Zmiana całej garderoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-11, 10:01   #1
201703291446
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4 916

Zmiana całej garderoby


Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika

Użytkowniczka prosi o porady jak zorganizować własną garderobę, jak ocenić użyteczność ubrań, jak sprawdzić co jest modne.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 14:37
201703291446 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 10:23   #2
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Zmiana całej garderoby

Na Twoim miejscu najpierw wywaliłabym wszystko z szafy, każdą rzecz dokładnie obejrzała i zadała sobie pytanie "Czy naprawdę tego potrzebuję?". Jak szafa będzie "oczyszczona" z wszelkich zbędnych ciuchów, spisałabym na kartce, co powinnam mieć w szafie, a czego nie mam. Tutaj powinnaś wziąć pod uwagę swój tryb życia, pracę itp. Dopiero wtedy (z listą!) wybrałabym się na zakupy. Ja zaopatruję się w H&M, Orsay'u, Stradivariusie, M&S, Reserved, Mohito, Esotiq, czasami w Terranovie i Sinsay'u. W każdym ze sklepów dokładnie czytam składy i oglądam szwy ubrań, które mi się podobają. W ten sposób półtora roku temu wyczyściłam swoją szafę, pozbyłam się z 10 worów ciuchów, zrobiłam listę, co miesiąc kupowałam po kilka rzeczy z listy (obecnie już tylko dokupowuję rzeczy, które chcę mieć) i teraz z radością szykuję się na każde wyjście, bo wiem, że mam się w co ubrać
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 16:18   #3
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Zmiana całej garderoby

Bluzek będę miała ok. 20 (długi rękaw i 3/4) plus 4 koszule. Wliczyłam w to niezobowiązujące (nie licząc takich"po domu") oraz bardziej eleganckie

Ja podzieliłam wyrzucone rzeczy z szafy na te, które na pewno zostawiam, na te, które od razu wyrzucam/oddaję itp. oraz na takie które posłużą mi, dopóki nie kupię nowych. W miarę zapełniania garderoby pozbywałam się tej ostatniej grupy i nie mam z niej już żadnej sztuki
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 22:03   #4
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Zmiana całej garderoby

Najpierw przejrzyj dokładnie to co masz, zastanów się nad każda rzeczą, czy ją zostawić i określ się, ile czego potrzebujesz. Skoro do pracy chodzisz w garniakach i one zostają, to może się okazać, że wcale nie musisz kupić dużo.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:34   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Zmiana całej garderoby

Według mnie najlepiej jest w takim wypadku postawić na klasykę, czyli dżinsy i koszule (sportowe bądź też bardziej eleganckie) i do tego odpowiednio buty: conversy lub np. botki. To taki "bezpieczny" zestaw, nawet jeżeli nie interesujesz się modą. A koszul jest mnóstwo do wyboru w różnych sklepach (sieć lpp, H&M, Zara), także na pewno znajdziesz coś dla siebie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 14:29   #6
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Zmiana całej garderoby

A może warto skorzystać z pomocy? https://www.instagram.com/two.of.me.fashion/
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 09:14   #7
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Zmiana całej garderoby

Cytat:
Napisane przez wie-wiórka Pokaż wiadomość
A może warto skorzystać z pomocy? https://www.instagram.com/two.of.me.fashion/
Kobieta z tego instagrama ma tak powtarzalny i niczym nie wyróżniający się styl, że wątpię, żeby potrafiła komuś doradzić coś innego, niż bycie kopią kopii.

Przepraszam, jeżeli to Ty lub Twoja koleżanka, ale stylu to w tym nie ma.
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-13, 17:15   #8
rednails202
Raczkowanie
 
Avatar rednails202
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Acidland
Wiadomości: 245
Dot.: Zmiana całej garderoby

Kurcze, z przykrością się zgadzam. Tak wyglądają wszystkie laski na ulicy, od stylistyki wymagałabym jednak jakiegoś własnego stylu, może odrobiny szaleństwa w stylizacjach... a na tym insta totalna nuda
__________________
"Gdybym tylko miał broń, byłbyś pierwszy kogo bym odwiedził z nią"
rednails202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 09:29   #9
matumaini
TU i TAM
 
Avatar matumaini
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ck/krk
Wiadomości: 5 624
Dot.: Zmiana całej garderoby

Cytat:
Napisane przez wie-wiórka Pokaż wiadomość
A może warto skorzystać z pomocy? https://www.instagram.com/two.of.me.fashion/
nie widze niczego nadzwyczajnego w tych stylizacjach
matumaini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 10:58   #10
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Zmiana całej garderoby

Cytat:
Napisane przez matumaini Pokaż wiadomość
nie widze niczego nadzwyczajnego w tych stylizacjach
Nie ma obawy, to nie ja ani moja znajoma

Dla mnie jednak to, co wymieniacie jako wady, to jej zaleta: neutralny styl, więc nie będzie go narzucać klientkom ( podobnie noszą się cenione przeze mnie T. Woodall, S. Constantine, C. Cordula). Ubrania, które pokazuje na wieszakach, to znakomita klasyka, wyważone wzory i kolory. To nie jest jednak coś, dla osób goniących za nowinkami
Wyrazistymi stylistkami są Horodyńska czy Sablewska, a żadnej z nich nie pozwoliłabym się zbliżyć do mojej szafy
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 16:34   #11
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Zmiana całej garderoby

Po pierwsze - nie warto kupować teraz, zaraz będą wyprzedaże (no dobra, gdzieniegdzie chyba już są), ceny mocno spadną. Po drugie - tak naprawdę w praktycznie każdym sklepie można trafić i na buble, i na dobre jakościowo rzeczy. Mam dużo ubrań kupionych za grosze w sklepach, z większością nic specjalnie się nie dzieje.

Dużo zależy od tego, czego dokładnie szukasz i w jakim stylu.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-14, 16:54   #12
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Zmiana całej garderoby

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
No ale czego potrzebujesz? Bluzki, koszule, bluzy, swetry, sukienki, żakiety, kurtki, dodatki? Eleganckie, sportowe, neutralne? Gdzie będziesz przebywać w tych rzeczach?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 14:38
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 17:49   #13
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zmiana całej garderoby

Siedzieć na korkach - czyli korepetycje, tak?
Jako dzieciak miałam korki i najbardziej mnie denerwowały u korepetytorek:
-duże dekolty, prześwitujące tkaniny (to nie randka),
-wzorzyste tkaniny (odwracały uwagę),
-intensywne kolory (np. fuksja, neony, żółty),
-dziwne kroje (ogromne golfy, zakładki, falbanki)
- materiały, które zwracały uwagę (np. satyna)
- puchowe kamizelki, futerka
- jeśli chodzi o dodatki to poddzwanianie bransoletką albo ogromne brokatowe kolczyki nie są najlepszym pomysłem.
Tak, takie rzeczy odwracają uwagę, jak chcesz się skupić na nauce np. języka obcego i akurat próbujesz prowadzić rozmowę w tym języku.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 18:05   #14
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Zmiana całej garderoby

Ok. 3 lat temu wyczyściłam szafę, głównie dlatego, że w niedalekich planach była wyprowadzka za granicę i każdy przewożony ciuch to mogły być dodatkowe koszta. Ale dzięki temu sporo się nauczyłam.

Przejrzyj szafę i zostaw tylko rzeczy super. Takie, które dobrze wyglądają, pasują do innych i dobrze się w nich czujesz. Ja miałam masę bluzek, które nosiłam może 3 razy w roku tylko dlatego, że były w szafie (spora część z nich miała 7-10 lat). Oczywiście jak coś już jest dość stare i po jakiś 5 praniach i tak będzie do wyrzucenia to to donoś i będziesz mieć spokój.

Co do zakupów dziewczyny dobrze radzą - idziesz z listą i szukasz rzeczy, które chcesz wymienić. Dodam do tego też, że nowe rzeczy też muszą być super. Po prostu mierzysz i nie masz wątpliwości, że będziesz to nosić i że pasuje do reszty rzeczy, które masz. Oczywiście możesz sobie dokupić jakiś zestaw rzeczy pasujących tylko do siebie nawzajem, tylko musisz mieć ich kilka, żeby Ci się nie znudziły.

Co do jakości to w zasadzie musisz się przyglądać konkretnym rzeczom. Ja kupowałam sporo rzeczy w Polsce w Tatuum i w Reserved, sporadycznie w Diverse (bluzy, koszule), H&M, Cropp (głównie koszulki), Greenpoint (swetry), Orsay (spódnice, sukienki, czasem koszule). Co do swetrów to w Mango i Zarze czasem daje się znaleźć na przecenach swetry dobrej jakości.

No i oczywiście kup od razu te rzeczy, które są niezbędne a z resztą czekaj na przeceny.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 18:58   #15
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Zmiana całej garderoby

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Czytałam, ale dla mnie to było napisane za ogólnie I w sumie nadal jest

Ja w domu chodzę w rzeczach w kompletnie luźnym stylu, ale i nie prowadzę żadnych lekcji. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, że chciałoby mi się specjalnie jakoś ten wygląd zmieniać (chyba że wracałabym skądś, to mogłabym "ładniej" być ubrana). Więc ja bym postawiła na rzeczy sportowo-codzienne. To co mogę polecić: ubrania z Lidla. Serio. Często mają fajne modele, dość neutralne, a i ceny przystępne. Bluzek kilka mam i jestem zadowolona. Koszulę też mam jedną taką bardziej codzienną i jest fajna. Chociaż ja rzadko noszę, ale ja ogólnie nie przepadam za koszulami. Z tym że tam jest loteria, czy jak pójdziesz, to jeszcze coś będzie.

Zwykłe bluzki z krótkim rękawem możesz też posprawdzać w Stradivariusie. Kupiłam jedną z 8 lat temu, nosiłam dużo i często, ba, noszę nadal, chociaż powoli zaczyna wyglądać gorzej. Na pewno warto sprawdzić Reserved, ale też w Housie czy Croppie można coś dobrego znaleźć (np. kupiłam bokserkę za 3 zł, bluzkę z krótkim rękawem taką codzienną za 14 i są super). Sinsay mimo że to ta sama firma co 3 poprzednie, ma już przy bluzkach dużo gorszą jakość (albo ja tak trafiałam). Z bluzkami zawsze słabo trafiałam też w Promodzie. To takie przykłady z mojego doświadczenia, gdzie naprawdę w fajnych cenach często znajduję różne "zwyklaki". Bo jak chcę już coś o ciekawszych fasonach, to bardziej się muszę często naszukać. O, jeszcze Orsay. Jak założysz kartę stałego klienta, to chociażby na urodziny dostaniesz bon 20 zł. Mają dla klubowiczów dużo promocji, a często coś się znajdzie. Chociaż akurat jak mam 2 ich sklepy u siebie, to w 1 nigdy nie znajdę nic, a w drugim często

Z bluzami nie pomogę, dawno już nie kupowałam żadnych i w zasadzie przestałam zwracać na nie uwagę.

Zawsze jest jeszcze Zalando. Przyślą do domu, można zwrócić, na wyprzedażach da się znaleźć przyzwoite ceny. Chociaż mi tam się ciężko często dokopać do czegoś.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 14:38
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 21:50   #16
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Zmiana całej garderoby

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Nie wszystko Ja tam kupowałam do tej pory jedynie raz, właśnie kilka bluzek + sukienka. Potrzebowałam wtedy jakichś uniwersalnych bluzek z krótkim rękawem, a w sklepach akurat nie za bardzo mogłam coś znaleźć. Fakt, że były jakieś promocje wtedy, ale zapłaciłam za każdą w granicach 20-40 zł, na pewno nie więcej. Za sukienkę jakoś 50-60 zł (też taka raczej codzienna, w miarę prosta). Z tym że to nie były ubrania tych jakichś drogich marek.

Ale naprawdę, radzę poczekać do wyprzedaży z większymi zakupami. Chociaż ja chyba mam po prostu jakiś dryg do taniego kupowania ubrań. Po tym jak w czasie ostatnich wyprzedaży uzupełniłam szafę masą ubrań, płacąc za większość rzeczy max. 20 zł, stwierdziłam, że chyba naprawdę ograniczę kupowanie bez jakichkolwiek zniżek, bo to się nie kalkuluje

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 14:38
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 06:17   #17
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Zmiana całej garderoby

27 grudnia większość rusza. Tzn. wtedy na pewno już prawie wszędzie będą. Jest gdzieś też wątek z wypisanymi wszystkimi sklepami i datami. Chociaż ja z reguły czekam i tak od połowy stycznia więcej kupuję albo wręcz na samej końcówce.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:08   #18
rednails202
Raczkowanie
 
Avatar rednails202
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Acidland
Wiadomości: 245
Dot.: Zmiana całej garderoby

A ja polecam wybrać się do lumpeksu, skoro masz ograniczony budżet Można się ubrać tanio i super, wcale nie trzeba wydawać grubych hajsów w regularnych sklepach, szczególnie teraz przed świętami
__________________
"Gdybym tylko miał broń, byłbyś pierwszy kogo bym odwiedził z nią"
rednails202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:14   #19
201701021456
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 44
Dot.: Zmiana całej garderoby

Poczytaj bloga Ubieraj się klasycznie, zwłaszcza posty o budowaniu garderoby.
Najpierw stwórz wizję i określ, co chciałabyś nosić, a dopiero potem wybierz się na zakupy.
W innym wypadku znowu skończysz z szafą pełną ciuchów, których nie będziesz nosić. Spodobają ci się w sklepie, w przymierzalni, ale potem mogą okazać się "nie takie" - za obcisłe, za luźne, zbyt niewygodne, zbyt formalne, niepasujące do twojej figury itp.
Powodzenia
201701021456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-21, 10:55   #20
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Zmiana całej garderoby

Określ swój styl, każdy jakiś ma, rzeczy muszą być Twoje i wyrażać Ciebie, a nie kogoś innego

Przy zakupie warto sprawdzać skład i jakość szwów. Warto kupować odzież naturalną, a nie sztuczne poliestrowe g..... albo akryl, który nie grzeją i w dodatku śmierdzą. Stawiaj na wełnę, bawełnę, wiskozę, jedwab, len trochę drożej ale warto, bo zdecydowanie lepszy komfort noszenia
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 21:51   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zmiana całej garderoby

Jak Ci nie zimno to moze byc bluzka, a jak zimno to moze sweter gladki w stonowanym kolorze. Ogolnie przesada jest wrogiem elegancji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 11:16   #22
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Zmiana całej garderoby

W jakim stylu czujesz się najlepiej? Nosisz jeansy więc zakładam, że jesteś gdzieś pomiędzy casual, a elegant casual.

Do jeansów świetnie wyglądają porządne bawełniane koszule. Dla siebie kupuje je w outletach Gant lub Ralph Lauren (bawełniana koszula kosztuje tam ok 120 zł). Jeżeli nie masz do nich dostępu to rozglądnij się w lumpach. Moja siostra kupiła tam kilka razy prawie nówki za grosze!

Jakie buty preferujesz? Płaskie czy obcas?

W każdej sieciówce można kupić perełki. Zazwyczaj w każdej kolekcji jest wypuszczonych kilka ciuchów z bardzo dobrym składem materiału. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Teraz jest wyprzedaż.. wybierz się do Massimo Dutti, przeglądnij stronę H&M i poszukaj ubrań ze znaczkiem premium (na %% można je kupić dużo, dużo taniej). Dwa dni temu zaczęła się %% w COS. Polecam zajrzeć☠do sklepu lub na www
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-23 12:16:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.