JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 13:38   #1
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Thumbs down

JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?


Wchodzę sobie z nudów na pudelka, by poczytać pół żartem pół serio o celebrytach - a tu news... o Panu Korwin Mikke, który komentuje para-olimpiadę. Zszokowało mnie, że ktokolwiek - a tym bardziej polityk - w XXI w. może mieć tak ograniczone poglądy. Osobiście, nie umiem w tej chwili, tego nawet dosadnie skomentować, dlatego jestem b. ciekawa Waszych opinii w tej kwestii

Cytat:
Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili - lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa.
A niby dlaczego nie?
Istnieją zawody dla bardzo wielu kategorii ludzi niepełnosprawnych:
młodzicy
juniorzy
kobiety
seniorzy (oldboye, jak ja)
inwalidzi
- a ponadto w niektórych dyscyplinach:
koszykówka dla mężczyzn poniżej 180 cm wzrostu
boks (zapasy, judo itp. - dlaczego nie sumo?) dla zawodników zbyt lekkich. Nie wiem dlaczego nie ma w szybownictwie zawodów dla zawodników powyżej 110 kg, też nie mających szans w wyścigach z mikrusami. Albo w sprincie dla Białych i Żółtych...
To wszystko jednak jest z przymrużeniem oka – bo wiadomo, że hasłem sportu jest „Citius, Altius, Fortius” - a szczyty mogą osiągać tylko pełnosprawni mężczyźni.
Jednak ONI (budowniczy obecnej anty-cywilizacji) wielkie „halo” robią nie z okazji rozgrywek innych kategorii niepełnosprawnych– np. (istniejącej w USA!) ligi koszykówki dla niziołków, lub (nieistniejącej) olimpiady dla młodzików – lecz z okazji rozgrywek inwalidów, zwanych „Para-olimpiadą”. Dlaczego? To oczywiste. Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych – a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych – i również inwalidów.
W efekcie to nie my dziś kolonizujemy świat – to nas kolonizują. Ciekawe, czy jak dojdzie do rozgrywki, np. z muzułmanami, to bronić nas będą żołnierze bez ręki lub na wózkach inwalidzkich?
Ludzie z defektami odruchowo starają się je ukrywać. Inni starają się takich ludzi unikać. Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy – stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie z inwalidami. I nie chodzi tu o względy estetyczne...
(Np.p.Henryk Martenka napisał w „ANGORZE”: "na Woronicza podjęto właśnie decyzję o nietransmitowaniu para-olimpiady, internet zaś obiegła wypowiedź jakiegoś telewizyjnego kretyna, twierdzącego, że „»pokazywanie niepełnosprawnych sportowców jest takie nieestetyczne«. Na oba fakty: zaniechanie obowiązującej (?) misji TVP i głupotę kretyna-decydenta, słusznie wzburzyła się opinia...” Tymczasem to wcale nie jest kretyn:p.Tadzio Turner, właściciel potężnej CNN, omal nie doprowadził jej do bankructwa pokazując bodaj osiem lat temu para-olimpiadę. Więc żadna „opinia” się nie wzburzyła, bo mało kto chce tę para-olimpiadę oglądać – i słusznie.
I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała - oczywiście.
Przy okazji: obejrzałem sobie klasyfikację medalową para-olimpiady. Nie ma tam prawie w ogóle państw afrykańskich. Tam zaraza nie dotarła.
Ale to oznacza, że Murzyni niedługo podbiją świat. I wyrżną nas.
Zaczynając od niepełnosprawnych.
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Główną przyczyną wypadków drogowych jest obecnie ubezpieczenie od OC – bo ubezpieczeni kierowcy mniej boją się wypadku. Podobnie pokazywanie, że los inwalidy nie jest taki straszny musi przynieść wzrost liczby wypadków – bo ludzie (podświadomie!) mniej będą bali się kalectwa!
Podsumujmy: para-olimpiadę forują ci sami, którzy odbierają pieniądze dobrym pracownikom i dają je nierobom. Socjaliści. Ludzie żywiący nienawiść do naszej cywilizacji: do tych najlepszych, najwydajniejszych, najsprawniejszych. Kochający za to nieudaczników wszelkiej maści.
I ONI zaatakują mnie za ten tekst z furią.

To, oczywiście, nie jest zarzut w stosunku do para-sportowców. Oni są tylko pionkami w tej rozgrywce. Oni chcą walczyć na arenie – i pokazywać innym inwalidom, że kalectwo można w dużym stopniu przezwyciężyć.
I wszyscy inwalidzi powinni te zawody oglądać!!
Natomiast od lat piszę, że ludzie pełni dobrej woli – jak p.Martenka właśnie – po prostu nie mają pojęcia, o czym piszą. Nie mają – bo w życiu nie widzieli para-olimpiady, która jest zaprzeczeniem reguł olimpijskich.
Dlaczego para-olimpiada jest – jako wydarzenie sportowe – nonsensem? Dlatego, że premiuje cechę będącą przeciwwskazaniem do uprawiania sportu: kalectwo.
I tu rodzą się podstawowe paradoksy.
Jeśli zrobimy zawody w skoku wzwyż dla liliputów, to mierzący 140 cm karzełek może ustanowić rekord świata skacząc 130 cm. Jednak jest to wysokość niedostępna dla liliputów mierzących 90 cm...
Podobnie w pływaniu: zawodnik pozbawiony lewej nogi nie ma szans z zawodnikiem pozbawionym tylko łydki – a ten z zawodnikiem pozbawionym stopy, a ten z zawodnikiem pozbawionym połowy stopy!!
W sporcie zawodnicy walczą (pomijając kategorie młodzików, juniorów, kobiet czy oldboyów) jako jedna kategoria: pełnosprawni. Natomiast niepełnosprawni nie stanowią jednej kategorii.Każde kalectwo jest inne.
By temu zaradzić ustala się skomplikowane „przeliczniki”.Podob nie jak na rajdach samochodowych – tylko tam jest to obiektywne (pojemność silnika mierzy się w centymetrach) – a tu...Tu o zdobyciu medalu w niewielkim tylko stopniu decyduje wynik: w znacznie większym ten, kto ustanowił przelicznik...
http://www.nytimes.com/2012/09/01/sp...lity.html?_r=1
W sporcie zawodnicy usiłują poprawić swoją muskulaturę, wagę, nawet skład hemoglobiny – w para-sporcie lada moment dowiemy się, że jakiś pływak kazał sobie zrobić amputację jeszcze czterech centymetrów łydki - bo wtedy będzie miał, z uwagi na przelicznik, większe szanse na złoty medal!!!
I jestem prawie pewien, że takie przypadki już się trafiały. Pęd do medali u inwalidów jest równie silny, jak u ludzi zdrowych. Mężczyźni, by zdobyć medal, udają kobiety (może by zawodniczkom mierzyć poziom testosteronu i ustanowić przeliczniki?) - dlaczego inwalida nie miałby udawać większego inwalidy??
Gdybyśmy na Olimpiadzie przy skokach wzwyż przeliczali wyniki dodając niskim i dodając wysokim, odbierając chudym i dodając tłustym – to byśmy powiedzieli, że jest to zaprzeczenie idei sportu – nieprawda-ż? Podobnie jak zaprzeczeniem idei nauczania byłyby przeliczniki preferujące brak inteligencji - przy przyjmowaniu na studia.
Więc właśnie para-olimpiada jest idei sportu zaprzeczeniem.

Oto przykład z aktualnej para-olimpiady: odebrano medal jednej dyskobolce, a przyznano innej, bo „sędziowie się pomylili”.
http://www.sport.pl/londyn2012/1,109...a__Londyn_2012
__Ukrainskiej_dyskobolce. html
Nie, nie zmierzyli źle rzutu – pomylili się przy skomplikowanym mnożeniu i odejmowaniu punktów za stopień kalectwa!
Cytuję: „W sumie zmieniono miejsca siedmiu zawodniczek z czołowej dziesiątki. W wielu konkurencjach, w których rywalizują ze sobą sportowcy o różnym stopniu niepełnosprawności, rezultaty są przeliczane na punkty i na przykład w przypadku rzutów nie liczą się bezwzględne odległości uzyskane w konkursie. Jak przyznał komitet organizacyjny, podobne pomyłki wystąpiły przy obliczaniu wyników w pchnięciu kulą mężczyzn, ale nie dotyczyły one czołowej trójki”.
Ale mnie nie chodzi o pomyłki. Chodzi o zrozumienie, że gdyby ustalono inne przeliczniki, to wygrywaliby inni zawodnicy. Podobnie jak w dość absurdalnej „klasyfikacji łącznej” w rajdach samochodowych.
Oglądający słynną szarżę lekkiej brygady francuski marszałekśp.Piotr Bosquet powiedział: „To wspaniałe – ale to nie jest wojna”. Nie oglądając para-olimpiady oświadczam: „To godne podziwu – ale to nie jest sport!”

__________________


Edytowane przez aezn913
Czas edycji: 2012-09-05 o 13:39
aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 13:45   #2
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Dla mnie tą wypowiedzią pokazał, że sam jest "inwalidą" - ale umysłowym
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 13:57   #3
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Przez tego idiotę spędziłam urocze 2 godziny na komisariacie policji, ponieważ ten pseudo-polityk podrabiał podpisy wyborców, w tym mój!

Poza tym się wkurzyłam i piszę do rzecznika praw obywatelskich.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:01   #4
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Przez tego idiotę spędziłam urocze 2 godziny na komisariacie policji, ponieważ ten pseudo-polityk podrabiał podpisy wyborców, w tym mój!

Poza tym się wkurzyłam i piszę do rzecznika praw obywatelskich.
O... a skąd miał Twój podpis, że mógł go podrobić?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:04   #5
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Jakoś mnie nie zdziwiło, że chrzani jakby go pogrzało; on z tego jest znany.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:05   #6
mariaa15
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 195
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Kurde, to jakis absurd. Ciekawe czy jak kalectwo dopadnie jego albo jego rodzinę też będzie tak mądrzył..
mariaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:07   #7
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Nie dałam rady przeczytać do końca, bo mój poziom wnerwienia w połowie osiągnął apogeum . Nie rozumiem, jak ludzie mogą popierać takiego faszystowskiego idiotę?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 14:13   #8
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
O... a skąd miał Twój podpis, że mógł go podrobić?
Pytanie, skąd miał moje dane osobowe, łącznie z adresem... bo jak się ma dane, to podpisać się może każdy... Nie wiem do teraz...
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:16   #9
noelka93
Raczkowanie
 
Avatar noelka93
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 396
GG do noelka93
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Pan Korwin-Mikke niech najpierw sobie usiądzie na wózku, wczuje się w nas niepełnosprawnych a potem się puknie w czoło.
Dlaczego nie sport?
Bo jesteśmy gorsi?
Bo mamy coś niesprawnego?
Otóż nie! Otóż nawet ludzie niepełnosprawni mają swoje dyscypliny sportu!
I co więcej wkładają w to jeszcze więcej serca, jeszcze więcej sił niż zdrowi ludzie!
A pan Korwin-Mikke dzisiaj dowiódł, że to nie niepełnosprawni mają jakiś defekt. Tylko on.
Ale ja nie będe już nikogo obrażać. Do poziomu tego pana zniżać się nie będę.
noelka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:19   #10
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Nie dałam rady przeczytać do końca, bo mój poziom wnerwienia w połowie osiągnął apogeum . Nie rozumiem, jak ludzie mogą popierać takiego faszystowskiego idiotę?
Przyznaję, że JKM często ma poglądy faszystowskie choć często można usłyszeć, że takimi poglądami gardzi.

Podobnie jak Wy nie popieram poglądów JKM na temat "gorszości" czy "niższości" osób niepełnosprawnych. Uważam, że kalectwo fizyczne nie jest argumentem dla którego można nazwać kogoś gorszym itp.

Aczkolwiek zgadzam się z JKM w kwestii absurdu przyznawania punktacji podczas takich zawodów, bo podobnie jak JKM uważam, że kalectwa nie można "wypunktować" - nie można uznać, że ktoś jest bardziej sprawny od drugiego na takich zawodach. Ludzie startujący w para-olimpiadzie nie są traktowani równo. Tam sędziowie uważają, że jedni są niepełnosprawni bardziej a inni mniej - dla mnie to absurd. Na zawodach wszyscy powinni być traktowani identycznie i na tych samych warunkach, z własną świadomością tego, że jednemu będzie trochę łatwiej a drugiemu trochę trudniej w zależności od stopnia kalectwa.

Odebranie komuś medalu na zawodach paraolimpiady tylko dlatego, że konkurent ma krótszą nogę od drugiego - dla mnie jest niedopomyślenia. I tu jest właśnie powód dla którego takie zawody nie powinny być organizowane - bo kalectwo kalectwu nie jest równe.

A na zawodach dla osób pełnosprawnych każdy jest traktowany na równi - bo nie można powiedzieć, że ktoś jest bardziej pełnosprawny od drugiego. I takie zawody mają sens.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:30   #11
O moj borze
BAN stały
 
Avatar O moj borze
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 262
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Paraolimpiada to nie impreza sportowa...? Prędzej bycie posłem to nie praca. Odbijają kartę i wychodzą. Na obradach sejmu nie siedzą. Ludzie niepełnosprawni zamiast cieszyć (?) się z renty i użalać na swój los zap....ją ciężko i mają wyniki (i kasę pewnie jakąś też). Zamiast zasłynąć dobrą postawą w sejmie ten pajac woli skandale...celebryta nie polityk.
O moj borze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 14:34   #12
noelka93
Raczkowanie
 
Avatar noelka93
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 396
GG do noelka93
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

O moj borze- (Swoją droga-świetny nick ) Dokładnie tak! Niepełnosprawni ciężko mimo swych doświadczeń i złego stanu zdrowia muszą ciężko wypracować zarobione grosze. Ich życie to nie jest bajka. Nie siedzą za biureczkiem, nie są znani na cały świat. Manna z nieba im nie spada. A jeśli chce sie żyć godnie i się rozwijać to TRZEBA do renty dorabiać. Albo żyć na garnuszku innych. Bo niby co ma zapewnić niepełnosprawnej osobie to 520 złotych...?
noelka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:39   #13
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez noelka93 Pokaż wiadomość
Pan Korwin-Mikke niech najpierw sobie usiądzie na wózku, wczuje się w nas niepełnosprawnych a potem się puknie w czoło.
Dlaczego nie sport?
Bo jesteśmy gorsi?
Bo mamy coś niesprawnego?
Otóż nie! Otóż nawet ludzie niepełnosprawni mają swoje dyscypliny sportu!
I co więcej wkładają w to jeszcze więcej serca, jeszcze więcej sił niż zdrowi ludzie!
A pan Korwin-Mikke dzisiaj dowiódł, że to nie niepełnosprawni mają jakiś defekt. Tylko on.
Ale ja nie będe już nikogo obrażać. Do poziomu tego pana zniżać się nie będę.
+ niepełnosprawni, w przypadku naszego kraju, zdobywają więcej medali na praraolimpiadzie niż pełnosprawni na igrzyskach. I strasznie żałuję, że nie mogę obejrzeć w telewizji państwowej jak nasi zdobywają medale. Nawet na TVP Sport. Paranoja.
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:45   #14
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:00   #15
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
TVP na pewno nie.
Nie wiem jak z innymi stacjami.
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:10   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

No to co dziewczyny... :- ) wystosujemy jakieś urocze pisemko?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:11   #17
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Co ja myślę?

Ja myślę, że Pan Janusz Korwin- Mikke jest po prostu burakiem
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:16   #18
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-09-05 o 18:31
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:27   #19
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Fryderyk Nietzsche miał rację, twierdząc, że „Fanatyzm jest jedyną formą siły woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni.”

…oraz idioci

Tyle chyba tylko można powiedzieć o poglądach tego pana.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2012-09-05 o 17:29
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 17:39   #20
greenorchid2
Raczkowanie
 
Avatar greenorchid2
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 385
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Generalnie lubie JKM, ale tutaj to juz pojechal....
greenorchid2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 18:28   #21
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

aktywność fizyczna to aktywność fizyczna... nie wiem w jaki sposób niby osoby z niepełnosprawnością niby nie mogą uprawiać sportu
tzn są pewnie takie stany zdrowotne gdzie to jest fizycznie niemożliwe no ale jak ktoś np. stracił rękę w wypadku czy też jest nie słyszy to ja nie wiem w jaki sposób miałby nie móc uprawiać sportu
nie rozumiem czemu też takie osoby miałyby nie mieć prawa do konkurowania ze sobą w igrzyskach
dla mnie to normalna i oczywista sprawa tak samo jak tradycyjne igrzyska a promowanie aktywności i sportu wśród wszystkich - i tych zdrowych i tych dotkniętych niepełnosprawnością to dobra rzecz

a pan JKK chyba zapomniał, że w "dawnych" czasach promowano również młodość a nie tylko sprawność - bo skoro się tak powołuje na historie to może niech się wybierze umrzeć w samotności pośród górskich szczytów zamiast być udręką dla młodych i sprawnych podczas gdy sam już jest nie pierwszej młodości i pewnie zdrowie 20 latka się pochwalić nie może - szkoda takiego starucha w telewizji promować i wpajać złe wzorce młodym, jeszcze się postarzeją mentalnie od patrzenia...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:18   #22
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Korwin Mikke jest dla mnie zwykłym oszołomem, który, podobnie jak Siwiec, nie wiem co robi w polskich mediach.
To, co powiedział, nie dziwi mnie wcale. Niczego innego bym się po nim nie spodziewała.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:22   #23
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

ten pan już nie raz mówił różne "kwiatki" i nie ma co jego paplaniny brać na powaznie
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:05   #24
Alinka_91
Raczkowanie
 
Avatar Alinka_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
ten pan już nie raz mówił różne "kwiatki" i nie ma co jego paplaniny brać na powaznie
Z tym zgadzam się jak najbardziej, jednak nie potrafię spokojnie przejść obok tak skrajnie chorych treści. Wypowiedź mocno mnie zszokowała... Zastanawiam się jak można prezentować tak skrzywione poglądy. Na szczęście teksty tegoż Autora stały się już swoistą "anty-atrakcją" w mediach, i mało kto (ale pewnie nie nikt) pokusi się o traktowanie ich poważnie...
__________________
szczęśliwie zakochana
studentka

góromaniaczka

http://www.freerice.com

Alinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:39   #25
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Oczywiście, wiadomo, że JKM na pewno chce prowokować i być może zwrócić tym uwagę na swoją osobę. Wiadomo, że jego poglądy często szokują. Natomiast czy ma prawo wyśmiewać, obrażać?

Mnie ta wypowiedź osobiście zszokowała, nie dlatego, że ktoś ma takie poglądy, ale, że te poglądy prezentuje publiczna osoba, polityk, ktoś kto powinien świecić przykładem.

Pamiętam, jak kiedyś JKM startował w wyborach i wypowiadał się, że, w Polsce najlepiej wprowadzić monarchie. Może chciałby także wprowadzić zrzucanie chorych dzieci ze skał jak w starożytnej Sparcie
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:43   #26
O moj borze
BAN stały
 
Avatar O moj borze
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 262
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
ten pan już nie raz mówił różne "kwiatki" i nie ma co jego paplaniny brać na powaznie
Tak...na przykład legalizacja marihuany. Polska nie jest na to gotowa co mnie osobiście bardzo cieszy.
O moj borze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:44   #27
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
Wchodzę sobie z nudów na pudelka, by poczytać pół żartem pół serio o celebrytach - a tu news... o Panu Korwin Mikke, który komentuje para-olimpiadę. Zszokowało mnie, że ktokolwiek - a tym bardziej polityk - w XXI w. może mieć tak ograniczone poglądy. Osobiście, nie umiem w tej chwili, tego nawet dosadnie skomentować, dlatego jestem b. ciekawa Waszych opinii w tej kwestii

Szanowny panie, co za wstyd! Stary człowiek, a taki głupi. Ciekawe, co sam zrobi, gdy za parę lat podupadnie na zdrowiu...
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:54   #28
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
agree.
i powinni go puszczać w telewizji. Zwłaszcza, że mamy już 24 medale i plasujemy się na 9 miejscu ogólnej klasyfikacji medalowej.
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 07:49   #29
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No to co dziewczyny... :- ) wystosujemy jakieś urocze pisemko?
Ja już wysłałam, bo dla mnie on podjudza do agresywnych zachowań względem niepełnosprawnych, występuje przeciwko równości i szerzy dyskryminację.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 07:52   #30
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: JKK o paraolimpiadzie - sport niepełnosprawnych to nie sport?

W sporcie zawodnicy walczą (pomijając kategorie młodzików, juniorów, kobiet czy oldboyów) jako jedna kategoria: pełnosprawni. Natomiast niepełnosprawni nie stanowią jednej kategorii.Każde kalectwo jest inne.
By temu zaradzić ustala się skomplikowane „przeliczniki”.Podob nie jak na rajdach samochodowych – tylko tam jest to obiektywne (pojemność silnika mierzy się w centymetrach) – a tu...Tu o zdobyciu medalu w niewielkim tylko stopniu decyduje wynik: w znacznie większym ten, kto ustanowił przelicznik...

z tym fragmentem się zgodzę,że każde kalectwo jest inne a wygrana bądź przegrana w takich igrzyskach może być niesprawiedliwa

__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.