Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 15:34   #751
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
wybierz sie z tymi wynikami jak najszybciej do lekarza!!! i tak musisz rozpoczac leczenie stanu zapalnego a lekarz ci wytlumaczy wszystko.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:47   #752
Magdalenka1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Już byłam u ginekologa ale tylko się popłakałam z tego wszystkiego eh. Narazie kazał mi się nie denerwować bo to tylko podejrzenie. Przepisał mi clotrimazolum w tabletkach na stan zapalny i prawdopodobnie będę musiała zrobić test na HPV a co dalej narazie nic nie wiem
Magdalenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 23:05   #753
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

A ja mam takie małe pytanko..
Czy dziewica może mieć robioną cytologię?
I troszkę offtopowo - czy możliwe żeby miała nadżerkę?
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 11:57   #754
dziubaczek
Zadomowienie
 
Avatar dziubaczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 270
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
A ja mam takie małe pytanko..
Czy dziewica może mieć robioną cytologię?
I troszkę offtopowo - czy możliwe żeby miała nadżerkę?
Na oba pytania odpowiedź brzmi tak.
dziubaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:19   #755
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziubaczek Pokaż wiadomość
Na oba pytania odpowiedź brzmi tak.
Dziękuję za odpowiedź.
A w jaki sposób gin robi tą cytologię? niby miałam już wizytę ale tylko badała czy jajniki są na swoim miejscu itd. więc nie mam pojęcia jak to wszystko się odbywa..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:52   #756
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
No więc sama sobie odpowiem,
byłam dziś u Pani ginekolog i powiedziała, że irygacja w niczym nie przeszkadza (zapytała się skąd tak myślałam? a ja że przeczytałam na forum, ona skwitowała, że na tych forach to już takie głupoty piszą!)
Stwierdziła, że irygacja jest ważna tyko dla czystości pochwy, a w cytologii nie są ważne bakterie, a stan zmian rakowych komórek szyjki macicy i dorzuciła (pokazując mi zarazem), że teraz mają takie nowoczesne łyżeczki, że ładnie można pobrać materiał, nawet z wnętrza szyjki.
Moja ginokolog po cytologii jeszcze się upewniała czy nie wykonałam irygacji I na porpzedniej wizycie mówiła mi żebym nie robiła jej na dzień wcześniej.?

A dziewczyny mam takie pytanie wyniki trzeba odebrać osobiście? czy może to zrobić ktoś inny? Bo będę wtedy w innym mieście i nie mam za bardzo możliwości odbioru :/
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:48   #757
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez watashi Pokaż wiadomość
Moja ginokolog po cytologii jeszcze się upewniała czy nie wykonałam irygacji I na porpzedniej wizycie mówiła mi żebym nie robiła jej na dzień wcześniej.?

A dziewczyny mam takie pytanie wyniki trzeba odebrać osobiście? czy może to zrobić ktoś inny? Bo będę wtedy w innym mieście i nie mam za bardzo możliwości odbioru :/
To zależy. Ja dzwonię do mojego lekarza (normalnie przychodnia z NFZ) i podaję tylko nazwisko... sam mi powiedział żeby tak robić - żeby nie stać w kolejce. Wiec pewnie obowiązku osobistego odbioru nie ma... może zadzwoń do lekarza i się zapytaj?
Natomiast moja mama, prywatnie, musi odbierać osobiście.
__________________
www.bellis.blog.onet.pl
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 17:41   #758
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
A w jaki sposób gin robi tą cytologię? niby miałam już wizytę ale tylko badała czy jajniki są na swoim miejscu itd. więc nie mam pojęcia jak to wszystko się odbywa..
są specjalne malutkie wziernik dla dziewic

Cytat:
Napisane przez watashi Pokaż wiadomość
Moja ginokolog po cytologii jeszcze się upewniała czy nie wykonałam irygacji I na porpzedniej wizycie mówiła mi żebym nie robiła jej na dzień wcześniej.?

A dziewczyny mam takie pytanie wyniki trzeba odebrać osobiście? czy może to zrobić ktoś inny? Bo będę wtedy w innym mieście i nie mam za bardzo możliwości odbioru :/
Zalezy od przychodni, ale jak napiszesz odpowiednie upowaznienie to powinni dac komus innemu.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 17:55   #759
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Dzięki za odpowiedź dziewczyny
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:49   #760
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
są specjalne malutkie wziernik dla dziewic
Dziękuję za odpowiedź
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 17:40   #761
TiFi222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Witam!

Mam pytanie

Zawsze chodzilam do lekarza ginekologa prywatnie-bylam zawsze zadowolona z wizyty bo kazda z wizyt przebiegala tak jak nalezy.
Po roku od ostatniej wizyty MUSIALAM wybrac sie do ginekologa w ramach NFZ bo bylo mi potrzebne- doslownie na juz- skierowanie na biobsję cienkoiglowa piersi a moj dotychczasowy ginekolog byl na urlopie.

Lekarz NFZ po badaniu ginekologicznym stwierdzil ze mam małą nadżerke ale w moim wieku(mam 23 lata) takich nadżerek sie nie leczy i zapytal kiedy mialam ostatnio robiona cytologie-powiedzialam ze rok temu- a on na to ze musze poczekac jeszcze dwa lata na nastepna cytologie bo w moim wieku cytologie robi sie co 3 lata. chcialam mu przywalić normalnie! nie dość ze facet w ciagu 5 minut przeprowadzil ze mna wywiad (bylam u niego pierwszy raz) to zdażyl zrobic jeszcze w tym czasie badanie ginekologiczne oczywiscie bez badania piersi i wypisac skierowanie na BACC tylko 5 minut siedzialam w gabinecie i jeszcze uslyszalam ze nie mam prawa do cytologi bo musze poczekac 2 lata jaki głupek no!

I teraz moje pytanie jest takie:

cytologie powinnam robic chyba co roku prawda? i temu pseudoginekologowi zapomnialo sie wspomniec ze to NFZ refunduje co 3 lata cytologie

juz sama nie wiem co o tym myslec

skonczylo sie na tym ze poszlam do prywatnej przychodni , zaplacilam 30 zł i pobrali mi wymaz z pochwy!w tym samym dniu mialam wyniki

nasza sluzba zdrowia to jedna wielka porazka:ni e:
TiFi222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 23:07   #762
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Dziś odebrałam swoje wyniki. lekarz mówi, że wszystko w porządku, ale zastanawia mnie co to oznacza:
-komórki kanału szyjki/strefy przejściowej obecne
-odczyn zapalny umiarkowany

Co to znowu za stan zapalny? Skąd się bierze i czy to normalne?
Co to za komórki które są obecne/
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 11:17   #763
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

[QUOTE=viconia87;14444883]
-komórki kanału szyjki/strefy przejściowej obecne
[/Qto jest chyba jakosc preparatu do analizy.

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
-odczyn zapalny umiarkowany

Co to znowu za stan zapalny? Skąd się bierze i czy to normalne?
Co to za komórki które są obecne/
odczyn zapalny umiarkowany i lekarz na to nic????
mi sie zdaje ze jak stan zapalny to trzeba leczyc

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

chyba ze masz tylko obnizone lekko ph, kup sobie tabletki z kwasem mlekowym i plyn do higieny intymnej bardzo dobry jest lactacyd.
Jest lactacyd do codzinnego stosowania i jakis do stosowania w stanach zapalnych widzialam w rosmanie ze taki tez jest


Lekarz powinien Ci to wytlumaczyc, moze inne wizazanki wiedza wiecej na ten temat
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 18:53   #764
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

a ja mam pytanie. Wlasnie wrocilam od lekarza i mnie postraszył,że tyle razy wychodziła mi zła cytologia, krwawie często podczas jakichkolwiek badań , dlatego chce mnie skierowac na zabieg do szpitala. W szoku zapomnialam sie dopytac jaki dokladnie zabieg. Dodam,że mam 19 lat i grupe 3 po raz trzeci. Czy uważacie,że nie ejstem za młoda na jakikolwiek zabieg przy grupie 3?
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 23:17   #765
Lalka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: cytologia IIIA

caelum napisz mi jak sie to dalej potoczylo u Ciebie , ja mam identyczna sytuacje .. wynik cytologi... Betadine...


Cytat:
Napisane przez caelum Pokaż wiadomość
Szukam rady i opinii osób, które miały podobną sytuację do mojej.

Niedawno byłam u ginekologa i zrobiłam cytologię. Skarżyłam sie też pani ginekolog na swędzenie w okolicach intymnych. Wydawało mi się również, że mam zbyt duże upławy. Podczas ostatniego stosunku z partnerem odczuwałam również ból. Pani ginekolog stwierdziła po badaniu ginekologicznym, że nie widać niczego niepokojącego w kolorze i zapachu śluzu. Wynik cytologii jednak pokazał że coś jest nie tak.
Wynik cytologii
Ogólna ocena rozmazu: nieprawidłowości komórek nabłonkowych
Nieprawidłowości komórek nabłonka płaskiego: LSIL (dysplastyczne zmiany śródnabłonkowe niskiego stopnia - CIN1, cechy infekcji HPV)
Obraz odpowiada wg Papanicolaou : IIIA

Pani ginekolog przepisała mi Betadine (globulki dopochwowe).

Zastanawiam się co dokładnie oznaczaja moje wyniki? Betadine jest jak przeczytałam na ulotce lekiem działającym grzybobójczo, pierwotni akobójczo, przeciwwirusowo i baktriobójczo - dlaczego na wyniku cytologii nie ma żadnych informacji na temat tego co jest czynnikiem infekcji?

Zastanawiam sie również czy nie powinnam zrobić dodatkowych badań?

Kolejna sprawa dotyczy mojego partnera. Jesli stan zapalny spowodowany jest wirusem lub jakąś bakterią to mój partner najprawdopodobniej również jest zarażony (bo jest moim jedynym partnerem seksualnym od ponad roku). Rozstałam sie z partnerem ale nie wiem czy nie powinnam poinformowac go o tym, że mam jakaś infekcję i byc moze on również jest chory?

Oczywiście "nieszczęsna" pani gnekolog, u której byłam ostatnio nigdy już mnie nie zobaczy w swoim gabinecie. Prosze Was jednak o jakieś rady jesli miałyście podobna sytuację. Za kilka dni wybieram sie znowu do lekarza ale chciałabym się jakos przygotować i mam nadzieję, ze Wasze rady mi w tym pomogą.
Lalka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 23:27   #766
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
-odczyn zapalny umiarkowany

Co to znowu za stan zapalny? Skąd się bierze i czy to normalne?
/
Chciałabym jeszcze powrócić na chwilkę do tego wątku. Otóż na tej karteczce z wynikiem jest taki dział ZMAINY ZAPALNE i są tam takie podpunkty
-odczyn zapalny umiarkowany
-Trichomonas vaginalis
-grzyby
-zmiany flory barteryjnej sugerujące proces zapalny
-Actinomyces
-inne
I ja wlasnie mam tylko zakreślone to pierwsze. To może to oznacza że nie ma tego zapalenia bo juz nie wiem lekarz powiedział że jest dobrze :P
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 08:48   #767
Ana844
Raczkowanie
 
Avatar Ana844
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 153
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cześć dziewczyny!
Chciała bym się dołączyć do wątku, i zapyta was o coś. Mam umówioną wizytę na robienie cytologi. Ale będzie ją robić położna a nie lekarz. I się tak zastanawiam czy jest możliwość że jak nie jest lekarzem to czy może wziąć jakoś źle wymaz że wynik wyjdzie nieprawdziwy w stosunku do rzeczywistości. Tak się pytam bo zawsze robiłam to u lekarza, i chciałabym mieć pewność że badanie robione przez położną jest rzetelne. Pozdrawiam
__________________

Ana844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 15:35   #768
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ana844 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciała bym się dołączyć do wątku, i zapyta was o coś. Mam umówioną wizytę na robienie cytologi. Ale będzie ją robić położna a nie lekarz. I się tak zastanawiam czy jest możliwość że jak nie jest lekarzem to czy może wziąć jakoś źle wymaz że wynik wyjdzie nieprawdziwy w stosunku do rzeczywistości. Tak się pytam bo zawsze robiłam to u lekarza, i chciałabym mieć pewność że badanie robione przez położną jest rzetelne. Pozdrawiam
myślę, że będzie ok
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 11:40   #769
zuzek9
Zakorzenienie
 
Avatar zuzek9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków/Włodawa
Wiadomości: 3 857
GG do zuzek9 Send a message via Skype™ to zuzek9
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

cześć. sama nie wiem gdzie się podpiąć, więc podepnę się tutaj
dwa tyg temu byłam u ginka i powiedziała mi, że mam za dużo upławów i przepisała mi Clotrimazolum i Provag. I zrobiłam cytologię.
Wczoraj poszłam po wyniki. Wyszła mi II. I pani ginekolożka powiedziała, że mam stan zapalny i przepisała mi tabletki Gynalgin, Clotrimazolum i jeszcze jedne których nie potrafię rozszyfrować (a chciałam sprawdzić cenę), może wam się uda - załączam zdjęcia.

Ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o mojego chłopaka. Biorę tabletki anty więc współżyjemy bez prezerwatywy. Czy on też powinien się zbadać? Czy to że ja mam stan zapalny może na niego jakoś niekorzystnie wpłynąć?
__________________
"Patrz na świat nogami, bo oczy kłamią."

zuzek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 12:45   #770
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

oczywiscie ze tak!
ja na stan zapalny (ktory przebiegal bezobiawowo, wiec chyba nie bylo to nic powaznego...) tez dostalam globulki clotrimazolum, partner dostal masc (do nabycia bez recepty). jesli to cos bardziej powaznego-partner powinien lykac tabletki. powinnas wrocic sie do inekologa i zapytac o to.

a jak to wpynie-jesli Ty masz stan zapalny wywolany grzybica czy czyms podobnym, topowinnas wiedziec ze jest to zarazliwe, wiec Twoj parttner tez jest chory. objawow moze u niego nie byc zadnych, a moga byc, ale jesli zaczniecie dalej wspolzyc bez prezerwatywy, to Twoje leczenie pojdzie na nic i znowu zachorujesz. dlatego konieczne jest wyleczenie partnera aby kuracja byla skuteczna!!

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2009-10-24 o 12:49
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 19:33   #771
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
oczywiscie ze tak!
ja na stan zapalny (ktory przebiegal bezobiawowo, wiec chyba nie bylo to nic powaznego...) tez dostalam globulki clotrimazolum, partner dostal masc (do nabycia bez recepty). jesli to cos bardziej powaznego-partner powinien lykac tabletki. powinnas wrocic sie do inekologa i zapytac o to.

a jak to wpynie-jesli Ty masz stan zapalny wywolany grzybica czy czyms podobnym, topowinnas wiedziec ze jest to zarazliwe, wiec Twoj parttner tez jest chory. objawow moze u niego nie byc zadnych, a moga byc, ale jesli zaczniecie dalej wspolzyc bez prezerwatywy, to Twoje leczenie pojdzie na nic i znowu zachorujesz. dlatego konieczne jest wyleczenie partnera aby kuracja byla skuteczna!!

partner również powinien się leczyć.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 11:32   #772
zuzek9
Zakorzenienie
 
Avatar zuzek9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków/Włodawa
Wiadomości: 3 857
GG do zuzek9 Send a message via Skype™ to zuzek9
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

dzięki za odp
__________________
"Patrz na świat nogami, bo oczy kłamią."

zuzek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 11:30   #773
fk182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Witam, zrobiłam sobie badania cytologiczne ponad miesiąc temu. Zaczynam się martwić ponieważ moich wyników ciągle nie mam w gabinecie. Wiem, ze to może być głupie pytanie ale... Czy moze to oznaczać coś złego? (Nie mam nadżerki)
fk182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 15:19   #774
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fk182 Pokaż wiadomość
Witam, zrobiłam sobie badania cytologiczne ponad miesiąc temu. Zaczynam się martwić ponieważ moich wyników ciągle nie mam w gabinecie. Wiem, ze to może być głupie pytanie ale... Czy moze to oznaczać coś złego? (Nie mam nadżerki)
nie sadze
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 15:32   #775
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fk182 Pokaż wiadomość
Witam, zrobiłam sobie badania cytologiczne ponad miesiąc temu. Zaczynam się martwić ponieważ moich wyników ciągle nie mam w gabinecie. Wiem, ze to może być głupie pytanie ale... Czy moze to oznaczać coś złego? (Nie mam nadżerki)
pewnie zapomnieli wyslac , albo wysylaja do laboratorium do innego miasta powinnas czekac max 4 tyg

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

a moze czekali az im si eprobek nazbiera i pozniej wyslali
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 17:59   #776
fk182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Mam nadzieje. Szczególnie że robiłam to prywatnie około 17 września.
fk182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 22:48   #777
salamandra9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

czy w dniu badania cytologicznego można iść na basen? nie wiem, czy ma to ze sobą cokolwiek wspólnego(tzn. czy może mieć wpływ na wynik badania?), ale wolę nie zostać odesłana z kwitkiem już w czasie wizyty
salamandra9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:05   #778
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

chyba mozna
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:02   #779
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Dziś byłam na zwyczajnej kontrolnej wizycie. Poprzednia wizyta we wrzesniu 2008, cytologia grupa 2, zaleceń brak. Już w rejestracji pani po spr mojej karty i daty urodzenia wyciagnela ankiete bo rocznikowo przysluguje mi profilaktyczna cytologia. W szoku byłam, że tak po prostu rzeczywiscie ta profilaktyka dziala. Chwali się. Okazało się, że nadżerka się utrzymuje (od roku o mniej wiem) i przy pobieraniu krwawiła. Trochę mnie to wystraszyło. Ale lekarka stwierdzila, ze najpierw wynik cytologii a potem dzialanie. Na wyniki czekam dwa tyg, bo przez teb program profilaktyczny są wysyłane do innego miasta. Mama nadzieję, że będzie ok.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 15:14   #780
blondynka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16
CYTOLOGIA: Grupa II, stan zapalny, ciągle ten sam wynik.

Witam serdecznie , a więc tak: wiem że podobnych wątków było bardzo dużo ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi zbliżonej do mojego pytania. Otóż mniej więcej rok temu zrobiłam sobie cytologię o wyniku grupa II, obraz cytologiczny nieprawidłowy, zmiany odczynowe i repercyjne związane z zapaleniem. po tym wyniku dostałam antybiotyki, potem znowu taka sama cytologia i potem znowu jakiś antybiotyk i znowu to samo. dziś odebrałam ponownie cytologie iiiii?? znowu to samo nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czy któraś z was miała może lub ma podobny problem? dodam ze mam stałego partnera i w ostatnim leczeniu też brał antybiotyk w maści. ehhh

Edytowane przez blondynka21
Czas edycji: 2009-11-05 o 15:17
blondynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-26 15:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.