Nasze książkowe grzechy ;) - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-11, 20:50   #2371
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Gratuluję wspaniałych strosików

Moje ostatnie nabytki. Seria kompletowana w Świecie Książki.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 05:38   #2372
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Tylko czekałam aż któraś skusi się na "Posłańca" Ja rozczarowałam się "Złodziejką książek", więc teraz nie kupuję, tylko siedzię cichutko i czekam na recenzje.

Dziewczyny czy zaingurowałyście już sezon Kocyków, Herbatek Malinowych i Lampek do Czytania??
Na Złodziejkę czaiłam się już od dawna, ale tera była w promocji, więc wreszcie się skusiłam. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Oczywiście, że sezon na herbatki już otwarty. Miód + cytryna+ zwykła herbata, albo jakaś owocowa
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 07:31   #2373
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Tylko czekałam aż któraś skusi się na "Posłańca" Ja rozczarowałam się "Złodziejką książek", więc teraz nie kupuję, tylko siedzię cichutko i czekam na recenzje.

Dziewczyny czy zaingurowałyście już sezon Kocyków, Herbatek Malinowych i Lampek do Czytania??
Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Na Złodziejkę czaiłam się już od dawna, ale tera była w promocji, więc wreszcie się skusiłam. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Oczywiście, że sezon na herbatki już otwarty. Miód + cytryna+ zwykła herbata, albo jakaś owocowa
a mnie zlodziejka bardzo sie podobala wiec z rozpedu kupilam "poslanca". tylko kiedy ja go przeczytam
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 08:16   #2374
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Ja właśnie czytam "Śnieg" Orhana Pamuka.
Miałam dwa bodźce do kupna - po pierwsze chęć podczytania noblistów, po drugie wakacyjna wyprawa do Turcji. Gdyby nie to, że ma ona ok. 400 stron, to wzięłabym od razu jeszcze jedną ;-)
Książka jest... magiczna. Ale jednocześnie mieści się w niej i przygoda, i poszukiwanie swojego miejsca w życiu, i miłość, ale też niepokojąca tajemnica małego miasteczka.
Przede wszystkim napisana jest w sposób reportażowy, dzięki czemu przybliża turecką kulturę i turecki koloryt. Jednak czyta się to wszystko tak, jakby ta opowieść wcale nie dotyczyła obcej nam kultury.

Edytowane przez emi_lka
Czas edycji: 2009-10-12 o 08:18
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 08:37   #2375
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Tylko czekałam aż któraś skusi się na "Posłańca" Ja rozczarowałam się "Złodziejką książek", więc teraz nie kupuję, tylko siedzię cichutko i czekam na recenzje.

Dziewczyny czy zaingurowałyście już sezon Kocyków, Herbatek Malinowych i Lampek do Czytania??
Ja też miałam małe zastrzeżenia do Złodziejki, ale ogółem mi się podobało. Niebawem powinnam umieścić zaległą recenzję na blogu
A sezon rozpoczęłam dokładnie 23.09. ale niestety czasu na czytanie ostatnio coraz mniej.


Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Gratuluję wspaniałych strosików

Moje ostatnie nabytki. Seria kompletowana w Świecie Książki.
I nawet kapa na łóżko pasująca do stosika, taka w klimacie Majów


Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Ja właśnie czytam "Śnieg" Orhana Pamuka.
Miałam dwa bodźce do kupna - po pierwsze chęć podczytania noblistów, po drugie wakacyjna wyprawa do Turcji. Gdyby nie to, że ma ona ok. 400 stron, to wzięłabym od razu jeszcze jedną ;-)
Książka jest... magiczna. Ale jednocześnie mieści się w niej i przygoda, i poszukiwanie swojego miejsca w życiu, i miłość, ale też niepokojąca tajemnica małego miasteczka.
Przede wszystkim napisana jest w sposób reportażowy, dzięki czemu przybliża turecką kulturę i turecki koloryt. Jednak czyta się to wszystko tak, jakby ta opowieść wcale nie dotyczyła obcej nam kultury.
Męczyłam Śnieg jakiś czas temu i niestety ja odczułam, że czytam o obcej mi kulturze. Faktycznie napisana jest w ciekawy sposób, miałam skojarzenia z takim trochę baśniowym reportażem. Co jednak nie zmienia faktu, że mentalność bohaterów była odmienna od mojej i nie mogłam wczuć się w ich problemy.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:19   #2376
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
I nawet kapa na łóżko pasująca do stosika, taka w klimacie Majów
Sie wie
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 23:28   #2377
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Kobiety drogie, prowadzicie swoje blogi literackie [lub zbliżone tematycznie]? Natchnęło mnie, by "wystartować" z własnym i zastanawiałam się, czy może Wizażanki też blogują Może znajdę ciekawe propozycje literackie, muzyczne, czy filmowe u Was.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 14:37   #2378
droga A
Zadomowienie
 
Avatar droga A
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 774
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Link do mojego typowo literackiego znajduje się w podpisie
droga A jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:32   #2379
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Kobiety drogie, prowadzicie swoje blogi literackie [lub zbliżone tematycznie]? Natchnęło mnie, by "wystartować" z własnym i zastanawiałam się, czy może Wizażanki też blogują Może znajdę ciekawe propozycje literackie, muzyczne, czy filmowe u Was.
Tak, w podpisie mam link
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 21:50   #2380
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

w podpisie link
Słuchajcie z ciekawości "napoczęłam" tą wygraną książkę i wpadłam tak wciągająca i przyjemna. Widać, że większość książek Austen zawierała sporo wątków biograficznych
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 21:51   #2381
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

To ja tak nieśmiało pokażę, jak zaczynam: http://re-animacja.blogspot.com/
I pozwoliłam sobie podlinkować Was Chętnie poczytam, co polecacie, a czego nie.
No i może wreszcie nabiorę motywacji do pisania
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 15:41   #2382
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
To ja tak nieśmiało pokażę, jak zaczynam: http://re-animacja.blogspot.com/
I pozwoliłam sobie podlinkować Was Chętnie poczytam, co polecacie, a czego nie.
No i może wreszcie nabiorę motywacji do pisania
U mnie chyba rzadko będzie cokolwiek, bo wiadomo - rok akademicki się zaczął, to czytam setki stron trochę innych książek
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 16:20   #2383
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

U mnie też lista lektur na studiach się wydłuża i obawiam się o brak czasu, ale np. na takim przedmiocie jak "Czytanie dzieł artystycznych" mam zadane 22 klasyki literatury światowej, po które chętnie sięgnę (aktualnie jest to "Rok 1984", a w kolejce stoją już "Sto lat samotności" i "Blaszany bębenek" ). Są to znakomite pozycje, które zawsze chciałam przeczytać, a jednak zawsze znajdowały się jakieś "ważniejsze".

No i przy okazji jestem ciekawa, jak sobie poradzi z tym zadaniem moja grupa. Mimo że jest to filologia polska, większość przyznaje się, że nigdy książek nie czytało i nie ma zamiaru...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 16:51   #2384
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
U mnie też lista lektur na studiach się wydłuża i obawiam się o brak czasu, ale np. na takim przedmiocie jak "Czytanie dzieł artystycznych" mam zadane 22 klasyki literatury światowej, po które chętnie sięgnę (aktualnie jest to "Rok 1984", a w kolejce stoją już "Sto lat samotności" i "Blaszany bębenek" ). Są to znakomite pozycje, które zawsze chciałam przeczytać, a jednak zawsze znajdowały się jakieś "ważniejsze".

No i przy okazji jestem ciekawa, jak sobie poradzi z tym zadaniem moja grupa. Mimo że jest to filologia polska, większość przyznaje się, że nigdy książek nie czytało i nie ma zamiaru...
Kurczę, ciekawe po co tam poszli?
U mnie też są ludzie, nielubiący polityki, historii... (politologia), którzy nie uważają na wykładach, narzekają, że jest xx stron na ćwiczenia... Mogli iść na politechnikę i zadania robić.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:07   #2385
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

O, dokładnie, to samo zjawisko.
U mnie większość tłumaczy się tym, że na studia poszła, by:
- uniknąć wojska;
- wyprowadzić się od rodziców;
I niestety trafili na ten kierunek, bo łatwo było się dostać. Jesteśmy na specjalności animacja kultury, a ci ludzie wszelkie kreatywne zadania mają w dupie. Nie mają żadnych pasji, żadnych zainteresowań. Jak trzeba było wybrać temat prezentacji dotyczącej korespondencji sztuk [tj. literatura a malarstwo/film/muzyka/architektura] mało spazmów nie dostali. Musiała im kobieta na siłę poprzydzielać, bo sami nawet nie wiedzieli, o co chodzi.
Mam nadzieję, że naprawdę porządnie przepyta ich z wspomnianym przeze mnie wcześniej lektur i nareszcie zaczną mieć problemy na studiach, bo jak na razie ciągle są na siłę przepuszczani...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:48   #2386
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Moje ostatnie nabytki. Seria kompletowana w Świecie Książki.
oj świetne i bardzo wartościowe gratulacje

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Na Złodziejkę czaiłam się już od dawna, ale tera była w promocji, więc wreszcie się skusiłam. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Oczywiście, że sezon na herbatki już otwarty. Miód + cytryna+ zwykła herbata, albo jakaś owocowa
u mnie ruszył sezon na czekolade do picia w różnych smakach

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Ja właśnie czytam "Śnieg" Orhana Pamuka.
Miałam dwa bodźce do kupna - po pierwsze chęć podczytania noblistów, po drugie wakacyjna wyprawa do Turcji. Gdyby nie to, że ma ona ok. 400 stron, to wzięłabym od razu jeszcze jedną ;-)
Książka jest... magiczna. Ale jednocześnie mieści się w niej i przygoda, i poszukiwanie swojego miejsca w życiu, i miłość, ale też niepokojąca tajemnica małego miasteczka.
Przede wszystkim napisana jest w sposób reportażowy, dzięki czemu przybliża turecką kulturę i turecki koloryt. Jednak czyta się to wszystko tak, jakby ta opowieść wcale nie dotyczyła obcej nam kultury.
Pamuka bardzo sobię cenię i chwalę. Czytam "Nazywam się czerwień". Idzie mi jak po grudzie, ale tylko dlatego,bo rok akademicki już się zaczął i w związku z tym, przybyło mi parę obowiązków. Nad czym ubolewam, oczywiście

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Kobiety drogie, prowadzicie swoje blogi literackie [lub zbliżone tematycznie]? Natchnęło mnie, by "wystartować" z własnym i zastanawiałam się, czy może Wizażanki też blogują Może znajdę ciekawe propozycje literackie, muzyczne, czy filmowe u Was.
ja mam swój w podpisie. Właśnie sobie o nim przypomniałam i chyba dziś zaktualizuje podopiecznego
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 20:03   #2387
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Kurczę, ciekawe po co tam poszli?
U mnie też są ludzie, nielubiący polityki, historii... (politologia), którzy nie uważają na wykładach, narzekają, że jest xx stron na ćwiczenia... Mogli iść na politechnikę i zadania robić.
na 90% kierunków politechnicznych nie mieliby co robić, tu trzeba chcieć studiować i myśleć kreatywnie. To nie puste klepanie zadanek wiem, bo studiuję na dwóch po prostu dla niektórych nie ma miejsca do studiowania
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 21:20   #2388
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
oj świetne i bardzo wartościowe gratulacje
Dzięki

Cytat:
u mnie ruszył sezon na czekolade do picia w różnych smakach
Robisz sama czy kupujesz takie gotowe?
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 21:22   #2389
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
na 90% kierunków politechnicznych nie mieliby co robić, tu trzeba chcieć studiować i myśleć kreatywnie. To nie puste klepanie zadanek wiem, bo studiuję na dwóch po prostu dla niektórych nie ma miejsca do studiowania
To taka ironia była
Bo jak ktoś idzie na politologię i stęka, że czytać musi, to ręce opadają.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 21:55   #2390
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
na 90% kierunków politechnicznych nie mieliby co robić, tu trzeba chcieć studiować i myśleć kreatywnie. To nie puste klepanie zadanek wiem, bo studiuję na dwóch po prostu dla niektórych nie ma miejsca do studiowania
Bez urazy dla nikogo,ale to jednak prawda.Ktoś kto chce studiować naprawdę wie na co iść,co będzie odpowiadało jego zainteresowaniom.A Ci co idą,bo 'wszyscy teraz studiują' wybierają pierwszy lepszy kierunek i potem słychać tylko narzekania typu 'biologia na medycynie,czytanie książek na polonistyce' - absurd

Ehh ja dalej tkwię na dość przymusowym odwyku - musiałam nieoczekiwanie kupić nowy telefon stąd książkowe zakupy muszą poczekać do listopada. Za to dzielnie 'spożywam' zapasy, odkąd przeniosłam się na studia zaoczne,mimo zwiększonego etatu w pracy mam więcej czasu na czytanie
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 22:10   #2391
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Bez urazy dla nikogo,ale to jednak prawda.Ktoś kto chce studiować naprawdę wie na co iść,co będzie odpowiadało jego zainteresowaniom.A Ci co idą,bo 'wszyscy teraz studiują' wybierają pierwszy lepszy kierunek i potem słychać tylko narzekania typu 'biologia na medycynie,czytanie książek na polonistyce' - absurd
Sama prawda. U mnie w mieście królują dwa kierunki - pedagogika i zarządzanie. I tylko cztery osoby, spośród około stu(!), jakie tam znam dokonały świadomego wyboru i właśnie tego w życiu szukały. Reszta po prostu nie wiedziała, co ze sobą zrobić. Niektórzy to sobie chyba myślą, że studia są obowiązkiem. A nie są. I nie każdy powinien się tam znaleźć. Z tego też powodu, bardzo tęsknię do egzaminów wstępnych. Były najsprawiedliwszym "sitem".

Ale żeby odejść od tematu, dodaję dzisiejszy stosik + Magiczne oko (prezent od koleżanki). Lecą do mnie jeszcze "Historia piękna" oraz "Historia brzydoty" Eco

Na stosie nowy wymysł TŻ-ta: Pamiętniki wampirów, który już zaczęłam pochłaniać. Śmieszne bardzo, ale poświęcę im niedługo notkę na blogu, to opowiem więcej

Ach! I za jakość i wykonanie zdjęcia przepraszam. Coraz gorzej cykanie mi idzie, ale usprawiedliwiam się resztkami baterii
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 01:49   #2392
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Gratuluję wszytskim zakupów. I życzę przyjemnego czytania. Ja jestem już ponad miesiąc na odwyku Obiecałam TŻtowi nie kupować książek do końca tego roku. Ostatnią ksiązkę jaką kupiłam to
- 'Blondynka na czarnym lądzie" za $7
Oczywiscie znalazły się inne potrzeby kupiłam sobie zestaw garków, pateli i noży za prawie $300 .... staram sie nie przeliczac tego na zlotowki i nie myslec ile ksiazek bym za to miała
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 08:39   #2393
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Ja byłam na odwyku chyba z dwa miesiące, ale już nie dało rady wytrzymać
Podziwiam, jeżeli wytrwasz do końca roku
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:42   #2394
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
a co tu tak cicho

no wiec pokaze najnowsze nabytki- z promocji w merlinie
Zusaka zazdroszczę Larssona i Kuczoka też Gratuluję i miłego czytania

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Sanetka gratuluje stosiku

Magrat będziemy się zaczytywać razem

Moje nowe nabytki, większość z promocji z merlina.
"Złodziejka książek" i "Dom Augusty" są świetne. Bardzo dobry wybór. Pozostałe książki również interesujące Gratuluję!

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Oczywiście, choć z racji tego, że nie mam aktualnie mebli korzystam z kanapy rodziców/dziadków Mój mix: herbata malinowa z kwiatem róży+miód+cytryna, zamiennie z zieloną herbatą Dagny Przybyszewskiej z nutką limonki i miodkiem akacjowym to tylko lubię w jesieni, mogę w końcu pić dowolną ilość herbat i się nie przegrzewać
A mnie ta pogoda wcale nie cieszy. Kiedy nie trzeba wychodzić z domu, to jeszcze można wytrzymać, ale tak to odechciewa się wszystkiego, nawet wyskoczenia do sklepu po te wszsytkie herbatki
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 17:52   #2395
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Sama prawda. U mnie w mieście królują dwa kierunki - pedagogika i zarządzanie. I tylko cztery osoby, spośród około stu(!), jakie tam znam dokonały świadomego wyboru i właśnie tego w życiu szukały. Reszta po prostu nie wiedziała, co ze sobą zrobić. Niektórzy to sobie chyba myślą, że studia są obowiązkiem. A nie są. I nie każdy powinien się tam znaleźć. Z tego też powodu, bardzo tęsknię do egzaminów wstępnych. Były najsprawiedliwszym "sitem".

Ale żeby odejść od tematu, dodaję dzisiejszy stosik + Magiczne oko (prezent od koleżanki). Lecą do mnie jeszcze "Historia piękna" oraz "Historia brzydoty" Eco

Na stosie nowy wymysł TŻ-ta: Pamiętniki wampirów, który już zaczęłam pochłaniać. Śmieszne bardzo, ale poświęcę im niedługo notkę na blogu, to opowiem więcej

Ach! I za jakość i wykonanie zdjęcia przepraszam. Coraz gorzej cykanie mi idzie, ale usprawiedliwiam się resztkami baterii
O, notatki przyszłej matki !
Ubaw po pachy
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:27   #2396
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Jesienną porą zachciało mi się zaopatrzyć w literaturę grozy Z tego powodu na mojej półce wylądowały:
-Edgar Allan Poe "Wybór opowiadań"
-Chelsea Quinn Yarbro "Hotel Transylvania"
-Antologia "Nawiedziny".
Gdyby nie to, że szwankuje mi aparat, to zamieściłabym zdjęcie, ale niestety w takim wypadku pozostaje Wam tylko wierzyć mi na słowo
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:32   #2397
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A mnie ta pogoda wcale nie cieszy. Kiedy nie trzeba wychodzić z domu, to jeszcze można wytrzymać, ale tak to odechciewa się wszystkiego, nawet wyskoczenia do sklepu po te wszsytkie herbatki
może to egoistyczne ale lubię te chwile,gdy siadam na kanapie i czytam książkę a za oknem plucha, ale chodzić w ten deszcz już nie lubię
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:45   #2398
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Robisz sama czy kupujesz takie gotowe?
kupuje gotowe, ale podsunęłaś mi pomysł, na który bym sama nie wpadła

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
może to egoistyczne ale lubię te chwile,gdy siadam na kanapie i czytam książkę a za oknem plucha, ale chodzić w ten deszcz już nie lubię
też to kocham! to wspaniałe uczucie
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:14   #2399
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
może to egoistyczne ale lubię te chwile,gdy siadam na kanapie i czytam książkę a za oknem plucha, ale chodzić w ten deszcz już nie lubię
O, też lubię te chwile
Fotel, kocyk, kubek kakao i książka. Najcudowniej
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:59   #2400
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
O, też lubię te chwile
Fotel, kocyk, kubek kakao i książka. Najcudowniej
Popieram. Zaiste, nie ma nic wspanialszego
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.