Mamusie listopadowe 2015 - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 22:15   #601
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja dzisiaj cały dzień steka i się pręży. Mam dosyć, zaraz będę włosy z głowy rwac.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 23:10   #602
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U nas dzis tylko jedna kupa..


Jutro chrzcimy mala. Mam nadzieje ze bedzie grzeczna
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 08:11   #603
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Czekoladaaa powodzenia
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 09:16   #604
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas dzis tylko jedna kupa..


Jutro chrzcimy mala. Mam nadzieje ze bedzie grzeczna
Powodzenia my mamy to już za sobą.
Dziś wybieramy się z mala do kościoła, ciekawe czy wytrzyma całą mszę
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 16:05   #605
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Myśmy dziś byli z małą na gwiezdnych wojnach. Sporo ludzi z dziećmi Dzisiaj było w kinie ale to pewnie przez to, że wolny dzień mamy.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 16:08   #606
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Myśmy dziś byli z małą na gwiezdnych wojnach. Sporo ludzi z dziećmi Dzisiaj było w kinie ale to pewnie przez to, że wolny dzień mamy.
i jak się małej podobały Gwiezdne Wojny?

u nas wreszcie mróz zelżał i poszłyśmy na mały spacerek w śniegu
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 16:10   #607
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ale tu cisza
Wszystkie na Facebooku siedzą?

Mala dziś całą mszę przespała i nawet apetyt jej dopisywał po spacerze.
Teraz leży i gapi się na zwierzątka na karuzeli, a mama w ramach chwili oddechu pije femaltiker z miodem, bo coś gardło mnie drapie :/

Edytowane przez olilina
Czas edycji: 2016-01-06 o 16:11
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 19:16   #608
beautifuldream
Rozeznanie
 
Avatar beautifuldream
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

A my chrzcimy w tę niedzielę, trzymajcie kciuki za Wojtusia


Fajnie Wam, że tak spacerujecie, u nas dopiero dzisiaj trochę cieplej, bo do tej pory cały czas było -20
__________________
23.07.2007r. --> 01.05.2011r. --> 28.07.2012r. --> 08.10.2013r. --> 21.11.2015r.


Wojtuś jest już z nami
beautifuldream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 19:54   #609
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

My już po ;-) mała najpierw w Kościele nie spała, ale jak organista zaczął grać to usnęła i spała całą mszę, nawet przy polewaniu jej po głowie ani powiekami nie ruszyła ;P był jeszcze chłopak do chrztu - Antoni, on coś tam popiskiwał. W restauracji mała spała, raz zaczęła płakać to poszłam ją karmić to z 40 min nas nie było Potem już leżała w wózku z otworzonymi oczkami i sobi gaworzyła jedzenia było mnóstwo, zostało dużo owoców, galaret, śledzi, wędlin itp. jutro jedziemy się rozliczać, z restauracją i księdzem, nie wiem ile mu dać, 200 zł ?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 20:36   #610
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
i jak się małej podobały Gwiezdne Wojny?

u nas wreszcie mróz zelżał i poszłyśmy na mały spacerek w śniegu
Przespała caly seans
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 08:16   #611
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
My już po ;-) mała najpierw w Kościele nie spała, ale jak organista zaczął grać to usnęła i spała całą mszę, nawet przy polewaniu jej po głowie ani powiekami nie ruszyła ;P był jeszcze chłopak do chrztu - Antoni, on coś tam popiskiwał. W restauracji mała spała, raz zaczęła płakać to poszłam ją karmić to z 40 min nas nie było Potem już leżała w wózku z otworzonymi oczkami i sobi gaworzyła jedzenia było mnóstwo, zostało dużo owoców, galaret, śledzi, wędlin itp. jutro jedziemy się rozliczać, z restauracją i księdzem, nie wiem ile mu dać, 200 zł ?
my chrzcimy jutro. u ksiedza juz bylismy i dalismy 100zl. ale u nas tak sie daje za chrzest. 50-100 za slub daje sie 500 a wiem ze w pobliskich miejscowosciach od 800 ludzie daja.
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 08:30   #612
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
my chrzcimy jutro. u ksiedza juz bylismy i dalismy 100zl. ale u nas tak sie daje za chrzest. 50-100 za slub daje sie 500 a wiem ze w pobliskich miejscowosciach od 800 ludzie daja.

U nas 50zl za chrzest, za ślub 300zl.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 09:55   #613
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
U nas 50zl za chrzest, za ślub 300zl.
eee to jeszcze lepiej
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:38   #614
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

wcześnie chrzcicie swoje pociechy, my wstępnie myślimy nad terminem wielkanocnym
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:48   #615
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Hihi to my jeszcze lepiej bo chrzcimy małą w maju/ czerwcu
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 11:36   #616
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

My tez planujemy chrzest w wielkanoc.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 12:25   #617
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

My tez około wielkanocy planujemy ochrzcić Lenkę.Tak się cieszyłam że mała ładie mi usypia bez lulnia wieczorem w łóżeczku a tu od dwóch dni trzeba bujać królewne na rekach bo w łóżeczku źle i od razu płacz,przedwczoraj do 1;30 wojowała,wczoraj już lepiej bo po 22 zasnęła ale też nosić musiałam,macie jakieś sposoby żeby bez bujania uśpić takiego nygusa???
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 12:43   #618
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

my woleliśmy jak najszybciej ochrzcić bo im mniejsze dziecko tym więcej śpi, a zależało mi na tym żeby przespała właśnie mszę i nie kwiczała. jak zagrały organy, ona zamknęła oczy i otworzyła dopiero na sali ;P

a chrzcili w tym samym czasie rodzice synka - ok 6 miesięcy miał, to płakał i kwiczał właśnie. ja byłam z mojej dumna

chociaż wiek wiekiem, ale dużą rolę odgrywa tutaj przecież charakter dziecka. bo może jedno mniejsze przespać całą mszę, a drugie w tym samym wieku płakać cały czas. także no nie ma się co oszukiwać, charakterek ma znaczenie
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________

Edytowane przez czekooczekolada
Czas edycji: 2016-01-07 o 12:47
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 13:12   #619
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
my woleliśmy jak najszybciej ochrzcić bo im mniejsze dziecko tym więcej śpi, a zależało mi na tym żeby przespała właśnie mszę i nie kwiczała. jak zagrały organy, ona zamknęła oczy i otworzyła dopiero na sali ;P

a chrzcili w tym samym czasie rodzice synka - ok 6 miesięcy miał, to płakał i kwiczał właśnie. ja byłam z mojej dumna

chociaż wiek wiekiem, ale dużą rolę odgrywa tutaj przecież charakter dziecka. bo może jedno mniejsze przespać całą mszę, a drugie w tym samym wieku płakać cały czas. także no nie ma się co oszukiwać, charakterek ma znaczenie
ja teraz nie chciałam za bardzo, bo się bałam, ze z naszym szczęściem małej by się odezwał ból brzuszka a to się wiąże u niej z rykiem nie do opanowania no i wolę cieplejszą pogodę
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 13:22   #620
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Czekolada A powiedz mi w co ubrałaś dziecko na chrzciny?? Bo ja mam 6 lutego a u nas w kościele mega zimno. No i np mogę małą mieć w wózeczku i wyciągać ją wtedy kiedy trzeba?

W ogóle jakoś nie mogę się zabrać za pisanie tutaj Mała moja jest bardzo grzeczna ostatnio, przesypia całe noce(tfu tfu oby nie zachwalić bo ostatio zachwalałam i dziś nie spała do 1 w nocy) a w dzień prawie wcale nie marudzi-jedynie ciągle puszcza bąki, które ją często męczą.

A wiecie...bo jak mam małą na rękach do góry jak do odbicia to mała ładnie odgina głowę a jak leży na brzuszku to nie za bardzo..:/ To ma mnie już martwić czy raczej nie jeszcze?
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:02   #621
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
Czekolada A powiedz mi w co ubrałaś dziecko na chrzciny?? Bo ja mam 6 lutego a u nas w kościele mega zimno. No i np mogę małą mieć w wózeczku i wyciągać ją wtedy kiedy trzeba?

W ogóle jakoś nie mogę się zabrać za pisanie tutaj Mała moja jest bardzo grzeczna ostatnio, przesypia całe noce(tfu tfu oby nie zachwalić bo ostatio zachwalałam i dziś nie spała do 1 w nocy) a w dzień prawie wcale nie marudzi-jedynie ciągle puszcza bąki, które ją często męczą.

A wiecie...bo jak mam małą na rękach do góry jak do odbicia to mała ładnie odgina głowę a jak leży na brzuszku to nie za bardzo..:/ To ma mnie już martwić czy raczej nie jeszcze?
sukienkę polarową, rajtuzki, płaszcz polarowy i becik gruby polarowy
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:22   #622
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Tu zdjęcie zrobione kilka dni po powrocie do domu, widać jakie miała siniaki (na obu rączkach)
Biedna, mój też miał siniaki, ale nie aż takie...

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Była dziś u mnie doradczyni chustonowa. Nauczyłam się kieszonki, pobrobowalysmy z małą w chuście ibjestem zachwycona. Teraz muszę znaleźć jakąś fajną juz złamaną chustę.
A jakiej chusty będziesz szukać? Jak wygląda takie spotkanie?

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Karoseria ja z jednej strony czekam ale z drugiej strony fajnie jak ona jest taka malutką Calineczka.
Mam to samo, Młody jest marudny bez powodu. Czasami zdarzy mu się uśmiechać i to mnie podbudowywuje, że jednak jest bardzo szczęśliwym maluszkiem.

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Myśmy dziś byli z małą na gwiezdnych wojnach. Sporo ludzi z dziećmi Dzisiaj było w kinie ale to pewnie przez to, że wolny dzień mamy.
A to seans dla rodziców czy zwykły? Też byśmy się wybrali, ale musimy załatwić opiekę.


Cytat:
Napisane przez beautifuldream Pokaż wiadomość
A my chrzcimy w tę niedzielę, trzymajcie kciuki za Wojtusia
Trzymam kciuki W co ubierasz synka?


Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
My już po ;-) mała najpierw w Kościele nie spała, ale jak organista zaczął grać to usnęła i spała całą mszę, nawet przy polewaniu jej po głowie ani powiekami nie ruszyła ;P był jeszcze chłopak do chrztu - Antoni, on coś tam popiskiwał. W restauracji mała spała, raz zaczęła płakać to poszłam ją karmić to z 40 min nas nie było Potem już leżała w wózku z otworzonymi oczkami i sobi gaworzyła jedzenia było mnóstwo, zostało dużo owoców, galaret, śledzi, wędlin itp. jutro jedziemy się rozliczać, z restauracją i księdzem, nie wiem ile mu dać, 200 zł ?
Dzielna
My daliśmy 150, a moja siostra na to, że to dużo.


Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
my woleliśmy jak najszybciej ochrzcić bo im mniejsze dziecko tym więcej śpi, a zależało mi na tym żeby przespała właśnie mszę i nie kwiczała. jak zagrały organy, ona zamknęła oczy i otworzyła dopiero na sali ;P

chociaż wiek wiekiem, ale dużą rolę odgrywa tutaj przecież charakter dziecka. bo może jedno mniejsze przespać całą mszę, a drugie w tym samym wieku płakać cały czas. także no nie ma się co oszukiwać, charakterek ma znaczenie
Młody był z nami kilka razy w kościele, zachowywał się grzecznie - tu też jesteśmy dobrej myśli. Z tego co zauważyłam, to ludzie chrzczą starsze dzieci - kobiety w kancelarii były zdziwione, że taki maluch.

My też ustaliliśmy datę chrztu - pod koniec stycznia. Dla nas to ma spore znaczenie, bo nie darowalabym sobie, gdyby maluchowi coś się stało.

Jak wymagania względem chrzestnych? U nas muszą przynieść zaświadczenie z parafii o byciu praktykującymi katolikami, jest też katecheza dla rodziców i chrzestnych. Wszędzie tak jest?
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:26   #623
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cornflower_girl seanse dla Rodziców z dziećmi, jest cieplej na sali, ciszej film leci i lekkie światło i nikt nie narzeka na płaczące maluchy.

Chustę będę szukać tkaną o splocie krzyżowym, bawełniana. Wybrała Nami Rodos rozmiar M. Spotkanie z doradcą to krótkie omówienie zasad noszenia, pokaz kilku sposobów noszenia, wybór jednego i potem nauka z doradcą najpierw na lalce lotem na twoim maluszka.

Moja cały dzień dziś steka, głowa mnie boli od tego!! Kiedy to się skończy, nie mam już sił.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:33   #624
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
wcześnie chrzcicie swoje pociechy, my wstępnie myślimy nad terminem wielkanocnym
My też - druga połowa marca lub pierwsza połowa kwietnia. Zawsze byłam zdania, że im szybciej tym lepiej, ale nie chcę chrzcic jak będzie tak zimno. Mamy nową parafię, póki co jest kaplica z takiego namiotu zrobiona, niby ogrzewana ale jak był ksiądz na kolędzie i zapytałam o chrzest to zapytał - teraz, jak jest tak zimno? Przytaknął mi, że marzec/kwiecień to lepszy termin




Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
Czekolada A powiedz mi w co ubrałaś dziecko na chrzciny?? Bo ja mam 6 lutego a u nas w kościele mega zimno. No i np mogę małą mieć w wózeczku i wyciągać ją wtedy kiedy trzeba?

W ogóle jakoś nie mogę się zabrać za pisanie tutaj Mała moja jest bardzo grzeczna ostatnio, przesypia całe noce(tfu tfu oby nie zachwalić bo ostatio zachwalałam i dziś nie spała do 1 w nocy) a w dzień prawie wcale nie marudzi-jedynie ciągle puszcza bąki, które ją często męczą.

A wiecie...bo jak mam małą na rękach do góry jak do odbicia to mała ładnie odgina głowę a jak leży na brzuszku to nie za bardzo..:/ To ma mnie już martwić czy raczej nie jeszcze?
Moja tak samo - jak ją trzymam w pionie to pięknie odgina główkę, a leżąc kiepsko...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:51   #625
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

ja ubieram malego w body spodnie sweterek do rozka i do spiworka w wozku. my mozemy miec wozek i wyciagnac malego tylko do sakramentu. w trakcie mszy moge wchodzic i wychodzic do zachrystii karmic przewijac itd. dla mnie to mega wygodne bo co z tego ze wezme malemu odciagniete mleko jak w kosciele ono bedzie lodowate a tego opakowania termicznego nawet nie mam. a chrzest teraz bo moja mama wyjezdza za granice we wtorek a zalezy mi zeby byla. wroci dopiero na wielkanoc .
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 15:10   #626
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Biedna, mój też miał siniaki, ale nie aż takie...


A jakiej chusty będziesz szukać? Jak wygląda takie spotkanie?


Mam to samo, Młody jest marudny bez powodu. Czasami zdarzy mu się uśmiechać i to mnie podbudowywuje, że jednak jest bardzo szczęśliwym maluszkiem.


A to seans dla rodziców czy zwykły? Też byśmy się wybrali, ale musimy załatwić opiekę.



Trzymam kciuki W co ubierasz synka?



Dzielna
My daliśmy 150, a moja siostra na to, że to dużo.



Młody był z nami kilka razy w kościele, zachowywał się grzecznie - tu też jesteśmy dobrej myśli. Z tego co zauważyłam, to ludzie chrzczą starsze dzieci - kobiety w kancelarii były zdziwione, że taki maluch.

My też ustaliliśmy datę chrztu - pod koniec stycznia. Dla nas to ma spore znaczenie, bo nie darowalabym sobie, gdyby maluchowi coś się stało.

Jak wymagania względem chrzestnych? U nas muszą przynieść zaświadczenie z parafii o byciu praktykującymi katolikami, jest też katecheza dla rodziców i chrzestnych. Wszędzie tak jest?
u nas wymagane bylo tylko zaswiadczenie od chrzestnych i tyle.
no wlasnie u nas sie chrzci w 90% dzieci tak do 3 mcy max, więc pewnie w kazdym rejonie jest troche inaczej
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 17:34   #627
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
u nas wymagane bylo tylko zaswiadczenie od chrzestnych i tyle.
no wlasnie u nas sie chrzci w 90% dzieci tak do 3 mcy max, więc pewnie w kazdym rejonie jest troche inaczej
u nas jest wymagane aby chrzesni przystapili do spowiedzi i komunii
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 17:44   #628
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U nas chrzestni muszą mieć zaświadczenie ze swojej parafii, że są praktykującymi katolikami, odbytą spowiedź - podpisane karteczki ze spowiedzi, poza tym jest nauka przed chrztem, ale tutaj raczej nikt obecności nie sprawdza.


Moje dziecko kończy dziś 12 tygodni i znowu coś jej się przestawiło i nie chce jeść. Dziś już do tego stopnia, że odpychała się z całych sił od piersi i płakała nawet jak jej samo leciało. Ręce mi już opadają.
Chyba nigdy nie doczekam się tego słynnego skoku rozwojowego po którym dziecko ma większy apetyt.
Mogę sobie tylko powspominać pierwszy miesiąc jej życia, kiedy naprawdę ładnie jadła i przybierała.
Przez ostatni tydzień przybrała tylko 120g. A w tym tygodniu obawiam się, że będzie jeszcze gorzej.
Już sama nie wiem co robić. Pediatrzy mnie zbywają, twierdząc że samo jej minie. Jak widać od miesiąca nie mija.
Narazie jedyna realna i stwierdzona przyczyna to anemia, przy której dzieci są senne i nie mają apetytu, ale dostaje przecież żelazo... Poza tym to nie tłumaczy tego, że ma dni kiedy je normalnie, ale większość czasu niestety nie je normalnie.

Edytowane przez olilina
Czas edycji: 2016-01-07 o 17:48
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 18:29   #629
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
U nas chrzestni muszą mieć zaświadczenie ze swojej parafii, że są praktykującymi katolikami, odbytą spowiedź - podpisane karteczki ze spowiedzi, poza tym jest nauka przed chrztem, ale tutaj raczej nikt obecności nie sprawdza.


Moje dziecko kończy dziś 12 tygodni i znowu coś jej się przestawiło i nie chce jeść. Dziś już do tego stopnia, że odpychała się z całych sił od piersi i płakała nawet jak jej samo leciało. Ręce mi już opadają.
Chyba nigdy nie doczekam się tego słynnego skoku rozwojowego po którym dziecko ma większy apetyt.
Mogę sobie tylko powspominać pierwszy miesiąc jej życia, kiedy naprawdę ładnie jadła i przybierała.
Przez ostatni tydzień przybrała tylko 120g. A w tym tygodniu obawiam się, że będzie jeszcze gorzej.
Już sama nie wiem co robić. Pediatrzy mnie zbywają, twierdząc że samo jej minie. Jak widać od miesiąca nie mija.
Narazie jedyna realna i stwierdzona przyczyna to anemia, przy której dzieci są senne i nie mają apetytu, ale dostaje przecież żelazo... Poza tym to nie tłumaczy tego, że ma dni kiedy je normalnie, ale większość czasu niestety nie je normalnie.
Jeśli jest karmiona wyłącznie piersią, to sprawdź w siatkach centylowych przyrosty dla dzieci, które jedzą wyłącznie mleko matki. Jeśli przyrasta na wadze, moczy pieluszki, to zaufaj dziecku. Nie martw się
Z żelazem jest tak, że jej anemia może nie mieć nic wspólnego z tym, ile je. U Młodego też ją stwierdzili, wytłumaczono mi, że to wynik ciążowej anemii, a nie ilości jedzenia. Moje dziecko ma apetyt wyglodnialej piranii i zjadloby cysternę mleka. Może też kwestia wchłaniania preparatu u Was.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 20:56   #630
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ehhh, nasza tez przybrala teraz przez tydzien chyba za malo - 140 g. a z tego co wszedzie czytam powinna przybierac minimum 26g dziennie :-I
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.