Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 13:32   #1
gudrun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1

Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość


Witajcie!
Przeszukiwałam różne fora poszukując informacji o trwałości depilacji laserowej, mnóstwo informacji, a brak konkretnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy depilacja laserowa trwale redukuje owłosienie, czy po kilku latach (powiedzmy 5-6) może się zdarzyć, że włosy zaczną odrastać podobnie jak przed zabiegami?


Podobno wykonuje się zabiegi utrwalające raz do roku lub raz na dwa lata i nawrotu owłosienia nie ma, ale przeczytałam też opinie, że po kilku latach efekty znikły i włosy się pojawiły znów.
Pozdrawiam i jestem ciekawa Waszych odpowiedzi
gudrun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 16:32   #2
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Było o tym naprawdę wieeeeeele wątków na Wizażu. I wraz sprowadza się do tego, że wszystko zależy od osoby, od jej włosów, od typu lasera. Ale niestety, wyniki nie są zadowalające- wielu osobom owłosienie powraca...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 23:32   #3
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Polecam artykuł - http://www.zeberka.pl/art.php?id=2617
Vivienne ma rację, każdy inaczej reaguje. Podobno efekty zabiegów widoczne są tylko na ciemnowłosych . Jasne zawierają mało barwnika – melaniny – dlatego też zabieg laserowy będzie w takim wypadku nieskuteczny.
Jednakże może najlepiej będzie porozmawiać o tym ze specjalistą.
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 19:24   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

W sieci jest też sporo artykułów o przeciwwskazaniach do wykonywania takiej depilacji - warto poczytać.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 10:26   #5
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Wszystko ma jakieś za i przeciw, ale sama myśl o gładkim ciele i spokoju na długi czas jest bardzo kusząca.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 17:23   #6
matylda_el
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

ja polecam laser aleksandrytowy Efekty są trwałe I są to najlepsze lasery jakie dostępne są na rynku
Absolutnie nie polecam IPL do usuwania owłosienia IPL sprawdza się w innych przypadkach
matylda_el jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 08:30   #7
Celebrytkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Celebrytkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Powiem szczerze że nawet jakby miało mi odrastać dosłownie kilka włosków, które musiałabym zgolić jeden raz a tygodniu, to i tak warto poddać się depilacji laserowej! Myślę że każdy laser działa ja narazie jestem po jednym zabiegu i jestem taka uradowana, bo widzę super efekty a robię vestusem innych laserów nie sprawdziłam.

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Podejrzewam że trzeba będzie włoski systematycznie osłabiać, aby nie odrastały po 5-6 latach
Celebrytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 18:53   #8
Beatas140
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 29
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Trwałość zabiegu zależy przede wszystkim od jakości sprzętu, jakim wykonany jest zabieg. Im nowsze urządzenie, tym większa pewność, że efekt utrzyma się naprawdę długo.
Na przykład w Lublinie w Laser Estetic wykonują go na najnowszym laserze diodowym Palomar VECTUS, zatem gwarancja trwałego usunięcia owłosienia jest naprawdę duża przy użyciu tego innowacyjnego urządzenia.
Beatas140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 13:22   #9
agatabudnicka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 47
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Ja robiłam sobie depilację parę lat temu i póki co nic nie odrasta. Pamiętam, że robiłam całą serię zabiegów i potem jeszcze te utrwalające. Mam nadzieję, że ten problem już do mnie nie wróci
agatabudnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:04   #10
Celebrytkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Celebrytkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Cytat:
Napisane przez agatabudnicka Pokaż wiadomość
Ja robiłam sobie depilację parę lat temu i póki co nic nie odrasta. Pamiętam, że robiłam całą serię zabiegów i potem jeszcze te utrwalające. Mam nadzieję, że ten problem już do mnie nie wróci
Ja również pokładam takie nadzieje, a pomyśleć że jeszcze parę lat temu ceny depilacji laserowej dla większości były zaporowe, pamiętam że kredyt bym musiała zaciągnąć na serie zabiegów! czasy się zmieniły na szczęście! teraz jest to wszystko bardziej dostępne i ogromnie podnosi komfort życia!
Celebrytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 17:16   #11
mamatur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

ja sama nie robiam depilacji laserowej (ja myślę raczej o redukcji pierwszych zmarszczek) ale moja siostra robiła depilację i bardzo sobie chwali, samą wygodę ze nie trzeba się golić. w tym studio urody Ikona gdzie robiła mówili ze moze trzeba będzie powtórzyć (bo to zalezy od włosa) ale ona jest blondzia naturalna wiec raczej am już to z głowy! takeij to dobrze!!!
mamatur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 10:28   #12
Celebrytkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Celebrytkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

No muszę stwierdzić że jak hormony szaleją to i włoski szybko odrastają! Na wąsiku i brodzie pojawiły się mocniejsze i ciemniejsze włoski, ale nie przejmuję się! Kwestia dwóch zabiegów i znów będę miała święty spokój!

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
W sieci jest też sporo artykułów o przeciwwskazaniach do wykonywania takiej depilacji - warto poczytać.
poczytać i dopytać na wizycie!
Celebrytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 09:43   #13
JurekO
Przyczajenie
 
Avatar JurekO
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Cytat:
Napisane przez gudrun Pokaż wiadomość
Witajcie!
Przeszukiwałam różne fora poszukując informacji o trwałości depilacji laserowej, mnóstwo informacji, a brak konkretnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy depilacja laserowa trwale redukuje owłosienie, czy po kilku latach (powiedzmy 5-6) może się zdarzyć, że włosy zaczną odrastać podobnie jak przed zabiegami?


Podobno wykonuje się zabiegi utrwalające raz do roku lub raz na dwa lata i nawrotu owłosienia nie ma, ale przeczytałam też opinie, że po kilku latach efekty znikły i włosy się pojawiły znów.
Pozdrawiam i jestem ciekawa Waszych odpowiedzi
Nawet jeśli miałbym chodzić raz, dwa razy w roku na zabiegi po skończonej serii depilacji laserowej to uważam że i tak warto bo rwać kłaków to ja JUŻ NIE BĘDĘ!
JurekO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 16:02   #14
gorbiiid
Przyczajenie
 
Avatar gorbiiid
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

No zależy od konkretnego przypadku. Nie ma tutaj jednej reguły.
__________________
Myślę, że tylko miłość potrafi odcisnąć piętno wystarczające, by wytrącić z udartego szlagu.
gorbiiid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 12:54   #15
dariaona
Przyczajenie
 
Avatar dariaona
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: Jeszcze raz depilacja laserowa- trwałość

Efekty depilacji zależą od sprzętu, a także koloru włosów. Tą metodę uwielbiam, od lat chodzę do krakowskiej kliniki vesuna, gdzie używają lasera palomar vectus. Dla mnie to jest coś pięknego, nie golić się co drugi dzień
dariaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 13:54:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.