Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-08-23, 18:50   #391
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za mi³e s³owa Jem tak od do¶æ dawna, dok³adnie od czasu wyprowadzki z domu rodzinnego, gdzie panowa³a typowa polska monotonia miêsno-m±czna. Po prostu lubiê dobrze zje¶æ, a w dodatku uwielbiam eksperymenty w kuchni. Oczywi¶cie mam "fazy" na ró¿ne produkty (tego lata kasza jaglana i ró¿ne zdrowe s³odko¶ci bez cukru), ale staram siê, ¿eby by³o jakie¶ urozmaicenie, bo umar³abym z nudów, gotuj±c ci±gle to samo. Nie przepadam za miêsem, chocia¿ je jadam, ale staram siê nie serwowaæ go rodzinie czê¶ciej ni¿ dwa razy w tygodniu, zw³aszcza latem.

Jestem przyk³adem tego, ¿e sensowne jedzenie pomaga uzyskaæ i utrzymaæ dobr± wagê - za czasów licealnych mia³am spory "nadbaga¿". W³a¶ciwie potem siê nie odchudza³am, tylko zaczê³am po prostu sama gotowaæ. Teraz dobiegam czterdziestki, wiêc mój metabolizm zaczyna zwalniaæ, ale be¿ ¿adnego wysi³ku wa¿ê kilkana¶cie kg mniej ni¿ dwadzie¶cia kilka lat temu.



Dziêki Rzeczywi¶cie bia³ka by³o wczoraj mniej, poprawiê siê na przysz³o¶æ.
to ja bym z chêci± z Tob± zamieszka³a

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Gdy czytam takie posty widzê, ¿e zdrowe ¿arcie ma sens Warto siê trochê postaraæ. Mo¿esz byæ wzorem dla innych



Dzisiejsze U.

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II 3 kromki chleba staropolskiego z serami: brie orzechowy i emmentaler; 2 pomidory malinowe, sa³ata; garstka truskawek
1 godz. 30 min. æwiczeñ -> http://www.youtube.com/watch?v=8lvKyuhdAT0
III Fl±dra gotowana na parze, pó³ woreczka ry¿u ja¶minowego, broku³y gotowane na parze
Przek±ska: nektarynka
IV Jajecznica z 2 jaj na oliwie z rzodkiewkami i szczypiorkiem; piêtka chleba graham z serkiem cebulowym i pomidorem

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa, owocowa.

A teraz znowu idê grzeszyæ - kolejna premiera piwa w moim ulubionym pubie . Ale poæwiczy³am dzi¶ fest, to mogê pofolgowaæ.

w sumie to z Wami dwiema mog³aby od teraz ju¿ zamieszkaæ
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 19:34   #392
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Na pewno to nie jest P. W ogóle nie mo¿na tego nazwaæ pe³nowarto¶ciowym menu - ZNOWU! Ustawicznie pope³niasz te same b³êdy, ja rozumiem, ¿e ciê¿ko jest zmieniæ nawyki, ale... no tym razem jest naprawdê kiepsko. Chcesz siê zdrowo od¿ywiaæ? Musisz wiedzieæ, ¿e zawsze bêdzie siê to wi±za³o z po¶wiêceniem nieco wiêkszej ilo¶ci czasu na przygotowanie posi³ków - choæby dlatego, ¿e trzeba je przemy¶leæ.

Od¿ywiæ organizm? Prosta zasada: bia³ko, t³uszcz, z³o¿one wêglowodany, owoce lub warzywa - w KA¯DYM posi³ku, o ile tylko to mo¿liwe. Mo¿na robiæ odstêpstwa od tej regu³y, bo nie jeste¶my robotami - ale to jest PODSTAWA. U Ciebie za¶, to pe³nowarto¶ciowy posi³ek jest wyj±tkiem po¶ród podjadania jakich¶ ¶mieci... Trzeba odwróciæ te proporcje.

Jagodzianka. Rozumiem, ¿e kupna? I pewnie jeszcze zjedzona poza domem, gdzie¶ w biegu? Celebruj ¶niadanie. To jest Twój start dnia. Dopalacz. Przygotuj sobie w domu poprzedniego dnia wieczorem sk³adniki do sporz±dzenia tre¶ciwego ¶niadania. Nie trzeba ¶lêczeæ nad garami od 4tej rano ¿eby zje¶æ pyszne ¶niadanie, które na³aduje Ciê pozytywn± energi±.

Jogurt. Kurczê, kup normalny jogurt naturalny, bez dodatków. Wkrój tam to jab³ko, dodaj garstkê orzechów - i ju¿ masz lekki posi³ek jak ta lala.

Placki? A chocia¿ sama je sma¿y³a¶, b±d¼ wiesz, na czym zosta³y usma¿one? Uwielbiam placki ziemniaczane, ale po³±czenie ich z ketchupem i musztard± daje nam znów ¶mieciowy posi³ek. Miêsny sos z warzywami, albo twaróg i mus owocowy - ju¿ zupe³nie zmieniaj± postaæ rzeczy.

Dlaczego nie posmarujesz obu kromek chleba serkiem i nie skroisz na wierzch rzodkiewek? Nie pojmujê jedzenia kanapek z samymi warzywami.

Ochota na s³odkie? Organizm domaga siê porz±dnego ¿arcia, dlatego Ciê przysysa. Nie oszukuj siê Pepsi Light, tylko JEDZ.


Bardzo fajny, zró¿nicowany jad³ospis - taka redukcja to sama przyjemno¶æ! Co do parówek - nawet te o wysokiej zawarto¶ci miêsa s± do¶æ t³uste i nie jest to najzdrowszy t³uszcz. Owszem, od czasu do czasu takie danie nie zaszkodzi, ale nie przesadza³abym z czêstotliwo¶ci± ich spo¿ywania. Z jajek te¿ mo¿na szybko przyrz±dziæ smaczne potrawy. Rybka równie¿ by mog³a wpa¶æ zamiast takich parówek
bardzo fajne rady, jak zaczyna³am to w³a¶nie takich szuka³am, konkretnych, rzeczowych, gdzie wszystko by³o nazwane po imieniu, a nie tylko ogólniki, które by³y czarn± magi±.

dziêkujê postaram siê zast±piæ czym¶ te parówki, choæ nie ukrywam, ¿e je lubiê ale zast±pi³am ju¿ ketchup serkiem zio³owym i bardzo mi smakowa³o to po³±czenie, wiêc uwa¿am to za ma³y sukcesik

a dzisiejsze R ju¿ wcale nie takie ³adne, bo zabiegane i po za domem. Trzy posi³ki bo w sumie by³y na tyle syte, ¿e nie potrzebowa³am nic pomiêdzy nimi.

I:orkiszowe placuszki na kefirze, podane z miodem i ogromem malin
II:dwa pszenne nale¶niki (znów pszenne, bo jedzone na mie¶cie i pewnie te¿ sma¿one na t³uszczu ) ze szpinakiem i serem
III:zupe³nie nieskomplikowana kolacja pt: nie mam nic w lodówce; du¿y pomidor, serek wiejski i spora ³y¿ka twaro¿ku ze szczypiorkiem; kawa zbo¿owa na wodzie z ³y¿eczk± surowego kakao

du¿o lepiej siê czujê jak nie jem tylu du¿ych, m±cznych posi³ków, tylko raczej czê¶ciej, a mniej i l¿ej, tak¿e bêdê musia³a co¶ pokombinowaæ na takie dni jak ten.
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 21:02   #393
essero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

P

¦niadanie

4 kanapki

- chleb tostowy graham z serem kozim turek i na to ³y¿eczka miodu (pycha!)
- chleb tostowy na to delma i sa³ata rzymska i surowa we wieprzowa szynka 2 plastry taka a'la parmeñska na ro ogórek z sa³atki szwedzkiej
- chleb mieszany (kromka ze srodka wielka ) z delma i sa³±ta rzymsk na to kie³basa z fileta drobiowego i pomidor dzia³kowy i tona szzypiorku
- chleb mieszany (kromka ze srodka welkkaa) z delm± 2 plastrami wedliny z wedzonego fileta z indyka na to duzo pomidorka iszczypiorku

po: rzz±dek czekolady ritter sport extra fine milk chocolate (najlepsza mlecznajaka jad³am)

2 ¶niadanie

- 2 nalesniki cynamonowe z domowym dzemem morelowym

obiad

-zupa gulaszowa na wo³owinie smazonej na oliwie w tym samym garnku co zupa z ziemniakami i duzo miesa i duzo warzyw to zjad³am talerz

podwieczorek

-talerz do zupy makaronu penne z twarogiem i cukrem i ³y¿ka mas³a

kolacja

-3 kanapki chleba mieszanego (duze)

- ser kozi
- delma/ sa³ata rzymska/ kielbasa z fileta/ pomidor/ szczypiorek
- delma / sa³ata rzymska/ filet z inyka/ pomidor/ ogórki z sa³atki szwedzkiej/ szczypiorek

jak zjad³am to wypi³am duzy kubek jakies 350 ml mleka koziego na ciep³o
essero jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 21:08   #394
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Na pewno to nie jest P. W ogóle nie mo¿na tego nazwaæ pe³nowarto¶ciowym menu - ZNOWU! Ustawicznie pope³niasz te same b³êdy, ja rozumiem, ¿e ciê¿ko jest zmieniæ nawyki, ale... no tym razem jest naprawdê kiepsko. Chcesz siê zdrowo od¿ywiaæ? Musisz wiedzieæ, ¿e zawsze bêdzie siê to wi±za³o z po¶wiêceniem nieco wiêkszej ilo¶ci czasu na przygotowanie posi³ków - choæby dlatego, ¿e trzeba je przemy¶leæ.

Od¿ywiæ organizm? Prosta zasada: bia³ko, t³uszcz, z³o¿one wêglowodany, owoce lub warzywa - w KA¯DYM posi³ku, o ile tylko to mo¿liwe. Mo¿na robiæ odstêpstwa od tej regu³y, bo nie jeste¶my robotami - ale to jest PODSTAWA. U Ciebie za¶, to pe³nowarto¶ciowy posi³ek jest wyj±tkiem po¶ród podjadania jakich¶ ¶mieci... Trzeba odwróciæ te proporcje.

Jagodzianka. Rozumiem, ¿e kupna? I pewnie jeszcze zjedzona poza domem, gdzie¶ w biegu? Celebruj ¶niadanie. To jest Twój start dnia. Dopalacz. Przygotuj sobie w domu poprzedniego dnia wieczorem sk³adniki do sporz±dzenia tre¶ciwego ¶niadania. Nie trzeba ¶lêczeæ nad garami od 4tej rano ¿eby zje¶æ pyszne ¶niadanie, które na³aduje Ciê pozytywn± energi±.

Jogurt. Kurczê, kup normalny jogurt naturalny, bez dodatków. Wkrój tam to jab³ko, dodaj garstkê orzechów - i ju¿ masz lekki posi³ek jak ta lala.

Placki? A chocia¿ sama je sma¿y³a¶, b±d¼ wiesz, na czym zosta³y usma¿one? Uwielbiam placki ziemniaczane, ale po³±czenie ich z ketchupem i musztard± daje nam znów ¶mieciowy posi³ek. Miêsny sos z warzywami, albo twaróg i mus owocowy - ju¿ zupe³nie zmieniaj± postaæ rzeczy.

Dlaczego nie posmarujesz obu kromek chleba serkiem i nie skroisz na wierzch rzodkiewek? Nie pojmujê jedzenia kanapek z samymi warzywami.

Ochota na s³odkie? Organizm domaga siê porz±dnego ¿arcia, dlatego Ciê przysysa. Nie oszukuj siê Pepsi Light, tylko JEDZ.
dziêki za rady, faktycznie mam problem z popadaniem w rutynê i wybieranie prostych, sprawdzonych rozwi±zañ, zw³aszcza przy braku czasu.

dzisiejszego jad³ospisu nawet nie wrzucam, bo sama wiem, ¿e by³o kiepsko

szczerze mówi±c w ¿yciu by mi nie przysz³o do g³owy, ¿eby samej sma¿yæ placki ziemniaczane, a ju¿ upieczenie jagodzianek to jaka¶ totalna abstrakcja
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 21:40   #395
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
to ja bym z chêci± z Tob± zamieszka³a
Ciekawe, co na to mój M±¿. Mo¿e rozwa¿ymy adopcjê...

Moje dzisiejsze U:

I: kasza jaglana z d¿emem dyniowym domowej roboty, bananem i ma¶lank±;
II: dwie brzoskwinie, gar¶æ orzechów; ugotowane siemiê lniane;
III: zupa cytrynowa z ry¿em; na drugie kotlet jajeczny, fasolka szparagowa duszona na oliwie, trzy pieczone ziemniaki;
IV: miseczka borówek amerykañskich, trzy kostki czekolady gorzkiej;
V: pó³ opakowania serka Capri z pomidorem, szczypiorkiem i oregano, posypane pestkami dyni i polane ³y¿k± oleju lnianego; kromka chleba razowego;
A teraz jem eksperymentalne ciastko owsiano-jaglano-gryczane (na bazie tego przepisu: http://garnkofilia.blogspot.com/2013...zajeniach.html). Upiek³am wieczorem i MUSIA£AM spróbowaæ
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 08:19   #396
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
P

¦niadanie

4 kanapki

- chleb tostowy graham z serem kozim turek i na to ³y¿eczka miodu (pycha!)
- chleb tostowy na to delma i sa³ata rzymska i surowa we wieprzowa szynka 2 plastry taka a'la parmeñska na ro ogórek z sa³atki szwedzkiej
- chleb mieszany (kromka ze srodka wielka ) z delma i sa³±ta rzymsk na to kie³basa z fileta drobiowego i pomidor dzia³kowy i tona szzypiorku
- chleb mieszany (kromka ze srodka welkkaa) z delm± 2 plastrami wedliny z wedzonego fileta z indyka na to duzo pomidorka iszczypiorku

po: rzz±dek czekolady ritter sport extra fine milk chocolate (najlepsza mlecznajaka jad³am)

2 ¶niadanie

- 2 nalesniki cynamonowe z domowym dzemem morelowym

obiad

-zupa gulaszowa na wo³owinie smazonej na oliwie w tym samym garnku co zupa z ziemniakami i duzo miesa i duzo warzyw to zjad³am talerz

podwieczorek

-talerz do zupy makaronu penne z twarogiem i cukrem i ³y¿ka mas³a

kolacja

-3 kanapki chleba mieszanego (duze)

- ser kozi
- delma/ sa³ata rzymska/ kielbasa z fileta/ pomidor/ szczypiorek
- delma / sa³ata rzymska/ filet z inyka/ pomidor/ ogórki z sa³atki szwedzkiej/ szczypiorek

jak zjad³am to wypi³am duzy kubek jakies 350 ml mleka koziego na ciep³o
jeszcze jakby tak to mas³o przemyciæ nie tylko do makaronu ale i do kanapek zamiast delmy i poprzegryzaæ trochê orzechów to by³oby idealnie

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawe, co na to mój M±¿. Mo¿e rozwa¿ymy adopcjê...

Moje dzisiejsze U:

I: kasza jaglana z d¿emem dyniowym domowej roboty, bananem i ma¶lank±;
II: dwie brzoskwinie, gar¶æ orzechów; ugotowane siemiê lniane;
III: zupa cytrynowa z ry¿em; na drugie kotlet jajeczny, fasolka szparagowa duszona na oliwie, trzy pieczone ziemniaki;
IV: miseczka borówek amerykañskich, trzy kostki czekolady gorzkiej;
V: pó³ opakowania serka Capri z pomidorem, szczypiorkiem i oregano, posypane pestkami dyni i polane ³y¿k± oleju lnianego; kromka chleba razowego;
A teraz jem eksperymentalne ciastko owsiano-jaglano-gryczane (na bazie tego przepisu: http://garnkofilia.blogspot.com/2013...zajeniach.html). Upiek³am wieczorem i MUSIA£AM spróbowaæ

by³abym w raju a nie my¶la³a¶ chocia¿ o za³o¿eniu bloga kulinarnego?
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 10:22   #397
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
P

¦niadanie

4 kanapki

- chleb tostowy graham z serem kozim turek i na to ³y¿eczka miodu (pycha!)
- chleb tostowy na to delma i sa³ata rzymska i surowa we wieprzowa szynka 2 plastry taka a'la parmeñska na ro ogórek z sa³atki szwedzkiej
- chleb mieszany (kromka ze srodka wielka ) z delma i sa³±ta rzymsk na to kie³basa z fileta drobiowego i pomidor dzia³kowy i tona szzypiorku
- chleb mieszany (kromka ze srodka welkkaa) z delm± 2 plastrami wedliny z wedzonego fileta z indyka na to duzo pomidorka iszczypiorku

po: rzz±dek czekolady ritter sport extra fine milk chocolate (najlepsza mlecznajaka jad³am)

2 ¶niadanie

- 2 nalesniki cynamonowe z domowym dzemem morelowym

obiad

-zupa gulaszowa na wo³owinie smazonej na oliwie w tym samym garnku co zupa z ziemniakami i duzo miesa i duzo warzyw to zjad³am talerz

podwieczorek

-talerz do zupy makaronu penne z twarogiem i cukrem i ³y¿ka mas³a

kolacja

-3 kanapki chleba mieszanego (duze)

- ser kozi
- delma/ sa³ata rzymska/ kielbasa z fileta/ pomidor/ szczypiorek
- delma / sa³ata rzymska/ filet z inyka/ pomidor/ ogórki z sa³atki szwedzkiej/ szczypiorek

jak zjad³am to wypi³am duzy kubek jakies 350 ml mleka koziego na ciep³o
Gydby mas³o daæ na kanapki zamiast Delmy by³oby rewelacyjnie Zgadzam siê te¿ z olik, ¿e brakuje orzechów
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 12:16   #398
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez bimbamboom Poka¿ wiadomo¶æ
(beznadziejne chyba) Rr:

I: owsianka kremowa z jajem (4³y¿ki p³atków, otrêby, jajo)
II: 1/2 wêdzonej makreli + kapusta kiszona m³oda
III: jab³ko + 3 kromeczki ma³e chlebka "pro body" z mas³em, serem koryciñskim i rzodkiewk±
IV: ala omlet- 1 jajo, 1 bia³ko, ³y¿ka ¿ytniej m±ki, odrobina kakao z serkiem homo naturalnym
V: 5 paluszków rybnych z piekarnika + pomidor

do tego litry zielonej herbaty, woda, pepsi light

jako¶ tak nie najlepiej wysz³o (tak czujê), ale przez ta zbli¿aj±c± siê @ ci±gle bym co¶ jad³a i jad³a, najlepiej tone s³odkiego i czekoladowego. o ma³y w³os nie uleg³am dzi¶ s³odkim piankom, które wyleguj± siê u mnie w szafce ta @ mnie poma³u wykañcza!
Ciesz siê, ¿e masz @ . Wiele dziewczyn w tym w±tku (w tym ja) - mog± Ci zazdro¶ciæ...

Moim zdaniem Twoje menu jest ca³kiem nieg³upie. Owsiankê i omlet poda³abym jednak ze ¶wie¿ymi owocami - trzeba korzystaæ z darów lata. Nale¿± siê brawa za ryby - choæ makrela mog³a wpa¶æ ca³a, a zamiast paluszków rybnych (bo w panierce zapewne by³y?) przyda³aby ryba w innej formie. I tak dobrze, ¿e je upiek³a¶, a nie podsma¿y³a¶ .

No i to Pepsi Light... Wiesz, to jest takie trochê oszukiwanie organizmu. Wcale nie zdrowe. Jak masz ochotê na s³odkie ze wzglêdu na @ - owoce, o których wspomnia³am powy¿ej powinny pomóc. Poza tym od jednej pianki dla smaka by¶ nie umar³a

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
niestety jak jem wiêcej bia³ka to idzie mi w masê, bo du¿o æwiczê i robiê siê taki paker na nogach

moje dzisiejsze R

I owsianka z brzoskwini± i orzechami + kaw± rozp. z mlekiem
II 2 kanapki z kie³kami rzodkiewki i twarogiem
III (znów pó¼ny) ³oso¶ pieczony + kiszona kapusta
IV 2 wiêksze ró¿yczki broku³a + miseczka duszonych warzyw (papryka, pomidor, marchewka, cebula, cukinia, bak³a¿an)
Skoro du¿o æwiczysz, to Twój jad³ospis jest tym bardziej biedny. Podlicz sobie, ile Twoje menu ma kalorii, a ile spalasz ich podczas æwiczeñ... Co¶ mi siê wydaje, ¿e mo¿e wyj¶æ niefajny wynik. Pola³a¶ chocia¿ warzywa oliw±? Twaróg mam nadziejê, ¿e nie 0% t³uszczu... Paker w nogach... Nie chce mi siê wierzyæ . Sterydy w siebie ³adujesz, ¿e¶ taki paker?

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
w sumie to z Wami dwiema mog³aby od teraz ju¿ zamieszkaæ
Mo¿e i jem smacznie, ale poza tym jestem strasznie wredn± osob± i uwierz - nie chcia³aby¶ tego .

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
bardzo fajne rady, jak zaczyna³am to w³a¶nie takich szuka³am, konkretnych, rzeczowych, gdzie wszystko by³o nazwane po imieniu, a nie tylko ogólniki, które by³y czarn± magi±.

dziêkujê postaram siê zast±piæ czym¶ te parówki, choæ nie ukrywam, ¿e je lubiê ale zast±pi³am ju¿ ketchup serkiem zio³owym i bardzo mi smakowa³o to po³±czenie, wiêc uwa¿am to za ma³y sukcesik

a dzisiejsze R ju¿ wcale nie takie ³adne, bo zabiegane i po za domem. Trzy posi³ki bo w sumie by³y na tyle syte, ¿e nie potrzebowa³am nic pomiêdzy nimi.

I:orkiszowe placuszki na kefirze, podane z miodem i ogromem malin
II:dwa pszenne nale¶niki (znów pszenne, bo jedzone na mie¶cie i pewnie te¿ sma¿one na t³uszczu ) ze szpinakiem i serem
III:zupe³nie nieskomplikowana kolacja pt: nie mam nic w lodówce; du¿y pomidor, serek wiejski i spora ³y¿ka twaro¿ku ze szczypiorkiem; kawa zbo¿owa na wodzie z ³y¿eczk± surowego kakao

du¿o lepiej siê czujê jak nie jem tylu du¿ych, m±cznych posi³ków, tylko raczej czê¶ciej, a mniej i l¿ej, tak¿e bêdê musia³a co¶ pokombinowaæ na takie dni jak ten.
Mam nadziejê, ¿e te rady nie s± czasem a¿ zbyt rzeczowe - ¿eby siê nikt nie obrazi³ . No có¿, p³yn± ze szczero¶ci serca i dobrej woli...

A serek zio³owy jaki? Bo wiesz, tak w gruncie rzeczy, to te serki kanapkowe te¿ nie s± takim supera¶nym pomys³em. Tak, te¿ je jadam, ale zdajê sobie sprawê, ¿e s± mocno przetworzone i zawieraj± sporo t³uszczu i relatywnie ma³o bia³ka. Ketchup nie jest z³y, o ile znajdzie siê taki ze spoko sk³adem - ot, do³adowanie zdrowym likopenem .

Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e placuszki jako ¶niadanie przed dniem poza domem s± super rozwi±zaniem - naprawdê syc±. Dobry wybór.

Obiad? No có¿, czasem nie ma innej opcji. Ale przyda³oby siê co¶ z pe³nowarto¶ciowym bia³kiem, jaka¶ porcja miêsa b±d¼ ryby. Do tego warzywa i nawet ziemniaki - pewniejszy sk³ad tego, co Ci podaj± . To tak gwoli tego, co warto wybieraæ jedz±c na mie¶cie.

Kolacja... Rozumiem, ¿e nic innego nie by³o w lodówce, zdarza siê. Generalnie dobrze kombinujesz i próbujesz sobie jako¶ wszystko pouk³adaæ nawet w zabiegany dzieñ - oby by³o ju¿ tylko lepiej . Opcji na posi³ki poza domem jest du¿o - trzeba znale¼æ optimum dla siebie.

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki za rady, faktycznie mam problem z popadaniem w rutynê i wybieranie prostych, sprawdzonych rozwi±zañ, zw³aszcza przy braku czasu.

dzisiejszego jad³ospisu nawet nie wrzucam, bo sama wiem, ¿e by³o kiepsko

szczerze mówi±c w ¿yciu by mi nie przysz³o do g³owy, ¿eby samej sma¿yæ placki ziemniaczane, a ju¿ upieczenie jagodzianek to jaka¶ totalna abstrakcja
No nie mów, ¿e te placki ziemniaczane by³y gotowe z paczki, ju¿ takie tylko do podsma¿enia? Czy kupi³a¶ w jakim¶ barze? Nie masz pojêcia, na czym to jest sma¿one, co jest w ¶rodku... Naprawdê kiepski wybór.

Co do wypieków typu jagodzianka, te¿ mi siê zdarza kupowaæ na mie¶cie - nie mam piekarnika, wiêc sama nic nie piekê. Ale takie rzeczy kupujê tylko w sytuacjach awaryjnych, kiedy np. w porze drugiego ¶niadanie przyssie mnie g³ód, gdy jestem gdzie¶ "w trasie". Nie ma bata - bez syc±cego, samodzielnie przygotowanego, ciep³ego i warto¶ciowego ¶niadania - ja nie zaczynam dnia!

Jedzenie to ogromna przestrzeñ do odkrywania i kombinowania - popadanie w tej dziedzinie w rutynê jest wielk± strat± .

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ

Moje dzisiejsze U:

I: kasza jaglana z d¿emem dyniowym domowej roboty, bananem i ma¶lank±;
II: dwie brzoskwinie, gar¶æ orzechów; ugotowane siemiê lniane;
III: zupa cytrynowa z ry¿em; na drugie kotlet jajeczny, fasolka szparagowa duszona na oliwie, trzy pieczone ziemniaki;
IV: miseczka borówek amerykañskich, trzy kostki czekolady gorzkiej;
V: pó³ opakowania serka Capri z pomidorem, szczypiorkiem i oregano, posypane pestkami dyni i polane ³y¿k± oleju lnianego; kromka chleba razowego;
A teraz jem eksperymentalne ciastko owsiano-jaglano-gryczane (na bazie tego przepisu: http://garnkofilia.blogspot.com/2013...zajeniach.html). Upiek³am wieczorem i MUSIA£AM spróbowaæ
Znów piêknie! Jak mi siê podoba ten luz, a przy tym wszystko takie zdrowe! Nie mam uwag .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-24 o 12:18
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 13:28   #399
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

do Poa alpina dziêkujê Ci z ca³ego serducha za oceny mojego jedzonka, to dla mnie wiele znaczy


A o to dzisiejsze R/U
na czczo ly¿eczka oliwy z oliwek
I;jaglanko owsianka-25 g kaszy jaglanej, 20 g platków owsianych podgotowane to w ly¿ce mleka,plaster twarogu pó³tlustego, 2 ly¿ki jogurtu greckiego,cynamon,mala brzoskwinka,gar¶æ malin z ogródka i ostatnich kilka je¿yn,ly¿eczka wiórków kokosowych;kawa,tabletka CLA;
II; Sa³atka grecka z kurczakiem,serem feta,sa³at± lodow±,pomidorem,ogórkiem ,oliwkami,cebulk±,paprycz kami chilii,popruszona slonecznikiem i skropiona oliw± z oliwek;
III;owoco jogurt naturalny,kostka czeko gorzkiej-90% kakao;
IV; Tuñczyk w sosie w³asnym ok 130 g, pomidor ze szczypiorkiem;

dzi¶ po raz pierwszy jad³am kaszê jaglan± z p³atkami owsianymi i powiem szczerze,¿e mega pyszne po³aczenie.Dodatkowo zasyci³o mnie to ¶niadanko na d³u¿ej tzn zjad³am o 9 a nastêpny posi³ek o 13 30; Mam pytanko czy moje ¶niadania nie s± zbyt obfite?...bo prawdê mówi±c rano muszê mieæ mega energiê i przerzucê sie chyba z samej owsianki na jaglanko owsiankê Jak my¶licie dobry pomys³?
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 14:23   #400
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U.

sniadanie. Owsianka (5³yzek, orzechy w³oskie 15g, ³yzka otr±b zytnich, szklanka mleka 2%, plaster twarogu pó³t³ustego, ³yzka rodzynek); kawa mocna.
obiad. sznycel z piersi indyka parowany (spory 130g), mniej niz polowa woreczka kaszy gryczanej, sa³atka: sa³ata, papryka ¿ó³ta, pomidor, koper - ³yzka oliwy
40 min rower rekreacyjnie
podwieczorek. 2 babeczki kruche z budyniem smietankowym, garsc malin, 2 paski Milki mlecznej, kawa.
20. kolacja. 2 kromki razowca z jednym calym jajkiem, z drugiego bia³ko, rzodkiewki, szczypiorek ogórek po. nektarynka.

po: wino, ki¶æ winogron i 2 tabliczki czekolady. = niestrawnosc i wymioty.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 14:30   #401
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e te rady nie s± czasem a¿ zbyt rzeczowe - ¿eby siê nikt nie obrazi³ . No có¿, p³yn± ze szczero¶ci serca i dobrej woli...

A serek zio³owy jaki? Bo wiesz, tak w gruncie rzeczy, to te serki kanapkowe te¿ nie s± takim supera¶nym pomys³em. Tak, te¿ je jadam, ale zdajê sobie sprawê, ¿e s± mocno przetworzone i zawieraj± sporo t³uszczu i relatywnie ma³o bia³ka. Ketchup nie jest z³y, o ile znajdzie siê taki ze spoko sk³adem - ot, do³adowanie zdrowym likopenem .

Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e placuszki jako ¶niadanie przed dniem poza domem s± super rozwi±zaniem - naprawdê syc±. Dobry wybór.

Obiad? No có¿, czasem nie ma innej opcji. Ale przyda³oby siê co¶ z pe³nowarto¶ciowym bia³kiem, jaka¶ porcja miêsa b±d¼ ryby. Do tego warzywa i nawet ziemniaki - pewniejszy sk³ad tego, co Ci podaj± . To tak gwoli tego, co warto wybieraæ jedz±c na mie¶cie.

Kolacja... Rozumiem, ¿e nic innego nie by³o w lodówce, zdarza siê. Generalnie dobrze kombinujesz i próbujesz sobie jako¶ wszystko pouk³adaæ nawet w zabiegany dzieñ - oby by³o ju¿ tylko lepiej . Opcji na posi³ki poza domem jest du¿o - trzeba znale¼æ optimum dla siebie.
serek ma w³a¶nie dobry sk³ad - tzn. nie wiem jakie tam s± wykorzystane sk³adniki, ale nie ma ¿adnych konserwantów, zagêszczaczy, barwników, aromatów z Lidla, z serii cremee czy co¶ takiego

nieraz udaje mi siê tak ³adnie rozplanowaæ sobie jad³ospis, a nieraz nie i siê wkurzam na siebie ale niestety czasem i wchodzi brak czasu i brak pieniêdzy, a taki serek wiejski i pomidor to niezbyt kosztowna kolacja i raczej zawsze mam je w lodówce...
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 14:37   #402
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez annaona Poka¿ wiadomo¶æ
do Poa alpina dziêkujê Ci z ca³ego serducha za oceny mojego jedzonka, to dla mnie wiele znaczy


A o to dzisiejsze R/U
na czczo ly¿eczka oliwy z oliwek
I;jaglanko owsianka-25 g kaszy jaglanej, 20 g platków owsianych podgotowane to w ly¿ce mleka,plaster twarogu pó³tlustego, 2 ly¿ki jogurtu greckiego,cynamon,mala brzoskwinka,gar¶æ malin z ogródka i ostatnich kilka je¿yn,ly¿eczka wiórków kokosowych;kawa,tabletka CLA;
II; Sa³atka grecka z kurczakiem,serem feta,sa³at± lodow±,pomidorem,ogórkiem ,oliwkami,cebulk±,paprycz kami chilii,popruszona slonecznikiem i skropiona oliw± z oliwek;
III;owoco jogurt naturalny,kostka czeko gorzkiej-90% kakao;
IV; Tuñczyk w sosie w³asnym ok 130 g, pomidor ze szczypiorkiem;

dzi¶ po raz pierwszy jad³am kaszê jaglan± z p³atkami owsianymi i powiem szczerze,¿e mega pyszne po³aczenie.Dodatkowo zasyci³o mnie to ¶niadanko na d³u¿ej tzn zjad³am o 9 a nastêpny posi³ek o 13 30; Mam pytanko czy moje ¶niadania nie s± zbyt obfite?...bo prawdê mówi±c rano muszê mieæ mega energiê i przerzucê sie chyba z samej owsianki na jaglanko owsiankê Jak my¶licie dobry pomys³?
Ale¿ proszê, mi³o mi .

Moim zdaniem, takie ¶niadanie wcale nie jest zbyt obfite. Ten pierwszy posi³ek ma byæ energetyczny i syc±cy. Je¶li na dodatek sama czujesz, ¿e od rana potrzebujesz kopa energii - no to masz odpowied¼ na swoje pytanie . Owsianko-jaglanka bêdzie super - w jednym posi³ku ³±czysz dobroczynne w³a¶ciwo¶ci owsa i prosa. A urozmaicenie i wzbogacenie ¶niadania nabia³em, owocami, wiórkami czy orzechami - tym bardziej jest godne pochwa³y .

W dzisiejszym menu po ¶niadaniu nie spo¿ywasz ju¿ z³o¿onych wêglowodanów, wiêc tym bardziej jestem za solidn± porcj± owsianko-jaglanki rano.

Sa³atka bardzo fajna, mam nadziejê, ¿e porcja by³a s³uszna. A ten owocojogurt? Sama robi³a¶ czy gdzie¶ kupiony? Pytam, bo nazwa jest niejednoznaczna .

Kolacja ok . Mam nadziejê, ¿e nie chodzisz g³odna. Je¶li jest inaczej - jeszcze spokojnie mo¿esz co¶ dorzuciæ.

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
serek ma w³a¶nie dobry sk³ad - tzn. nie wiem jakie tam s± wykorzystane sk³adniki, ale nie ma ¿adnych konserwantów, zagêszczaczy, barwników, aromatów z Lidla, z serii cremee czy co¶ takiego

nieraz udaje mi siê tak ³adnie rozplanowaæ sobie jad³ospis, a nieraz nie i siê wkurzam na siebie ale niestety czasem i wchodzi brak czasu i brak pieniêdzy, a taki serek wiejski i pomidor to niezbyt kosztowna kolacja i raczej zawsze mam je w lodówce...
Kojarzê, o jaki serek chodzi . Mog³aby¶ spojrzeæ, ile ma t³uszczu i bia³ka w 100g? Z ciekawo¶ci - chcê skonfrontowaæ jego sk³ad z Almette i Tartare, które wiem, ¿e s± do¶æ mocno przetworzone, a jednak mam je w swojej lodówce. Ten Lidlowy nie jest spulchniany azotem, lecz taki bardziej ¶mietankowy w konsystencji, dobrze pamiêtam?

Nie mo¿na popadaæ w skrajno¶ci i wiadomo, ¿e nie raz kwestii czasu i pieniêdzy siê nie przeskoczy - wa¿ne, ¿eby byæ ¶wiadomym konsumentem i wiedzieæ, co siê sobie dostarcza .

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
U.

sniadanie. Owsianka (5³yzek, orzechy w³oskie 15g, ³yzka otr±b zytnich, szklanka mleka 2%, plaster twarogu pó³t³ustego, ³yzka rodzynek); kawa mocna.
obiad. sznycel z piersi indyka parowany (spory 130g), mniej niz polowa woreczka kaszy gryczanej, sa³atka: sa³ata, papryka ¿ó³ta, pomidor, koper - ³yzka oliwy
40 min rower rekreacyjnie
podwieczorek. 2 babeczki kruche z budyniem smietankowym, garsc malin, 2 paski Milki mlecznej, kawa.
20. kolacja. 2 kromki razowca z jednym calym jajkiem, z drugiego bia³ko, rzodkiewki, szczypiorek ogórek po. nektarynka.

po: wino, ki¶æ winogron i 2 tabliczki czekolady. = niestrawnosc i wymioty.
No eeeeej, a by³o tak ³adnie! Zdarza siê, trzeba zostawiæ to za sob± i i¶æ dalej - udam, ¿e nie widzê tego, co siê sta³o wieczorem i po prostu skomentujê ten w³a¶ciwy jad³ospis. Trzymam kciuki, ¿eby to siê ju¿ nie powtarza³o!

Do owsianki koniecznie ¶wie¿y owoc. Lato! Podoba mi siê dodanie twarogu i orzechów. Obiad piêkny, choæ mog³a wpa¶æ po³ówka woreczka kaszy. Podwieczorek te¿ bardzo mi siê podoba, a w kolacji - nie krêpuj siê i zjedz te 2 jajca w ca³o¶ci . I posmaruj chleb mase³kiem je¶li k³adziesz na niego jajko - naprawdê robi fajn± ró¿nicê w smaku .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-24 o 14:49
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 15:07   #403
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ale¿ proszê, mi³o mi .

Kojarzê, o jaki serek chodzi . Mog³aby¶ spojrzeæ, ile ma t³uszczu i bia³ka w 100g? Z ciekawo¶ci - chcê skonfrontowaæ jego sk³ad z Almette i Tartare, które wiem, ¿e s± do¶æ mocno przetworzone, a jednak mam je w swojej lodówce. Ten Lidlowy nie jest spulchniany azotem, lecz taki bardziej ¶mietankowy w konsystencji, dobrze pamiêtam?

Nie mo¿na popadaæ w skrajno¶ci i wiadomo, ¿e nie raz kwestii czasu i pieniêdzy siê nie przeskoczy - wa¿ne, ¿eby byæ ¶wiadomym konsumentem i wiedzieæ, co siê sobie dostarcza .
22% t³uszczu, ale nie ma podanej zawarto¶ci bia³ka; za to ma gumê guar jako zagêszczacz.

Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 15:09   #404
luminosa
Raczkowanie
 
Avatar luminosa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Hej!
Przyznaje, ¿e podczytuje was regularnie i staram siê coraz bardziej przy uk³adaniu posi³ków, no i postanowi³am, ¿e wrzucê do oceny to co zaplanowa³am na dzisiaj

r:

I. owsianka (4 ³y¿ki p³atków owsianych) na mleku z bananem i orzechami w³oskimi + nektarynka

II. pó³ woreczka ry¿u z piersi± z kurczaka, ogórki konserwowe

III. serek wiejski z wiórkami kokosowymi i orzechami w³oskimi

IV. 3 kanapki (chleb ze s³onecznikiem) z: tuñczykiem w sosie w³asnym, serem twarogowym i szynk± z indyka + pomidor, rzodkiwewki

+woda, herbata, kawa
+40min æwiczeñ
luminosa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 16:06   #405
dafne95
Raczkowanie
 
Avatar dafne95
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez annaona Poka¿ wiadomo¶æ
do Poa alpina dziêkujê Ci z ca³ego serducha za oceny mojego jedzonka, to dla mnie wiele znaczy


A o to dzisiejsze R/U
na czczo ly¿eczka oliwy z oliwek
I;jaglanko owsianka-25 g kaszy jaglanej, 20 g platków owsianych podgotowane to w ly¿ce mleka,plaster twarogu pó³tlustego, 2 ly¿ki jogurtu greckiego,cynamon,mala brzoskwinka,gar¶æ malin z ogródka i ostatnich kilka je¿yn,ly¿eczka wiórków kokosowych;kawa,tabletka CLA;
II; Sa³atka grecka z kurczakiem,serem feta,sa³at± lodow±,pomidorem,ogórkiem ,oliwkami,cebulk±,paprycz kami chilii,popruszona slonecznikiem i skropiona oliw± z oliwek;
III;owoco jogurt naturalny,kostka czeko gorzkiej-90% kakao;
IV; Tuñczyk w sosie w³asnym ok 130 g, pomidor ze szczypiorkiem;

dzi¶ po raz pierwszy jad³am kaszê jaglan± z p³atkami owsianymi i powiem szczerze,¿e mega pyszne po³aczenie.Dodatkowo zasyci³o mnie to ¶niadanko na d³u¿ej tzn zjad³am o 9 a nastêpny posi³ek o 13 30; Mam pytanko czy moje ¶niadania nie s± zbyt obfite?...bo prawdê mówi±c rano muszê mieæ mega energiê i przerzucê sie chyba z samej owsianki na jaglanko owsiankê Jak my¶licie dobry pomys³?
nie s± za obfite,je¶li sie najadasz,a nie przejadasz to ok,zreszt± jak wiadomo ¶niadanie najwa¿niejszy posi³ek,powinno byæ du¿e i dac kopa na ca³y dzieñ spokojnie mo¿esz wcinak owsianko jaglanki,czy inne tego typu zdrowe energetyki jad³ospis w porz±dku,ewentualnie do kolacji dorzuci³abym jak±¶ ma³a kromeczke chleba
dafne95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 17:18   #406
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dzisiaj znowu nie jestem z siebie przesadnie dumna, ale przynajmniej by³ ciep³y obiad.


U/P*
30min marszo-truchtu (w zamierzeniu mia³ byæ bieg interwa³owy, ale niestety jestem kluch± bez kondycji, ledwo dajê radê wej¶æ na trzecie piêtro)
I(8.30): manna (25g na wodzie), ze startym jab³kiem i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): grahamka, pó³ z Bieluchem, pó³ z rzodkiewk±, papryka
III(14.30): pancakes (jajko+bia³ko, 30g otrêbów), starte ¾ jab³ka i nektarynka
IV(16.30): cola light (by³am z ch³opakiem w kawiarni)
V(19.00): kromka ciemnego chleba z Bieluchem, kromka ciemnego chleba z rzodkiewk±, ogórek zielony


*nie wiem czy sobie nie darowaæ tego tycia, ostatnio ci±gle jestem zmêczona, nie mam na nic si³y ani serca do niczego a ju¿ na pewno nie do zajmowania siê gotowanie i jedzeniem
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 17:26   #407
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ale¿ proszê, mi³o mi .

No eeeeej, a by³o tak ³adnie! Zdarza siê, trzeba zostawiæ to za sob± i i¶æ dalej - udam, ¿e nie widzê tego, co siê sta³o wieczorem i po prostu skomentujê ten w³a¶ciwy jad³ospis. Trzymam kciuki, ¿eby to siê ju¿ nie powtarza³o!

Do owsianki koniecznie ¶wie¿y owoc. Lato! Podoba mi siê dodanie twarogu i orzechów. Obiad piêkny, choæ mog³a wpa¶æ po³ówka woreczka kaszy. Podwieczorek te¿ bardzo mi siê podoba, a w kolacji - nie krêpuj siê i zjedz te 2 jajca w ca³o¶ci . I posmaruj chleb mase³kiem je¶li k³adziesz na niego jajko - naprawdê robi fajn± ró¿nicê w smaku .
Dziêkujê

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-08-24 o 17:27
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 17:52   #408
bimbamboom
Przyczajenie
 
Avatar bimbamboom
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ciesz siê, ¿e masz @ . Wiele dziewczyn w tym w±tku (w tym ja) - mog± Ci zazdro¶ciæ...

Moim zdaniem Twoje menu jest ca³kiem nieg³upie. Owsiankê i omlet poda³abym jednak ze ¶wie¿ymi owocami - trzeba korzystaæ z darów lata. Nale¿± siê brawa za ryby - choæ makrela mog³a wpa¶æ ca³a, a zamiast paluszków rybnych (bo w panierce zapewne by³y?) przyda³aby ryba w innej formie. I tak dobrze, ¿e je upiek³a¶, a nie podsma¿y³a¶ .

No i to Pepsi Light... Wiesz, to jest takie trochê oszukiwanie organizmu. Wcale nie zdrowe. Jak masz ochotê na s³odkie ze wzglêdu na @ - owoce, o których wspomnia³am powy¿ej powinny pomóc. Poza tym od jednej pianki dla smaka by¶ nie umar³a
có¿...swego czasu tez nie mia³am @ i to do¶æ spory czas a wszystko to by³o spowodowane oczywi¶cie problemami z ed na szczê¶cie ju¿ chyba ok ok. 2 lat wszystko wróci³o do normy i oby³o siê bez ¿adnych tabletek tak¿e jestem szcze¶liwa, choæ nie ukrywam, ¿e bardzo du¿ym kosztem to wszystko siê sta³o

przyznam, ¿e moje R nie jest takie typowo redukcyjne, bo w³a¶nie zale¿y mi na utracie (ju¿ tylko kilku) kg ale w do¶æ lu¼ny sposób. nie chce znowu przez g³upotê straciæ tego co zyska³am i na razie ca³kiem dobrze mi idzie bo ju¿ ok 14 kg za mn± oczywi¶cie wszystko metod± prób i blêdów.

wiem, ¿e pepsi nie jest dobrym wyj¶ciem ba! to jest najgorsze co mo¿e byæ, ale dobrze to ujê³a¶ "oszukiwanie organizmu" które i tak du¿ych rezultatów nie daje, wrêcz przeciwnie

co do pianek...od jednej na pewno nie, ale wiem, ¿e na jednej by siê nie skoñczy³o a pó¼niej posz³a by ca³a reszta

dziêkujê Ci bardzo za ocenkê, potrzebujê po prostu takiego spojrzenia na to co jem z innej perspektywy dlatego te¿ tu jestem

no i mo¿e dzisiejsze lu¼ne R wrzucê:

I: jab³ko + 2 kromki ciê¿kiego chleba pe³noziarnistego na 4 czê¶ci, z wêdlin±, serem koryciñskim, papryk± i rzodkiewk±
II: jogurt kremowy kawowy (znowu ale musze przyznaæ, ¿e ten z kokosem i migda³ami by³ o wiele lepszy )
III: troszke kapusty zasma¿anej na spróbowanie + 1 i 1/2 go³±bka z miêsem i ry¿em
IV: bu³ka ¿ytnia, serek wiejski (ten normalny) 200g. + pomidor

no i oczywi¶cie nie oby³o siê bez mojej <3 zielonej herbatki, wody i wpadla dzi¶ jeszcze w miêdzy czasie jaka¶ kawa zielona z bio-active
bimbamboom jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 20:05   #409
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
22% t³uszczu, ale nie ma podanej zawarto¶ci bia³ka; za to ma gumê guar jako zagêszczacz.

Szczerze powiedziawszy, ciê¿ko mi sobie wyobraziæ po³±czenie smakowe parówek bezpo¶rednio maczanych w serku niczym w ketchupie, no ale có¿... Ja ju¿ bym zosta³a nawet przy tym nieszczêsnym ketchupie (który swoj± drog± uwielbiam. No ale likopen, likopen! ). Generalnie zawsze mam dylemat, jak traktowaæ te przetworzone serki kanapkowe... Póki rzeczywi¶cie jest to ser, a nie "krem serowy" gdzie po³owa sk³adu to margaryna, dalej mnóstwo E - no, mo¿na zje¶æ. Co nie zmienia faktu, ¿e zdecydowanie bardziej ufam naturalnie dojrzewaj±cym t³ustym serom, ni¿ takim kanapkowym wymys³om typu Almette (choæ jadam i to i to ).

Cytat:
Napisane przez luminosa Poka¿ wiadomo¶æ
Hej!
Przyznaje, ¿e podczytuje was regularnie i staram siê coraz bardziej przy uk³adaniu posi³ków, no i postanowi³am, ¿e wrzucê do oceny to co zaplanowa³am na dzisiaj

r:

I. owsianka (4 ³y¿ki p³atków owsianych) na mleku z bananem i orzechami w³oskimi + nektarynka

II. pó³ woreczka ry¿u z piersi± z kurczaka, ogórki konserwowe

III. serek wiejski z wiórkami kokosowymi i orzechami w³oskimi

IV. 3 kanapki (chleb ze s³onecznikiem) z: tuñczykiem w sosie w³asnym, serem twarogowym i szynk± z indyka + pomidor, rzodkiwewki

+woda, herbata, kawa
+40min æwiczeñ
Cze¶æ ! Bardzo fajny ten Twój jad³ospis! Mam tylko parê drobnych uwag .

Radzi³abym zamieniæ kolejno¶ci± III i IV posi³ek - wiele osób lepiej chudnie, gdy w ostatnim posi³ku nie spo¿ywa ju¿ wêglowodanów z³o¿onych.

Zwróæ uwagê, jaki jadasz chleb - to, ¿e ma w sobie ziarna s³onecznika nie czyni go z automatu zdrowym. Sprawd¼, czy aby na pewno ma w sobie m±ki w grubego przemia³u, a nie jest podbarwiony s³odem, aby ów gruby przemia³ imitowaæ .

Ry¿ by³ zwyk³y bia³y? Od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale lepiej wybieraæ ry¿ br±zowy, dziki, b±d¼ basmati. Nie s± tak mocno oczyszczone jak bia³y ry¿, a przez to zachowuj± wiêcej swych zalet zwi±zanych z warto¶ci± od¿ywcz±.

W jaki sposób przygotowujesz pier¶ z kurczaka? To te¿ ma znaczenie, jakby nie patrzeæ .

No i co¶, na co zawsze zwracam uwagê latem - jest tyle przepysznych, ¶wie¿ych warzyw dooko³a, a Ty jesz do obiadu ogórki konserwowe . Wcinaj je ¶mia³o, ale zim± .

Powodzenia! Ile chcesz schudn±æ?

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj znowu nie jestem z siebie przesadnie dumna, ale przynajmniej by³ ciep³y obiad.


U/P*
30min marszo-truchtu (w zamierzeniu mia³ byæ bieg interwa³owy, ale niestety jestem kluch± bez kondycji, ledwo dajê radê wej¶æ na trzecie piêtro)
I(8.30): manna (25g na wodzie), ze startym jab³kiem i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): grahamka, pó³ z Bieluchem, pó³ z rzodkiewk±, papryka
III(14.30): pancakes (jajko+bia³ko, 30g otrêbów), starte ¾ jab³ka i nektarynka
IV(16.30): cola light (by³am z ch³opakiem w kawiarni)
V(19.00): kromka ciemnego chleba z Bieluchem, kromka ciemnego chleba z rzodkiewk±, ogórek zielony


*nie wiem czy sobie nie darowaæ tego tycia, ostatnio ci±gle jestem zmêczona, nie mam na nic si³y ani serca do niczego a ju¿ na pewno nie do zajmowania siê gotowanie i jedzeniem
Bieganie by³o na czczo? To nie jest dobry pomys³...

Manna na wodzie to jaka¶ pomy³ka. Fuj! Jakie sk³adniki masz w tej mieszance bakaliowej? Sypnij jej gar¶æ, a nie ³y¿kê...

I proszê Ciê, smaruj obie po³ówki bu³ki i obie kromki chleba serem... Jak¿e ja³owo mo¿e smakowaæ sucha kromka chleba z sam± rzodkiewk±?

Pancakes sma¿y³a¶ bez t³uszczu? Mimo wszystko, przyda³oby siê tu trochê oleju rzepakowego do sma¿enia - zdrowy t³uszcz przyda Ci siê.

Cola light to ¿aden posi³ek. By³a¶ w kawiarni - trzeba by³o sobie z czystym sumieniem zamówiæ porcjê lodów!

Wiesz, stwierdzenie, ¿e nie masz si³y aby zajmowaæ siê jedzeniem brzmi co najmniej absurdalnie . To jedzenie daje si³ê... Te¿ bym siê czu³a jak klucha bez kondycji gdybym nie umia³a od¿ywiæ swojego organizmu od ¶rodka - sk±d¶ trzeba braæ energiê, aby budowaæ kondycjê.

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê
Musi byæ dobrze!

Cytat:
Napisane przez bimbamboom Poka¿ wiadomo¶æ
có¿...swego czasu tez nie mia³am @ i to do¶æ spory czas a wszystko to by³o spowodowane oczywi¶cie problemami z ed na szczê¶cie ju¿ chyba ok ok. 2 lat wszystko wróci³o do normy i oby³o siê bez ¿adnych tabletek tak¿e jestem szcze¶liwa, choæ nie ukrywam, ¿e bardzo du¿ym kosztem to wszystko siê sta³o

przyznam, ¿e moje R nie jest takie typowo redukcyjne, bo w³a¶nie zale¿y mi na utracie (ju¿ tylko kilku) kg ale w do¶æ lu¼ny sposób. nie chce znowu przez g³upotê straciæ tego co zyska³am i na razie ca³kiem dobrze mi idzie bo ju¿ ok 14 kg za mn± oczywi¶cie wszystko metod± prób i blêdów.

wiem, ¿e pepsi nie jest dobrym wyj¶ciem ba! to jest najgorsze co mo¿e byæ, ale dobrze to ujê³a¶ "oszukiwanie organizmu" które i tak du¿ych rezultatów nie daje, wrêcz przeciwnie

co do pianek...od jednej na pewno nie, ale wiem, ¿e na jednej by siê nie skoñczy³o a pó¼niej posz³a by ca³a reszta

dziêkujê Ci bardzo za ocenkê, potrzebujê po prostu takiego spojrzenia na to co jem z innej perspektywy dlatego te¿ tu jestem

no i mo¿e dzisiejsze lu¼ne R wrzucê:

I: jab³ko + 2 kromki ciê¿kiego chleba pe³noziarnistego na 4 czê¶ci, z wêdlin±, serem koryciñskim, papryk± i rzodkiewk±
II: jogurt kremowy kawowy (znowu ale musze przyznaæ, ¿e ten z kokosem i migda³ami by³ o wiele lepszy )
III: troszke kapusty zasma¿anej na spróbowanie + 1 i 1/2 go³±bka z miêsem i ry¿em
IV: bu³ka ¿ytnia, serek wiejski (ten normalny) 200g. + pomidor

no i oczywi¶cie nie oby³o siê bez mojej <3 zielonej herbatki, wody i wpadla dzi¶ jeszcze w miêdzy czasie jaka¶ kawa zielona z bio-active
Przekichane mamy z tymi problemami z cyklem... Fakt, przez w³asn± g³upotê nam siê to sta³o, ale walka aby to naprawiæ tak wiele kosztuje... Ja teraz po odstawieniu hormonów bojê siê obliczaæ, kiedy powinien przyj¶æ mój naturalny okres - ¿eby nie czekaæ na niego uporczywie i siê nie stresowaæ.

Je¶li masz ju¿ tylko te parê kilo do zrzucenia, polecam zwiêkszyæ ruch i je¶æ sobie zdrowo, lecz lu¼no . ¯eby kurczê przez przypadek nie przekroczyæ granicy, bo ED, choæ mija, to jednak gdzie¶ tam w g³owie ¶lad pozostawia.

No to zjedz kilka pianek, a resztê zostaw na inny dzieñ . Na pewno to bêdzie smaczniejsze rozwi±zanie i da Ci wiêcej radochy ni¿ oszukiwanie siê Pepsi.

Haha, te¿ wolê ten kokosowo-migda³owy jogurt . Przyda³oby siê jeszcze co¶ zje¶æ na te drugie ¶niadanie oprócz jogurtu. Ogó³em troszkê ma³o mi siê wydaje objêto¶ciowo tego jedzonka. Ale mój ¿o³±dek to wór bez dna, wiêc to mo¿e byæ z³udzenie.



A ja wczoraj znów zaszala³am - dzi¶ o 5tej wróci³am do domu, tote¿ 3 posi³ki s± jak najbardziej usprawiedliwione . A Skalpel Chodakowskiej tak na rozruszanie ko¶ci. Podczas nocki wpad³y 2 piwa 0,5l i 2 piwa 0,33l - oczywi¶cie same specja³y , no i troszkê czipsów podjedzonych od znajomych.

Dzisiejsze U

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z truskawkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Zupa z kalafiora, broku³ów, ziemniaków i marchwi, z miêsem z ¿eberek wieprzowych i zio³ami (+ dok³adka)
Przek±ska: ¶liwka
Skalpel Ewy Chodakowskiej
III 3 kromki chleba graham:
1. z twarogiem pó³t³ustym, sa³at±, rzodkiewk± i szczypiorkiem
2. z serem rolada ustrzycka, sa³at± i pomidorem malinowym
3. z serem lazur b³êkitny, sa³at± i pomidorem malinowym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 2x zielona herbata.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 20:37   #410
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
szczerze mówi±c w ¿yciu by mi nie przysz³o do g³owy, ¿eby samej sma¿yæ placki ziemniaczane, a ju¿ upieczenie jagodzianek to jaka¶ totalna abstrakcja
A mnie by nie przysz³o do g³owy ¿eby gotowe kupowaæ, takie kupne ¿adnego smaku nie maj±, w sk³adzie praktycznie sama m±ka nasi±kniêta pod³ym t³uszczem.

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj znowu nie jestem z siebie przesadnie dumna, ale przynajmniej by³ ciep³y obiad.


U/P*
30min marszo-truchtu (w zamierzeniu mia³ byæ bieg interwa³owy, ale niestety jestem kluch± bez kondycji, ledwo dajê radê wej¶æ na trzecie piêtro)
I(8.30): manna (25g na wodzie), ze startym jab³kiem i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): grahamka, pó³ z Bieluchem, pó³ z rzodkiewk±, papryka
III(14.30): pancakes (jajko+bia³ko, 30g otrêbów), starte ¾ jab³ka i nektarynka
IV(16.30): cola light (by³am z ch³opakiem w kawiarni)
V(19.00): kromka ciemnego chleba z Bieluchem, kromka ciemnego chleba z rzodkiewk±, ogórek zielony


*nie wiem czy sobie nie darowaæ tego tycia, ostatnio ci±gle jestem zmêczona, nie mam na nic si³y ani serca do niczego a ju¿ na pewno nie do zajmowania siê gotowanie i jedzeniem
A po czym Ty chcesz przytyæ? Z czego masz mieæ si³ê ? Jedz tak dalej to za nied³ugo nie bêdziesz mia³a si³y siê z ³ó¿ka podnie¶æ. Chc±c przytyæ/schudn±æ, odzyskaæ kondycjê, zdrowie i dobre samopoczucie trzeba zacz±æ dobrze siê od¿ywiaæ. I wcale nie chodzi tu o ilo¶æ a o jako¶æ. Czym Ty chcesz od¿ywiæ swój organizm, swoje miê¶nie, swój mózg?? Col±? Mann± na wodzie? Plackiem niewiadomego pochodzenia? Rzodkiewk±? Ca³y czas nie uzupe³niasz podstawowego zapotrzebowania na bia³ko, zdrowe t³uszcze, z³o¿one wêglowodany. Nic dziwnego ¿e nic Ci siê nie chce bo nie dostarczasz organizmowi w³a¶ciwego paliwa.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:10   #411
bingiel
Raczkowanie
 
Avatar bingiel
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Skoro du¿o æwiczysz, to Twój jad³ospis jest tym bardziej biedny. Podlicz sobie, ile Twoje menu ma kalorii, a ile spalasz ich podczas æwiczeñ... Co¶ mi siê wydaje, ¿e mo¿e wyj¶æ niefajny wynik. Pola³a¶ chocia¿ warzywa oliw±? Twaróg mam nadziejê, ¿e nie 0% t³uszczu... Paker w nogach... Nie chce mi siê wierzyæ . Sterydy w siebie ³adujesz, ¿e¶ taki paker?
twaróg od cioci ze wsi, wiêc pe³not³usty, warzywa owszem z oliw±
nie ³adujê : P du¿o - mia³o byæ bardziej czêsto, bo codziennie biegam 30 minut + 30 minut stretching
ale mam straszn± tendencjê do nabierania masy. ci±gle jad³am 5 posi³ków, jad³am drób, ale waga nawet nie drgnê³a ,wiêc od jakiego¶ tygodnia jem tak, jak napisa³am z nadziej±, ¿e to co¶ da

moje dzisiejsze R

I owsianka z brzoskwini± i ma³ym bananem + kawa rozp. z mlekiem
II ma³y jogurt naturalny z ³y¿eczk± miodu i orzechami, grejpfrut
III pstr±g pieczony + marchewka starta, kiszony ogórek z cebul±, blanszowany kalafior i broku³y
IV dwie kanapki z kie³kami rzodkiewki, jajkiem i wêdzonym ³ososiem
bingiel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:18   #412
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

DudiBoy, dobrze, ¿e w³±czy³e¶ siê do dyskusji - bo Ciebie SybilVane trzeba zasypaæ lawin± u¶wiadamiaj±cych argumentów, ¿eby¶ zaczê³a DBAÆ o siebie!

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
twaróg od cioci ze wsi, wiêc pe³not³usty, warzywa owszem z oliw±
nie ³adujê : P du¿o - mia³o byæ bardziej czêsto, bo codziennie biegam 30 minut + 30 minut stretching
ale mam straszn± tendencjê do nabierania masy. ci±gle jad³am 5 posi³ków, jad³am drób, ale waga nawet nie drgnê³a ,wiêc od jakiego¶ tygodnia jem tak, jak napisa³am z nadziej±, ¿e to co¶ da

moje dzisiejsze R

I owsianka z brzoskwini± i ma³ym bananem + kawa rozp. z mlekiem
II ma³y jogurt naturalny z ³y¿eczk± miodu i orzechami, grejpfrut
III pstr±g pieczony + marchewka starta, kiszony ogórek z cebul±, blanszowany kalafior i broku³y
IV dwie kanapki z kie³kami rzodkiewki, jajkiem i wêdzonym ³ososiem
Mam nadziejê, ¿e zorientowa³a¶ siê, ¿e z tymi sterydami to by³ ¿art. Oj co¶ mi siê wydaje, ¿e przesadzasz z t± tendencj± do nabierania masy. U nas kobitek to tak ³atwo nie przychodzi. Zreszt±, to przecie¿ wspaniale jest mieæ wyrze¼bione i wymodelowane cia³o, nieprawda¿?

Dzisiejsze Twoje menu mi siê o wieeeele bardziej podoba ni¿ ostatnie .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:18   #413
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
twaróg od cioci ze wsi, wiêc pe³not³usty, warzywa owszem z oliw±
nie ³adujê : P du¿o - mia³o byæ bardziej czêsto, bo codziennie biegam 30 minut + 30 minut stretching
ale mam straszn± tendencjê do nabierania masy. ci±gle jad³am 5 posi³ków, jad³am drób, ale waga nawet nie drgnê³a ,wiêc od jakiego¶ tygodnia jem tak, jak napisa³am z nadziej±, ¿e to co¶ da

moje dzisiejsze R

I owsianka z brzoskwini± i ma³ym bananem + kawa rozp. z mlekiem
II ma³y jogurt naturalny z ³y¿eczk± miodu i orzechami, grejpfrut
III pstr±g pieczony + marchewka starta, kiszony ogórek z cebul±, blanszowany kalafior i broku³y
IV dwie kanapki z kie³kami rzodkiewki, jajkiem i wêdzonym ³ososiem
Jak na mój gust ok, chocia¿ do tego pstr±ga pasowa³aby jaka¶ kasza. Owsianka na wodzie czy mleku?

P
¦niadanie:
* kupna sa³atka 150 g (majonezowa, jakoby Tradycyjna Polska :P)
* tost (2 kromki chleba razowego, serek do posmarowania, plaster szynki z indyka) - po³owa z sosem na bazie majonezu, po³owa z musztard±
* nutridrink
II ¶niadanie:
* croissant z nadzieniem nugatowym
* macchiato (z saszetki)
Obiad:
* ry¿ bia³y
* pieczeñ z indyka w bli¿ej nieznanym mi sosie
* kompot
* sa³atka z pora
Proporcje ciê¿kie do ocenienia (restauracja), ale spore. Standardowo nie obali³am ca³ej, nevermind...
Podwieczorek:
* lód Magnum Black
Kolacja:
* sa³atka (gar¶æ rukoli, 2 li¶cie sa³aty, kilka rzodkiewek, jajko na miêkko)
* tost (2 kromki chleba razowego, twaro¿ek 8% z czosnkiem, plaster szynki z indyka)
* nutridrink malinowy
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:21   #414
G0si3k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 121
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Hej hej, dawno nic nie wstawialam, takze prosze o ocene

Wstalam pozno, ok 11:30:

Sniadanie: Jajecznica ze szczypiorkiem i serkiem plesniowym + kromka chleba z pasta z awokado i pomidorem; druga kromka z serkiem jogurtowym i maslem orzechowym + kawa z mlekiem

Na miescie: Smoothie z jogurtu naturalnego, banana, gruszki, jablka i ananasa

Obiadokolacja: Mieszanka chinska na patelnie z serkiem tofu i ryzem pelnoziarnistym

Podjedzone: pestki dyni

Przed snem: kubek kakao
__________________
Cwicze:
30 Day Shred

Tiffoczki
Mel B Buns
Melissa Bender
Xhit
G0si3k jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:27   #415
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 520
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj znowu nie jestem z siebie przesadnie dumna, ale przynajmniej by³ ciep³y obiad.


U/P*
30min marszo-truchtu (w zamierzeniu mia³ byæ bieg interwa³owy, ale niestety jestem kluch± bez kondycji, ledwo dajê radê wej¶æ na trzecie piêtro)
I(8.30): manna (25g na wodzie), ze startym jab³kiem i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): grahamka, pó³ z Bieluchem, pó³ z rzodkiewk±, papryka
III(14.30): pancakes (jajko+bia³ko, 30g otrêbów), starte ¾ jab³ka i nektarynka
IV(16.30): cola light (by³am z ch³opakiem w kawiarni)
V(19.00): kromka ciemnego chleba z Bieluchem, kromka ciemnego chleba z rzodkiewk±, ogórek zielony


*nie wiem czy sobie nie darowaæ tego tycia, ostatnio ci±gle jestem zmêczona, nie mam na nic si³y ani serca do niczego a ju¿ na pewno nie do zajmowania siê gotowanie i jedzeniem
Jeste¶ zmêczona bo za ma³o jesz, proste. Przyznaj, chocia¿by sama przed sob±, ¿e po prostu nie chcesz przytyæ, zamiast szukaæ wymówek. Nie wierzê, ¿e kto¶ kto chce przytyæ idzie do kawiarni i zamawia colê light, a nie jaka¶ pyszn± kawê i ciacho do tego.



Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z truskawkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Zupa z kalafiora, broku³ów, ziemniaków i marchwi, z miêsem z ¿eberek wieprzowych i zio³ami (+ dok³adka)
Przek±ska: ¶liwka
Skalpel Ewy Chodakowskiej
III 3 kromki chleba graham:
1. z twarogiem pó³t³ustym, sa³at±, rzodkiewk± i szczypiorkiem
2. z serem rolada ustrzycka, sa³at± i pomidorem malinowym
3. z serem lazur b³êkitny, sa³at± i pomidorem malinowym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 2x zielona herbata.
U Ciebie nawet poimprezowy jad³ospis jest ¶wietny!

Moje R

I. dwie kromki razowca z sa³at±, serem ¿ó³tym, ogórkiem i szczypiorkiem, sa³atka z pekinki, ogórka i papryki
II. dwa nale¶niki razowe z serem bia³ym i malinami
III. sola pieczona w piekarniku podana na pure kalafiorowo-pietruszkowym, ma³e marcheweczki gotowane
IV. dwie kromki razowca z serkiem homo, ³ososiem wêdzonym i oliwkami, pomidor

Têskniê za s³odyczami : (
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:45   #416
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
by³abym w raju a nie my¶la³a¶ chocia¿ o za³o¿eniu bloga kulinarnego?
Na bloga mam stanowczo za ma³o czasu, motywacji oraz zdolno¶ci fotograficznych. Zreszt± - jest tyle ¶wietnych blogów kulinarnych

Dzisiaj podobnie jak wczoraj, bo trochê dojada³am to, co ugotowa³am wcze¶niej albo co mi zosta³o (U):

I: owsianka na Ince z brzoskwini±, sezamem i ma¶lank±; kawa z mlekiem;
II: (w mie¶cie) baton musli BIO morelowy, jab³ko;
III: (podobnie jak wczoraj) zupa cytrynowa z ry¿em; na drugie plaster ¿ó³tego sera w cie¶cie nale¶nikowym, duszona fasolka szparagowa, trochê kaszy jaglanej;
IV: kilka moreli, kilka ciastek owsiano-jaglano-gryczanych w³asnego wypieku;
V: pó³ serka Capri z pomidorem, pestkami dyni i oregano, polane ³y¿k± oleju lnianego; koktajl z ugotowanego siemienia lnianego i banana.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 21:55   #417
bingiel
Raczkowanie
 
Avatar bingiel
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Mam nadziejê, ¿e zorientowa³a¶ siê, ¿e z tymi sterydami to by³ ¿art. Oj co¶ mi siê wydaje, ¿e przesadzasz z t± tendencj± do nabierania masy. U nas kobitek to tak ³atwo nie przychodzi. Zreszt±, to przecie¿ wspaniale jest mieæ wyrze¼bione i wymodelowane cia³o, nieprawda¿?

Dzisiejsze Twoje menu mi siê o wieeeele bardziej podoba ni¿ ostatnie .
TAK XD
no niestety mam tak± budowê i mi ³atwo przychodzi. oczywi¶cie chcê mieæ umiê¶nione cia³o, ale co¶ w ten deseñ: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...95363306_n.jpg
a nie w ten... https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...15786642_n.jpg

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Jak na mój gust ok, chocia¿ do tego pstr±ga pasowa³aby jaka¶ kasza. Owsianka na wodzie czy mleku?
owsianka na wodzie
bingiel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-24, 22:17   #418
luminosa
Raczkowanie
 
Avatar luminosa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ


Cze¶æ ! Bardzo fajny ten Twój jad³ospis! Mam tylko parê drobnych uwag .

Radzi³abym zamieniæ kolejno¶ci± III i IV posi³ek - wiele osób lepiej chudnie, gdy w ostatnim posi³ku nie spo¿ywa ju¿ wêglowodanów z³o¿onych.

Zwróæ uwagê, jaki jadasz chleb - to, ¿e ma w sobie ziarna s³onecznika nie czyni go z automatu zdrowym. Sprawd¼, czy aby na pewno ma w sobie m±ki w grubego przemia³u, a nie jest podbarwiony s³odem, aby ów gruby przemia³ imitowaæ .

Ry¿ by³ zwyk³y bia³y? Od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale lepiej wybieraæ ry¿ br±zowy, dziki, b±d¼ basmati. Nie s± tak mocno oczyszczone jak bia³y ry¿, a przez to zachowuj± wiêcej swych zalet zwi±zanych z warto¶ci± od¿ywcz±.

W jaki sposób przygotowujesz pier¶ z kurczaka? To te¿ ma znaczenie, jakby nie patrzeæ .

No i co¶, na co zawsze zwracam uwagê latem - jest tyle przepysznych, ¶wie¿ych warzyw dooko³a, a Ty jesz do obiadu ogórki konserwowe . Wcinaj je ¶mia³o, ale zim± .

Powodzenia! Ile chcesz schudn±æ?
-w³a¶nie tak potem pomy¶la³am, ¿e lepiej by by³o zamieniæ te posi³ki no ale ju¿ po sprawie, natomiast na pewno to zmieniê
-chleb kupuje zazwyczaj w lidlu wiêc tak naprawdê nie jestem w stanie powiedzieæ nic o nim, natomiast zastanawiam siê ad pieczeniem w³asnego chlebka, no ale pewnie jeszcze trochê poczytam zanim siê do tego zabiorê, no i zasiêgnê rady rodziny bo te¿ ju¿ zaczynaj± piec w³asne
-ry¿ bia³y, nie jem go czêsto, natomiast w szafie znajdê te¿ kasze jêczmienna
-pier¶ z kurczaka na patelni teflonowej, bez niczego

dziêkuje za opinie i wskazówki a schudn±æ chce jakie¶ 5kg
luminosa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-25, 08:11   #419
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez G0si3k Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej, dawno nic nie wstawialam, takze prosze o ocene

Wstalam pozno, ok 11:30:

Sniadanie: Jajecznica ze szczypiorkiem i serkiem plesniowym + kromka chleba z pasta z awokado i pomidorem; druga kromka z serkiem jogurtowym i maslem orzechowym + kawa z mlekiem

Na miescie: Smoothie z jogurtu naturalnego, banana, gruszki, jablka i ananasa

Obiadokolacja: Mieszanka chinska na patelnie z serkiem tofu i ryzem pelnoziarnistym

Podjedzone: pestki dyni

Przed snem: kubek kakao
Z racji tego, ¿e wsta³a¶ pó¼no - rozumiem taki a nie inny rozk³ad posi³ków . Zw³aszcza, ¿e jest warto¶ciowo! I naprawdê smakowicie.

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Poka¿ wiadomo¶æ
Jeste¶ zmêczona bo za ma³o jesz, proste. Przyznaj, chocia¿by sama przed sob±, ¿e po prostu nie chcesz przytyæ, zamiast szukaæ wymówek. Nie wierzê, ¿e kto¶ kto chce przytyæ idzie do kawiarni i zamawia colê light, a nie jaka¶ pyszn± kawê i ciacho do tego.




U Ciebie nawet poimprezowy jad³ospis jest ¶wietny!

Moje R

I. dwie kromki razowca z sa³at±, serem ¿ó³tym, ogórkiem i szczypiorkiem, sa³atka z pekinki, ogórka i papryki
II. dwa nale¶niki razowe z serem bia³ym i malinami
III. sola pieczona w piekarniku podana na pure kalafiorowo-pietruszkowym, ma³e marcheweczki gotowane
IV. dwie kromki razowca z serkiem homo, ³ososiem wêdzonym i oliwkami, pomidor

Têskniê za s³odyczami : (
Dok³adnie, SybilVane ma wielk± blokadê w g³owie - i póki jej nie obali, bêdzie siê tylko cofaæ, a nie przeæ do przodu!

Ostatnio nawet po imprezach czujê siê jak jaki¶ cyborg nie¶miertelny - ot, zarwana nocka, wstajemy i ¿yjemy dalej. Nie mówi±c ju¿ o tym, ¿e nie dopadaj± mnie ¿adne gastrofazy, ani te¿ kac morderca. Mo¿e fakt picia tre¶ciwych, dobrych jako¶ciowo piw mnie jako¶ ratuje .

Twoje R bardzo fajne!Nie mam uwag. Têsknisz za s³odyczami? A mo¿e troszkê gorzkiej czekolady? Endorfiny przyjemniej uderzaj± po niej do g³owy, ni¼li po zwyk³ej dawce cukru - mnie zaspokaja na d³u¿ej .

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj podobnie jak wczoraj, bo trochê dojada³am to, co ugotowa³am wcze¶niej albo co mi zosta³o (U):

I: owsianka na Ince z brzoskwini±, sezamem i ma¶lank±; kawa z mlekiem;
II: (w mie¶cie) baton musli BIO morelowy, jab³ko;
III: (podobnie jak wczoraj) zupa cytrynowa z ry¿em; na drugie plaster ¿ó³tego sera w cie¶cie nale¶nikowym, duszona fasolka szparagowa, trochê kaszy jaglanej;
IV: kilka moreli, kilka ciastek owsiano-jaglano-gryczanych w³asnego wypieku;
V: pó³ serka Capri z pomidorem, pestkami dyni i oregano, polane ³y¿k± oleju lnianego; koktajl z ugotowanego siemienia lnianego i banana.
O mamo, jak pysznie! BARDZO mi siê podoba. Warto¶ciowe ziarna przemycane wszêdzie, korzystanie z dobrodziejstw lata, no i mimo wszystko LUZ. Ale¿ mnie zaciekawi³a ta zupa cytrynowa, nigdy nie jad³am czego¶ w tym stylu!

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
TAK XD
no niestety mam tak± budowê i mi ³atwo przychodzi. oczywi¶cie chcê mieæ umiê¶nione cia³o, ale co¶ w ten deseñ: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...95363306_n.jpg
a nie w ten... https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...15786642_n.jpg



owsianka na wodzie
Widz±c, jak zmieni³o siê moje cia³o od czasu, jak zaczê³am sobie trochê æwiczyæ - te¿ mam wra¿enie, ¿e jakbym zaczê³a powa¿niej trenowaæ na si³owni, to ³atwo bym siê "rozrasta³a". No ale bez przesady! Biegasz, rozci±gasz siê - jako¶ nie widzê szans, ¿eby¶ a¿ tak przybra³a w newralgicznych miejscach. Skoro æwiczysz, to i tak potrzebujesz bia³ka, bo bêdziesz spalaæ miê¶nie - a w ten sposób nawet tej oczekiwanej przez Ciebie sylwetki nie osi±gniesz.

Co Wy macie z t± owsiank± na wodzie?

Cytat:
Napisane przez luminosa Poka¿ wiadomo¶æ
-w³a¶nie tak potem pomy¶la³am, ¿e lepiej by by³o zamieniæ te posi³ki no ale ju¿ po sprawie, natomiast na pewno to zmieniê
-chleb kupuje zazwyczaj w lidlu wiêc tak naprawdê nie jestem w stanie powiedzieæ nic o nim, natomiast zastanawiam siê ad pieczeniem w³asnego chlebka, no ale pewnie jeszcze trochê poczytam zanim siê do tego zabiorê, no i zasiêgnê rady rodziny bo te¿ ju¿ zaczynaj± piec w³asne
-ry¿ bia³y, nie jem go czêsto, natomiast w szafie znajdê te¿ kasze jêczmienna
-pier¶ z kurczaka na patelni teflonowej, bez niczego

dziêkuje za opinie i wskazówki a schudn±æ chce jakie¶ 5kg
Super, je¶li masz mo¿liwo¶æ wypieku w³asnego chleba - zrobiæ co¶ samemu to najlepsze rozwi±zanie, bo masz pewno¶æ, co jesz .

Zachêcam do wg³êbienia siê w ¶wiat kasz - wybór jest spory, a kasze s± pyszne, syc±ce, zdrowe i mo¿na je dopasowaæ do wieeelu potraw. Ja osobi¶cie najbardziej lubiê jaglan± i gryczan±.

Skoro pier¶ przygotowujesz bez t³uszczu - jest to chude miêso, a wiêc mog³aby¶ do obiadu spo¿ywaæ jak±¶ sa³atkê z dodatkiem oliwy. Zawsze warto dbaæ o to, by w ka¿dym posi³ku znalaz³y siê ¼ród³a BTW. Ale jadasz orzechy i ryby, wiêc widzê, ¿e o t³uszczach nie zapominasz .

Super, ¿e æwiczysz . Kilogramy o wiele ³atwiej powinny polecieæ w dó³, o ile rzeczywi¶cie bêdziesz dalej tak fajnie je¶æ . 5 kg to nie jest wcale wiele, wiêc - spokojnie i bez spiny
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-25, 08:41   #420
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ale¿ mnie zaciekawi³a ta zupa cytrynowa, nigdy nie jad³am czego¶ w tym stylu!
Zupa cytrynowa to typowe danie kuchni cypryjskiej. W wykonaniu pro¶cizna: gotujemy bulion (u mnie warzywny, z oliw±), wyjmujemy z niego warzywa (nie bêd± potrzebne); z miseczce rozrabiamy ¿ó³tka jajek (im wiêcej, tym lepiej, ja robiê z 4 jajek na 4 porcje zupy, ale na Cyprze jad³am baaaaardzo jajeczne zupy) z sokiem z cytryny, dodajemy stopniowo do bulionu, mieszamy i ju¿. Ja doprawiam zupê sol±, pieprzem, tymiankiem i ga³k± muszkato³ow±. Oczywi¶cie soku z cytryny dajemy do smaku - mnie wystarczaj± 2 du¿e cytryny na 4 porcje zupy. Podaje siê j± z ry¿em albo z drobnym makaronem.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.