Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-30, 06:04   #181
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Dzien dobry.

Kto mi podrzuci z 10l wody?? Wylaczyli wczoraj i nie mam. Mylam sie butelka wody. A najlepsze jest to ze nikt nas o tym nie poinformowal...
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png



Edytowane przez kasiab91
Czas edycji: 2014-10-30 o 06:06
kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 06:31   #182
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

dzień dobry
MamaKtosia brawo :Oklaski:

Adrianek dziś ma 5 miesięcy

Dziś w nocy obudzil się na jedzenie dopiero o 5
Ja też nie chce się pchać z dzieckiem w taki tłum dlatego tu do nas pójde z rana na cmentarz z Tż i może Małym a do innego miasta to może chwile go z mamą zostawie moją

O Kasiab strasznie Ci współczuje ;/ Chętnie bym Ci wysłała.!!
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 06:44   #183
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myskao Ty też chodziłaś do 9? Mnie też D. uczyła. Mało tego... chodziłam na kółko teatralne, które prowadziła, na którym poznałam swojego męża. Strasznie ją lubiłam i też okropnie to przeżywam

Dzisiaj Michałek jest jakiś weselszy. Przynajmniej na razie Chyba się naprawił, chociaż nie wiem po czym
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 07:21   #184
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MamaKtosiów święta racja
Co innego zostawić płaczącego bąka na siku a co innego bić przy płaczu rekordy swojej "cierpliwości"


Kasiabku współczuje wody a masz za oknem cysterne - Olaf byłby uszczęśliwony


Przykra historia z waszą polonistką dziewczyny


My na święto zmarłych mamy jak co roku kilka imprez urodzinowych sytuacja nie do ogarnięcia
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 08:10   #185
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

hej ho

witam sie z moim zolniezem w okopach Lilcia opanowala sztuke pelzania do perfekcji i robi za mopa kurcze, nawet sobie nie zdawalam sprawy jakie ja mam brudne podlogi, a przeca myje je

gdzies ta prawda o karmieniu dziecia lezy posrodku, o ile nie bylabym w stanie odmowic jedzenia w nocy takiemu maluszkowi jakie mamy teraz, tak nie wyobrazam sobie gotowac parowki 3 letniemu dziecku o 2 w nocy.
oczywiscie jesli lekarz by mi powiedzial i sama bym widziala, ze zaczyna sie problem z otyloscia u maluszka to staralabym sie pgraniczyc moze te posilki, ale na pewno nie za wszelka cene.
ja mam tyle szczescia na szczescie, ze lila w wieku 2 miesiecy sama sie odstawila od jedzonka w nocy
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 08:34   #186
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witam,
Wczoraj się skarżyłam na nocki złe, a dzisiejsza w miarę ok, dwa razy picie i może trzy razy na smoka i to wszystko . I spał do 6, tak że jestem wyspana.
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 08:38   #187
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Dziecko to nie jest zwierze żeby go tresować i z zegarkiem w ręku sprawdzać ile płacze. Płacz jest dla dziecka formą komunikacji, przedłużający się płacz oznacza stres, stres oznacza wyrzut hormonów stresu, które nie działają dobrze na rozwój dziecka - odbija się to przede wszystkim na rozwoju mózgu co ma w późniejszym życiu przełożenie na rozwój emocjonalny i poznawczy.

Dzieci w sierocińcach też w końcu przestają płakać bo uczą się, że i tak w końcu na wychowawcy nic nie wymuszą.

Przykre to ale prawdziwe:/Brawo w zyciu nie umialabym siedziec i czekac az sie wyplacze ;( toz czasem nawet sie czlowiek nie wysika czy nie zje byle wziac maluha na rece jak potrzebuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 08:41   #188
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Mam pytanie do mamuś które podają w nocy wodę lub herbatke czy podajecie je ciepłe czy w temperaturze pokojowej ??
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 08:47   #189
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MamoKtosia, pięknie to napisałaś, z racji że to forum publiczne mam nadzieję że twój przekaz dotrze do większej liczby rodziców

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Dzisiaj Michałek jest jakiś weselszy. Przynajmniej na razie Chyba się naprawił, chociaż nie wiem po czym
nie ma co się zastanawiać od czego lepszy humor, lepiej korzystać ile się da
Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
My na święto zmarłych mamy jak co roku kilka imprez urodzinowych sytuacja nie do ogarnięcia
i ja też sama świętuję
Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
hej ho

witam sie z moim zolniezem w okopach Lilcia opanowala sztuke pelzania do perfekcji i robi za mopa kurcze, nawet sobie nie zdawalam sprawy jakie ja mam brudne podlogi, a przeca myje je
witaj santom
rośnie ci mała pomocnica w sprzątaniu
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 08:56   #190
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Adrianek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0706.jpg (67,5 KB, 32 załadowań)
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 09:12   #191
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Podziwiam, że tak potrafisz z zegarkiem w ręku mierzyć czas płaczu. Ja jak kiedyś miałam akcję, że nie potrafiłam dziecka uspokoić przez 5 minut, to była dla mnie wieczność i byłam bliska zadzwonienia na pogotowie...
Nie wiem ile Twój starszak ma lat, ale wydaje mi się, że małe dzieci nie "wymuszają", tylko po prostu płaczem dają znać, że coś jest nie tak- jestem głodny, zmęczony itp. Czyli tak jak pisze MamaKtosia, to forma komunikacji.
Poza tym do roku życia dziecka tworzy się podstawowe poczucie bezpieczeństwa - dlatego reagowanie na płacz, przytulanie ma duże znaczenie.
Polecam też teorię przywiązania Bowlbiego (bo o ile pamiętam, to też w tym okresie się kształtuje) - moim zdaniem jedna z bardziej trafionych teorii w psychologii...
Starszy ma prawie 2,5 roku.

Wczoraj była taka sytuacja, że była nakarmiona, pielucha przebrana, chciało jej się spać, ale nie mogła zasnąć. Co chwilę wyciągała smoczek z buzi i ryk. A potem ze smoczkiem w buzi ryk. Chciała zasnąć, ale nie mogła. Sprawdzałam czy nie za ciepło/za zimno i czekałam aż zaśnie. Nie brałam na ręce, nie bujałam, bo z doświadczenia innych widzę, że łatwo do tego przyzwyczaić, a trudniej odzwyczaić.

Mam znajomą która ma syna 1 rok 7 miesięcy. To taki cycuś mamusi. Do tej pory zasypia bujany w wózku. Ciągle jest na rękach.
Aktualnie mamusia jest w 33tc i nadal gotuje obiad z synusiem na rękach. Nie wyobrażam sobie, jak będzie za 2 miesiące - będzie gotowała z dwójką na rękach? Myśli o nauce zasypiania we własnym łóżeczku, bo wózek będzie dla siostry, ale oczywiście synek wyraża głośny sprzeciw wobec tego. Nadszedł też czas, żeby synek przeniósł się do swojego pokoju (do tej pory śpi z rodzicami w pokoju) ale nie ma na to ochoty.
Znajoma twierdzi że na tej końcówce ciąży nie ma sił i będą spać we czwórkę, a dla córki kupi drugi wózek do usypiania.

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Jakie macie plany na Swieto Zmarlych? My chyba do tesciow w piatek pojedziemy na moc, aw sobote do moich rodzicow do niedzieli.. Nie wiem czy nie zostawimy Ani z moimi rodzicami inie pojezdzimy po grobach, bo troche mi sie dziecka nie chce targac w takim tlumie..
My się wybieramy tylko na jeden cmentarz, na drugim końcu miasta, więc to wyprawa na pół dnia i obowiązkowo komunikacją miejską, bo dla aut połowę ulic zamykają.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 09:20   #192
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Starszy ma prawie 2,5 roku.

Wczoraj była taka sytuacja, że była nakarmiona, pielucha przebrana, chciało jej się spać, ale nie mogła zasnąć. Co chwilę wyciągała smoczek z buzi i ryk. A potem ze smoczkiem w buzi ryk. Chciała zasnąć, ale nie mogła. Sprawdzałam czy nie za ciepło/za zimno i czekałam aż zaśnie. Nie brałam na ręce, nie bujałam, bo z doświadczenia innych widzę, że łatwo do tego przyzwyczaić, a trudniej odzwyczaić.

Mam znajomą która ma syna 1 rok 7 miesięcy. To taki cycuś mamusi. Do tej pory zasypia bujany w wózku. Ciągle jest na rękach.
Aktualnie mamusia jest w 33tc i nadal gotuje obiad z synusiem na rękach. Nie wyobrażam sobie, jak będzie za 2 miesiące - będzie gotowała z dwójką na rękach? Myśli o nauce zasypiania we własnym łóżeczku, bo wózek będzie dla siostry, ale oczywiście synek wyraża głośny sprzeciw wobec tego. Nadszedł też czas, żeby synek przeniósł się do swojego pokoju (do tej pory śpi z rodzicami w pokoju) ale nie ma na to ochoty.
Znajoma twierdzi że na tej końcówce ciąży nie ma sił i będą spać we czwórkę, a dla córki kupi drugi wózek do usypiania.


My się wybieramy tylko na jeden cmentarz, na drugim końcu miasta, więc to wyprawa na pół dnia i obowiązkowo komunikacją miejską, bo dla aut połowę ulic zamykają.

Kurcze. Jakbym czytala o sobie- do konca ciazy usypialam starszaka(wtedy 1,5 roku) usypialam w wozku na drzemke(wieczorem maz) potem jak usnal to podnosilam go i wkladalam do lozeczka. Bylam wymeczona tym nieziemsko ale dziwilabys sie. Jak urodzil sie mlodszy synek to starszy zaczal nagle zasypiac sam w lozeczku bez problemow. Jak to poszesz nauczyl latwo ale czy oduczyc jest ciezko? No nie wiem nauczyl sie sam. Teraz na haslo spani zaciska smiesznie oczy i zasypia, nie mamy z tym problwmu. Mlodszego teraz gdy zasnac nie potrafi, bujamy albo na rekach albo w wozku. Nie mam z tym problemu wrecz ciesze sie ze zasypia po 3 minutach bujania a nie jak starszy po 15-20 kurcze nie moglabym nic spokojnie robic slyszac jak placze z bezradnosci ;(


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2014-10-30 o 09:21
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 09:27   #193
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Jakie macie plany na Swieto Zmarlych?
my pewnie zostaniemy w domu... Olek jest jak dla mnie za mały na takie wędrówki po cmentarzach, zwłaszcza, że tydzień temu skończył antybiotyk. A Adaś antybiotyk kończy w piątek, więc też nie bardzo. Nawet na spacery nie możemy wychodzić, a co dopiero cmentarz. No i niestety nikt nam też z nimi nie zostanie, bo moi rodzice do dalszej rodziny na wieś jadą, tż rodzice to samo, tlyko że do swojej rodziny na inną wieś.





Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Adrianek dziś ma 5 miesięcy
najlepszego




Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mamuś które podają w nocy wodę lub herbatke czy podajecie je ciepłe czy w temperaturze pokojowej ??
ja mam zawsze naszykowaną w dzbanku chłodną wodę i w termosie gorącą. Więc nalewam trochę tej, trochę tej, mieszam i jest ciepłe
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 09:29   #194
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

zamyslona ale sa inne sposoby na pomoc dziecku, a placzem tego sie nie zalatwi. ja osobiscie sama nie chcialabym usnac zaryczana z pekajacym sercem, ze nikt mnie nie chce pocieszyc, pomoc usnac. Lila wlasnie tez histerie mala miala przy zasypianiu, ale poszlam, postalam z nia przy lozeczku, dalam paluszka do potrzymania, porozmawialam spokojnym glosem, wlaczylam konika, poglaskalam po glowce. odpadla w 10min, bez wiekszego stresu i strachu, a ja mam poczucie, ze jej pomoglam, a nie zostawilam z wlasnej bezsilnosci.
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 09:33   #195
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Mój Adaś też był bujany. On miał ogromne problemy z zasypianiem. Jeszcze na noc to jakoś lepiej i ogólnie jak skończył 3 miesiące to już spał całą noc bez pobudek. Ale w ciągu dnia był śpiący i zasnąć nie mógł. Bujałam go najpierw w wózku, potem pożyczyliśmy kołyskę. Czasem takie usypianie trwało nawet godzinę, przez którą non stop płakał i co chwila go wyciągałam, żeby się uspokoił. Jak skończył 6 miesięcy to nagle zaczął zasypiać bez bujania. Miesiąc później przeniosłam go do łóżeczka i też bez problemu. A teraz wystarczą mu nawet dwie minuty i już śpi. Ma 2 latka i prawie 3 miesiące. Olek za to wręcz nie cierpi bujania. Woli zasnąć przytulony do mnie bez żadnych efektów ruchowych, czy dźwiękowych. Mało tego, jak słyszy suszarkę, to płacze. Na odkurzacz nie reaguje.
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 10:18   #196
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Dzien dobry

My dzis wstalismy o 9.25 ale zeby nie bylo tak kolorowo to miedzy 5 a 7 maly marudzil troche. Zle zidentyfikowalam problem i najpierww posmarowalam dziasla zelem, potem podnioslam o gory i odbeknal sobie i myslalam ze meczykupa bedzie szla ale maly mial gazy (pewnie po pascie z jajka i makreli na kolacje ) bo jak polozylam go sobie na brzuszku to baczki poszly, potem dalam palec do ssania i o 7 odlozylam do lozeczka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 10:56   #197
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Przez sąsiadów dziecko mi się rano nie wyspało bo się tłukli I teraz młody jak przysnął to przesypia porę na brokuła
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 11:32   #198
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

kasiab- dziękuję i na nastpny raz zapamiętam
Lucynka- jaki fajny chłopak z tego Adrianka
MyskaO my jedziemy z małą 100 km za nasze miasto na grób dziadka i od razu do babci zaprosić ją na slub cywilny i ciocię bo też będzie a to jedyna okazja żeby zaprosić a w drodze powrotnej zajedziemy na 2 cmentarze

moja Gabi już powoli si kreci i wstaje z drzemki ... dziś skończyła 6 miesięcy !!! i jest strasznie marudna dzis ... meczyłam sie chyba z godzine zanim zasnela ... dobra lece do niej
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 12:47   #199
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Wróciłyśmy z rehabilitacji od naszej stałej pani. Nie wie że ostatnie 2 tygodnie ćwiczyłyśmy dzień w dzień. No i fizjoterapeutka widzi regres (tak jak ja).
Za to zaskoczyło ją że moja córa jest tak chuda (ja już tego nie widzę) i tak wysoka (to akurat po ciuchach widzę). Mówi że długie kończyny mogą powodować problemy z koordynacją, a chudość to brak sił do aktywności.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 15:22   #200
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość
Dzien dobry.

Kto mi podrzuci z 10l wody?? Wylaczyli wczoraj i nie mam. Mylam sie butelka wody. A najlepsze jest to ze nikt nas o tym nie poinformowal...
Nie lubię takich niespodzianek.....

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
dzień dobry
MamaKtosia brawo :Oklaski:

Adrianek dziś ma 5 miesięcy

Dziś w nocy obudzil się na jedzenie dopiero o 5
Ja też nie chce się pchać z dzieckiem w taki tłum dlatego tu do nas pójde z rana na cmentarz z Tż i może Małym a do innego miasta to może chwile go z mamą zostawie moją

O Kasiab strasznie Ci współczuje ;/ Chętnie bym Ci wysłała.!!
Gratulacje!

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Myskao Ty też chodziłaś do 9? Mnie też D. uczyła. Mało tego... chodziłam na kółko teatralne, które prowadziła, na którym poznałam swojego męża. Strasznie ją lubiłam i też okropnie to przeżywam

Dzisiaj Michałek jest jakiś weselszy. Przynajmniej na razie Chyba się naprawił, chociaż nie wiem po czym
Tak, też.. A Ty z Lublina? Podpis mnie zmylił.. Przykre to..

Tylko się cieszyć, że jest wesoły

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
hej ho

witam sie z moim zolniezem w okopach Lilcia opanowala sztuke pelzania do perfekcji i robi za mopa kurcze, nawet sobie nie zdawalam sprawy jakie ja mam brudne podlogi, a przeca myje je
Witaj Też bym chciała mieć takiego mopa, ale ja Ani nie puszczam po podłodze Za zimno i czekam na puzzle

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez nadiak1 Pokaż wiadomość
Witam,
Wczoraj się skarżyłam na nocki złe, a dzisiejsza w miarę ok, dwa razy picie i może trzy razy na smoka i to wszystko . I spał do 6, tak że jestem wyspana.
Brawo za udaną nockę

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Przykre to ale prawdziwe:/Brawo w zyciu nie umialabym siedziec i czekac az sie wyplacze ;( toz czasem nawet sie czlowiek nie wysika czy nie zje byle wziac maluha na rece jak potrzebuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Też tak mam.. Najpierw potrzeby dziecka, później moje

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Adrianek
Słodziak

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
moja Gabi już powoli si kreci i wstaje z drzemki ... dziś skończyła 6 miesięcy !!! i jest strasznie marudna dzis ... meczyłam sie chyba z godzine zanim zasnela ... dobra lece do niej
Gratulacje

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Wróciłyśmy z rehabilitacji od naszej stałej pani. Nie wie że ostatnie 2 tygodnie ćwiczyłyśmy dzień w dzień. No i fizjoterapeutka widzi regres (tak jak ja).
Za to zaskoczyło ją że moja córa jest tak chuda (ja już tego nie widzę) i tak wysoka (to akurat po ciuchach widzę). Mówi że długie kończyny mogą powodować problemy z koordynacją, a chudość to brak sił do aktywności.
Mam nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzicie...

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

No nadrobiłam

Właśnie wróciłyśmy ze spacerku. Zmarzłam, rękawiczki muszę ze sobą nosić, a ciągle zapominam ich zabrać...

Dziś zostaliśmy bez auta i nie wiadomo czy na święta zrobią.. Ehh.. Kolejny wydatek.

Anulka dziś zjadła pierwszy raz pół słoiczka puree z marchewki i ziemniaczków z jagnięciną. Nawet smaczne to to było Ania oczywiście chciałaby więcej Zaraz karmimy się mleczkiem, a po jakiejś godzince dam jej jabłuszko. Pewnie wrąbie resztę słoiczka. Już nie mogę się doczekać kiedy od teściów weźmiemy jabłka i sama będę jej robiła

Zamawiam dziś puzzle Wypłata przyszła
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 18:28   #201
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Mam pytanie odnośnie obiadków. Czy kalafiora dajecie tylko samego czy też z czymś łączycie?
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:06   #202
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

nadiak nie doszlam jeszcze do kalafiora ale na pewno bym go z czyms połączyla. bo sam chyba smaku nie ma a solic nie bede...
może np z marchewka i odrobina masełka?

dałam dziś pic małemu mleko plus miarka kleiku ryżowego..ciekawe czy dłuzej pośpi... i wypił to migiem! nie zdążyłąm nic poczytac w tym czasie! ale kupiłam mu smoczek trój przepływowy z aventu a tam dziurka większa o wiele

aa zaczełam dzis wprowadzanie glutenu. mam kaszkę nestle. ile powinnam jej dawac? bo na oko to troche zrobilam bo tak pisze maczkiem by na poczatku calej porcji nie dawać
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:21   #203
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myskao Tak. Pochodzę z Lublina Całe życie na wschodzie. W Bydgoszczy mieszkam od roku.

Młody nie zasmakował w brokułach. Po trzeciej łyżeczce aż nim telepnęło Jutro mu zmieszam z marchewką. Może zaskoczy. A dziś znowu usnął w łóżeczku

Jeszcze Wam powiem, że zamówiłam sobie mufki do wózka. Jutro powinny być. I czekam już trochę na zimę, żeby je wypróbować
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:31   #204
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Dobry wieczor podczytuje w miare mozliwosci,ale z odpisywaniem sie nie wyrabiam...
Ta zmiana czasu strasznie namieszala:-( od trzech dni Patryk zasypia przed 18. i spi do 21.30. Budzi sie tylko dlatego,ze Go rozbieram.. no a jak sie budzi to robimy kapiel, cycus i momentalnie spanko. Za to wczoraj od 4:30 do 6:30 a dzis od 5:50 do 7:30 nie spi... Dzis jak w koncu zasnal o tej 7:30, to obudzil sie o 8., a ja myslalam,ze sie rozplacze.. dlatego dzis postanowilam nie dopuscic do tak dlugiego spania,ale nie bylo potrzeby, bo o 10:30 pospal pol godziny i pozniej od 13:50 do 16. No i nastepna drzemka wypadalaby o 19.,ale jej nie bylo,wiec tym sposobem jestesmy juz po kapaniu i juz Pysiaczek zasypia ciekawe,jaka bedzie noc;-)
W ogole od powrotu od rodzicow jakies to dziecko wydaje mi sie inne, ale nie umiem za bardzo okreslic co sie zmienilo... Tak,jakby bardziej komunikatywny byl i sluchal ze zrozumieniem? Nie wiem..
A tak poza tym to dzisiaj Pysiuniek skonczyl 6 miesiecy<3 strasznie szybko ten czas leci, za szybko:-(

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Gratuluje miesiecznic (na pewno Menia i Lucynka)

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Ahaaa, no i oczywiscie wielkie gratulacje dla siedzacej Olaski!

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Zamyslona, straszne to, co piszesz. No i co teraz? A czemu nie powiesz tej stalej fizjoterapeutce o tym turnusie? Moze to by pomoglo? Czy raczej nie? Trzymam kciuki,zeby szybko przyszedl progres!

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Ktoras mamusia pytala o proporcje do zupki. Ja slyszalam,ze generalnie jesli chodzi o posilek dla dzieciaczka to powinno byc np. 50g mieska, 50g warzyw i 50g ryzu/kaszy.
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:38   #205
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

beatusia ale usmiechniety!

i widzialam adrianka my tez dzis 5 miesiecy konczymy

iemand a jakie mufki? ja bede zamawiac spiworek do wozka i kusi mnie, by mufki tez wziaść. tym bardziej, ze już mam popękane rece a bylam dzis na ledwo godzinnym spacerze...

aa przeszliśmy dzis na spacerówkę . specjalnie by maly mógl ogladać widoki...a on zasnal zaraz po włożeniu go do niej..jak nigdy!
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 20:02   #206
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

asia Ja zamawiałam taką: http://allegro.pl/welniana-mufa-na-w...684490385.html
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 20:09   #207
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Asia , Menia , Beatusia gratuluje miesiecznic

Maly spi juz wiec ja tez ide odpoczac.

Dobranoc
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 20:15   #208
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

asia27100 Też mam kaszkę nestel do wprowadzania glutenu. Na mojej było napisane żeby zaczynać od płaskiej łyżki kuchennej, ale ja dałam na pierwszy raz łyżeczkę.
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 05:45   #209
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez nadiak1 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie obiadków. Czy kalafiora dajecie tylko samego czy też z czymś łączycie?
Ania zjadla samego kalafiora ;-) jak bede sama robila to dodam ziemniaczki i moze marchewke?

---------- Dopisano o 06:35 ---------- Poprzedni post napisano o 06:33 ----------

Asia, beatusia i jak nocki?

Beatusia - przystojniak i jaki juz duzy

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:35 ----------

Iemand - a czemu akurat Bydgoszcz?

Ja uwazam te mufki jako zbedny gadzet. Ciekawe co bede mowila w zimie

Chyba tylko ja jestem w tyle z wprowadzaniem glutenu..

Ania przespala pieknie nocke Jak padla o 20, tak obudzila sie przed 6, zostala przewinieta i nakarmiona i znow zasnela


Dzis jedziemy do moich rodzicow na noc. Nie wiem jeszcze jak to zrobic, bo auta nie mamy.. Chyba siostre wykorzystam, zeby po nas przyjechala.. Nie chce mi sie pakowac..

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Beatusia a te proporcje to nie za duzo? Na tych sloiczkowych daniach jest moze z 8% miesa, a reszta to warzywka tez kazde w innych proporcjach.. Ehh.. Chyba trzeba zaczac robic te zupko-papki, bo w zyciu sie nie odwaze i dziecko na sloikach bedzie jechalo

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------

Ide sie jeszcze zdrzemnac...
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 06:57   #210
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myskao Mąż akurat tutaj dostał dobrze płatną pracę i się przenieśliśmy.
A mufki uznałam, że muszę mieć po tym jak mi tydzień temu ręce marzły przy prowadzeniu wózka. Bez rękawiczek ani rusz, a w zimie to chyba by mi odpadły. Mam strasznie delikatną skórę na dłoniach.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.