Storczyk (Orchidea) - część II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 20:19   #301
storczykomaniaczka
Przyczajenie
 
Avatar storczykomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 29
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cudne te Wasze kwiatki siedzę i podziwiam....cuda nie z tej ziemi!
dziękuję że je tutaj umieszczacie teraz wiem do czego dążę........ kupiłam dwa falki i po przyniesieniu do domu po 4 dniach na jednym poschły pączki chyba aklimatyzacja............ mam nadzieję
Jakie podłoże kupujecie w OBI? bo chyba Glizdka pisała że je stosuje i jest dobrze. I gdzie kuoujecie taki drobny ładny keramzyt?
Dzięki za wszystko Kochane Kwiaciarki
storczykomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:21   #302
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

drobny keramzyt jest w castoramie i obi
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:24   #303
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

platynko, piękne kwiatki
__________________



Edytowane przez cypressangel
Czas edycji: 2009-01-31 o 06:17
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:25   #304
storczykomaniaczka
Przyczajenie
 
Avatar storczykomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 29
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Platynko jakiego sąsiedztwa oprócz cytrusów storczyki nie lubią? Czy jak kupujesz storczyka to przesadzasz go bez względu na kwitnienie? I jeśli już go przesadzasz to w ta samą doniczkę tylko inne podłoże? A podłoże z OBI to takie z narysowanym storczykiem? Jaka ja zielona jestem...............ale pilnie czytam I część forum i pieje z zachwytu na Wasze zdjęcia
Pozdrawiam gorąco
storczykomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 20:58   #305
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

mi się udało kupić w LM takie podłoże jak w orchidsklepiku jest i na razie uważam że jest dobre )
biedronkowy mój żółto pomarańczowy właśnie zakwitnął po raz drugi - dwa pączki pięknie u mnie wyrosły na końcu pędu i jestem z niego strasznie dumna bo ten za 40zł co w LM kupiłam też żółty oczywiście większość pąków zgubił
ale śliczny jest
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 21:05   #306
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

dziewczyny, pisałam juz pare postów wczesniej o porade ale nikt sie nie zglosil

ponawiam pytanie.... moj storczyk ma bardzo miekkie liscie i zaczynaja mu przekwitac kwiaty ((( co mam z nim zrobic ??
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 22:28   #307
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

nie lubia jeszcze swieczek. podloze? mi najlepiej rosna nieprzesadzone... w podlozu, w ktorym byly przywiezione ze sklepu.


miekkie liscie = za mokro!
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 22:37   #308
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

lub za sucho
platynko pięknie kwiatuszki
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 01:04   #309
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez platynka80 Pokaż wiadomość
nie lubia jeszcze swieczek. podloze? mi najlepiej rosna nieprzesadzone... w podlozu, w ktorym byly przywiezione ze sklepu.


miekkie liscie = za mokro!
lub za sucho ja ci odpisałam na to pytanie i jeszcze ktoś wtedy jak pytałaś

Platynko twoje kwiatki zwaliły mnie z nóg !!! Boskie przepiękne ile kwiatów mają!!! Tak u ciebie kolorowo nie to co u mnie ;(
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 07:35   #310
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez platynka80 Pokaż wiadomość
nie lubia jeszcze swieczek. podloze? mi najlepiej rosna nieprzesadzone... w podlozu, w ktorym byly przywiezione ze sklepu.


miekkie liscie = za mokro!
Cytat:
Napisane przez adela17 Pokaż wiadomość
lub za sucho
platynko pięknie kwiatuszki
Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość
lub za sucho ja ci odpisałam na to pytanie i jeszcze ktoś wtedy jak pytałaś

Platynko twoje kwiatki zwaliły mnie z nóg !!! Boskie przepiękne ile kwiatów mają!!! Tak u ciebie kolorowo nie to co u mnie ;(

chyba raczej za sucho ;/ bo podlewam naprawde jak widze że korzonki białe a doniczka bardzo lekka ;/ a moze malo światła ?
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 11:11   #311
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Czyli jeżeli padł mi stożek wzrostu to cała roślina jest już do kosza ?
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 13:23   #312
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez d00mi Pokaż wiadomość
Czyli jeżeli padł mi stożek wzrostu to cała roślina jest już do kosza ?
no raczej tak ale ja bym się jeszcze platynki zapytała bo w sumie ja takiego przypadku nie miałam

Ja za to odkryłam ze wszystkie moje stoirczyki maja plamistość liści ale jeszcze do końca nie stwierdziłam jaką ale załamana jestem poobcinałam zainfekowane części liści na szczęście oprócz tych połówek, ćwiartek i pozosatłych kawałków liści każdy miał jeszcze po jkednym dużym nie zainfekowanym liściu lece wieczorem po topsin i penezeb i ratuję moje storczyczki, Myślałam ze taką mają naturę te liście a w mądrej książce od misia wyczytałam ze niestety ale nie
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:01   #313
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość
no raczej tak ale ja bym się jeszcze platynki zapytała bo w sumie ja takiego przypadku nie miałam

Ja za to odkryłam ze wszystkie moje stoirczyki maja plamistość liści ale jeszcze do końca nie stwierdziłam jaką ale załamana jestem poobcinałam zainfekowane części liści na szczęście oprócz tych połówek, ćwiartek i pozosatłych kawałków liści każdy miał jeszcze po jkednym dużym nie zainfekowanym liściu lece wieczorem po topsin i penezeb i ratuję moje storczyczki, Myślałam ze taką mają naturę te liście a w mądrej książce od misia wyczytałam ze niestety ale nie


hmmm to mnie zastanawia bo nie wiem czemu u mnie bardzo często stożek wzrostu usycha i cholera nie wiem czemu chyba z zimna jak niose je do domu, albo z gorąca jakie u mne jest a roślina nadal normalnie kwitnie
ostatnio też mi się tak zrobiło i roslina kwitla jeszcze dlugo po czym opadly jej kwiatki i zostały dwie zielone łodygi [bez stożka] ktore nawet nie myślały o tym zeby uschnąc. a po jakims czasie zaczeła wyrastac zupełnie nowa ( nie żadna odnoga ) ktora jak kiedys pisalam została połamana przec kota :[

ehh no nie mam jakos ręki do tych storczyków
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:26   #314
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cześć dziewczyny!
Ja dzisiaj kupiłam mojego pierwszego storczyka (takiego najpopularniejszego falka ) i kłopot w tym, że nie bardzo wiem, co z nim zrobić Przeczytałam całą pierwszą część "Storczyk (Orchidea)", ale nie pomogło
Otóż w kwiaciarni był on w malutkiej plastikowej doniczce, więc poprosiłam o przezroczystą - specjalną dla storczyków. Kwiaciarka wsadziła mojego storczyka razem z tą malutką plastikową doniczką do tej specjalnej. Wszystko jest niby okay, bo ta malutka sobie "wisi" w tej przezroczystej, korzenie powietrzne wyłażą na zewnątrz, ale nie wiem, czy wyjąć go z tej plastikowej i wsadzić bezpośrednio do przezroczystej, czy zostawić tak jak jest?
Drugie pytanie, to czy zrobić w tej przezroczystej doniczce 2 otworki w ściankach, żeby było przewiewnie?
Trzecie, to czy na dno tej przezroczystej nasypać trochę piasku, który by zapewnił wilgoć?
Czwarte: czy korzenie mają dotykać samego dna przezroczystej donicy? Czy lepiej, jak on "wisi" sobie na specjalnej wypustce?
I piąte: czy to normalne, że niektóre korzenie powietrzne są suche, mają suchą powierzchnię, lub całkiem martwe? Jeśli nie, to co z tym zrobić?
Załączam zdjęcie takiej doniczki, jaką mam (z tym, że moja jest z plastiku i ma trochę większą specjalną wypustkę )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg donica 007.jpg (25,4 KB, 93 załadowań)
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem

Edytowane przez Maggie93
Czas edycji: 2009-01-31 o 14:28
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:38   #315
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Aha i jeszcze jakby któraś z Was miała dobre zdjęcie zdrowych korzeni (chodzi mi głównie o te powietrzne ) to byłabym bardzo wdzięczna, gdyby je tutaj wstawiła

Przepraszam za post pod postem
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:45   #316
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Ja dzisiaj kupiłam mojego pierwszego storczyka (takiego najpopularniejszego falka ) i kłopot w tym, że nie bardzo wiem, co z nim zrobić Przeczytałam całą pierwszą część "Storczyk (Orchidea)", ale nie pomogło
Otóż w kwiaciarni był on w malutkiej plastikowej doniczce, więc poprosiłam o przezroczystą - specjalną dla storczyków. Kwiaciarka wsadziła mojego storczyka razem z tą malutką plastikową doniczką do tej specjalnej. Wszystko jest niby okay, bo ta malutka sobie "wisi" w tej przezroczystej, korzenie powietrzne wyłażą na zewnątrz, ale nie wiem, czy wyjąć go z tej plastikowej i wsadzić bezpośrednio do przezroczystej, czy zostawić tak jak jest?
Drugie pytanie, to czy zrobić w tej przezroczystej doniczce 2 otworki w ściankach, żeby było przewiewnie?
Trzecie, to czy na dno tej przezroczystej nasypać trochę piasku, który by zapewnił wilgoć?
Czwarte: czy korzenie mają dotykać samego dna przezroczystej donicy? Czy lepiej, jak on "wisi" sobie na specjalnej wypustce?
I piąte: czy to normalne, że niektóre korzenie powietrzne są suche, mają suchą powierzchnię, lub całkiem martwe? Jeśli nie, to co z tym zrobić?
Załączam zdjęcie takiej doniczki, jaką mam (z tym, że moja jest z plastiku i ma trochę większą specjalną wypustkę )


mam taką samą doniczke storczyk z osłonde w niej stoi sobie ładnie ta wystająca do wewnącz częśc jest po to chyba aby korzenie nie gniły z nadmiaru wody ))
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:52   #317
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

dobrze jest taka osłonka jest specjalna dla storczyków ja osobiście wsypuję (mam takie same osłonki jak twoja) na dno 3 bm kerwmzytu i wkładam sobie storczyka bez plastikowej doniczki i zasypuję podłożem i rosną sobie ładnie ale myślę ze puki się mieści w tej platikowej to jest wporządku i zostawiła bym jak jest. Zdrowe korzenie p[owietrzne są srebrzyste takie jasne zielone szare zależy i grube jędrne nie pomarszczopne te suche poobcinaj i zasyp ranki cynamonem.
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 19:44   #318
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

dziewczeta, jesli padl stozek wzrostu , to raczej nie miejcie nadziei... cuda sie zdarzaja. mozna sprobowac ratowac takiego biedaka w samym kermayzcie, bez podloza, ale... szanse sa nikle (( jak wasze storczyki zima? rosna?kwitna? czy sa slabsze, zrzucaja paki i puszczaja mala liczbe nowych lisci?
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 19:50   #319
Izka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 113
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

moje storczyki za diabła nie chcą kwitnąć, tylko mają kwiatki te, które kupiłam 2 tygodnie temu w Tesco, ale za to pogubiły wszystkie pączki. Moje dendrobium też będę musiała wyrzucić bo dostaje czarne liście.Przesadziłam 5 do szklanych wazonów z keramzytem i czekam na nowe pędy, może..................... .......
ale i tak już myślę o kupnie nowych
Izka29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 20:32   #320
ATENA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 786
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez platynka80 Pokaż wiadomość
jak wasze storczyki zima? rosna?kwitna? czy sa slabsze, zrzucaja paki i puszczaja mala liczbe nowych lisci?

Jeden z moich nowych nabytków stracił 3 pączki 2 duze i 1 malutki- wina aklimatyzacji, bo inne maja sie dobrze
a stare storczysławy sobie spia- po przekwitnieciu puszczały nowe korzonki i listki a teraz cisza- mam nadzieje ze to cisza przed nowym kwitnieciem - prawda???

a ich korzonki i listki wygladaja zdrowo.

mam jednego delikwetna bez korzeni- tylko 3 napowietrzne ma , malutki lisc serdeczny mu zaczał od czubka czarniec wiec go obciełam, pozostale liscie ma pomarszczone- raz go juz wyrzuciłam do smieci ale go wyciagnełam po 3 godzinach z nadzieja ze moze sie uratuje. teraz stoi w kuchni na lodówce - ciepło ma i duza wilgotnosc wiec moze jakos z tego wyjdzie


pozdrawiam
ATENA84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:09   #321
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

nooooo w jakiej ja zylam nieswiaodomosci, kurde w poprzedniej czewci nic nowego sie nie pokazywalo to nie zagladalam a tu niespodzianka nowa czesc, nikt nie powiedzi

Chciaam sie pochwalic, ze dostalam od mojego ukochanego stroczyka falka na przeprosinki, z kwiaciarni
Ma 2 i pół peda, bialy!! podobny dp tego co juz mam, z paseczkami bodro w srodku ryjka i z zielona obwolutka calosci ryjka ihih
ogrom lisci, malo korzeni powietrznych, ale duzo w doniczce pieknych korzonkow,
fotek na razie nie mam niesttey
ale juz mu dwa paczki odpadna - no bo na pewno zmarzl jak go niosl z tej kwiaciarni mio ze to doslownie 5 minut drogi.

A moje stadko falkow parapetpwych jakby umarlo, liscie maja miekkie i sflaczale, wszystkie przekwitniete i tak jakos malo wesolo jest.
a jeden - cytrus z z fioletowymi ciapami - ktory przechdzil powtorne krotkie kwitnienie - chyba stracil korzenie, nooo normlanie nie mam kiedy do niego zajrzec ale golym okiem widac ze nic tam w tej doniczce zielonego nie ma, choc jego liscie wygladaja najlepiej z moich kwiatkow.

[tz sie nawet dopytywal czy juz sie na wizazu pochwalilam kwiatem od niego ] ;]
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:15   #322
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

platynko ja mam tego bez liścia sercowego i jakoś się trzyma, więc jest nadzieja !
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 00:28   #323
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez platynka80 Pokaż wiadomość
dziewczeta, jesli padl stozek wzrostu , to raczej nie miejcie nadziei... cuda sie zdarzaja. mozna sprobowac ratowac takiego biedaka w samym kermayzcie, bez podloza, ale... szanse sa nikle (( jak wasze storczyki zima? rosna?kwitna? czy sa slabsze, zrzucaja paki i puszczaja mala liczbe nowych lisci?

ale czemu nikle szanse ? pada mi stożek wzrostu to tak jakbym obcieła cały ped kwiatowy. czyli jakby mi po prostu usechł i mam szanse na to ze wyrośnie mi nowy.
moj poza tym ma duzo lisci i mase korzeni wiec juz nie rozumiem nic ;/
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 08:13   #324
ulla6
Wtajemniczenie
 
Avatar ulla6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

mnie kiedys padla cala roslina zostal tylko jeden lisc boczny a reszta pozolkla i odpadlaa w srodku zrobila sie dziura( jakas zaraza chyba ja dopadla ) no popsikalam to srodkiem przeciw szkodnikom i podlewalam jak zwykle. po jakims czasie z boku od korzenia wyrosla nowa orchidea Obecnie jest juz duza i nawet raz zakwitla
__________________
Mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35563595
Z powodu awarii Wizażu znikło wiele zdjęć na moim wątku!Nie wiem czy uda mi się je uzupełnić dlatego zapraszam na mój blog gdzie można wiele z nich pooglądać.
http://ulla6-ullasooakclaybabysandmore.blogspot.com/
ulla6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 12:31   #325
Berlinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 60
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cześć Kobietki..
Nie było mnie przez kilka dni.. A tutaj tyle nowych postów..

Moje kwiateczki maja się dobrze zima, tylko myślę ze światła im i słoneczka brakuje trochę.. Pewnie nam zresztą tez..
Podlewam je trochę mniej I chyba sobie radzą bo kwitną I otwierają nowe paczki. Jak zaklęta stoi tylko Cambria, ale ona od początku była obrażalska..
A zapomniałam wspomnieć ze stosuje metodę platynki I dolewam wodę tylko do keramzytu. Od miesiąca jest to woda destylowana, wcześniej była z przegotowana- odstana.. Nie spryskuje tez korzeni powietrznych. Poczekam z tym ewentualnie do lata.. Na wiosnę natomiast planuje przesadzić moje panienki, ponieważ zaopatrzyłam się już w odpowiednia ziemie którą polecałyście..

Maggie93 ja bym go na razie nie ruszała żeby się zaaklimatyzować. Na wiosnę go ewentualnie przesadzisz i przejrzysz korzenie. Kup sobie do tego czasu dobra ziemie. Taka przewiewna - jak np z Orchidsklepiku czy znajdź ja w innych sklepach. Na dno jak chcesz to wsyp keramzyt i zastosuj metodę platyki. Wtedy doniczka nie będzie w powietrzu a storczyk będzie miał dostęp do wilgoci od spodu ( ale w przy tej metodzie ziemia musi być w miarę przewiewna - tzn nie zbita ! ).

Swoja droga ten parapet platynki zawsze wprawia mnie w osłupienie.. Piękny widok !!! Jak dzieło sztuki !!



A to moje panienki :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00149.jpg (37,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00003.jpg (30,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09999.jpg (27,1 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09995.jpg (39,8 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09996.jpg (35,1 KB, 45 załadowań)
Berlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 12:44   #326
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Ten z ostatnich 2 zdjęć jest przepiękny Pozostałe również ładne, ale ten nakrapiany żółty urzekł mnie
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 13:42   #327
Izka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 113
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Berlinko, tem żółty jest rewelacyjny! Za 2 tygodnie zaczynam ferie zimowe, może dadzą jakąś 13, a że remont mam w planach to muszę zrobić objazd po marketach budowlanych. Już zapowiedziałam mężowi, że nie ominę żadnego i jak tylko spotkam jakieś ciekawe to bez względu na ilość kupuję!
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Co to jest stożek wzrostu? nie wiem,czy dobrzez rozumiem,ale czy to chodzi o ten pę na którym są kwiaty?Ja zawsze myślałam,ze po przekwitnięciu jak schnie to trzeba uciąć (do tego miejsca). Mój pierwszy storczyk po przekwitnięciu usechł cały ten pęd więc go obcięłam i od tej pory ani rusz.
Izka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 14:48   #328
ATENA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 786
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez Izka29 Pokaż wiadomość
Co to jest stożek wzrostu? nie wiem,czy dobrzez rozumiem,ale czy to chodzi o ten pę na którym są kwiaty?Ja zawsze myślałam,ze po przekwitnięciu jak schnie to trzeba uciąć (do tego miejsca). Mój pierwszy storczyk po przekwitnięciu usechł cały ten pęd więc go obcięłam i od tej pory ani rusz.

Stożek wzrostu jest wśrodku storczyka- czyli w tym miejscu z którego wyrastają nowe listki
ATENA84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 14:56   #329
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez ATENA84 Pokaż wiadomość
Stożek wzrostu jest wśrodku storczyka- czyli w tym miejscu z którego wyrastają nowe listki
dokładnie dl;atego zastanawiałam się też czy doomi nie myli pojęć ze nie ma stożka wzrostu a liście piękne i korzenie
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 14:59   #330
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Dziękuję za szybkie odpowiedzi

glizdka chyba zrobię tak jak radzisz, czyli narazie zostawię mojego falka w tej malutkiej plastikowej doniczce włożonej do tej specjalnej Przyjżałam się jej (tej malutkiej) dokładniej i zauważyłam, że ma sporo szczelinek i otworków, więc bez problemów będzie przepływała przez nią woda No i też jest przezroczysta, więc ze światłem dla korzeni nie powinno być problemów
Poobcinałam martwe korzenie i zabezpieczyłam cynamonem


Powiedzcie mi jeszcze, czy jakoś "kontrolujecie" stan korzeni? Przez osłonkę dokładnie ich nie widać Czy co jakiś czas wyjmujecie je z osłonki, żeby sprawdzić, czy nie ma z nimi jakichś problemów?
I czy patrząc na stan (kolor) korzeni powietrznych można określić, czy roślinka potrzebuje podlania?
A wgl co to jest liść sercowy (serdeczny?)
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.