kwas mlekowy i hialuronowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 21:31   #1
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25

kwas mlekowy i hialuronowy


Bardzo proszę forumowiczki z biochemii urody o rady w zakresie zastosowania kwasu mlekowego i hialuronowego. Niestety nie doczytałam na biochemii szczegółów, a pamiętam, że niektóre osoby używały ich obu. Nie jestem biochemiczką - tylko prawnikiem i trochę się gubię w tym wszystkim.
Moja buźka obecnie jest mocno przesuszona retinem a, więc chciałabym ją czymś uraczyć dodatkowo, a oba kwasy mogę zdobyć. Nie wiem niestety co z nimi począć, jak i z czym rozcieńczyć. Proszę o odpowiedź.

Zambezzi
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 22:31   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Po pierwsze kwasem mlekowym nie nawilżysz skóry tylko także przesuszysz, poniewaz kwas ten używa się do peelingu. Muszisz napisać jakie stężenie jest tego kwasu.
Kwas hialuronowy może juz być gotowy lub do rozrabiania więc także dowiedz się dokładnie
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 10:25   #3
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Chcę dopiero zakupić te kwasy, a z tego co pamiętam na biochemii właśnie parę osób używało mlekowego do pilingu, hialuronowym nawilżało skórę. Mam dojście do tych specyfików, tylko nie wiem właśnie w jakiej postaci one występują, a także, jak ich używać. Mlekowy mogę zakupić od producenta, a hialuronowy od znajomego. Przed chciałabym być zorientowana, ,,jak to jeść".
Dzięki.
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:52   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Zambezzi przepraszam cię ale pomyliłam kwas mlekowy z migdałowym , otóż kwas mlekowy zwiększa pozim ceramidów w rogowej warstwie naskórka i poprawia nawilżanie skóry. Więc dla ciebie będzie pomocy.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:48   #5
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Nie szkodzi, bardzo dziękuję. Stosowałaś może, ktoryś z nich?
Pozdrawiam Z.
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 22:17   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Cytat:
Napisane przez Paula07
Zambezzi przepraszam cię ale pomyliłam kwas mlekowy z migdałowym , otóż kwas mlekowy zwiększa pozim ceramidów w rogowej warstwie naskórka i poprawia nawilżanie skóry. Więc dla ciebie będzie pomocy.

Pozdr
wlasnie tak przez chwile sie zastanawialam nad tym poniewaz nalogowo uzywam Keranormu a on wlasnie zawiera w sobie kwas mlekowy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 08:12   #7
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Cytat:
Napisane przez Zambezzi
Nie szkodzi, bardzo dziękuję. Stosowałaś może, ktoryś z nich?
Pozdrawiam Z.
Niestety, ale nie stosowałam ani migdałowego ani mlekowego. Jedynie stosuję kwasy BHA .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 09:07   #8
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Stosuję retin a i z początku miałam mocno przesuszoną skórę a teraz jest ok. Używam olejku z wiesiołka, koenzym z kapsułek, tonik aspirynowy i kosmetyki z deremiki z serii dla profesjonalistów, jestem bardzo zadowolona. Po retinie skóra mi się w ogóle nie łuszczy - jest mieszana unaczyniona- i tak sobie wymyśliłam, że mogłabym ją trochę pomęczyć czymś dodatkowo (oczywiście w przerwie retinu). Zawsze myślałam, że mam bardzo wrażliwą skórę, a teraz się okazuję, że chyba się myliłam.
Dzięukję za odzew. Miłego wiosennego dnia Zambezzi
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:59   #9
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Cytat:
Napisane przez Zambezzi
Po retinie skóra mi się w ogóle nie łuszczy - jest mieszana unaczyniona- i tak sobie wymyśliłam, że mogłabym ją trochę pomęczyć czymś dodatkowo (oczywiście w przerwie retinu).
Pomęczyć? To masz przecież silniejszy kaliber - Zorac 0,05% lub 0,1%. Po tym się złuszczysz na pewno gwarantuję, że będziesz wzdychać kiedyś do dni w których nie złuszczała Ci się skóra.
Lub ewentualnie tonik Lysanel w dniach między Retinem. Z tym, że dla naczynkowej to ostrożnie z Lysanelem.
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 17:38   #10
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Dopiero się wdrażam, więc z tego co pamiętam Pani Basia radziła zacząć od słabszych specyfików. Wiem również, że część osób z biochemii używało powyższych kwasów w dodatkowej pielengnacji. Na zorac przyjdzie czas. Dzięki za cynk na Lysanel, zastanowię się.
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 09:12   #11
Madamille
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 35
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

Witam
A wracając do sedna: jak stosować kwas hialuronowy: w jakich proporcjach i w jakich połączeniach?? (czy w serum C+E mozna?) Może jakis konkretny przepis ktos poda>
Pozdr.
Madamille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 14:42   #12
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: kwas mlekowy i hialuronowy

odkopuje wątek
szukałam czegoś konkretnego na temat stosowania kwasu mlekowego - jest osobny wątek o migdałowym, tam czasami ktoś wspomni o mlekowym ale tylko zdawkowo i tak przy okazji

chciałabym wypróbować kwas mlekowy - do tej pory używałam migdałowego, przez jakieś dwa miesiące regularnie robiłam peelingi migdałowym, doszłam do 35%, które praktycznie nie zostawiały jakiegokolwiek śladu stosowania - zero łuszczenia, zero podrażnienia, tak jakbym przetarła skórę tonikiem

na mazidłach dużo dziewczyn rozpisywało się wszechstronnym zastosowaniu mlekowego - dolewają go do szamponów do włosów, robią peeling na stopy /ponoć działa rewelacyjnie/, toniki do twarzy

Ja kupiłam niedawno w aptece tonik benzacne z kwasem mlekowym i zastanawiałam się czy mogłabym dodać do niego kwasu kupionego na mazidłach tak aby stężenie było zbliżone do 10% /tak jak tonik mazidłowy/. Mogę tak zrobić? /skoro w składzie już jest kwas mlekowy w ilościach minimalnych to chyba powinno być ok/
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.