Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 11:37   #2971
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

gdzies zamieszczalam tutaj linka z moja cera sprzed 4 lat ktora mimo mocno kryjacej "tapety" i tak pokazywala olbrzymie ilosci zaogniajacych sie zaskornikow szczegolnie na czole;/
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 21:25   #2972
dominisia0312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 63
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

34 dzień. dostałam większą dawkę i już czuję że zaczyna się wysyp od nowa. na policzku wyskoczyło mi coś gigantycznego i strasznie boli. wyglądam jakbym miała mega guza. a już robiło się czysto powolutku. eh. pozostało nam tylko czekać
dominisia0312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 09:07   #2973
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja mam taką cichą nadzieję że mi sie wysyp kończy...
jestem na 20 dniu i raczej dawki nie bede miała większe, bo juz biorę 40mg dziennie

i też miałam takie guzy strasznie bolące, na całej brodzie i czole. Czoło zakryłam grzywką ale z brodą nie było dobrze. Na szczęscie juz jest o niebo lepiej, nie sądzę ze mogłabym wyglądać gorzej niż przez ostatnie 2 tygodnie!

Oby dziewczęta b yło już tylko lepiej. Kurację mam skończyc z końcem czerwca (i studiów) żeby człowiek mógł sie zdrowo napić i oblać mgr!

A te 4 miesiące traktuje jako regeneracja ducha, ciała i otaczającego świata. Dieta, zdrowy styl życia (bez papierosów) praca i nauka no i praca mgr. ;D

pozdrawiam i trzymam kciuki za nas wszystkie!
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 14:18   #2974
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Chodziło mi bardziej czy dawkę która mam jest wystarczająca na moja wagę ciała
Mam wrażenie ze moja skóra wogole nie zareagowała na lek.
W tygodniu wybieram się do Pani Dermatolog i zastanawiam się czy nie poprosić o większą dawkę.
więc ponawiam pytanie:
Jak sądzicie, zwiększyć dawke?
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 17:21   #2975
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a ja biorę dopiero 2 dzień 10 mg i jak Boga kocham skóra mnie swędzi, na twarzy wysuszenie widoczne, aż czuję się jak by była ciut za mała...usta suche...ja nie wiem jak to mozliwe, ale inni tez to zauwazyli, że na policzkach białe skórki sie pojawiły - dziewczyny czy ja sobie cos wkręcam?bo po 2 tabletkach to chyba przesada i to jeszcze przy tak niskiej dawce...
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:14   #2976
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hejo,
No rzeczywiście szybko coś u Ciebie te efekty uboczne...
Ja poczułąm jakoś po tygodniu chyba
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:29   #2977
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Rany dziewczyny szok kurde jakis ewenement jestem skóra mnie swędzi, nie drapię się, tylko tak pocieram, w nieketórych miejscach mam zaczerwienioną...mam wrażenie z godziny na godzinę dostaje nowego świadu - swędzi mnie pod oczami tam gdzie na dolnej powiece rzęsy, i zaczynam się "siodrować" po głowie. Czy to normalne? bo napisane w ulotce że jak świąd skontaktować się z lekarzem):może uczulona jestem na lek?ale to chyba zbyt wcześnie co?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 19:58   #2978
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zaczynam 4 miesiąc kuracji. Do końca zostały mi teoretycznie tylko 2 (jesli chodzi o dawkę 120mg/kg). Wróciłam dziś od dermatologa, obawiam się, że mogę być w tych 10% pacjentów, na których retinoidy doustne nie działają. Niby staram się nie dopuszczać takiej myśli, ale jednak obawa jest... Czy u kogoś poprawa zaczeła się tak poźno? Lekarz powiedział, że "spokojnie, zobaczymy ostatecznie za miesiąc"
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:11   #2979
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

kurcze 3 miesiące i nic???
Ja po 3 tygodniach mam poprawę, co prawda po wysypie, ale zawsze ;D

i mam wogóle brać 4 miesiące i koniec
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:20   #2980
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hejo,
No rzeczywiście szybko coś u Ciebie te efekty uboczne...
Ja poczułąm jakoś po tygodniu chyba
moze taki organizm ja 4 dnia zaczelam cokolwiek urajac sobie a widoczne efekty uboczne mialam 7 dnia dopiero. i bralam 20 mg a nie 10.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:35   #2981
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
moze taki organizm ja 4 dnia zaczelam cokolwiek urajac sobie a widoczne efekty uboczne mialam 7 dnia dopiero. i bralam 20 mg a nie 10.


ja biore 2 razy po 20 mg dziennie... i też mnie na początku strasznie swędziało, suche usta po około tygodniu no i po 10 dniach mega wysyp ;p

a teraz czasami mam suche gardło, zwłaszcza wieczorem, suchy nos to żadkość (w końcu jakiś plus kataru siennego) no skóra to papier ścierny, ta ostrość widzenia to tylko wypatrując tramwaju wieczoru ;D

i nic mnie boli, a zaczełam intensywne odchudzanie, wiec biegam, ćwicze i ttd.

aaaa i boli mnie wątrąba jak zjem coś ciężkiego ;/
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 21:49   #2982
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanetti_ Pokaż wiadomość
Zaczynam 4 miesiąc kuracji. Do końca zostały mi teoretycznie tylko 2 (jesli chodzi o dawkę 120mg/kg). Wróciłam dziś od dermatologa, obawiam się, że mogę być w tych 10% pacjentów, na których retinoidy doustne nie działają. Niby staram się nie dopuszczać takiej myśli, ale jednak obawa jest... Czy u kogoś poprawa zaczeła się tak poźno? Lekarz powiedział, że "spokojnie, zobaczymy ostatecznie za miesiąc"

Nie ma co się teraz martwić. Dwa miesiące to dużo, wszystko się może zmienić. Jeśli nie to lekarz Ci przedłuży kuracje.

Ja np. jestem w trakcie 4 kuracji, a zawsze szybko miałam poprawę i po zakończeniu każdej miałam gładziutką twarz, więc różnie z tymi nawrotami jest.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:56   #2983
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
Nie ma co się teraz martwić. Dwa miesiące to dużo, wszystko się może zmienić. Jeśli nie to lekarz Ci przedłuży kuracje.

Ja np. jestem w trakcie 4 kuracji, a zawsze szybko miałam poprawę i po zakończeniu każdej miałam gładziutką twarz, więc różnie z tymi nawrotami jest.


ja nawet nie dopuszczam myśli że może się nie udać i ze trzeba będzie cokolwiek powtarzać! No! ;D
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:59   #2984
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
ja nawet nie dopuszczam myśli że może się nie udać i ze trzeba będzie cokolwiek powtarzać! No! ;D

Ja też po każdej kuracji mówiłam "już nigdy więcej", ale... no cóż co miałam zrobić jak nic mi nie pomagało, a przecież nie będę chodzić pryszczata. Ja akurat mam silny organizm, fundusze też się zawsze znajdowały więc ok. Do blizn też nie mam specjalnych tendencji
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 22:15   #2985
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czyli wychodzi na to, że to nie jest w 90% skuteczny lek jak mówią i piszą prawda?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 22:20   #2986
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmeloo Pokaż wiadomość
czyli wychodzi na to, że to nie jest w 90% skuteczny lek jak mówią i piszą prawda?

Prawda, ja w ogóle częściej niż tutaj bywam na innym forum poświęconym w całości izotretynoinie i tam jest dość sporo wątków o nawrotach.

No ale nie ma co się martwić, to Twoje pierwsze podejście
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 13:39   #2987
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

4 miesiące i czuje nadmierne przesuszenie, skóra na twarzy jest czerwona że hej, ale trądzik nadal jest. dzis byłam u lek. ogólnego i totalnie sie rozkleiłam...
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:01   #2988
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
Prawda, ja w ogóle częściej niż tutaj bywam na innym forum poświęconym w całości izotretynoinie i tam jest dość sporo wątków o nawrotach.

No ale nie ma co się martwić, to Twoje pierwsze podejście
do tego ludzie co im nie powrocilo juz nie wracaja na forum
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:45   #2989
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hmmmm dziwna to sprawa bo dermatolog mi mówiła, że to najsilniejszy lek jaki jest w polsce w aptece dostępny, może spowodowacć spore spustoszenia w organizmie, jeśli się nie stosuje do zaleceń lekarza. Ja dzisiaj 3 dzień i skóra pod oczami masakrycznie sucha! swędzą powieki a jak drapie to bardzo bolą, nic mi nie spuchło, wysypki nie mam.
nie wiem czy bym wytrzymala na wiiekszych dawkach - jakas wrazliwa jestem czy jak?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 16:47   #2990
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
do tego ludzie co im nie powróciło już nie wracają na forum

Ja po pierwszej kuracji napisałam na jakimś forum, że w końcu się wyleczyłam, mogę się cieszyć gładką buzią i inne podobne duperele, a po paru miesiącach miałam mega wysyp, okropny nawrót nie tak jak przed pierwszą kuracją ale i tak paskudnie. Zwłaszcza, że z dnia na dzień miałam znaczne pogorszenie, w krótkim czasie kilkadziesiąt nowych pryszczy. Straszna sprawa, nikomu nie życzę. Po kolejnych kuracjach nawet nie pisałam, że w końcu mi się udało, bo przecież nigdy nic nie wiadomo.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 17:59   #2991
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
Ja po pierwszej kuracji napisałam na jakimś forum, że w końcu się wyleczyłam, mogę się cieszyć gładką buzią i inne podobne duperele, a po paru miesiącach miałam mega wysyp, okropny nawrót nie tak jak przed pierwszą kuracją ale i tak paskudnie. Zwłaszcza, że z dnia na dzień miałam znaczne pogorszenie, w krótkim czasie kilkadziesiąt nowych pryszczy. Straszna sprawa, nikomu nie życzę. Po kolejnych kuracjach nawet nie pisałam, że w końcu mi się udało, bo przecież nigdy nic nie wiadomo.
no ja znow zawitalam tylko dlatego ze mialam lekkie pogorszenie i powtarzam niepelna kuracje na wszelki wypadek
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:04   #2992
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
no ja znów zawitałam tylko dlatego ze miałam lekkie pogorszenie i powtarzam niepełna kuracje na wszelki wypadek

A po jakim czasie Ci się pogorszyło? i jak wygląda teraz Twoja kuracja?
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 19:40   #2993
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja biorę już 6 i pół miesiące dawkę 40 mg dziennie/ 55kg m.c.
Ciągle nie mam gładkiej buzi, poprawiać mi się zaczęło ok. 5 miesiąca, wcześniej (przez 5 miesięcy brania leku) cerę miałam gorszą niż przed rozpoczęciem brania.
Teraz ciągle mi coś wyskakuje, ale w mniejszych ilościach. Najgorsze jest to, że moja dermatolog chce mi skończyć kurację, a ja jeszcze nie jestem wyleczona... Jej argument to :bo już wyjadłaś 120mg/kg mc ...
Już nawet nie boję się o nawrót po paru miesiącach, ale że w 3-4 dni po odstawieniu leku skóra powróci do poprzedniego stanu... Nawet teraz jak gdzieś wyjechałam i pominęłam 2 dawki, to mi się mocno pogorszyło.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 19:59   #2994
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Ja biorę już 6 i pół miesiące dawkę 40 mg dziennie/ 55kg m.c.
Ciągle nie mam gładkiej buzi, poprawiać mi się zaczęło ok. 5 miesiąca, wcześniej (przez 5 miesięcy brania leku) cerę miałam gorszą niż przed rozpoczęciem brania.
Teraz ciągle mi coś wyskakuje, ale w mniejszych ilościach. Najgorsze jest to, że moja dermatolog chce mi skończyć kurację, a ja jeszcze nie jestem wyleczona... Jej argument to :bo już wyjadłaś 120mg/kg mc ...
Już nawet nie boję się o nawrót po paru miesiącach, ale że w 3-4 dni po odstawieniu leku skóra powróci do poprzedniego stanu... Nawet teraz jak gdzieś wyjechałam i pominęłam 2 dawki, to mi się mocno pogorszyło.

No niedobrze to wygląda, ja po ponad 6 miesiącach całkiem zapomniałam o pryszczach. Powinnaś już mieć poprawę, jeśli nie masz to musisz brać retinoidy do uzyskania efektów i nie ma że już wyjadłaś 120mg/kg bo to minimalna skumulowana dawka do której powinno się dobić.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:29   #2995
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
A po jakim czasie Ci się pogorszyło? i jak wygląda teraz Twoja kuracja?
po 8 miesiacach ale ja mam problemy hormonami bo mam pco zaczelam ponownie brac razem z 2ga kuracja. ty,m razem hormonow nie przerwe bo nie bardzo moge jesli moj organizm ma dobrze funkcjonowac mimo tej przerwy w hormonach cera sie trzymala ponad pol roku w idealnym stanie teraz biore tak ze pierwszy miesiac dawka 20 mg/dziennie i tak samo przez kolejne 2 tyg 2giego miesiacach by skora szybko sie oczyscila ( pierw pozbyla sie wiekkszych syfkow przez pierwsze ok 3 tyg, pozniej wyszly wagry do 4 tyg i zaskorniaki) . a teraz biore 20 mg raz na 2-3 dni a cera oprocz przesuszenia i lekkiego luszczenia gdzieniegdzie jest czysta w nastepnyym miesiacu zaopatrze sie w 10 mg i co 2 dni bedzie brane
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 23:20   #2996
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
po 8 miesiacach ale ja mam problemy hormonami bo mam pco zaczelam ponownie brac razem z 2ga kuracja. ty,m razem hormonow nie przerwe bo nie bardzo moge jesli moj organizm ma dobrze funkcjonowac mimo tej przerwy w hormonach cera sie trzymala ponad pol roku w idealnym stanie teraz biore tak ze pierwszy miesiac dawka 20 mg/dziennie i tak samo przez kolejne 2 tyg 2giego miesiacach by skora szybko sie oczyscila ( pierw pozbyla sie wiekkszych syfkow przez pierwsze ok 3 tyg, pozniej wyszly wagry do 4 tyg i zaskorniaki) . a teraz biore 20 mg raz na 2-3 dni a cera oprocz przesuszenia i lekkiego luszczenia gdzieniegdzie jest czysta w nastepnyym miesiacu zaopatrze sie w 10 mg i co 2 dni bedzie brane


Hmm ciekawe, ja właśnie też myślałam o kuracji podtrzymującej w razie gdyby po raz kolejny mi się nie udało.
Co do PCO to też niby mam i już myślałam że w końcu poznałam przyczynę swojego trądziku ale jednak to nie było to! ;( brałam pół roku yasminelle i drugie pół roku cyprodiol, a syfy dalej były. Tylko nareszcie okres miałam normalnie. W końcu endokrynolog powiedział, że tak mam PCO ale ono się nie objawia trądzikiem i muszę szukać dalej przyczyny...
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 10:53   #2997
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też się melduję. U mnie już 51 dzień o ile dobrze liczę, ogólnie jest trochę lepiej ale wciąż coś wyskakuje. Czuję w okolicach żuchwy gule pod skórą więc jeszcze długa droga przede mną, zanim wylezą... Jestem dobrej myśli. Ale nasiliły mi się skutki uboczne, nie mam siły na nic i chodzę codziennie jakbym była pijana Na szczęście udało mi się trochę opanować wypadnie włosów.

A pochwalę się.. w niedzielę będę miała pieska i jakoś mam dobry humor zajmę się szczeniaczkiem i może zapomnę o mojej wstrętnej twarzy
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 15:59   #2998
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Ja też się melduję. U mnie już 51 dzień o ile dobrze liczę, ogólnie jest trochę lepiej ale wciąż coś wyskakuje. Czuję w okolicach żuchwy gule pod skórą więc jeszcze długa droga przede mną, zanim wylezą... Jestem dobrej myśli. Ale nasiliły mi się skutki uboczne, nie mam siły na nic i chodzę codziennie jakbym była pijana Na szczęście udało mi się trochę opanować wypadnie włosów.

A pochwalę się.. w niedzielę będę miała pieska i jakoś mam dobry humor zajmę się szczeniaczkiem i może zapomnę o mojej wstrętnej twarzy
Jezu ja tez od dzisiaj chodzę jak pijana dzisiaj dopiero 4 dzień brania tabletek. oczy miałam wczoraj okropnie czerwone. Byłam z koleżanka na tańcu brzucha kiedy mnie zobaczyła zapytała: matko co z Twoimi oczami?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 16:56   #2999
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

jesli szczypia cie oczy albo masz je zaczerwienione to warto sobie kupic w aptece tzw.sztuczne łzy ja kupilam sobie opakowanie 2x5ml za prawie 11zl i powiem szczerze ze juz mnie nie szczypia i nie mam zaczerwienienia. od razu lepiej sie patrzy takze goraco polecam
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 17:40   #3000
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
No niedobrze to wygląda, ja po ponad 6 miesiącach całkiem zapomniałam o pryszczach. Powinnaś już mieć poprawę, jeśli nie masz to musisz brać retinoidy do uzyskania efektów i nie ma że już wyjadłaś 120mg/kg bo to minimalna skumulowana dawka do której powinno się dobić.

ja zapomnialam o pryszczach wlasnie teraz a lecze sie axotretem od 3 miesiecy. mam na buzi jeszcze tylko 2-4 malych sladow po pryszczach

biore 30 mg dziennie na 55kg. a z efektow ubocznych "cierpie" tylko na nadmierne wysuszenie ust.
(a to dziwna sprawa bo najpierw mialam taki suchy ryjek ze ho ho! i smarowalam sie 10 razy dziennie... potem zlapalo mnie chorobsko i odstawilam lek, przestalam sie rowniez smarowac z lenistwa! i moja skora jakos sama przestala sie tak przesuszac- chorobsko wyleczylam i powrocilam do axotretu, a moja skora nie zaczela sie przesuszac na nowo

cud

cierpie tylko na niewygode brania leku ;p nienawidze tych proszkow.. bo oprocz axotretu lykam z pol. dermy kwas foliowy i wit b6 .. dziennie biore 10 sztuk proszkow wszelakich... a chcialoby mi sie pojsc na imprezke i wypic raz na te 3 miesiace piwko
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.