Wesele bezalkoholowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 08:30   #1
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Lightbulb

Wesele bezalkoholowe


Naprawde jest to możliwe - mam niejedno za sobą ( w tym jedno własne )

Ciekaw jestem co na ten temat sądzicie, spotkaliście się z tym kiedyś a może ktoś planuje....?

Pozdrawiam
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:44   #2
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

jakis czas temu moja ciotka szla do wesele do kogos z rodziny. I mowa byla taka ze od Panny Mlodej nikt nie pije i w ogole (ciotka byla od Mlodego ). Wesele sie zaczelo , wodki bylo tyle co dla gosci od Pana Mlodego az tu nadle goscie od Mlodej rzucili sie na wodke bezalkoholowe to moga byc urodziny dla niepelnoletniego dziecka
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:04   #3
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Byłam raz na bezalkoholowym weselu u koleżanki ... czułam się jak na urodzinach u cioci Nie mówię, że by wódki było tyle, żeby goście pod stołami leżeli ale uważam, że wódka musi być...
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:21   #4
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez becia_leszno
Byłam raz na bezalkoholowym weselu u koleżanki ... czułam się jak na urodzinach u cioci Nie mówię, że by wódki było tyle, żeby goście pod stołami leżeli ale uważam, że wódka musi być...
no wkoncu pije sie za mlodych a wiadomo ze sa rozni ludzi , jedni lubia inni nie a robic tak tylko dla tego ze mi sie tak podoba to tak troche....dziwnie.
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:26   #5
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Mój mężczyzna chciał wesele z samym winem (bez wódki). Rodzice (zarówno jego jak i moi) mieli niezły ubaw, jak usłyszeli tę propozycję. No cóż, będzie wino i wódka...
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:29   #6
dotka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 65
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Uważam, że jeszcze długoo w naszym kraju taka moda nie zagości, nie u nas. Wiem, że niektórzy decydują się na taki krok, ze względu na to, że na niedługo przed weselem dowiadują się, że restauracja wymaga dodatkowej opłaty, za każdą butelkę alkoholu ("korkowe"). Ja osobiście nie wyobrażam sobie wesela bezalkoholowego, bo niby czym, np. wznosić toast za parę młodą. Jednocześnie jestem wielka przeciwniczką pijaństwa, z własnego doświadczenia wiem (obsługuję wesela), że jest w naszym kraju większa kultura picia, rzadko na weselu zdarza się pijak pod stołem, ale oczywiście wyjątek potwierdza regułę i śpiący goście na stole też się zdarzają.
dotka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:32   #7
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Robiąc wesele nie bierzmy pod uwagę siebie ale gości. Czy to ustalając menu, repertuar zespołu. Owszem, my też musimy sie dobrze bawić ale co z tego jak goście nie bedą?? Moim zdaniem alkohol powinien byc na weselu, jak nie wodka to wino albo chociaz piwo.
Jedna z wizażanek kiedys pisala, że była na takim bezalkoholowym i goście wychodzili na parking i w samochodach pili swoj alkohol. Głupio trochę.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 11:44   #8
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Yoolia
Robiąc wesele nie bierzmy pod uwagę siebie ale gości. Czy to ustalając menu, repertuar zespołu. Owszem, my też musimy sie dobrze bawić ale co z tego jak goście nie bedą?? Moim zdaniem alkohol powinien byc na weselu, jak nie wodka to wino albo chociaz piwo.
Jedna z wizażanek kiedys pisala, że była na takim bezalkoholowym i goście wychodzili na parking i w samochodach pili swoj alkohol. Głupio trochę.
Noo glupio... Moja szwagierka to pomyslala o wszystkich , wiedziala ze jedni lubia wodke inni wino a jeszcze inni adwokat m wszystko bylo i wszyscy swietnie sie bawili, ktos jak nie chce pic to nie pije i juz
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:51   #9
anettii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Ja uważam że wesele to właśnie miejsce i czys na alkohol. Nie mówię żeby się spić ale wesoło sie bawić. Pić za zdrowie młodych i wogóle. Nawet sam Jezus zamieniał wodę w wino, kiedy tego brakło na weselu. To przecież nie impreza u dziecka. I nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
anettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:08   #10
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Wesele bezalkoholowe

No właśnie a na takim bezalkoholowym to czym sie wznosi toast za pare młodą?? Sokiem porzeczkowym??
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:09   #11
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez anettii
Ja uważam że wesele to właśnie miejsce i czys na alkohol. Nie mówię żeby się spić ale wesoło sie bawić. Pić za zdrowie młodych i wogóle. Nawet sam Jezus zamieniał wodę w wino, kiedy tego brakło na weselu. To przecież nie impreza u dziecka. I nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
no wlasnie nikt nie mowie o upijaniu sie ale wiadomo ze jak sie wypije kielicha to odrazu luzniej sie robi i ludzie lepiej sie bawia.
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 12:19   #12
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez TrArT
Naprawde jest to możliwe - mam niejedno za sobą ( w tym jedno własne )

Ciekaw jestem co na ten temat sądzicie, spotkaliście się z tym kiedyś a może ktoś planuje....?

Pozdrawiam
Uważam że to świetny pomysł , sama kiedyś na takim byłam i świetnie się bawiłam. Marzyłam aby na moim też tak było niestety teść oranizował dużą cześć wesela i zaprosił dużo swoich znajomych, uważał więc że alkohol musi być, a ja już nic nie mówiłam. Ale wiadomo po alkoholu ludzie zachowują się różnie. A bez alkoholu można naprawdę wzeryfikować czy dobrze się bawiliśmy, czy było miło, bo nic nie wpomaga naszych zachowań.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:29   #13
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez nejka
Noo glupio... Moja szwagierka to pomyslala o wszystkich , wiedziala ze jedni lubia wodke inni wino a jeszcze inni adwokat m wszystko bylo i wszyscy swietnie sie bawili, ktos jak nie chce pic to nie pije i juz
my też tak mielismy, jeszcze plus piwo na grilla o pólnocy 0,33 na głowę, ktos kiedys na forum powiedział, że to ryzykowne bo jak goście pomieszają trunki, to katastrofa. Zgodziłabym się gdyby to była 18-stka i młodziezy wydaje się ze nie ma mocnych na nich, ale dorośli chyba potrafia pić i wiedzą jakie moga byc skutki. Oprócz tego w lokalu czynny był bufet-tez dla osób z zewnatrz, ustalilismy z kelnerem że jesli ktos sobie zyczy drinka czy piwo to zeby kasy od nich nie brał, my uregulujemy. I kelner podchodził do nas, pytał czy to nasz gośc, bo było jeszcze drugie wesle obok i żadnego problemu nie było. Nikt sie nie sponiewierał. Po weselu powstała plotka, ze ktoś nabrał drinków na nasz rachunek na 1 tys złotych , a faktycznie rachunek wynosił 120zł.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:32   #14
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Yoolia
No właśnie a na takim bezalkoholowym to czym sie wznosi toast za pare młodą?? Sokiem porzeczkowym??
takim sfermentowanym
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 13:25   #15
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Wesele bezalkoholowe

To jakaś bzdura. Przepraszam, proszę się nie obrażać, tak uważam.

Alkohol jest dla ludzi.
A, że ktoś nie umie pić?
I czemu ma to służyć? To jakaś manifestacja? Chyba dla AA - jak ktoś miał (ma) problemy z piciem to często tego typu deklaracje składa.
Kościół tego nie zabrania, znaczy alkoholu - Kana galilejska itd.
Nie wiem, jakie jeszcze mogą być powody, ale chętnie się dowiem.
Zresztą, nawet jeśli ma się jakieś takie poglądy, to przecież na wesele zaprasza się gości - żeby się dobrze bawili, a wątpię, aby wszyscy oni byli abstynentami. Poza tym abstynent może nie pić.
Ja przy okazji piję alkohol i głupio bym się czuła, gdyby na weselu go nie było. Tak, jak by nie było jedzenia. I muzyki.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:48   #16
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Wesele bezalkoholowe

[quote=marcelina73]To jakaś bzdura. Przepraszam, proszę się nie obrażać, tak uważam.

Nie obrażam się, ale nazywać coś bzdurą tylko dlatego że się o tym wcześniej nie słyszało to lekka przesada.

Oczywiście nie namawiam nikogo na takie wesele bo to jest rzeczywiscie specyficzne dla pewnych regionów, grup ludzi i tylko wtedy ma sens gdyjest przyjete ze zrozumieniem.

Co do toastu, picia za młodych: przywitanie zamiast szampanem jest chlebem i winnymgronem, które są najpierw składane w procesji z daramii podczas mszy św., a na sali weselnej rozdzielone przez młodych wśrod gości.

Pomysłodawcą i inicjatorem pierwszych wesel bezalkoholowych był wiele lat temu góral - ksiądz Zązel z Kamesznicy. Idea ta obecna już w całej polsce doprowadziła również do corocznych spotkań osób, które miały lub planują wesele bezalkoholowe. http://www.weselewesel.republika.pl/weselemain.htm
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 11:38   #17
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

aaa juz wszystko jasne...

Cele spotkań „Wesele Wesel”

Rodziny nasze od momentu zawarcia związku małżeńskiego zachowują abstynencję i czynnie włączają się w organizowanie imprez bezalkoholowych. Przyświeca nam hasło duszpasterstwa trzeźwości: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich”.
Spotykając się, co roku w innej części Polski mamy na celu:
-wymianę doświadczeń związanych z promowaniem życia bez alkoholu,
-pokazanie jak największej liczbie społeczeństwa, że życie w abstynencji jest możliwe, i że małżeństwa, które w ogóle nie używają alkoholu nie należą do rzadkości,
-pokazanie możliwości organizowania wesel i zabaw bezalkoholowych,
-przekazanie informacji o organizacji wesel bezalkoholowych,
-przybliżenie osoby wodzireja, która może czuwać nad całością zabawy tanecznej,
-promowanie i uczenie zabawy i spędzania czasu bez alkoholu,
-przekazanie świadectw małżeństw (np. w lokalnej prasie, radio), które takie wesela miały,
-także wzajemne wspieranie się małżeństw, do kontynuowania podjętych w dniu ślubu zobowiązań,
-pogłębienie życia religijnego. (!!!!!!!)


__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:19   #18
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez nejka
aaa juz wszystko jasne...

Cele spotkań „Wesele Wesel”

Rodziny nasze od momentu zawarcia związku małżeńskiego zachowują abstynencję i czynnie włączają się w organizowanie imprez bezalkoholowych. Przyświeca nam hasło duszpasterstwa trzeźwości: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich”.
Spotykając się, co roku w innej części Polski mamy na celu:
-wymianę doświadczeń związanych z promowaniem życia bez alkoholu,
-pokazanie jak największej liczbie społeczeństwa, że życie w abstynencji jest możliwe, i że małżeństwa, które w ogóle nie używają alkoholu nie należą do rzadkości,
-pokazanie możliwości organizowania wesel i zabaw bezalkoholowych,
-przekazanie informacji o organizacji wesel bezalkoholowych,
-przybliżenie osoby wodzireja, która może czuwać nad całością zabawy tanecznej,
-promowanie i uczenie zabawy i spędzania czasu bez alkoholu,
-przekazanie świadectw małżeństw (np. w lokalnej prasie, radio), które takie wesela miały,
-także wzajemne wspieranie się małżeństw, do kontynuowania podjętych w dniu ślubu zobowiązań,
-pogłębienie życia religijnego. (!!!!!!!)


Wiesz myślę nejka myślę, nie odzwierciedlasz Wszystkich aspektów ślubów bezalkoholowych, a wyliczyłaś według mnie zawężony bardzo kręg i to jednostronnie. Ja dodam jesze że czasem dla ludzi pewną wartością dobrej zabawy jest ich szczere szczęcie. Każdy ma prawo do takiego wyboru, bez względu na to czy jest abstynentem, czy czynnym alkoholikiem a moiże normalie funkcjonującym człowiekiem.
Warto również wsponieć, że alkohol nie jest tani, więc organizowanie przyjęcia bez alkoholu może również być łatwiejsze finasowo. To co napisałam to moje zdanie, pomimo iż miałam wesele z alkoholem uważam, że każdy ma prawo do takiej zabawy, jaką uważa za udaną (bez oczywiśie krzywdy innych)
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:51   #19
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Nadin
Wiesz myślę nejka myślę, nie odzwierciedlasz Wszystkich aspektów ślubów bezalkoholowych, a wyliczyłaś według mnie zawężony bardzo kręg i to jednostronnie. Ja dodam jesze że czasem dla ludzi pewną wartością dobrej zabawy jest ich szczere szczęcie. Każdy ma prawo do takiego wyboru, bez względu na to czy jest abstynentem, czy czynnym alkoholikiem a moiże normalie funkcjonującym człowiekiem.
Warto również wsponieć, że alkohol nie jest tani, więc organizowanie przyjęcia bez alkoholu może również być łatwiejsze finasowo. To co napisałam to moje zdanie, pomimo iż miałam wesele z alkoholem uważam, że każdy ma prawo do takiej zabawy, jaką uważa za udaną (bez oczywiśie krzywdy innych)
Pozdrawiam
przeciez na weselu z alkoholem nikt nie kaze Ci pic. Masz wybor. To co "wyliczylam " bylo na stronie o weselach bezalkoholowych .http://www.weselewesel.republika.pl/cele.htm Na weselu zawsze byl alkohol, ze ktos wybiera bez jego sprawa.
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 12:54   #20
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez TrArT
Ciekaw jestem co na ten temat sądzicie, spotkaliście się z tym kiedyś a może ktoś planuje....?
każde wesele jest inne i to każdego indywidualna sprawa jak je zorganizuje ...jedna Panna Mloda nie wyobraża sobie innej sukienki niż białej, a inna odwrotnie, a to z welonem lub bez, a to przesądny miesiąc ... aż w końcu z alkoholem lub bez Wiele skrajoności w organizacji wesel przewija sie na tym forum.... różne wyrażamy tu opinie i poglądy, ale niedajmy sie zwariować , każdy organizuje to na swój sposób
...według mnie zależy to od samej Pary Młodej i ich rodzin, ja jestem wielką przeciwniczką alkoholu, ale nie wyobrażałabym sobie wesela bez niego. Ja sama na weselach również nie pije, a jeśli już to symbolicznie z 3 kieliszki przez cała imprezę.
To nie komuna,alkohol nie jest na kartki nie musimy nikomu narzucać czy ma pić czy nie, ani go z tego wydzielać. Kto będzie chciał to będzie pił. A czy zachowa sie kulturalnie to zależy od niego w końcu każdy jest dorosły. A jeśli narzucimy gością bezalkoholowe wesele to i tak znają się tacy, którzy sami sobie kupią i będą cichaczem podpijać.
Ja osobiście mam wrażenie że kultura picia w naszym kraju znacznie wzrosła, jednym z powodu wydaje mi sie wprowadzenie kamerzysty na salę (co niektórzy wstydzą sie podpaść), i zdecydowanie wzrosla ilość ciepłych posilków które podaje się na weselu, a to przyśpiesza trawienie alkoholu.
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:08   #21
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez nejka
przeciez na weselu z alkoholem nikt nie kaze Ci pic. Masz wybor. To co "wyliczylam " bylo na stronie o weselach bezalkoholowych .http://www.weselewesel.republika.pl/cele.htm Na weselu zawsze byl alkohol, ze ktos wybiera bez jego sprawa.
Tak samo nikt nie każe Ci organizować takiego wesela
A czy widzisz coś złego w Tych wyznacznikach bardzo jednostronnych, bo ja nie
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:20   #22
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

..
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:20   #23
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
każde wesele jest inne i to każdego indywidualna sprawa jak je zorganizuje ...jedna Panna Mloda nie wyobraża sobie innej sukienki niż białej, a inna odwrotnie, a to z welonem lub bez, a to przesądny miesiąc ... aż w końcu z alkoholem lub bez Wiele skrajoności w organizacji wesel przewija sie na tym forum.... różne wyrażamy tu opinie i poglądy, ale niedajmy sie zwariować , każdy organizuje to na swój sposób
...według mnie zależy to od samej Pary Młodej i ich rodzin, ja jestem wielką przeciwniczką alkoholu, ale nie wyobrażałabym sobie wesela bez niego. Ja sama na weselach również nie pije, a jeśli już to symbolicznie z 3 kieliszki przez cała imprezę.
To nie komuna,alkohol nie jest na kartki nie musimy nikomu narzucać czy ma pić czy nie, ani go z tego wydzielać. Kto będzie chciał to będzie pił. A czy zachowa sie kulturalnie to zależy od niego w końcu każdy jest dorosły. A jeśli narzucimy gością bezalkoholowe wesele to i tak znają się tacy, którzy sami sobie kupią i będą cichaczem podpijać.
Ja osobiście mam wrażenie że kultura picia w naszym kraju znacznie wzrosła, jednym z powodu wydaje mi sie wprowadzenie kamerzysty na salę (co niektórzy wstydzą sie podpaść), i zdecydowanie wzrosla ilość ciepłych posilków które podaje się na weselu, a to przyśpiesza trawienie alkoholu.
no wlasnie. Ma sie wybor a czy na 50osob na weselu wszyscy sa za niepiciem?? watpie. Trzeba wlasnie pomysec o innych nikt nikomu nic nie narzuca.
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:26   #24
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez nejka
no wlasnie. Ma sie wybor a czy na 50osob na weselu wszyscy sa za niepiciem?? watpie. Trzeba wlasnie pomysec o innych nikt nikomu nic nie narzuca.
Dokładnie, nie chce sie powtarzać, bo już to pisałam wyżej. Nie decydujmy za gości. Ludzie są różni, jedni ten pomysł pochwala a drudzy uzanja za dziwaków, przyniosa swój alkohol i bedą pić po kątach.
A jak ktoś nie lubi alkoholu to i tak sie nie napije choć wodka bedzie stała na stołach.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:20   #25
zazula
Raczkowanie
 
Avatar zazula
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 224
Dot.: Wesele bezalkoholowe

My planujemy wesele z samym winem. Nie uważamy, żeby wódka była konieczna do dobrej zabawy.
Poza tym nieznoszę pijanych osób i na prawdę nie chcę, żeby na naszym weselu działy się jakieś dziwne rzeczy
To jest nasz dzień i mamy prawo uczynić go takim, jak chcemy. Jeżeli komuś to ne odpowiada to może nie przychodzić. Na pewno też nie dopuścimy do sytuacji, w której goście będą się "zrzucać" na wódkę...
__________________
"...aby mieć ładne usta, wypowiadaj miłe słowa, aby posiadać piękne oczy, poszukuj dobra w ludziach, aby mieć szczupłą figurę, podziel się swoim jedzeniem z głodnymi, aby posiadać wspaniałe włosy, pozwalaj dziecku przeczesywać je palcami raz dziennie..."

Audrey Hepburn
zazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:18   #26
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez zazula
My planujemy wesele z samym winem. Nie uważamy, żeby wódka była konieczna do dobrej zabawy.
Poza tym nieznoszę pijanych osób i na prawdę nie chcę, żeby na naszym weselu działy się jakieś dziwne rzeczy
To jest nasz dzień i mamy prawo uczynić go takim, jak chcemy. Jeżeli komuś to ne odpowiada to może nie przychodzić. Na pewno też nie dopuścimy do sytuacji, w której goście będą się "zrzucać" na wódkę...
aaaaa,bo wino to nie alkohol
wiesz winem też się można nieżle zaprawić
ja każdemu zapewnię co tylko będzie chciał a jak się nie będzie umiał zachować to będzie to świadczyło tylko o nim i jego kulturze osobistej
niektórzy po prostu lubią dobrą wódeczkę i niekoniecznie się nią upijają
alkohol jest dla ludzi,ale trzeba go umieć pić
jak ktoś lubi pić do upadłego to rodzaj alkoholu jest mu obojętny liczy się efekt
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 17:19   #27
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez zazula
My planujemy wesele z samym winem. Nie uważamy, żeby wódka była konieczna do dobrej zabawy.
Poza tym nieznoszę pijanych osób i na prawdę nie chcę, żeby na naszym weselu działy się jakieś dziwne rzeczy
To jest nasz dzień i mamy prawo uczynić go takim, jak chcemy. Jeżeli komuś to ne odpowiada to może nie przychodzić. Na pewno też nie dopuścimy do sytuacji, w której goście będą się "zrzucać" na wódkę...
Zgadzam się z Tobą, każdy ma prawo uczynić swój Wielki Dzień takim jaki będzie dla niego najlepszy i to właśnie państwo młodz i mają prawo zadecydować na jaką zabawę zapraszają swoich gości, bo to oni organizują te przyjęcie. Nigdzie zresztą nie jest powedziane, że do dobrego tonu należy częstować gości wódką.
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:19   #28
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Wesele bezalkoholowe

wesele bezalkoholowe a moze wegetarianskie??? to prawie wesele w prawie robi wielka roznice nie popieram tego pomyslu. i juz
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:40   #29
Daytona3
Raczkowanie
 
Avatar Daytona3
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 67
Dot.: Wesele bezalkoholowe

W pełni popieram pomysł na wesele bez i za odwagę przede wszystkim, co do szacunku do gości to chyba oni przychodza na wesele a nie Państwo Młodzi do nich, mozna na zaproszeniu zaznaczyć że jest bezal. przyjęcie i okaze się na czym komu zależy. A jeżeli ktoś lubi potrawy na ostro a inny słodko-kwaśne to i tak wszystkim nie dogodzimy. a wszystkim nowożeńcom obecnym i przyszłym życzę aby na nowej drodze ich wspólnego życia nie musieli przejmować się takimi problemami, no i wiele wyrozumiałości od wszystkich
__________________
Dziękując za dar najmniejszy większego godny się staniesz
Daytona3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:50   #30
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Wesele bezalkoholowe

[quote=TrArT]
Cytat:
Napisane przez marcelina73
To jakaś bzdura. Przepraszam, proszę się nie obrażać, tak uważam.

Nie obrażam się, ale nazywać coś bzdurą tylko dlatego że się o tym wcześniej nie słyszało to lekka przesada.

Oczywiście nie namawiam nikogo na takie wesele bo to jest rzeczywiscie specyficzne dla pewnych regionów, grup ludzi i tylko wtedy ma sens gdyjest przyjete ze zrozumieniem.

Co do toastu, picia za młodych: przywitanie zamiast szampanem jest chlebem i winnymgronem, które są najpierw składane w procesji z daramii podczas mszy św., a na sali weselnej rozdzielone przez młodych wśrod gości.

Pomysłodawcą i inicjatorem pierwszych wesel bezalkoholowych był wiele lat temu góral - ksiądz Zązel z Kamesznicy. Idea ta obecna już w całej polsce doprowadziła również do corocznych spotkań osób, które miały lub planują wesele bezalkoholowe. http://www.weselewesel.republika.pl/weselemain.htm
Nie pisałam, że o ty nie słyszałam. Słyszałam. Słyszałam też o innych, z założenia bezalkoholowych, imprezach.
Nie rozumiem powodów.
Niepicie alkoholu - ale w jakim celu? Reglamentacja uciech? Nie bo nie - bo alkohol jest "be" ? Bo potrafimy "bez"?
No dobrze, ale w jakim celu? Aby nikt się nie upił? Jak ktoś będzie się chciał upić, to i tak się upije - dziewczyny o tym pisały.
Zresztą zauważam tu brak logiki.
Jeżeli macie grono znajomych, rodziny - gości weselnych - niepijących, lub potrafiących pić, nie upijających się, to po co ta przymusowa abstynencja, przecież nawet jeśli alkohol będzie, to goście będą pić kulturalnie.
A jeśli macie jednak gości pijących i obawiacie się o to, aby się nie upili - czyli fundujecie im właśnie przymusową imprezę bezalkoholową.
I tu dochodzimy do sedna - czyli jednak jest to przymusowa abstynencja, której powodem jest obawa przed brakiem kontrolowanego spożywania alkoholu - o tym już pisałam, to mi trąci ideologią AA.
Mnie ta idea nie przekonuje. To sztuczne i wymuszone.

*************

I jeszcze uwaga ogólna co do wesela i jego organizacji "pod siebie": oczywistym jest, że każdy chce zorganizować ślub i wesele tak, jak jemu się podoba - to dzień młodych i wszystko powinno być po ich myśli. Ale nie podoba mi się narzucanie czegoś gościom czy organizacja nie uwzględniająca ich potrzeb, odczuć: czy to będzie przymusowa abstynencja, ślub w malutkim kościółku, gdzie połowa gości się nie zmieści, zapraszanie gości bez osób towarzyszących, nie myślenie o transporcie gości czy ich noclegu czy cokolwiek innego.
Po co w takim razie zapraszać gości? I to całe tabuny? No chyba że dla prezentów i "pokazania" się.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.