"Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-22, 14:26   #991
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja dowiedzialam sie w piatek ze malz musi tam jechac po jakies gadzety do knajpy ktora otwiera (w koncu dostal umowe) i przy okazji tez sie zabralam, kupilam pojemniczki na lody na patyku(wlasnie sie mroza z soku marchewkowego) i Werka kupila sobie mazaki, kredy itp.
potem pojechalismy do Silesii
mozez napisac, ja napewno nie pojade ale moze malz bedzie kursowal w tamtym kierunku
Wysłałam

P.S. Gratulacje dla małża
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 14:33   #992
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Miramej pokażę pewnie, jak skonczą, bo teraz to jeszcze podłoga nie położona, jutro będą kładli. No i wc mąż nie zamówił, ale jutro ma zamówić i bedzie na środę.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 14:40   #993
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Wojtusia, a jakie płytki wybrałaś?

angy, pisałaś kiedyś, że masz okap 70 cm nad blatem, a blat na jakiej masz wysokości? 85 czy 90 cm?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:59   #994
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Wybrałam te http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/i.../kID/118/Coll/

tylko inaczej niż na zdjęciu bo wzielam na ściany tylko białe + jeden pionowy pasek dekoru tej "cegiełki" żadnego niebieskiego i żółtego nie brałam
Podłoga cała czarna z płytek 60x60

a zabudowa geberitu i wanny Azulejo Espanol Central Park Beech.

to Ci jeszcze od razu napisze co poza tym

wc będzie z duravitu
jeszcze chciałam do tego przycisk z grohe ten http://www.grohe.com/pl/6636/grohe/l...i/grohe-ondus/ ale drogi kurcze jest.

do wanny deszczownia i wylewka z grohe trójprzepływowa termostatyczna (to dla dzieci bardziej chciałam zeby była termostatyczna, czyli z tym mieszaczem bedzie)

wanna Roca Easy, a no i parawan szklany dwuelementowy
umywalka ceresit amao
a bateria do umywalki giceepo z obracaną tą wylewką.

Taki misz masz wszystkiego, ale brałam po prostu to co mi się podobało.

Aha i grzejnik pionowy 140 cm czarny z grzałką.
i mata do ogrzewania podłogowego yyy nie pamietam jaka, ale sterownik wybrałam ładny do niej

jeszcze żaluzję chcę drewnianą, tylko czy to się w łazience sprawdzi? jak pochlapie wodą to nic się nie będzie działo z nią? wolę żaluzję niż roletę.
i nie wiem czy rozmiarowo się da zrobić taką wąską bo u mnie może być max 37 cm szerokości.

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2014-06-22 o 19:02
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 19:39   #995
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Wybrałam te http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/i.../kID/118/Coll/

tylko inaczej niż na zdjęciu bo wzielam na ściany tylko białe + jeden pionowy pasek dekoru tej "cegiełki" żadnego niebieskiego i żółtego nie brałam
Podłoga cała czarna z płytek 60x60

a zabudowa geberitu i wanny Azulejo Espanol Central Park Beech.

to Ci jeszcze od razu napisze co poza tym

wc będzie z duravitu
jeszcze chciałam do tego przycisk z grohe ten http://www.grohe.com/pl/6636/grohe/l...i/grohe-ondus/ ale drogi kurcze jest.

do wanny deszczownia i wylewka z grohe trójprzepływowa termostatyczna (to dla dzieci bardziej chciałam zeby była termostatyczna, czyli z tym mieszaczem bedzie)

wanna Roca Easy, a no i parawan szklany dwuelementowy
umywalka ceresit amao
a bateria do umywalki giceepo z obracaną tą wylewką.

Taki misz masz wszystkiego, ale brałam po prostu to co mi się podobało.

Aha i grzejnik pionowy 140 cm czarny z grzałką.
i mata do ogrzewania podłogowego yyy nie pamietam jaka, ale sterownik wybrałam ładny do niej

jeszcze żaluzję chcę drewnianą, tylko czy to się w łazience sprawdzi? jak pochlapie wodą to nic się nie będzie działo z nią? wolę żaluzję niż roletę.
i nie wiem czy rozmiarowo się da zrobić taką wąską bo u mnie może być max 37 cm szerokości.
To lubię

Będziesz miała podobne kolory, jak ja w swojej łazience, z tym, że u mnie czarne tylko akcenty

Nawet nie wiedziałam wcześniej o takim przycisku Grohe, ile kosztuje? Urzekło mnie to w opisie "Oświetlenie diodowe wystarcza, abyś mógł skorzystać z toalety w środku nocy bez potrzeby włączania światła w łazience; zapobiegając wybudzeniu i ingerencji w twój naturalny zegar biologiczny."
Ja idę w Geberita

A które WC z Duravitu? Też byłam nastawiona na Duravit, ale jak zrobiłam rundkę, to nie podobał mi się taki schodek w dziurze

Masz już wybrany konkretny parawan nawannowy?

Ogrzewanie podłogowe tylko w łazience będzie? Drogi taki bajer? Mignęło mi coś między wierszami, że można tak zrobić, ale jakoś się nie zatrzymałam, może mi trochę przybliżysz temat?

O żaluzji nie wiem, u mnie okna brak
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 20:31   #996
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
To lubię

Będziesz miała podobne kolory, jak ja w swojej łazience, z tym, że u mnie czarne tylko akcenty

Nawet nie wiedziałam wcześniej o takim przycisku Grohe, ile kosztuje? Urzekło mnie to w opisie "Oświetlenie diodowe wystarcza, abyś mógł skorzystać z toalety w środku nocy bez potrzeby włączania światła w łazience; zapobiegając wybudzeniu i ingerencji w twój naturalny zegar biologiczny."
Ja idę w Geberita

A które WC z Duravitu? Też byłam nastawiona na Duravit, ale jak zrobiłam rundkę, to nie podobał mi się taki schodek w dziurze

Masz już wybrany konkretny parawan nawannowy?

Ogrzewanie podłogowe tylko w łazience będzie? Drogi taki bajer? Mignęło mi coś między wierszami, że można tak zrobić, ale jakoś się nie zatrzymałam, może mi trochę przybliżysz temat?

O żaluzji nie wiem, u mnie okna brak
u mnie czarna podłoga i grzejnik.
ten przycisk grohe to min cena jaką widziałam to ok 1200 zł. drogo jak za sam przycisk, gdzie zwykły pewnie ok 100-150 zł kosztuje.

baardzo zachęcający opis prawda? ja nienawidzę świecić światła w nocy jak idę do wc, już wolę po ciemku iść a tak sprawa byłaby rozwiązana.
A jest jeszcze drugi fajniejszy przycisk który oprócz tego że ma podświetlenie to jeszcze fotokomórkę, że naciskać go nie musisz tylko machnąć ręką przed nim trzeba i tyle D

Parawan tak mamy wybrany i już zamówiony, ale jaki to nie pamiętam, jutro mogę sprawdzić i Ci powiem. Dzielony na dwa bo im mniej łączeń tym lepiej.tyle pamiętam. Z jaką powłoką.

Z duravitu wc http://www.km.info.pl/pl/p/Miska-WC-...38090000/39067
widziałaś na żywo ten?
chcę bez tego kołnierza spłukującego mieć.

A ogrzewanie podłogowe tak tylko w łazience, elektryczne będzie. Można zrobić też jakoś z podłączeniem chyba do centralnego, ale u nas się nie dało czy coś tam. No i bedzie mata elektryczna. zatopiona w posadzce pod płytkami podłogowymi. Masz sterownik którym ustawiasz sobie przy jakiej temp ma się włączać mata grzewcza, albo włączasz kiedy chcesz. Jaka cena to nie pamiętam, musiałabym męża zapytać, jutro bede się z nim widziała to zapytam. kilkaset zł, do 1000 nie więcej chyba. pamietam tylko ze sterownik kosztował ok 300 zl.
Jutro podam Ci linka dokładnego.

A że grzejnik może być taki "normalny", podłączony do centralnego ogrzewania i jednocześnie elektryczny to wiedziałaś?
Bo ja do tej pory nie mąż mnie uświadomił że tak się da. Bo jak w lecie u nas się nie pali w piecu a zimno w łazience to włączam sobie ten grzejnik normalnie wtyczką do prądu i grzeje A ja myslałam że nie da się tak jednym grzejnikiem zrobić.

Co do oświetlenia nie mogłam się zgrać z mężem, bo ja chciałam czarne lampy wiszące albo reflektory, a on chciał listwy led takie jak te tylko w suficie no i będą listwy a przy lustrze pierdyknę sobie lampeczki czarne chyba
Generalnie narazie jestem ze wszystkiego zadowolona tylko ten przycisk mnie męczy zeby go kupić, ale tyle kasy..... mąż kupił już zwykły, ale myślę dalej
A i taka zwykła rzecz jak fuga do plytek też ważna. u nas będzie epoksydowa bo nie pleśnieje nie ciemnieje itd. droższa niestety niż zwykła.

a co z geberitu, wszystko? tzn umywalka i wc? a Wanna jaka?
pokaż co wybrałaś, łącznie z bateriami itd.

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2014-06-22 o 20:36
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 20:56   #997
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
u mnie czarna podłoga i grzejnik.
ten przycisk grohe to min cena jaką widziałam to ok 1200 zł. drogo jak za sam przycisk, gdzie zwykły pewnie ok 100-150 zł kosztuje.

baardzo zachęcający opis prawda? ja nienawidzę świecić światła w nocy jak idę do wc, już wolę po ciemku iść a tak sprawa byłaby rozwiązana.
A jest jeszcze drugi fajniejszy przycisk który oprócz tego że ma podświetlenie to jeszcze fotokomórkę, że naciskać go nie musisz tylko machnąć ręką przed nim trzeba i tyle D

Parawan tak mamy wybrany i już zamówiony, ale jaki to nie pamiętam, jutro mogę sprawdzić i Ci powiem. Dzielony na dwa bo im mniej łączeń tym lepiej.tyle pamiętam. Z jaką powłoką.

Z duravitu wc http://www.km.info.pl/pl/p/Miska-WC-...38090000/39067
widziałaś na żywo ten?
chcę bez tego kołnierza spłukującego mieć.

A ogrzewanie podłogowe tak tylko w łazience, elektryczne będzie. Można zrobić też jakoś z podłączeniem chyba do centralnego, ale u nas się nie dało czy coś tam. No i bedzie mata elektryczna. zatopiona w posadzce pod płytkami podłogowymi. Masz sterownik którym ustawiasz sobie przy jakiej temp ma się włączać mata grzewcza, albo włączasz kiedy chcesz. Jaka cena to nie pamiętam, musiałabym męża zapytać, jutro bede się z nim widziała to zapytam. kilkaset zł, do 1000 nie więcej chyba. pamietam tylko ze sterownik kosztował ok 300 zl.
Jutro podam Ci linka dokładnego.

A że grzejnik może być taki "normalny", podłączony do centralnego ogrzewania i jednocześnie elektryczny to wiedziałaś?
Bo ja do tej pory nie mąż mnie uświadomił że tak się da. Bo jak w lecie u nas się nie pali w piecu a zimno w łazience to włączam sobie ten grzejnik normalnie wtyczką do prądu i grzeje A ja myslałam że nie da się tak jednym grzejnikiem zrobić.

Co do oświetlenia nie mogłam się zgrać z mężem, bo ja chciałam czarne lampy wiszące albo reflektory, a on chciał listwy led takie jak te tylko w suficie no i będą listwy a przy lustrze pierdyknę sobie lampeczki czarne chyba
Generalnie narazie jestem ze wszystkiego zadowolona tylko ten przycisk mnie męczy zeby go kupić, ale tyle kasy..... mąż kupił już zwykły, ale myślę dalej
A i taka zwykła rzecz jak fuga do plytek też ważna. u nas będzie epoksydowa bo nie pleśnieje nie ciemnieje itd. droższa niestety niż zwykła.

a co z geberitu, wszystko? tzn umywalka i wc? a Wanna jaka?
pokaż co wybrałaś, łącznie z bateriami itd.
U mnie czarne uchwyty i lampy, miał być też grzejnik, ale deweloper dał biały i niestety ze względów finansowych zostanie, przynajmniej na razie. Wiedziałam, że można dać opcję, że do prądu też , oczywiście mam normalny, ale mnie tu kusisz

Co do przycisku - ja chyba nie lubię takich gadżetów, bo dla mnie to gadżet , wybrałabym po prostu taką małą lampkę do kontaktu, też nie rozbudza

Poproszę namiary na parawan i tę matę do ogrzewania (rozumiem, że trzeba skuć wylewkę, ale jak głęboko?).

Nie pamiętam już, czy widziałam ten Duravit, bo ja szukałam z ukrytymi mocowaniami, ale spojrzałam teraz na zdjęcie w sieci i ten też ma ten schodek, który mnie irytuje Też wybrałam miskę bez kołnierza spłukującego
W ogóle nie widziałaś tej wybranej swojej miski na żywo? Zachęcam jednak do obejrzenia, ja miałam spisanych kilka typów i niektóre po pierwszym rzucie oka odpadły (np. Subway VB), tak samo Duravity przez ten schodek.

O fudze czytałam, ale zdam się na kafelkarza, bo chyba mi się jakiś do rzeczy trafił A tak zapytam przy okazji - macie płytki za i pod wanną?

Nie, chodzi mi o stelaż Geberitu, no a jak stelaż, to i przycisk musi być, nie ma innej możliwości.
Umywalka z Elity, w komplecie z szafką, seria Atu.
Wanna stalowa Kaldewei Saniform Plus.
WC Laufen Pro Rimless.
Baterie w trakcie wybierania

Wojtusiu, dzięki za wszystkie rady , pisz dalej
Podliczyłaś koszt? Możesz napisać na PW?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 21:44   #998
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Wojtusiu, a jaka chcesz ta żaluzje? Bo zwykła sie da taka mała zrobić. O drewniana moge jutro zapytać czy sie da. Apropo drewnianych samo zachlapanie woda nic nie zrobi. Raczej może nadmierna wilgoć i częste zachlapywanie mogłoby złe wpływać. Tez dopytam

W temacie podlogowki moge tylko powiedzieć ze fajna sprawa. Co i jak to nie wiem bo u nas juz była


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 19:50   #999
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Maja, masz podłogówkę w całym domu?

***
Moje dziecko uraczyło mnie dziś nowym wierszykiem od dzieci w przedszkolu "Myję zęby, bo mi śmierdzi z gęby" , spojrzałam na niego wymownie i obiecał, że nie będzie już tego powtarzał, ale nie wierzę
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 20:24   #1000
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Jola, mam tam gdzie płytki: kuchnia, przedpokój, łazienki i pralnia

Wojtusia, co do zaluzji to drewniane mozna robić juz od szer 25cm. I jednak sprawdzają sie w łazienkach. Mam info z pierwszej ręki ze ponoć nawet lepiej niż aluminiowe


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 20:50   #1001
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
U mnie czarne uchwyty i lampy, miał być też grzejnik, ale deweloper dał biały i niestety ze względów finansowych zostanie, przynajmniej na razie. Wiedziałam, że można dać opcję, że do prądu też , oczywiście mam normalny, ale mnie tu kusisz

Co do przycisku - ja chyba nie lubię takich gadżetów, bo dla mnie to gadżet , wybrałabym po prostu taką małą lampkę do kontaktu, też nie rozbudza

Poproszę namiary na parawan i tę matę do ogrzewania (rozumiem, że trzeba skuć wylewkę, ale jak głęboko?).

Nie pamiętam już, czy widziałam ten Duravit, bo ja szukałam z ukrytymi mocowaniami, ale spojrzałam teraz na zdjęcie w sieci i ten też ma ten schodek, który mnie irytuje Też wybrałam miskę bez kołnierza spłukującego
W ogóle nie widziałaś tej wybranej swojej miski na żywo? Zachęcam jednak do obejrzenia, ja miałam spisanych kilka typów i niektóre po pierwszym rzucie oka odpadły (np. Subway VB), tak samo Duravity przez ten schodek.

O fudze czytałam, ale zdam się na kafelkarza, bo chyba mi się jakiś do rzeczy trafił A tak zapytam przy okazji - macie płytki za i pod wanną?

Nie, chodzi mi o stelaż Geberitu, no a jak stelaż, to i przycisk musi być, nie ma innej możliwości.
Umywalka z Elity, w komplecie z szafką, seria Atu.
Wanna stalowa Kaldewei Saniform Plus.
WC Laufen Pro Rimless.
Baterie w trakcie wybierania

Wojtusiu, dzięki za wszystkie rady , pisz dalej
Podliczyłaś koszt? Możesz napisać na PW?
ja zmarźluch jestem więc musiał być z opcją elektryczną
Parawan mamy radaway carena pn w dobrej cenie mielismy
a mata podłogowa thermoval Trzeba skuć min 4 cm. zarówno do takiej maty elektrycznej jak i do ogrzewania podłogowego wodnego (czyli takiego połączonego z centralnym). Cena maty takiej jak mamy to ok 350 zł za 2 m2 + sterownik ok 200-400 zł. My mamy TAKI

Duravitu na żywo nie widziałam, ale już byłam tak zirytowana olewaniem tematu przez mojego męża, że bez oglądania kazałam mu zamówić taki i już. Stwierdził, ze firma dobra wiec ok. Jemu wszystko jedno.

Płytki tak mamy wszędzie i za wanną i pod.

A bo my stelaż wc mamy z grohe. dlatego te przyciski mnie tak kusiły. Ale tak jak mówisz lampeczka do kontaktu rozwiąże sprawę

A wanna czemu stalowa?
który schodek w wc cię irytuje, patrze na te zdjecia np. duravitu i nie wiem o co chodzi o ten na około miski w środku?

a do wanny masz deszczownię, wylewkę i zwykłą słuchawkę też czy już nie? Myslałaś o baterii podtynkowej termostatycznej czy zwykłej? czy nie bierzesz pod uwagę tego?

Mayaha dzięki - właśnie drewnianą chcę. Wyślę Ci pw

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Maja, masz podłogówkę w całym domu?

***
Moje dziecko uraczyło mnie dziś nowym wierszykiem od dzieci w przedszkolu "Myję zęby, bo mi śmierdzi z gęby" , spojrzałam na niego wymownie i obiecał, że nie będzie już tego powtarzał, ale nie wierzę
a może Cię zaskoczy i już nie powtórzy

Moje dziewczyny już lepiej. Oli ma jeszcze antybiotyk a Wiki już nie. Tylko jeszcze kilka krostek ma na buzi, bo jej wyskoczyły podczas brania antybiotyku, ale podobno nie od niego, bo chodziłam z nią do pediatry pytać.

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2014-06-23 o 20:48
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 07:40   #1002
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
Jola, mam tam gdzie płytki: kuchnia, przedpokój, łazienki i pralnia
U mnie płytki będą tylko w łazience , intensywnie rozmyślam nad tym ogrzewaniem

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
ja zmarźluch jestem więc musiał być z opcją elektryczną
Parawan mamy radaway carena pn w dobrej cenie mielismy
a mata podłogowa thermoval Trzeba skuć min 4 cm. zarówno do takiej maty elektrycznej jak i do ogrzewania podłogowego wodnego (czyli takiego połączonego z centralnym). Cena maty takiej jak mamy to ok 350 zł za 2 m2 + sterownik ok 200-400 zł. My mamy TAKI

Duravitu na żywo nie widziałam, ale już byłam tak zirytowana olewaniem tematu przez mojego męża, że bez oglądania kazałam mu zamówić taki i już. Stwierdził, ze firma dobra wiec ok. Jemu wszystko jedno.

Płytki tak mamy wszędzie i za wanną i pod.

A bo my stelaż wc mamy z grohe. dlatego te przyciski mnie tak kusiły. Ale tak jak mówisz lampeczka do kontaktu rozwiąże sprawę

A wanna czemu stalowa?
który schodek w wc cię irytuje, patrze na te zdjecia np. duravitu i nie wiem o co chodzi o ten na około miski w środku?

a do wanny masz deszczownię, wylewkę i zwykłą słuchawkę też czy już nie? Myslałaś o baterii podtynkowej termostatycznej czy zwykłej? czy nie bierzesz pod uwagę tego?
(...)
Moje dziewczyny już lepiej. Oli ma jeszcze antybiotyk a Wiki już nie. Tylko jeszcze kilka krostek ma na buzi, bo jej wyskoczyły podczas brania antybiotyku, ale podobno nie od niego, bo chodziłam z nią do pediatry pytać.
Wojtusia, a to się kupuje zwykły grzejnik i grzałkę do tego? Czy są już takie z grzałką w komplecie? Wczoraj nie miałam za dużo czasu, ale znalazłam jakąś fajną z opisu grzałkę HOT2.

Hehe , parawan mam wybrany dokładnie ten sam , cieszę się, że będę mogła zobaczyć go w "prawdziwej" łazience i poznać opinię

Dzięki za linki, tylko zastanawia mnie, dlaczego trzeba kuć aż 4 cm, skoro mata ma grubość 3,5 mm? Może chodzi o 4 mm?

Ja chciałam dawać płytki za i pod wanną, glazurnik mówi, że mogę, czemu nie, jak chcę, to on położy , ale zwykle nie kładzie i zaproponował zrobienie izolacji przeciwwilgociowej. Muszę jeszcze temat przemyśleć.

Wanna stalowa, bo akrylowe mi się wydawały takimi dużymi plastikowymi miskami , miałam na oku z Duravitu i wielkie nadzieje, ale też mi nie podeszła. Za to w stalowej zakochałam się od razu, będę ją wkładała do takiego styropianowego nośnika, żeby wygłuszyć odgłos nalewanej wody i żeby ocieplić.

W WC Duravitu w tej dziurze, gdzie woda stoi jest taki schodek, nie wiem po co. Widać na tym zdjęciu miska-wc-wiszaca-durastyle-duravit,main.jpg

Co do baterii, jeszcze nie wiem, czy będzie termostatyczna, raczej nie, będzie wylewka do wanny i drążek z prysznicem, deszczowni nie.
Niestety znaczenie mają pieniądze


***
Cieszę się, że dziewczynki mają się lepiej, kurczę zimno u nas jest, teraz 12 stopni, w czerwcu


Wojtusia, bardzo Ci dziękuję, że mi napisałaś o tym grzejniku i ogrzewaniu podłogowym , bo to jest coś wartego rozważenia i wcale nie jakoś bardzo drogiego (chociaż ten sterownik znalazłam tylko za ponad 6 stów ), a mogącego ułatwić i umilić życie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:12   #1003
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Dziewczyny proszę o kciuki tym razem za mojego tescia...jest w szpitalu od wczoraj w kiepskim stanie tzn. okazalo sie ze ma zakrzepice narazie badaja w jakim stadium(bolala go noga kilka dni) no i najgorsze guz 10cm na jelitach , przerzuty na wątrobie, lekarz powiedzial ze mamy spodziewac sie najgorszego
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:21   #1004
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Moje dziecko uraczyło mnie dziś nowym wierszykiem od dzieci w przedszkolu "Myję zęby, bo mi śmierdzi z gęby" , spojrzałam na niego wymownie i obiecał, że nie będzie już tego powtarzał, ale nie wierzę










Czeko ogromne oby wszystko było dobrze









Zimno i mam lenia
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:31   #1005
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Czeko

Wojtusiu zdrówka dla dziewczynek
Bardzo ładne płytki wybrałaś


Miramej mam blat na wysokości 90 cm.

***



Mam tydzień zwolnienia Na grypę! W czerwcu!

Poza tym... w przyszłym tygodniu zaczynam koncertem Pearl Jam () półtoratygodniowy urlop Miałam brać więcej, ze względu na zamknięte przedszkole w lipcu, ale zdecydowaliśmy się dać Zosię na półtora miesiąca do prywatnego u nas. Żadne ochy i achy, ale na pewno lepsze niż to nasze w sierpniu, kiedy są tylko dyżury, chodzi garstka dzieci, a panie mimo pięknej pogody nie wychodzą z dziećmi na dwór, bo pilnują ekipy sprzątające, robiące przed wrześniem generalne porządki w przedszkolu (wiem, bo okna z mamy sklepu wychodzą na przedszkole i mama nie raz zamykała na godzinę i zabierała Zosię na plac zabaw).

Poza tym wczoraj Zosia dostała nagrodę za najlepsze wyniki w nauce w grupie

Cały czas dumam nad lekarzem, dostaję już kwadratowej głowy (chyba Morska pytała, ile zostaje się w klinice-to zależy od lekarza, niektórzy puszczają już w dzień zabiegu, ale moim zdaniem to przesada, ten "mój" trzyma dobę), a już tak zupełnie na końcu powiem, że zamówiliśmy nowy samochód
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 11:01   #1006
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
U mnie płytki będą tylko w łazience , intensywnie rozmyślam nad tym ogrzewaniem


Wojtusia, a to się kupuje zwykły grzejnik i grzałkę do tego? Czy są już takie z grzałką w komplecie? Wczoraj nie miałam za dużo czasu, ale znalazłam jakąś fajną z opisu grzałkę HOT2.

Hehe , parawan mam wybrany dokładnie ten sam , cieszę się, że będę mogła zobaczyć go w "prawdziwej" łazience i poznać opinię

Dzięki za linki, tylko zastanawia mnie, dlaczego trzeba kuć aż 4 cm, skoro mata ma grubość 3,5 mm? Może chodzi o 4 mm?

Ja chciałam dawać płytki za i pod wanną, glazurnik mówi, że mogę, czemu nie, jak chcę, to on położy , ale zwykle nie kładzie i zaproponował zrobienie izolacji przeciwwilgociowej. Muszę jeszcze temat przemyśleć.

Wanna stalowa, bo akrylowe mi się wydawały takimi dużymi plastikowymi miskami , miałam na oku z Duravitu i wielkie nadzieje, ale też mi nie podeszła. Za to w stalowej zakochałam się od razu, będę ją wkładała do takiego styropianowego nośnika, żeby wygłuszyć odgłos nalewanej wody i żeby ocieplić.

W WC Duravitu w tej dziurze, gdzie woda stoi jest taki schodek, nie wiem po co. Widać na tym zdjęciu Załącznik 5717861

Co do baterii, jeszcze nie wiem, czy będzie termostatyczna, raczej nie, będzie wylewka do wanny i drążek z prysznicem, deszczowni nie.
Niestety znaczenie mają pieniądze


***
Cieszę się, że dziewczynki mają się lepiej, kurczę zimno u nas jest, teraz 12 stopni, w czerwcu


Wojtusia, bardzo Ci dziękuję, że mi napisałaś o tym grzejniku i ogrzewaniu podłogowym , bo to jest coś wartego rozważenia i wcale nie jakoś bardzo drogiego (chociaż ten sterownik znalazłam tylko za ponad 6 stów ), a mogącego ułatwić i umilić życie.
tak zwykły grzejnik i do tego grzałkę, chyba... wieczorem podpytam męża i pokażę Ci dokładnie jaki mamy grzejnik i jaka grzałkę.

Parawan wybierał mój mąż, przyznam, że nawet nie wiedziałam jaki wybrał napiszę Ci cenę wieczorem.

to raczej nie jest 4 mm, tylko cm, bo ta mata musi być zatopiona w podłodze. ale zapytam jeszcze dokładnie.

ja jestem za płytkami i pod i za wanna, no bo jak kiedyś zechcę sobie wymienic wanne, na czy coś pozmieniać, no sama nie wiem. ja chciałam wszędzie płytki.

rozumiem o co chodzi z wanną. Ja nie miałam takich odczuć.

A to ten schodek. Nie wiem po co on jest.
Jak się wysiusiam do tego wc to powiem ci po co on

Sterowniki do ogrzewania są różne, są zwykłe pokrętła za pewnie mniej nić 100 zł i dotykowe za kilkaset.

U nas pogoda w miarę, nie narzekam

Zabrakło nam 2 paczki płytek, bo trochę odeszło na docinki i jedna paczka cała pękła. Mam nadzieje ze są gdzieś na stanie, bo nie uśmiecha mi się czekać tydzień na zamówienie.

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość

Wojtusiu zdrówka dla dziewczynek
Bardzo ładne płytki wybrałaś


Mam tydzień zwolnienia Na grypę! W czerwcu!

Poza tym... w przyszłym tygodniu zaczynam koncertem Pearl Jam () półtoratygodniowy urlop Miałam brać więcej, ze względu na zamknięte przedszkole w lipcu, ale zdecydowaliśmy się dać Zosię na półtora miesiąca do prywatnego u nas. Żadne ochy i achy, ale na pewno lepsze niż to nasze w sierpniu, kiedy są tylko dyżury, chodzi garstka dzieci, a panie mimo pięknej pogody nie wychodzą z dziećmi na dwór, bo pilnują ekipy sprzątające, robiące przed wrześniem generalne porządki w przedszkolu (wiem, bo okna z mamy sklepu wychodzą na przedszkole i mama nie raz zamykała na godzinę i zabierała Zosię na plac zabaw).

Poza tym wczoraj Zosia dostała nagrodę za najlepsze wyniki w nauce w grupie

Cały czas dumam nad lekarzem, dostaję już kwadratowej głowy (chyba Morska pytała, ile zostaje się w klinice-to zależy od lekarza, niektórzy puszczają już w dzień zabiegu, ale moim zdaniem to przesada, ten "mój" trzyma dobę), a już tak zupełnie na końcu powiem, że zamówiliśmy nowy samochód
Dziękuję

Zdrówka życzę, ale ci się trafiło.

Gratulacje dla Zosi



Czeko trzymam mocno kciuki
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:07   #1007
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

czeko
angy pochwal się jakie auto?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:25   #1008
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

czeko , trzymam i nie wiem, co jeszcze napisać...

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Miramej mam blat na wysokości 90 cm.

***



Mam tydzień zwolnienia Na grypę! W czerwcu!
(...)
Poza tym wczoraj Zosia dostała nagrodę za najlepsze wyniki w nauce w grupie


Zdrówka , ja też wczoraj byłam u lekarza, bo piątek i sobotę przeleżałam z gorączką ponad 38 stopni, ból gardła taki, że nic się przełknąć nie dało. Poszłam wczoraj, żeby zobaczyć, czy to angina nie była i dobić nie trzeba, ale tylko ostre wirusowe zapalenie gardła.

Gratulacje i dla Zosi

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
tak zwykły grzejnik i do tego grzałkę, chyba... wieczorem podpytam męża i pokażę Ci dokładnie jaki mamy grzejnik i jaka grzałkę.

Parawan wybierał mój mąż, przyznam, że nawet nie wiedziałam jaki wybrał napiszę Ci cenę wieczorem.

to raczej nie jest 4 mm, tylko cm, bo ta mata musi być zatopiona w podłodze. ale zapytam jeszcze dokładnie.

ja jestem za płytkami i pod i za wanna, no bo jak kiedyś zechcę sobie wymienic wanne, na czy coś pozmieniać, no sama nie wiem. ja chciałam wszędzie płytki.

rozumiem o co chodzi z wanną. Ja nie miałam takich odczuć.

A to ten schodek. Nie wiem po co on jest.
Jak się wysiusiam do tego wc to powiem ci po co on

Sterowniki do ogrzewania są różne, są zwykłe pokrętła za pewnie mniej nić 100 zł i dotykowe za kilkaset.

U nas pogoda w miarę, nie narzekam

Zabrakło nam 2 paczki płytek, bo trochę odeszło na docinki i jedna paczka cała pękła. Mam nadzieje ze są gdzieś na stanie, bo nie uśmiecha mi się czekać tydzień na zamówienie.
Dowiedz się wszystkiego

O kurczę, a ile zapasu płytek braliście?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:01   #1009
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość

Zdrówka życzę, ale ci się trafiło.

Gratulacje dla Zosi




Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
angy pochwal się jakie auto?
Zostajemy przy Seacie:
https://www.google.pl/search?q=seat+...h=763#imgdii=_

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Zdrówka , ja też wczoraj byłam u lekarza, bo piątek i sobotę przeleżałam z gorączką ponad 38 stopni, ból gardła taki, że nic się przełknąć nie dało. Poszłam wczoraj, żeby zobaczyć, czy to angina nie była i dobić nie trzeba, ale tylko ostre wirusowe zapalenie gardła.

Gratulacje i dla Zosi
, dla Ciebie też


__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 13:22   #1010
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Dzieki dziewczyny

Angy zdrowka i dla ciebie tez Jolu

Nie pisalam wam ze mam wybite 2 palce u stopyChodzilam 2 tyg. ze spuchnieta stopa, nacztalam sie juz o zakrzepicy w ciazy, az w koncu poszlam do ortopedy najpierw i on mowi ze palce wybite, pytam sie jak to mozliwe to mowil ze musialam gdzies kopnac i nie pamietam


My tez bedziemy lazienke robic wiec chetnie czytam wasze opinie, Miramej mnie by tez wkurzal ten schodek-przypomina mi stara muszle jaka kiedy mielismy gdzie "grubsza" sprawa zostawla na tym schodku
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:40   #1011
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
, dla Ciebie też
Dzięki , wkurza mnie, bo gardło mnie ciągle dość mocno boli

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Angy zdrowka i dla ciebie tez Jolu

Nie pisalam wam ze mam wybite 2 palce u stopyChodzilam 2 tyg. ze spuchnieta stopa, nacztalam sie juz o zakrzepicy w ciazy, az w koncu poszlam do ortopedy najpierw i on mowi ze palce wybite, pytam sie jak to mozliwe to mowil ze musialam gdzies kopnac i nie pamietam


My tez bedziemy lazienke robic wiec chetnie czytam wasze opinie, Miramej mnie by tez wkurzal ten schodek-przypomina mi stara muszle jaka kiedy mielismy gdzie "grubsza" sprawa zostawla na tym schodku


Nieźle

Czułam, że ten schodek tam niepotrzebny

***
Wojtusia, jakiej firmy fugę wzięliście?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2014-06-24 o 14:16
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 14:23   #1012
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny

Angy zdrowka i dla ciebie tez Jolu

Nie pisalam wam ze mam wybite 2 palce u stopyChodzilam 2 tyg. ze spuchnieta stopa, nacztalam sie juz o zakrzepicy w ciazy, az w koncu poszlam do ortopedy najpierw i on mowi ze palce wybite, pytam sie jak to mozliwe to mowil ze musialam gdzies kopnac i nie pamietam


My tez bedziemy lazienke robic wiec chetnie czytam wasze opinie, Miramej mnie by tez wkurzal ten schodek-przypomina mi stara muszle jaka kiedy mielismy gdzie "grubsza" sprawa zostawla na tym schodku
Dziwne skoro wybite to musiało boleć i byś raczej pamiętała.

Może to chodzi o to aby "chlup" nie robiło

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 15:19   #1013
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dzięki , wkurza mnie, bo gardło mnie ciągle dość mocno boli





Nieźle

Czułam, że ten schodek tam niepotrzebny

***
Wojtusia, jakiej firmy fugę wzięliście?
jak pracowalam to tez czesto mialam zapalenie gardla(ciagle w klimatyzowanym pomieszczeniu) i pomagaly mi tabletki orofar max, zadne inne plus plukanie gardla szalwia

no
Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Dziwne skoro wybite to musiało boleć i byś raczej pamiętała.

Może to chodzi o to aby "chlup" nie robiło

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no boalo i to bardzo ale myslalam ze moze nadwyrezylam albo cos a tu takie cos, calkiem mozliwe ze kopnelam do stolu-mamy niska lawe w salonie i kilka razy w nia zachaczylam wiec chyba tym razem tak niefortunnie
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:00   #1014
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Angy, extra wozik!!!!!!
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:41   #1015
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Może to chodzi o to aby "chlup" nie robiło
, ale rozważania prowadzimy

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
jak pracowalam to tez czesto mialam zapalenie gardla(ciagle w klimatyzowanym pomieszczeniu) i pomagaly mi tabletki orofar max, zadne inne plus plukanie gardla szalwia
Dzięki , może pójdę jutro i kupię, bo jak żyć?

czeko, bardzo ładne imię wybraliście

***
Czy ktoś ma w domu karty Rio2 i jego dziecko nie ma na tym punkcie fioła? Chętnie przygarnę, bo moje ma
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 20:16   #1016
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Angy, extra wozik!!!!!!
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:18   #1017
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Miramej fugę mamy epoksydową z Mapei Kerapoxy

No i szczęka mi opadła do podłogi. Mąż mnie właśnie uświadomił ze nie mamy ani płytek za wanną ani pod. Byliśmy oboje w pracy, jak wróciliśmy to wanna już stała i byłam święcie przekonana ze są tam. No i zobaczył mąż, że nie ma.
No i co zrobić? Nie dzwonili, nie uzgadniali z nami tego, nie pytali jak zrobić. Dla nas to było oczywiste. Teraz już wszystkie płytki mamy położone, skuwać im nie dam, bo nie zniosę dłużej tego remontu już. Wkurzyłam się, no i tyle. Trudno. a no i hydroizolację się raczej daje, u nas nie dali i już. czemu nie pytaj. No dobrze że jutro do pracy jadę i nie będę ich widziała w ogóle bo nerwy by mi puściły.
Mąż to lajtowo do tego podchodzi ( to jego znajomego ta firma remontowa, tak dodam) Nie było tyle lat hydroizolacji to i teraz nie będzie. A mną aż trzęsie.

Aha odnośnie grzejnika, grzałka pasuje do każdego. To jest taki jakby pręt który się wtyka w grzejnik i zakręca. i podłącza do gniazdka. Koszt takiej grzałki ze sterownikiem aby ustawić temperaturę to ok 400 zł.

Co do ogrzewania konkretnie maty grzewczej takiej jak my mamy to nie trzeba kuć posadzki, u nas kuli bo nierówna była i dlatego, a tak to się kładzie normalnie na posadzkę (najpierw się tylko szpachluje czy jakoś tak) i na to klei się płytki i tyle.
A kuje się tylko do tych rurek co się do centralnego podłącza, jeśli ktoś chce takie mieć.

zapasu płytek powinno być jakieś 10-15% min. U nas było tyle gdzieś, ale dużo odpadów było, docinek itd. Naprawdę dużo. a że całe jedno opakowanie pęknięte było więc tym bardziej zabrakło.

to tyle moich żali a teraz

Miramej my nawet nie wiemy co to Rio2, chyba film taki był nie? jakaś papuga mi się kojarzy...
angy fajne autko
gorg leń Ci minął?

gdzie pozostałe dziewczyny, Unholy, Svi, Sylka....

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2014-06-24 o 21:19
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 07:31   #1018
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

angy, zapomniałam wcześniej napisać - fajna fura

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Miramej fugę mamy epoksydową z Mapei Kerapoxy

No i szczęka mi opadła do podłogi. Mąż mnie właśnie uświadomił ze nie mamy ani płytek za wanną ani pod. Byliśmy oboje w pracy, jak wróciliśmy to wanna już stała i byłam święcie przekonana ze są tam. No i zobaczył mąż, że nie ma.
No i co zrobić? Nie dzwonili, nie uzgadniali z nami tego, nie pytali jak zrobić. Dla nas to było oczywiste. Teraz już wszystkie płytki mamy położone, skuwać im nie dam, bo nie zniosę dłużej tego remontu już. Wkurzyłam się, no i tyle. Trudno. a no i hydroizolację się raczej daje, u nas nie dali i już. czemu nie pytaj. No dobrze że jutro do pracy jadę i nie będę ich widziała w ogóle bo nerwy by mi puściły.
Mąż to lajtowo do tego podchodzi ( to jego znajomego ta firma remontowa, tak dodam) Nie było tyle lat hydroizolacji to i teraz nie będzie. A mną aż trzęsie.

Aha odnośnie grzejnika, grzałka pasuje do każdego. To jest taki jakby pręt który się wtyka w grzejnik i zakręca. i podłącza do gniazdka. Koszt takiej grzałki ze sterownikiem aby ustawić temperaturę to ok 400 zł.

Co do ogrzewania konkretnie maty grzewczej takiej jak my mamy to nie trzeba kuć posadzki, u nas kuli bo nierówna była i dlatego, a tak to się kładzie normalnie na posadzkę (najpierw się tylko szpachluje czy jakoś tak) i na to klei się płytki i tyle.
A kuje się tylko do tych rurek co się do centralnego podłącza, jeśli ktoś chce takie mieć.

zapasu płytek powinno być jakieś 10-15% min. U nas było tyle gdzieś, ale dużo odpadów było, docinek itd. Naprawdę dużo. a że całe jedno opakowanie pęknięte było więc tym bardziej zabrakło.

to tyle moich żali a teraz

Miramej my nawet nie wiemy co to Rio2, chyba film taki był nie? jakaś papuga mi się kojarzy...
angy fajne autko
gorg leń Ci minął?

gdzie pozostałe dziewczyny, Unholy, Svi, Sylka....


, na pocieszenie napiszę, że jednak większość osób nie kładzie płytek za i pod wanną. Pisałam nawet w tej sprawie maila do Kaldewei (żeby w razie W nie stracić gwarancji na wannę) i odpisali, że każdy sposób jest poprawny i proponowali zdać się na glazurnika.

Wojtusia, a powiedz mi, sterownik do grzałki trzeba kupić osobno? Jak do maty? Znalazłam taką grzałkę: http://www.instalprojekt.com.pl/susz...-modele,4.html i ona kosztuje ok. 250 zł, wygląda nieźle i chyba ma ten sterownik od razu na sobie.

No właśnie tak mi się wydawało, że się nie kuje, a na pewno nie tyle, potem widziałam na yt filmik jak kładą od razu na wylewkę, na to klej, płytki i jest U mnie trzeba się zastanowić, co zrobić z różnicą poziomów, mata + płytki da 2 cm, panele + podkład 1,2

Ja będę miała mało docinek, bo mam płytki 30x90, ale też taki zapas planuję.

Rio2 to film , w Piotrze i Pawle przy zakupach chyba za 30 zł dostaje się paczkę 5 kart. U nas w przedszkolu jakiś szał jest, Kuba ma już 140 tych kart i ciągle się wymienia, nawet pani im daje

Ola pewnie zapracowana, Sylwia jakoś ostatnio nie ma głowy do komputera, do Svi pisałam jakiś czas temu, miała się odezwać, ale obiecanki-cacanki

***
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 09:05   #1019
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość

angy fajne autko
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
angy, zapomniałam wcześniej napisać - fajna fura
:cmok :

***


Zaczynam się irytować, bo jakiejś spektakularnej poprawy stanu zdrowia u mnie nie widać Do tego zatoki mam zaatakowane, pierwszy raz chyba.

Wiecie co, ja mam chyba chwilowy przesyt remontów, bo jak Was czytam to trochę Wam współczuję Nawet nie rusza mnie fakt, że teraz łazienkę zrobiłabym inaczej Natomiast () muszę powiedzieć, że po przemieszkaniu w nowym pokoju, sypialni prawie rok-nie zmieniłabym nic Na przyszły rok planujemy totalny remont u Zosi w pokoju-ze zmianą mebli, malowaniem itp. A tymczasem muszę wywalić od niej fotel, bo ponieważ () muszę wydłużyć jej łóżko i fotel już się nie zmieści Chcę go wstawić do nas do pokoju, bo jest bardzo wygodny i przyda się na dostawkę, tylko najpierw trzeba go przetapicerować. Szukam materiału obiciowego w pepitkę czarno-białą, ale słabo mi idzie Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie....
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2014-06-25 o 09:12
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 09:09   #1020
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość


Zaczynam się irytować, bo jakiejś spektakularnej poprawy stanu zdrowia u mnie nie widać Do tego zatoki mam zaatakowane, pierwszy raz chyba.

Wiecie co, ja mam chyba chwilowy przesyt remontów, bo jak Was czytam to trochę Wam współczuję Nawet nie rusza mnie fakt, że teraz łazienkę zrobiłabym inaczej
, ja też nadal jakaś niewyraźna

Mnie to możesz nawet bardzo współczuć, bo na niczym się nie znam i wszystko na mojej głowie
A jak, a jak?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 15:51:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.