Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-18, 16:50   #31
Kateunia78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

Odświeże troche watek. Bylam na wakacjach w basenovej na slowacji. Od tamtego czasu schodzi mi skóra z opuszkow palcow. Nie wiem czy to uczulenie moze na chlor czy cos innego. Musze wybrac sie do dermatologa bo troche dziwnie to wyglada. Miala tak ktoras z was i co pomoglo?
Kateunia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:04   #32
amelii3010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

Moj synek miesiac temu przeszedl chorobe bostonska objawialo sie to krostami na zewn stronie dloni, jest to tak zwana Angina rak i nog mial stan podgoraczkowy , Cale gardło w krostach a do szpitala trafilismy bo mial na twarzy jedna wielka plame pol twarzy i puchly mu oczy. Z tym pojechalam do szpitala, krosty byly juz 2 tyg wczesniej, stwierdzili ze to choroba bostonska Dostal tylko lek przeciw wirusowy i sterydy wszystko zeszlo ale za tydzien wyszly jakies 4 krosty na czole lekarz pediatra nie umial zdiagnozowac co to za krosty, maly ma skaze bialkowa, w szpitalu mowili ze to co ma na twarzy to alergia, bierze od dawna nutramigen AA, nic noewego nie wrowadzilam i nic nie zmienilam, wczoraj zaczela mu schodzic platami skora ze stop, dzisiaj z dloni puste bable, bylam u lekarza bo czytalam ze tak sie objawia szkarlatyna ale lekarz powiedziala ze bez goraczki ostrego gardla to nie mial szkarlatyny tylko jak wpisze w Google szkarlatyna grafika to widac wlasnie takie raczki i stopy jutro die do dermatologa, nie wyjde az mi nie da złotego srodka! Do tego ma cos czerwonego na policzku ale lekarz nie umie tego zdiagnozowac, wylaczylam z diety seler, uwaga jest bardzo uczulajacy, cielecina, wolowina, banany i pietruszka ale dalej nic nie pomaga.
amelii3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 10:04   #33
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

No i nas dopadło coś takiego - kilka krostek na ciele, na podeszwie stóp, na kostkach, ze 2 na twarzy maleńkie i drobne oraz sucha, popękana i schodząca skóra z kciuków, palców wskazujących i dużych palców u stóp. Brak gorączki, kataru, jakichkolwiek innych objawów...

Gdzie z tym iść, pediatra?
W ostatnim czasie syna oglądał zarówno alergolog jak i dermatolog i nic nie stwierdzono... ale wtedy jeszcze nie było tej pękającej i schodzącej skórki na paluszkach.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 07:52   #34
amelii3010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

ja byłam wczoraj u dobrej deramtolog ona stwierdzila, ze jest to stan zdrowienia bo tej chorobie Bostonskiej, troche dziwne bo maly mial ja 6 pazdziernika ale ona mowila ze tak jest. Dzisiaj prawie juz nie ma napisze jutro jaka masc mu pomogla, aha mowila lekarz ze kapac dziecko w delikatnie cieplej wodzie nie goracej i szybko zeby dlugo nie siedzialo w wodzie.Wieczorem napisze nazwe masci jest bez recepty.
amelii3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 22:40   #35
polemika_schola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

U nas jest teraz coś podobnego. Mały ma 17 m-cy i jest zima więc to żadne pylenie. Ostatnio przylapuje go na grzebaniu w mydle bambino no ale to przecież dla dzieci jest. Skóra zeszła już prawie z całych paluszków. Ostatnio miał jakąś dziwną wysyłkęale uznaliśmy że to po galaretce brzoskwiniowej z Winiary. Gorączki nie miał żadnej od dawna. Katar czy kaszel ma na okrągło bo zęby mu ciągle jakieś idą poza tym chodzi do żłobka . Na razie smaruję alantantanem ale jutro kupię coś w Wit A
polemika_schola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 08:12   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

A, nie napisałam. Potem się powtórzyło - w reakcji na jakąś zwykłą plastelinę made in china, moja mama kupiła, nieświadoma, że może być coś nie tak, dała jej do zabawy u siebie no i reakcja taka. Potem w przedszkolu to samo było - plastelina wspólna, więc nie wiem, jaka uczuliła. Jakaś lepsza typu astra nie uczula.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 09:37   #37
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

u córki od wczoraj to samo co u Ciebie było Szaja!! Wczoraj rano trochę jej ta skórka schodziła to olałam sprawę, ale dzisiaj ze wszystkich palców z opuszków schodzą jej płaty skóry nie boli.Pod spodem normalna zdrowa skórka.Nie pojadę z mała do lekarza bo nie mam jak. Czy na pewno jest to reakcja alergiczna? Mamy luty, jakiś silny alergen jest teraz jakoś bardziej aktywny?
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 09:42   #38
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

Tak, alergiczna. Możliwe, że na coś, czego dotykała. BTW, raz A. miała tak po zabawie na działce, do dzisiaj nie wiem, co uczuliło, wczesną wiosną. Kup maść z witaminą A.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 22:52   #39
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Schodząca skóra z palców (opuszków) dłoni

Moja córka ma już 15 lat i nadal zdarza się ze 2-3 razy w roku,że jej schodzi ta skóa.Jako dziecko młodsze ta skóa schodziła jej makabrycznie i jeszcze ona to obgryzała.Pod spodem była tak delikatna i cienka skóa,że od razu się marszczyła i czasem pękała,co ją bardzo szczypało jak jej się dłonie spociły,czy przy myciu-nawet delikatne kremy z emolientem ją szczypały.Chyba tylko Alantan był ok. Ze stóp później też jej schodziła skóra,nie tylko z palców,ale też z pięt.

Ja nie obstawiałam raczej żadnej alergii dotykowej,bo to działo się w różnych porach roku,w różnych miejscach(na całe wakacje wyjeżdżamy na działkę,więc zupełna zmiana otoczenia) itp.
Ciagle zmieniałam chemię używaną w domu i wszystko,czego córka dotykała.Nie może byc mowy o żadnym uczulającym proszku,plastelinie(teraz już się nią nie bawi ),czy kosmetykach,bo to się wszystko zmieniało przez tyle lat i nawet się przeprowadzaliśmy,więc to nie tez jakaś wilgoć czy pleśń.

Do tej pory nie wiem,co było tego przyczyną.Przez te lata mieliśmy chyba z 8-miu pediatrów,każdy tylko alergia i alergia-ale nic poza tym.Fakt,że córka jest bardzo blada i ma taki atopowy typ skóry (jak to określił jeden pediatra),suchawa,miejsca mi szorstka .Często też chorowała i brała antybiotyki. Ja zaczęłam obstawiac po prostu taką reakcję skórną ,kiedy organizm jest osłabiony,bo do niczego sensownego moje obserwacje nie doprowadziły.I tyle.

Teraz już jest o wiele lepiej.Rad żadnych nie mam,ale jeden pediatra mi powiedział,że po co robić testy skórne ,jak nie wiadomo w którą stronę nawet gdybać.Skoro nie swędzi i nie boli,to natłuszczać,kremować,rege nerować i to wszystko.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 23:52:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.