Oszaleje przez matkę. Serio. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 19:49   #31
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

a rozmawiasz ty czasami z rodzicami ot tak od serca ?

bo cos czuje ze u was te rozmowy sie jednak skupiaja na tym "eee tak, eee nie" i tyle

to bylby problem numer jeden do rozwiazania czyli nawiaza komunikacje

problem dwa - to co zrobila twoja mama to jest co najmniej mocno nienormalne.. tak dziecko swoje wywiezc gdzies tam i zostawic ( pomijam juz sprawe samego prezentu)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:50   #32
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Wow. I potrafisz to ocenić już po 1 sytuacji opisanej przez autorkę?
Oczywiscie, ze nie
Przeciez faktycznie jest nakreslona ta dzisiejsza sytuacja ze spodniami, ktora jak widac przelala czare goryczy, ale autorka wspomina tez o rozmowach ojcem, ktory ja zbywa, o zazdrosci ze strony matki ktora byc moze zauwaza, o braku czasu, pisze ze matce zdarza sie coraz czesciej dziwnie ja traktowac i ze niezbyt potrafi z autorka o tym porozmawiac (fakt, ze moze po prostu nie chce).
Samo stwierdzenie "Mam wrażenie że rodzice są w jakiejś szklance, nie słyszą gdy mówię, zauważają dopiero jak zaczynam pukać." jest dla mnie bardzo niepokojace.
I to ze autorka szukajac kontaktu z rodzicami najwyrazniej nie znajduje go.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:51   #33
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

problem dwa - to co zrobila twoja mama to jest co najmniej mocno nienormalne.. tak dziecko swoje wywiezc gdzies tam i zostawic ( pomijam juz sprawe samego prezentu)
Nie przesadzajmy, autorka wątku nie jest małym dzieckiem.


A odnośnie rozmowy/rozmów z rodzicami to proponuję pokazać im ten wątek. Jeśli rozmowy dotychczasowe nie odnosiły żadnych skutków to może zdadzą sobie powagę z sytuacji, jak zobaczą, że córka ich rodzinne sprawy opisuje w internecie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:56   #34
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze nie
Przeciez faktycznie jest nakreslona ta dzisiejsza sytuacja ze spodniami, ktora jak widac przelala czare goryczy, ale autorka wspomina tez o rozmowach ojcem, ktory ja zbywa, o zazdrosci ze strony matki ktora byc moze zauwaza, o braku czasu, pisze ze matce zdarza sie coraz czesciej dziwnie ja traktowac i ze niezbyt potrafi z autorka o tym porozmawiac (fakt, ze moze po prostu nie chce).
Samo stwierdzenie "Mam wrażenie że rodzice są w jakiejś szklance, nie słyszą gdy mówię, zauważają dopiero jak zaczynam pukać." jest dla mnie bardzo niepokojace.
I to ze autorka szukajac kontaktu z rodzicami najwyrazniej nie znajduje go.
Wciąż uważam, że to za mało, aby tak jednoznacznie oceniać relacje w rodzinie autorki wątku - że niby mama jej czegoś zazdrości, że ma kryzys wieku średniego, że autorka jest niezauważana przez rodziców - i to wszystko już po opisaniu sytuacji z tymi nieszczęsnymi spodniami. Zadałam pytanie czy takie sytuacje zdarzają się częściej, autorka nie odpowiedziała.

Pamiętajmy też, że znamy tylko relacje rapifen. Nie wiemy jak na to zapatruje się jej mama, co doprowadza do takich sytuacji? (Powodów mogą być miliony, a najprościej napisać "co z niej za matka! Zostawiła swoje dziecko na pastwę autobusu mzk!" No daaajcie spokój!).

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-08-28 o 19:58
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:00   #35
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Pamiętajmy też, że znamy tylko relacje rapifen. Nie wiemy jak na to zapatruje się jej mama, co doprowadza do takich sytuacji? (Powodów mogą być miliony, a najprościej napisać "co z niej za matka! Zostawiła swoje dziecko na pastwę autobusu mzk!" No daaajcie spokój!).
Dokładnie.
Bardzo chciałabym wiedzieć, co napisałaby mama o rapifen, gdyby zalogowała się na forum
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:05   #36
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie przesadzajmy, autorka wątku nie jest małym dzieckiem.


A odnośnie rozmowy/rozmów z rodzicami to proponuję pokazać im ten wątek. Jeśli rozmowy dotychczasowe nie odnosiły żadnych skutków to może zdadzą sobie powagę z sytuacji, jak zobaczą, że córka ich rodzinne sprawy opisuje w internecie
a czy rapifen jest pierwsza osoba ktora opisuje tu swoje problemy z rodzina, chlopakiem, przyjaciolka?? na tym chyba polega własnie forum intymne nie podala zadnych danych wiec nie wiem czemu sie czepiasz
Swoja droga jesli te spodnie mialy byc prezentem to zachowanie typu zawiesc corke na bazar, pojsc ogladac kosmetyki dla siebie a potem odjechac samej na spotkanie jest wysoce nietaktowne i egoistyczne. co innego jakby to byly zwykle zakupy ale to podobno mial byc prezent z jakiejs tam okazjii
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:08   #37
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
a czy rapifen jest pierwsza osoba ktora opisuje tu swoje problemy z rodzina, chlopakiem, przyjaciolka?? na tym chyba polega własnie forum intymne
Fakt (jak również na tym, że każdy może powiedzieć, co myśli na dany temat)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 20:14   #38
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

no tak ale jakos nie zauwazylam w pozostalych watkach glosow oburzenia w stylu: ,, jak mozesz obsmarowywac bliska osobe na forum"?
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:16   #39
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Jesteś już dorosła w zasadzie, następnym razem idź na zakupy z koleżanką, mama nie musi Cię za rękę prowadzać.
Ehh, ale nie dysponuje pieniędzmi więc nie mogę iść na zakupy

Cytat:
Może przyjęli koncepcję wychowania bez rozpuszczania, i prawidłowo, moim zdaniem...
Ale dziecko to się wychowuje jak ma rok, a jak ma 18 to już chyba swój rozum ma i droższe spodnie go nie zepsują. Może źle myślę, jak tak to niech mi ktoś wyjaśni. Bo powiem szczerze, po prostu nie rozumiem pewnych spraw i rozkładam ręce...

Cytat:
To chyba nic nadzwyczajnego, że możesz zrobić obiad? no, pomóc w domu wypada
No ale chodzi mi o to, że nie rozumiem czemu raz jestem dzieckiem małym które trzeba wychować a spodnie 50 zł droższe mnie zepsują, a raz mam być odpowiedzialną kobietą której powierzają ważne obowiązki (pomoc w pracy, zajęcie się wnukami) nie mam tych obowiązków za złe, to normalne, ale nie rozumiem czemu jest raz tak, raz inaczej. Jak powinno być w moim wieku?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:23   #40
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ehh, ale nie dysponuje pieniędzmi więc nie mogę iść na zakupy


No ale chodzi mi o to, że nie rozumiem czemu raz jestem dzieckiem małym które trzeba wychować a spodnie 50 zł droższe mnie zepsują, a raz mam być odpowiedzialną kobietą której powierzają ważne obowiązki (pomoc w pracy, zajęcie się wnukami) nie mam tych obowiązków za złe, to normalne, ale nie rozumiem czemu jest raz tak, raz inaczej. Jak powinno być w moim wieku?
No tak, ale możesz chyba powiedzieć, żeby Ci dali te przeznaczone na spodnie pieniądze i z koleżanką pojedziesz je kupić?


Rodzicom powinno się pomagać, bez względu na to, czy kupują spodnie 50 złotych tańsze czy 50 złotych droższe.
Natomiast co do tych wnuków Twoich rodziców, to bez urazy, ale niech sobie rodzice tych dzieci załatwią do nich opiekę lub płacą Tobie za opiekę nad dziećmi, bo Ty nie masz żadnego obowiązku niańczyć czyichś dzieci (nawet, gdy to Twojego rodzeństwa, rozumiem raz kiedyś - można pomóc, ale nie wykorzystywać, bo Ty też masz swoje życie, i nie możesz być uwiązana nie swoimi dziećmi)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:24   #41
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

A moze mama ma wazniejsze sprawy na glowie niz wybieranie spodni z corka . Troche szacunku dla doroslych
A zostawila cie przy rynku bo bylo blisko centrum?
Swoja droga ... dzwiny pomysl na watek
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 20:27   #42
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No, tylko karolinka_be - ona nie jest cały czas taka, jest czasem lekkomyślna, zdarza jej się ale od pewnego czasu jest coraz gorzej... Nie wiem, może ma jakieś problemy o których nie wiem, no ale kurczę ja jej potrafię powiedzieć a ona mi nie.
Słuchaj, moze przechodzi menopauze... moze tak sie objawia u niej... ciezko powiedziec, ale skoro mówisz,ze tak jest od pewnego czasu, to chyba mozliwe..
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:28   #43
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Natomiast co do tych wnuków Twoich rodziców, to bez urazy, ale niech sobie rodzice tych dzieci załatwią do nich opiekę lub płacą Tobie za opiekę nad dziećmi, bo Ty nie masz żadnego obowiązku niańczyć czyichś dzieci (nawet, gdy to Twojego rodzeństwa, rozumiem raz kiedyś - można pomóc, ale nie wykorzystywać, bo Ty też masz swoje życie, i nie możesz być uwiązana nie swoimi dziećmi)
Nie no, za złe tego nie mam, raz na tydzień, na kilka dni to mogę, myślałam że w ich oczach wyglądam jakoś odpowiedzialnie. Skoro można mi powierzyć dwójkę małych dzieci i się nimi zająć, to.. No nie wiem.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:37   #44
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Ja was kompletnie nie rozumiem. Wy naprawde widzicie tylko te spodnie?
Przeciez tu nie chodzi o to ze "o moj boze, mama miala mi kupic spodnie, nie dosc ze kurcze tanie, a ja chce drogie, to mnie zostawila na srodku ulicy, buuu, ratunku!!!"...
Naprawde nie widzicie tu nic wiecej?
Jak chocby ostatnia wypowiedz-wazniejsze sprawy na glowie?
Jejku, to inaczej-wyobrazcie sobie ze umawiacie sie z przyjaciolka na zakupy i mowicie ze zamierzacie kupic spodnie, nie wiecie jakie dokladnie, zeby pomogla i doradzila. Ona umawia sie z wami, po czym zostawia was na srodku centrum i idzie wybierac kosmetyki dla siebie. Potem gdy po parunastu minutach ja odnajdujecie to oswiadcza, ze leci, bo sie z kims innym jednak umowila...
Jak byscie sie poczuly?
A to cos wiecj, to mama ktora obiecala corce zrobic prezent, w dodatku autorka pisala na poczatku, ze u niej nie dostaje sie spodni ot tak po prostu, tylko na prezent wlasnie-tym bardziej dlugo na to czekala, cieszyla sie...
Jak mozna napisac "moze mama miala wazniejsze sprawy"? Troche szacunku? Gdzie tu byl szacunek dla rapifen?
Spodnie to tylko podloze, mi sie wydaje ze ogolne relacje nie sa najlepsze, staram sie pomoc, spytac czy ona moze z mama porozmawiac, jesli nie-szukac innego rozwiazania.
A nie oceniac czy temat topica jest wazny czy nie
Poza tym-stosunek jej mamy do problemu? Zapewne skrajnie rozny, ale to nie ona szuka pomocy, tylko sama autorka. Chce cos z tym zrobic, byc moze jakos poprawic te nie najlepsze stosunki miedzy nimi.
I nie uwazam tego za obsmarowywanie rodziny.
Milion jest watkow, gdzie kazdy opisuje swoje intymne sytuacje (stad chyba nazwa podforum!) i tylko tego sie doczepiacie...
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:42   #45
berata
Raczkowanie
 
Avatar berata
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Przyjemnie Ci teraz czytać TAKIE komentarze pod adresem Twojej mamy?
Czuję się wywołana do odpowiedzi.

Zauważ, że nieprzyjemnie to dziewczynie było po tym jak potraktowała ją jej mama. I to chyba ważniejsza kwestia. Intymne na tym się opiera - piszesz co Ci na duszy leży czując taką potrzebę. Z tego co czytam, to posty broniące mamę są w kontekście wyluzuj, to tylko spodnie, a Ty już donosisz na forum. Halo, tu nie chodzi o te głupie spodnie, co zresztą rapifen napisała. Z tego co wyczytałam, autorce zależało na odrobinie uwagi, poświęceniu jej trochę czasu /to chyba nic dziwnego, że rodzice poświęcają go swoim dzieciom???? wg mnie to ich obowiązek/. Czasu, który jakby nie było mama autorce niejako obiecała, a koniec końców olała jej potrzeby.
__________________

berata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:46   #46
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Przykra sytuacja, jednak mnie czasem też dotykają podobne problemy z rodzicami, np. pojechaliśmy z TŻ'tem, mama i tatą do miasta, gdzie wynajmujemy mieszkanie studentom, mama chciala isc na cmentarz, gdzie lezy moja prababka i jej piewszy mąż. Ten drugi grub rozlecial sie i musieli go naprawiać. Umówilismy sie tak, ze po obiedzie pospacerujemy z chlopakiem po miescie, a oni w tym czasie posprzataja na grobie mojej prababci, pozniej przyjada po nas i zabiora do centrum handlowego, mniej wiecej za godzine, po czym pojada naprawiac ten rozlatujacy sie nagrobek. Po półtorej godziny dzwonie po mame i pytam gdzie są, a ona, ze dopiero weszli na cmentarz, bo wieńce im w aucie uschly i pojechali po nowe. Przyjada nie wiadomo kiedy bo jeszcze drugi cmentarz... Wściekłam sie!!! przeciez nie tak sie umawialismy. Mama zasugerowała, zebysmy sami poszli do tego centrum! Ok, moze znam miasto jako tako, ale nie wiedzialam jak trafic do tego centrum, jest nowootwarte, jak bylam ostatnio to minely 2 lata, gdyz tamtym razem wzieli moja siostre w trakcie roku szkolnego, pojechali remontowac mieszkanie, bo zostalismy zalani. Po jakiś 45 min. ojciec po nas przyjechal i zawiózł nas, ale bylam zła jeszcze przez 2 godziny! Przeszlo mi teraz i smieje sie z siebie, bo centrum bylo 10-15 min. drogi od miejsca gdzie spacerowaliśmy, ale wiem jak to jest, gdy rodzcie cos ci obiecaja, a pozniej robia numery!
Ja bym olała i czekała na nastepne "wybryki", a pozniej pogadala z nimi szczerze! Powodzenia Życze
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:46   #47
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Nie dziwie autorce watku, dodatkowo mi by serce peklo z zalu, jakby mama kupowala sobie drogie ciuchy, a mi dala 70zl i kazala polowac na bazarku. Niby czemu to ma sluzyc, skoro budzi wlasciwie tylko rozgoryczenie? Co innego, jezeli w rodzinie nie ma pieniedzy na drozsze ubrania, ale chyba spodnie z orsaya za 130 zl nie zbawilyby tej rodziny, a na rynku ciezko znalezc cos odpowiedniego, bez cekinow, przetarc, nadrukow. Tak sie czepiacie, jakbyscie nigdy 18lat nie mialy.
Koncepcja "wychowania bez rozpuszczania" tez w dzisiejszych czasach, gdy sa ogromne mozliwosci wyboru i konsumpcji, wcale taka sluszna nie jest, bo u niektorych tylko wzbudza pragnienie posiadaia rzeczy za wszelka cene. Nie dziwmy sie, ze dzisiejszy nastolatek chce czegos lepszego niz spodnie z rynku, gdy wszyscy rowiesnicy chodza w levisach czy chociazby z Reserved. W skrajnych przypadkach dziewczyny oddaja sie za pieniadze, zeby miec te firmowe ciuchy, a ktos tu pisze o "wychowaniu w skromnoci". Wiem, ze autorka watku nie ma az takiego parcia na metke, ale mimo wszystko uwazam podejscie matki za przegiecie.
Mama generalnie zachowala sie nie fair, juz nie wspominajac o tym zostawieniu jej i spotkaniu z przyjaciolka.
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:55   #48
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Nie, ja nie widze tu zadnych spodni ale to ze w kazdym zdarzeniu, wypowiedzi, watku sa dwie strony ... a my widzimy jedynie ta jedna, "niby" pokrzywdzona .
Wiec ocena tez jest subiektywna .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:02   #49
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To, że rodziców stać finansowo na kupowanie ubrań w droższych sklepach nie znaczy jeszcze, że muszą dziecku fundować te droższe ciuchy. Może przyjęli koncepcję wychowania bez rozpuszczania, i prawidłowo, moim zdaniem...

To chyba nic nadzwyczajnego, że możesz zrobić obiad? no, pomóc w domu wypada

Jesteś już dorosła w zasadzie, następnym razem idź na zakupy z koleżanką, mama nie musi Cię za rękę prowadzać.


btw
mówisz, że rodzice dziwnie się zachowują, a zwłaszcza mama... no, dla mnie dziwne jest obsmarowywanie rodziców na forum publicznym z tak błahego powodu


Przyjemnie Ci teraz czytać TAKIE komentarze pod adresem Twojej mamy?



Weź sie skup, nie widzisz co czytasz, mama sama zaproponowala zakupy wiec nie najeżdzaj teraz na dziewczyne, ze chodzi z mamusia za raczke! A i to wcale nie błahy powód, bo wiele dziewcząt zmaga się z chimerami swoich rodziców i chce sie chociażby wygadac komuś, wiec nie udawaj wielkiej paniusi i dorosłej, tylko staraj sie zrozumiec młodszą koleżanke!
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 21:03   #50
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Przykra sytuacja, jednak mnie czasem też dotykają podobne problemy z rodzicami, np. pojechaliśmy z TŻ'tem, mama i tatą do miasta, gdzie wynajmujemy mieszkanie studentom, mama chciala isc na cmentarz, gdzie lezy moja prababka i jej piewszy mąż. Ten drugi grub rozlecial sie i musieli go naprawiać. Umówilismy sie tak, ze po obiedzie pospacerujemy z chlopakiem po miescie, a oni w tym czasie posprzataja na grobie mojej prababci, pozniej przyjada po nas i zabiora do centrum handlowego, mniej wiecej za godzine, po czym pojada naprawiac ten rozlatujacy sie nagrobek. Po półtorej godziny dzwonie po mame i pytam gdzie są, a ona, ze dopiero weszli na cmentarz, bo wieńce im w aucie uschly i pojechali po nowe. Przyjada nie wiadomo kiedy bo jeszcze drugi cmentarz... Wściekłam sie!!! przeciez nie tak sie umawialismy. Mama zasugerowała, zebysmy sami poszli do tego centrum! Ok, moze znam miasto jako tako, ale nie wiedzialam jak trafic do tego centrum, jest nowootwarte, jak bylam ostatnio to minely 2 lata, gdyz tamtym razem wzieli moja siostre w trakcie roku szkolnego, pojechali remontowac mieszkanie, bo zostalismy zalani. Po jakiś 45 min. ojciec po nas przyjechal i zawiózł nas, ale bylam zła jeszcze przez 2 godziny! Przeszlo mi teraz i smieje sie z siebie, bo centrum bylo 10-15 min. drogi od miejsca gdzie spacerowaliśmy, ale wiem jak to jest, gdy rodzcie cos ci obiecaja, a pozniej robia numery!
Ja bym olała i czekała na nastepne "wybryki", a pozniej pogadala z nimi szczerze! Powodzenia Życze
A nie można się było kogoś zapytać, gdzie to centrum handlowe?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:03   #51
berata
Raczkowanie
 
Avatar berata
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Nie, ja nie widze tu zadnych spodni ale to ze w kazdym zdarzeniu, wypowiedzi, watku sa dwie strony ... a my widzimy jedynie ta jedna, "niby" pokrzywdzona .
Wiec ocena tez jest subiektywna .
Czyli jak w zdecydowanej większości przypadków. Idąc tym tropem kobietom, które wykryły zdradę TŻtów powinno się sugerować, że może nie nazbyt miłe były tego dnia. Tu jest konkretna sytuacja do której się odnosimy.
__________________

berata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:09   #52
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez berata Pokaż wiadomość
Czyli jak w zdecydowanej większości przypadków. Idąc tym tropem kobietom, które wykryły zdradę TŻtów powinno się sugerować, że może nie nazbyt miłe były tego dnia. Tu jest konkretna sytuacja do której się odnosimy.
O wlasnie sama sobie odpowiedzialas na wlasne pytanie. Rozmawiamy o "tym" watku
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:09   #53
KubekCzekolady
Raczkowanie
 
Avatar KubekCzekolady
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 33
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Zauważam ze niektóre z was dorabiają własną historie do tego co napisała autorka. Chodzi mi o to ze piszecie , że nie każdy musi mieć firmowe rzeczy,ze wychowanie w skromności musi być czy ze autorka powinna pomagać rodzicom.
Tylko że autorka pomaga, sama zaznacza ze nie musi mieć firmowych rzeczy bolą ją niektóre zachowania rodziców.
Jestem zdania ze twoja mama bardzo nie fair zachowała sie z tymi spodniami. Bądz co bądz miałyście wybierac razem prezent dla ciebie a mama zostawiła Cie samą wogóle olewajac spotkanie. co wiecej obiecanego prezentu też nie ma, bo tata także Cię zbył.
Najbardziej bolało by mnie to ze ona sama była dla siebie ważniejsza niż córka i to co jej obiecała. Poza tym skoro mama uważa ze tamta sytuacja była dodatkowo winą autorki to coś jest nie tak.
Cierpliwości. Jeśli bedzie tak dalej zawsze zostają ci studia w innym mieście czy odseparowanie się od rodziców.
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.


Miejsce na twoją reklamę
KubekCzekolady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:10   #54
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Nie pomyślałaś o tym, że jeżeli rodzic kupuje dziecku drogie ciuchy, gadżety, sprzęty etc. bo po prostu go na to stać, to nie uczy go szacunku do zarobionego pieniądza, a jedynie tego, że wszystko tak łatwo dostać i praktycznie w ogóle nie trzeba się starać, bo przecież mama i tata dadzą...
Mama i tata uczą dzieci swoim zachowaniem. Jeżeli sami kupują w drogich markowych sklepach (na przykładzie autorki wątku) a dzieci wysyłają na bazarek, w dodatku bez pieniędzy i nie mając czasu na niby wspólne zakupy, to wcale nie uczą szacunku do pieniądza... tylko braku szacunku do własnych dzieci

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Zadałam pytanie czy takie sytuacje zdarzają się częściej, autorka nie odpowiedziała.

Pamiętajmy też, że znamy tylko relacje rapifen. Nie wiemy jak na to zapatruje się jej mama, co doprowadza do takich sytuacji? (Powodów mogą być miliony, a najprościej napisać "co z niej za matka! Zostawiła swoje dziecko na pastwę autobusu mzk!" No daaajcie spokój!).
Odpowiedziała, że matka ostatnio zaczęła się zachowywać w taki sposób, którego autorka nie może zrozumieć.

Miliony mogą byc też powodów bicia dzieci: bo się zdenerwowałam, bo mi pyskowało, bo miałam ciężki dzień, bo mnie tez bili rodzice i żyję, bo dziecko powinno wiedziec gdzie jego miejsce.... Przykład oczywiście przedrastyczny podaję, ale chodzi mi o to, że autorka w głowie swojej matki NIE siedzi. Jeśli dziecko nie rozumie zachowania własnej matki i w dodatku nie potrafi do niej dotrzeć w rozmowie, to coś jest bardzo nie halo w rodzinie. Zwłaszcza, że mama zareagowała jak zareagowała. Olewająco. Nie zdzierżyłabym.

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Umówilismy sie tak, ze po obiedzie pospacerujemy z chlopakiem po miescie, a oni w tym czasie posprzataja na grobie mojej prababci, pozniej przyjada po nas i zabiora do centrum handlowego, mniej wiecej za godzine, po czym pojada naprawiac ten rozlatujacy sie nagrobek. (...) Przyjada nie wiadomo kiedy bo jeszcze drugi cmentarz... Wściekłam sie!!! przeciez nie tak sie umawialismy.
Ło matulu. Kobieto. Gruba przesada. Rodzic nie szofer. Nie było ludzi, żeby zapytać o droge? No słabo mi chyba
__________________

Edytowane przez ahinsa
Czas edycji: 2009-08-28 o 21:13
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:13   #55
karolinka_be
Raczkowanie
 
Avatar karolinka_be
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 181
Dot.: Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Wiem, ze to nei spodnie sa tu problemem ale jednak cos mnie nurtuje. Majac do dyspozycji 70 zl spokojnie kupilabys jeansy w centrum handlowym na wyprzedazy. Wiec dlaczego Twoja mama uparla sie na bazarek? Moze w ten sposob bys do niej podeszla w przyszlosci przy zakupie kolejnego ubrania? Wiem ze to nie spodnie sa tu glownym problemem.. Po prostu taka Ci daje rade. Ja tez kiedys, gdy nie mielismy z bardzo kasy kupowalam na targu ubrania. I w sumei tez zawsze dostawalam je na prezent (Tylko ze moje relacje z mama na szczescie sa o wiele inne) Zawsze czulam ze mam brzydsze ciuchy od kolezanek. I potem przerzucilam sie na wyprzedaze w sieciowkach Jesli zalezy ci zeby nie miec tandetnych spodni, (bo takie zazwyczaj na bazarkach niestety sa) to moze sprobuj w ten sposob?
__________________

Edytowane przez karolinka_be
Czas edycji: 2009-08-28 o 21:15
karolinka_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:15   #56
berata
Raczkowanie
 
Avatar berata
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O wlasnie sama sobie odpowiedzialas na wlasne pytanie. Rozmawiamy o "tym" watku
Nie odwracaj proszę kota ogonem Uściślając - konkretna sytuacja, czyli: obiecane zakupy, zostawienie córki, obiecany powrót, odwołanie zakupów. W skrócie To miałam na myśli pisząc konkretna sytuacja. Jasne, można gdybać, że autorka na pewno nie posprzątała wcześniej w pokoju albo nie nakarmiła kota, a to tylko taki mały odwet - ale po co? Pytanie retoryczne, gwoli ścisłości.



edit: coby nie robić OT - odnośnie poniższego: hiperbola i nic więcej. Rozchodzi się o fakt subiektywności - tak jest /powtórzę się/ w zdecydowanej większości przypadków. Tyle.
__________________


Edytowane przez berata
Czas edycji: 2009-08-28 o 21:33
berata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:26   #57
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Cytat:
Napisane przez berata Pokaż wiadomość
Nie odwracaj proszę kota ogonem Uściślając - konkretna sytuacja, czyli: obiecane zakupy, zostawienie córki, obiecany powrót, odwołanie zakupów. W skrócie To miałam na myśli pisząc konkretna sytuacja. Jasne, można gdybać, że autorka na pewno nie posprzątała wcześniej w pokoju albo nie nakarmiła kota, a to tylko taki mały odwet - ale po co? Pytanie retoryczne, gwoli ścisłości.
Wspomnialas o zdradach Tz'ow gdzie ja nie widze powiazania z zakupami obiecanymi przez matke . To zupelnie rozne relacje miedzy ludzmi.
A gdybac mozna owszem jesli sie nie zna opini tej drugiej strony wlasnie .

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2009-08-28 o 21:49
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:47   #58
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Jedno jest pewne: nie wyobrażam sobie swojej mamy jak wykręca mi taki numer. Przecież to niepoważne No tak się po prostu kulturalni ludzie nie zachowują...

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Mama i tata uczą dzieci swoim zachowaniem. Jeżeli sami kupują w drogich markowych sklepach (na przykładzie autorki wątku) a dzieci wysyłają na bazarek, w dodatku bez pieniędzy i nie mając czasu na niby wspólne zakupy, to wcale nie uczą szacunku do pieniądza... tylko braku szacunku do własnych dzieci

Odpowiedziała, że matka ostatnio zaczęła się zachowywać w taki sposób, którego autorka nie może zrozumieć.

Miliony mogą byc też powodów bicia dzieci: bo się zdenerwowałam, bo mi pyskowało, bo miałam ciężki dzień, bo mnie tez bili rodzice i żyję, bo dziecko powinno wiedziec gdzie jego miejsce.... Przykład oczywiście przedrastyczny podaję, ale chodzi mi o to, że autorka w głowie swojej matki NIE siedzi. Jeśli dziecko nie rozumie zachowania własnej matki i w dodatku nie potrafi do niej dotrzeć w rozmowie, to coś jest bardzo nie halo w rodzinie. Zwłaszcza, że mama zareagowała jak zareagowała. Olewająco. Nie zdzierżyłabym.
Dokładnie. Zgadzam się ze wszystkim.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:51   #59
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

A moze by tak dac spokoj juz i skupic sie na problemie ktory faktycznie jest poruszony w watku?
Nie jestem pewna czy autorce bedzie sie chcialo przewalac 5 stron o tym, czy jest rozpuszczona nastolatka szukajaca sposobow na wyciagniecie pieniedzy od rodzicow czy nie.
W ogole gdzies zniknela troche, ale pewnie wroci.
Dlatego jesli nie macie jakiejs konkretnej rady to moze odpuscicie. Ja zostaje przy pytaniu ktore zadalam wczesniej-czy da sie z twoja mama, droga autorko porozmawiac? Usiasc i ja spytac czemu tak zrobila, powiedziec stanowczo, ze ci przykro, zasugerowac inny termin zakupow, moze na wyprzedazy, jak sugeruja wizazanki (a probowalas kiedys w SH?) skoro spodnie masz obiecane. Chocby i powiedziec, ze zauwazylas ostatnio zmiane w jej zachowaniu, spytac czy nie ma jakichs klopotow.

P.S. Tak czy siak popieram wiekszosc wypowiedzi dziewczyn, ktore zobaczyly cos wiecej niz "problem spodni", jak to wyzej okreslilam
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:55   #60
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Oszaleje przez matkę. Serio.

Poza tym to już drugi wątek rapifen, w którym widać, że jej plany są przez rodzinę ignorowane tak samo zresztą jak jej zdanie. Komunikacja i zrozumienie leżą i kwiczą.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.