Kuracja przeciwtrądzikowa latem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 18:00   #1
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298

Kuracja przeciwtrądzikowa latem


Witam,

właśnie odstawiłam leki na trądzik, które stosowałam dzień dzień przez 9 lat.
Powiem szczerze- mam dość filtrów i chcę latem od nich odpocząć. Ostawienie epiduo skonsultowałam oczywiście z dermatologiem

ale nie ma co ukrywać. Jest gorzej po odstawieniu, w trakcie leczenia nie miałam w ogóle trądziku więc zbytnio nie orientuję się w pielęgnacji akurat anty trądzikowej

możecie polecić coś co można spokojnie stosować latem w celu zapobiegania zaskórnikom, bez potrzeby używania filtrów ochronnych?
oczywiście wolałabym jak najbardziej aktywną substancję i to co na prawdę pomoże na trądzik

w tej chwili moja pielęgnacja to minimum, na noc nic nie stosuje (potrzebuje czegoś na noc!) na dzien frakcja oleju sojowego plus krem z filtrem który już powoli odstawiam
(dodam że mam przy okazji cerę naczynkową)

pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

żeby być dobrze zozumianą dodam, że w cale nie zamierzam opalać buzi, na plaży czy przy uprawianiu sportów na dworze krem z ochroną +50 to dalej będzie dla mnie podstawa
chodzi mi o to, by nie musieć codziennie się filtrować i tak skrajnie bać się słonca jak teraz. Zresztą przy 28stopniach to męczarnia jak filtr spływa pomijając to, że mniej tłuste filtry podrażniają moje naczynka i jestem czerwona
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:55   #2
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Najbardziej podstawową pielęgnacją twarzy jest jej oczyszczanie raz na jakiś czas (oczywiście w warunkach higienicznych), zmywanie makijażu od razu po przyjściu do domu, tonizowanie w celu przywrócenia naturalnego pH oraz nakładanie kremu, który nie tylko odżywi skórę ale przede wszystkim zapobiegnie utracie wody.
Kremy na noc są bardzo ważne jeszcze z jednego punktu widzenia - to w nocy zachodzą istotne dla skóry przemiany biochemiczne, dlatego kosmetyk jest lepiej absorbowany.
Bardzo ważne jest także, aby nie dotykać się po twarzy. Nasze dłonie mają styczność z ogromną ilością bakterii. Składują się one także pod paznokciami, nawet, jeśli uważamy że są w danej chwili czyste.
Nie dotykając twarzy, unikniemy roznoszenia brudu oraz bakterii, nie obciążając dodatkowo skóry.
Jeśli pojawi się zaskórnik zamknięty (biały) bądź otwarty (czarny), powinno się go usunąć. Zaskórniki białe mogą być źródłem stanów zapalnych, a czarne poprzez zaczopowanie ujścia gruczołów łojowych rozpychają pory. Zawsze jednak trzeba pamiętać o zdezynfekowaniu skóry np wodą utlenioną.

Co do konkretnych firm to jest tego mnóstwo, a odczucia użytkowników subiektywne - najlepiej jednak kupować kosmetyki z jednej linii ponieważ wzajemnie się uzupełniają.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:38   #3
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość

możecie polecić coś co można spokojnie stosować latem w celu zapobiegania zaskórnikom, bez potrzeby używania filtrów ochronnych?
oczywiście wolałabym jak najbardziej aktywną substancję i to co na prawdę pomoże na trądzik

w tej chwili moja pielęgnacja to minimum, na noc nic nie stosuje (potrzebuje czegoś na noc!) na dzien frakcja oleju sojowego plus krem z filtrem który już powoli odstawiam
(dodam że mam przy okazji cerę naczynkową)

pozdrawiam
Polecam kwasy PHA, są delikatne dla naczynek i nie sa fotouczulające (ja używam toniku 15% PHA i jest super, nie podrażnia, nie ma też wylinki, ale utrzymuje moja cere w stanie bezpryszczowym). Podobnie jak kwas migdałowy, tzn nie wiem jak na naczynka działa ale na lato sie nadaje
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-25 o 19:39
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 20:48   #4
lawendowa1
Zadomowienie
 
Avatar lawendowa1
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 976
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Ja z kolei radziłabym porządnie nawilżać skórę, zwłaszcza latem. Dodatkowo tonizowanie i dobry krem na noc. Mnie taki zestaw pomaga uporać się z trądzikiem. W lecie też nigdy nie wychodzę z domu bez kremu z wysokim filtrem na buzię.
Warto spróbować również z maseczkami raz na tydzień, które pomogą odświeżyć cerę i ściągnąć pory.
lawendowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:26   #5
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Dzięki dziewczyny za rady*

kupię sobie ten kwas PHA (w sumie mam ale przeterminowany () i wlasnie jeszcze jakiś nawilżać na noc... (nie wiem czy na zmianę z kwasem czy poprostu będę smarowala NA kwas)

ale możecie mi polecić jakiś konkretny nawilżacz, natłuszczacz ? taki aby nie zapychal i jakiś z tych sklepow BU czy Mazidła

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

No i tą maseczkę jakąś konkretną? jakaś glinka może? Tylko który kolor, zielona teoretycznie powinna pasować, ale jednak może wysuszyć...

przypominam że mam niestety naczynka
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html to mi z opisu świetnie pasuje do problemu i do typu skóry, ale nie wiem czy działa, czy nie ma czegoś lepszego? (nawet sugestia w opisie że można łączyć z kwasami więc z opisu świetnie mi pasuje)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2011-05-27 o 16:34
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:45   #6
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

A może glinka zielona ?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 22:28   #7
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 336
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady*

kupię sobie ten kwas PHA (w sumie mam ale przeterminowany () i wlasnie jeszcze jakiś nawilżać na noc... (nie wiem czy na zmianę z kwasem czy poprostu będę smarowala NA kwas)

ale możecie mi polecić jakiś konkretny nawilżacz, natłuszczacz ? taki aby nie zapychal i jakiś z tych sklepow BU czy Mazidła

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

No i tą maseczkę jakąś konkretną? jakaś glinka może? Tylko który kolor, zielona teoretycznie powinna pasować, ale jednak może wysuszyć...

przypominam że mam niestety naczynka
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html to mi z opisu świetnie pasuje do problemu i do typu skóry, ale nie wiem czy działa, czy nie ma czegoś lepszego? (nawet sugestia w opisie że można łączyć z kwasami więc z opisu świetnie mi pasuje)
jak chcesz dowiedziec sie czegos wiecej na temat kosmetykow z BU to jest osobny watek zalozony na ten temat, mysle,ze jak wpiszesz interesujaca Cie fraze to na pewno wyskocza Ci watki z tym co Cie interesuje.

Odnosnie azelo ja jestem z niego mega zadowolona Nie podraznia,ani nie zaognia naczynek. W moim przypadku jest lagodny i skuteczny. Nie wyskakuja mi po nim zaskorniki ani tym podobne.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 19:06   #8
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Ja mam pytanie odnośnie pielęgnacji skóry trądzikowej. Cały czas szukam odpowiednich dla siebie produktów jako, że moja skóra jest ostatnio bardzo wrażliwa, przesuszona i naczynkowa ( no i oczywiście dodatkowo ten trądzik). Bardzo służy mi żel myjący Physiogel i przy nim zostaneęale mam wrażenie, że niedokładnie zmywa makijaż. Czy możecie polecić mi jakiś produkt apteczy może jakiś tonik lub mleczko do demakijażu żeby lepiej oczyścić moją biedną twarz? Coś nie mega drogiego do 35 zł właśnie w podobie Physiogelu.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 19:17   #9
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

podpisuje się pod postami dziewczyn, poza tym jeszcze raz polecam kwas PHA. Z maseczek wypróbuj KONIECZNIE spirulinę. Najpierw wieczorem, bo można się zaczerwienić, ale skóra się przyzwyczaja. Na mazidłach znajdziesz w algach. Na noc zamiast kremu olej tamanu. Pozycja obowiązkowa. Warte poecenia jest też mydło siarkowe, jeśli masz tendencje do przesuszania co drugi dzień. No i brak stresu oraz zdrowa żywność

aha, pewnie wiesz że ręcznik to zło dla twarzy Nie wycieraj jej ręcznikiem tylko np. przetrzyj od razu płatkiem zwilżonym hydrolatem. Polecam oczarowy

Aredhel125, a baza myjąca Ziaja Med? Ma być właśnie delikatna, do cer wrażliwych.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:19   #10
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
aha, pewnie wiesz że ręcznik to zło dla twarzy Nie wycieraj jej ręcznikiem tylko np. przetrzyj od razu płatkiem zwilżonym hydrolatem. Polecam oczarowy
Albo odcisnąc w ręcznik papierowy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 16:33   #11
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

A ten olej to gdzie można znaleźć i co on robi?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2011-06-14 o 16:36
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 17:10   #12
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa latem

http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.