1-wsza komunia św - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-04, 11:47   #1
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150

1-wsza komunia św


Jest wątek o ślubach i o sukniach to może dałoby rade założyć lub zebrać różne informacje na temat komuni,chrztu. Może to i kiepski pomysł ale zapewne wielu rodzicą jak i gością przydadza się porady ( pod względem ubioru,dań, sali itp). Jestem ciekawa jak wy wspominacie to wydarzenie i jaka moda teraz panuje jakie daje się prezenty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DestinyFullFR60_400.jpg (19,5 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P_23684020_1546754.JPG (73,2 KB, 101 załadowań)
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:01   #2
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: 1-wsza komunia św

Ja uważam że każde dziecko powinno mieć takie samo ubranie jak inne dzieci. To nie pokaz mody ani ślub żeby ubierać dziecko nie wiadomo jak. Ja jak szłam do Komunii miałam takie szatki (tak to się chyba nazywa) a te panienki które miały sukienki jak z bajki szły na samym końcu. Nie rozumiem też robienia komunii na styl wesela... Spotkałam się kiedyś z takim czymś że uroczystość była w ogromnej resturacji, orkiestra i te sprawy... No bez przesady
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 14:52   #3
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez Domina
panienki które miały sukienki jak z bajki szły na samym końcu.


szkoda, że nie wszyscy rozumieją, że takiej 8-9 latce biała balowa suknia po prostu nie pasuje... dziś chyba był artykuł na interii o przygotowaniach do Komunii Wizazystka, fryzjer Na ślub rozumiem, ale 9latka

Boże, miej te biedne dzieci w swej opiece
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 14:59   #4
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: 1-wsza komunia św

A ja przyznam szczerze, że ta druga mi się podoba, prosta, skromna, jedynie dół rozszerzany.

Jednak niemalże balowa sukienka, do tego fryzjer, stylista. Po co to ? To już mamusie mają niepokolei w głowie... Chociaż fryzjera bym jeszcze zniosła, bo na komunie dziewczynki zawsze zapuszczają włosy, to jak nie rozpuszczone to fryzjer może upiąć koka, chociaż jak mama zdolna to i też ładnego koka zrobi Ale przecież rozpuszczone włosy też ładnie wyglądają

Jednak coraz częściej komunia przeradza się w pokaz... Która mama ładniej wystroi swoją córeczkę
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 15:11   #5
rhapsody
Rozeznanie
 
Avatar rhapsody
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 860
Dot.: 1-wsza komunia św

ja uwazam ze dzieci powinny isc do komunii w jednakowych strojach (albach)
piiekne suknie na kole, wianki itp sprawiaja ze dzieci sa bardziej zajete porywnywaniem sukienek niz sensem uroczystosci

pozdrawiam
rhapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 15:37   #6
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez Domina
Ja uważam że każde dziecko powinno mieć takie samo ubranie jak inne dzieci. To nie pokaz mody ani ślub żeby ubierać dziecko nie wiadomo jak. Ja jak szłam do Komunii miałam takie szatki (tak to się chyba nazywa) a te panienki które miały sukienki jak z bajki szły na samym końcu. Nie rozumiem też robienia komunii na styl wesela... Spotkałam się kiedyś z takim czymś że uroczystość była w ogromnej resturacji, orkiestra i te sprawy... No bez przesady
popieram
Mgliscie ale conieco pamietam z mojej komunii Niektore dziewczyny plakaly,kiedy inne wysmiewaly sie z ich skromnych sukienek.. bo w zasadzie tylko o to nam-dzieciom chodzilo Sama mialam jakas koronkowa,szyta u krawcowej.. tez sie zemnie smialy I wianki... etc.. zazdrosc,pycha,konkurencj a - im bardziej wszystko wypasione tym lepiej, te emocje co roku towarzysza komunii w moich okolicach. Moim zdaniem kosciol powinien zakazac "tego" typu swietowania , w takim wymiarze. Na te kilka zasad kosciol przeciez stac.. A... i biale koperty powinne zostac wycofane.
Komunia powinna byc cicha uroczystoscia..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 15:53   #7
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: 1-wsza komunia św

Gdy ja szłam do komunii(a było to w 1995 roku ) sukienkę szyła mi mama, bo jest krawcową Była to prosta sukienka podobna do alby
A zazdrości między koleżankami nie było, bo moja mama szyła też tuniki dla moich koleżanek Tak więc szło nas w takich samych sukienkach do komunii kilka i nie było żadnych zazdrosnych spojrzeń itp

BTW. W tamtym roku moja mama szyła sukienki dla dwóch dziewczynek na komunię i aż mnie zamurowało jak one do tego podchodziły
- "Ty masz ładnieszą ode mnie, mamo, czemu ona ma ładniejszą?"
- " Ja też chcę mieć falbanki"
- "Nie podoba mi się, bo jest za wąska na dole a ja chcę szeroką" itp...

Szkoda słów
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 16:06   #8
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: 1-wsza komunia św

Mam kuzyna który za dwa tygodnie idzie do Komunii. Na Komunii swojego brata (DWA LATA TEMU) stwierdził że on by chciał. na swoją komunię.. telefon komórkowy... Teraz to dzieci chyba czekają też tylko na prezenty... Po prostu aż zamarłam jak to usłyszałam. Z drugiej strony winni są rodzice mojego kuzyna którzy też czekają tylko na kase. Namawiają dziecko żeby dzwoniło do rodziny z Niemczech i Londynu z prośbą czy przyjadą na jego komunie. No i tak dziecko widząc że rodzice tylko na pieniądze czekają robi to samo.

Oooo a w tesco widziałam: PREZENT NA KOMUNIĘ: KINO DOMOWE

Dobrze że chociaż strój ma normalny z kościoła. Jakoś moja komunia wygładała zupełnie innaczej, w domu, z garstką ludzi, do przyzwoitej godziny, bez orkiestry...
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE

Edytowane przez Domina
Czas edycji: 2006-05-04 o 17:37
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 16:19   #9
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez Domina
Jakoś moja komunia wygładała zupełnie innaczej, w domu, z garstką ludzi, do przyzwoitej godziny, bez orkiestry...
U mnie było podobnie Tylko najbliższa rodzina, czyli jakieś 15 osób w sumie, była mała wyżerka(obiad) w domu i po kilku godzinach wszyscy poszli do domu
A za pieniążki kupiłam sobie rower
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:30   #10
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: 1-wsza komunia św

Gdy ja przystepowalam do Pierwszek Komunii Sw. kazdy mial sobie kupic sam sukienke. Moja musiala byc specjalnie zamawiana, sprzedawczyni zartowala, ze ja sie bardziej na slubna kwalifikuje (wzrostem) Pamietam ze miala biale rozyczki i byla na kole (ktore wypadlo jak wracalam do domu z mszy w "bialym tygodniu" ). Moja siostra byla za mala do mojej sukienki wiec mama pozyczyla od corki swojej kolezanki (taka koronkowa, prosta). Najmlodsza siostra szla do komunii w albie i to mi sie najbardziej podobalo Wszyscy wygladali pieknie i bardzo skromnie jak "dzieci Boze"
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:07   #11
katrina1606
Rozeznanie
 
Avatar katrina1606
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 688
Dot.: 1-wsza komunia św

Jak ja szłam do Komuni to niestety nie było jeszcze jednakowych sukienek (alb). Mówię niestety bo pamiętam że każda dziewczynka chciała wyglądać najładniej. Stąd te wszystkie balowe suknie , wianuszki , korony , cekiny i inne tego typu błyskotki. Jak teraz sobie to wspominam to robi mi się jakoś tak smutno bo rzeczywiście ten dzien można by było nazwać : pokazem mody. Ja osobiście jestem za jednakowymi strojami. Sa skromne i tak być powinno. Nie nalezy uczyć dzieci od najmłodszych lat dyskryminacji z powodu sytuacji materialnej. Takie stroje są skromne ale i bardzo uroczyste. I absolutnie nie mogę zrozumieć rodziców którzy robią dzieciom w tym dniu imprezy w restauracjach czy na jakiś salach z orkiestrą i innymi tego typu rzeczami. Moim zdaniem to chore. U mnie na Komuni byla najbliższa rodzina ( ok. 15 osób) a i prezenty były skromne. Pamiętam dostałam śliczny biały zegarek i złoty łańcuszek Mam je do dzisiaj schowane w szufladzie na pamiatke A i dostałam jeszcze pieniązki chyba 200 zł i kupiłam sobie rolki )
katrina1606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 19:25   #12
Gumka
Raczkowanie
 
Avatar Gumka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Moja Mała Metropolia :)
Wiadomości: 157
GG do Gumka
Dot.: 1-wsza komunia św

ja szłam już do komunii w albie, co bardzo spodobało się całej rodzinie - w końcu nie będzie zamieszania z sukienkami:P Ale i tak mama kupiła mi bardzo skromniutką, prostą białą sukieneczkę do kolanka, którą miałam pod albą. U fotografa jedno zdjęcie mialąm w albie a resztę w sukience Poza tym całą imprezę rodzinną też bawiłam się (chociaż ta zabawa polegała głównie na jedzeniu, moim oglądaniu prezentów i rozmowach osób dorosłych ) w owej ukochanej przeze mnie sukience. Miałam też drobny wypadek w dniu komunii - tzn. dostałam od chrzestnego rolki i kurtkę ze skóry, więc od razu przymierzyłam cały zestaw i wyskoczyłam na ulicę wypróbować prezent (mieszkam w domku jednorodzinnym, ięc obok domu mam bezpieczną drogę wewnętrzną). niestety o tamtej porze trwały remonty i wpadłam w dziurę... efekt był taki, że złamałam rękę w nadgarstku, podarłam rajstopki i ubrudziłam sukienkę:P A na biały tydzień chodzłam z gipsem!!!
Gumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 20:32   #13
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: 1-wsza komunia św

Ja miałam komunie w sukieneczce bardzo slicza zostawiąlm sobie na pamiątke teraz te sukieneczki robia jak slubne choc chyba wiekszosc teraz idze do komuni w albach.
Co do prezentów zegarek to juz podstawa , komórka, kompóter to jest na topie moja kuzyneczka rok temu dostała np. odtwarzacz mp3
__________________
Spij słodko mały aniołku[*]
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 10:03   #14
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: 1-wsza komunia św

Kilka lat temu byłam na komunii u córki dobrych znajomych i utkiwła mi w pamięci sukienka jednej z dziewczynek: ecru, krój jak ksiedza sutanna tyle że bez rękawków, zapinana na sznur guziczkow, z malutką stójeczką. Sliczna! Przechowuje ja w pamięci i jak będę miała corkę a moja pamięc nie zaszwankuje to uszyję jej taką, no chyba że będa alby-bo ogólnie jestem za nimi. Szycie sukienki to koszt ok 500zł, wiec to chyba przesada. Wolałabym zainwestować w jakis strój na przebranie, które dziecko jeszcze załozy może... no i też nie 500zł.
Kiedy szyłam swoją ślubną, do pani krawcowej przychodziła mamusia, kótra w tajemnicy przed mężem szyła córce sukienusię na wesele, za ok 500-600zł miała z nia większy problem niż ja ze swoją slubną
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 09:39   #15
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: 1-wsza komunia św

Uważam, ze do komunii powinny być proste sukienka alby, u mnie w parafii tak było i jest, ja tak miałam, rok temu moja siostra i było ok., bo jak każda ma inna to jest jak piszecie, dzieci zajmują Sie sukienkami, a nie uroczystością, zresztą nie wszystkich rodziców stać na strasznie wymyślne sukienki. A tak wszystkie wyglądają jednakowo i to naprawdę ładnie wygląda, moja siostra przed wyjściem do kościoła wyglądała jak aniołek, tak ślicznie przyjęcie było w domu, trochę ciasno ale jakoś sie wszyscy zmieścili i było na zmiany takie przyjęcie, bo w tym samym czasie komunie miał kuzyn mojej siostry, a mój tato jest jego chrzestnym. Najpierw przyszła duża cześć rodziny, oprócz najbliższej tego kuzyna i w sumie u nas długo siedzieli, potem z siostra pojechaliśmy do tego kuzyna. U nas w domu musieliśmy wynajmować krzesła, stoły, talerze, sztućce, bo poprostu u nas w domu tyle tego nie ma ile potrzeba. Siostra była u fryzjera przed komunia, ale nie żeby układać włosy, tylko ładnie je obciąć, bo już jej odrosły i każdy wisiał sobie jak chciał.

Komunia powinna być dla dziecka przeżyciem duchowym, a nie super przyjęciem, prezentami itd. ja Np. nie wiedziałam nawet, ze na komunie będą prezenty.... byłam mile zaskoczona, a w kościele przynajmniej uważałam na to co sie dzieje, a nie myślałam o tym kiedy wrócę do domu, żeby dostać cały stos prezentow
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:12   #16
brattby
Raczkowanie
 
Avatar brattby
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: 1-wsza komunia św

Ja na mojej Komunii miałam dość prostą ładną sukienkę - bez żadnych falban itp. ale było to wieeele lat temu. Jednak jestem za tym, żeby były alby dla wszystkich. Teraz tu już naprawdę jest wielka rewia mody. Że o przyjęciach i prezentach nie wspomnę - dziewczyny zagięłyście mnie ja też znam różne fajne przypadki - impreza w lokalu do ciemnej nocy, w prezencie laptop, kamera cyfrowa... ja z tego co pamiętam dostałam piękny złoty łańcuszek z medalikiem, zestaw kolczyki+pierścionek (oczywiście zaczęłam nosić dopiero w dorosłym życiu, wcześniej kolczyki były zbyt zdobne a pierścionek za duży), zegarek na skórzanym pasku i prawdziwego pięknego walkmana panasonic. I były to naprawdę superwypasione prezenty, większość moich znajomych podostawała medaliki/krzyżyki jako składka od całej rodziny i koniec. To co się teraz wyprawia to jest śmieszne i żałosne zarazem - założę się że przynajmniej połowa dzieci nie wie o co tak naprawdę chodzi w Komunii Św.
brattby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:56   #17
candace1
Zakorzenienie
 
Avatar candace1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15 873
Dot.: 1-wsza komunia św

Teraz przecież już w każdej parafii obowiązkowe są alby, więc nie widzę sensu zamieszczania zdjęć sukienek komunijnych, chyba że w sensie "mama wychodzi za mąż i córka będzie podawać obrączki" ;-)))
candace1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:58   #18
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Teraz przecież już w każdej parafii obowiązkowe są alby, więc nie widzę sensu zamieszczania zdjęć sukienek komunijnych, chyba że w sensie "mama wychodzi za mąż i córka będzie podawać obrączki" ;-)))
To samo chciałam napisać
Problem rozwiązany z powodu alb kropka ^^
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:29   #19
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Teraz przecież już w każdej parafii obowiązkowe są alby, więc nie widzę sensu zamieszczania zdjęć sukienek komunijnych, chyba że w sensie "mama wychodzi za mąż i córka będzie podawać obrączki" ;-)))
W mojej parafii są jednakowe długie sukienki. Wczoraj byłam na komunii i dziewczynki wyglądały bardzo fajnie i skromnie. Dół calkiem prosty, pod spodem sztywna halka, rękawki 3/4, góra z przodu koronkowa. Było bardzo zimno i deszczowo, więc dziewczynki miały pelerynki. Chłopcy mieli czarne garnitury.
Alby zdecydowanie nie podobaja mi się.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 12:07   #20
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Teraz przecież już w każdej parafii obowiązkowe są alby, więc nie widzę sensu zamieszczania zdjęć sukienek komunijnych, chyba że w sensie "mama wychodzi za mąż i córka będzie podawać obrączki" ;-)))
to jest jakies zarzadzenie odgorne co do tego? bo nie slyszalam o czyms takim.... u mnie w parafii alby byly obowiazkowe od zawsze, ale zeby wszedzie?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 14:05   #21
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: 1-wsza komunia św

W mojej parafii to od rodziców zależy co będą miały ubrane dzieci.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 14:14   #22
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: 1-wsza komunia św

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Mam kuzyna który za dwa tygodnie idzie do Komunii. Na Komunii swojego brata (DWA LATA TEMU) stwierdził że on by chciał. na swoją komunię.. telefon komórkowy... Teraz to dzieci chyba czekają też tylko na prezenty... Po prostu aż zamarłam jak to usłyszałam. Z drugiej strony winni są rodzice mojego kuzyna którzy też czekają tylko na kase. Namawiają dziecko żeby dzwoniło do rodziny z Niemczech i Londynu z prośbą czy przyjadą na jego komunie. No i tak dziecko widząc że rodzice tylko na pieniądze czekają robi to samo.

Oooo a w tesco widziałam: PREZENT NA KOMUNIĘ: KINO DOMOWE

Dobrze że chociaż strój ma normalny z kościoła. Jakoś moja komunia wygładała zupełnie innaczej, w domu, z garstką ludzi, do przyzwoitej godziny, bez orkiestry...

Ja dostałam rower i byłam szczęśliwa. Ale rzeczywiście niektórzy przesadzają z tymi prezentami.

Jak ja byłam u komunii to wszyscy mieli jednakowe alby (tyle, że dziewczynki miały żółte wykończenia, a chłopcy niebieskie). Inne miałyśmy tylko torebeczki, buciki i wianki. Dla mnie szokiem było jak zobaczyłam dziewczynki w jakiś rękawiczkach, wymyślnych wiankach z taką firanką z przodu.
Wg mnie najlepiej jak wszyscy wyglądają jednakowo. Nikt nie czuje się gorszy ani lepszy.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.