Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-24, 18:12   #31
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej wartości wspólnej dla wszystkich firm. Każda firma ustala sama standardy swoich usług i graniczną masę wnoszenia, fakt, że często jest ona bliska bądź równa 30 kg.
Zgadzam się, mój maż mówi że nie ma czegoś takiego że nie wnosi paczki nawet jeśli waży 100kg.
Nie ma tez obowiązku dzwonienia i umawiania się na dostarczenie.
Ale każda firma ma swoje standardy.

Staram się nigdy nie wybierać przesyłki kurierskiej, bo nie przewidzę czy będę w domu.
Wolę PP i ewentualne awizo w skrzynce albo paczkomaty.

Czy daję napiwki kurierom? Jeśli sama coś zamawiam to tak. Jeśli dostaję np nagrodę z konkursu to nie.

Jeśli chodzi o podpisywanie paczek przed dostarczeniem itp to zdarzają się często takie akcje. I nie miejcie tego za złe kurierom tylko szefom firm. W okresie świątecznym w szczycie u mojego męża było ok 8 tyś paczek- dla 22 chłopa Kosmos nie?
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 18:31   #32
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Nie daję napiwków kurierom. Wszystko zamawiam do firmy, dziennie potrafi pojawić się u mnie w biurze nawet 5 różnych kurierów, dawno bym zbankrutowała na napiwkach
Prędzej dostawcy pizzy bym dała. Widzę tu jednak różnicę
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 18:58   #33
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Nie daję napiwków kurierom. Wszystko zamawiam do firmy, dziennie potrafi pojawić się u mnie w biurze nawet 5 różnych kurierów, dawno bym zbankrutowała na napiwkach
Prędzej dostawcy pizzy bym dała. Widzę tu jednak różnicę
A na czym polega ta różnica?
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 09:47   #34
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Ja zawsze daje napiwki bo wiem jaka to ciężka praca ( doświadczyłam na własnej skórze). Tak samo jak daje napiwki panu który rozwozi pizze - zawsze jedzie do mnie pierwszej i mam ciepłą, jeszcze parującą pizzę. Nawet nie wiecie jak bardzo kurier może zrobić na złość chamskiemu klientowi
Też daję napiwki Jeśli trafi się "wredny" kurier, to wtedy nie dostaje, ale zwykle mam coś przygotowane - jak ktoś już pisał "końcówki" Jeśli zamawiam jedzonko, to też zawsze coś wyrzucę dla dostawcy
Też zawsze są zaskoczeni i dziękują
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:07   #35
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Najczęściej klikam rzeczy z odbiorem w sklepie. Kurier-rzadziej,ale jeśli się zdarza to nie daje napiwku ponieważ zawsze korzystam z opcji przedpłaty. Pewnie gdybym płaciła gotówką przy odbiorZe zamiast wyliczać np 47,32gr.dalabym 50.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:10   #36
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Ja czasem daje, jak ma mi wydać np dwa złote czy pięć to mówię żeby nie szukał. Jak jest zgodna pełna suma, np 200 zł to nie wyciągam specjalnie drobnych żeby mu coś dac.

Kurierów którzy do mnie jeżdżą lubię, nie mam im nic do zarzucenia.

Pan z DPD zawsze wszystko sprawnie załatwia, jak widział że coś jest uszkodzone to nawet mi gitary nie zawracal tylko od razu zwraca towar i tyle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 06:01   #37
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez ThinkingAboutUs Pokaż wiadomość
Ja pracuję jako 'ktoś w rodzaju kurier' (nie w Polsce) i taki napiwek uznałabym za uwłaczający. Uważam się za 'spoko' kuriera, zawsze staram się na czas, jeśli tak nie jest, to nie moja wina, tylko innych dostawców. Jasne, że jest to troszkę niedoceniany zawód, każdy chce na czas, ale rzadko kto próbuje postawić się w butach pracownika. Czasem zdarza mi się znaleźć prezenciki przy drzwiach, jak np upieczony muffinek czy cukierek. To daje znaaacznie więcej kopa, żeby pchać do przodu
Taki muffinek to lapowka! A więc jednak bierzesz.
Z tymi napiwkami tak właśnie jest. Jeden sie obrazi ze nie dostał, drugi ze dostał, trzeci weźmie bez gadania.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 06:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
To twoja decyzja, natomiast ja nie daję i nie będę dawała.

W ogóle dawanie napiwków wszelkim możliwym usługodawcom uważam za kiepski pomysł. Zamiast tego należałoby walczyć o porządną pracę minimalną i przestrzeganie praw pracowniczych w firmach w Polsce.

Prawdę mówiąc nawet bym się wstydziła wyjąć z kieszeni dodatkowe 2 czy 5 złotych i dać kurierowi jakby była to jałmużna.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------



Logika tych panów z nieświeżą twarzą, którzy żądają pieniędzy za "pilnowanie" samochodu na parkingu. Płać albo popamiętasz.

Żenujące.
Probowalas kiedyś prowadzić firmę w Polsce ? Spróbuj z tym powalczyć żeby zapewnić swoim pracownikom lepsze warunki niż inne firmy oferują. Znajomy mi opowiadał. Facet jest siwy przed 40, posiwial przez parę lat jak prowadzi firmę. Podatki kochana.
Warunki pracy są jakie są a piątka napiwku to piątka w kieszeni.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-28, 08:56   #38
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

nie daję bo nie a poza tym i tak płacę za wszystko z góry

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Ja zawsze daje napiwki bo wiem jaka to ciężka praca ( doświadczyłam na własnej skórze). Tak samo jak daje napiwki panu który rozwozi pizze - zawsze jedzie do mnie pierwszej i mam ciepłą, jeszcze parującą pizzę. Nawet nie wiecie jak bardzo kurier może zrobić na złość chamskiemu klientowi
a inne prace to są lekkie ?
kasjerka na kasie też lekko nie ma - jej się napiwek nie należy?
sprzątaczka w kinie?
praca w call center? tutaj nie dość, że robota parszywa to jeszcze zamiast napiwku się trzeba nasłuchać epitetów

mentalności na poziomie "wyskakuj z kasy bo Ci do drinka napluję" to nawet szkoda komentować
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 13:05   #39
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Nie daje żadnemu kurierowi nic, nawet końcówek, od kiedy któryś w windzie, w moim bloku, nabazgrał "NAPIWKI DLA KURIERÓW!!!!!!!!". Także mogą podziękować koledze.

Jak jest opcja paczkomatu, to zawsze wybieram paczkomat, jak jest tylko kurier i na dodatek nie ma dpd (ten akurat do mnie przyjeżdża spoko), to biorę do pracy, właśnie po to, żeby się nie użerać z akcjami typu "zostawiłem w żabce za rogiem". Dla mnie to niewygodne, więc nie zamierzam jeszcze dawać napiwku.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 20:39   #40
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
nie daję bo nie a poza tym i tak płacę za wszystko z góry



a inne prace to są lekkie ?
kasjerka na kasie też lekko nie ma - jej się napiwek nie należy?
sprzątaczka w kinie?
praca w call center? tutaj nie dość, że robota parszywa to jeszcze zamiast napiwku się trzeba nasłuchać epitetów

mentalności na poziomie "wyskakuj z kasy bo Ci do drinka napluję" to nawet szkoda komentować
Temat nie jest o kasjerkach ani sprzątaczkach tylko o kurierach. Sama pracuje teraz w handlu i wiem jacy są ludzie.
A z tym że kurier może zrobić na złość tyczy sie panienek które są w pracy, zamawiają paczki do domu i drą ryja że one są w pracy i kurier ma przyjechać jak jaśnie pani do domu wróci. A dostawca będzie może jeszcze takiej po godzinach pracy paczki woził i "dziękuję" nie usłyszy a piekielna baba będzie się jeszcze aferować że 10gr nie masz wydać.
Doręczenie godzinowe kosztuje dodatkowo zamawiającego paczkę (nie napiwek tylko paczka jest droższa) i wtedy można sobie godzine wymyślić i wymagać że kurier ma być o tej i ani minuty później. Ale ludzie tego nie rozumieją. To jest dopiero mentalność.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 20:47   #41
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Jesteś genialnym przykładem tego jak kreuje się negatywny wizerunek kuriera w opinii publicznej.

Z kurierem takim jak Ty, owszem, kłóciłabym się o ostatnie 10 groszy
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-28, 20:54   #42
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Uderz w stół a nożyce sie
Odezwą .Kto nie przeszedł na własnej skórze nie zrozumie jak ludzie przedmiotowo traktują ludzi którzy świadczą im usługi zarówno w kurierce, handlu czy u kosmetyczki. Płacisz - wymagasz. Wyłączam się z tego tamatu bo nie ma sensu dyskusja. Nie lubię kopac się z koniem. Pozdrawiam serdecznie
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 20:57   #43
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Ale trochę zrozumienia.
Zamawiam kuriera do pracy, dostaję wiadomość, że paczka będzie doręczona między 14 a 16, a ja pracuję do 15:30. I foch kuriera I on nie wie, czy się wyrobi. I wielkie pretensje, że moja forma pracuje do 15:30.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 21:01   #44
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Na szczęście sama bardzo rzadko spotykam takich kurierów jak Ty - na ogół nie ma problemu, żeby kurier przyjechał wtedy kiedy ktoś będzie w domu. Nie oczekuję żeby ktokolwiek się do mnie szczerzył i przywoził mi paczki z uśmiechem numer pięć jakby ta praca była spełnieniem wszystkich marzeń, ale kultura i uprzejmość wiele nie kosztują a są takie... ludzkie. W każdej pracy, w każdej sytuacji. Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia jakie ogólnie rzecz biorąc mam do kurierów szczęście.

Niemniej jednak dajesz świetną antyreklamę kolegom po fachu, nic tylko pogratulować
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 21:17   #45
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Jest możliwość wyboru godziny dostarczenia przesyłki? O.O
Ja zawsze dostaję tylko smsa, że kurier będzie między X a Y i że jeśli chcę zmienić DZIEŃ doręczenia to mam wysłać smsa. Zwykle mnie wtedy nie ma w mieszkaniu, więc od razu dzwonię i się z gostkiem umawiam na inną godzinę grzecznie tłumacząc co i jak. Mimo to dwa razy zebrałam opierdziel, że co ja sobie jakieś dziwne wymagania stawiam blabla i że mam zamawiać do pracy. Niestety do pracy zamówić nie mogę, i co w takiej sytuacji?

Generalnie też mam uraz do kurierów i staram się w miarę możliwości wybierać pocztę albo paczkomaty. Ewentualnie dogaduję się z kurierem, że zostawi gdzieś w jakimś sklepie przesyłkę, ale to dotyczy tylko mało wartosciowych rzeczy.

Hitem był facet, ktory zadzwonil ze ma do mnie przesylke i zaczal sie wydzierac ze mnie w mieszkaniu nie ma i ze on nie wie co ma z paczka zrobic. Umowilam sie z nim na inny dzien. Koles dzwoni po 20 minutach z tekstem "przesylka jest u fryzjera" i sie rozlaczyl. Oddzwaniam bo chce sie dowiedziec u jakiego fryzjera, oczywiscie nie odebral....z 10 razy sie dobijalam w ciagu 2 godzin, a on uparcie nie odbieral. W efekcie godzine spedzilam biegajac po okolicznych fryzjerach szukajac mojej paczki...znalazlam w koncu jakiegos na sasiednim osiedlu, ale w zyciu bym nie wpadla ze o tego moglo mu chodzic. Zlozylam skarge na goscia, ale nie wiem czy cos to dalo.

W życiu nie pomyslalam zeby dac kurierowi napiwek O.O więc jestem trochę zaskoczona tym, że dla niektórych to oczywista oczywistość. Mi nikt za moją pracę napiwków nie daje i nigdy ich nie oczekiwałam, a widzę że może jednak powinnam. W koncu tez moge byc zlosliwa, skoro ktos mi 5 zl nie dal, co nie?
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2017-01-28 o 21:19
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 23:01   #46
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

ja nie daje napiwkow bo uwazam,ze place za usluge (ktora i tak nie jest tania),tak samo w innych uslugach-po to jest wg mnie cennik,zeby cena byla taka a nie wyzsza aczkolwiek jak ktos chce dac panu kurierowi za pomoc czy ladne oczy to czemu nie, na pewno sie nie obrazi

z drugiej strony od jakiegos czasu kurierow unikam-bez sensu jest to ,ze ich godziny pracy pokrywaja sie z godzinami pracy normalnych ludzi a wieczorami to coz-niektorzy woza a niektorzy nie.
Po tym jak zamowilam komputer (sprzet drogi i ciezki) i kurier do mnie dzwonil gdzie jestem i mu mowie,ze w domubede 15.30-16 , a kurier mi powiedzial,ze to za pozno i za daleko i on w takim razie wysle mi poczta albo ew moze przywiezc do pracy to juz wole paczkomaty
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 23:23   #47
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
nie daję bo nie a poza tym i tak płacę za wszystko z góry



a inne prace to są lekkie ?
kasjerka na kasie też lekko nie ma - jej się napiwek nie należy?
sprzątaczka w kinie?
praca w call center? tutaj nie dość, że robota parszywa to jeszcze zamiast napiwku się trzeba nasłuchać epitetów

mentalności na poziomie "wyskakuj z kasy bo Ci do drinka napluję" to nawet szkoda komentować
A czy ktoś Tobie broni dać napiwek kasjerce w spożywczym? Jeśli masz ochotę możesz to zrobić. Z call center może być gorzej.

Kurierzy są tez różni to fakt.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 23:44   #48
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 23:50   #49
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Temat nie jest o kasjerkach ani sprzątaczkach tylko o kurierach. Sama pracuje teraz w handlu i wiem jacy są ludzie.
A z tym że kurier może zrobić na złość tyczy sie panienek które są w pracy, zamawiają paczki do domu i drą ryja że one są w pracy i kurier ma przyjechać jak jaśnie pani do domu wróci. A dostawca będzie może jeszcze takiej po godzinach pracy paczki woził i "dziękuję" nie usłyszy a piekielna baba będzie się jeszcze aferować że 10gr nie masz wydać.
Doręczenie godzinowe kosztuje dodatkowo zamawiającego paczkę (nie napiwek tylko paczka jest droższa) i wtedy można sobie godzine wymyślić i wymagać że kurier ma być o tej i ani minuty później. Ale ludzie tego nie rozumieją. To jest dopiero mentalność.
No, jak widzę taką postawę kuriera jak ty prezentujesz, to zawsze z przyjemnością poczekam na 12 groszy.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-29, 00:06   #50
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 00:16   #51
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Jest możliwość wyboru godziny dostarczenia przesyłki? O.O
Chyba nie, jak próbowałam to mogłam zmienić tylko dzień. Wtedy jak mi się kurier fochał, że do 15:30, po prostu do mnie zadzwonił wcześniej, bo mu nie pasowało, że w adresie nie ma numeru mieszkania.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 00:35   #52
201704110957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 673
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Nie, nie daję napiwków kurierom. Staram się też jak najrzadziej korzystać z ich usług (zazwyczaj wybieram paczkomaty o ile mam tak możliwość) bo:
- kilkakrotnie pomimo umówienia się z kurierem na "wtorek popołudniu" przyjechał w środę rano;
-paczki zostawia sąsiadom i muszę chodzić i szukać ("zostawiłem pani paczkę sąsiadce. -której? -no tej obok <odkłada telefon>)
-dwa razy zrobiłam awanturę bo kurier sam podpisał odbiór paczki (na trackingu widniała informacja, że paczka została odebrana) a przyjeżdżał po dwóch dniach ją dostarczyć
-"pani sobie przyjdzie po paczkę do auta bo ja tego dźwigał nie będę" - pozdrawiam DHL.
Skąd to znam Albo sms będzie paczka od 13.00. Kurier przyjeżdża o 11:00. Długo by wymieniać. Napiwki lubię dawać kelnerom, czy taksówkarzom itd... niestety kurierom mi się nie zdarzyło. Mówi to samo za siebie.
201704110957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 08:34   #53
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;70267351]Ale trochę zrozumienia.
Zamawiam kuriera do pracy, dostaję wiadomość, że paczka będzie doręczona między 14 a 16, a ja pracuję do 15:30. I foch kuriera I on nie wie, czy się wyrobi. I wielkie pretensje, że moja forma pracuje do 15:30.
Zapisz
[/QUOTE]
Skoro sa takie godziny, to jak najbardziej kurier ma prawo paczkę przywieźć o 15:55.
Ja mam inne doświadczenia, nigdy nie miałam problemów, zawsze udało mi się dogadać, jak zależało mi na paczce bo o 14 wychodziłam do pracy to umawiałam się z kurierem na odbiór w jakimś punkcie. Korona mi z głowy nie spadłą jak podjechałam 2 przystanki.
Zamawiając coś kurierem wiem tylko że paczka będzie szybciej niż pocztą i tyle. Wiem że może być dostarczona w przeróżnych godzinach, bo przecież tego sobie nie ustawię. Dlatego unikam tej formy dostawy. Nagrody z konkursów kieruję do rodziców, bo wiem że są zawsze w domu.
Od listonosza też nie wymagam, żeby kilka razy próbował dostarczyć polecony, tylko biorę awizo i dymam na pocztę.
No chyba że ktoś zamawiając paczkę faktycznie ma wybór godziny, to może się wściekać, bo ma ku temu podstawy.
Moim zdaniem jedyne co trzeba poprawić w firmach kurierskich to organizacja. Wszystkie firmy kurierskie powinny mieć punkty odbioru i zostawiać awiza. Z tym że paczka powyżej 30 kg nie nadaje się do punktu odbioru.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 08:56   #54
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;7027504 6]Skoro sa takie godziny, to jak najbardziej kurier ma prawo paczkę przywieźć o 15:55.
[/QUOTE]

Ma prawo, ale mnie tam nie będzie. Sorry, ale nie będę czekać pół godziny, bo potem będę wracać godzinę dłużej do domu.
A podjeżdżanie autobusem do kuriera, który ma samochód, który: a) jedzie gdzie chce, nie wg trasy, b) w każdej chwili może jechać, a nie wg rozkładu co 20 minut jest dla mnie kuriozalne i robić tego na pewno nigdy nie będę. Dla niego to 5 minut jazdy, dla mnie bycie w domu godzinę później.
Zresztą miałam już przyjemność z takim panem, który doręczył komuś paczkę w mojej firmie, pojechał sobie w pi*du, a potem do mnie dzwonił z pretensjami, że on ma daleko i już dzisiaj w mojej firmie był. Jakby to była moja wina, że nie przyszło mu na myśl, żeby doręczyć mi paczkę
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 10:09   #55
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;70275811]Ma prawo, ale mnie tam nie będzie. Sorry, ale nie będę czekać pół godziny, bo potem będę wracać godzinę dłużej do domu.
A podjeżdżanie autobusem do kuriera, który ma samochód, który: a) jedzie gdzie chce, nie wg trasy, b) w każdej chwili może jechać, a nie wg rozkładu co 20 minut jest dla mnie kuriozalne i robić tego na pewno nigdy nie będę. Dla niego to 5 minut jazdy, dla mnie bycie w domu godzinę później.
Zresztą miałam już przyjemność z takim panem, który doręczył komuś paczkę w mojej firmie, pojechał sobie w pi*du, a potem do mnie dzwonił z pretensjami, że on ma daleko i już dzisiaj w mojej firmie był. Jakby to była moja wina, że nie przyszło mu na myśl, żeby doręczyć mi paczkę [/QUOTE]
Wszystko działa w dwie strony. Kurier zbaczając z trasy i dowożąc tobie specjalnie paczkę też traci czas i też przez to może być później w domu. Bo przecież jedzie wg określonej trasy i po kolei dostarcza te paczki, stoi w korkach itd.
Wiadomo że trafiają się rożni ludzie, ale w 99,99% przypadków wystarczy bycie miłym a nie roszczeniową zołzą i można się dogadać żeby obie strony był zadowolone. I dotyczy to wszystkich profesji

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2017-01-29 o 10:11
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 11:51   #56
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Temat nie jest o kasjerkach ani sprzątaczkach tylko o kurierach. Sama pracuje teraz w handlu i wiem jacy są ludzie.
A z tym że kurier może zrobić na złość tyczy sie panienek które są w pracy, zamawiają paczki do domu i drą ryja że one są w pracy i kurier ma przyjechać jak jaśnie pani do domu wróci. A dostawca będzie może jeszcze takiej po godzinach pracy paczki woził i "dziękuję" nie usłyszy a piekielna baba będzie się jeszcze aferować że 10gr nie masz wydać.
Doręczenie godzinowe kosztuje dodatkowo zamawiającego paczkę (nie napiwek tylko paczka jest droższa) i wtedy można sobie godzine wymyślić i wymagać że kurier ma być o tej i ani minuty później. Ale ludzie tego nie rozumieją. To jest dopiero mentalność.
ludzie wszędzie są tacy sami temat o kurierach ale argument "bo to nie jest lekka praca" jest za przeproszeniem z bo niby kto ma lekką pracę (heh skojrzyło mi się z mityczna, wiecznie poszukiwaną "lekką pracą biurową")

i z całą sympatią ale ja już przestałam dopłacać za konkretna godzinę dostawy bo jeszcze NIGDY nie zdarzyło mi się żeby się kurier wyrobił i mam w najgłębszym poważaniu czyja to wina (czy to kulawego zarządzania czy kuriera, który musiał wszamać chińskie przed dostawą - bo i takie przypadki trafiałam)

ja wychodzę z prostego założenia - usługa kosztuje X więc oczekuje, że za X zostanie wykonana POPRAWNIE, postawy roszczeniowej na zasadzie "zapłaciła pani X to dostanie pani byle co ale uwaga, uwaga - jest okazja - jak pani dopłaci komuś kto zarabia to może łaskawie ten ktoś zrobi to za co pani już zapłaciła" nie rozumiem i nie będę jej przyklaskiwać

w pracy na siłę nikogo nie trzymają, warunki płacowe są na umowie i jak ktoś idzie do roboty z myślą "pensja jest kijowa a ja będę kijowym pracownikiem dla każdego kto nie dopłaci haraczu" to ja prędzej na taką osobę skargę złożę niż napiwek dam

Cytat:
Napisane przez AnnaAleksndra Pokaż wiadomość
A czy ktoś Tobie broni dać napiwek kasjerce w spożywczym? Jeśli masz ochotę możesz to zrobić. Z call center może być gorzej.

Kurierzy są tez różni to fakt.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ale po co mnie o to pytasz? poruszyłam w moim poście te kwestię retorycznie w odpowiedzi na bzdurne teksty z serii "to nie jest lekka praca" dotyczące tego czemu niby kurierom się należą napiwki
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 12:06   #57
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Najczesciej odbieram paczki w punkcie odbioru najblizej domu. Wtedy przesylki sa za darmo przynajmniej w Paryzu tak jest. Bezposrednio do domu jest sens w przypadku ciezkich mebli, zakupu pralki etc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 12:16   #58
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Nic mnie tak nie żenuje jak podejście, że "bez napiwku napluję im do piwa/zostawię paczkę u sąsiada" itp. Pracowałam lata w obsłudze klienta, w zawodzie bez napiwków i mimo żałosnej pensji byłam miła, profesjonalna, uśmiechnięta. Warunki płacowe i zakres obowiązków każdy przez podpisaniem umowy zna, więc jeśli decyduje się daną pracę przyjąć, to niech nie robi łaski klientom, że wykonuje to, do czego się zobowiązał i za co ma płacone. Jeśli zgodnie z prawem reklamacja klienta ma zostać rozpatrzona w ciągu 14 dni, to choćbym dostała milion reklamacji taki termin mnie obowiązuje - tak samo teraz w pracy mam terminy narzucone przez firmę na konkretne zadania i choćbym została sama na tym stanowisku, to wykonać je muszę, bo inaczej płacone są kary. Takich zawodów jest podejrzewam mnóstwo, bo większość prac polega właśnie na wywiązywaniu się z danych zobowiązań w konkretnym terminie, niezależnie od pory roku. A kurierzy dziwnym trafem wiecznie mają problem z dostarczaniem przesyłek na czas i robią wielką łaskę, że zamawiając paczkę do pracy (bo przecież do domu mi jej w życiu nie przywiozą, bo po 16:00 już nie pracują) nie będę przez te 3-godzinne widełki oczekiwała na nich przed wejściem do firmy, tylko muszą do mnie zadzwonić i dopiero zejdę. Zawsze jest foch i wielka obraza, mimo że w adresie wyraźnie podaję informację, że jest to biurowiec i proszę o SMSa/telefon wcześniej, to zejdę, żeby kurier nie musiał czekać. A wiecznie jest zaskoczenie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 12:33   #59
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Jest różnica między "nie dostałem napiwku - będę złośliwy", a "dostałem napiwek - warto się z tą panią dogadywać"
Tak samo jest różnica między "ma pan dostarczyć przesyłkę między 14 a 14:15, mimo że nie zapłaciłam/em za dostarczenie na godzinę", a "O 14 wracam do domu i potem będę siedzieć w domu na dupie, aż mi pan przywiezie paczkę."
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 12:40   #60
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Napiwek dla kuriera. Dawać czy nie dawać?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
musiał wszamać chińskie przed dostawą - bo i takie przypadki trafiałam)
Masz przerwę w pracy na jedzenie?
Kurier nie ma zaplanowanej przerwy o danej godzinie, sam organizuje sobie czas pracy i tez musi coś zjeść. Często się zdarza, że mój mąż dopiero po 12 godzinach pracy jadł kanapki w pociągu jak wracał już do domu
Tak może zmienić pracę. Tak wszyscy kurierzy mogą rzucić pracę, kasjerki z biedry też. Ale ktoś to musi robić, żeby narzekać mógł ktoś.

Ostatnio słyszałam wielkie narzekanie w banku, bo kasjerki wolo pracują Tylko nikt jakoś nie myśli, że jest coś takiego jak odpowiedzialność finansowa.

Chyba mam mega szczęscie, bo nie spotkałam nigdy niemiłego kuriera i nawet jak był jakiś problem to dało się rozwiązac. Z jakimś oczekiwaniem na napiwki też się nigdy nie spotkałam.

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2017-01-29 o 12:45
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-21 11:25:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.