Kurierski armageddon - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-20, 08:28   #31
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Płacenie gotówką eliminuje problem zostawiania u sąsiada lub pod płotem ale ja nie znoszę. Zawsze boję się, że zgubię, pomylę się, źle mi wydadzą

Zostawianie u sąsiada/pod płotem dość skutecznie eliminują również konsekwentne skargi składane na kuriera i wyjasnienie owemu, ze w razie czego, gdyby coś z paczką było nie tak, to będę dochodzić sprawy na drodze sądowej
U mnie żaden już się nie odważy na taki ruch
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 08:49   #32
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kurierski armageddon

będziesz jeszcze korzystała z tej firmy po takich przebojach?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 09:02   #33
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Kurierski armageddon

O rany, włos się jeży, gdy czytam o kurierskich kwiatkach

Dwa lata tamu przedłużałam umowę u operatora sieci komórkowej i zamówiłam nowy aparat. Miał mi być przysłany kurierem. W formularzu obok adresu trzeba było zaznaczyć godziny, w których jest się dostępnym pod wskazanym adresem. Zaznaczyłam godziny popołudniowe.

W dniu dostawy ok. 12. dzwoni do mnie kurier i oznajmia, że może mi przesyłkę dostarczyć za chwile, gdyż będzie w pobliżu. Wyjaśniam, że o tej porze nikogo nie ma w domu, ale jeśli chce, może mi przywieźć teraz do pracy. Na to kurier: "O, nie, na Wolę nie opłaca mi się jechać"
Na szczęście wieczorem paczka doszła pod adres domowy. Nie do sąsiada i nie pod płot. Może dlatego, że płatność była przy odbiorze?

Teraz też będę zamawiać nowy telefon przez internet, ale na szczęście jest możliwość odbioru go we wskazanym salonie operatora i z tej opcji skorzystam.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 09:05   #34
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kurierski armageddon

Wydaje mi się, że ten sklep zoologiczny powinien pomóc rozwiązać tą sprawę. Pamiętam, jak mi kurier dał znać, że przed chwilą był u mnie i nie było nikogo a byłam w domu! Paczka była od Modern Pet, zadzwoniłam tam i załatwili sprawę ekspresowo, przeprosili za kuriera i powiedzieli, że nawet zrezygnują z usług tej firmy jak paczka w tym dniu do mnie nie dotrze .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 09:09   #35
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
będziesz jeszcze korzystała z tej firmy po takich przebojach?

Tej firmy - czyli DHLu czy dystrybutora karmy?
Z DHLu - nigdy w życiu. Dystrybutora - tak, niewielki mam wybór a do tego jest mozliwość wysyłki DPD, co przy następnych zamówieniach będę wyraźnie zaznaczać

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ten sklep zoologiczny powinien pomóc rozwiązać tą sprawę. Pamiętam, jak mi kurier dał znać, że przed chwilą był u mnie i nie było nikogo a byłam w domu! Paczka była od Modern Pet, zadzwoniłam tam i załatwili sprawę ekspresowo, przeprosili za kuriera i powiedzieli, że nawet zrezygnują z usług tej firmy jak paczka w tym dniu do mnie nie dotrze .

Sprzedawca został poinformowany i złożyl reklamację.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 12:44   #36
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Kurierski armageddon

Pomyśl nad paczkomatami, odbierasz nawet o trzeciej w nocy.
Tylko musisz mieć autko na taki ciężar, albo ewentualnie faceta.
Nie musisz betonem w domu siedzieć aż królewicz przywiezie paczuchę.
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:24   #37
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez chubka Pokaż wiadomość
Pomyśl nad paczkomatami, odbierasz nawet o trzeciej w nocy.
Tylko musisz mieć autko na taki ciężar, albo ewentualnie faceta.
Nie musisz betonem w domu siedzieć aż królewicz przywiezie paczuchę.

Wiesz, jakbym chciała sama sobie przywozić takie paczki, to bym kurierem nie zamawiała. Mam problemy z kręgosłupem i nie zamierzam nosić takich ciężarów, ani TŻta pędzać. Szczególnie, że do paczkomatu mamy.... hm, nazwijmy to - daleko To nie jest rzecz w tym, by odebrać o dowolnej porze - ja chcę zapłacic i mieć paczkę na drugi dzień pod drzwiami.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 14:30   #38
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Tej firmy - czyli DHLu czy dystrybutora karmy?
Z DHLu - nigdy w życiu. Dystrybutora - tak, niewielki mam wybór a do tego jest mozliwość wysyłki DPD, co przy następnych zamówieniach będę wyraźnie zaznaczać


Sprzedawca został poinformowany i złożyl reklamację.
chodziło mi o sklep, ale dobrze, że masz wybór i możesz korzystać z DPD

Cytat:
Napisane przez chubka Pokaż wiadomość
Pomyśl nad paczkomatami, odbierasz nawet o trzeciej w nocy.
Tylko musisz mieć autko na taki ciężar, albo ewentualnie faceta.
Nie musisz betonem w domu siedzieć aż królewicz przywiezie paczuchę.

niestety paczkomaty nie są wszędzie, ja mam najbliższy 50km od domu, zresztą nie wiem czy takie wielkie wory karmy tam sie zmieszczą?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:46   #39
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
niestety paczkomaty nie są wszędzie, ja mam najbliższy 50km od domu, zresztą nie wiem czy takie wielkie wory karmy tam sie zmieszczą?

U mnie podobnie, no i co do tej wielkości mam wątpliwość
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:01   #40
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
chodziło mi o sklep, ale dobrze, że masz wybór i możesz korzystać z DPD




niestety paczkomaty nie są wszędzie, ja mam najbliższy 50km od domu, zresztą nie wiem czy takie wielkie wory karmy tam sie zmieszczą?
zmieszczą się, no ale to coś za coś można kiedy się chce odebrać paczuchę ale trzeba samemu się ruszyć, no nie wszędzie są, ja mam nie daleko akurat, po drodze z pracy to nie problem. I szybko dochodzi
Do mnie kiedyś kurier z ups-a chyba zadzwonił czy mogłabym wyjść kawałek bo on stoi czeka bo coś tam (po 20 kg paczkę...) zdenerwował mnie i powiedziałam,żeby wybił to sobie z głowy.
Innym razem zadzwonili do mnie z upsa zebym zamówiła paczkę jeszcze raz bo oni ją zgubili i nie chcą mieć przypału, oni za nią zapłacą bo to za pobraniem tak jakby doręczyli ale żebym jeszcze raz zamówiła...
Kwiatuszki zdarzają się wszędzie...

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

na trzy paczki dwa razy były jazdy
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:02   #41
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez chubka Pokaż wiadomość
zmieszczą się, no ale to coś za coś można kiedy się chce odebrać paczuchę ale trzeba samemu się ruszyć, no nie wszędzie są, ja mam nie daleko akurat, po drodze z pracy to nie problem. I szybko dochodzi

Wiesz co, tylko ja bym po prostu - przy dostarczeniu przez kuriera - chciała mieć to, za co zapłaciłam. Nie szukać innych rozwiązań, bo należy mi się to, by kurier dostarczył paczkę w terminie następnego dnia, jak psu kość brzydko mówiac. I nie widzę powodu, dla którego miałabym jeździć grube kilometry (no ok, zakładając, że odbieram np. wracając ze szpitala - to nawet mogłoby być po drodze), ciągać 60kg worów do bagażnika, po czym z samochodu do domu tylko dlatego, że kurier się nie wywiązuje ze swojej pracy.
Ja jestem na olewactwo uczulona, wiec nie - rezygnować z odbioru kurierskiego nie będę. Jeśli będę mogła (tak jak tu) to będę wybierać po prostu DPD. Jeśli nie - to przy każdej wpadce bedę im robić dym, bo żadnej łaski nie robią, że paczkę dostarczą.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 15:24   #42
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Wiesz co, tylko ja bym po prostu - przy dostarczeniu przez kuriera - chciała mieć to, za co zapłaciłam. Nie szukać innych rozwiązań, bo należy mi się to, by kurier dostarczył paczkę w terminie następnego dnia, jak psu kość brzydko mówiac. I nie widzę powodu, dla którego miałabym jeździć grube kilometry (no ok, zakładając, że odbieram np. wracając ze szpitala - to nawet mogłoby być po drodze), ciągać 60kg worów do bagażnika, po czym z samochodu do domu tylko dlatego, że kurier się nie wywiązuje ze swojej pracy.
Ja jestem na olewactwo uczulona, wiec nie - rezygnować z odbioru kurierskiego nie będę. Jeśli będę mogła (tak jak tu) to będę wybierać po prostu DPD. Jeśli nie - to przy każdej wpadce bedę im robić dym, bo żadnej łaski nie robią, że paczkę dostarczą.
Co racja to racja, płacimy pieniążki, a kurier jeszcze przed doręczeniem ma obowiązek zadzwonić i poinformować,że np za pół godziny będę u pani czy jest pani w domu?
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:26   #43
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez chubka Pokaż wiadomość
Co racja to racja, płacimy pieniążki, a kurier jeszcze przed doręczeniem ma obowiązek zadzwonić i poinformować,że np za pół godziny będę u pani czy jest pani w domu?
serio? bo ja kiedyś gdzieś wyczytałam, że nie ma obowiązku dzwonić i że klient ma po prostu w domu czekać na kuriera. Dzwonią do mnie tylko zaprzyjaźnieni kurierzy, którzy kursują regularnie, reszta to zwykle olewa.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:32   #44
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
serio? bo ja kiedyś gdzieś wyczytałam, że nie ma obowiązku dzwonić i że klient ma po prostu w domu czekać na kuriera. Dzwonią do mnie tylko zaprzyjaźnieni kurierzy, którzy kursują regularnie, reszta to zwykle olewa.

a to zależy, u jakiego kuriera + u tych, u których nie jest to w opcji, to można dopłacic; ja dla naszych klientów zawsze mam tę opcję wykupioną.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:50   #45
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez chubka Pokaż wiadomość
zmieszczą się, no ale to coś za coś można kiedy się chce odebrać paczuchę ale trzeba samemu się ruszyć, no nie wszędzie są, ja mam nie daleko akurat, po drodze z pracy to nie problem. I szybko dochodzi
mi się nie uśmiecha specjalnie w sobote rano jechać 100km tylko po to aby odebrać karmę
Tak jak tu było napisane, zamawiam, chce kurierem, to jego praca i ma mi dostarczyć.

Co do dzownienia to róznie z niby bywa, ja nie widzę reguły, raczej przy opcji płacenia przy odbiorze sie odzywają.

Bywało u mnie ze kurier nie chciał wnieść mi paczki, postawił mi przy płocie i za dodatkową kasę powiedział ze wniesie do domu

teraz głównie zamawiam do pracy, ale muszę tak kombinować, żeby wtedy ktoś po mnie przyjechał i pomógł mi wnieść do domu worek karmy, bo jako ze pracuję do 16 codziennie nie ma nikogo w domu a na sąsiadów sie nie zgadzam.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 16:26   #46
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
serio? bo ja kiedyś gdzieś wyczytałam, że nie ma obowiązku dzwonić i że klient ma po prostu w domu czekać na kuriera. Dzwonią do mnie tylko zaprzyjaźnieni kurierzy, którzy kursują regularnie, reszta to zwykle olewa.
Zawsze dzwonił, kiedyś nie zadzwonił nie zastał mnie (akurat wyszłam do sklepu), zadzwoniłam na info i pani powiedziała,że ma dzwonić, po to ma służbowy telefon

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

to chyba w UPS-ie było
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 07:58   #47
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kurierski armageddon

Nie otworzyliśmy kurierowi bo nie raczył zadzwonić, że będzie
Teraz mają jakąś nową politykę i po pierwszej nieudanej próbie doręczenia paczka trafia do tzw. Parcel Shop. Na szczęście to osiedle obok. Ciekawe czy wydadzą mojemu konkubentowi na podstawie pisemnego upoważnienia. Nie notarialnego oczywiście
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:30   #48
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez chubka Pokaż wiadomość
Pomyśl nad paczkomatami, odbierasz nawet o trzeciej w nocy.
Tylko musisz mieć autko na taki ciężar, albo ewentualnie faceta.
Nie musisz betonem w domu siedzieć aż królewicz przywiezie paczuchę.
Pewnie różnicy nie ma żadnej, ja bym się zastanowiła przy koszcie kuriera 100 zł wzwyż. A tak to nikomu by się raczej nie chciało dźwigać tego.

Do mnie kurierzy czasem dzwonią, czasem nie, ale rzeczywiście problemów nigdy nie miałam. W sumie nigdy nic b. wartościowego nie zamawiałam (2 razy laptopa w sumie, ale wszystko było w porządku). I u mnie czasem zdarzyło się, że kurier zostawił paczkę u sąsiadów, ale z tym nie ma problemu, bo ja mam super sąsiadów (osiedle domków, wszyscy się znają).

A w ramach ciekawostki z doręczaniem paczek - w poniedziałek zamówiłam kosmetyki na stronie, oni wysyłają przez PP. I wiecie co? Wczoraj dostałam sms, że dziś paczka dostanie doręczona. Chyba jakaś nowa usługa?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:32   #49
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kurierski armageddon

Smsy są zawsze wysyłane, jak jest paczka biznesowa.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 08:38   #50
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kurierski armageddon

Moim zdaniem rady pt. "następnym razem wybieraj płatność przy odbiorze" nie są zbyt dobre. Dlaczego? Nie każdy ma ochotę operować tak dużą gotówką, nie każdy nosi gotówkę, niektórzy używają tylko kart. Poza tym sprawa najważniejsza - ja wybieram kuriera, kiedy zależy mi na czasie i chcę mieć przesyłkę dostarczoną do domu o konkretnej godzinie, w konkretny dzień. Jeśli terminy mnie nie gonią, to nawet jeśli listonosz mnie nie zastanie mogę pójść z awizo na pocztę. Ale kurier? Różnica w cenie jest bardzo duża i jak dla mnie żenadą jest, kiedy to klient ma się dopasować pod kogoś, kto za daną usługę dostaje pieniądze i kombinować, co tu zrobić, żeby paczkę otrzymać. Jeśli będziemy się uginać i dostosowywać, latać po paczki do sąsiadów i zamiast pisać skargi i dopominać się o swoje prawa, będziemy się tylko cieszyć, że paczka jest w naszych rękach, tak długo firmy kurierskie będą miały nas klientów gdzieś.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:52   #51
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Smsy są zawsze wysyłane, jak jest paczka biznesowa.
Heh, to może coś im się pomyliło, bo to jest zwykła paczka polecona ekonomiczna Ale w sumie dobrze wiedzieć
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:55   #52
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kurierski armageddon

Mogłaś zapłacić za ekonomiczną, ale jak sklep ma z pocztą umowę to poszło jako biznesowa .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:56   #53
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Heh, to może coś im się pomyliło, bo to jest zwykła paczka polecona ekonomiczna Ale w sumie dobrze wiedzieć

Ale teraz można taką opcję zaznaczyć do dowolnej paczki - od czerwca nowe druki wyszły
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:57   #54
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Ale teraz można taką opcję zaznaczyć do dowolnej paczki - od czerwca nowe druki wyszły
Ooo dobrze wiedzieć .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:58   #55
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem rady pt. "następnym razem wybieraj płatność przy odbiorze" nie są zbyt dobre. Dlaczego? Nie każdy ma ochotę operować tak dużą gotówką, nie każdy nosi gotówkę, niektórzy używają tylko kart. Poza tym sprawa najważniejsza - ja wybieram kuriera, kiedy zależy mi na czasie i chcę mieć przesyłkę dostarczoną do domu o konkretnej godzinie, w konkretny dzień. Jeśli terminy mnie nie gonią, to nawet jeśli listonosz mnie nie zastanie mogę pójść z awizo na pocztę. Ale kurier? Różnica w cenie jest bardzo duża i jak dla mnie żenadą jest, kiedy to klient ma się dopasować pod kogoś, kto za daną usługę dostaje pieniądze i kombinować, co tu zrobić, żeby paczkę otrzymać. Jeśli będziemy się uginać i dostosowywać, latać po paczki do sąsiadów i zamiast pisać skargi i dopominać się o swoje prawa, będziemy się tylko cieszyć, że paczka jest w naszych rękach, tak długo firmy kurierskie będą miały nas klientów gdzieś.

Ja właśnie należę do tej grupy - w portfelu mam maks 50zł i po tyle wybieram z bankomatu - jak czasem zdarzy mi się mieć większą gotówke natychmiast lecę do banku wpłacać, bardzo nie lubie nosić przy sobie dużej ilości pieniędzy.

I zgadzam się - tak długo, jak będzie się machać ręką na wpadki kurierów zamiast zadzwonić do centrum interwencji, tak długo takie numery będa na porządku dziennym. Dlatego ja dzwonię zawsze.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:20   #56
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość



I zgadzam się - tak długo, jak będzie się machać ręką na wpadki kurierów zamiast zadzwonić do centrum interwencji, tak długo takie numery będa na porządku dziennym. Dlatego ja dzwonię zawsze.
ja tak samo, wychodzę z tego samego założenia. Płacę, więc wymagam. Raz mi się zdarzyło, że przesiedziałam cały dzień w domu w oczekiwaniu na kuriera bo z listu przewozowego wynikało jasno, że mam w tym dniu dostać paczkę a zależało mi na czasie. Przyszła godzina 21, zadzwoniłam do nich, okazało się, że paczka w ogóle jeszcze nie wyruszyła z centrali - a wpisane było, że Kurier jest już w moim mieście i już do mnie jedzie to był akurat UPS. Zamawiam dużo i w sumie najpewniejszy mi się wydaje DPD /może dlatego, że są mi po sąsiedzku /
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:30   #57
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Kurierski armageddon

U mnie w pracy okazało się w pewnym momencie, że klient nie dostał paczki. Sprawdzamy w firmie kurierskiej - status przesyłki: dostarczona. U klienta nikt paczki nie widział. Piszemy do firmy kurierskiej - przesyłają nam skan potwierdzenia odbioru z podpisem klienta (!) z błędem (!!). Załóżmy, że facet nazywał się Łabędź, a ktoś się podpisał Łabądź Niestety nie pamiętam jaka to była firma kurierska.

Najbardziej mnie dziwi, że ktoś sądził że to nie wyjdzie? Że mu się upiecze?? Nie czaję

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2013-06-21 o 09:31
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:40   #58
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
I zgadzam się - tak długo, jak będzie się machać ręką na wpadki kurierów zamiast zadzwonić do centrum interwencji, tak długo takie numery będa na porządku dziennym. Dlatego ja dzwonię zawsze.
Ja staram się nie pienić od razu, ale z DHLem i i Schenkerem to miałam niezłe przejścia. DHL zgubił przesyłkę - całe szczęście ubezpieczoną - i musiałam czekać ponad 2 miesiące na odzyskanie kasy (a w międzyczasie musiałam oddać kupującemu kilka tysięcy, które zapłacił za zawartość zagubionej paczki...). Schenker natomiast dostarczał mi paczkę półtora tygodnia, bo "nie chciało mu się szukać adresu" (fakt, mieszkam przy małej uliczce na końcu miasta, ale co z tego?) - informacja otrzymana od Pani na infolinii - "ma Pani do niego numer i się ustawi gdzieś z nim, jak Pani zależy, żeby paczkę odebrać"... No comment po prostu. Musiałam z facetem się ustawiać w centrum miasta, bo on "nie będzie jeździł i szukał"
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:52   #59
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kurierski armageddon

Jeszcze opowiem historię koleżanki. Zamówiła ze sklepu internetowego sukienkę za 400 zł. Niestety, rozmiar nie ten. Ponieważ był to okres przedświąteczny, a poza tym droga rzecz, no i 10 dni zwrotu, koleżanka zamówiła kuriera, żeby sukienkę bezpiecznie i pewnie odesłać. Przesyłka wiadomo droższa o wiele. Po 3 tygodniach pieniędzy na koncie nadal nie ma, koleżanka pisze więc maila do sklepu. Co się okazuje? Żadna paczka do nich nie dotarła. Koleżanka kontaktuje się więc z firmą kurierską, dostaje numer do kuriera. Co on jej mówi? "Ja nie mogłem znaleźć adresu tej firmy, więc przesyłka nie została dostarczona. Paczka jest na magazynie, może pani jechać i odebrać". Magazyn na kompletnym pustkowiu 70 km od jej miejscowości. Nie muszę chyba dodawać, jak wściekła była koleżanka, bo nie dostała zwrotu za drogą sukienkę, zapłaciła za przesyłkę, która nie została zrealizowana i musiała na własny koszt pojechać do magazynu. Napisała skargę, ale czy to coś dało nie wiem.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 10:02   #60
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Odp: Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Pewnie różnicy nie ma żadnej, ja bym się zastanowiła przy koszcie kuriera 100 zł wzwyż. A tak to nikomu by się raczej nie chciało dźwigać tego.

Do mnie kurierzy czasem dzwonią, czasem nie, ale rzeczywiście problemów nigdy nie miałam. W sumie nigdy nic b. wartościowego nie zamawiałam (2 razy laptopa w sumie, ale wszystko było w porządku). I u mnie czasem zdarzyło się, że kurier zostawił paczkę u sąsiadów, ale z tym nie ma problemu, bo ja mam super sąsiadów (osiedle domków, wszyscy się znają).

A w ramach ciekawostki z doręczaniem paczek - w poniedziałek zamówiłam kosmetyki na stronie, oni wysyłają przez PP. I wiecie co? Wczoraj dostałam sms, że dziś paczka dostanie doręczona. Chyba jakaś nowa usługa?
Tak. Nazywa się multipaczka. Nie droga fajna oferta.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-15 09:07:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.