Anglia cz. II - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-30, 17:33   #1381
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Anglia cz. II

katakumba ja wlasnie przez ciaze nabawilam sie zatok - tez mnie paracetamolem leczyli i niestety nie wyleczyli i teraz mam przewlekly problem. Imiona sliczne jak pierwszy raz spojrzysz na niunie bedziesz wiedziala jakie imie nadac

Co do kozakow to ja juz tez chodze uswirgla bym w parku bez nich na 3 godz spacerze !!Ale nie sa bardzo ocieplane takie wlasnie jesienne, wiec sa ok.
O UGG marze ale jakos zdobyc sie nie moge zeby je zakupic i pewnie juz tego nie zrobie ... coz przezyje.


atka witaj
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 17:41   #1382
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Z imion podobaja mi sie: Emma , Ella i Pola ale juz wybór do Was nalezy My mozemy tylko zasugerowac

Atka, bo Ja taka szybka widzisz jestem ale dziekuje jeszcze raz

co do ubran... hmmm. nie ma co patrzec na ludzi, wazne zeby wam cieplo bylo. Ja ostatnio chodze w plaszczyku zimowym, szalik to podstawa bo na gardlo musze uwazac-pozatym lubie szaliki i rekawiczki czasem tez zakladam, widze czasem ludzi w krotkich rekawkach no ale sorry.. jak ktos chce zaszpanowac czy cos to juz jego sprawa.Na mnie moga patrzec jak na debila ale wazne ze mi cieplo.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 17:53   #1383
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Anglia cz. II

Żmijko,widziałaś dziewczyny/ę w balarinkach to jeszcze nic,ja widziałam młode angielki w krotkich spodenkach i koszulkach,a wtedy było niezbyt ciepło.

Podoba mi się tu,że przy niektórych przejściach pisze-look right, look left. Niestety trzeba tu uważać,bo niektorzy jeżdzą jak chcą.A ile tż się na wkurza,powiedział ostatnio,że połowe angoli wysłal by na ponowne egzaminy z prawka,ale do PL. A jak jedziemy to nieraz się na klnie,aż mi uszy wiedną.

dune witam.

lovely,spoko. Dokładnie masz racje,nie ma ci patrzeć na innych,a trzeba ubierać się tak aby nam było wygodnie i ciepło.

Edytowane przez atka83
Czas edycji: 2008-10-30 o 17:57
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 19:30   #1384
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Anglia cz. II

Czesc dziewczyny


Zmijko, ja rowniez zasilam grono bezrobotnych. Zlozylam iles-tam-podan, ale nie ma odzewu Dzis wieczorem/jutro rano poskladam na kilka posadek i co innego mi pozostaje, jak czekanie?
Przegladam oferty i zadziwiajaco jest wiecej posad na mordercze dla mnie 40h tygodniowo, niz np. 20, co mnie najbardziej interesuje.
W sumie wykladanie towaru nie jest zle Tak sobie mysle.

olka, przykro mi czytac o takich problemach.
A czy lokatorzy nie mogliby Wam na konto przelewac pieniedzy?
Chociaz na pewno przelewy zagraniczne duzo kosztuja.

W mojej rodzinie tez nie najlepiej, co mnie nie dziwi, az rece opadaja
Dziwie sie, ze moj tato jest zupelnie inny niz jego brat. Szkoda gadac.



Kupilam dzis sobie buty na zime, bo stwierdzilam jeszcze w Polsce, ze moich starych kozazkow nie ma co przywozic.
Oczywiscie Tz zadzialal- znizka 10%


Glupi uni dalej nie opisuje
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 19:53   #1385
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

Czesc dziewczyny

Olka naprawde mi przykro, wiem jak ktos potrafi namieszac. porozmawiaj z TZ o tych wplatach na konto, macie konto w Polsce? to chyba najlepsze rozwiazanie.

ja nie mam problemow z ''tesciami'', w sumie to ja bardziej nalegam na wizyty u nich niz sam TZ, zanim sie zwiazaismy nie rozmawial z mama przez 3 lata, nie lubila jego bylej zony.
W sumie z jego tata mam lepszy kontakt niz z moim, bo ze swoim nie rozmawialam od ponad roku.
Co do pracy Zmijko niestety teraz jest ciezko znalesc prace ale ja naleze do ludzi, ktorzy wierza ze jak sie chce to sie moze.
U nas jutro w pracy pogrom ok 30 osob zostanie zwolnionych, nie cierpie takich sytuacji, bo niestety mam ta watpliwa przyjemnosc typowania ludzi do zwolnienia z mojego dzialu. czasami bywa to bardzo trudne
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 20:11   #1386
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. II

vedmo kupiliśmy dzisiaj grzejnik olejny, bo normalny dmuchający ciepłym powietrzem nic nie dawał. póki co grzeje już pół godziny jeden pokój w którym siedzimy i nic nei czuć, ale poczekamy może po prostu musi się pokój wyziębiony nagrzać.

To jest parodia żeby pić herbatę i żeby para z buzi leciała....

Z teściową czy inaczej idzie załatwić? Jako że teściowa mieszka w tym samym mieście uznaliśmy że rozsądnie będzie gdy to ona będzie doglądała cyz rachunki są płacone regularnie i jak się zachowują lokatorzy. To ona w zasadzie z nimi podpisała umowę najmu jako że osoba pobierająca rente w PL mogła odprowadzać podatek. Natomiast teraz na święta sprawę postawimy jasno: my zajmiemy się finansami i spróbujemy załatwić w gazowni i elektrowni żebyśmy mogli przez telefon dowiadywać sie o stan rachunków (to sprawa wątpliwa do załatwienia). Konto w PL założymy i będą wpłacać nam pieniądze na nie. Mam nadzieję że uda nam sie załatwić że wszystko będziemy mogli kontrolować z UK.
Problemem jest natomiast odprowadzanie podatku od wynajmu, bo jakby si wydawało wcale to nie jest prosta sprawa. Jako że pracujemy w UK, TZ nie jest na stałe zameldowany w PL, ale dochód osiągałby w PL. Chcąc płacić podatek od mieszkania w PL musiałby ujawnić dochody z UK czyli jednym słowem (po dokładnym przeliczeniu ) dopłacać w PL rocznie 3500 zł do podatku.

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Jak ktoś jest troche mądrzejszy ode mnie to nich mi podpowie.

A co to ten ASK? Nie słyszałam o takim czymś....

katakumba ja bym wybrała imię Ela- ludzie niezależnie od miejsca na ziemi na pewno nie będą mieli problemu z jego wymową.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2008-10-30 o 20:16
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 20:16   #1387
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Ola a jak wygláda twoje mieszkanie? Macie duze okna? Moze sá nieszczelne?
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 20:32   #1388
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

U nas jest raczej cieplo, ale ogrzewanie chodzi juz pare dni, wacza sie o 4 rano na 3 godz, tak wiec jest ciepo jak wstaje i jak wychodze do pracy, a potem wlacza sie o 16 zanim wroce z pracy juz jest cieplo. Ja jestem okropnym zmarzluchem, TZ wiec przeciwnie, wiec czesto ktores z nas jest niezadowolone, naszczescie on czesciej niz ja. w sumie pogodzil sie z tym, bo ja nie moge zmarznac, mam bole reumatuczne i jak jest zimno to sie nasilaja, a nic oprocz ciepla nia na nie nie pomaga.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 20:57   #1389
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Ola a jak wygláda twoje mieszkanie? Macie duze okna? Moze sá nieszczelne?
szczelne one są i normalne nie zamkowe może po prostu dom taki wyziębiony albo ciepło pochłania cement który jest bez izolacji pod wykładziną. Swoją drogą kto tak robi że cement pod wykładzine daje??
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 21:01   #1390
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
szczelne one są i normalne nie zamkowe może po prostu dom taki wyziębiony albo ciepło pochłania cement który jest bez izolacji pod wykładziną. Swoją drogą kto tak robi że cement pod wykładzine daje??
Tez mam cement pod wykladziná Musicie pogrzac troche bo chyba faktycznie wyziébione. Ja mam ogromne okna i mi cieplo szybko ucieka,ale chwile sie nagrzeje i jest ok.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 21:10   #1391
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

a ja nawet nie wiem co ma pod wykladzina na dole, pewnie tez cement.
Olka Anglicy maja zadziwiajace pomysly czasami, w moim starym mieszkaniu robotnicy poprzybijali plyty gipsowe gwozdziami do sciany, oczywiscie wszystko sie ruszalo i koncowki gwozdzi powychodzily zostawiajac dziury, jak zapytalam landlora kto przybija plyty to mi powiedzial, ze w Anglii wszyscy tak robia. jednak nie wszyscy tylko ktos kto sie na tym nie zna. ten landlor mial dwoch facetow, ktorzy robili wszystko, naprawienie cieknacego kranu w kuchni zajelo im prawie tydz, codziennie dzwnilam mowic ze dalej kapie.

Zadziwiajace dla mnie bylo to, ze maja rury od kanalizacji na zewnatrz, w Polsce bylo by to nie do pomyslenia, ale u nich nie ma mrozow.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 22:42   #1392
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

o moje drogie, jak nam wanna pekla (taka jakas plastykowa byla) to zajelo im 4 dni na przyslanie pana zeby obejrzal. przez ten czas nie moglismy sie kapac, bo zalewalismy pania z dolu. potem przyszedl nastepny zeby wanne usunac
dzien nastepny przyszedl kolejny zeby ocenic jaka wanne trzeba zainstalowac. pojawil sie kilka godzin pozniej z kolejnym panem i wanna wielkosci calej lazienki. montowali ja bity dzien, a zdazyli popsuc przy okazji spluczke w wc

nie wspominajac o fakcie ze cos pocharznili z przewodami elektrycznymi ( a montowali wanne) bo zeby miec swiatlo w kuchni trzeba bylo trzasnac drzwiami z lazienki
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 22:59   #1393
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia cz. II

Na niezłych fachowców trafiałyście
nam na poprzedniej chacie przecikało coś to w ciagu godziny wszytsko uszczelnili.
Tak samo szybko mi wykładzine zmienieli, ale to nie Angole byli
Ja mam deski pod wykładziną. ale w łazience cement,
a rury na zewnatrza sa , bo morzów nie ma i szybciej możan dzieki temu rury wymienic, a w Pl trza kuć
Ja mam nieszczelne drzwi wejsciowe, i moj Landlord od czasu jak sei wprowadziłam mi je wymienia
A Ty Olka masz masakre
Nie macie czasem pokoju od północy

Z praca jest naprawde źle
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 00:20   #1394
sas
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pl:)
Wiadomości: 2 595
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość
Vedma uwielbiam ASK'a - mniam ...z mezulkiem na lunch no no tez tak chce - to bylo dawno i nie prawda hihi

zmijka lepiej sobie kup ta czapke jak masz problem z zatokami- to moj odwieczny problem powracaja do mnie jak bumerang :/

SAS - witam


Dziewczyny zmilujcie sie i wtajemniczcie mnie na naszej-klasie ... nie wiem ktora to ktora
Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Sas witaj

Witaszek no juz mnie niestety zatoki bola, no i oczywiscie juz mi sie kreci w głowie, tylko czekac az gdzies zemdleje
a czapke mam, tylko ciezko mi ja załozyc

Atka własnie sie zastanawiałam wczoraj gdzie sie podziewasz
Ja chyba jutro złoze podanie do Matalana i jeszcze zobacze jak to jest w TkMaxie.
dziekuje za przywitanie
nie wiem jak sie mam tu do was wdrazyc
moze hm...mowicie o zatoakach i zmnie mnie juz cos trzyma z 3 tydzien i nie chce minac i do tego sie zrobila taka pogada ze predko napewno mi nie przejdzie

hehe i widze, ze piszecie o budownictwie angielskim u nas w domku w pokoju mamy wielkie 3 czesciowe okno i meidzy tymi czesciami w zeszlym roku zaczla pojawiac sie straszny grzyb i do tego zimno bylo( mamy jedne maly kaloryfer a pokoj dosc duzy) nio i madry wlasciciel wpadl w wakcaje na pomysl ze "specjalistami" i wykloli nam w pokoju dodatkowe dwie kratki wenylacyjne bo niby to ma zapobiec temu grzybowi-porazka i teraz dosc ze grzyb na nowo wychodzi to do tego jest cholernie zimno..dobrze, ze Tz zatkal te wentylacje bo chyba bysmy pozamarzali
sas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:37   #1395
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

a widzialyscie bobski the builder?
tm wlasnie bylo kawa na lawe jak pracuja angole

sas, przyjeta do grona jestes, choc ja sama dopiero kilka postow pisalam. ale w kupie razniej
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.




Edytowane przez katakumba
Czas edycji: 2008-10-31 o 10:05
katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:49   #1396
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Anglia cz. II

moja sasiadka sie ostatnio pytala czy moj malzonek to dekoratorem jest, bo tak ladnie pokoj pomalowal smiac mi sie chcialo taki z niego budowlaniec jak ze mnie ksiezniczka. W anglii zeby cokolwiek w domu zrobic to juz porofesjonalista trzeba byc i miec to w zawodzie - a niby co to za trudnosc pomalowac, albo panele polozyc.


Idzie ktoras z Was na impreze hallowinowa ?
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:57   #1397
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
vedmo kupiliśmy dzisiaj grzejnik olejny, bo normalny dmuchający ciepłym powietrzem nic nie dawał. póki co grzeje już pół godziny jeden pokój w którym siedzimy i nic nei czuć, ale poczekamy może po prostu musi się pokój wyziębiony nagrzać.

To jest parodia żeby pić herbatę i żeby para z buzi leciała....

Z teściową czy inaczej idzie załatwić? Jako że teściowa mieszka w tym samym mieście uznaliśmy że rozsądnie będzie gdy to ona będzie doglądała cyz rachunki są płacone regularnie i jak się zachowują lokatorzy. To ona w zasadzie z nimi podpisała umowę najmu jako że osoba pobierająca rente w PL mogła odprowadzać podatek. Natomiast teraz na święta sprawę postawimy jasno: my zajmiemy się finansami i spróbujemy załatwić w gazowni i elektrowni żebyśmy mogli przez telefon dowiadywać sie o stan rachunków (to sprawa wątpliwa do załatwienia). Konto w PL założymy i będą wpłacać nam pieniądze na nie. Mam nadzieję że uda nam sie załatwić że wszystko będziemy mogli kontrolować z UK.
Problemem jest natomiast odprowadzanie podatku od wynajmu, bo jakby si wydawało wcale to nie jest prosta sprawa. Jako że pracujemy w UK, TZ nie jest na stałe zameldowany w PL, ale dochód osiągałby w PL. Chcąc płacić podatek od mieszkania w PL musiałby ujawnić dochody z UK czyli jednym słowem (po dokładnym przeliczeniu ) dopłacać w PL rocznie 3500 zł do podatku.

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Jak ktoś jest troche mądrzejszy ode mnie to nich mi podpowie.

A co to ten ASK? Nie słyszałam o takim czymś....

katakumba ja bym wybrała imię Ela- ludzie niezależnie od miejsca na ziemi na pewno nie będą mieli problemu z jego wymową.
Witam, co prawda czytam was codziennie, a pisze malosystematycznie- jakos ciezko mi sie wkrecic w temat a jak juz sie wczuje to zmiana na inny i nie nadazam za Wami
Ale do rzeczy, moja kuzynka tez wynajmuje mieszkanie w Pl a mieszka gdzie indziej, i sprawy rachunkow zalatwila tak,ze lokatorzy wysylaja jej co miesiac zeskanowane lub sfotografowane potwierdzenia oplaconych rachunkow.

Co do pracy tez przyznaje,ze ciezko. Zwlaszcza teraz im blizej swiat gdyz mam kupione bilety na swieta i nie wiem czy ktos mnie zatrudni,nawet nie chce platnego urlopu wtedy. Wysylam Cv i czekam czekam.
styska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 10:08   #1398
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość
Idzie ktoras z Was na impreze hallowinowa ?
nieeee. chlop do roboty na caly dzien, a ja z brzuchem sama nigdzie sie nie wybieram. chodz ide kupic zaslone do kuchni jakas gruba bo ciagnie od okna


Cytat:
Napisane przez styska Pokaż wiadomość
Co do pracy tez przyznaje,ze ciezko. Zwlaszcza teraz im blizej swiat gdyz mam kupione bilety na swieta i nie wiem czy ktos mnie zatrudni,nawet nie chce platnego urlopu wtedy. Wysylam Cv i czekam czekam.
zazdroszcze biletow. kurcze, my to dopiero po nowym roku planujemy, ale wszytsko zalezy od paspzortu dla dzieciecia

co do imion - mnie tez sie ela podoba. nawet z podwojnym "el"
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 11:26   #1399
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia cz. II

Moj brat sie zajmuje takimi remontami i wecie, że np szpachelke z Polski przywozi
czesto maja tu beznadziejne narzedzia.
Czesto mi opowiada historie jak to musi poprawiac po innych to co spartaczyli

Dziewczyny ogolnie ciezko sie tu na poczatku wkrcic i nadarzyc, ja tez jak jeden dzien mnie tu nie ma to niewiem o coc chodzi
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 11:53   #1400
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a widzialyscie bobski the builder?
tm wlasnie bylo kawa na lawe jak pracuja angole

sas, przyjeta do grona jestes, choc ja sama dopiero kilka postow pisalam. ale w kupie razniej
no ja to oglądałam. Pokazali też jak pracują co niektórzy polacy. Facet ściągnął 2 polaków którzy po angielsku ani be ani me. Kazał im pracować przez 6 tyg. za friko, 10h dziennie przez 6 dni w tygodniu. Wielki wspaniały przyjechal wspomagać biedne, młode małżeństwa angielskie. Ręce mi opadły. Myślałam, że telewizor w wióry zamienię. Już dawno takiego frajera niewidziałam.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 11:54   #1401
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez sas Pokaż wiadomość
hehe i widze, ze piszecie o budownictwie angielskim u nas w domku w pokoju mamy wielkie 3 czesciowe okno i meidzy tymi czesciami w zeszlym roku zaczla pojawiac sie straszny grzyb i do tego zimno bylo
No to trzeba kupic odwilzacz (jejku, jak to sie po polsku nazywa??) - wyglada toto jak maly odkurzacz bez rury, zbiera wode z powietrza. Grzyba popryskac fungicydem koniecznie - mozna kupic takie w sprayu, tylko uwaga! nie wolno potem przebywac w tym samym pomieszczeniu przez okreslona na opakowaniu ilosc godzin. Dodatkowe kratki wentylacyjne to raczej nie jest dobry pomysl - z uwagi na wieksza ilosc wilgotnego powietrza (w deszczowe dni) jaka dostaje sie do pokoju. Ale fungicyd plus odwilzacz powinny zadzialac. Spania w zagrzybionym pokoju nie polecam.

Dune - no tak, a za pomalowanie dwupokojowego mieszkania wolaja 1500 funtow i zajmuje im to dwa tygodnie
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 11:55   #1402
sas
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pl:)
Wiadomości: 2 595
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Moj brat sie zajmuje takimi remontami i wecie, że np szpachelke z Polski przywozi
czesto maja tu beznadziejne narzedzia.
Czesto mi opowiada historie jak to musi poprawiac po innych to co spartaczyli

Dziewczyny ogolnie ciezko sie tu na poczatku wkrcic i nadarzyc, ja tez jak jeden dzien mnie tu nie ma to niewiem o coc chodzi
dokladnie mam to samo co chwile nowy temat ale mam nadzieje, ze jakos sie wdraze powolutku
moj tezus tez na budwoie pracuje juz dlugo itez zcasem normalnie mu rece opadaja jak musi poprawiac po innych
sas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 12:06   #1403
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
no ja to oglądałam. Pokazali też jak pracują co niektórzy polacy. Facet ściągnął 2 polaków którzy po angielsku ani be ani me. Kazał im pracować przez 6 tyg. za friko, 10h dziennie przez 6 dni w tygodniu. Wielki wspaniały przyjechal wspomagać biedne, młode małżeństwa angielskie. Ręce mi opadły. Myślałam, że telewizor w wióry zamienię. Już dawno takiego frajera niewidziałam.
Hmm - czy mowisz o tym samym reportazu "Bobski the Builder"?
Bo ja go zrozumialam zupelnie inaczej. Facet sciagnal dwoch kolegow, ale pracowali duzo, bo chieli skonczyc na czas. On przeciez pracowal razem z nimi? Pracownikom placil, zdaje sie mial problem z ostatnim tygodniem, przez to okropne angielskie malzenstwo, ktore go wynajelo. Zaplacil im z zaliczki za kolejny projekt. Mi osobiscie bylo szkoda, ale tego Jarka.
Ale to jest tak, ze jak sie ma miekkie serce, to trzeba miec twardy tylek. Sama sie o tym wielokrotnie przekonalam.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 12:37   #1404
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Hmm - czy mowisz o tym samym reportazu "Bobski the Builder"?
Bo ja go zrozumialam zupelnie inaczej. Facet sciagnal dwoch kolegow, ale pracowali duzo, bo chieli skonczyc na czas. On przeciez pracowal razem z nimi? Pracownikom placil, zdaje sie mial problem z ostatnim tygodniem, przez to okropne angielskie malzenstwo, ktore go wynajelo. Zaplacil im z zaliczki za kolejny projekt. Mi osobiscie bylo szkoda, ale tego Jarka.
Ale to jest tak, ze jak sie ma miekkie serce, to trzeba miec twardy tylek. Sama sie o tym wielokrotnie przekonalam.
ja nie mówię że on miał złe zamiary. Tylko, że on im nie zapłacił, sam nawet dołożył do interesu z własnej kieszeni. Bo nie wiem po jakiego groma, powiedział im że jak wyjdą jakieś dodatkowe koszta to on je pokryje. Okropne angielskie małżeństwo? Bez przesady, może nie byli najmilsi ale jakby mi ktoś przyszedł i powiedział, że zrobi robotę za pół darmo (co on w ogóle sobie myślał?), że zapłaci ze swojej kieszeni za dodatkowe roboty, a potem zpieprzyłby robotę po której ściany by pękały to też bym się wkurzyła.
Wcale mi go szkoda nie było. Było mi szkoda tych ludzi którzy z nim pracowali. On się kreował na jakiegoś wybawiciela. Az jego żona w głowę się pukała.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 12:44   #1405
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Anglia cz. II

hehe a ja nie obejrzalam i milo mi z ta niewiedza sama wiem jak to wyglada i tyle :P Na szczescie jak wspomialam z budownictwem nic wspolnego nie mam

Pogoda genialna i nawet nie tak zimno )

katakumba genialne zdjecie na avatorku
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 13:33   #1406
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia cz. II

Sas witam widze że też planujesz slub w 2009 .

Atka gdzie byłaś jak cie nie było ? Widze , że twój tż tak klnie jak mój. To fakt Anglicy fatalnie jezdza ja mam wrażenie , że oni wogóle nie zwracają uwagi na zasady ruchu drogowego. Ale co sie dziwić w Polsce zdać egzamin na prawko to graniczy z cudem , a tu zdaja pewnie prawie wszyscy .


Co do imion mnie sie podoba dla dziewczynki Nikola

Lovely ja mam własnie takie wrażenie , że ludzie patrzą na mnie jak na debila Oni tacy wyrozbierani a ja opatulona chodze po czubek nosa . Lubie ciepło wieć ubieram sie bardzo grubo hihih. A buty mam z Polski cieplutkie sportowe wiązane wysokie kozaczki.
Ja już buty wiosenno letnie schowałam na dno szafy i nie mam zamiaru ich wkładać. Ponieważ ja mam problemy z pecherzem i nie chce znowu dostać zapalenia . W tamtym roku nabawiłam sie takiego w Irlandi i dziekuje bardzo myslałam że umre.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 13:59   #1407
sas
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pl:)
Wiadomości: 2 595
Dot.: Anglia cz. II

Sysunia_d tak tak slubujemy w tym samym roku
sas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 14:37   #1408
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia cz. II

Sas fajnie grono sie powieksza Ślub planujecie w PL czy w Anglii? Macie juz wszystko załatwione? Widze ze jestes z Londynu - lubie to miasto pomimo że jest takie duze i tłoczne.



Słyszałyście o otwarciu tego najwiekszego centrum w Londynie Wybieramy sie tam z tż , może któraś z was juz tam była.....
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 14:41   #1409
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

kurna olek stukacie jak najete.
ja wyszlam na miasto, na szczescie moje centrum zyciowe (sklepy i kawiarnie) mam pod nosem, ale tak milo, nie jakos wielkie sklepy, tylko tak jak na strym miescie. o
zakupilam zaslonki retro (wiecej plus zdjecia w "meble w uk" watku), skorzane rekawiczki (mialy metke i tak lezaly w tym koszyczku przy kasie, patrze a one 3,5 ), foreme na ciasto i brown cake do upieczenia, plus dzis na golabki sie nastawilam, ale nie bede zawijac, poprzekladam tylko mieso z kapusta i zapieke
a i cieplutkie przesieradlo z jersey'u kupilam

a pogoda piekna... troche od morza zawiewa, ale slonce swieci jak najete, podobno przy taki powietrzu z lornetka mozna i wybrzeze francji obkukac
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 14:42   #1410
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Sas fajnie grono sie powieksza Ślub planujecie w PL czy w Anglii? Macie juz wszystko załatwione? Widze ze jestes z Londynu - lubie to miasto pomimo że jest takie duze i tłoczne.



Słyszałyście o otwarciu tego najwiekszego centrum w Londynie Wybieramy sie tam z tż , może któraś z was juz tam była.....
moj kolega byl wczoraj - mowi ze takich obszarow jeszcze nie widzial, ogormne jest starsznie. ale ze warto bo na otwarcie maja kupe przecen
no i wyobrazam sobie jak tam boze narodzenie bedzie wygldac
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.