Mamy wrześniowe 2021 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-19, 21:27   #1051
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja wciąż zdycham. Dziś rano było tak źle, że TŻ musiał brać wolne w pracy, bo nie ogarnęłabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję ale dla pocieszenia podobno dolegliwości mijają w drugim trymestrze.
Gratulacje za wasze udane wizyty
Ja jestem wkurzona bo robiłam badania krwi i moczu. Poszłam oczywiście ze skierowaniem, a gdy przyszły wyniki okazało się, że jednego badania mi nie zrobiono. Pojechałam dziś chwilę po 19.30 bo laboratorium pracuje do godz 20 i mnie nie przyjęto bo pobrania krwi są do 19.30. Bardzo mi zależało aby jak najszybciej zrobić badania bo w poniedziałek miałam mieć wizytę u gina. Tym bardziej mi zależy na szybkiej wizycie bo moje wyniki wskazują na cukrzycę ciążową. Wizytę przełożyłam na środę bo chce isc z kompletem wszystkich badań.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 21:35   #1052
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Arielka90 Pokaż wiadomość
Współczuję ale dla pocieszenia podobno dolegliwości mijają w drugim trymestrze.
Gratulacje za wasze udane wizyty
Ja jestem wkurzona bo robiłam badania krwi i moczu. Poszłam oczywiście ze skierowaniem, a gdy przyszły wyniki okazało się, że jednego badania mi nie zrobiono. Pojechałam dziś chwilę po 19.30 bo laboratorium pracuje do godz 20 i mnie nie przyjęto bo pobrania krwi są do 19.30. Bardzo mi zależało aby jak najszybciej zrobić badania bo w poniedziałek miałam mieć wizytę u gina. Tym bardziej mi zależy na szybkiej wizycie bo moje wyniki wskazują na cukrzycę ciążową. Wizytę przełożyłam na środę bo chce isc z kompletem wszystkich badań.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do bani, że jednego badania Ci nie zrobiono, ale jeśli wyniki masz takie, że powinnaś jak najszybciej mieć kontrolę to chyba bez sensu takie przekładanie. Ja poszłam bez kompletu wyników i też było ok. Choć teoretycznie różnica tylko 2 dni to żadna różnica.

Moje dolegliwości mijają dopiero pod koniec 2 trymestru, jeszcze trochę się pomeczę i dojdzie jeszcze zgaga🤷

Ja nie biorę nic na wiarę przy najbliższej wizycie pierwsze co zrobię to poruszę ten temat i dowiem się, jakie jest ryzyko, że to się powtórzy. Zapewne minimalne, ale mam dość cyrków przy porodzie i marzy mi się ten jeden bez komplikacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 13:41   #1053
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzień dobry

Jakie macie plany na weekend? My wczoraj pojechaliśmy do rodziców odebrać dokumenty od samochodu i w tym tygodniu będziemy rejestrować

Wczoraj zjadłam słoik ogórków kiszonych i dzisiaj u rodziców też jem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 14:44   #1054
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze tym razem!

Dziewczyny które biora duphaston: do którego tc macie brać? Ja myślałam że lekarz mi dzis go odstawi (12 tc, nie ma plamien juz od ok miesiaca), ale powiedział że profilaktycznie mam go dalej brac (czyli min przez kolejne 3 tyg, bo wtedy mam kontrole)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie plamiłam wcale. Biore Duphaston i Luteine od początku xe względu na poronienie w listopadzie i teraz ten krwiak. Lekarz nic nie mówił do kiedy brać ale w poprzedniej ciazy jak plamiłam to grałam do ok 18tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 17:20   #1055
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88526249]Dzień dobry

Jakie macie plany na weekend? My wczoraj pojechaliśmy do rodziców odebrać dokumenty od samochodu i w tym tygodniu będziemy rejestrować

Wczoraj zjadłam słoik ogórków kiszonych i dzisiaj u rodziców też jem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja byłam z mężem na spacerze, bo pogoda dzisiaj śliczna
Jutro relaks, pewnie też jakis spacer i gotowanie. Co więcej można robić, wszystko pozamykane..
Cieszę się bardzo, że idzie wiosna, zamierzam teraz codziennie robić sobie spokojne spacery - skoro lekarz nie zakazał, to można, prawda? aktywność fizyczna wskazana. Ja miałam plamienia około 6-7 tygodnia, biorę duphaston, oczywiście oszczędzam się, ale teraz wlasnie wraz z dodatnimi temperaturami chciałabym przynajmniej te spacery robić. Nie ukrywam że wydaje mi się ze przytyłam z 3kg od tego bezruchu

Dziewczyny, polecacie leginsy z Lidla (ciazowe)? Widze je na stronie, dwupak, za 45 zł, myślę zeby zamówić, bo jak się pojawiają w ofercie stacjonarnej w sklepach, to od razu nie ma mojego rozmiaru... czy to są inne leginsy? Zaraz wam wkleję linka


ESMARA Legginsy ciążowe z biobawełną, 2 pary - Lidl-Sklep.pl
"ESMARA Legginsy ciążowe z biobawełną, 2 pary - Lidl-Sklep.pl" https://www.lidl-sklep.pl/p/esmara-l...ary/p100316004
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez tlenekcynku
Czas edycji: 2021-02-20 o 17:23
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 18:10   #1056
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja byłam z mężem na spacerze, bo pogoda dzisiaj śliczna
Jutro relaks, pewnie też jakis spacer i gotowanie. Co więcej można robić, wszystko pozamykane..
Cieszę się bardzo, że idzie wiosna, zamierzam teraz codziennie robić sobie spokojne spacery - skoro lekarz nie zakazał, to można, prawda? aktywność fizyczna wskazana. Ja miałam plamienia około 6-7 tygodnia, biorę duphaston, oczywiście oszczędzam się, ale teraz wlasnie wraz z dodatnimi temperaturami chciałabym przynajmniej te spacery robić. Nie ukrywam że wydaje mi się ze przytyłam z 3kg od tego bezruchu

Dziewczyny, polecacie leginsy z Lidla (ciazowe)? Widze je na stronie, dwupak, za 45 zł, myślę zeby zamówić, bo jak się pojawiają w ofercie stacjonarnej w sklepach, to od razu nie ma mojego rozmiaru... czy to są inne leginsy? Zaraz wam wkleję linka


ESMARA Legginsy ciążowe z biobawełną, 2 pary - Lidl-Sklep.pl
"ESMARA Legginsy ciążowe z biobawełną, 2 pary - Lidl-Sklep.pl" https://www.lidl-sklep.pl/p/esmara-l...ary/p100316004
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupilam z Biedry i sa super, tylko wypadają trochę duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 07:42   #1057
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mam legginsy ciążowe z Lidla jeszcze z poprzedniej ciąży i są super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 10:02   #1058
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja byłam z mężem na spacerze, bo pogoda dzisiaj śliczna
Jutro relaks, pewnie też jakis spacer i gotowanie. Co więcej można robić, wszystko pozamykane..
Cieszę się bardzo, że idzie wiosna, zamierzam teraz codziennie robić sobie spokojne spacery - skoro lekarz nie zakazał, to można, prawda? aktywność fizyczna wskazana. Ja miałam plamienia około 6-7 tygodnia, biorę duphaston, oczywiście oszczędzam się, ale teraz wlasnie wraz z dodatnimi temperaturami chciałabym przynajmniej te spacery robić. Nie ukrywam że wydaje mi się ze przytyłam z 3kg od tego bezruchu

Dziewczyny, polecacie leginsy z Lidla (ciazowe)? Widze je na stronie, dwupak, za 45 zł, myślę zeby zamówić, bo jak się pojawiają w ofercie stacjonarnej w sklepach, to od razu nie ma mojego rozmiaru... czy to są inne leginsy? Zaraz wam wkleję linka


ESMARA Legginsy ciążowe z biobawełną, 2 pary - Lidl-Sklep.pl
"ESMARA Legginsy ciążowe z biobawełną, 2 pary - Lidl-Sklep.pl" https://www.lidl-sklep.pl/p/esmara-l...ary/p100316004
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ich legginsach chodziłam do samiutkiego porodu (dosłownie, pojechałam w nich do szpitala), meeega wygodne, polecam!

Theali, ja poproszę o zmianę tp na 02.09 i daję znać, że na prenatalnych wszystko w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 11:29   #1059
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
W ich legginsach chodziłam do samiutkiego porodu (dosłownie, pojechałam w nich do szpitala), meeega wygodne, polecam!

Theali, ja poproszę o zmianę tp na 02.09 i daję znać, że na prenatalnych wszystko w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super.gratulacje dobrych badań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 11:39   #1060
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Runawaytrain, ekstra, że wszystko ok
Ostatnio widziałam właśnie w lidlu leginsy ciążowe i zastanawiałam się czy kupić, ale byłam wtedy chyba w 7 tygodniu i stwierdziłam, że jeszcze będzie czas na takie zakupy, a teraz trochę żałuję, że ich nie wzielam🤷☠♀️ Mam nadzieję, że jednak jeszcze się pojawią w sklepie.
Dziś przychodzi do nas moja mama z partnerem i mamy zamiar im w końcu powiedzieć o ciąży!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 13:34   #1061
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

A online tych legginsów nie można kupić? Jaki rozmiar brać ? Nie mam doświadczenia z ubraniami z Lidla ale kiedyś czytałam że rozmiarówka jest dosyć nietypowa. Noszę na codzień rozm.38 to te legginsy brać M czy S ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

U nas dziś piękna pogoda, zaliczyliśmy spacer w zoo.
Weekend intensywny, przepełniony spotkaniami ze znajomymi, najadłam się jak na święta 🙈

Jutro powrót do biura po jakiś 10 miesiącach pracy zdalnej ... nie chcę mi się 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 15:46   #1062
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziękuję, dziewczyny! 🥰
Co do legginsów, to zależy na kiedy-ja brałam na drugą połowę ciąży i wzięłam o rozmiar większe, bo nie było mojego rozmiaru-nie były idealnie dopasowane, ale też nie zwisały jak dres, były po prostu wygodne i nie cisnęły brzuszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 16:09   #1063
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzięki za wszystkie odpowiedzi co do legginsów z Lidla w przyszłym tygodniu będę zamawiać zamawiać dwupak przez Lidl Online.

Dziewczyny, które posiadają huz dzieci: mam pytanie z doświadczenia, po jakim czasie podrozowaliscie z maluszkami? Ile miały tygodni/miesięcy?
Oczywiście nie chodzi mi o podróż ze szpitala do domu
Ja mam taką sytuację, że moja rodzina mieszka około 100km ode mnie, zastanawiam się kiedy będzie ten czas, w którym wsadze malucha do fotelika i sobie z nim pojadę na 2 dni w odwiedziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 16:22   #1064
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
W ich legginsach chodziłam do samiutkiego porodu (dosłownie, pojechałam w nich do szpitala), meeega wygodne, polecam!

Theali, ja poproszę o zmianę tp na 02.09 i daję znać, że na prenatalnych wszystko w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko w porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi co do legginsów z Lidla w przyszłym tygodniu będę zamawiać zamawiać dwupak przez Lidl Online.

Dziewczyny, które posiadają huz dzieci: mam pytanie z doświadczenia, po jakim czasie podrozowaliscie z maluszkami? Ile miały tygodni/miesięcy?
Oczywiście nie chodzi mi o podróż ze szpitala do domu
Ja mam taką sytuację, że moja rodzina mieszka około 100km ode mnie, zastanawiam się kiedy będzie ten czas, w którym wsadze malucha do fotelika i sobie z nim pojadę na 2 dni w odwiedziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podróżujesz wtedy, kiedy czujesz się na siłach ja się nigdy zbyt wcześnie nie wybierałam w dłuższe podróże, bo szanuję ten czas po porodzie, kiedy dochodzę do siebie i skupiam się na dziecku, ale spokojnie nawet 2tyg czy miesięcznym dzieckiem teoretycznie można jechać. Niektórzy jeżdżą w dłuższe trasy typu 50-100km na porodówkę nawet. Jak Ci będzie pasować, ale raczej nie nastawiaj się, że zbyt szybko po porodzie będziesz miała siłę i ochotę na takie trasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 16:50   #1065
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi co do legginsów z Lidla w przyszłym tygodniu będę zamawiać zamawiać dwupak przez Lidl Online.

Dziewczyny, które posiadają huz dzieci: mam pytanie z doświadczenia, po jakim czasie podrozowaliscie z maluszkami? Ile miały tygodni/miesięcy?
Oczywiście nie chodzi mi o podróż ze szpitala do domu
Ja mam taką sytuację, że moja rodzina mieszka około 100km ode mnie, zastanawiam się kiedy będzie ten czas, w którym wsadze malucha do fotelika i sobie z nim pojadę na 2 dni w odwiedziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli Twój bobas będzie lubił spać w aucie, to 100 km gładko przejedziecie na jednej drzemce. My pierwszy raz 80 km zrobiliśmy z trzymiesięcznym maluchem i poszło bez problemów - to były Święta, ale gdyby to tylko ode mnie zależało, to na pewno bym się jeszcze nie wyrywała z domu, nie miałam na to najmniejszej ochoty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 17:00   #1066
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi co do legginsów z Lidla w przyszłym tygodniu będę zamawiać zamawiać dwupak przez Lidl Online.

Dziewczyny, które posiadają huz dzieci: mam pytanie z doświadczenia, po jakim czasie podrozowaliscie z maluszkami? Ile miały tygodni/miesięcy?
Oczywiście nie chodzi mi o podróż ze szpitala do domu
Ja mam taką sytuację, że moja rodzina mieszka około 100km ode mnie, zastanawiam się kiedy będzie ten czas, w którym wsadze malucha do fotelika i sobie z nim pojadę na 2 dni w odwiedziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pojechać to w zasadzie możesz kiedy chcesz, ale tak jak pisały dziewczyny zaraz po porodzie Tobie może być ciężko w takiej podróży.
My pierwszy raz pojechaliśmy w taka trasę 100 km jak syn miał 1,5 miesiąc, bo zapraszaliśmy na chrzciny. Poszło gładko. Jak miał pół roku pojechaliśmy nad morze to dla nas było jakies 600 km i też było ok. Nasz syn lubi podróże i jazda samochodem nigdy u nas nie była problemem. Ale każde dziecko jest inne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 08:16   #1067
Andainn
Raczkowanie
 
Avatar Andainn
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 149
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Gratuluję wszystkich udanych wizyt, dziewczyny!

Ja na prenatalne wybieram się 1.03., mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

W Walentynki poinformowaliśmy najbliższą rodzinę o ciąży

Mam jedne ciążowe legginsy z Lidla jeszcze z poprzedniej ciąży i bardzo polecam! W ogóle musiałam się już przestawić na spodnie ciążowe, bo we wszystkich zwykłych mi ciasno A na plusie mam dopiero z 2,5 kg.

Tymczasem w zeszłą środę córka przyniosła nam że żłobka jakiegoś wirusa... Nockę oboje z mężem mieliśmy z głowy, bo mała wymiotowała. Na szczęście następnego dnia było już ok, więc myśleliśmy, że może po prostu coś jej zaszkodzilo... A wczoraj niespodzianka - wzięło też nas, także dziś zdycham i łączę się w bólu ze wszystkimi wymiotującymi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi co do legginsów z Lidla w przyszłym tygodniu będę zamawiać zamawiać dwupak przez Lidl Online.

Dziewczyny, które posiadają huz dzieci: mam pytanie z doświadczenia, po jakim czasie podrozowaliscie z maluszkami? Ile miały tygodni/miesięcy?
Oczywiście nie chodzi mi o podróż ze szpitala do domu
Ja mam taką sytuację, że moja rodzina mieszka około 100km ode mnie, zastanawiam się kiedy będzie ten czas, w którym wsadze malucha do fotelika i sobie z nim pojadę na 2 dni w odwiedziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w pierwszą taką podróż 80 km wybraliśmy się, kiedy nasza córka miała 3 tygodnie. Ale ja bardzo szybko doszłam do siebie po porodzie, a ona bardzo lubiła spać w samochodzie, także warunki były sprzyjające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22 grudnia 2011r: intensywnie dbam o włosy!
1 lipca 2012r.: regularnie ćwiczę
Andainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 09:13   #1068
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas do półtora roczku każda podróż autem to była tragedia i ciągły płacz niestety. Teraz córka ma 2 lata i jeździ bezproblemowo w trasy tak do godziny. Niestety raczej w aucie nie zasypia i dłuższą podróż to spory problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 16:22   #1069
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Andainn Pokaż wiadomość

Tymczasem w zeszłą środę córka przyniosła nam że żłobka jakiegoś wirusa... Nockę oboje z mężem mieliśmy z głowy, bo mała wymiotowała. Na szczęście następnego dnia było już ok, więc myśleliśmy, że może po prostu coś jej zaszkodzilo... A wczoraj niespodzianka - wzięło też nas, także dziś zdycham i łączę się w bólu ze wszystkimi wymiotującymi...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję oby Wam szybko przeszło!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

My nigdy nie mieliśmy problemów z jazdą jakąkolwiek ze starszakiem, czy to samochód, czy autobus, czy pociąg, choć my też rzadko musieliśmy jechać gdzieś dalej najbardziej stresowaliśmy się podróżą prawie 12h pociągiem plus busikiem ze Śląska nad morze jak miał 3.5 roku, ale zniósł to pięknie, jego tata bardziej narzekał niż dziecko młodszy też nie robi cyrku w samochodzie, nie licząc płaczu na samym początku zapinania w foteliku, bo tego nie cierpi. Ciekawe, czy z 3 dzieckiem też będziemy mieli tyle szczęścia

Co do ciuchów to ja mam zamiar się zaopatrzyć w 1 jeansy ciążowe i ogrodniczki, a poza tym w odpowiednie rajstopy i będę latać w sukienkach w najbliższym czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 16:51   #1070
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Co tu tak pusto? Ja dzis nuenajlepiej się czuje, przez ta piękną pogodę miałam przypływ sil i sprzątałam cały dom i się przeforsowałam.. brzuch mi się spina i lekko pobolewa, położyłam się bo dostałam opr od męża. Jak nie minie to wezmę nospe. Głupia jestem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 18:31   #1071
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja dzisiaj byłam na krwi i potem musiałam zajechać do urzędu zarejestrować samochód, były przerwy w dostawie prądu tam i siedziałam od 11.20 do 13.40 udało się zarejestrować, ale Padma na twarz dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 18:35   #1072
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Zaliczyłam spacer 5,5 km. Chyba najdłuższa ciągła aktywność odkąd jestem w ciąży, ale dobrze, że mąż ze mną poszedł, bo momentami trochę kręciło mi się w głowie. Czuję się jak latem po 50 km na rowerze
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 08:24   #1073
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej ja wczoraj rzutem na taśmę powiedziałam szefom w pracy o ciąży, miałam jeszcze poczekać, ale akurat trafiła się okazja. Cieszę się, że to już za mną, mój bezpośredni przełożony był bardzo wyrozumiały i chyba naprawdę się ucieszył :P Sam ma roczniaka w domu, więc siedziałam u niego godzinę i słuchałam rad i opowieści. Przedłużą mi umowę na czas nieokreślony, no i od razu założyli, że pójdę na rok macierzyńskiego

Dziewczyny, jak sobie radzicie teraz z bólem głowy? Od niedzieli wieczorem mnie męczy, z przerwami, ale minimum raz dziennie przez parę godzin jest tak sobie
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:00   #1074
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Właśnie mnie dziś pierwszy raz boki głowa

Ja ogólnie nie żyje od piątku jest jakaś masakra ciągle mdłości i brak totalny sił ,boli mnie żołądek ,nie robię nic tylko leże
A wczoraj tak wymiotowałam że aż płakałam... Nie wiem co robić , w życiu tak źle się nie czułam ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:06   #1075
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Hej ja wczoraj rzutem na taśmę powiedziałam szefom w pracy o ciąży, miałam jeszcze poczekać, ale akurat trafiła się okazja. Cieszę się, że to już za mną, mój bezpośredni przełożony był bardzo wyrozumiały i chyba naprawdę się ucieszył Sam ma roczniaka w domu, więc siedziałam u niego godzinę i słuchałam rad i opowieści. Przedłużą mi umowę na czas nieokreślony, no i od razu założyli, że pójdę na rok macierzyńskiego

Dziewczyny, jak sobie radzicie teraz z bólem głowy? Od niedzieli wieczorem mnie męczy, z przerwami, ale minimum raz dziennie przez parę godzin jest tak sobie
Biorę Apap, jak mnie boli głowa. To chyba jedyne tabletki na tego typu ból, które można, bo wiem że np ibuprofenu nie można. A ostatnio po koszmarnych nocach (jak dziś, 5 pobudek z totalnym rykiem) boli mnie prawie codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:36   #1076
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ogólnie sposoby na ból głowy mam takie: spanie, spacer, a jak nie pomaga to Apap. Ogólnie można w ciąży paracetamol (oczywiście trzeba pilnować dawki) a jak pisała Michiru ibuprofenu nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:47   #1077
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

A konsultujecie z lekarzem, że bierzecie paracetamol (w apapie jest paracetamol), czy nie? Internety mówią, żeby konsultować, ale nie wiem, czy jest sens nękać moją gin, i tak rzadko mi odpisuje ;P
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:57   #1078
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak sobie radzicie teraz z bólem głowy? Od niedzieli wieczorem mnie męczy, z przerwami, ale minimum raz dziennie przez parę godzin jest tak sobie
Staram się przespać, jak mogę xD Leków przeciwbólowych jeszcze od początku ciąży nie brałam.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:23   #1079
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
A konsultujecie z lekarzem, że bierzecie paracetamol (w apapie jest paracetamol), czy nie? Internety mówią, żeby konsultować, ale nie wiem, czy jest sens nękać moją gin, i tak rzadko mi odpisuje ;P
Mi wystarczy, że raz skonsultowałam czy można brać, podobnie ze spasmoliną. Przecież nie będę dzwonić i pisać za każdym razem, czy akurat teraz mogę wziąć, czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:29   #1080
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
A konsultujecie z lekarzem, że bierzecie paracetamol (w apapie jest paracetamol), czy nie? Internety mówią, żeby konsultować, ale nie wiem, czy jest sens nękać moją gin, i tak rzadko mi odpisuje ;P
Nigdy nie konsultowałam paracetamol jako substancja aktywna jest bezpieczny w ciąży, podczas KP i dla dzieci od urodzenia, podają też zaraz po porodzie w szpitalu jeśli ktoś potrzebuje przeciwbólowego. Spokojnie możesz, tylko pilnuj żeby to był czysty apap (a nie np z dodatkiem kofeiny, pseudoefedryny czy innych takich), no i oczywiście zgodnie z dawkowaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.