Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-14, 18:40   #721
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

My pezemyslelismy sprawę i kupujemy biegowy na 10 taki gdzie idzie podnieść kierownicę i siodelko. Więc myślę że nie będzie problemu za rok tylko się nie mogę zdecydować który wziąć
Też będę wdzięczna jak napiszcie jakie macie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 21:38   #722
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Po długiej nieobecności postanowiłam zajrzeć i sprawdzić czy tu u Was jeszcze coś się dzieje i widzę, że jednak dalej tu urzędujecie. Choć może nie tak intensywnie jak kiedyś...

Przy okazji przeczytałam sobie mój opis porodu, bo prawdę mówiąc coraz mniej z niego pamiętam i poryczałam się jak bóbr. Kurcze to już prawie dwa lata...

Mam nadzieję, że mnie jeszcze ktoś pamięta.
W skrócie co u nas:
Filip jest małym kochanym diabełkiem, który wciąż broi i nikogo się nie słucha. Podczas zabaw gdy coś mu nie wychodzi np. układanie klocków to strasznie się złości, a czasem nawet zabawkami ze złości rzuca.
Co do robienia na nocnik, bo widzę że taki temat jest teraz na czasie , u nas też jesteśmy daleko w polu. Młody siada chętnie na nocnik ale zwykle traktuje to jako zabawę. Co prawda od czasu do czasu zrobi siku do nocnika i widzę, że ma świadomość tego kiedy siku robi, ale nie chce mi wołać. O opcji nr dwa już w ogóle nie wspomnę bo tu to już w ogóle postęp = 0.
Mówi dużo ale głównie po swojemu, z czego ja rozumiem może 10% Widzę jednak spory postęp, bo prawie codziennie załapuje od nas jakieś nowe słówko.

Jeśli natomiast chodzi o mnie to spodziewam się drugiego maleństwa. Od 1,5 miesiąca jestem już na L4 i tak mnie coś naszło żeby zajrzeć na "stare śmieci".
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 22:18   #723
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość
Po długiej nieobecności postanowiłam zajrzeć i sprawdzić czy tu u Was jeszcze coś się dzieje i widzę, że jednak dalej tu urzędujecie. Choć może nie tak intensywnie jak kiedyś...



Przy okazji przeczytałam sobie mój opis porodu, bo prawdę mówiąc coraz mniej z niego pamiętam i poryczałam się jak bóbr. Kurcze to już prawie dwa lata...



Mam nadzieję, że mnie jeszcze ktoś pamięta.

W skrócie co u nas:

Filip jest małym kochanym diabełkiem, który wciąż broi i nikogo się nie słucha. Podczas zabaw gdy coś mu nie wychodzi np. układanie klocków to strasznie się złości, a czasem nawet zabawkami ze złości rzuca.

Co do robienia na nocnik, bo widzę że taki temat jest teraz na czasie , u nas też jesteśmy daleko w polu. Młody siada chętnie na nocnik ale zwykle traktuje to jako zabawę. Co prawda od czasu do czasu zrobi siku do nocnika i widzę, że ma świadomość tego kiedy siku robi, ale nie chce mi wołać. O opcji nr dwa już w ogóle nie wspomnę bo tu to już w ogóle postęp = 0.

Mówi dużo ale głównie po swojemu, z czego ja rozumiem może 10% Widzę jednak spory postęp, bo prawie codziennie załapuje od nas jakieś nowe słówko.



Jeśli natomiast chodzi o mnie to spodziewam się drugiego maleństwa. Od 1,5 miesiąca jestem już na L4 i tak mnie coś naszło żeby zajrzeć na "stare śmieci".

Hej hej
Wiesz ze myślałam o Tobie ostatnio? Ja tu juz rzadko zaglądam a teraz właściwie przez przypadek i prosze
Cieszę sie ze u was wszystko dobrze!
Sporo z nas ma juz kolejne dzieciaczki bo chyba z 15 dziewczyn i kolejnych z 5 w ciąży
Kiedy drugi bąbel ma pojawić sie na świecie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 06:59   #724
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Wróciliśmy wczoraj z wakacji. U nas postępy z nocnikowaniem. Adaśk woła na kupę i czasem na siku. Nie zawsze zdążymy na nocnik. Prawie cały czas chodził bez pampersa. Od poniedziałku do żłobka, a tam bez pampersa przyjmą jak będzie całkiem odpieluchowany.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:12   #725
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Hej hej
Wiesz ze myślałam o Tobie ostatnio? Ja tu juz rzadko zaglądam a teraz właściwie przez przypadek i prosze
Cieszę sie ze u was wszystko dobrze!
Sporo z nas ma juz kolejne dzieciaczki bo chyba z 15 dziewczyn i kolejnych z 5 w ciąży
Kiedy drugi bąbel ma pojawić sie na świecie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Już 15? no to widzę że nasz wątek był płodny nie tylko w posty
My wstępnie planowaliśmy drugie znacznie wcześniej ale młody dał nam trochę popalić i odstawiliśmy plany drugiego dziecka na później i własnie ten czas nadszedł.
Termin mam na 24 stycznia 2016r. więc jeszcze pół roku przede mną no i płci jeszcze nie znam, ale czuję w kościach że będzie drugi chłop... W przyszłym tygodniu mam wizytę więc sprawa się wyjaśni
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 12:56   #726
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

My kupiliśmy rowerek biegowy z decathlonu > http://www.decathlon.pl/rower-dla-ma...d_8237693.html Sąsiadka ma podobny i fajnie sobie na nim radzi, zawsze się o ten jej mordują wiec teraz powinna być względna zgoda
Urodziny Młodego w przyszłą sobotę Boże kiedy te dwa lata zleciały?
My póki co kolejnych dzieci nie planujemy. Stasiek nieźle daje nam popalić, boję się, że nie wyrośnie z tego :/ nie wiem też po co zostawiam jego ciuszki...

Z nocnikiem u nas różnie. są dni że załatwia się sam, woła siku, siada i wszystko gra i buczy. A np. dziś nie chciał ubrać majtek, nie chce siadać na nocnik to go nie zmuszam. Czasem zsika się w majtki mimo że minutę wcześniej pytałam czy chce sikać ale generalnie są w tym temacie duże postępy i czuję, że niebawem pożegnamy pieluchy.
Problem zrobił się z kąpaniem - nagle przestał lubić się kąpać. Tak nagle, z dnia na dzień. Dostaje histerii, wrzeszczy, nie chce wchodzić do wanny. W te upały to go musiałam jakoś umyć bo był spocony i brudny ale to jest straszne Nie wiem dlaczego tak jest.
No i zrobił się wielkim fanem Świnki Peppy. Może oglądać przez godzinę! dozuję mu komputer bo za chwilę go nie odkleję od monitora :/

Gratuluję nowych dzieciaczków po tej stronie i tych jeszcze po tamtej
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 13:18   #727
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
My kupiliśmy rowerek biegowy z decathlonu > http://www.decathlon.pl/rower-dla-ma...d_8237693.html Sąsiadka ma podobny i fajnie sobie na nim radzi, zawsze się o ten jej mordują wiec teraz powinna być względna zgoda
Urodziny Młodego w przyszłą sobotę Boże kiedy te dwa lata zleciały?
My póki co kolejnych dzieci nie planujemy. Stasiek nieźle daje nam popalić, boję się, że nie wyrośnie z tego :/ nie wiem też po co zostawiam jego ciuszki...

Z nocnikiem u nas różnie. są dni że załatwia się sam, woła siku, siada i wszystko gra i buczy. A np. dziś nie chciał ubrać majtek, nie chce siadać na nocnik to go nie zmuszam. Czasem zsika się w majtki mimo że minutę wcześniej pytałam czy chce sikać ale generalnie są w tym temacie duże postępy i czuję, że niebawem pożegnamy pieluchy.
Problem zrobił się z kąpaniem - nagle przestał lubić się kąpać. Tak nagle, z dnia na dzień. Dostaje histerii, wrzeszczy, nie chce wchodzić do wanny. W te upały to go musiałam jakoś umyć bo był spocony i brudny ale to jest straszne Nie wiem dlaczego tak jest.
No i zrobił się wielkim fanem Świnki Peppy. Może oglądać przez godzinę! dozuję mu komputer bo za chwilę go nie odkleję od monitora :/

Gratuluję nowych dzieciaczków po tej stronie i tych jeszcze po tamtej
Czytałam że lepiej tej bajki nie puszczać dziecku nie wiem ile w tym prawdy bo nie widziałam ani jednego odcinka
Ale dzieci potem się zaczynają zachowywać jak ona

Igor nie ogląda a i tak daje popalić

My też nie planujemy ze względu na to że Igor daje czadu oszalałabym z dwójką... ale z drugiej strony nie chce żeby Igor był jedynakiem. I jak widzę jak siostrzenice tż się bawią razem (różnica 2 lat) to mi żal że Igor tak nie będzie miał. A im większa różnica to wiadomo gorzej
Pomijając fakt że instynkt mi się odzywa i chciałabym bobaska... ale rozum mówi nie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-16, 15:41   #728
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Jezus maryja nasz wątek ożył


Brydzia nie marudź tylko działaj, zanim się bobas urodzi to młody prawie 3 lata będzie miał


no i gratuluję wszystkim zaciążonym po raz drugi
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 17:16   #729
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Jezus maryja nasz wątek ożył


Brydzia nie marudź tylko działaj, zanim się bobas urodzi to młody prawie 3 lata będzie miał


no i gratuluję wszystkim zaciążonym po raz drugi
no tłumaczę sobie że Igor będzie wtedy w przedszkolu już to będzie trochę lżej
A wy planujecie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:22   #730
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

U nas w ten weekend festyn. Dziś Adaś pierwszy raz był na ciuchci sam, puściliśmy go na dmuchany zamek. Wczoraj pojechaliśmy na basen, ale krótko byliśmy. Adaś był radosny na tym basenie, zabawki wzięliśmy.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:51   #731
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
no tłumaczę sobie że Igor będzie wtedy w przedszkolu już to będzie trochę lżej
A wy planujecie
tak mimo to, że mój Mikołajek to Ancymon jakich mało ale nie chcę jedynaka a marzy mi się różnica max 3 lata
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-16, 21:55   #732
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Czytałam że lepiej tej bajki nie puszczać dziecku nie wiem ile w tym prawdy bo nie widziałam ani jednego odcinka
Ale dzieci potem się zaczynają zachowywać jak ona

Igor nie ogląda a i tak daje popalić

My też nie planujemy ze względu na to że Igor daje czadu oszalałabym z dwójką... ale z drugiej strony nie chce żeby Igor był jedynakiem. I jak widzę jak siostrzenice tż się bawią razem (różnica 2 lat) to mi żal że Igor tak nie będzie miał. A im większa różnica to wiadomo gorzej
Pomijając fakt że instynkt mi się odzywa i chciałabym bobaska... ale rozum mówi nie
Nam też młody ostro dawał czadu. Ale ostatnio mąż wyjechał na parę dni i zostałam z Filipem sama. Bałam się, że mi wejdzie na łeb, bo potrafi
Ale całe szczęście całkiem dobrze zniósł rozłąkę z tatą i powiem szczerze, że nawet troszkę się uspokoił. I zrobił się troszkę większym pieszczochem (zaczął się sam
z siebie do nas przytulać, daje buziaki - wcześniej był anty na jakiekolwiek przejawy czułości, tolerował tylko buzi na dobranoc)

Tak więc myślę, że nawet jeśli dziecko teraz daje czadu to może za parę tygodni mu się całkiem odmienić i nie ma co szukać tu wymówek aby oddalać plany o drugim dziecku

A co do bajek to młody też ogląda Świnkę Peppę i ja nie widzę w niej nic złego.
Co innego Traktor Tom. Raz zdarzyło mi się włączyć z jeden odcinek, ale w tej bajce cały czas ktoś się czymś martwi lub na coś narzeka. Masakra. Jeszcze czasem włączam młodemu Małe ZOO Lucy na TVNPlayerze - całkiem fajna.
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś

Edytowane przez rubinka25
Czas edycji: 2015-08-16 o 22:01
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:51   #733
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Ja mam aktualnie inny problem i nie wiem czy już iść z tym do jakiejś poradni czy jeszcze chwile spróbować przeczekać. Mamy bunt dwulatka w pełnym wydaniu, ze wszystkimi okropnościami jakie opisują w książkach. Młody złości się średnio kilka albo i kilkanaście razy dziennie - jak mu coś nie wyjdzie, jak mu coś zabronisz itd itp. No i ta złość niestety przybiera coraz gorszą postać. Rzuca wszystkim, wrzeszczy, gryzie, kładzie się na ziemię, jest cały bordowy na buzi z tej furii. Najgorze że od kilku dniu oprócz pokładania się to jeszcze próbuje uderzać głową w podłogę. Wczoraj mi na asfalcie na ulicy próbował taki numer zrobić. Staram się go przytrzymywać teraz jak nerwa dostaje, przytulać, tłumaczyć ale mam wrażenie, że przynosi to przeciwny efekt.... Nie wiem co robić. Myślicie że trzeba z nim do jakiegoś psychologa pójść?
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 11:01   #734
jo_asiek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 131
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Hej

Wieki mnie tu nie było, ale widzę, że niektóre z Was od czasu do czasu coś napiszą

Gratulacje dla wszystkich, które kolejny raz zostały albo zostaną mamami
jo_asiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 11:25   #735
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Ja słyszałam, że najlepszą reakcją na histerię jest brak reakcji. Oczywiście trzeba dziecku bezpieczeństwo zapewnić, by nic sobie nie zrobiło.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Ja mam aktualnie inny problem i nie wiem czy już iść z tym do jakiejś poradni czy jeszcze chwile spróbować przeczekać. Mamy bunt dwulatka w pełnym wydaniu, ze wszystkimi okropnościami jakie opisują w książkach. Młody złości się średnio kilka albo i kilkanaście razy dziennie - jak mu coś nie wyjdzie, jak mu coś zabronisz itd itp. No i ta złość niestety przybiera coraz gorszą postać. Rzuca wszystkim, wrzeszczy, gryzie, kładzie się na ziemię, jest cały bordowy na buzi z tej furii. Najgorze że od kilku dniu oprócz pokładania się to jeszcze próbuje uderzać głową w podłogę. Wczoraj mi na asfalcie na ulicy próbował taki numer zrobić. Staram się go przytrzymywać teraz jak nerwa dostaje, przytulać, tłumaczyć ale mam wrażenie, że przynosi to przeciwny efekt.... Nie wiem co robić. Myślicie że trzeba z nim do jakiegoś psychologa pójść?
Ja bym najpierw porozmawiała z lekarzem na bilanse dwulatka.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:54   #736
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Brydzia, ja chyba, też się na 10 zdecyduje, a masz linki tych rowerkow co chcesz kupci ?
Ja tez bym nie chciala, zeby roznica byla duza, ale jak sobe pomysle ze znwou czekaja mnie pieluchy, kaszki, obiadki to mi się szczerze odechciewa xD
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 15:40   #737
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Brydzia, ja chyba, też się na 10 zdecyduje, a masz linki tych rowerkow co chcesz kupci ?
Ja tez bym nie chciala, zeby roznica byla duza, ale jak sobe pomysle ze znwou czekaja mnie pieluchy, kaszki, obiadki to mi się szczerze odechciewa xD

Jak patrzę na aukcje to np:
aukcja koła 10 - siedzonko na wysokości 36cm
aukcja koła 12 - siedzonko na wysokości 31cm

i bądz tu mądry
nie ma się co kierować rozmiarem kół jak widać :P

ja się zastanawiam nad tym
http://allegro.pl/rowerek-rower-bieg...583390125.html
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 20:14   #738
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Czytałam że lepiej tej bajki nie puszczać dziecku nie wiem ile w tym prawdy bo nie widziałam ani jednego odcinka
Ale dzieci potem się zaczynają zachowywać jak ona
Serio? Kurcze bo ja sama lubię peppę Taka śmieszna jest i fajnie tłumaczy otaczający świat.
Cytat:
Pomijając fakt że instynkt mi się odzywa i chciałabym bobaska... ale rozum mówi nie
U nas też TŻ mówi nie
nie no wiem, że lepiej jak jest dwójka, lekarka mnie bardzo namawia ale ja nie jestem jeszcze gotowa. Stwierdziłam, że do 35 lat mam czas

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość

Tak więc myślę, że nawet jeśli dziecko teraz daje czadu to może za parę tygodni mu się całkiem odmienić i nie ma co szukać tu wymówek aby oddalać plany o drugim dziecku
Gorzej jak mu się jednak nie odmieni bo u nas to już w miesiącach można liczyć a nie w tygodniach

Cytat:
A co do bajek to młody też ogląda Świnkę Peppę i ja nie widzę w niej nic złego.
Co innego Traktor Tom. Raz zdarzyło mi się włączyć z jeden odcinek, ale w tej bajce cały czas ktoś się czymś martwi lub na coś narzeka. Masakra. Jeszcze czasem włączam młodemu Małe ZOO Lucy na TVNPlayerze - całkiem fajna.
W TV nie mamy żadnych kanałów dla dzieci, puszczam mu na kompie Peppę.
Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość



Ja bym najpierw porozmawiała z lekarzem na bilanse dwulatka.
Zrobiłabym dokładnie to samo i najwyżej potem do psychologa.


Dziewczyny w Decathlonie dziecko może pojeździć na danym rowerku - dlatego właśnie zdecydowaliśmy tam na zakup. I to jest fajne
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 08:04   #739
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość
Po długiej nieobecności postanowiłam zajrzeć i sprawdzić czy tu u Was jeszcze coś się dzieje i widzę, że jednak dalej tu urzędujecie. Choć może nie tak intensywnie jak kiedyś...

Przy okazji przeczytałam sobie mój opis porodu, bo prawdę mówiąc coraz mniej z niego pamiętam i poryczałam się jak bóbr. Kurcze to już prawie dwa lata...

Mam nadzieję, że mnie jeszcze ktoś pamięta.
W skrócie co u nas:
Filip jest małym kochanym diabełkiem, który wciąż broi i nikogo się nie słucha. Podczas zabaw gdy coś mu nie wychodzi np. układanie klocków to strasznie się złości, a czasem nawet zabawkami ze złości rzuca.
Co do robienia na nocnik, bo widzę że taki temat jest teraz na czasie , u nas też jesteśmy daleko w polu. Młody siada chętnie na nocnik ale zwykle traktuje to jako zabawę. Co prawda od czasu do czasu zrobi siku do nocnika i widzę, że ma świadomość tego kiedy siku robi, ale nie chce mi wołać. O opcji nr dwa już w ogóle nie wspomnę bo tu to już w ogóle postęp = 0.
Mówi dużo ale głównie po swojemu, z czego ja rozumiem może 10% Widzę jednak spory postęp, bo prawie codziennie załapuje od nas jakieś nowe słówko.

Jeśli natomiast chodzi o mnie to spodziewam się drugiego maleństwa. Od 1,5 miesiąca jestem już na L4 i tak mnie coś naszło żeby zajrzeć na "stare śmieci".
Gratulacje !!!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Problem zrobił się z kąpaniem - nagle przestał lubić się kąpać. Tak nagle, z dnia na dzień. Dostaje histerii, wrzeszczy, nie chce wchodzić do wanny. W te upały to go musiałam jakoś umyć bo był spocony i brudny ale to jest straszne Nie wiem dlaczego tak jest.
No i zrobił się wielkim fanem Świnki Peppy. Może oglądać przez godzinę! dozuję mu komputer bo za chwilę go nie odkleję od monitora :/

Gratuluję nowych dzieciaczków po tej stronie i tych jeszcze po tamtej
Łączę się w bólu z tym kąpaniem. Najpierw myślałam, że woda za gorąca, za zimna ale nic z tych rzeczy... Ryk na cały blok. Tylko jak po dobroci nie przechodzi to ją wsadzam, myję w ekspresowym tempie i już. Ale też nie wiem co się stało- bo to tak z dnia na dzień

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Ja mam aktualnie inny problem i nie wiem czy już iść z tym do jakiejś poradni czy jeszcze chwile spróbować przeczekać. Mamy bunt dwulatka w pełnym wydaniu, ze wszystkimi okropnościami jakie opisują w książkach. Młody złości się średnio kilka albo i kilkanaście razy dziennie - jak mu coś nie wyjdzie, jak mu coś zabronisz itd itp. No i ta złość niestety przybiera coraz gorszą postać. Rzuca wszystkim, wrzeszczy, gryzie, kładzie się na ziemię, jest cały bordowy na buzi z tej furii. Najgorze że od kilku dniu oprócz pokładania się to jeszcze próbuje uderzać głową w podłogę. Wczoraj mi na asfalcie na ulicy próbował taki numer zrobić. Staram się go przytrzymywać teraz jak nerwa dostaje, przytulać, tłumaczyć ale mam wrażenie, że przynosi to przeciwny efekt.... Nie wiem co robić. Myślicie że trzeba z nim do jakiegoś psychologa pójść?
Współczuję... Myślę, że psycholog to jest dobra sprawa. Moja koleżanka miała taki problem ( z tym, że u niej Maluch tak odreagowywał problemy rodziców) i poszła psychologa. Psycholog jej poradził kilka sposobów aby dziecko rozładowało agresję i jak mały się wyżył (chyba na jakimś worku treningowym) to wtedy spokojny przychodził i jadł np. kolację.


Nie mamy rowerka-Mała nie chce na nic takiego wsiadać, więc nie pomogę.

Jeśli chodzi o bajki: Peppa jest fajna Traktor Tom też, a najlepsze dla Małgosi jest oglądanie rozpakowywujących się jajek Kinder...
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 09:44   #740
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
W TV nie mamy żadnych kanałów dla dzieci, puszczam mu na kompie Peppę.
Ja też nie mam w TV żadnego kanału dla dzieci bo my w ogóle rzadko TV oglądamy.
Bajki ogląda na TV, ale lecą z youtube albo właśnie z TVN Player.
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 10:43   #741
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Co kupujecie dzieciom na drugie urodziny?
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:00   #742
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Rowerek
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 14:23   #743
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Co kupujecie dzieciom na drugie urodziny?
Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Rowerek

A co może być jeszcze oprócz rowerka?

Poczekam do bilansu dwulatka bo trochę się mały uspokoił. Raz się huknął mocniej w głowę i teraz widzę, że już ostrożniej te swoje sceny odstawia.. Generalnie jak jest wyspany i najedzony to jest spokojniejszy. Spróbuję to ignorować, do czasu aż umówimy się na bilans (jeszcze z miesiąc) i zobaczymy, zapytamy pediatrę. Może akurat mu przejdzie.
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 15:58   #744
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Rodzinka będzie kupować (za moimi podpowiedziami :P )
-jakiś warsztat z narzędziami
- stolik i krzesełka bo nie kupowałam jak tutaj był szał i wszystkie kupowały
- tż chciał kupować auto na akumulator ale wybiłam mu ten pomysł z głowy i przekoanałam na rowerek biegowy wiem wredna matka Igor by pewnie piszczał ze szczęścia

ja pomysłow mam dużo tylko kasy na wszystko brak poza tym zdrowy rozsądek
-trampolina
-domek na ogródek
-śpiewający ptaszek (kuzynki Igora mają i on jest zakochany, ten co powtarza)
-klocki z wadera bo 1 komplet na zbudowanie czegoś większego to za mało
-fajne są też te duże koparki (obrotowe) czy traktorki na których dziecko może usiąść
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 21:20   #745
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Łączę się w bólu z tym kąpaniem. Najpierw myślałam, że woda za gorąca, za zimna ale nic z tych rzeczy... Ryk na cały blok. Tylko jak po dobroci nie przechodzi to ją wsadzam, myję w ekspresowym tempie i już. Ale też nie wiem co się stało- bo to tak z dnia na dzień
Synek koleżanki miał takie schizy przez 4 miesiace - dzień w dzień ponieważ jakoś tak polali mu włosy woda podczas kąpania i od tego się zaczęło. Nie wiem co u nas spowodowało te wrzaski bo Stasiek nigdy nie panikował podczas mycia włosów.
U nas każda kąpiel jest szybka, czasem udaje nam się odwrócić jego uwagę ale zwykle na krótko :/ Generalnie kicha.

Kurcze macie jakieś pomysły jak nakłonić dzieciaka do korzystania z nocnika?? Widzę, że ma jakąś schizę z kupą i nie chce robić jej do nocnika. Do majtek też nie chce ale jak już mu się bardzo chce to zrobi w majty i wrzeszczy jak opętany. Boję się, że to go zniechęci do samodzielnego korzystania z "topka" bo potem muszę go umyć w wannie więc ryk jest jeszcze większy. A tak fajnie robił siusiu do nocnika - nie chcę tego stracić. Córka koleżanki chodziła w pampersach do 4 roku życia, miała taką blokadę przed skorzystaniem z nocnika
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 06:51   #746
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Ja mam aktualnie inny problem i nie wiem czy już iść z tym do jakiejś poradni czy jeszcze chwile spróbować przeczekać. Mamy bunt dwulatka w pełnym wydaniu, ze wszystkimi okropnościami jakie opisują w książkach. Młody złości się średnio kilka albo i kilkanaście razy dziennie - jak mu coś nie wyjdzie, jak mu coś zabronisz itd itp. No i ta złość niestety przybiera coraz gorszą postać. Rzuca wszystkim, wrzeszczy, gryzie, kładzie się na ziemię, jest cały bordowy na buzi z tej furii. Najgorze że od kilku dniu oprócz pokładania się to jeszcze próbuje uderzać głową w podłogę. Wczoraj mi na asfalcie na ulicy próbował taki numer zrobić. Staram się go przytrzymywać teraz jak nerwa dostaje, przytulać, tłumaczyć ale mam wrażenie, że przynosi to przeciwny efekt.... Nie wiem co robić. Myślicie że trzeba z nim do jakiegoś psychologa pójść?
Norma. Nie ma w tym nic dziwnego,ze tlucze glowa w podloge. Taki glupi wiek. Milosz tez tak robil z nerwow. Poki co przeszlo, ale nie mam gwarancji,ze nie wroci. Za to wciaz szczypie nas, gryzie siebie i nas.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 07:04   #747
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Synek koleżanki miał takie schizy przez 4 miesiace - dzień w dzień ponieważ jakoś tak polali mu włosy woda podczas kąpania i od tego się zaczęło. Nie wiem co u nas spowodowało te wrzaski bo Stasiek nigdy nie panikował podczas mycia włosów.
U nas każda kąpiel jest szybka, czasem udaje nam się odwrócić jego uwagę ale zwykle na krótko :/ Generalnie kicha.

Kurcze macie jakieś pomysły jak nakłonić dzieciaka do korzystania z nocnika?? Widzę, że ma jakąś schizę z kupą i nie chce robić jej do nocnika. Do majtek też nie chce ale jak już mu się bardzo chce to zrobi w majty i wrzeszczy jak opętany. Boję się, że to go zniechęci do samodzielnego korzystania z "topka" bo potem muszę go umyć w wannie więc ryk jest jeszcze większy. A tak fajnie robił siusiu do nocnika - nie chcę tego stracić. Córka koleżanki chodziła w pampersach do 4 roku życia, miała taką blokadę przed skorzystaniem z nocnika
ja odpuściłam nocnik. tzn w ogóle nie miałam na niego jakiegoś napięcia, ale korzystajac z tych upałów po prostu zdjęlam Hani pieluchę w dzień (w domu i np na działce). początki były obiecujące, siadała chętnie (choć rzadko coś zrobiła), wołała psipsi jak robiła siusiu. ale w pewnym momencie jej się chyba ta zabawa znudziła, wolała i łapała się za cipcię jeszcze zanim coś zrobiła, ale nie chciała siadać za nic, ani na nocnik ani na nakładke. doszło nawet do tego, że wołała siusiu, biegła po pieluchę i kazała ją sobie założyć a usiąsc nie chciała. i wstrzymywała tak długo, aż jej ktoś pieluchę załozył. z kupą było to samo, więc całkowicie odpuściłam, bo nie chce żeby sobie tym krzywde zrobiła. schowałam nocnik, przestałam o tym mówić ipytać czy chce siusiu etc. spróbuję za 2-3 miesiące, widocznie nie jej czas, choć przyznam że trochę mi szkoda, bo szło w dobrym kierunku, ona ewidentnie wie kiedy chce coś zrobić, ale jakoś się zblokowała - ma czas
Marysia np wolała dość wcześnie, w dzień odpieluchowana jak miała 1,5 roku, ale po 3-4 miesiącach miała kryzys i przez 1,5 miesiaca więcej sikała na podłoge niż na nocnik. po tym czasie minęło i jak miała 2l2m to już na dobre pożegnaliśmy pieluchę
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 10:05   #748
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Nie mam już siły dziewczyny i nie wiem skąd ją wziąć. My dziś znowu na SORze. Kostek spadł z krzesła. Zwichnięty czy nadwyrężony staw skokowy. Stopka spuchnięta, chodzić nie może. Wyje i marudzi. Lekarz nakazał nieobciążać nogi, więc musi być noszony i wożony przez 2-3dni. Do tego okłady i altacet, a jak by było gorzej to w łupkę noga... Masakra. Wiecie jaki to będzie weekend, ze zbuntowanym 2latkiem nie mogącym się samodzielnie przemieszczać? ...
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 10:34   #749
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Rodzinka będzie kupować (za moimi podpowiedziami :P )
-jakiś warsztat z narzędziami
- stolik i krzesełka bo nie kupowałam jak tutaj był szał i wszystkie kupowały
- tż chciał kupować auto na akumulator ale wybiłam mu ten pomysł z głowy i przekoanałam na rowerek biegowy wiem wredna matka Igor by pewnie piszczał ze szczęścia

ja pomysłow mam dużo tylko kasy na wszystko brak poza tym zdrowy rozsądek
-trampolina
-domek na ogródek
-śpiewający ptaszek (kuzynki Igora mają i on jest zakochany, ten co powtarza)
-klocki z wadera bo 1 komplet na zbudowanie czegoś większego to za mało
-fajne są też te duże koparki (obrotowe) czy traktorki na których dziecko może usiąść
Dużo ciekawych pomysłów. Wczoraj z tż zdecydowaliśmy, że kupimy jej jednak ten rowerek biegowy i to już. Nie będziemy czekać do samych urodzin, żeby korzystała z pogody.

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Nie mam już siły dziewczyny i nie wiem skąd ją wziąć. My dziś znowu na SORze. Kostek spadł z krzesła. Zwichnięty czy nadwyrężony staw skokowy. Stopka spuchnięta, chodzić nie może. Wyje i marudzi. Lekarz nakazał nieobciążać nogi, więc musi być noszony i wożony przez 2-3dni. Do tego okłady i altacet, a jak by było gorzej to w łupkę noga... Masakra. Wiecie jaki to będzie weekend, ze zbuntowanym 2latkiem nie mogącym się samodzielnie przemieszczać? ...
Przekichane. Współczuje. Trzymaj się
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 12:00   #750
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
ja odpuściłam nocnik. tzn w ogóle nie miałam na niego jakiegoś napięcia, ale korzystajac z tych upałów po prostu zdjęlam Hani pieluchę w dzień (w domu i np na działce). początki były obiecujące, siadała chętnie (choć rzadko coś zrobiła), wołała psipsi jak robiła siusiu. ale w pewnym momencie jej się chyba ta zabawa znudziła, wolała i łapała się za cipcię jeszcze zanim coś zrobiła, ale nie chciała siadać za nic, ani na nocnik ani na nakładke. doszło nawet do tego, że wołała siusiu, biegła po pieluchę i kazała ją sobie założyć a usiąsc nie chciała. i wstrzymywała tak długo, aż jej ktoś pieluchę załozył. z kupą było to samo, więc całkowicie odpuściłam, bo nie chce żeby sobie tym krzywde zrobiła. schowałam nocnik, przestałam o tym mówić ipytać czy chce siusiu etc. spróbuję za 2-3 miesiące, widocznie nie jej czas, choć przyznam że trochę mi szkoda, bo szło w dobrym kierunku, ona ewidentnie wie kiedy chce coś zrobić, ale jakoś się zblokowała - ma czas
Marysia np wolała dość wcześnie, w dzień odpieluchowana jak miała 1,5 roku, ale po 3-4 miesiącach miała kryzys i przez 1,5 miesiaca więcej sikała na podłoge niż na nocnik. po tym czasie minęło i jak miała 2l2m to już na dobre pożegnaliśmy pieluchę
Też jestem zdania, że nie ma co naciskać.
Mój młody przedwczoraj wrócił ze żłobka i prawie od progu wołał "siusiu" no to posadziłam go na nocnik. Wcześniej nigdy sam nie zawołał, a i ja go specjalnie nie naciskałam (zwykle na nocnik go sadzałam rano po przebudzeniu i wieczorem przed kąpaniem - z różnym skutkiem ). Po ok 10 minutach na nocniku wstał i okazało się, że zrobił swoją pierwszą kupkę na nocnik. Wiwatowałam, biłam brawo, wycałowałam... i poszłam za ciosem. Założyłam majteczki i kazałam wołać jak będzie chciał siku. Co prawda wołał siku ale jak już siusiu poleciało. Dla mnie to i tak sukces. Pod koniec dnia wołał już w zasadzie przed zrobieniem siku. Załapał o co w tym chodzi. Bilans popołudnia to 5 par zasikanych majteczek ale mama i tak była dumna.

Wczoraj myślę próbujemy dalej, ale z kolei on miał jakiś zły dzień i nie wołał nawet jak już zrobił siku tylko ganiał z mokrymi majtami. Odpuściłam i założyłam z powrotem pieluchę.

Doszłam do wniosku, że nie ma co robić nic na siłę. Jak pokazał przedwczoraj da się robić na nocnik, ale chyba sam nie jest jeszcze do tego gotowy, więc poczekam. Nie mam ciśnienia, żeby go odpieluchować przed 2 urodzinami. Wszystko samo przyjdzie i jeszcze pewnie będę tęsknić za tym przewijaniem pieluch


A co do mojego małego bąbelka w brzuchu to wygląda na to, że rośnie mi tam mały Messi. To dopiero 18 tc a on już tak mnie okopuje jakby w piłkę grał.
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-31 15:04:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.