Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-25, 16:00   #511
Etorfina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 377
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Vichy, Lumineuse

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Prunus Armeniaca Hydrogenated Lecithin, Octyl Methoxycinnamate, PEG-5 Soya Sterol, Panthenol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Arachis Hypogaea, Glycine Soja, Triethanolamine, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Methylparaben, Retinyl Palmitate, Arginine PCA, Chlorphenesin, Tocopherol, Propylparaben, Laureth-7, Citrus Dulcis, Citrus Limonium, Acer Saccharinum, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Butylparaben, Parfum, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]

Mogłabym prosić o analize tego kremu tonujacego ? Bardzo mi zależy bo zaczyna sie robic cieplutko a na lato lubię te kremy. Bardzo lubię ta firme i chciałabym spróbowac ale mam pewne obawy . Co sadzicie ?
Etorfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 20:51   #512
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Wybieram krem tonujący. Pomożecie? :)

No dobra..doczytałam, ze Bioderma powodowała u niektóryh zapychanie. Jak na razie marnie widzę ten mój krem....mogłybyście zerknać jeszcze na clinique i ten vichy post wyzej?


Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość

5)Clinique - Moisture Sheer Tint SPF 15
Ingredients: Active Ingredients: octinoxate 3.5% titanium dioxide 1%. Ingredients: water (aqua purificata) purified, cyclopentasiloxane, butylene glycol, steareth-21, glyceryl stearate, dimethicone, isostearic acid, tromethamine, aloe barbadensis leaf water, palmitoyl oligopeptide, caffeine, sodium hyaluronate, ascorbyl palmitate, cholesterol, trehalose, tocopheryl acetate, glycerin, sucrose, anthemis nobilis (chamomile), silica, hydrogenated lecithin, polyethylene, sorbitol, cellulose gum, peg-8, lecithin, chamomilla recutita (matricaria), pvp, stearic acid, glyceryl polymethacrylate, xanthan gum, steareth-2, hexylene glycol, magnesium aluminum silicate, caprylyl glycol, sodium citrate, bht, carbomer, disodium edta, chloroxylenol, chlorphenesin, phenoxyethanol
joyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 15:48   #513
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny poratujcie - szukałam ale nie znalazłam (jeśli przeoczyłam to przepraszam).
Dostałam od kosmetyczki 2 próbki kremu dla cery trądzikowej "matująco - nawilżający" Norel.
Za przepisywanie składu zabierałam się 3 razy i zawsze kończyło się to moją kapitulacją. Dlatego zrobiłam zdjęcie składu - baaardzo proszę o analizę czy warto sięgnąć po ten krem czy sobie darować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_3167.jpg (120,6 KB, 29 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 21:29   #514
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny poratujcie - szukałam ale nie znalazłam (jeśli przeoczyłam to przepraszam).
Dostałam od kosmetyczki 2 próbki kremu dla cery trądzikowej "matująco - nawilżający" Norel.
Za przepisywanie składu zabierałam się 3 razy i zawsze kończyło się to moją kapitulacją. Dlatego zrobiłam zdjęcie składu - baaardzo proszę o analizę czy warto sięgnąć po ten krem czy sobie darować
Susanna-tak na szybko,bo nie mam za bardzo czasu ale....krem nie jest zly chociaz ma kilka "kwiatkow"w postaci popularnych zapychaczy,choc sa w dalszej czesci skladu;kilka ciekawych skladnikow ale nie podoba mi sie ilosc konserwantow i jeden konkretny DMDM Hydnatoin;to co mogloby dzialac przeciwzapalnie i lagodzaco jest na szarym koncu skladu wiec ilosciowo pewnie nie ma tego za wiele.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 21:57   #515
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Susanna-tak na szybko,bo nie mam za bardzo czasu ale....krem nie jest zly chociaz ma kilka "kwiatkow"w postaci popularnych zapychaczy,choc sa w dalszej czesci skladu;kilka ciekawych skladnikow ale nie podoba mi sie ilosc konserwantow i jeden konkretny DMDM Hydnatoin;to co mogloby dzialac przeciwzapalnie i lagodzaco jest na szarym koncu skladu wiec ilosciowo pewnie nie ma tego za wiele.
ślicznie Ci dziękuję!! Przyznam,z że testuję ten krem ale jak Ciebie nie zachwycił skład tak mnie nie zachwyciło działanie.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 22:46   #516
Marissa91
Raczkowanie
 
Avatar Marissa91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 255
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mogę prosić o przeanalizowanie skaldu dwóch kosmetyków?

(ten krem już się pojawił, ale nie dopatrzyłam się jego komentarza...)
Clarena, AHA Fruit Line, Glyco Fruit Cream (Krem z kwasami AHA)
Skład: aqua, glyceryn, isohexadecane, glyceryl stearate, stearyl alcohol, steareth-21, squalane, steareth-2, dimethicone, soluble collagen, cyclomethicone, centella asiaticaa extract, propylene glycol, sodium hyaluronate, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, dmdm hydantoin, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, bha, carbomer, triethanolamine, aloe barbadensis leaf extract, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, linalool, citronellol, hexylcinnamal, alpha-isomethyllonone

Czy skoro krem ma filtry przeciw słoneczne to mogę go używać na noc czy będzie za ciężki? Są tutaj jakies potencjalne zapychacze lub substance podrażniające???
Nivea Visage, Oxygen Power Reviving Cleansing Gel (Dotleniający żel do mycia twarzy)

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Panthenol, Lauryl Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Lactose, Polyquaternuim-10, Trisodium EDTA, Microcrystalline Cellulose, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, BHT, Parfum.

Coś podrażniającego???

Z góry dzięki!
Marissa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 15:45   #517
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analize

Bioderma Photoderm AR SPF 50+ UVA 33 krem tonujący c. naczynkowa



Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethyl-Butylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Cyclo-Methicone, Dimethiconol Behenate, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Hydrogenated Vegetable Oil, Glycyrrhetinic Acid, Ginkgo Biloba Extract, Glycine Soja (Soybean) Germ Extract, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldime-Thyltaurate/Vp Copolymer, Xanthan Gum, Iron Oxides (Ci 77492), Titanium Dioxide (Ci 77891), Disodium Edta, Trilinolein, Bht, Iron Oxides (Ci 77491), Iron Oxides (Ci 77499), Citric Acid, Trilinolenin, Triolein, Tripalmitin, Caprylic/Capric Triglyceride, Tristearin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben

Czy ten krem nadaje sie do cery suchej, wrażliwej z trądzikiem rózowatym?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-05-27 o 16:41
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 18:47   #518
diwina
Raczkowanie
 
Avatar diwina
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 102
ziaja Biobalans a filtry

Dziewczyny, słabo się orientuję w temacie kwasów, więc proszę o pomoc.

Kupiłam sobie krem Ziaja Biobalans normalizujący przeciw zmarszczkom. Kremik mi służy i jestem z niego bardzo zadowolona, ale poczytałam trochę na forum o kwasach owocowych i zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam stosować filtrów.

Kwasu cytrynowego jest bardzo mało, ale kwas jabłkowy jest w połowie składu, a na opakowaniu nie ma nic na temat stężenia.
Myślę, że stężenie kwasów jest niskie, ale czy na tyle, że mogę sobie odpuścić filtry? Dodam, że krem stosuję tylko na noc.
Będę wdzięczna za oświecenie mnie w tym temacie

A to skład kremu:
Aqua (Water), Isohexadecane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malic Acid, Inulin, Panthenol, Pelvetia Canaliculata Extract, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene , Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
diwina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 19:22   #519
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Byłabym bardzo wdzięczna za analizę tego składu

Iwostin, Purritin, Tonik oczyszczający



Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Poloxamer 184, Glycerin, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Aloe Vera Gel, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Allantoin, D-Panthenol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Tea Tree Oil, Triclosan, Parfum, Disodium EDTA
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 08:26   #520
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Clinique, Superfit Makeup




Skład: aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, nylon-12, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, trimethylsiloxysilicate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, isostearylpalmitate, triethylhexanoin, magnesium stearate, silk powder, camelia sinensis leaf extr., laminaria saccharina extr., bisabolol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, c9-15 fluoroalcohol phosphates, hexyllaurate, laureth-7, nylon-6, sodium chloride, alumina, silica, disodium edta, phenoxyethanol, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, [+/-: titanium dioxide, iron oxides, mica]. (25.03.2008)

Lancome, Adaptive


Skład: Aqua/water, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, isostearyl palmitate, butylene glycol, nylon-12, PEG-8, cetyl PEG/PPG -10/1 dimethicone, PEG20, magnesium sulfate, pentylene glycol, helianthus annuus/sunflower seed extract, hetera helix/ ivy extract, phytic amid, glycerin, PPG-1-PEG 9 Lauryl glycol ether, C9-15 fluoroalcohol phosphates, sodium polyacrylate, silica dimethyl silylate, alumina, aluminium hydroxide, disodium stearoyl glutamate, disteardimonium hectorite, polyglyceryl-4 isostearate , acrylates copolymer, triethanolamine, perfum/fragrance, methylparaben, phenoxyethanol, chlorophenesin, capryl glycol, butylparaben [may contain CI 77492, CI 77499/ iron oxides, CI 77891/titanium dioxide, mica ]


Bardzo proszę o analizę, szukam podkładu matującego i trwałego ale niezapychającego. Co wybrać?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 09:15   #521
sleepy
Zakorzenienie
 
Avatar sleepy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 721
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

gloMinerals gloPressed base


Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zinc Stearate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Phytonadione, Camellia Sinesis (Green Tea) Leaf Extract, Methylparaben, Propylparaben, Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Bismuth Oxychloride (CI 77163), Mica (CI 77019). May Contain [+/-]: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Carmine (CI 75470).

Bardzo proszę o analizę tego pudru mineralnego pod względem stabilności filtrów, zapychania i działania na skórę suchą. Dziękuję za wszelką pomoc
sleepy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:19   #522
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny czy mogłybyście spojrzeć czy tu są jakieś zapychacze?

Guerlain Meteorites

Skład: talc, nylon-12, magnesium myristate, distarch phosphate, magnesium carbonate, hydrated silica, triticum vulgare (wheat) starch, glyceryl stearate, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, alpha-isomethyl ionone, benzyl benzoate, linalool, benzyl alcohol, amyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, geraniol, cinnamyl alcohol, eugenol, coumarin, [+/- mica, CI 77891 (titanium dioxide), CI 77289 (chromium hydroxide green), CI 77007 (ultramarines), CI 15850 (red 7 lake), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (iron oxides)]

Lancome Bamboo

Skład: Talc, Zea Mays/ Corn Starch, Zinc Stearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Dimethicone, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zeolite, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium Edta, Isostearyl Alcohol, Panthenol, Acrylates/ Octylacrylamide Copolymer, Sorbic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Bht. [May Contain: +/- Ci 15850/ Red 6, Ci 15850/ Red 7 Lake, Ci 19140/ Yellow 5 Lake, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77491/ Iron Oxides, Ci 77891/ Titanium Dioxide, Mica]
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 13:43   #523
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy mogę prosić o przeanalizowanie tego składu?
Balsam z beta-karotenem przyśpieszający i wzmacniający opaleniznę Avon

Czy zawiera (nawet w najmniejszym stopniu) bronzery ?

INGREDIENTS: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYLENE GLYCOL, OCTYLDODECYL, NEOPENTANOATE, GLYCERIN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, PVP/EICOSENE COPOLYMER, GLYCERYL STERATE, C30-38 OLEFIN/SOPROPYL MALEATE/MACOPOLYMER, CETYL ALCOHOL, PENTYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, CARBOMER, PARFUM, TRIETHANOLAMINE, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, HYDROGENATED LECITHIN, METHYLPARABEN, ARGININE, COLA NIDITA SEED EXTRACT, PROPYLPARABEN, TOCOPHEROL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, VEGETABLE OIL, BETA-CAROTENE, RETINYL PALIMTATE, <1000442-004>

PS. pod jakimi nazwami mogę być zawarte bronzery?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 19:55   #524
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hej dziewczyny
Robiłam dziś zapas filtrów na sezon zimowy Bootsa Soltan 50+. Przy okazji promocji kupiłam filtr dla dzieci tez Bootsa 50+.
Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu pod względem stabilności i zapychania
Jeśli juz gdzieś jest analiza to z góry przepraszam za niedopatrzenie.

Boots Soltan baby 50+ Moisturisig SunCare Cream Hypoallergenic.
Wchłania się prawie do matu i ma pojemność 75 ml.

Skład:
Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Methylene bis-benzotriazoyl tetramethylbutylphenol, Glycerin, Titanium dioxide, Disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate, Octocrylene, Polyglyceryl-3 methylglucose distearate, Dimethicone, C18-36 acid glycol ester, Polysorbate 20, Neopentyl glycol diheptanoate, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Polyester-7, Polysilicone-15,Potassium cetyl phosphte, Decyl glucoside, Phenoxyethanol, Silica, Xanthan gum, Sodium hydroxide, Tocopheryl acetate, Vitis vinifera, Acrylates/vinylisodecanoate crosspolymer, Dimethyl oxazolidine, Propylene glycol Tetrasodium EDTA, Butylene glycol, Panax ginseng, Sodium Ascorbyl phosphate, Aminomethyl propanol.
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 21:32   #525
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ryjku, filtry Bootsa sa stabilne i ten wyglada na lekki, jak zreszta wiekszosc filtrow tej firmy, choc nie wiem czy nie bedzie bielil ze wzgledu na Titanium Dioxide wysoko w skladzie

Cytat:
Napisane przez 13ryjek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Robiłam dziś zapas filtrów na sezon zimowy Bootsa Soltan 50+. Przy okazji promocji kupiłam filtr dla dzieci tez Bootsa 50+.
Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu pod względem stabilności i zapychania
Jeśli juz gdzieś jest analiza to z góry przepraszam za niedopatrzenie.

Boots Soltan baby 50+ Moisturisig SunCare Cream Hypoallergenic.
Wchłania się prawie do matu i ma pojemność 75 ml.

Skład:
Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Methylene bis-benzotriazoyl tetramethylbutylphenol (Tinosorb S - filtr), Glycerin, Titanium dioxide, Disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate (Filtr), Octocrylene (Stabilizator filtrow), Polyglyceryl-3 methylglucose distearate, Dimethicone, C18-36 acid glycol ester, Polysorbate 20, Neopentyl glycol diheptanoate, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Polyester-7, Polysilicone-15,Potassium cetyl phosphte, Decyl glucoside, Phenoxyethanol, Silica, Xanthan gum, Sodium hydroxide, Tocopheryl acetate, Vitis vinifera, Acrylates/vinylisodecanoate crosspolymer, Dimethyl oxazolidine, Propylene glycol Tetrasodium EDTA, Butylene glycol, Panax ginseng, Sodium Ascorbyl phosphate, Aminomethyl propanol.
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 10:31   #526
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny proszę - powiedzcie coś na temat składu Maseczka peeling enzymatyczny Polleny-Malwy. Zastanawiam się czy to działa jakoś pozytywnie na skórę. I tak się pewnie skuszę bo MUSZĘ wypróbować ale będę wdzięczna za analizę

Skład: aqua, glycerin, ginkgo biloba extract, aqua (and)propylene glycol (and) bacillus ferment, carbomer, triethanolamine, panthenol, allantoin, phenoxyethanol (and) methyl-ethyl-propyl-butylparaben.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:12   #527
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ryjku, filtry Bootsa sa stabilne i ten wyglada na lekki, jak zreszta wiekszosc filtrow tej firmy, choc nie wiem czy nie bedzie bielil ze wzgledu na Titanium Dioxide wysoko w skladzie

Marea, bardzo Ci dziękuje
Bielenie mi tak bardzo nie przeszkadza.
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:23   #528
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam, chciałam nieskromnie przypomnieć, ze czekam na analizę kosmetyków z postu 473, oto link: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=473
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 13:00   #529
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

za kazdym razem kiedy się posmaruję tym masłem, zaczyna się rolować-i nie wiem, czy to ono(bo na dłoni pięknie się wchłania i nie ma tego efektu) czy to skóra czy to masło ma w sobie coś złuszczającego? podejrzewam o to wytłuszczony składnik

Avon Bronze, kojące masło do ciała po opalaniu

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Ethylhexyl Isononanoate, Ethylhexyl Palmitate, Petrolatum,Sucrose Cocoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Theobroma Cacao Seed Butter, Disodium Edta, Glycine Soja Sterols, Parfum, Daucus Carota Oil, Butyrospermum Parkii Butter Extract, Aloe Barbadensis Gel, Oryzanol, Panthenol, Sodium Ascorbate, Tocopherol, Urea, Sodium Pca, Phytol, Crataegus Monogina Fruit Extract.
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu

Edytowane przez Ms.Torres
Czas edycji: 2008-05-30 o 13:03 Powód: zapomniałam podać nazwę produktu;]
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 21:29   #530
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

ROC Hydra+ ochronna emulsja nawilżająca SPF 15
Aqua, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Polymethacrylate, Helianthus Annuus, C12-15 Alkyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Hydroxyethyl Urea, Glycerin, Panthenol, Bisabolol, Copper Gluconate, Zinc Gluconate, Magnesium Aspartate, Behenyl Alcohol, Hydrogenated Palm GLycerides Citrate, Olus, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Hydrated Silica, Ammonium Polyacrylate, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Castor Oil, Pentylene Glycol, Linseed Acid, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Ammonium Lactate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Parfum



Dobra będzie dla cery mieszanej?
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 16:41   #531
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam. Bardzo proszę o ocenienie kosmetyku pod względem zapychania. Nie widzę tam typowych zapychaczy na pierwszy rzut oka, dlatego z dalszą analizą zwracam się już do doświadczonych kobietek Z góry bardzo dziękuję, muszę szybko nabyc jakis podkład, byłabym wdzięczna za szybszą analizę


ORIFLAME, Skin Perfect Fundation (Podkład pod makijaż Skin Perfect)

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISODODECANE, BUTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, SILICA, CERA ALBA, HYDROGENATED POLYDECENE, MAGNESIUM SULFATE, NYLON-12, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLENE GLYCOL, MICA, PROPYLPARABEN, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PARFUM, DISODIUM EDTA, ISOHEXADECANE, ISOOCTANE, PANAX GINSENG, SORBITOL, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, PVM/MA COPOLYMER, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, SODIUM METHYLPARABEN, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 22:16   #532
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Clarins Truly Matte Pore Minimizing Serum 30ml/1oz

Długi skład, trochę naszpikowany, obawiam się Polyacrylamidu, ale co jeszcze? Proszę o pomoc - szukam czegoś na okres letni pod makijaż co zmniejszy widoczność porów.

Water, Alcohol, PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Parfum/Fragrance, Carbomer, Sodium Hydroxide, Polyacrylamide, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lamium Album Flower Extract, Palmitoyl Proline, C13-14 Isoparaffin, Disodium EDTA, Pyridoxine HCL, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Epilobium Fleischeri Extract -Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Laureth-7, Codium Tomentosum Extract, Palmitic Acid, Zinc Gluconate, Phenoxyethanol, Lantana Camara Leaf Extract, Tilia Cordata Wood Extract, Biosaccharide Gum-4, Lapsana Communis Extract, Chrysin, Potassium Sorbate -Camellia Sinensis Leaf Extract, BHT, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

Z góry bardzo dziękuję.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 22:51   #533
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Avon Naturals, Odzywczy żel myjacy do twarzy. Brzoskwinia i mleczko migdałowe.

aqua, tea-lauryl sulfate, lauramidopropyl betaine, sodium citrate, citric acid, imidazolidinyl urea, polysorbate 20, benozic acid, disodium edta, peg-150 distearate, parfum, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus persica extract, alcohol denat., phenoxyethanol, prunus amygdalus dulcis extract, helianthus annuus seed extract, melia azadirachta seed extract,vitis vinifera seed extract, methylparabazen, diazolidinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, CI 15510, CI 47005, limonene

dodam, że jestem na biochemii od niedawna, to mój pierwszy post, wiedza na razie nikła, ale zaczynam się przyglądac swojej kosmetyczce tego zelu uzywam podczas czestych wyjazdow, bo ma niwielka pojemnosc 125 ml i jest niedrogi, nie ma w nim SLS wiec mam nikla nadzieje, ze nie musze sie go pozbywac ale czekam na analizę
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 12:57   #534
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałam kupić coś lekkiego na lato zamiast podkładu, spodobał mi się ten krem Estee Lauder ale przeraziłam się, gdy zobaczyłam jak długi jest skład! Podobno im krótszy, tym lepszy... A jak jest z tym? Czy są tu zapychacze albo jakieś szkodliwe rzeczy?

Estee Lauder, DayWear Plus Multi Protection Anti-Oxidant Moisturizer SPF 15 Sheer Tint Release Formula




Skład: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, octyl salicylate, dimethicone, caprylic/ capric/ myristic/ stearic/ triglyceride, cyclomethicone, butylene glycol, cetyl ricinoleate, steareth-2, polysilicone-11, di-c12-15 alkyl fumarate, avobenzone, pentylene glycol, steareth-21, aspalathus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf extract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat) germ extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrine, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydroguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin/ glycerin crosspolymer, panthethine, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, linoleic acid, glycerin, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, polyethylene, isopropyl myristate, behenyl alcohol, sodium carbomer, thomethamine, stearyl alcohol, pvp/hexadecene copolymer, polymethyl methacrylate, polyquaternium-51, carbomer, fragrance (parfum), disodium edta, sodium dehydroacetate, potassium sorbate, benzoic acid, benzyl alcohol, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, titanium dioxide (ci 77891), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499)
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 13:09   #535
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Avon Naturals, Odzywczy żel myjacy do twarzy. Brzoskwinia i mleczko migdałowe.

aqua, tea-lauryl sulfate, lauramidopropyl betaine, sodium citrate, citric acid, imidazolidinyl urea, polysorbate 20, benozic acid, disodium edta, peg-150 distearate, parfum, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus persica extract, alcohol denat., phenoxyethanol, prunus amygdalus dulcis extract, helianthus annuus seed extract, melia azadirachta seed extract,vitis vinifera seed extract, methylparabazen, diazolidinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, CI 15510, CI 47005, limonene
Ja bym uważała z tym żelem. Nie jestem w stanie ocenić pozostałych składników, ale już na początku składu jest paskudny konserwant imidazolinyl urea. Na dodatek jednocześnie występuje drugi diazolidinyl urea. Oba to bodajże pochodne formaldehydu. I jeszcze ten alkohol Czy on Cię nie podrażnia?
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 14:06   #536
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Clarins Truly Matte Pore Minimizing Serum 30ml/1oz

Długi skład, trochę naszpikowany, obawiam się Polyacrylamidu, ale co jeszcze? Proszę o pomoc - szukam czegoś na okres letni pod makijaż co zmniejszy widoczność porów.

Water, Alcohol, PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Parfum/Fragrance, Carbomer, Sodium Hydroxide, Polyacrylamide, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lamium Album Flower Extract, Palmitoyl Proline, C13-14 Isoparaffin, Disodium EDTA, Pyridoxine HCL, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Epilobium Fleischeri Extract -Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Laureth-7, Codium Tomentosum Extract, Palmitic Acid, Zinc Gluconate, Phenoxyethanol, Lantana Camara Leaf Extract, Tilia Cordata Wood Extract, Biosaccharide Gum-4, Lapsana Communis Extract, Chrysin, Potassium Sorbate -Camellia Sinensis Leaf Extract, BHT, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

Z góry bardzo dziękuję.
Asiu,slusznie zauwazylas ze poliakrylamid jest za wysoko w skladzie(swoja droga co za pechozol bo bardzo lubie Clarinsa)zaraz za nim kwas salicylowy i mieszanka polimerow oraz ich pochodnych; do tego bardzo wysoko dolozony skladnik zapachowy-lekkie nieporozumienie,by to dawac tak wysoko

Sama ocen czy warto bo moim zdaniem nie bardzo.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 14:10   #537
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Avon Naturals, Odzywczy żel myjacy do twarzy. Brzoskwinia i mleczko migdałowe.

aqua, tea-lauryl sulfate, lauramidopropyl betaine, sodium citrate, citric acid, imidazolidinyl urea, polysorbate 20, benozic acid, disodium edta, peg-150 distearate, parfum, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus persica extract, alcohol denat., phenoxyethanol, prunus amygdalus dulcis extract, helianthus annuus seed extract, melia azadirachta seed extract,vitis vinifera seed extract, methylparabazen, diazolidinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, CI 15510, CI 47005, limonene

dodam, że jestem na biochemii od niedawna, to mój pierwszy post, wiedza na razie nikła, ale zaczynam się przyglądac swojej kosmetyczce tego zelu uzywam podczas czestych wyjazdow, bo ma niwielka pojemnosc 125 ml i jest niedrogi, nie ma w nim SLS wiec mam nikla nadzieje, ze nie musze sie go pozbywac ale czekam na analizę
Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Ja bym uważała z tym żelem. Nie jestem w stanie ocenić pozostałych składników, ale już na początku składu jest paskudny konserwant imidazolinyl urea. Na dodatek jednocześnie występuje drugi diazolidinyl urea. Oba to bodajże pochodne formaldehydu. I jeszcze ten alkohol Czy on Cię nie podrażnia?
Azure ma racje,zel jest bardzo bardzo sredni,drazniace konserwanty i skladnik zapachowy w samej czolowce skladu,nie rokuje to zbyt dobrze-coz z tego,ze fajne wyciagi skoro jest ich pewnie jak na lekarstwo i znajduja sie w drugiej czesci skladu.

Jestem na nie,zel moze zrobic wiecej zlego niz dobrego

************************* ************************* ***************

W miare mozliwosci bede analizowala poprzednie posty choc nie obiecuje,ze bedzie to szybkie tempo
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-06-01 o 15:06
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:59   #538
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
za kazdym razem kiedy się posmaruję tym masłem, zaczyna się rolować-i nie wiem, czy to ono(bo na dłoni pięknie się wchłania i nie ma tego efektu) czy to skóra czy to masło ma w sobie coś złuszczającego? podejrzewam o to wytłuszczony składnik

Avon Bronze, kojące masło do ciała po opalaniu

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Ethylhexyl Isononanoate, Ethylhexyl Palmitate, Petrolatum,Sucrose Cocoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Theobroma Cacao Seed Butter, Disodium Edta, Glycine Soja Sterols, Parfum, Daucus Carota Oil, Butyrospermum Parkii Butter Extract, Aloe Barbadensis Gel, Oryzanol, Panthenol, Sodium Ascorbate, Tocopherol, Urea, Sodium Pca, Phytol, Crataegus Monogina Fruit Extract.
to,co wyboldowalas to ester cukru-emulgator,dodatkowo ma funkcje lagodzace

to,co widze to duza mieszanka konkretnych emolientow i to moze byc pewien problem jezeli chodzi o rolowanie sie kosmetyku,nie widze tutaj nic zluszczajacego
Zalozenie producenta to nawilzenie i natluszczenie skory po opalaniu wiec co za tym idzie po czesci bedzie sie sprawdzac poniewaz zostaly tutaj uzyte tresciwe emolienty,ktore bede dobrze sie z tego wywiazywac ale nie kazda skora bedzie idealnie wchlaniac taka kombinacje i pewnie dlatego roluje sie na ciele,skora dloni mimo wszystko ma nieco inne wymagania i duzo zalezy od kondycji skory

Ogolnie nie jest zly
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 17:19   #539
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxana, dzięki za odpowiedź będę tego masła używać w razie mocnego wysuszenia widocznie moja skóra nie potrzebuje aż tak intensywnej pielęgnacji
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 17:34   #540
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Lightbulb Filtry Isis Pharma UVEBLOCK

Hej

Mam nadzieje ze nie popełniam błędu zakladajac nowy watek, ale na wizazu znalzłam tylko jeden watek dotyczacy tych filtórow i to sprzed 2 lat -podaje link
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=uveblock


Poniewaz złasiłam sie na zakup w superpharm gdzie zakup 2 filtrów byl w cenie jednego, zaczynam sie zastanawiac czy nie kupilam kota w worku i nie bede teraz tego gorzko zalowac...

Sklady zakupionych przeze mnie filtrów są inne od tych starszych dlatego chciałam prosic o pomjoc w rozszyfrowaniu składu i ocenie tych 2 kosmetykow, bede bardzo wdzieczna bo w KWC równiez nie ma nnic na ten temat

Pierwszy to

UVEBLOCK 80 Tined Cream, określony jako Mineral Sunscreen

Skład: AQUA(WATER), ZINC OXIDE/TRIETHOXYCAPRYLYSILANE, ETHYLHEXYL METOXYCINNAMATE, TITANIUM DIOXIDE/ALUMINIUM HYDROXIDE/ IRON OXIDES, HYDROGENATED DIDECENE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CETYL ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE/DIMETHICONE 4-METYLBENZYLIDENE CAMPHOR, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN CYCLOMETHICONE, GLYCERYL DIBEHENATE, CETETH-20, PEG-75 STERATE, DIAZOLIDINYL UREA, STEARETH-20, XANTHAN GUM, GLYCERYL BEHENATE, IRON OXIDE, DIMETHICONOL METHYLPARABEN, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLPARABEN, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE

Moje pytanie brzmi czy ten filtr jest wogóle czegos wart jako filtr? i czy ma duzo składników które mogą zapychać tłusta podatna zapychanie cere?

p.s. skład drugiego podam poxniej jak znajde jego opis na necie ten przepisałam z opakowania ale czy gdzies sie nei pomyliłam to nie wiem oby nie

Pozdrawiam
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.