kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 17:09   #1
mama122011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7

kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic


Witam Dziewczyny zwłaszcza te ze Szczecina i okolic,
mam termin na koniec listopada. Z powodu rozmaitych zawirowań w życiu rodzinnym przez 6 miesięcy nie potrafiłam skupić się na przygotowaniach do przyjścia na świat mojego maluszka a czas minął i już nie wróci. Teraz gdy los powoli odpuścił i zaczął się do mnie z powrotem uśmiechać chciałabym nadrobić stracony czas. Mam kilka pytań do wszystkich mam ze Szczecina i proszę o odpowiedź oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami na temat ciąży i porodu.

Po pierwsze szkoła rodzenia.

Warto chodzić czy nie? Czy możecie polecić jakąś szkołę w Szczecinie? Wiem, że dla mnie trochę późno (szukałam i wszystkie zorganizowane szkoły albo rozpoczęły już spotkania albo je rozpoczną w terminach dla mnie za odległych) ale może informacje przydadzą się innym więc proszę piszcie. A może, któraś z Was chodziła na zajęcia indywidualnie. Jeżeli tak czy może dać namiar na położną organizującą takie spotkania i podać ich koszt.
Po drugie poród.

Gdzie rodziłyście bądź zamierzacie rodzić? Ja wstępnie wybrałam porodówkę w Policach. Mój lekarz tam nie pracuje i się tak zastanawiam czy z tego powodu mogą mi robić trudności gdy się tam pojawię jak przyjdzie "dzień zero"? Czy mogę i czy powinnam wybrać się do szpitala wcześniej aby zobaczyć oddział? Czytałam na jakimś forum, że niektóre szpitale dają jakieś swoje kaftaniki itd. Czy możecie napisać jak pod tym względem jest na porodówce w Policach. Co przygotować na wyprawkę do szpitala?
Po trzecie wózek.

Na co zwracacie uwagę? Ja po wizytach w hurtowniach wiem, że nic nie wiem. Dla mnie do tej pory liczyła się przede wszystkim kolorystyka wózka. Chciałam wózek w jednolitym kolorze (brąz, szary lub ciemno niebieski), niestety taka kolorystyka jest na wózkach z wyższej półki. Te tańsze to kolorowy misz-masz. Jestem zawiedziona. Aktualnie najwięcej wózków posiada mniejsze zwrotne kółka z przodu i większe z tyłu. Taki też znalazł się na moim celowniku ale pewna sprzedawczyni zwróciła mi uwagę, że zimą będzie ciężko jeździć i poleca wózek z czterema dużymi kółkami. Macie jakieś doświadczenia w tej materii?
Po czwarte ciuszki.

Gdzie wg Was są najfajniejsze ciuszki dla maluszków w Szczecinie? Mam na myśli dobrą jakość i duży wybór.


Będę wdzięczna za każdą informacje.
mama122011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 06:21   #2
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

O Policach słyszałam wiele dobrego ale sama tam nie rodziłam. Wybrałam Pomorzany bo miały też dobrą opinię ale nie sprostały moim oczekiwaniom. Nie było źle ale na ostatnią chwilę szukano mojej dokumentacji z tego samego oddziału, z patologii ciąży (bo powinnam mieć na wejściu CC), chociaż upewniałam się dobre 2 tygodnie wcześniej u ordynatora, że to co mam ze sobą wystarczy. Miałam wypisy wydane mi przez panią z tego samego piętra na którym rodziłam. Czyli w sumie "dzięki" dziwnym decyzjom lekarza, podjętym nie wiem na jakiej podstawie, niepotrzebnie męczyłam się kilka godzin, kiedy oni "szukali" pilnie pozostałej dokumentacji, koniec końców i tak robiąc CC.

Opieka nawet ok, choć oczekiwałabym więcej pomocy na 2 dzień po CC, w miarę normalnie mogłam wstać na 3 dzień, dobrze chodziłam dopiero w dniu wypisu.

Tak, odwiedzałam oddział przed porodem, ale było to średnio użyteczne, i tak wzięłam ze sobą swoje ubranka, chusteczki, pieluchy, dosłownie wszystko.

Co do wózków najwazniejsze są pompowane koła, przeczytasz to w każdym poście. Ja miałam pompowaną trójkółkę, świetny wózek, do dziś go wspominam.

Co do ciuchów kupowałam wyprawkę w lumpeksach, maluch zużywa po prostu tony malutkich ubranek i trzeba je często wymieniać. Miałam mnóstwo przydatnych pajaców i body, kupionych w super stanie, bardzo ładnych, nie wyglądajacych na używane. Dopiero kiedy młoda miała z 8 czy 9 msc zaczęłam kupować coś w sklepach i teraz mamy ok. 70% ubrań ze sklepów i 30 z lumpów. Oczywiście bielizna i rajty nowe.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:03   #3
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

jesli chodzi o szkole rodzenia chodzilam do pomorzanki, ale tylko dlatego bo szpital wymagal ode mnie swistka zebym mogla rodzic rodzinnie :/ a zabralam sie za to pozno bo cos kolo 32 tc wiec chodzilam na zajecia w trybie przyspieszonym czyli niby to co najwazniejsze. koszt za same zajecia to bylo chyba 40 albo 60 zl, nie pamietam niestety dokladnie. jak dla mnie nic mi sie z tego nie przydalo. tzn podczas porodu dzialalam instynktownie oddychalam po swojemu praktycznie cala pierwsza faze porodu dyszalam jak parowoz z zamknietymi oczami ale to dlatego bo bardzooo pomagalo usmiezyc bol. tak wiec jesli szpital nie wymaga, nie ma sensu chodzic, chyba ze przez to sama poczujesz sie bezpieczniej majac jakas tam wiedze o porodzie.

co do szpitala to nie pomoge bo sama rodzilam w kołobrzegu i bylam meeeega zadowolona, no ale tamten szpital dlatego bo stamtad pochodze i mamusia byla na miejscu zeby pomoc przez pierwsze dwa tygodnie chociaz tak na dobra sprawe, w niczym nie byla mi potrzebna ale police maja dobre opinie i z tego co wiem, dziewczyny ktore tam rodzily sa zadowolone, no i napewno warto zobaczyc porodowke wczesniej chocby po to by nie bylo zaskoczenia co jak gdzie

wozek... ja mialam trokolowca na pompowanych kolach i za nic nie zmienilabym na inny. dokladnie quinny speedi sx, ale kupowalam uzywany za polowe ceny w stanie idealnym. wybierajac wozek bierz pod uwage zwrotnosc, wage, amortyzacje i oczywiscie latwosc czyszczenia materialu. polecam wejsc na allegro, wpisac maksymalna kwote ktora chcesz wydac i ogladac, jak sie cos spodoba, poczytac opinie i wybrac sie do hurtowni moze uda sie zobaczyc na zywo, polecam Oleńke, tam jest masa wózków. w bobolandzie tez jest sporo.

ubranka, ja kupowalam w ciuchaczach, ale nie w szcz bo tu takiego super nie znalazlam a zalezalo mi na tym zeby te uzywane ciuszki nie wygladaly jak zaplamione szmaty. pomoglo tez allegro tam kupilam mase rzeczy. a jesli chodzi o nowe ciuszki to glownie H&M i 5-10-15. w hurtowniach wydawalo mi sie drogo i nie powalalo mnie wzornictwo nakupowalam duzo ciuszkow, ale moja corka nosila je dlugo bo szczuplak z niej wiec wyrastac z malych ciuszkow zaczela dopiero majac 6 miesiecy. teraz ma 13 miesiecy i dopiero wchodzi na rozmia 74.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 18:43   #4
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

Ja jeszcze nie rodziłam (termin mam na luty 2012) ale jak na tę chwilę myślę o porodówce w Zdrojach, czekam na jakieś opinie dziewczyn, które już tam rodziły Tam trzeba pokazać jakieś zaświadczenie o uczestnictwie w szkole rodzenia żeby mieć poród rodzinny?

Co do wózka to rozglądamy się z mężem za dużą gondolą, pompowanymi, skrętnymi kołami i w miarę dobrą ceną, może z Polaka?

Ubranka - kupiłam już kilka w Bobolandzie na Słonecznym, dużo dostałam już od szwagierki.
szana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 19:42   #5
mama122011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

Dziewczyny dzięki za każdy post.

Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
trzeba pokazać jakieś zaświadczenie o uczestnictwie w szkole rodzenia żeby mieć poród rodzinny?
?? A wie może któraś z Was jak pod względem porodu rodzinnego jest w Policach? Czy potrzebne jest zaświadczenie o uczestnictwie w szkole rodzenia??
mama122011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:25   #6
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

Rodzilam na pomorzanach bylo ok ;-) Pan ordynator jest bardzo fajny ;-)
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 08:43   #7
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

może jeszcze ktoś by coś napisał, podzielił się doświadczeniem czym wiadomościami
szana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-29, 19:13   #8
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

Cytat:
Napisane przez mama122011 Pokaż wiadomość
Po pierwsze szkoła rodzenia.[/B]
Warto chodzić czy nie? Czy możecie polecić jakąś szkołę w Szczecinie?
Po drugie poród.

Gdzie rodziłyście bądź zamierzacie rodzić?
Po trzecie wózek.

Na co zwracacie uwagę?
Po czwarte ciuszki.

Gdzie wg Was są najfajniejsze ciuszki dla maluszków w Szczecinie? Mam na myśli dobrą jakość i duży wybór.


Będę wdzięczna za każdą informacje.
Stary wątek, ale postanowiłam, ze go odświeżę

Szkoła rodzenia- polecam na ul.Monte Cassino u pani Kasi bezpłatna szkoła rodzenia gdzie położna naprawdę dba o to żeby wyszkolić przyszłych rodziców w cyklu wychodzi około 10 spotkań 1-1,5 godzinnych. Nawet herbatka i inne napoje czekają dostaliśmy dużo próbek, gratisów. Mnóstwo wiedzy ale też wsparcia. Na drugi dzień po wyjściu ze szpitala p.Kasia odwiedza maluszka i łacznie jest to 6 razy za darmo!!!

Szpital Zdroje lub Police najnowocześniejsze szpitale. Rodzenie w dowolnej pozycji, dużo miejsca na porodówce ( w pokoikach). Moim zdaniem najlepiej wcześniej przejechać się na obie porodówki i samemu stwierdzić gdzie chce się urodzić. Oswoić się z tym miejscem. Ja po takiej wycieczce wybrałam Zdroje- jak weszłam na porodówkę to od razu poczułam ,,tu chcę rodzić" i w swoim czasie wróciłam

Wózki, ja mam używany x-landera i sprawdza się b.dobrze. Gdybym miała kupować to wolałabym używany z tzw.wyższej półki niż nowy ale gorszy. Widziałam ogłoszenia na infoludku x-landery 3 w 1 za około 500 zł, więc można kupić fajny wózek i tanio a dobre wózki tak szybko sie nie niszczą

Ciuszki ja kupuję w sh mozna znaleźć cudeńka i zapłacić grosze. Noworodki, niemowlaczki tak szybko rosną, że nie zdążą zniszczyć ubranek, a druga zaleta jest taka że skoro wyladowały w sh, były używane, wiele razy prane i nadal wyglądają ładnie to są z dobrej jakosci bawełny
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:53   #9
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: kilka pytań do młodych mam ze szczecina i okolic

Również odświeżę temat.

1. szkoła rodzenia najlepsza w województwie to chyba szkoła rodzenia w Centrum Edukacji Okołoporodowej http://www.szkolarodzenia-ceo.pl.
Małe grupy miła atmosfera dzięki temu bez skrępowania można zadawać wszystkie pytania. Ważne też to że zajęcia prowadzone sa przez wszystkich specjalistów tzn. jest tam zarówno położna, pani od laktacji, doula i edukatorka okołoporodowa. Fajnie że poza typowo medycznymi i technicznymi umiejętnościami jest też mowa o uczuciach i emocjach związanych z macierzyństwem i porodem. To co mi się też podobało to zajęcie już po porodzie chyba 1 z zajęć miało akurat taki termin aby spotkać sie już po porodzie a jak wiadomo wtedy dopiero pojawiają się pytania i to całe mnóstwo.
Więc tą szkołę polecam jak najbardziej.

2 Ja rodziłam w Policach i też mogę z czystym sumieniem polecić ale Zdroje też są bardzo dobre ja do Polic miałam po prostu bliżej i znałam lepiej ten szpital więc tam czułam się swobodniej. Ale fakt przed porodem najlepiej odwiedzić porodówkę aby później wiedzieć gdzie się kierować jak już akcja się zacznie :P

3 Ja tez polecam x landera ja miałam inny wózek i żałowałam później bo moje wszystkie koleżanki miały x landery to są chyba jednak najlepsze wózki ze średniej klasy.

4. Ja ciuszki kupuję często w smyku przez internet ale na promocjach czasem sa nawet o 70% przecenione tak samo robię w c&A.
Dobre ciuszki są też w lidlu i w tesco tzn dobre jakościowo i w miarę tanie.
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 10:53:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.