Zakupy na Vinted - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-01-15, 22:13   #4321
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałam, odpisałam "brzoskwinia to jest owoc". Jestem wredna, wiem. Ale czy to naprawdę taki wyczyn przy 5 słowach używać interpunkcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uważaj, bo jeszcze kupi
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-15, 23:20   #4322
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ale na Vinted? Nigdy tu czegoś takiego nie było.
Też tego nie kojarzę, jak klikam KT, to od razu muszę zapłacić, inaczej przedmiot widnieje jako cały czas dostępny.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 00:15   #4323
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Zakupy na Vinted

Nie pamiętam czy płatność zrealizowana czy czekała na płatność. Jakoś od razu spojrzałam w profil tamtej vintedzianki i anulowalam transakcje. No i vinted właśnie wtedy skomentowalo że następnym razem zablokują. Dlatego mnie zastanawialo czy jak sprzedający anuluje i tak kilka razy czy go zablokują. Ale miałam wtedy krótki staż, to był chyba drugi zakup. Może wystarczy być zaawansowanym.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 09:50   #4324
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nie pamiętam czy płatność zrealizowana czy czekała na płatność. Jakoś od razu spojrzałam w profil tamtej vintedzianki i anulowalam transakcje. No i vinted właśnie wtedy skomentowalo że następnym razem zablokują.
To nie wiem jak to u Ciebie wyglądało, ja w ogóle nie kojarzę aby kupujący miał opcję anulowania transakcji, chociaż faktycznie czasem widzę negatywy "transakcja nie powiodła się, kupujący anulował zamówienie". Ale serio nie wiem jak to można zrobić.

Cytat:
Napisane przez rejczeI
Dlatego mnie zastanawialo czy jak sprzedający anuluje i tak kilka razy czy go zablokują. Ale miałam wtedy krótki staż, to był chyba drugi zakup. Może wystarczy być zaawansowanym.
Zasadniczo za to są negatywy, ale ja anulowałam na prośbę kupującej, jest taka opcja do wyboru, z tego co pamiętam, pewnie wtedy pytają kupującej czy potwierdza, i jeśli potwierdza, to nie ma podstaw do nega.
Ostatnio chciałam anulować transakcję, bo kupująca miała 3 komentarze, z tego 2 negatywne. Ale popisałam z nią trochę i postanowiłam nie anulować, transakcja przebiegła poprawnie.

Z kategorii dziwnych pytań i odpowiedzi:
- pytam sprzedającą o długość bluzy i szerokość pod pachami, otrzymuję odpowiedź, że to rozmiar M. Wyjaśniam, że wiem, ale wymiary mogą być różne w obrębie rozmiaru M, na to otrzymuję odpowiedź, że "to typowe M"
- podałam w ogłoszeniu wymiary spódnicy, w tym jej długość, szerokość w biodrach, otrzymuję pytanie: "czy ta spódnica zakrywa kolana?"
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 09:58   #4325
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To chyba coś innego sprawdzałaś, bo taki limit, który masz na myśli to jest przy działalności gospodarczej nierejestrowanej- aktualnie koło 1700-1800 zł. Albo może PCC?

Ale to z tym pół roku to tak, jak najbardziej masz rację.
Nie będę polemizować - prawo to nie moja działka .
Ja ostatnio miałam dwa zapytania o wymiary. Jedno na vinted i jedno na olx. Wysłałam oczywiście potem cisza. Ani dziękuję ani nic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 10:24   #4326
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Nie będę polemizować - prawo to nie moja działka .
Ja ostatnio miałam dwa zapytania o wymiary. Jedno na vinted i jedno na olx. Wysłałam oczywiście potem cisza. Ani dziękuję ani nic...
Znaczy, szczerze - OK, w dobrym tonie jest odpisać, że się dziękuje. Ale jak dla mnie, to jeśli i tak nic z tego nie wynika (nie ma zakupu), to bez różnicy czy ktoś podziękuje, czy też nie. Ja uważam, że wymiary powinny być podane w ogłoszeniu, a nie że ktoś musi o nie prosić (no chyba że chodzi o jakieś nietypowe pomiary). I serio mnie dziwi, że sprzedający nie zamieszczają wymiarów w ogłoszeniu, no bo jak kupować w ciemno? Większość spodni w moim rozmiarze jest za krótka, dlatego muszę znać ten wymiar przed zakupem.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 12:30   #4327
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Znaczy, szczerze - OK, w dobrym tonie jest odpisać, że się dziękuje. Ale jak dla mnie, to jeśli i tak nic z tego nie wynika (nie ma zakupu), to bez różnicy czy ktoś podziękuje, czy też nie. Ja uważam, że wymiary powinny być podane w ogłoszeniu, a nie że ktoś musi o nie prosić (no chyba że chodzi o jakieś nietypowe pomiary). I serio mnie dziwi, że sprzedający nie zamieszczają wymiarów w ogłoszeniu, no bo jak kupować w ciemno? Większość spodni w moim rozmiarze jest za krótka, dlatego muszę znać ten wymiar przed zakupem.
Ja faktycznie nie mam u siebie wymiarów podanych. Jak ktoś do mnie napisze to dosyłam zdjęcia (tego samego dnia) z przyłożonym cm żeby było wiadomo gdzie dokładnie mierzyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-16, 12:41   #4328
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Zasadniczo za to są negatywy, ale ja anulowałam na prośbę kupującej, jest taka opcja do wyboru, z tego co pamiętam, pewnie wtedy pytają kupującej czy potwierdza, i jeśli potwierdza, to nie ma podstaw do nega.

Nie pytają. Miałam kiedyś taką sytuację: kupiłam buty, zapłaciłam (kup teraz), ale sprzedająca napisała mi, że przy pakowaniu zauważyła wadę, której nie było w opisie i proponuje rabat lub rezygnację. Ustaliłyśmy, że anuluje transakcję, wystawi jeszcze raz z obniżoną ceną i wtedy kupię znowu. Tak się stało, a Vinted o nic mnie nie pytał.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 15:01   #4329
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Mój hit na Vinted z dziś- mam wystawiony kosmetyk i pytanie:

"Hej, co to jest brzoskwinia?"
Nie rozumiem, chodzi o kolor kosmetyku do makijażu?


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
- podałam w ogłoszeniu wymiary spódnicy, w tym jej długość, szerokość w biodrach, otrzymuję pytanie: "czy ta spódnica zakrywa kolana?"




Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Znaczy, szczerze - OK, w dobrym tonie jest odpisać, że się dziękuje. Ale jak dla mnie, to jeśli i tak nic z tego nie wynika (nie ma zakupu), to bez różnicy czy ktoś podziękuje, czy też nie. Ja uważam, że wymiary powinny być podane w ogłoszeniu, a nie że ktoś musi o nie prosić (no chyba że chodzi o jakieś nietypowe pomiary). I serio mnie dziwi, że sprzedający nie zamieszczają wymiarów w ogłoszeniu, no bo jak kupować w ciemno? Większość spodni w moim rozmiarze jest za krótka, dlatego muszę znać ten wymiar przed zakupem.
Uważam tak samo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 15:20   #4330
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, chodzi o kolor kosmetyku do makijażu?










Uważam tak samo.

Tak, domyślam się, że pytanie miało brzmieć mniej więcej tak: "Hej, co jest za kolor? Brzoskwiniowy?"
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-16, 15:27   #4331
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Z kategorii dziwnych pytań i odpowiedzi:
- pytam sprzedającą o długość bluzy i szerokość pod pachami, otrzymuję odpowiedź, że to rozmiar M. Wyjaśniam, że wiem, ale wymiary mogą być różne w obrębie rozmiaru M, na to otrzymuję odpowiedź, że "to typowe M"
- podałam w ogłoszeniu wymiary spódnicy, w tym jej długość, szerokość w biodrach, otrzymuję pytanie: "czy ta spódnica zakrywa kolana?"
Mogłaś udzielić jednej z moich ulubionych na Vinted odpowiedzi: moje tak/ lub moje nie
Takie odpowiedzi otrzymuję, gdy proszę o długość jeansów wyrażoną jako L i panie piszą np. u mnie jest do kostek
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-16, 19:36   #4332
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Zakupy na Vinted

Zaciekawilam się i następnym razem sprawdzę czy po zakupie jest gdzieś zakładka by anulować. Teraz kojarzę głównie Poczekaj aż X wyśle.
Mnie już ten brak wymiarów tak nie szokuje. Ale moje ulubione za to są opisy w rodzaju Fajna torebka. Koniec. Ostatnio spytalam o wymiary, dziewczyna podeslala foty z cmetrem i się okazało na zdj ze nie jest czarna tylko niebieska.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 18:57   #4333
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja też się nie loguję miesiącami, ale jak widzę, że ktoś coś kupił ode mnie to wysyłam od razu. Ostatnio tak miałam - buty, które wystawiłam i nikt ich nie brał miesiącami, zostawiłam u rodziców. Nagle ktoś kupił i angażowałam mamę do wysyłki Przecież Tobie jako kupującemu nic nie grozi - jeśli ktoś nie wyśle rzeczy w ciągu tygodnia to zamówienie będzie anulowane i pieniądze wrócą na konto.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 20:51   #4334
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89469557]Ja też się nie loguję miesiącami, ale jak widzę, że ktoś coś kupił ode mnie to wysyłam od razu. Ostatnio tak miałam - buty, które wystawiłam i nikt ich nie brał miesiącami, zostawiłam u rodziców. Nagle ktoś kupił i angażowałam mamę do wysyłki Przecież Tobie jako kupującemu nic nie grozi - jeśli ktoś nie wyśle rzeczy w ciągu tygodnia to zamówienie będzie anulowane i pieniądze wrócą na konto.[/QUOTE]No wlasnie- jest ileś tam czasu na wysyłkę a potem w razie W anulacja, więc ja tez nie widzę problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 21:35   #4335
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89469557]Ja też się nie loguję miesiącami, ale jak widzę, że ktoś coś kupił ode mnie to wysyłam od razu. Ostatnio tak miałam - buty, które wystawiłam i nikt ich nie brał miesiącami, zostawiłam u rodziców. Nagle ktoś kupił i angażowałam mamę do wysyłki Przecież Tobie jako kupującemu nic nie grozi - jeśli ktoś nie wyśle rzeczy w ciągu tygodnia to zamówienie będzie anulowane i pieniądze wrócą na konto.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No wlasnie- jest ileś tam czasu na wysyłkę a potem w razie W anulacja, więc ja tez nie widzę problemu
Dziewczyny, a jakbyście się napaliły na jakąś klikniętą rzecz, to nie byłoby Wam szkoda, w sytuacji zwrotu pieniędzy, że zakup się nie udał?
Poza tym dla wielu osób problemem jest mrożenie pieniędzy, które mogłyby wydać na coś innego.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 23:07   #4336
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakbyście się napaliły na jakąś klikniętą rzecz, to nie byłoby Wam szkoda, w sytuacji zwrotu pieniędzy, że zakup się nie udał?
Poza tym dla wielu osób problemem jest mrożenie pieniędzy, które mogłyby wydać na coś innego.
Ja kiedyś czatowałam na wymarzoną sukienkę massimo ze starszej kolekcji, wcale tania nie była, marzyłam o niej, laska po zakupie zamilkła, nawet nie kliknęła anuluj to było lato, a ja czekałam bez sensu na swoja kasę ok.200 zł, a skoro nie chciała wysłać to mogła anulować, a nie trzymać tyle moją kasę.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 23:36   #4337
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Zakupy na Vinted

Ale to co, wystawiacie rzeczy, nie logujecie się a na pytania, propozycje, drukowanie etykiet odpowiadacie z maila? Da się tak omijając platformę? Dla mnie to dziwne, apka w tel jest prosta i można kliknąć coś co parę dni. Wiem ze vin zrobi zwrot i to nie jest problem. Uważam ze jak ktoś ma status nieobecnego parę miesięcy to nie chce mi się zastanawiać czy gdzieś przepadł. Po co mam robić zbędne ruchy by w ogóle sie najpierw dowiedzieć czy ktoś w ogóle żyje. Skreślam takich tak jak skreslilabym kogoś z wieloma brzydkimi ocenami.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 23:50   #4338
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Zakupy na Vinted

Fanka mrozenia kasy nie jestem bo mi się potem nie bardzo chce dopilnowywac zwrotu. Vin jest sprawne, robi to sam, i termin ma chyba do 5 dni. Allegro też jest ok ale zwroty robią sprzedawcy i maja też termin 14 dni. Jak kupisz więcej rzeczy i więcej zwracasz to potem zdarza się ze do co któregoś musisz pisac przypomnienie po terminie. W bonprixie który też oceniam ok na chyba 5 zwrotów ze 2 razy musialam pisać czy dzwonić po terminie z reklamacja ze nie zwrócili środków. Działa to sprawnie, koryguja i uzupełniają, ale sam fakt. Nie chce mi się zawracać sobie tym głowy.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-01-17 o 23:52
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-17, 23:57   #4339
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ale to co, wystawiacie rzeczy, nie logujecie się a na pytania, propozycje, drukowanie etykiet odpowiadacie z maila? Da się tak omijając platformę? Dla mnie to dziwne, apka w tel jest prosta i można kliknąć coś co parę dni. Wiem ze vin zrobi zwrot i to nie jest problem. Uważam ze jak ktoś ma status nieobecnego parę miesięcy to nie chce mi się zastanawiać czy gdzieś przepadł. Po co mam robić zbędne ruchy by w ogóle sie najpierw dowiedzieć czy ktoś w ogóle żyje. Skreślam takich tak jak skreslilabym kogoś z wieloma brzydkimi ocenami.
Dla mnie jest totalną abstrakcją wystawianie rzeczy i potem totalnie olanie portalu. Podobnie kwiatki, że kupuję coś od kogoś na vinted, a on sprzedał to tydzień temu na olx i nie zdjął z vinted. Sama kiedyś kupiłam kilka rzeczy od osoby wystawiającej na vinted, ale wysyłkę robiła mi poza portalem - natomiast na portalu chyba do dziś wiszą te rzeczy.

Nie potrzeba nawet apki (ja szczerze nie rozumiem ich fenomenu, dla mnie intuicyjne są wersje z przeglądarki, jak na kompie), wystarczy mieć wśród otwartych kart właśnie tę z vinted.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-18, 11:58   #4340
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ale to co, wystawiacie rzeczy, nie logujecie się a na pytania, propozycje, drukowanie etykiet odpowiadacie z maila? Da się tak omijając platformę? Dla mnie to dziwne, apka w tel jest prosta i można kliknąć coś co parę dni. Wiem ze vin zrobi zwrot i to nie jest problem. Uważam ze jak ktoś ma status nieobecnego parę miesięcy to nie chce mi się zastanawiać czy gdzieś przepadł. Po co mam robić zbędne ruchy by w ogóle sie najpierw dowiedzieć czy ktoś w ogóle żyje. Skreślam takich tak jak skreslilabym kogoś z wieloma brzydkimi ocenami.
Też nie wiedziałam, że tak w ogóle można. Zawsze sprawdzam przed zakupem konto sprzedającego i jak widzę ostatnie logowanie przed dwoma miesiącami albo jeszcze dawniej, to sobie odpuszczam. Zdarzyło mi się już kupić przez Kup teraz i nie było znaku życia, potem czekanie na zwrot, albo wysyłałam wiadomość czy rzecz jeszcze jest dostępna i zero odpowiedzi, dlatego teraz omijam takie osoby.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-18, 12:24   #4341
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakbyście się napaliły na jakąś klikniętą rzecz, to nie byłoby Wam szkoda, w sytuacji zwrotu pieniędzy, że zakup się nie udał?
Poza tym dla wielu osób problemem jest mrożenie pieniędzy, które mogłyby wydać na coś innego.
No byłoby, ale co zrobić- z gardła nie wydrę przecież
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:30   #4342
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Kolejna dziwna akcja na vinted, albo może to ja jestem naiwna? Nie wiem.
Wystawiłam spodnie, jakaś dziewczyna od razu poprosiła o rezerwację, bo czekała na przelew. Ok, miło poprosiła, więc zrobiłam rezerwację. Minęło 5 dni, a z jej strony żadnego kontaktu. Napisałam w końcu pierwsza, już po zakończeniu rezerwacji czy nadal jest zainteresowana i oczywiście pytanie zostało bez odpowiedzi, bez jakichś przeprosin z rezygnacji...
Więcej po prostu nie zgodzę się na rezerwację i kto pierwszy ten lepszy.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-21, 22:46   #4343
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Pogrubione - nie będzie musiał, ale będzie chciał, gwoli ścisłości.

Swoją drogą, kojarzę jakieś doniesienia, że vinted chciało wyeliminować możliwość zakupu poza platformą. Ale teraz jest cisza w temacie (chyba?).



Przy czym ja absolutnie nie potępiam sprzedających poza platformą, co więcej, czytając fejsbukowe wątki o oszustwach na vinted i olx, sama bym drogich (droższych niż 200-300 zł) rzeczy nie sprzedała przez KT.
Ja za to bym nie kupiła droższych rzeczy bez KT. A tak kupiłam suknie slubna za tysiaka i buty za 400. Bez żadnej ochrony kupujących nie ma opcji abym taka kwotę przelała radośnie na nr konta i liczyła na uczciwość.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 17:43   #4344
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja za to bym nie kupiła droższych rzeczy bez KT. A tak kupiłam suknie slubna za tysiaka i buty za 400. Bez żadnej ochrony kupujących nie ma opcji abym taka kwotę przelała radośnie na nr konta i liczyła na uczciwość.
No to jest pat. Sprzedający ryzykuje podobnie, jeśli nie bardziej, bo vinted bierze stronę kupującego w sytuacji zgłoszenia, że paczka przyszła pusta.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 18:13   #4345
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja za to bym nie kupiła droższych rzeczy bez KT. A tak kupiłam suknie slubna za tysiaka i buty za 400. Bez żadnej ochrony kupujących nie ma opcji abym taka kwotę przelała radośnie na nr konta i liczyła na uczciwość.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a sama sprzedałabyś za tyle buty i sukienkę przez KT czy niekoniecznie?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
No to jest pat. Sprzedający ryzykuje podobnie, jeśli nie bardziej, bo vinted bierze stronę kupującego w sytuacji zgłoszenia, że paczka przyszła pusta.
Dokładnie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 18:19   #4346
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a sama sprzedałabyś za tyle buty i sukienkę przez KT czy niekoniecznie?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------





Dokładnie
Miałam to w planach jeśli zdecydowałabym się na sprzedanie sukni.

Ale dodam, że faktycznie nie czytałam o oszustwach. Póki co nie miałam żadnych nieprzyjemnych rzeczy dot. vinted.

No i dalej - nie kupiłabym rzeczy drogiej tak po prostu robiąc przelew "prywatny".

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2023-01-22 o 18:22
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 19:27   #4347
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Miałam to w planach jeśli zdecydowałabym się na sprzedanie sukni.

Ale dodam, że faktycznie nie czytałam o oszustwach. Póki co nie miałam żadnych nieprzyjemnych rzeczy dot. vinted.

No i dalej - nie kupiłabym rzeczy drogiej tak po prostu robiąc przelew "prywatny".

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No właśnie, ja Ciebie akurat rozumiem jako kupującą, ale po tym, co tu czytam o tym, jak ludzie wyłudzają i kłamią kupując coś drogiego, rozumiem też sprzedających takie rzeczy poza KT
Nie jest to prosta decyzja przy większych kwotach.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 20:29   #4348
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale dodam, że faktycznie nie czytałam o oszustwach. Póki co nie miałam żadnych nieprzyjemnych rzeczy dot. vinted.
Polecam grupy fejsbukowe w tym względzie. Czytałam nawet o przypadku, że ktoś z zagranicy zamówił buty, następnie zgłosił niezgodność produktu z opisem, buty ze zdjęcia z zastrzeżeń były w złym stanie, i sprzedającej trudno byłoby chyba udowodnić, że wysłała buty w stanie bardzo dobrym, gdyby nie to, że buty ze zdjęć kupującej były w rozmiarze 38, a przedmiotem sprzedaży było obuwie w rozmiarze 33 (albo na odwrót).
EDIT Chociaż nie wiem, jak ostatecznie zakończył sie ten spór.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 20:36   #4349
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Polecam grupy fejsbukowe w tym względzie. Czytałam nawet o przypadku, że ktoś z zagranicy zamówił buty, następnie zgłosił niezgodność produktu z opisem, buty ze zdjęcia z zastrzeżeń były w złym stanie, i sprzedającej trudno byłoby chyba udowodnić, że wysłała buty w stanie bardzo dobrym, gdyby nie to, że buty ze zdjęć kupującej były w rozmiarze 38, a przedmiotem sprzedaży było obuwie w rozmiarze 33 (albo na odwrót).
EDIT Chociaż nie wiem, jak ostatecznie zakończył sie ten spór.
Patrząc na olewactwo Vinted w wielu kwestiach śmiem twierdzić, że niekoniecznie pozytywnie dla sprzedającej...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-22, 20:46   #4350
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Patrząc na olewactwo Vinted w wielu kwestiach śmiem twierdzić, że niekoniecznie pozytywnie dla sprzedającej...
Dlatego dodałam EDIT. Zresztą, ta sprawa się ciągnęła, to już było niepokojące, przecież tu jest krótka piłka - but ze zdjęcia kupującej to inny rozmiar, dziękuję, do widzenia. A tam te ichnie automaty pewnie w kółko pisały, że problem jest analizowany .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.