wakacje biochemiczki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 17:41   #1
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67

wakacje biochemiczki :)


Dziewczęta!
A co biochemiczki biorą na wakacje. Ja w tym roku wybieram się do Tunezji i mam wielki problem z doborem kosmetyków bo gdybym chciała wziąć wszystkie swoje mazidła musiałabym brać dodatkową walizkę
Niestety cera nie ma wakacji, a zostawienie jej samej sobie na dwa tygodnie grozi katastrofą
Z pewnością filtry są mi niezbędne, ale co jeszcze?
W ogóle nie wiem jak wytrzymam bez makijażu (wiadomo, problemowa cera-jest co ukrywać)
Znacie jakieś kosmetyki np 3w1 które mi nie spowodują wysypu, a zajmą mniej miejsca niż przenośna lodówka ze specyfikami z BU?
pozdrawiam!
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 21:32   #2
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Ja dziś kupiłam sobie w prezencie taki ochraniacz na butelki dla dzieci - mam nadzieję że uda mi się przewieźć w tym mazidła które muszą stać w lodówce. Może to przesada - kwestia kilku godzin podróży, na miejscu będzie lodówka - ale wolę nie ryzykować.
Z rzeczy własnoręcznie robionych zabieram olejek do mycia twarzy, serum z wit C, drugie serum na dzień (pewnie z sylimaryną), jakieś serum nocne/albo olejek/albo to i to. Poza tym zabiorę osobno odlewkę kwasu hialuronowego, jakiś olej (być może po prostu oliwkę hipp) i hydrolat.

Sama nie jadę do ciepłych krajów, ale tam oprócz filtrow zabrałabym na pewno antyoksydanty i coś co ukoi zmaltretowaną słońcem i słoną wodą skórę. Np. pantenol (dlaczego w każdym poście muszę o nim pisać???) który można domieszać do lekkiego kremu (np. humektanu) i ratować się w przypadku uczuleń/podrażnien/poparzeń. To niby dużo flaszeczek - ale one są małe, więc nie powinno być problemu ze spakowaniem.

Poza tym używam drogeryjnych kosmetyków (szampon, odżywka, żel pod prysznic), pewnie zabiorę też balsam do ciała kupny (mam avene apres soleil "dodatek" do filtra - ale to dodatek 200 ml)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 21:55   #3
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Ja na wakacje zabieram raczej gotowce i to, co nie musi koniecznie stać w temperaturze lodówkowej, bo choć jadę do domku, w którym jest lodówka (Bieszczady ), to czułabym się dziwnie, trzymając swoje mikstury razem z jedzeniem innych gości. Nie wiem zresztą, co by na to powiedziała nasza gospodyni - to przedsiębiorcza, charakterna kobitka i czasem robi porządki w lodówce
Mój zestaw wyjazdowy jest mniej więcej taki:
do mycia gotowy żel - zwykle Babydream przelany do jakiejś mniejszej butelki, ale ostatnio zaszalałam i kupiłam kremowy żelik Weledy (mniam!); myję tym i buzię, i ciało, a czasem i włosy, jeśli nie mam jakiejś miniaturki szamponu (teraz akurat mam 10-mililitrowe opakowanie szamponu rozmarynowego Weledy);
do smarowania ciała krem albo mleczko Babydream (w górach muszę się czymś smarować, bo wiatr i słońce bardzo mnie wysuszają);
hydrolaty z Mazideł albo BU, które nie muszą stać w lodówce - biorę je w plastikowej butelce;
na noc serum LEMON z BU; jak będę miała zapotrzebowanie na hydrolaty przed wyjazdem, to zamówię przy okazji i kwas hialuronowy z BU (bezlodówkowy - przetestowane!), jeśli nie, obejdę się bez HA;
olejek na co drugą noc - specjalnie na wyjazdy mam kapsułki różane Weledy; różany krem Weledy na dzień;
mineralny filtr z Biolandera 50+ dla dzieci.
Tyle. Byłoby dużo, gdyby nie to, że jadę samochodem i nocuję przez dwa tygodnie w jednym miejscu. Na wyjazdy samolotowe albo wędrowne redukuję wszystko o połowę (np. biorę tylko jeden krem, którego używam na dzień i na noc) i jeszcze kompresuję to, co zostaje

Maupko, odpoczynek od makijażu własnie może świetnie zrobić Twojej cerze. Pozwól jej na to!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 22:01   #4
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: wakacje biochemiczki :)

O! Kapsułki - świetny pomysł!
Ja jadę do Berlina, gdzie zamierzam spustoszyć wszystkie rossmanny z rzeczy niedostępnych w PL
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 22:07   #5
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: wakacje biochemiczki :)

U mnie to tak, w podróż bez problemu zabieram hydrolaty (wersje konserwowane, takie jak te z mazideł lub Biochemii Urody) tylko, że zabieram je zawsze w opakowaniach plastikowych. Nie trzymam w lodówce, nie ma problemu.
Olejek myjący coś takiego jak ten z BU, także zabieram, nie trzymam w lodówce bez problemu, myję nim zawsze twarz z wodą lub bez, jak nie ma wody to przecieram się obficie hydrolatem.
Zależy na jak długo się jedzie, na 2 tygodnie to olejku myjącego wystarczy mi mało, 50g to i za dużo, one jest dla mnei bardzo wydajny,w zasadzie ze 30g by mi starczyło, wiec lekko.
Hydrolat wziełabym minimum 50g a może jedną 100, w jednej plastikowej buetelczce, wymieszałabym sobie ze 2 rodzaje w jednej butelce i już by zajęło mniej miejsca. Wybrałabym te hydrolaty co od razu ładnie koją skórę. Tak patrzę tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html

Jak bym wzięła oczar to bym wymieszała z zieloną herbatą, a jak lawendę to może z rumiankiem. Te 3 fajnie goją. W zasadzie to tak piszę i myślę o swoim wyjeździe, nie mieszałam jeszcze hydrolatów, bo mogę sobie ustawić na stole butelki, ale na wyjazd na pewno wymieszam do jednej buteleczki, chyba 100ml to bym nie złużyła przez 2 tygodnie. W ciągu dnia ich nie używam, bo bym się bała o filtry.

Na dzień przetarłabym sie hydrolatem, oczar i zielona herbata od razu dadzą trochę antyoksydantów, a potem gdybym miała czas to może nałożyłabym serum, ale obawiam sie, że bym nie miała to wtedy skupiłabym się na filtrach. Filtrów wzięłabym więcej niż 100ml, jeden do buzi i inne do ciała. One nie potrzebują lodówki, byle nie trzymać je na słońcu.
Nie wziełabym serum z witaminą C bo ona się szybko rozkłada.
Wziełabym serum na bazie olejków, takie bez wody, bo takie mogłabym trzymać przez 2 tygodnie bez lodówki. Pasowałoby serum, które ma antyoksydanty i łagodzące oleje coś na wzór Serum Orange z BU. Używałabym je na noc. Wziełabym odlewkę żelu hialuronowego do małej butelki tak z 20g i używałabym na noc. Żel trzymam sobie nie w lodówce i nic mu się nie dzieje, fajny byłby żel z pantenolem jak na BU, bo by od razu koił skórę po słońcu.
Mieszałabym go na noc z jakimś olejkiem.
Serum olejkowe wziełabym jedno do buzi 10ml w malutkiej buteleczce wystarczy spokojnie, pewnie jeszcze zostanie. Wziełabym też olejek do ciała, używałabym po kąpieli na mokrą skórę, uwielbiam tę metodą bo jest szybka. Do ciała jak będę nie za bardzo szastać to mi 100ml wystarczy na 2 tygodnie.
Poza tym sztyft d ust, podstawowe produkty do higieny, czyli już gotowce, jeśli trzeba też brać ze sobą to szampon i żel do ciała w jednym. Do włosów trochę odżywki w sprayu, jakiś gotowiec. I chyba tyle.
Zadnych peelingów, maseczek, kwasów itp, bo bez tego da się żyć na wyjeździe.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 22:19   #6
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
O! Kapsułki - świetny pomysł!
A widzisz, nie bez powodu kusiłam tymi kapsułkami jakiś czas temu

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja jadę do Berlina, gdzie zamierzam spustoszyć wszystkie rossmanny z rzeczy niedostępnych w PL
Zazdroszczę Zdaje się, że kapsułkowanych olejów tam ci dostatek. I nie tylko zresztą

Mrs.Doubtfire, jak Ty to robisz, że 100 ml hydrolatu starcza Ci na 2 tygodnie? Kiedy w zeszłym roku naiwnie wyjechałam na 2 tygodnie z 150 ml hydrolatu, musiałam ratować się Ziają, bo tylko taki tonik był dostępny w tej okolicy, gdzie przebywałam. Zużyłam 150 ml hydrolatu + 200 ml Ziai w czasie 2 tygodni Ja to jestem po prostu hydrolatowy potwór

A z innych niezbędników wakacyjnych i w ogóle letnich - zapomniałam o wodzie termalnej, w moim przypadku Iwostin (znowu płyny ). Małe opakowanko mam zawsze w torebce/plecaku/kieszeni. W ciepłym klimacie też się sprawdziła - koi skórę, no i odświeża oczywiście.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 22:54   #7
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Niezamienna, zrobię przed wyjazdem test, żeby czasem nie wziąć za mało, bo hydrolatu będzie mi bardzo brakować. Odmierzę sobie dokładnie 100ml i będę używać tylko tego jednego przez 2 tygodnie, mam jeszcze sporo czasu, więc zdążę. Dam znać po teście
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 08:19   #8
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: wakacje biochemiczki :)

muszę jeszcze nad tym moim wakacyjnym planem pielęgnacyjnym pomyśleć
Trochę się obawiam, że jako jedyna z towarzystwa zostanę bladolica przy tych moich super wysokich filtrach (wiem, że to blondynizm i pełne średniowiecze tak myśleć bo wiele z Was pisało o tym co znaczy, że filtr jest wysoki, ale wiele też zostało tzw. najbledszymi z samolotu )
Ja lubię być opalona słoneczkiem i już sama nie wiem czy nie zastosować niższego filtra żeby tego tunezyjskiego opalacza nie zmarnować i nie wrócić blada.
Opalam się łatwo, szybko brązowieje, mam oliwkową karnację i raczej nie mam wrażliwej skóry.
Twarz jest już zupełnie inna bajka-niestety...Zaskórniki, grudki, pryszcze i inne ciekawostki na niej goszczą (choć są trzymane w ryzach dzięki WIZAŻOWI )
Co myślicie z tymi filtrami.? Pierwszy raz próbuję nie europejskiego słońca i nie wiem co wybrać.
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 08:24   #9
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Filtruj się, filtruj. Ja mam podobnie jeśli chodzi o opalanie - to znaczy bez slońca jestem bardzo biała, ale opalam się łatwo i na brązowo - i latem zawsze trochę się przyciemniam - mimo smarowania 50+. W Polsce. Myślę więc że na wakacjach, kiedy więcej przebywa się na powietrzu, w dodatku w Tunezji - i tak się opalisz. No i co z tego że będziesz najbledsza z samolotu? Przynajmniej nie będziesz czerwona
Miłego wyjazdu!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 08:30   #10
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Maupko, jeśli jedziesz latem do tropików, to bez filtra ani rusz
Ja nie używam filtrów na co dzień w Polsce, nie opalam się i jestem popisowo blada, ale w takich temperaturach i takim słońcu, jak to, które się czeka, nie ma zmiłuj się... Przynajmniej będziesz miała zdrową skórę - a i tak się trochę opalisz mimo 50+
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 08:51   #11
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: wakacje biochemiczki :)

a ja że tak powiem jestem w d**** z wyjazdem wakacyjnym
ostatnio mam jakiś kryzys biochemiczny
porzuciłam wszystkie mazidła na rzecz euceryny, która tak mnie rozleniwiła że nic innego nie chce mi się nakładać na ryjek

no ale w piątek już jadę na mazury na łódki i właśnie pomyślałąm że oprócz filtrów to ja nic więcej nie mam żałuję że nie zakupiłam wcześniej hialuronu z panthenolem i olejku z BU
- wezmę panthenol - ale mam tylko mazidłowy - czy przetrwa bez lodówki?
- wode termalną i kapsułki z olejem jakimś
- jakie polecacie chusteczki mokre? potrzebuję takich naj naj najdelikatnoiejszych jakie tylko istnieją

Błagam polećcie mi coś jeszcze - coś co można szybko nabyć w aptece lub innym super-pharmie.......
Może humektan pod filtr?

edit: tak myślę że wezmę jeszcze na pewno karitę
i chyba muszę coś mieć do zmywania filtra - cetaphil czy jakiś taki....
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 09:07   #12
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Kesii, polecam chusteczki Babydream - bardzo fajne, delikatne i taniutkie
A do mycia buzi też Babydream albo Hipp.
Kapsułki z olejem z wiesiołka Gala:
http://esentia.pl/Gal_Dermogal_AE_p30628.htm
- do nabycia w sklepach zielarskich.

Udanego wyjazdu!

EDIT: Aha, na wyjazdach sprawdza się też ekspresowe serum z witaminą C, czyli HA+kwas askorbinowy (proszku nie trzeba trzymać w lodówce). Przetestowane!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:20   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Powariowały. Z mazidłami na urlop
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:23   #14
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: wakacje biochemiczki :)

__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:28   #15
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Powariowały. Z mazidłami na urlop
oj droga kuleżanko-wizażanko - cera nie ma urlopu...choć na dwa tygodnie chętnie bym ją wyłączyła i zabrałą jakąś mniej problemową w wersji light hihihi
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:41   #16
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Wróciłam z Portugalii, do której zabrałam olejek myjący z BU serum flavoC na noc, hydrolat oczarowy i cytrynowy (po cytrynowym zaczęły pojawiać się przebarwienia więc nie polecam na słońce) krem regenerujący z BU żel hialuronowy, olejek leśny BU, zwykły Nivea balsam, kremy z filtrami SPF+50 Chanel Precision (świetna ochrona), woda w termalna sprayu (można kupić na miejscu jest tańsza) duże okulary + kapelusz. No i oczywiście balsamy po opalaniu - kupuję na miejscu.
Pamiętajcie nie wolno siedzieć na słońcu - jest tak potwornie silne że nawet nie zauważycie a będziecie spalone. Uwaga na kradzieże - mnie okradli ze wszystkiego łacznie z ubraniami i kosmetykami tak więc przelewajcie, przesypujcie kremy i wszystko w mniejsze opakowania.
Udanego wypoczynku
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:53   #17
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Niezamienna z tymi kapsułkami to w dechę pomysł Sama bym na to nie wpadła, muszę je kupić
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:12   #18
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Ja wzięłam:
olejek do mycia twarzy i ciała samoróbkę
serum Rose z BU
kwas HA z BU wzbogacony panthenolem i alantoiną
olejek posłoneczny
filtry
szampon gotowca
hydrolat i wodę termalną
sztyft do ust
puder sypki
no i oczywiście pastę do zębów
wszystkie mazidła w plastikowych buteleczkach takich jak z BU

Cytat:
Ja dziś kupiłam sobie w prezencie taki ochraniacz na butelki dla dzieci - mam nadzieję że uda mi się przewieźć w tym mazidła które muszą stać w lodówce.
Schaetzchen, trzeba było mówić, u mnie się jeszcze poniewiera
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:12   #19
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: wakacje biochemiczki :)

szukam, szukam i chyba mam zarys
więc tak:
!FILTR LPR anthelios XL-na dzień
!olejek myjący z BU
!woda termalna Avene (znalazłam fajne zestawi mini produktów woda+krem kojący+żel oczyszczający. Na wyjazd odpowiedni-mały i poręczny)
!żel hialuronowy-pod filtr
!kapsułki Dermogal A+E-na noc

do tego filtry do ciała, balsam po opalaniu, chusteczki babydream i chyba mogę zamykać walizkę

maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 11:15   #20
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Powariowały. Z mazidłami na urlop
Prawdziwa mazidłomaniaczka nie rozstaje się ze swoim warsztatem czarownicy
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:57   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Prawdziwa mazidłomaniaczka nie rozstaje się ze swoim warsztatem czarownicy


Och, to ja już się nauczyłam, coby nie ciagnąc za sobą pół łązienki.

- filterek
- micel albo zel micelarny
- krem na noc (niekoniecznie)
- cos na "po opalaniu" - czesto zastepuje mi tez krem na noc
- termalka i tonik.

mam za to butle zmywacza do pazurów i torbe lakierów. Z makijazu jedynie błyszczyk.

Aaaaaaaaaaaa, jeszcze krem plazowy do włosów!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 12:02   #22
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

L_V, ale bierzesz coś do mycia?
Ja do makijażu nie biorę NIC. O ile nie uznacie za makijaż bezbarwnej pomadki ochronnej Zero pudru, lakierów itp. Nie potrzeba mi też na wyjazdach maseczek, peelingów ani odżywek do włosów.
Za to bez olejów ani rusz. Teraz opatentowałam pomysł z kapsułkami, ale mam już za sobą samolotowe wyprawy z butelczyną oleju w bagażu
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:24   #23
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kesii, polecam chusteczki Babydream - bardzo fajne, delikatne i taniutkie
Też polecam te chusteczki - tanie, dobrze nawilżane i nie podrażniają. Lubię też chusteczki Dzidziuś - również niedrogie. Niedawno TŻ przytargał mi takie w pudełku (chyba Pampersy??) i były fenomenalne. Tzn chusteczki, które są tak słabo zwilżone (np. Dada z Biedronki) trą przy demakijażu, natomiast te chusteczki z plastikowego pudełka były mocno wilgotne i demakijaż był przyjemnością. Tylko teraz mam dylemat bo nie wiem jakiej były firmy, a dzidziusia jeszcze nie mam więc jestem nie w temacie.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
EDIT: Aha, na wyjazdach sprawdza się też ekspresowe serum z witaminą C, czyli HA+kwas askorbinowy (proszku nie trzeba trzymać w lodówce). Przetestowane!
niezamienna_juz_na_nicSpisałam już ten prosty "przepis" i spróbuję na sobie. Od roku zabieram się za serum z wit. C i na razie wyszło mi tylko stosowanie kremu z wit C LRP. Domyślam się, że ważne są proporcje - ile kwasu askorbinowego i hialuronowego należy wymieszać w zagłębieniu dłoni?

Cytat:
Napisane przez maupka87 Pokaż wiadomość
muszę jeszcze nad tym moim wakacyjnym planem pielęgnacyjnym pomyśleć
Trochę się obawiam, że jako jedyna z towarzystwa zostanę bladolica przy tych moich super wysokich filtrach (wiem, że to blondynizm i pełne średniowiecze tak myśleć bo wiele z Was pisało o tym co znaczy, że filtr jest wysoki, ale wiele też zostało tzw. najbledszymi z samolotu )
Ja lubię być opalona słoneczkiem i już sama nie wiem czy nie zastosować niższego filtra żeby tego tunezyjskiego opalacza nie zmarnować i nie wrócić blada.
Opalam się łatwo, szybko brązowieje, mam oliwkową karnację i raczej nie mam wrażliwej skóry.
Twarz jest już zupełnie inna bajka-niestety...Zaskórniki, grudki, pryszcze i inne ciekawostki na niej goszczą (choć są trzymane w ryzach dzięki WIZAŻOWI )
Co myślicie z tymi filtrami.? Pierwszy raz próbuję nie europejskiego słońca i nie wiem co wybrać.
O nie - na pewno nie wrócisz z wakacji w Tunezji blada:nienie:
W zeszłym roku byłam na wakacjach właśnie w Tunezji, przez pierwszy tydzień filtrowałam ciało Vichy dla dzieci 50+, kiedy się skończył przerzuciłam się na 30 Ambre Solaire Garniera i wróciłam czekoladowa (naturalnie mam biała karnację, jasne włosy i oczy), tylko twarz po Antku LRP i okularach wielkości połowy mojej twarzy i dzięki kapeluszowi z ogromnym rondem pozostała bialutka

I tutaj też kolejny konieczny kosmetyk na wyjeździe dla mnie - samoopalacz. Ciało zawsze opala mi się troszkę, a twarz zawsze chronię dokładniej: kapelusz, okulary. Ponieważ nie maluje się na plaży(oprócz wodoodpornej mascary i błyszczyka) to naprawdę dziwnie wyglądałabym z porcelanowa twarzą i złocistym odwłokiem.

W mojej wakacyjnej kosmetyczce musi się tez znaleźć puder jedwabny dr. Hauschki, bo inaczej dawałabym po oczach błyskiem filtra.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:32   #24
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
niezamienna_juz_na_nicSpisałam już ten prosty "przepis" i spróbuję na sobie. Od roku zabieram się za serum z wit. C i na razie wyszło mi tylko stosowanie kremu z wit C LRP. Domyślam się, że ważne są proporcje - ile kwasu askorbinowego i hialuronowego należy wymieszać w zagłębieniu dłoni?
To zależy, jakie stężenie chcesz uzyskać - np. dla 15% trzeba wymieszać 1 ml HA z 0,15 ml witaminy C (te proporcje są najwygodniejsze, jeśli się ma łyżeczki miarowe z Mazideł );
dla 10% - 1 ml HA + 0,1 C.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:38   #25
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
L_V, ale bierzesz coś do mycia?



No tak - żel p/prysz, szampon i odzywka. Dzioba wodą nie myję - wystarczy mi micel, tonik i termalka.


Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja do makijażu nie biorę NIC. O ile nie uznacie za makijaż bezbarwnej pomadki ochronnej Zero pudru, lakierów itp. Nie potrzeba mi też na wyjazdach maseczek, peelingów ani odżywek do włosów.
bez odzywki do włosów nie wbiję w nie grzebienia. To i tak dla mnie trauma, ze rezygnuje z odzywki w spraju ułatwaijącej rozczesywanie i serum na koncówki i fluidu wygładzającego.
Biorę za to spray od słońca.


A pazury uwielbiam malowac, bardzo mnie to relaksuje i nie podaję nigdzie bez lakieru.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:39   #26
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
I tutaj też kolejny konieczny kosmetyk na wyjeździe dla mnie - samoopalacz. Ciało zawsze opala mi się troszkę, a twarz zawsze chronię dokładniej: kapelusz, okulary. Ponieważ nie maluje się na plaży(oprócz wodoodpornej mascary i błyszczyka) to naprawdę dziwnie wyglądałabym z porcelanowa twarzą i złocistym odwłokiem.
To prawda, tez biorę ze soba samoopalacz
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:59   #27
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: wakacje biochemiczki :)

a`propos samoopalacza: to Wy nie pływacie
odszczepieniec ze mnie jakiś czy co?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:01   #28
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a`propos samoopalacza: to Wy nie pływacie
odszczepieniec ze mnie jakiś czy co?
Smaruję sie wcześniej, nie na plazy. Oczywiście że pływam, a co to przeszkadza?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:28   #29
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Jakoś wydaje mi się że się ściera, no nie wiem.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:31   #30
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: wakacje biochemiczki :)

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Jakoś wydaje mi się że się ściera, no nie wiem.
Nie, jeżeli posmarujesz się poprzedniego dnia wieczorem, to nie ma porblemu. Ja nigdy nie smaruję się samoopalaczem rano, ze względu na smrodek.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.