Dieta Antynowotworowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 15:16   #1
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Exclamation

Dieta Antynowotworowa


Postanowiłam załozyc ten wątek, poniewaz wokol mnie coraz czesciej spotykam sie z zachorowaniami na nowotwory, są to głownie nowotwory ukladu pokarmowego. Skutkiem zlego odzywiania moze byc wlasnie ta tragiczna choroba.

Jakie sączynniki rakotwórcze?
Promieniowanie rentegenowskie, promieniowanie słoneczne UVA i UVB, leki - głownie te które mogą uszkodzić szpik, smog, dym papierosowy, wolne rodniki, toksyny, pestycydy, herbicydy, rtęć,brak błonnika w diecie, cukier, tłuszcze, produkty smażone i odsmażane, wędzone mięso, orzeszki ziemne, brak ruchu, stres

Największą skuteczność w działaniach antynowotworowych przynosi regularność działań.
Nowotwór jest czesto skutkiem niewłaściwej diety, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na sposób odżywiania się.

Składniki niezbędne w diecie
-Miąższ z aloesu (działa oczyszczająca na przewód pokarmowy)
-Zielenina (kapusta,brokuły,sałata,k alarepa,szczypior,zielona pietruszka...zielenina ma w sobie cenne antyutleniacze)
-makroelementy i mikroelementy (wypierają metale ciezkie i tokstyny z organizmu)
-Witamina c w naturalnej postaci (np. cytyna, owoce cytrusowe)
-Tłuszcze Omega-3 (jeden z najkorzystniejszych tłuszczów w naszej diecie. Występuje głównie w rybach)
-Mleczko pszczele
-szpinak, pomidory, marchewka, czosnek, cebula, WINOGRONA!

Warto pamiętać, ze warzywa i owoce kupowane w supermarketach są pryskane. Nawozy sztuczne to tzw pestycydy. Są RAKOTWóRCZE!
Dlatego jesli nie mamy mozliwosci nabycia warzyw i owocow u zaufanego hodowcy to myjmy je 4-5 razy w ciepłej wodzie.
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 14:15   #2
anabellla
Raczkowanie
 
Avatar anabellla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Dieta Antynowotworowa

i z teogo co wiem to zielona herbata ma właściwości antynowotworowe
__________________
Wróbelek to mała ptaszyna,
Wrobelek istota niewielka,
On brzydką stonogę pochłania,
Lecz nikt nie pokochał wróbelka,
Więc wołam: Dlaczego nikt nie pamięta,
Że wróbelek do druh nasz szczery
Kochajcie wróbelka dziewczęta,
Kochajcie do jasnej cholery...
anabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:51   #3
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta Antynowotworowa

patrysieńka super watek wiedzialam tylko o witaminie c i zielonej herbacie.
wiesz moze gdzie mozna zdobyc ten miąższ z aloesu? jak w ogole wyglada aloes

mysle ze taka dieta jest potrzebna kazdemu, a zwlaszcza osobom szczegolnie narazonym na zachorowanie. u mnie w rodzinie 6 osob zmarlo na raka, w tym moja mama, wiec wole wczesniej zaczac dbac o siebie

ale z produktow smazonych i odsmażanych nie zrezygnuje nigdy
a potrafilabys wytlumaczyc mi tak na chlopski rozum dlaczego smazone sa zle? dlatego ze podczas smazenia z tluszczami cos sie tam dzieje?
a jak smaze bez tluszczu?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 16:38   #4
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Ja wiem tylko, że pomidory zapobiegają nowotworom
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:45   #5
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez Atram
patrysieńka super watek wiedzialam tylko o witaminie c i zielonej herbacie.
wiesz moze gdzie mozna zdobyc ten miąższ z aloesu? jak w ogole wyglada aloes

mysle ze taka dieta jest potrzebna kazdemu, a zwlaszcza osobom szczegolnie narazonym na zachorowanie. u mnie w rodzinie 6 osob zmarlo na raka, w tym moja mama, wiec wole wczesniej zaczac dbac o siebie

ale z produktow smazonych i odsmażanych nie zrezygnuje nigdy
a potrafilabys wytlumaczyc mi tak na chlopski rozum dlaczego smazone sa zle? dlatego ze podczas smazenia z tluszczami cos sie tam dzieje?
a jak smaze bez tluszczu?

Miąższ z aloesu to ten wyciśniety z liści Ja mam dużo aloesu w domu i prawde mowiac nie wiem skad go mam, ale aloes to roslinka ktora mozna kupic w kwiaciarni Najlepiej jednak poszukac gdzies gdzie mpozna kupic taki naturalny, bo w kwiaciarniach roslinki sa "upiekszane" strasznymi chemikaliami.

Co do tłuszczy to nie wiem czemu są szkodliwe. Może dlatego , ze odmiana tluszczy na ktorych smazymy niejest zalecana. Jak wymienial wyzej, najzdrowsze tluszcze to te naturalne, wystepujace w rybkach

Pozdrawiam
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:55   #6
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Wątek rewelacyjny! Dziewczyny - piszcie wszystko co wiecie na ten temat
Od siebie dodam, że owoce (jabłka, gruszki, banany, kiwi) myję ciepła wodą i szarym mydłem. Oczywiście potem spłukuję odpowiednio - to sprawdzony sposób na to, żeby zielone jabłka (moje ulubione - na sztuki) nie smakowały goryczką i żeby można je było schrupać ze skórką

Podobno najlepszą dietą jest dieta śródziemnomorska, bo zawiera dużo warzyw, owoców i czystą oliwę z oliwek - z I tłoczenia. Ja używam do gotowania, smażenia itp. tylko takiej, ale nie wiem na ile dobroczynny wpływ wywiera na moje zdrowie
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:45   #7
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez patrysieńka
Postanowiłam załozyc ten wątek, poniewaz wokol mnie coraz czesciej spotykam sie z zachorowaniami na nowotwory, są to głownie nowotwory ukladu pokarmowego. Skutkiem zlego odzywiania moze byc wlasnie ta tragiczna choroba.

Jakie sączynniki rakotwórcze?
Promieniowanie rentegenowskie, promieniowanie słoneczne UVA i UVB, leki - głownie te które mogą uszkodzić szpik, smog, dym papierosowy, wolne rodniki, toksyny, pestycydy, herbicydy, rtęć,brak błonnika w diecie, cukier, tłuszcze, produkty smażone i odsmażane, wędzone mięso, orzeszki ziemne, brak ruchu, stres

Dobry watek...., kontynuacja jak najbardziej wskazana "ALE" :
czy te czynniki rakotworcze to nie za duze uogolnienie?
( i te orzeszki ziemne....skad to wiesz, tzn. z ilu zrodel, na jakie zrodlo sie powolujesz?, napisz prosze )

pozdrawiam

Edytowane przez Leo$
Czas edycji: 2006-06-24 o 00:24
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 22:06   #8
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Te czynniki rakotwórcze są jak najbardziej uogólnione. Podane to, co najwazniejsze
A co do orzeszków ziemnych to są one 1.prażone 2.solone (zazwyczaj dużą ilością) i przyprawiana różnorodnymi przprwami. A jak wyzej napisalam sol, tluszcze, smazenie = niezdrowa dieta
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 22:09   #9
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

A tutaj juz bardziej szczegółowy opis czynników rakotwórczych...

http://www.poradnia.pl/podstrony/now....html#czynniki
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 22:12   #10
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

A tu dużo infomacji jak zapobiegac nowotworowi. Najwazniejsze czynniki, dieta, "przykazania" itp...POLECAM

http://www.primanatura.com/czytelnia/budwig.htm
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 22:14   #11
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

A i zapomnialam - dzieki dziewczynki za pochwaly zalozenia tego wątku Uwazam, ze jest to teamt warty "przestudiowania" z tego wzgledu, ze coraz wiecej mlodych ludzi choruje na nowotwory a to najstraszniejsza choroba...
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 23:33   #12
anabellla
Raczkowanie
 
Avatar anabellla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Dieta Antynowotworowa

ja tylko dodam,że smażenie na oliwie z oliwek wcale nie jest zdrowe!!! nie wiem czy jest to rakotwórcze czy nie (chyba raczej nie)ale oliwe powinno sie spożywać normalnie,bez obróbek termicznych,bo tylko wtedy jest zdrowa
__________________
Wróbelek to mała ptaszyna,
Wrobelek istota niewielka,
On brzydką stonogę pochłania,
Lecz nikt nie pokochał wróbelka,
Więc wołam: Dlaczego nikt nie pamięta,
Że wróbelek do druh nasz szczery
Kochajcie wróbelka dziewczęta,
Kochajcie do jasnej cholery...
anabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 00:23   #13
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez patrysieńka
A tu dużo infomacji jak zapobiegac nowotworowi. Najwazniejsze czynniki, dieta, "przykazania" itp...POLECAM

http://www.primanatura.com/czytelnia/budwig.htm
Patysienka- SUPER!
dzieki
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:51   #14
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Przypomniało mi się jeszcze, że ser żółty i szynka w wysokich temperaturach też nabierają rakotwórczych właściwości. Czyli pizze i zapiekanki trzeba jeść bez nich.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 22:49   #15
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

własnie najgorsze jest to, ze doslownie czego bysmy nie tkneli ma zle wlasciwosci:/ najgorsze jest to, ze teraz baaardzo ciezko dostac zywnosc bez chemii. W ogole ciezko jest izolowac sie od srodowiska sprzyajacego nowotworom. Niezdrowa zywnosc to tylko odsetek czynnikow rakotworczych. Niestety przyszlo nam zyc w zlej rzeczywistosci...


A tak bardziej optymistycznie - podobno wynaleziono i wprowadzono na rynek w USA szczepionke antynowotworowa... Tylko z wersji optywmistycznej latwo mozna przejsc w pesymistyczna po uslyszeniu ceny....
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:48   #16
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez anabellla
ja tylko dodam,że smażenie na oliwie z oliwek wcale nie jest zdrowe!!! nie wiem czy jest to rakotwórcze czy nie (chyba raczej nie)ale oliwe powinno sie spożywać normalnie,bez obróbek termicznych,bo tylko wtedy jest zdrowa
Do 160 stopni jest bezpiecznie - przynajmniej się jeszcze łudzę
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 11:13   #17
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez anabellla
ja tylko dodam,że smażenie na oliwie z oliwek wcale nie jest zdrowe!!! nie wiem czy jest to rakotwórcze czy nie (chyba raczej nie)ale oliwe powinno sie spożywać normalnie,bez obróbek termicznych,bo tylko wtedy jest zdrowa
W ogole smazenie nie jest zdrowe bo pod wplywem wysokiej temperatury czesc tluszczow zmienia swoja postac na postac trans tzw izomery trans (miedzy innymi w margarynie takie sa) ktore sa rakotworcze.

Najlepiej jesc duzo warzyw z upraw czystych ekologicznie. Jak przerabiac jakas zywnosc to raczej gotowac i piec niz smazyc, szczegolnie w glebokim tluszczu. Zmieniac olej ze smazenia i nie uzywac jakiegos starego.
Czesc warzyw i owocow jest opryskiwana toksycznymi srodkami ochrony roslin wiec koniecznie trzeba je myc. Niektorym to w ogole nie pomaga bo akumuluja te chemikalia w sobie. Poza tym oprocz nawozow sztucznych i tych przeciw robactwu uzywane sa srodki przedluzajace swiezosc - glownie w owocach cytrusowych, sprowadzanych.


Niektore substancje same z siebie nie powoduja raka, ale ich akumulacja w organizmie glownie w watrobie (nasz prywatny filtr) prowadzi do jej przeciazenia, a w rezultacie do uszkodzenia. Uszkodzona, zle oczyscza nasz organizm i wszysko zaczyna sie psuc.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 11:15   #18
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez patrysieńka
A tak bardziej optymistycznie - podobno wynaleziono i wprowadzono na rynek w USA szczepionke antynowotworowa... Tylko z wersji optywmistycznej latwo mozna przejsc w pesymistyczna po uslyszeniu ceny....
Ta szczepionka dotyczy jedynie raka szyjki macicy.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 11:21   #19
kasiulka42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Dobry temat.. młode kobiety powinny zacząć o to dbać..
Ja jestem załamana - mam 22 lata i już raz miałam usuwanego guzka z piersi a teraz zrobił mi sie nowy..
Eh.. Już sama nie wiem co robić
kasiulka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 12:24   #20
patrysieńka
Raczkowanie
 
Avatar patrysieńka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 105
GG do patrysieńka
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Mozna powiedziec , ze teraz rak jest "wszedzie". Ciezko jest zyc, nie majac do czynienia z produktami rakotworczymi:/ dlatego powinnismy je chociaz maksymalnie ograniczac. Mam ciocię chorą na raka jelita grubego, tzn zaczelo sie od jelita grubego, w tym momencie przezuty sa juz na nerce, plucach, macicy i watrobie:/ dowiedzialam sie od niej, ze nawet gazowana woda mineralna jest rakotworcza. Jedynie niegazowana wode zrodlana lekarz zaleca pic.
__________________
...Nie wymagam wiele, o swoje walczę. Uważam by chwile godne przeżycia najbardziej, niczym woda nie uciekały mi przez palce.
KOMBINUJE JAK MOGE ZEBY BYłO LATWIEJ !!!
patrysieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 00:41   #21
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Kiedyś w TV mówili o bananach - że codzienne spozycie jednego banana powinno uchronić jelita przed nowotworem.

Nie wiem ile z tego prawdy ,ale wiem ,że jak mnie boli brzuch,mam jakąś niestrawność to po zjedzeniu banana ,dolegliwości prawie całkowicie przechodzą. Więc ja do bananów mam wieeeelkie zaufanie
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:07   #22
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez silva
Kiedyś w TV mówili o bananach - że codzienne spozycie jednego banana powinno uchronić jelita przed nowotworem.

Nie wiem ile z tego prawdy ,ale wiem ,że jak mnie boli brzuch,mam jakąś niestrawność to po zjedzeniu banana ,dolegliwości prawie całkowicie przechodzą. Więc ja do bananów mam wieeeelkie zaufanie
Ja też uwielbiam banany Dawno nie jadłam, zrobiłaś mi ochotę
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:35   #23
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez miu miu
Ja też uwielbiam banany Dawno nie jadłam, zrobiłaś mi ochotę
Ja dziś na sniadanko go jadłam ,nie miałam czasu na pełne jedzonko z herbatką to wszamałam na szybko banana
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 15:07   #24
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Wyciągam ten wątek z otchłani wizażu, celem uchronienia go przed zapomnieniem
Uważam, że w dzisiejszych czasach, ten temat jest nadal bardzo aktualny i ważny
Sama chciałam stworzyć taki wątek, ale znalazłam ten, więc nie będę nie potrzebnie powtarzać.
Jestem teraz na etapie poszukiwania informacji dotyczących diety antynowotworowej (dla Teścia, który walczy z nowotworem), ale i sama z chęcią przyczynię się do usuwania wszelkich toksyn ze swojego organizmu.

Na początek podstawowe informacje:
Dieta "antyrakowa" jest uboga w tłuszcze, cukier i sól, bogata natomiast w witaminy: A, C, E, (karoten, kwas askorbinowy, tokoferol) oraz pierwiastki: magnez i selen, które uniemożliwiają rozwój komórek rakowych. Wymienione witaminy i pierwiastki są aktywnymi antyoksydantami, usuwającymi z organizmu jego poważnych wrogów - wolne rodniki, które są również kancerogenami. Witaminy C i A zapobiegają ponadto rakotwórczemu działaniu nitrozamin (zwanych też nitrozoaminami), które powstają w produktach spożywczych, a także tworzą się w przewodzie pokarmowym, w żołądku.
Bardzo ważny w diecie przeciwrakowej jest selen, którego naturalnymi źródłami są owoce morza, kiełki pszenicy, otręby, tuńczyk, cebula, pomidory i brokuły.
Wymienione produkty należy jeść długo, w skupieniu, dokładnie rozdrabniać, a następnie przeżuwać pokarm i połykać go dopiero wtedy, gdy osiągnie konsystencję płynną. Posiłek powinien trwać co najmniej pół godziny. Lepiej spożywać częściej mniejsze porcje niż rzadziej - większe.

Znalazłam już mnóstwo informacji dotyczących diety antynowotworowej, jeśli ktoś będzie chętny, to z chęcią się podzielę (na razie nie piszę więcej, gdyż nie wiem czy są chętni na czytanie )
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:29   #25
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez Leo$ Pokaż wiadomość
Dobry watek...., kontynuacja jak najbardziej wskazana "ALE" :
czy te czynniki rakotworcze to nie za duze uogolnienie?
( i te orzeszki ziemne....skad to wiesz, tzn. z ilu zrodel, na jakie zrodlo sie powolujesz?, napisz prosze )

pozdrawiam
mi o orzeszkach ziemnych wiadomo tyle, że jest wysoce prawdopodobne, że znajduje się w nich pleśń, która jest rakotwórcza. Pleśń w ogóle jest jednym z silnieszych czynników rakotwórczych, warto o tym pamiętać.

Głowy za tę wiadomość nie dam, jakby co
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:38   #26
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Cytat:
Napisane przez Barbara Dąbrowska Pokaż wiadomość
Po lekturze tego wątku naszła mnie pewna „żywieniowa refleksja”. Musimy zdawać sobie sprawę, ze nowotwory w ogóle są poniekąd konsekwencją rozwoju medycyny. Normalne jest, że w starzejącym się organizmie mutacje genetyczne następują częściej, a my żyjemy obecnie coraz dłużej, stąd większa ilość nowotworów. Nie wyklucza to oczywiście wpływu jaki na powstawanie guzów wywiera styl życia z tym żywienie.
Chcę tutaj podkreślić, że owszem bada się żywność pod kątem wpływy na powstawanie nowotworów, ale badanie takie najczęściej przeprowadza się na zwierzętach (ze względów etycznych). Zwierzętom doświadczalnym podawane są najczęściej mega dawki badanych substancji i w takich warunkach obserwowany jest ich wpływ na organizm. Takie sytuacje nie mają miejsca w trakcie życia człowieka, dlatego wyników uzyskanych w badaniach na zwierzętach nie można bezkrytycznie przenosić na ludzi.
Poza tym człowiek spożywa wiele różnych produktów co sprzyja różnym interakcją substancji w nich zawartych.
Tak na zdrowy rozsądek nie można zatem powiedzieć że dany, konkretny produkt ma działanie rakotwórcze lub antyrakotwórcze. Okazuje się bowiem, że np. beta-karoten może w zależności od naszego osobistego zestawu genów oddziaływać różnie, nie zawsze pozytywnie. To wszystko jest dużo bardziej skomplikowane niż by się wydawało, ale wiecie co? Jest na to proste rozwiązanie!
Jakie? Urozmaicone posiłki oparte na nieprzetworzonych produktach spożywane regularnie. Jeśli dorzucimy do tego dawkę ruchu, spokój ducha, unikanie używek i badania kontrolne to możemy być pewni, że zrobiliśmy wszystko aby zachować zdrowie. Czy naprawdę jest to niewykonalne?

Uffff...
pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówczynią choć zdaję sobie sprawę że pisała posta w 2006 roku, a wtedy badania nad wpływem żywności a rakiem ciągle były dewaluowane.

Aktualnie badania epidemiologiczne wskazują na kilkudziesięciokrotny wzrost zachorowalności na raka (wszelkie odmiany) gł. w społeczeństwach zachodnich. Korelacja jest widoczna z plagą otyłości. Wszystko to ma związek z naszym żywieniem i zmienioną produkcją żywności oraz środowiskiem zanieczyszczonym chemikaliami o działaniu kancerogennym.

odsyłam zainteresowanych do świetnej książki dr. Davida Servan-Schreibera "Antyrak. Nowy styl życia"

trzeba sobie zdawać sprawę również z tego że problemem jest ze znalezieniem pieniędzy na badania nad wpływem żywności z 2 powodów
1. żaden koncern farmaceutyczny nie wyłoży ogromnych pieniędzy na np. badanie malin, bo przeciez malin nie da się opatentować, więc nic na tym nie zarobi
2. istnieje olbrzymie lobby przemysłu spożywczego które skutecznie hamuje badania oraz wypływ informacji o szkodliwości żywności produkowanej przemysłowo aby nie narazić się na straty.

Proponuję obejrzeć film o wprowadzeniu chociażby do produkcji aspartamu - słodzika, który w dalszym ciągu jest używany, pomimo udowodnionej rakotwórczości:
http://video.google.pl/videoplay?doc...09284580&hl=pl
oraz wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=314735


Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Wyciągam ten wątek z otchłani wizażu, celem uchronienia go przed zapomnieniem
Uważam, że w dzisiejszych czasach, ten temat jest nadal bardzo aktualny i ważny
Sama chciałam stworzyć taki wątek, ale znalazłam ten, więc nie będę nie potrzebnie powtarzać.
Jestem teraz na etapie poszukiwania informacji dotyczących diety antynowotworowej (dla Teścia, który walczy z nowotworem), ale i sama z chęcią przyczynię się do usuwania wszelkich toksyn ze swojego organizmu.

Na początek podstawowe informacje:
Dieta "antyrakowa" jest uboga w tłuszcze

chodzi głównie o nerównowagę omega-6 i omega-3 na niekorzyść tych drugich.
dlatego powinno się zrezygnować z margaryn roślinnych, oleju słonecznikowego i mięs z duzą zawartością tłuszczu na korzyść oleju z oliwek, rzepakowego, lnianego, siemienia lnianego, ryb zwłaszcza morskich - najlepiej małych - sardynki, małe makrele, łosoś, ale jeśli w puszce to w sosie własnym lub w oliwie z oliwek a nie oleju słonecznikowym czy sojowym, masło, mleko, nabiał i jaja organiczne (nie przemysłowe - tam nierównowaga obu kwasów omega dochodzi do 10:1)

cukier i sól
najlepiej całkowicie ograniczyć cukier, kontrolować sól - bardzo ważne jest też nie używanie glutaminianu sodu i aspartanu - obie substancje są rakotwórcze

bogata natomiast w witaminy: A, C, E, (karoten, kwas askorbinowy, tokoferol) oraz pierwiastki: magnez i selen, które uniemożliwiają rozwój komórek rakowych.
Wymienione witaminy i pierwiastki są aktywnymi antyoksydantami, usuwającymi z organizmu jego poważnych wrogów - wolne rodniki, które są również kancerogenami. Witaminy C i A zapobiegają ponadto rakotwórczemu działaniu nitrozamin (zwanych też nitrozoaminami), które powstają w produktach spożywczych, a także tworzą się w przewodzie pokarmowym, w żołądku.
Bardzo ważny w diecie przeciwrakowej jest selen, którego naturalnymi źródłami są owoce morza, kiełki pszenicy, otręby, tuńczyk, cebula, pomidory i brokuły.

dodam jeszcze że wszystkie warzywa krzyżowe: kapusta zwykła i pekińska, brokuły, kalafior
warzywa bogate w karoteny: marchew, dynia, pomidory, kabaczki, buraki, szpinak

pieczywo razowe, na zakwasie, bez drożdzy piekarskich - ogólnie jemy za dużo przetworzonej pszenicy, nadmiar białego pieczywa i białej mąki ma wpływ rakotwórczy

zioła - KURKUMA (zmieszana z czarnym pieprzem i oliwą z oliwek - potwierdzone działanie angiogeniczne, antynowotworowe), mięta, tymianek, oregano, bazylia, rozmaryn, pietryszka, seler, CZOSNEK, cebula, por, szczypiorek, szalotka, cynamon, IMBIR

owoce czerwone: maliny, truskawki, czarne jagody, borówki, morele
cytrusy: pomarańcze, mandarynki, cytryny , grejpfruty

probiotyki: jogurty i kefiry ekologiczne, jogurty sojowe, kapusta i ogórki kiszone, czosnek, cebula, pomidor, szparagi, banay, zboża

Orzechy: migdały, włoskie, laskowe, ziemne

czakolada gozka - z min. 70% domieszką kakao - nie mleczne

napoje: wszystkie gatunki herbaty zielonej zwłaszcza japońska sencha, gyokuro, matcha - 4 filiżanki dziennie, wino czerwone ale tylko do posiłku, woda z cytryną, tymiankiem, szałwią, parzenie esencji z korzenia imbiru

grzyby: shitake (twardziak jadalny), maitake (żagwica listkowata), boczniak, boczniak mikołajkowaty, pieczarka brunatna, pieczarka francuska,

Wymienione produkty należy jeść długo, w skupieniu, dokładnie rozdrabniać, a następnie przeżuwać pokarm i połykać go dopiero wtedy, gdy osiągnie konsystencję płynną. Posiłek powinien trwać co najmniej pół godziny. Lepiej spożywać częściej mniejsze porcje niż rzadziej - większe.

Znalazłam już mnóstwo informacji dotyczących diety antynowotworowej, jeśli ktoś będzie chętny, to z chęcią się podzielę (na razie nie piszę więcej, gdyż nie wiem czy są chętni na czytanie )
polecam książkę którą wymieniłam wyżej, wpisałam informacje na niebiesko.
W mojej rodzinie obie babcie i jeden dziadek zmarli na raka w późnym wieku, chorowała też mama - ale się wyleczyła

jedzenie to coś co dostarczamy minimum 3 x dziennie i ma olbrzymi wpływ na organizm, na prawdę możemy sobie pomóc.
z książki wyczytalam też że konieczny jest ruch - wystarczy 30 min dziennie spacer i to załatwia sprawę przy siedzącym trybie życia

może komuś się przyda to co napisałam
pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2009-06-04 o 17:00 Powód: błąd ort.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 21:31   #27
Majka_niesmiala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Witam wszystkim, wpadłam na to forum całkiem niedawno temu- jeśli chodzi o diete w chorobie nowotworowej jak i profilaktyce to podstawa - czy wiecie, że


NCI ( National Cancer Insitute) stwierdził na podstawie wieloletnich badań, że około 1/3 zachorowań na nowotwory jest ściśle powiązana ze złym sposobem odżywiania
Sir Richard Doll ( światowej sławy brytyjski lekarz i naukowiec zajmujący się problemem nowotworów) twierdzi, iż 60 % zachorowań na nowotwory ma związek ze złą dietą
Tłusta kuchnia zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory, szczególnie nowotwory piersi u kobiet
Małe spożycie witaminy C, zawartej w pożywieniu, zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory: białaczkę, rak żołądka, wątroby, jelita, płuca, piersi u kobiet
Ludzie, którzy zażywają regularnie witaminę C i witaminę E przede wszystkim zawartą w naturalnych źródłach żyją dłużej i ich ryzyko zachorowania na raka jest stosunkowo mniejsza niż u pozostałych
WHO zauważyło zależność zachorowania na raka prostaty w 59 krajach gdzie spożycie mleka oraz produktów nabiałowych znacząco wzrosło
Regularne spożywanie produktów bogatych w witaminy C, E, A obniża ryzyko zachorowania na raka skóry
Likopen zawarty w pomidorach obniża ryzyko zachorowania na raka prostaty – oczywiście przy odpowiednio zbilansowanej diecie z naciskiem na większą ilość spożywanych warzyw i owoców
Naturalne antyoksydanty zawarte w pożywieniu nie tylko obniżają ryzyko zachorowania na raka, ale również chronią organizm przed innymi schorzeniami taki jak – choroby serca, alergie, miażdżyce etc. oraz wzmacniają system odpornościowy organizmu
Zielona herabata obniża ryzyko zachorowania na raka – między innymi raka prostaty, w 20% u mężczyzn na raka przełyku u kobiet aż w 50%,
Zielona herbata pomaga organizmowi w walce z nowotworem – poprzez blokowanie rozprzestrzeniania się komórek rakowych w organiźmie
Beta karoten zawarty głównie w marchwi hamuje rozwój komórek nowotworowych w organiźmie
Beta karoten potęguje pracę enzymów w walce z rakiem oraz redukuje ryzyko powstawania wolnych rodników w organiźmie dlatego marchewka jest podstawą w dietach antynowotworowych
Ryby morskie bogate w kwasy omega-3 ( DHA, EPA) spowalniają rozwój komórek nowotworowych w organiźmie i zmniejszają ryzyko zachorowania na raka
Wśród osób spożywających produkty na bazie tłuszczów trans, żywności przetworzonej ryzyko zachorowalności na raka zwiększa się aż do 80%
Spożywanie minimum 10 gram oliwy z oliwek dziennie ( najlepiej nie przetworzonej termicznie) obniża zachorowalnośc na raka piersi o przeszło 70%
Kobiety spożywające mięso przetworzone w postaci hamburgerów, bekonu czy tłustych steków zwiększają swoje ryzyko zachorowania na raka o 54%, 64%, 221% (dla w/w produktów ) – zwłaszcza raka piersi
U kobiet pijący dwa lub więcej drinków alkoholowych dziennie ( szczególnie kolorowe drinki alkoholowe typu breezer ) zwiększają swoje ryzyko zachorowania n araka przełyku, piersi, wątroby i innych o nawet 86% - źródło :amigdalina.com.pl
Majka_niesmiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 13:17   #28
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Podnoszę,bo warto.Czy któraś z Was piła napoje likopenowe?Jak się po nich czułyście,bardzo mnie to interesuje

TU jest więcej ycolife.pl/index.php/pytania/

Edytowane przez Gosia197
Czas edycji: 2011-07-08 o 13:32
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 00:15   #29
2assa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 13
Dot.: Dieta Antynowotworowa

Hej wszytskim podbijam temat. Ostatnio wyszły mi markery nowotworowe i troche spanikowałam i troche poszukałam własnie o jakiś naturalnych metodach zapobiegania...

Odnalazłam ze dieta antyrakowa moze wspomóc w walce z rakiem. Szukałam fajnych przepisów tez. Na stronie dieta antyrakowa przepisy znalazłam jakies fajne dania. W każdym przepisie użyte są produkty o działaniu przeciwnowotworowym. Stosował ktoś kiedyś taką dietę?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-10-02 o 10:13 Powód: linki
2assa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 14:38   #30
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dieta Antynowotworowa

jak ja nienawidze tych co reklamują
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 20:06:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.