Gitara klasyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-18, 17:51   #1
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266

nauka gry na gitarze ... ciężko :(


chciałam się was spytać czy może jest wśród was ktoś kto potrafi grać na gitarze i jak się tego nauczył? ja niestety nie mam możliwości prywatnych lekcji nie mówiąc o szkole muzycznej-sama musiałam uzbierać na gitare a za lekcje również rodzice postanowili mi nie płacic(stwierdzili że to tylko jeden z moich kaprysów który po miesiącu rzuće) tak wiec próbuje sama pobrzdękiwac ale cienko mi to idzie, co prawda chwyty znam ale nie umiem załapać rytmu, nie wiem kiedy ręką w dół a kiedy w góry, wiem wiem ze to powinno sie robić "na wyczucie" i że tego nie da tak ot napisać ale czy nie znacie w internecie stron gdzie sa jakies jasno ujęte lekcje, porady dla począrkujących? lub może same możecie mi coś doradzic? co prawda mam znajomych którzy douczaja mnie od czasu do czasu ale co tu owijać w bawełne-albo oni nie sa dobrymi nauczycielami albo ja-dobrą uczennicą.Bardzzo prosze o jakiekolwiek rady ..
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:05   #2
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Nie zniechęcaj się.
Naprawdę.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:06   #3
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Nie wiem czy jestem w stanie pomóc Ci przez internet. Ja uczyłam się sama, nikt mi nie pomagał. Z tym że wcześniej też dużo miałam wspólnego z muzyką i ogólnie wyczucie rytmu miałam już poniekąd 'opanowane'. Co do nauki najlepiej jest zaczynać od jednego sposobu na 'palcówke' i jednego sposobu na 'bicie'. Jak dobrze opanujesz choć jedna technikę 'bicia', to oswoisz się z rytmem na tyle, że sama potem zaczniesz robić udziwnienia i nowe rytmy wprowadzać. Tak samo jest przy graniu 'palcówką'. Jak się załapie co to jest rytm "na cztery" to potem już można experymentować.

Nie wiem, czy na internecie nie ma jakichś stron uczących tych podstawowych sposobów uderzania w struny... przydałby się filmik pokazujacy jak i kiedy uderzyć. Jeśli nie uda Ci sie nic znaleźć, to nagram Ci moim aparatem i pokażę Ci jak najlepiej zaczynać.

iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:38   #4
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez fistaszkowa
chciałam się was spytać czy może jest wśród was ktoś kto potrafi grać na gitarze i jak się tego nauczył? ja niestety nie mam możliwości prywatnych lekcji nie mówiąc o szkole muzycznej-sama musiałam uzbierać na gitare a za lekcje również rodzice postanowili mi nie płacic(stwierdzili że to tylko jeden z moich kaprysów który po miesiącu rzuće) tak wiec próbuje sama pobrzdękiwac ale cienko mi to idzie, co prawda chwyty znam ale nie umiem załapać rytmu, nie wiem kiedy ręką w dół a kiedy w góry, wiem wiem ze to powinno sie robić "na wyczucie" i że tego nie da tak ot napisać ale czy nie znacie w internecie stron gdzie sa jakies jasno ujęte lekcje, porady dla począrkujących? lub może same możecie mi coś doradzic? co prawda mam znajomych którzy douczaja mnie od czasu do czasu ale co tu owijać w bawełne-albo oni nie sa dobrymi nauczycielami albo ja-dobrą uczennicą.Bardzzo prosze o jakiekolwiek rady ..
jak nie masz poczucia rytmu to bedzie ciezko...spróbuj, np. jak leci jakaś piosenka w radiu to spróbuj sobie machać reką! ja tak robie!
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:42   #5
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

HejWiem, ze moze Ci byc ciezko, ale wazne zeby sie nie zniechęcac. I po drugie- potraktuj grę na gitarze jako zabawę a nie koniecznosc tzn, gdy Ci cos sie nie uda to nie mow, ze " nie umiesz grac ". Tak to jest raz sie uda, a drugi raz nie. Moge Ci opisac moją przygode z gitarą. Bylo to juz dawno- pamietam tylko ze bardzo mnie bolaly palce od przyciskania strun. Przy chwytach wazne abys odpowiednio ustawila palce- i wtedy powoli od najcienszej struny sprawdzasz czy kazda struna brzmiJak wszystkie brzmią to znaczy ze bardzo dobrze opracowalas dany chwyt. I potem tak z kolejnym ( gdy bedziesz znala conajmniej 2 chwyty juz masz piosenkę )
Druga rzecz to bicie. Z tym mogą byc klopoty, bo trzeba zlapac rytm. Ale nie musisz zaczynac od skomplikowanych bic typu- 2 razy w dol, 3 w gore, w dol, w gore itd itp. Mogę Ci polecic najprostsze bicie. Postaram sie to opisac- gitara ma 6 strun- 3 grube ( basowe ) i 3 cienkie ( wiolinowe ). Najpierw uderzasz 3 struny basowe od gory. Potem sekundowa przerwa i uderzasz 3 wiolinowe. I tak w kolko. Mam nadzieje, ze Ci sie udaZycze duzo powodzenia i cierpliwosci
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:49   #6
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
jak nie masz poczucia rytmu to bedzie ciezko...spróbuj, np. jak leci jakaś piosenka w radiu to spróbuj sobie machać reką! ja tak robie!
Albo po prostu sprobuj wyklaskac jakąs piosenkeWiekoszosc piosenek jest spiewana w metrum cztery czwarte, wiec posluchaj jakies rytmicznej piosenki i klaskaj- raz, dwa trzy, cztery, raz, dwa, trzy cztery...
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:49   #7
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez allen15
HejWiem, ze moze Ci byc ciezko, ale wazne zeby sie nie zniechęcac. I po drugie- potraktuj grę na gitarze jako zabawę a nie koniecznosc tzn, gdy Ci cos sie nie uda to nie mow, ze " nie umiesz grac ". Tak to jest raz sie uda, a drugi raz nie. Moge Ci opisac moją przygode z gitarą. Bylo to juz dawno- pamietam tylko ze bardzo mnie bolaly palce od przyciskania strun. Przy chwytach wazne abys odpowiednio ustawila palce- i wtedy powoli od najcienszej struny sprawdzasz czy kazda struna brzmiJak wszystkie brzmią to znaczy ze bardzo dobrze opracowalas dany chwyt. I potem tak z kolejnym ( gdy bedziesz znala conajmniej 2 chwyty juz masz piosenkę )
Druga rzecz to bicie. Z tym mogą byc klopoty, bo trzeba zlapac rytm. Ale nie musisz zaczynac od skomplikowanych bic typu- 2 razy w dol, 3 w gore, w dol, w gore itd itp. Mogę Ci polecic najprostsze bicie. Postaram sie to opisac- gitara ma 6 strun- 3 grube ( basowe ) i 3 cienkie ( wiolinowe ). Najpierw uderzasz 3 struny basowe od gory. Potem sekundowa przerwa i uderzasz 3 wiolinowe. I tak w kolko. Mam nadzieje, ze Ci sie udaZycze duzo powodzenia i cierpliwosci
allen, a nie zatrudne to troche jak na początek?? może lepiej wszystkie na raz (no moze z wyjątkiem tych dwóch u góry bo wtedystraszenie buczy) dół/góra/dół/góra/dół dół/dół/góra/góra/dół/góra a to bicie którego nie cierpie!! dół/dół/góra brryy jest trudne bop drugie uderzenie w dół musi bic mocniejsze i bardzo trudno złapać rytm szczegulnie jak sie gra z kimś dośwadczonym a ja tak często gram
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-18, 19:32   #8
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
allen, a nie zatrudne to troche jak na początek?? może lepiej wszystkie na raz (no moze z wyjątkiem tych dwóch u góry bo wtedystraszenie buczy) dół/góra/dół/góra/dół dół/dół/góra/góra/dół/góra a to bicie którego nie cierpie!! dół/dół/góra brryy jest trudne bop drugie uderzenie w dół musi bic mocniejsze i bardzo trudno złapać rytm szczegulnie jak sie gra z kimś dośwadczonym a ja tak często gram
Nie wiem Milena- ja w moim poscie napisalam ze " nie trzeba zaczynac od skomplikowanych bic typu dol, gora gora, gora dol dol itd itp- tylko mozna od prostszych. Po prostu uderzyc raz 3 struny i drugi raz nastepne 3- wydaje mi sie ze to nie jest trudne- ja zostalam tak nauczona na poczatku. Od jakiegos trzeba zaczac a to bicie co pokazalam naprawde nie jest skomplikowane
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 19:45   #9
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez allen15
Nie wiem Milena- ja w moim poscie napisalam ze " nie trzeba zaczynac od skomplikowanych bic typu dol, gora gora, gora dol dol itd itp- tylko mozna od prostszych. Po prostu uderzyc raz 3 struny i drugi raz nastepne 3- wydaje mi sie ze to nie jest trudne- ja zostalam tak nauczona na poczatku. Od jakiegos trzeba zaczac a to bicie co pokazalam naprawde nie jest skomplikowane
Moze i jest prose ale ja się takiego nei uczyłam zaczęłam od (podobno najtrudniejszego) dół/dół/góra/góra/dół/góra
Allen- grasz klasycznie czy akordami? Ja akordami ale mam zamiar spróbowąc jeszcze klasycznie sie nauczyć.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 07:57   #10
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez Milena13
Moze i jest prose ale ja się takiego nei uczyłam zaczęłam od (podobno najtrudniejszego) dół/dół/góra/góra/dół/góra
Allen- grasz klasycznie czy akordami? Ja akordami ale mam zamiar spróbowąc jeszcze klasycznie sie nauczyć.
Te bicie o ktorym mowisz tez jest niezle, bo mozna je grac prawie przy kazdej piosence, jest takie uniwersalneGram z akordow, ale kiedys uczylam sie klasycznie ( klasycznie niewiele umiem, bo zakonczylam naukę)Pzdr
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 19:06   #11
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

hej dziewczyny:") no wiec tak odpowiadam :
iff:byłam taaaaaaaaaaaaaaak ogromnie wdzięczna jakbyś mogła mi nagrać o wiele lepiej sie uczyć jak sie to widzi i można sobie puszczac w kółko to samo
milena13 i allen 15 : no to tak chwyty jz dawno umiem tzn takie podstawowe teraz ucze sie barrowych (zaczynam od F) ale idzie powolutku bo krótkie paluszki mam jako-takie podstawy znam (np.to że dzwiek nie może być "pusty"), próbuje sobie tez czesto wybijac rytm gdy słysze jakas piosenke albo na szwach spodni w kosciele w takt giatrowej muzyki naszej koscielnej kapelki tez sobie uderzam, i teraz po tej całej teorii , i na tyle ile znam te podstawowe chwyty powinnam juz zaczac grac ale mam jakies opory nie wiem ile razy w dół ile razy w góre , pozatym jak przestaje nucic(bo jak próbuje grac to sobie nuce) to i przestaje grac (jak konczy sie np. zwrotka i jest chiwlka ciszy w spiewie to i mimowolnie przestaj grac), a zauwazyłam ze tak nie powinno byc ze jest duzo piosenek gdzie jest tak jakby jeden duży sposób wybijania który cały czas sie powtarza i przez te cisze np.miedzy zwrotka a refrenem tez, np dół góra dół góra i tak w kólko, ale własnie ja nie wiem kiedy dół kiedy góra i ile razy i jak szybko to mi nie wychodzi
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-20, 19:56   #12
zaabaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 86
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

nie poddawaj sie!moje poczatki byly masakrystyczne, mialam zle chwyty i nie nastrojona gitare, jak kupilam sobie swoja wlasna gitarre i wreszcie zabrzdakalam pierwsza piosenke bylam z siebie strasznie dumna . barowe przyszly mi juz nie tak trudno, posiedzialam tydzien i mniejwiecej umialam. jak sobie przypominam co bylo na poczatku, a co jest teraz to naprawde mam ogromna sadysfakcje, zwlaszcza ze gram nie caly rok no i coz moge nie miec czasu na nic ale na gitarze i tak pogram. teraz zbieram na elektryka, palce beda jeszcze bardziej bolaly(metalowe struny) ale damy rade
zaabaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 08:37   #13
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266


nikt nie ma jeszcze jakiś rad?

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2007-03-05 o 21:52 Powód: post pod postem
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 21:33   #14
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Fistaszkowa postaram się jutro (a może nawet jeszcze dziś)
coś dla Ciebie nagrać. Daj mi swój mail. Albo może masz Skype? To bym Ci na Skype pokazała, bo mam kamerkę.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 15:19   #15
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
nie nie mam skype a moj e-mail - b.monika@gazeta.pl wielkie wielkie przeogromne dzieki!!!

puk pukaaaa może ma ktoś książkę do nauki gry na gitarze i mógłby ja zeskanowac i wrzucic tu na forum lub na e-maila? chyba ze to nielegalne ... ?

up up

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2007-03-05 o 21:53 Powód: post pod postem
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 14:27   #16
zaabaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 86
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

jestem samokuiem internetowym,wiec nawet jakakolwiek ksiazke mi trudno poradzic
zaabaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 17:13   #17
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez fistaszkowa
puk pukaaaa może ma ktoś książkę do nauki gry na gitarze i mógłby ja zeskanowac i wrzucic tu na forum lub na e-maila? chyba ze to nielegalne ... ?
jest taka książka p. Templina "Gitara dla każdego" ja sie z niej nie uczyłam ale podobno jest niezła, wiem że allen15 tez ją ma. niesety nie zeskanuje ci niej bo nie mam skanera...
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:42   #18
allen15
Rozeznanie
 
Avatar allen15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z zachodu Polski :)
Wiadomości: 587
Dot.: nauka gry na gitarze ... ciężko :(

Cytat:
Napisane przez fistaszkowa
puk pukaaaa może ma ktoś książkę do nauki gry na gitarze i mógłby ja zeskanowac i wrzucic tu na forum lub na e-maila? chyba ze to nielegalne ... ?
A nie lepiej byloby sobie tą książkę po prostu kupic?Nawet na allegro, mysle ze tam są tanie
__________________
Augustow
Wracam za 10 dni juz tesknie
buziaki *
allen15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 20:16   #19
karolciaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MAłopolska
Wiadomości: 104
GG do karolciaa
Gitara klasyczna

mam parę pytań w sprawie gitary klasycznej.. czy mozna samemu nauczyc sie na niej grac?? sa moze jakies ksiazki na ten temat?? jaki model gitary jest najlepszy??
intersuje mnie ta sprawa poniewaz planuje zakup gitary..i nie chche chodzic gdzies na zajecia lub na lekcje gry tylko chcialabym smama sie nauczyc

bylabym bardzo wdzięczna za odpowiedz
karolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 20:47   #20
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Gitara klasyczna

Sama jestem gitarowym samoukiem Gram na akustyku, więc nie znam się na modelach ale na początek najlepiej kup coś taniego.
Z książek mam tylko te dotyczące akustyka ale dam Ci kilka linków z podstawami gry:
http://www.gitara.terramail.pl/
http://szkola.mayones.com/index.html

I tabulatury:
http://www.chords.pl/

Życzę udanej przygody z tym pięknym instrumentem
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 20:51   #21
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Gitara klasyczna

Można, sama się nauczyłam, od mojego TŻ i też na klasycznej, akustycznej.
Są specjalne książki z chwytami, a potem potrzeba tylko wprawnych palców, żeby szybko i dokładnie zmieniać chwyty no i ładnie grać. Ćwiczenia dają dużo, trzeba dużo trenować i nie zrażać się początkowym jazgotem Nie od razu Kraków zbudowano.
Powodzenia
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 17:50   #22
karolciaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MAłopolska
Wiadomości: 104
GG do karolciaa
Dot.: Gitara klasyczna

dziekuje za strony..a znacie moze jakies tytuly ksiazek??bo nie wiem co szukac pozdr
karolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 18:56   #23
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Gitara klasyczna

Ja się uczę z tej: "Nauka gry na gitarze elektrycznej i akustycznej" autorstwa m.in. Jesse Gress, Terry Buddingh i Richarda Johnstona.
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 11:38   #24
thaitii
Rozeznanie
 
Avatar thaitii
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 932
Dot.: Gitara klasyczna

Ja też zamierzam kupić gitarę Zawsze chciałam się zacząć uczyć na niej grać i w końcu zacznę. Zapiszę się na 10-dniowy kurs, a poza tym zamierzałam być samoukiem. Niestety obleciał mnie strach, że nie dam sobie rady. Umiem grać na keyboardzie, pianinie i fortepianie, natomiast na gitarze w życiu nie próbowałam... i wydaje mi się to trudne.. A jak jest w rzeczywistości? To naprawde takie trudne?
thaitii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 12:56   #25
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Gitara klasyczna

Dla mnie to wcale nie jest trudne Chociaż początki nie są łatwe, ale to tyczy się wszystkiego, nie tylko gitary.
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:37   #26
thaitii
Rozeznanie
 
Avatar thaitii
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 932
Dot.: Gitara klasyczna

Cytat:
Napisane przez Alatienka
Dla mnie to wcale nie jest trudne Chociaż początki nie są łatwe, ale to tyczy się wszystkiego, nie tylko gitary.
Dzięki za podniesienie na duchu
thaitii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:58   #27
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Gitara klasyczna

Nie ma sprawy Życzę wytrwałości w przygodzie z gitarą
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:27   #28
karolciaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MAłopolska
Wiadomości: 104
GG do karolciaa
Dot.: Gitara klasyczna

w mojej małej mieścinie nie ma czegos takiego zeby sie nauczyc szybko grac na gitarze..ale od czego sa koledzy są wakacje..więc..ja powoli zaczynam działac.
karolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:36   #29
gemusia
Raczkowanie
 
Avatar gemusia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 123
Dot.: Gitara klasyczna

myślę, że możesz nauczyć się sama grać, chociaż jeżeli masz czas i chęci to proponowałabym szkołę muzyczną
bo jeżeli już się nauczysz grać sama to nauczyciel ze szkoły muzycznej (jeżeli zdecydujesz się tam pójść) zawsze będzie miał wątpliwości co do techniki (oni jacyś perfekcjoniści są )
ale mam kolegę który gra rewelacyjnie a uczył się sam

a z gitar mi w muzyku polecali gitary Admira (ja mam Admira Solista) jako jedne z lepszych w przyzwoitej cenie (od 700-1200 zł w zależności od modelu)
__________________
and i quote the bible cause that's where it's written:
"if ye loveth jesus ye must kill a kitten"

gemusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 12:26   #30
marycha0033
Zadomowienie
 
Avatar marycha0033
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 004
Dot.: Gitara klasyczna

Możesz sama nauczyć się grać na gitarze. Jesli chcesz grac klasycznie to jednak proponowalabym jakas szkole, natomiast jesli chwytami i tak po prostu to uwazam, że sama spokojnie się nauczysz jeśli będziesz cierpliwa. Wystarczy znaleść jakąś stronę z opracowanymi chwytami i można zaczynać. Na pewno jest dużo książek na temat gry na gitarze, musisz po prostu przejść się po księgarniach lub spojżeć na allegro bądź inne internetowe sklepy. Na początek radzę Ci nie kupować zbyt drogiej gitary, gdyż łatwo możesz się zniechęcić. Ja sama posiadam gitare firmy admira, która produkuję dobre gitary klasyczne. Jeśli chodzi o model to już sama musisz sobie dopasować.
__________________

marycha0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.