________________
Shit happens, life goes on...
boomkath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 04:54   #280
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

jak oceniacie ten filtr? http://biolander.com/produkty/pokaz/...la-bio-spf-30/

na codzien uzywam podkladu mineralnego annabelle minerals ktory zawierza dwutlenek tytanu i cynku. czy to sie jakos nie wyklucza?
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 10:29   #281
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Orientuje sie czy w aptekach mozna gdzieś dorwać próbki mineralnej Biodermy, bo nie wiem czy szukać dalej czy sobie odpuscić?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 10:45   #282
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
jak oceniacie ten filtr? http://biolander.com/produkty/pokaz/...la-bio-spf-30/

na codzien uzywam podkladu mineralnego annabelle minerals ktory zawierza dwutlenek tytanu i cynku. czy to sie jakos nie wyklucza?
w tym kremie też tylko te mineralne, więc się nie wykluczają.
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Orientuje sie czy w aptekach mozna gdzieś dorwać próbki mineralnej Biodermy, bo nie wiem czy szukać dalej czy sobie odpuscić?
nie mam pojęcia...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 15:09   #283
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Dziewczyny, co myślicie o podkładzie Toleriane TEINT FLUID (LRP)?

Jest pastowaty, mocno napigmentowany, kryjący i łatwo o karykaturalny maskowaty efekt. Mimo wszystko jest subtelniejszy od kompaktu SVR czy Biodermy, czyli jedynych filtrów, które mogłam nosić (które dało się nosić [!]).

Czy barwniki mogą dać ochronę rzędu SPF 25? I co z UVA? Jest zima, wystarczyłby mi faktor 15...


Znalazłam zdjęcie porównawcze kremów z filtrem Kibio, Avene, Florame i Eco Cosmetics (jest chyba tu i żel, o którym kiedyś pisała eternalvoyageur).

http://beautyjagd.de/2012/06/12/sonn...dukte-im-test/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swatch-sonnenschutz.jpg (426,8 KB, 67 załadowań)
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 20:32   #284
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myślicie o podkładzie Toleriane TEINT FLUID (LRP)?

Jest pastowaty, mocno napigmentowany, kryjący i łatwo o karykaturalny maskowaty efekt. Mimo wszystko jest subtelniejszy od kompaktu SVR czy Biodermy, czyli jedynych filtrów, które mogłam nosić (które dało się nosić [!]).

Czy barwniki mogą dać ochronę rzędu SPF 25? I co z UVA? Jest zima, wystarczyłby mi faktor 15...
ja miałam go, głuuuugie lata nie pasowało mi nic innego. już cieniutka warstwa kryje bardzo dobrze, a jak się nałoży go grubo (tak jak to z filtrem się powinno robić), to faktycznie można dziwnie wyglądać ale przez to, że ładnie pokrywa skórę i dobrze leży, będzie świetnym filtrem na codzień, szczególnie teraz zimą
on ma taką pastowatą konsystencję, bo jest właśnie nasycony filtrem mineralnym. i jak to podkład, nie wchłonie się w ciągu dnia, a jak się zetrze, to widać i można co nieco poprawić (chociaż u mnie nie było takiej potrzeby nigdy) - czego chcieć więcej?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 09:38   #285
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja miałam go, głuuuugie lata nie pasowało mi nic innego. już cieniutka warstwa kryje bardzo dobrze, a jak się nałoży go grubo (tak jak to z filtrem się powinno robić), to faktycznie można dziwnie wyglądać ale przez to, że ładnie pokrywa skórę i dobrze leży, będzie świetnym filtrem na codzień, szczególnie teraz zimą
on ma taką pastowatą konsystencję, bo jest właśnie nasycony filtrem mineralnym. i jak to podkład, nie wchłonie się w ciągu dnia, a jak się zetrze, to widać i można co nieco poprawić (chociaż u mnie nie było takiej potrzeby nigdy) - czego chcieć więcej?
No właśnie zastanawia mnie jak z tym nasyceniem jest. LRP nie chwali się zawartością filtra mineralnego, a dwutlenek tytanu jest opisany jak inne pigmenty. Nie opisuje też fluidu jak zwykły to robić, np. amerykańskie firmy, podając składniki bazy i oddzielnie filtry.

Po nałożeniu grubszej warstwy można by od razu stanąć na planie latynoskiej opery mydlanej. Przy ostrożnym stosowaniu też nietrudno z siebie zrobić pudernicę. No i podkreśla suche skórki, a ja miewam z nimi problem, bo używam żelu złuszczającego z kwasem laktobionowym.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2013-01-02 o 09:55 Powód: Wyjaśnienie
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:38   #286
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

nie chwalą się filtrami mineralnymi, bo to nie jest główne zadanie tego kosmetyku - to mimo wszystko podkład a suchych skórek mało który podkład nie podkreśli, chociaż ten faktycznie przez swoje krycie może to robić dość konkretnie.
jak widzę, że mam suche skórki, to po prostu rano przy myciu trochę mocniej się szoruję zmiękczam skórę peelingiem enzymatycznym (living nature aktualnie i pasuje mi) i potem ścieram go mokrą szmatką z mikrofazy. jak się po tym zabiegu szybko posmaruję odpowiednim kremem, to suche skórki się nie pokazują
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 12:51   #287
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Będę walczyć ze skórkami i smarować się tym fluidem. W zanadrzu mam jeszcze krem BBB polskiej Aromedy, ale poczeka do wiosny.

Cały czas szukam czegoś prostego w użyciu i trafiam na różne cuda, np. Lierac Sunific Suncare 1 Iridescent Powder SPF 30. Gramatura całe 2.3 g (pewnie nie stosuje się tego dużo, ma rozświetlać...) i kontrowersyjna forma podawcza.

Cytat:
Talc, Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide, Trimethoxycaprylylsilane, Yeast Amino Acids, Tricalcium Phosphate, Morinde Citrifolia Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Bixa Orellana Seed Extract, Potassium Myristate, Parfum (Fragrance), Tocopherol, Potassium Sorbate, Chlorphenesin, Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sunific_1_pinceau_poudre_irisee_spf30_1.jpg (6,8 KB, 2 załadowań)
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 21:08   #288
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

pewnie drogo to coś wychodzi no i ciekawe ile trzeba się przypudrować, żeby ochrona była taka jak deklarowana... w pudrach jakoś sobie tego nie mogę zbytnio wyobrazić. może dlatego, że krem bardziej czuć na skórze i wiadomo, że ta bariera fizyczna jest...
tak mi się przypomniało... ja ten fluid toleriane przypudrowywałam albo pudrem jedwabnym hauschki albo glinką luvos. miałam wtedy bardzo tłustą skórę i dawało radę z drobną poprawką popołudniową przez cały dzień
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 13:55   #289
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

cloche jak fajnie ze cie tu widze. Probowalas moze juz ten krem?

http://amazingy.com/de/natur-bio-kos...rly-sayer.html

ma bardzo fajny sklad. SPF 30 i ma nie bielic. pojemnosc tez duza, wiec cena ujdzie. Na blogach naturalistek i uzytkowniczek filtrow mineralnych zbiera pozytywne recenzje, wersja dls suchej cery tez, jedynie ten drugi jest w sloiczku i ma tylko 60ml pojemnosci. Zastanawiam sie nad nim na lato. Skoro juz nie jestem sucharkiem, to moze warto...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 20:30   #290
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Moni baaardzo fajny skład ma ten filtr! no i w ogóle coś ty mi pokazała teraz kusi............... nie tylko filtr, ale i jeszcze inne ciekawostki... ech........
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 14:27   #291
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Yyyy co zlego to nie ja ;o) ja myslalam ze znasz ta stronke skoro nature uzywasz ;o)
Tylko nie bij hihihi Ja wlasnie zamoweilam sobie mydlo w plynie

http://amazingy.com/de/bio-naturkosm...oerper/seifen/

duza wersje bez zapachu i male bez zapachu, z roza i teebaumöl. Dostalam od psiapsolki odlewke mydla z teebaumöl i bardzo mi sie spodobalo. Poszukalam i znalazlam je u nas tutaj, poza tym na BJ´s niemki tez o tych kosmetykach pisza i niemieckie blogerki ktore uzywaja NK tez robia na Amazingy zakupy inaczej trzeba te produkty zamawiac z kraju pochodzenia. No i ten krem z filtrem robi furore, bo ma nie bielic i buzia sie ma nie przetluszczac jak po innych filtrach, wiec pomyslalam ze bym wyporbowala 120ml poj za 32 € to bardzo dobra relacja ceny do pojemnosci. Na plazy sie nie wygrzewam, wogole sie nie opalam, wiec moza ten krem by wystarczyl na codzienne egzystowanie i pozwolil w upaly wygladac normalnie ;o)

cloche chodz na naszy myzidalny watek bo chcialabym jeszcze podyskutowac o innym produkcie, wiec nie chce juz tutaj zasmiecac

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-01-05 o 14:47
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 17:35   #292
naomic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Witajcie koleżanki!

Mam ważne dla mnie pytanie dot. filtrów mineralnych. Wiem, że po aplikacji filtra chemicznego trzeba odczekać minimum 20 min. przed wyjściem na słońce. Jak jest w przypadku filtra mineralnego. Czy to, że jego działanie jest mechaniczne oznacza, że można od razu wyjść na słońce?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

I jeszcze jedno pytanie w nawiązaniu do poprzedniego - czy filtry mineralne w ciągu dnia (np. przed wyjściem z pracy czyli będąc w mieście, nie na plaży) trzeba ponownie aplikować?
naomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:12   #293
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

A ja potrzebuję filtru na JUŻ. W sobotę wyjeżdżam. Gdzie mogę dorwać niedrogi filtr mineralny bez alkoholu?
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:49   #294
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez lamadeleine Pokaż wiadomość
A ja potrzebuję filtru na JUŻ. W sobotę wyjeżdżam. Gdzie mogę dorwać niedrogi filtr mineralny bez alkoholu?
Bioderma Photoderm Mineral, Avene krem mineralny, Pharmaceris baby. Nie wiem niestety jak się sprawują, ale mogą być bardziej kryjące i bielące niż filtry chemiczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 11:44   #295
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Witam. Szukam filtru mineralnego SPF 50 tonującego bez aluminium. Proszę o pomoc bo trudno taki znaleźć.

Zrezygnowałam z filtrów chemicznych na rzecz filtrów mineralnych (żeby było zdrowiej) ale dzisiaj tyle się naczytałam o szkodliwości dwutlenku tytanu (że wręcz w kontakcie ze słońce przyczynia się do produkcji wolnych rodników) że sama już nie wiem co mam robić. Nie wiem czy w ogóle jest sens stosować jakiekolwiek filtry ? Ja wielbicielka ochrony przed słońcem zaczynam sądzić, że może samo słonce nie przyprawi nam tylu brzydkich, paskudnych rodników co te filtry nakładane codziennie.
Według autora tego artykułu tlenek cynku również jest szkodliwy.
http://opalanie.dziennik.pl/uroda/ar...szkodliwe.html

http://urodaizdrowie.pl/szkodliwe-kr...ania#&panel1-2

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2014-10-19 o 21:51
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 17:37   #296
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Moj leciutki , naturalny filtr KImberly nie kisztuje juz 32 euro za 120ml, a cena skoczyla mu na 39 euro, jeszcze miesiac temu widzialam 37 euro. narzekalam juz na to i myslalam zeby wogole latem zrezygnowac z filtrow :-/ ale nie bylabym soba jak bym nie porozgladala sie. I znalazlam kilka ciekawych produktow. Niemieckie blogerki calkiem dobrze sie o nich wyrazaja. Szukalam czegos co nie zrobi z nas mumii, lekkie pobielenie jak bedzie , to bedzie ok. potraktuje sie brazerem jak zawsze i bedzie ok. Do tego pojemnosc i cena. Nie chce niczego co ma 30ml i kosztuje prawie 30 euro.
Najlzejsze filtry i przez to maja nadawac sie na twarz ( mysle ze tlusciochy moga i tak miec problem, bo jednak te filtry nie maja byc tak lekkie jak Kimberly, ale zdecydowanie maja miec przyjemna konsystencje) sa
- Acorella w spraju
https://www.ecco-verde.de/acorelle/s...0-unparfumiert
https://www.ecco-verde.de/acorelle/sonnenspray-lsf-30

marka posiada tez sonnengel jak ten od Eco Cosmetics, ale wlasnie 30 ml a cena jeszcze wyzsza od tych sprajow. Nic dla mnie, nawet jak by sie idealnie wchlanial.

Poza tym ciekawy jest tez
- Biosolis
https://www.ecco-verde.de/biosolis/s...oerper-gesicht

oczywiscie mamy tez jeszcze lzejszy fluid do twarzy ale wlasnie inna pojemnosc .
Kusi mnie zamowic ten spray SPF 30. W przeciwienstwie do 50-tki, 30-tka jest perfumowana. Cena w granicach 20 - 25 euro za 100ml jest dla mnie ok. Wkurzaja mnie jedynie takie ceny za 30-40 ml, a znow 100ml za 30 i wiecej euro, to tez uwazam za przesade.
Poki co moj KImberly czeka zeby go dokonczyc i jesli dobrze pojdzie, to mam juz alternatywe a moze wyjda jeszcze jakies przyjemne , lekkie naturalne filtry za rozsadna cene ?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 19:36   #297
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Moni, na biosolis sie skusilam w zeszlym roku dla mlodego i... strasznie bielil. to byla 50tka dla dzieci, mleczko, ale nosz kurde, jak chcialam nalozyc porzadna ilosc, to wygladalo to jakbym mlodego wyjela z wiadra bialej farby. bez sensu taka ochrona, lepiszcze biale. mlody wygladal w tym jak jakis zombie...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 14:58   #298
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Ja nie chce dla dziecka, ja chce ten dla doroslych i najlepiej ten spraj acerolle, ale 30-tka. Opinie tutaj

http://beautyjagd.de/2015/05/11/sonn...dukte-im-test/
biosolis tutaj
http://beautyjagd.de/2014/05/19/sonn...dukte-im-test/
http://www.puraliv.com/2015/05/call-...en-uebersicht/

Jak ja zostalam matka, to uzywalam z apteki mineralne mleczko, ktorego juz nie ma, teraz maja gesty krem i dzieciak wygladal jak wygladal, ale na babykach to mi to nie przeszkadza, gorzej z moja geba
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 16:08   #299
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Czy ktoś miał do czynienia z tym kremem?
http://www.pharmaceris.pl/index.php/...ineralnych/106

Może macie jakieś odkrycia w tym sezonie?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2016-06-19 o 16:10 Powód: błąd w linku
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 13:26   #300
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Testowałam w tym sezonie 3 filtry mineralne.I tak:
Filtr Pauli Choice "Hydralight Shine Free Daily Mineral complex spf 30" - poprawny,bieli,ale nie jakoś mocno,chociaz jest to widoczne.U mnie pozostaje matowy przez cały dzień,skład całkiem w porządku (kilka fajnych antyoksydantów) aczkolwiek fanką silikonów na początku składu nie jestem.Cena trochę za wysoka.Niestety tlenku cynku jedynie 5% (dwutlenek tytanu mogliby sobie wogóle darować,jeśli o mnie chodzi,nie lubię go,ochronę UVA daję żadną a UVB mi niepotrzebna 0 i tak się nie opalam).

"John Masters Skincare SPF 30" - wg. mnie najgorszy z wszystkich 3 przetestowanych.Przede wszystkim,głównym zarzutem jest to,że po nałożeniu czuję niekomfortowe ciepło na twarzy,po kilku sekundach pojawia się rumień,który pózniej co prawda znika,ale i tak jest to trochę kłopotliwe.Podejrzewam,że to przez aloes ,na którym on bazuje.Stężenie tlenku cynku tylko 5%,więc ochrona UVA praktycznie żadna.Tlusty,świeci się bardzo i rozmazuje na twarzy.Bardzo widoczny,jeśli chcemy nałożyć go odpowiednią ilość.Skład bardzo dobry (kilka antyoksydantów,substancji czynnych)ale dla skóry tlustej,trądzikowej czy nawet mieszanej może być za cięzki.Niestety po kilkunastu dniach zaczęły pojawiać się podskórne gule,ciężki do zmycia.To oraz bardzo wysoka cena go dyskwalifikuje w moich oczach.Pozatym,podkład mineralny wygląd na nim fatalnie!Nigdy więcej.

Emulsja Ochronna z mazidel spf 30.To moj aktualny ulubieniec.Przede wszystkim,żeby filtr mineralny dał przyzwoita ochronę UVA ,tlenku cynku musi być 17% lub więcej.Tutaj mamy go 20% więc jest super.Dodatkowo mamy jeszcze dwa ekstakty roślinne chroniące przed UV,dodatkowy plus
Nie ma dwutlenku tytanu,którego nienawidze i osobiście uważam za zbędny ,więc kolejny plus.Lekki,dzięki zmikronizowanym (ale nie nano!) cząsteczkom tlenku cynku nie bieli bardzo.Składowo bardzo fajny,bardzo widocznie przyspiesza gojenie się pryszczy,poprawia stan cery trądzikowej,świetnie wygląda na nim podkład mineralny.No i cena,za 100g ok 60zł,więc nie narzekam.Zamierzam kupić kolejne opakowania,to narazie najlepszy filtr mineralny,jakiego używałam.Naprawdę bardzo dobry.
Uwaga,przez taką zawartość tlenku cynku może lekko wysuszać,dlatego zawsze pod filtr stosuję jakieś nawilżające serum bądz czasem krem

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-08-25 o 13:32
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 13:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.