Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-18, 18:27   #1141
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

dziś usunęłam I-ą górną piątkę z prawej strony, w piątek lewa górna piąteczka i po świętach zakładam aparacik na górę. A potem usuwanie dolnych ósemek i aparacik na dół hehe
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 19:54   #1142
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
ja zakladalam w Czestochowie wiec niestety nie wiem
a co do balu gimnazjalnego to ja mialam moj aparat na weselu (nie wlasnym) i wogole go nie widac na zdjeciach
No ale wiesz kogos wesela to nie to co bal gimnazjalny...no chyba sobie zaloze ten aparat, tylko zeby jeszcze mi go zdjela przed koncem 3 gim. ... a tak w ogole to ile masz lat i ile nosilas swoj aparat?
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 21:05   #1143
.lonestar.
Raczkowanie
 
Avatar .lonestar.
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 75
GG do .lonestar. Send a message via Skype™ to .lonestar.
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Mallutka w którym gabinecie zakładałaś aparat ?? Ja równiez z Częstochowy Poszukuje dobrego ortodonty...
.lonestar. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 21:29   #1144
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Ja również mam estetyczny aparat. Noszę go od września i jak do tej pory nic mi nie pożółkło . Zapłaciłam za niego 1500zł.
Z początku też byłam scepytcznie nastawiona do noszenia aparatu. Zwlekałam cały rok zanim postanowiłam przekroczyć próg gabinetu. Teraz nie wyobrażam sobie momentu kiedy będę zmuszona się go pozybyć. Polubiliśmy się. I więcej się nawet uśmiecham...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 10:35   #1145
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

czesc Dziewczynki
Ja zakladalam aparat jakies 3 tyg temu i sie do niego już przyzwyczailam i nie wiem jak to będzie, jak aparat będę musiała ściągnąć...

AParat mam pół kryształowy-pół metalowy, tzn na tylnich zębach mam przyklejone małe metalowe zamki - nawet mi ortodontka powiedziala, ze sa mniejsze od kryształowych i mi beda mniej dziasla obcierac Cena-jak prawie wszędzie dosc wysoka, bo 1800 zl. Naprawde warto zainwestowac.
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 14:33   #1146
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

elwirka rob to poki jeszcze jestes jak by to powiedziec bardzo mloda. wierz mi ze bal gimnazjalny to nic w stosunku do pozniejszych wydarzen. im wczesniej zalozysz aparat tym lepiej bo kosci masz jeszcze mlode i łatwie, szybciej poprawisz ustawienie zębow. gwarantuje ci ze jak teraz tego nie zrobisz to im bedziesz starsza tym bardziej bedziesz tego zalowac.

inaxx co to jest aparat szafirowy?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 15:52   #1147
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja również mam estetyczny aparat. Noszę go od września i jak do tej pory nic mi nie pożółkło . Zapłaciłam za niego 1500zł.
Z początku też byłam scepytcznie nastawiona do noszenia aparatu. Zwlekałam cały rok zanim postanowiłam przekroczyć próg gabinetu. Teraz nie wyobrażam sobie momentu kiedy będę zmuszona się go pozybyć. Polubiliśmy się. I więcej się nawet uśmiecham...
czyli jestes zadowolonabo ja wlasnie sie wacham gdzies od ok 0,5 roku i właśnie sie zastanawiam nad tym estetycznym albo takim pod kolor zebow...a na ile ci kazala ortodontka zalozyc aparat??

kesii no wlasnie juz zaluje ze nie zalozylam w 1 klasie gim. bo takto pewnie juz niedlugo bym go zdejmowala...
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-19, 16:56   #1148
sawek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przasnysz
Wiadomości: 27
GG do sawek90 Send a message via Skype™ to sawek90
Dot.: Jaki stały aparat?

Od soboty mam aparat, ból umiarkowany, jest OK ;-)
Ale jedną sprawę mam...mam myć zęby w szkole...zbytnio nie mam na to czasu - przerwy 5 minut - ledwo zdąże przejść z klasy do klasy. Czy jest jakiś substytut mycia zębów w szkole np. płukanie płynem do płukania jamy ustnej?
Proszę o odpowiedź.
__________________
serdecznie pozdrawiam,
Paweł
sawek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 18:13   #1149
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez sawek90 Pokaż wiadomość
Od soboty mam aparat, ból umiarkowany, jest OK ;-)
Ale jedną sprawę mam...mam myć zęby w szkole...zbytnio nie mam na to czasu - przerwy 5 minut - ledwo zdąże przejść z klasy do klasy. Czy jest jakiś substytut mycia zębów w szkole np. płukanie płynem do płukania jamy ustnej?
Proszę o odpowiedź.
ja do szkoły nosiłam sobie płyn do płukania ust polecam te z serii colgate plax. niedość ze dobre (i pod względem 'smaku' i działania) to i butelka mała, więc nie lata po plecaku
devi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 19:31   #1150
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

elwirka, orto mi powiedziała, że aparat będę nosić max. 1,5 roku. Czas tak szybko leci, więc nie ma co się zastanawiać. Już po 2 tygodniach noszenia aparatu widać pierwsze efekty, ząbki bardzo szybko się prostują. Aparat to naprawdę super sprawa.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 20:06   #1151
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
elwirka, orto mi powiedziała, że aparat będę nosić max. 1,5 roku. Czas tak szybko leci, więc nie ma co się zastanawiać. Już po 2 tygodniach noszenia aparatu widać pierwsze efekty, ząbki bardzo szybko się prostują. Aparat to naprawdę super sprawa.
dziekuje Ci bardzo bardzoprzekonalas mnie, załoze sobie chyba ten estetyczny, tylko nie wiem czy on mi nie zżółknie ale jak cos to bede namawiac starszych na piaskowaniedziekuje
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-19, 21:26   #1152
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

chciałam sie jeszcze zapytac czy jak sie zacznie piaskowac te aparaty estetyczne to trzeba juz co miesiac regularnie czy mozna raz albo 2 i pozniej juz tego nie robic??
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 21:47   #1153
sawek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przasnysz
Wiadomości: 27
GG do sawek90 Send a message via Skype™ to sawek90
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
ja do szkoły nosiłam sobie płyn do płukania ust polecam te z serii colgate plax. niedość ze dobre (i pod względem 'smaku' i działania) to i butelka mała, więc nie lata po plecaku
A ja ostatnio sobie kupiłem zielonego ELMEXa. Też nienajgorszy, aczkolwiek nie połykam
__________________
serdecznie pozdrawiam,
Paweł
sawek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 21:49   #1154
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez sawek90 Pokaż wiadomość
Od soboty mam aparat, ból umiarkowany, jest OK ;-)
Ale jedną sprawę mam...mam myć zęby w szkole...zbytnio nie mam na to czasu - przerwy 5 minut - ledwo zdąże przejść z klasy do klasy. Czy jest jakiś substytut mycia zębów w szkole np. płukanie płynem do płukania jamy ustnej?
Proszę o odpowiedź.
Proponuje płukać płynem, a na dłuższej przerwie (15 czy 20 - no nie wiem, za moich czasów była jedna dłuższa ) wymyć ząbki. No i nie jeść snikersów itp
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 23:58   #1155
sawek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przasnysz
Wiadomości: 27
GG do sawek90 Send a message via Skype™ to sawek90
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez pIWONIA Pokaż wiadomość
Proponuje płukać płynem, a na dłuższej przerwie (15 czy 20 - no nie wiem, za moich czasów była jedna dłuższa ) wymyć ząbki. No i nie jeść snikersów itp
Na dłuższej przerwie robie sobie kisielek w świetlicy
Ostatni tydzień męki i potem będzie można lepiej żyć O snikersach w ogóle nie myślę, boje się o moje zameczki Wytrzymam...ale w te święta już tak się nie napakuje jak rok temu
Tak w ogóle - Wesołych Świąt, pomimo tego, że jakoś nie czuję świątecznego klimatu w tym roku zupełnie.
__________________
serdecznie pozdrawiam,
Paweł
sawek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 08:02   #1156
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Właśnie się obudziłam, patrze w lustro, a tu nie mam tego drucika naokoło jednego zamka Musze iść do orto, a nie wiem kiedy ma najbliższy termin wolny Ehh...

Wesołych
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 13:58   #1157
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez pIWONIA Pokaż wiadomość
Właśnie się obudziłam, patrze w lustro, a tu nie mam tego drucika naokoło jednego zamka Musze iść do orto, a nie wiem kiedy ma najbliższy termin wolny Ehh...

Wesołych
hmm a te druciki CI sama ortodontka zalozyla, czy ja poprosiłaś? bo ja mam białe gumeczki, na szczęscie po 3 tyg jeszcze nie są żółte

Pozdrawiam
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 15:25   #1158
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Jutro idę na usunięcie górnej piątki. Kurcze no... żal mi tych zębów Tak się boję, że zostaną mi szpary po wyprostowaniu, albo że w przyszłości mi się zrobią... Niektórzy mówią, że szpary im niknęły, inni że małe zostaną. Już się nie mogę doczekać aż mi orto ściągnie aparat zebym się sama o tym przekonała
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 17:55   #1159
sweet_sport
Raczkowanie
 
Avatar sweet_sport
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki stały aparat?

A ja do grona posiadaczy aparatow dolaczam w styczniu ... Juz nie moge sie doczekac tylko boje sie tego bolu ...
sweet_sport jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-20, 18:07   #1160
mysiuniunia
Raczkowanie
 
Avatar mysiuniunia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 101
Dot.: Jaki stały aparat?

a ja mam pytanie dotyczace cen u mnie aparat kosztuje 1000zl ale przeciez nie placimy tylko za aparat, ile kosztuja te zdjecia co sie robi wczesniej, jak sie zdejmie juz aparat, to trzeba zalozyc jakis retencyjny chyab tak to sie nazywa to ile on jeszcze kosztuje? czy placi sie jezeli na przyklad zgubi sie cos tam od aparatu? i ogolnie prosze o podanie orientacyjnych cen takich dodatkowych rzeczy
mysiuniunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 19:21   #1161
sawek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przasnysz
Wiadomości: 27
GG do sawek90 Send a message via Skype™ to sawek90
Dot.: Jaki stały aparat?

Za Rentgen zapłaciłem 40zł, a aparatu retencyjnego ceny nie znam, bo mam aparat stały od soboty

sweet_sport - jest OK, nie masz co się bać
__________________
serdecznie pozdrawiam,
Paweł
sawek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 19:42   #1162
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Mnie ściągneła dentist pierścienie wczoraj, zęby mnie teraz dosyć mocno bolą :/ Ale pocieszam się faktem, że ściągają mi na początku stycznia
macie jakiś sposób na obdarte dziąsła po pierścieniach? (oprócz maści sachol)
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 20:23   #1163
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez sweet_sport Pokaż wiadomość
A ja do grona posiadaczy aparatow dolaczam w styczniu ... Juz nie moge sie doczekac tylko boje sie tego bolu ...
Zanim założyłam aparat, to skrupulatnie wczytywałam się w każdy post opisujący wrażenia z jego noszenia. I szczerze Ci powiem, że też mnie troszkę wystraszyły te słowa o bólu... Jednak nie ma czym się przejmować, pocierpisz 2-3 dni i będzie ok. Jest to ból do wytrzymania. A później to i tak człowiek wszystko zapomina, przywyka i co wieczór przed zaśnięciem wypatruje kolejnego wyprostowanego ząbka... .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 20:33   #1164
sweet_sport
Raczkowanie
 
Avatar sweet_sport
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki stały aparat?

dzieki za słowa otuchy Przed aparatem bede miala tak zwana "szyne" na rozciagniecie szczeki A to juz 8 stycznia jestem bardzo podniecona ...
sweet_sport jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 20:40   #1165
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez elwirka:D Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo bardzoprzekonalas mnie, załoze sobie chyba ten estetyczny, tylko nie wiem czy on mi nie zżółknie ale jak cos to bede namawiac starszych na piaskowaniedziekuje
Ach, nie ma za co dziękować . Cieszę się z Twojej decyzji. A co do piaskowania, to nie trzeba go wykonywać regularnie, tylko jak zajdzie potrzeba. Zresztą jak do tej pory nie potrzebowałam piaskować aparatu, bo jak napisałam we wcześniejszym poście nie mam problemu z żółknięciem zamków. Może dlatego, że czasem myję zęby pastą wybielającą? Pozdrawiam .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 21:01   #1166
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Jaki stały aparat?

bylam dzis na wyrwaniu gornej lewej czworki. zsotala mi jeszcze prawa gorna czworka, ale z nia musze juz jechac do chirurga bo dentysta stwierdzil ze to ciezki przypadek. no ja to mam pecha, zawse cos, ech.. tez sie boje ze po tej czworce, szczegolnie z lewej strony zostanie mi szpara bo w sumie nie wiem po co orto kazala ja usunac. no ale chyba wie co robi.
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 23:16   #1167
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja jestem aparatką od wczoraj od ok. 17. Jak na razie mam tylko łuk górny metalowy. Szczerze mówiac jestem troche zła, bo cała górę mam rowniusieńką, jedynie mam male stloczenie na dole. I wlasnie to stłoczenie było powodem, dla ktorego wybrałam sie do ortodonty,a ona się tym najmniej przejmuje... masakra.. Nie mam takiej determinacji jak wy, bo mi sie podobaja moje zeby - mam tylko jedynkę przesunietą na dole i wszystko jest ładne. Ale ortodonta sobie wynalażła inne wady..brrr... Jestem naprawdę zla, szczegolnie teraz bo zalożeniu na gorą - nic mnie nie boli, ale nie widże sensu noszenia na gorze!!! Chyba po upływie roku lub troche więcej poprosze na wlasne życzneie o zdjęcie aparatu, jeśli stłoczenie na dole zniknie

Trcohe sie rozgadalam, ale ostatnio mam jakieś zalamanie psychicznie, nie dotyczące tlyko zębów, bo mam jeszcze wiele innych niedoskonalosci, przede wszytskim - skorzywienie kręgosłupa.
aniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 05:43   #1168
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki stały aparat?

Aniax, jeśli bedziesz mieć aparat na obu łukach, to widocznie jest to koniecznie. Wszyscy zapominają, że w leczeniu ortodontycznym nie chodzi tylko o proste zęby, ale przede wszystkim o prawidłowy zgryz. Mając idealnie proste zęby, można mieć nieprawiłowy zgryz, który w przyszłości może "zaowocować" różnymi nieprzyjemnymi powikłaniami. Dwa łuki nosi się po to, by dopasować do siebie górę z dołem.
Prostowanie zębów to pikuś, czysta fizyka - zęby ustawiają się równo z drutem, który wymusza na nich ten ruch. Natomiast ustawianie zgryzu, to już zupełnie inna bajka, z którą moja ortodontka sobie nie poradziła, dlatego też byłam zmuszona zmienić lekarza, niestety...
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 07:35   #1169
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Jaki stały aparat?

Mam do was pytanko...do czego służy "drut na kółku"? To jest taki dodatkowy drut Ostatnio miałam taki, ale zapomniałam się dowiedzieć od ortodontki, w jakim celu jest on zakładany. Wiecie może czym rózni sie łancuszek z odstepami od tego drugiego?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 08:31   #1170
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Pytanie do noszących stały aparat

A mi sie troche powykrzywiały, no bo gdzieś to miejsce musiało sie zrobic, ale nie martw sie wszystkie sie ładnie ustawią
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.