Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-11-16, 08:07   #4861
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, jak to jest z ta ferrytyn±? Piszecie, ¿e aby w³osy zaczê³y odrastaæ to najlepiej, aby ferrytyna by³a na poziomie co najmniej 70.
Ten poziom 70 to niezale¿nie od norm laboratoryjnych ? Przecie¿ normy s± ró¿ne. Kiedy¶ robi³am badanie ferrytyny i norma by³a do 150. Ostatnio zrobi³am i norma do 291.
agness81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-16, 09:13   #4862
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 205
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

hej, wiem ¿e pewnie bylo to tu milion razy wa³kowane, ale mam dostep do neta tylko w pracy wiec nie bardzo mam czas na przeszukiwanie watku , mianowicie:

wcierka z kozieradki taka domowa, zachwalan an blogach... kto próbowa³ i komu pomoglo?

mi w³osy wypadaj± poniewa¿ mam niestety pcos i hashimoto, niby uregulowane lekami, ale androgeny wysokie w kosmos..
LovinLight jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-16, 12:14   #4863
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez agness81 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, jak to jest z ta ferrytyn±? Piszecie, ¿e aby w³osy zaczê³y odrastaæ to najlepiej, aby ferrytyna by³a na poziomie co najmniej 70.
Ten poziom 70 to niezale¿nie od norm laboratoryjnych ? Przecie¿ normy s± ró¿ne. Kiedy¶ robi³am badanie ferrytyny i norma by³a do 150. Ostatnio zrobi³am i norma do 291.
Agnes, s³owo klucz to "conajmniej" 70 ;-) oczywi¶cie, najlepiej ¿eby ferrytyna by³a w tych górnych przedzia³ach normy. Chodzi³o o to, ze przy wyniku poni¿ej 70 w³osy nie maj± szans odrastaæ, stad mowa o konieczno¶ci podci±gniêcia wyniku do conajmniej 70 gdy kto¶ ma mniej.
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-16, 13:12   #4864
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 2 949
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cze¶æ Dziewczyny, mo¿na do³±czyæ?

Jestem na pocz±tku drogi walki z wypadaniem i przerzedzeniem w³osów. Zawsze mia³am liche, ale pod koniec lata, jak popatrzy³am do lusterka to siê przerazi³am, ¿e s± a¿ takie rzadkie. Zaczê³am wiêc dzia³aæ:
- codziennie rano myjê g³owê (mam krótk± fryzurê), wiêc po myciu wcierka Jantar + masa¿ 3-5 min
- szampon zamieni³am na Dermenê
- suszyæ zaczê³am na chodnym nawiewie (bo zawsze lubi³am sobie podgrzaæ do¶æ mocno g³owê)
- lakier zamieni³am na Eco Cosmetics
- wieczorem przed spaniem wcieram kozieradkê + masa¿ 3-5 min
- suplement Maxi Krzem

Po ok. miesi±cu wydawa³o mi siê, ¿e w³osy przesta³y mi wypadaæ, choæ nadal fryzura by³a mocno przerzedzona (zw³aszcza na czubku g³owy).

Postanowi³am wiêc wybraæ siê do trychologa. Zrobi³am badania (m.in. ferrytynê, tarczycê, antyTPO, androstendion) i oczywi¶cie powychodzi³y mi ró¿ne jaja. Ferrytyna trochê poni¿ej normy. AntyTPO podwy¿szone jakie¶ 7x. Androstendion powy¿ej normy (ale mam pco niestety). Trycholo¿ka (Centrum Zdrowego W³osa w Krakowie - polecam!) stwierdzi³a, ¿e nie jest jeszcze tak ¼le, bo ro¶nie mi du¿o nowych w³osów, wiêc widaæ, ¿e chc± one rosn±æ, nie s± pocienione ani nic. Obci±¿enie ³ysieniem androgenowym mam owszem, ale to jeszcze nie to (mam obserwowaæ). Zaleci³a mi preparat z pal± saba³ow± (Mineral Treatment Faktor Wzrostu, codziennie przez 3 miesi±ce, potem 1x na tydzieñ), wiêc stosujê zamiast Jantara.

Niestety jak wróci³am od trycholo¿ki to stwierdzi³am, ¿e jednak w³osy mi nada lec±, ¿e chyba je wcze¶niej ¼le przyobserwowa³am (w gabinecie mówi³am, ¿e ju¿ mi praktycznie nie wypadaj±). Po takiej wcierce na przyk³ad ja strzepnê g³ow± do umywalki to jest ok. 20-30 w³osów (nie wiem czy to du¿o czy ma³o?), nie licz±c mycia, suszenia i drugiej wcierki.

Podejrzewam, ¿e w³osy mi wypadaj± g³ównie przez nisk± ferrytynê. By³am dzi¶ u lekarza rodzinnego po co¶ mocnego na receptê, ale podej¶cie do mojego problemu mia³ lekcewa¿±ce, no bo przecie¿ nic mi nie jest, a ¿e ferrytyna niska to w sumie bez znaczenia. Niby przepisa³ jaki¶ preparat Szelazo, ale nie wiem czy nie lepsze jest Actiferol Forte, które sobie biorê od paru dni (podobno bardzo dobrze siê wch³ania i dawka magnezu w nim jest 2x wy¿sza ni¿ w tym Szelazie). Dietê mam kiepsk± na ¿elazo, bo miêsa jem bardzo ma³o, a ju¿ czerwonego to prawie wcale (nie lubiê).

Za 2 tyg. mam wizytê u endo (w zwi±zku z tym AntyTPO), wiêc mam nadziejê, ¿e ta lekarka bêdzie bardziej kompetentna.

Zdajê sobie sprawê, ¿e wielu rzeczy jeszcze nie wiem odno¶nie ratowania wypadaj±cych w³osów, jak ju¿ pisa³am jestem na pocz±tku drogi i u¶wiadamiania siebie, wiêc mam nadziejê, ¿e na tym w±tku dowiem siê czego¶ ciekawego

Ciekawe czy kto¶ dotrwa³ do koñca tego wywodu

A odno¶nie kozieradki, bo kto¶ tu pyta³ niedawno to w³a¶nie ja stosujê i poleci³am kilku kobietkom w mojej rodzinie Z tym, ¿e ja dopiero gdzie¶ od 2-3 tyg. M³odych w³osów ro¶nie mi du¿o, ale nie wiem czy to od niej czy od tych innych rzeczy, które stosowa³am równocze¶nie. W ka¿dym razie na pewno nie zaszkodzi, wiêc mogê poleciæ

Edytowane przez rinco
Czas edycji: 2016-11-16 o 13:15
rinco jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-16, 17:17   #4865
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
Maria,je¶li moge zaptaæ: co dok³adnie wysz³o Ci na trichoskopii, co by wskazywa³o na AGA? i co utwierdza Ciê w przekonaniu, ¿e go nie masz?
Super, ¿e Ci siê w³osy zagê¶ci³y, to du¿y skuces!

Gaya,jestem zaskoczona takim wynikiem konsultacji z pani± Ilon±, odnios³am wra¿enie na forach ¿e ona raczej rzadko stwierdza to co najgorsze, czêsto wyklucza AGA i zwraca uwagê na zalezno¶æ stanu w³osów od wyników badañ. Bardzo mi przykro, rzeczywi¶cie do³uj±ce mo¿e byæ us³yszenie takiej diagnozy bez perspektyw na poprawê ale skoro tu jeste¶, to pewnie siê nie poddajesz s³uchaj, czy u Ciebie to stwierdzone AGA (nie tylko przez pani± Ilonê?) - bo je¶li tak, to faktycznie, tego nie da siê podobno wyleczyæ, ale nie zgodzê siê z diagnoz± ¿e bêdzie tylko gorzej, mo¿na przecie¿ zminimalizowaæ jego skutki. Osoby z AGA zawsze bêd± bardziej dotkliwie odczuwaæ utratê w³osów ni¿ zdrowe osoby, ale mo¿na minimalizuj±c wypadanie zminimalizowaæ przerzedzanie siê w³osów.

Ja do pani Ilony idê z zaufaniem, ¿e trafnie zinterpretuje obraz mojej skóry g³owy i wp³yw moich wyników na w³osy - bêdê powtarzac badania przed wizyt±, z wrze¶niowych to mam TSH ok 3 (czekam na wizytê u nowego endo, bo poprzedni zla³ takie TSH i podwy¿sozne DHT), nisk± ferrytynê 25, androgeny i testosteron w normie, podwy¿szone DHT co¶ ko³o 280.
Ju¿ siê pogodzi³am, ¿e je¶li rzeczywi¶cie mam AGA, to nigdy ju¿ burzy w³osów mieæ nie bêdê, ale walczê aby ju¿ ich nie traciæ i wyci±gaæ maksimum mo¿liwo¶ci z w³osów, które mi zosta³y. Oczywi¶cie ¿yjê nadziej±, ¿e co¶ zacznie jeszcze odrastaæ.

Wypadanie zmniejszy³o mi siê prawie do zera - wczoraj przy myciu wypad³o 5 w³osów, przy czesaniu na mokro 2, wieczorem przy czesaniu na sucho ZERO - i to ju¿ jest dla mnie po³owiczny sukces.
I tak jak napisa³am, czekam teraz na cud staraj±c siê utrzymaæ ten stan, mo¿e jak ju¿ nie wypada to co¶ zacznie odrastaæ
Bardzo ¿a³ujê jedynie, ¿e tak pó¼no zaczê³am kuracjê, bo przez ostatni rok w³osy przerzedzi³y mi siê o po³owê
AGA stwierdzi³o kilka lat temu dwóch dermatologów po "rzuceniu okiem" na moj± g³owê. Z tsh 3,5 i ft3, ft4 na dolnej granicy chodzi³am jakie¶ 5 lat bo kolejni lekarze twierdzili, ¿e przecie¿ jest norma... Ponad rok temu tsh skoczy³o do 6,5 i wtedy dopiero endo zerknawszy na wyniki z poprzednich lat zdziwi³a siê, ¿e nikt mnie nie skierowa³ na ¿adne dodatkowe badania i nie wdro¿ono leczenia. Endo Ci zapewne zleci co¶ dodatkowego oprócz tsh, mo¿e taki Twój urok albo rzeczywi¶cie co¶ z tarczyc±.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-16, 21:42   #4866
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Od dwóch miesiêcy bardzo wypadaj± mi w³osy, my¶lê, ¿e jest to zwi±zane ze stresami, które teraz mam no i jesieni±. Powoli (odpukaæ) zmniejsza siê ilo¶æ wypadaj±cych w³osów, ale nadal lec±. My¶lê, ¿e straci³am oko³o 1/4 w³osów, które mia³am.
Od miesi±ca ³ykam oenobiol, kiedy¶ po trzech miesi±cach brania mi pomóg³, myjê te¿ w³osy tym szamponem z koñskim szpikiem, ale mam mieszane uczucia, nie wiem czy nie wrócê do Pharmacerisa albo nie spróbujê Biotebalu.
Od tygodnia wcieram raz dziennie (na noc) Pharmaceris H-Stiumforten - preparat do intensywnej kuracji stymuluj±cej wzrost w³osów.
Od wczoraj ³ykam biotynê w dawce 7500 mcg.

Co jeszcze by¶cie do³±czy³y?
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 05:15   #4867
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Od dwóch miesiêcy bardzo wypadaj± mi w³osy, my¶lê, ¿e jest to zwi±zane ze stresami, które teraz mam no i jesieni±. Powoli (odpukaæ) zmniejsza siê ilo¶æ wypadaj±cych w³osów, ale nadal lec±. My¶lê, ¿e straci³am oko³o 1/4 w³osów, które mia³am.
Od miesi±ca ³ykam oenobiol, kiedy¶ po trzech miesi±cach brania mi pomóg³, myjê te¿ w³osy tym szamponem z koñskim szpikiem, ale mam mieszane uczucia, nie wiem czy nie wrócê do Pharmacerisa albo nie spróbujê Biotebalu.
Od tygodnia wcieram raz dziennie (na noc) Pharmaceris H-Stiumforten - preparat do intensywnej kuracji stymuluj±cej wzrost w³osów.
Od wczoraj ³ykam biotynê w dawce 7500 mcg.

Co jeszcze by¶cie do³±czy³y?
susse,je¶li Twoje wypadanie jest spowodowane g³ównie jesiennym os³abieniem i stresem, to ja bym mo¿e doda³a jeszcze kompleks witaminowy. Najlepszy jest Solagr VM75 i najpierw bym spróbowa³a braæ po 1 tabletce (producent zaleca 2 na dobê, ale nawet w 1 tabletce jest solidna ogromna dawka witamin i minera³ów), taka kuracja kosztowaæ Ciê wtedy bêdzie ok 70z³ na 2 miesi±ce a dobrze zrobi ca³emu organizomowi. Ewentualnie, zamiast Solgaru polecam Mega Krzem - bogaty sk³ad, najlepszy z kompleksów Krzemowych na w³osy, a koszt ¶miesznie niski bo ok 15 z³ za kuracjê 2 miesiêczn±.
Ale je¶li masz chêæ, to ja bym zbada³a sobie ferrytynê, B12 i D3, mo¿e to brak której¶ z tych witamin/¿elaza.

Gaya, co do mojej tarczycy to zobaczymy po badaniu antyTPO i antyTG, bo tego nie robi³am. Bardzo bym chcia³a, ¿eby podwy¿szone TSH to tak jak napisa³a¶ to by³aby tylko "taka moja uroda" bo przy odwiecznych niedoborach ¿elaza i prawodpodobnie AGA kolejne zmartwienie mi nie potrzebne.
A co do Twojego AGA, ja bym podr±¿y³a temat, bo wiesz jak to z tymi dermatologami bywa - dobrego ze ¶wiec± szukaæ, a wiêkszo¶æ w³a¶nie tylko "rzuca okiem" i od razu diagnozuje androgenowe i wciska Loxon. Mo¿e w wyniku niedoborów masz przerzedzenie i miniaturyzacjê w³osa, a mieszki w³osowe s± ok i mo¿na je pobudziæ do odrostu? Warto moim zdaniem sprawdziæ, bo jak mieszki nie uleg³y miniaturyzacji to jest to zdecydowanie nadzieja na odzyskanie bujnej czupryny.
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 09:51   #4868
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny ja jednak stawiam na mezoterapiê, zamierzam j± robic tak 1 raz na 1,5 miesi±ca na czê¶ciej mnie nie staæ na razie
Wszystko zale¿y jakim preparatem siê robi...od maja zrobi³am ich 6 i widzê ró¿nicê, mam sporo nowych w³osków...chocia¿ przyznam szczerze, ¿e s±dzi³am, ¿e bêdzie lepszy efekt.
Ale szczerze wam powiem, ¿e straci³am nadzieje, ¿e kiedykolwiek bêdê mieæ swoje "stare" w³osy.
Cudów nie ma, ja walczê tylko o to, ¿eby gorzej nie by³o.

A co s±dzicie o grzebieniu elektrycznym - tzw. terapia LLLT? Mo¿na taki produkt kupiæ co¶ ko³o 1300 z³ najtañszy.Czy uwa¿acie, ¿e warto zainwestowaæ?Ja siê zastanawiam, wziê³abym sobie takie cudo na raty.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Od dwóch miesiêcy bardzo wypadaj± mi w³osy, my¶lê, ¿e jest to zwi±zane ze stresami, które teraz mam no i jesieni±. Powoli (odpukaæ) zmniejsza siê ilo¶æ wypadaj±cych w³osów, ale nadal lec±. My¶lê, ¿e straci³am oko³o 1/4 w³osów, które mia³am.
Od miesi±ca ³ykam oenobiol, kiedy¶ po trzech miesi±cach brania mi pomóg³, myjê te¿ w³osy tym szamponem z koñskim szpikiem, ale mam mieszane uczucia, nie wiem czy nie wrócê do Pharmacerisa albo nie spróbujê Biotebalu.
Od tygodnia wcieram raz dziennie (na noc) Pharmaceris H-Stiumforten - preparat do intensywnej kuracji stymuluj±cej wzrost w³osów.
Od wczoraj ³ykam biotynê w dawce 7500 mcg.

Co jeszcze by¶cie do³±czy³y?
Oenobiol- jaki ma sk³ad???
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 10:42   #4869
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny ja jednak stawiam na mezoterapiê, zamierzam j± robic tak 1 raz na 1,5 miesi±ca na czê¶ciej mnie nie staæ na razie
Wszystko zale¿y jakim preparatem siê robi...od maja zrobi³am ich 6 i widzê ró¿nicê, mam sporo nowych w³osków...chocia¿ przyznam szczerze, ¿e s±dzi³am, ¿e bêdzie lepszy efekt.
Ale szczerze wam powiem, ¿e straci³am nadzieje, ¿e kiedykolwiek bêdê mieæ swoje "stare" w³osy.
Cudów nie ma, ja walczê tylko o to, ¿eby gorzej nie by³o.

A co s±dzicie o grzebieniu elektrycznym - tzw. terapia LLLT? Mo¿na taki produkt kupiæ co¶ ko³o 1300 z³ najtañszy.Czy uwa¿acie, ¿e warto zainwestowaæ?Ja siê zastanawiam, wziê³abym sobie takie cudo na raty.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------



Oenobiol- jaki ma sk³ad???
Nie mam przy sobie opakowania, w której¶ z poprzednich czê¶ci wkleja³am zdjêcie polskiego opakowania. Na internecie znalaz³am tylko co¶ takiego: S alfa-reductol (sk³adnik oleju z pestek dyni), skrobia modyfikowana, gliceryna, olej rzepakowy, karagenan jota, aerosil, witamina B3, dwutlenek tytanu, lecytyna rzepakowa, witamina B5, fosforan dwusodowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, ¿ó³cieñ chinolinowa, witamina B8, ¿ó³cieñ pomarañczowa S.
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 13:20   #4870
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Maria,je¶li mogê zapytaæ: co dok³adnie wysz³o Ci na trichoskopii, co by wskazywa³o na AGA? i co utwierdza Ciê w przekonaniu, ¿e go nie masz?
Super, ¿e Ci siê w³osy zagê¶ci³y, to du¿y sukces!
Wysz³y mi: ¿ó³te czopy rogowe tylko w tej górnej czê¶ci, cieñsze w³osy i ró¿nica w ¶rednicy, przerzedzenie góry, problemy z odrastaniem na ca³ej g³owie. ALE ja mam przetrzepane w³osy na ca³o¶ci, nic nie wypada, w³osy samodzielnie nie rosn±, zajête mam te¿ brwi i rzêsy. Brwi wypadaj± co jaki¶ czas, ale raczej nie jest to regularne wypadanie, tylko co jaki¶ czas wypada jaka¶ kêpka i zostaje dziura, do tego b.wolno rosn±, tak, jak w³osy. Rzêsy te¿ maj± upo¶ledzony wzrost. Ostatnimi czasy problem dotkn±³ te¿ paznokci: kiedy¶ robi³am manicure raz/tyg. teraz raz/msc. Rakowska poda³a mi na w³osy Diprosalic, po którym w 3 msc. zniknê³o ca³e AGA: cofnê³a siê miniaturyzacja, brak pustych mieszków, wyrówna³a siê ¶rednica w³osa. W pierwszej trichoskopii najcieñsze w³osy mia³am na potylicy, ¶redni± grubo¶æ na przedzia³ku, najgrubsze by³y przy uszach. Po sterydach wszystko siê wyrówna³o i w³osy zaczê³y rosn±æ normalnej grubo¶ci. To nie s± objawy AGA. A Wam, jak siê wydaje?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 18:07   #4871
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
susse,je¶li Twoje wypadanie jest spowodowane g³ównie jesiennym os³abieniem i stresem, to ja bym mo¿e doda³a jeszcze kompleks witaminowy. Najlepszy jest Solagr VM75 i najpierw bym spróbowa³a braæ po 1 tabletce (producent zaleca 2 na dobê, ale nawet w 1 tabletce jest solidna ogromna dawka witamin i minera³ów), taka kuracja kosztowaæ Ciê wtedy bêdzie ok 70z³ na 2 miesi±ce a dobrze zrobi ca³emu organizomowi. Ewentualnie, zamiast Solgaru polecam Mega Krzem - bogaty sk³ad, najlepszy z kompleksów Krzemowych na w³osy, a koszt ¶miesznie niski bo ok 15 z³ za kuracjê 2 miesiêczn±.
Ale je¶li masz chêæ, to ja bym zbada³a sobie ferrytynê, B12 i D3, mo¿e to brak której¶ z tych witamin/¿elaza.

Gaya, co do mojej tarczycy to zobaczymy po badaniu antyTPO i antyTG, bo tego nie robi³am. Bardzo bym chcia³a, ¿eby podwy¿szone TSH to tak jak napisa³a¶ to by³aby tylko "taka moja uroda" bo przy odwiecznych niedoborach ¿elaza i prawodpodobnie AGA kolejne zmartwienie mi nie potrzebne.
A co do Twojego AGA, ja bym podr±¿y³a temat, bo wiesz jak to z tymi dermatologami bywa - dobrego ze ¶wiec± szukaæ, a wiêkszo¶æ w³a¶nie tylko "rzuca okiem" i od razu diagnozuje androgenowe i wciska Loxon. Mo¿e w wyniku niedoborów masz przerzedzenie i miniaturyzacjê w³osa, a mieszki w³osowe s± ok i mo¿na je pobudziæ do odrostu? Warto moim zdaniem sprawdziæ, bo jak mieszki nie uleg³y miniaturyzacji to jest to zdecydowanie nadzieja na odzyskanie bujnej czupryny.
meg, a o miniaturyzacji to u trychologa tylko mogê siê dowiedzieæ?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Czy która¶ z Was ma jakie¶ do¶wiadczenia z tym:


http://aptekazawiszy.pl/advanced_sea...+kapsu%B3ek%22
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 18:22   #4872
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

ja biore te hairvity. koñcze pierwsze opakowanie. Po dwoch tygodniach brania nie widzia³am wp³ywu na wypadanie. Wtedy do³±czy³am picie dwóch kubków miêty pieprzowej dziennie i olej z ogórecznika. Wypadanie zmniejszy³o siê o 50% po tygodniu. Nie s±dze, ¿eby to by³a zas³uga hairvity...raczej miêta i ogórecznik, ale z drugiej strony kto wie...

Lepiej chba braæ ten s³awny solgar v75. Przynajmniej ma du¿o witamin i minera³ów, a hairvity typowo w³osowy-dla lasek z normalnymi w³osami pewnie pomo¿e, ale przy naszych poje**nych problemach, gdzie niewiadomo od czego lec± i wszystkiego nam brakuje, to lepszy solgar
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 18:31   #4873
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 3 016
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Hej Dziewczyny, a gdzie kupujecie miêtê pieprzow± ?
__________________
„Lepiej jednak skoñczyæ nawet w piêknym szaleñstwie ni¿ w szarej, nudnej banalno¶ci i marazmie”.

sideritis jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 18:35   #4874
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie Rakowska zaordynowa³a rozpuszczenie Finasterydu w wodzie i wcieranie takiej mikstury w skalp. Nigdy tego nie zastosowa³am, jako¶ nie mam przekonania.
No sam finasteryd z wod± to pewnie kiepsko by siê wch³ania³,ale ju¿ rozpuszczenie tabletki z woda i alkoholem chyba lepiej.Planujê zg³êbiæ temat i zakrólikowaæ Narazie wróci³am do Fluridilu,ale kombinujê co by tu na zmiane albo dodatkowo zaordynowaæ

Zg³êbi³am te¿ temat miêty pieprzowej i zielonej,wg tego co znalaz³am,obie obni¿aj± androgeny.Wiec która¶ z Was tam powy¿ej mia³a racjê,¿e miêta pieprzowa te¿ sie nada

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-11-17 o 18:37
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 18:40   #4875
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
ja biore te hairvity. koñcze pierwsze opakowanie. Po dwoch tygodniach brania nie widzia³am wp³ywu na wypadanie. Wtedy do³±czy³am picie dwóch kubków miêty pieprzowej dziennie i olej z ogórecznika. Wypadanie zmniejszy³o siê o 50% po tygodniu. Nie s±dze, ¿eby to by³a zas³uga hairvity...raczej miêta i ogórecznik, ale z drugiej strony kto wie...

Lepiej chba braæ ten s³awny solgar v75. Przynajmniej ma du¿o witamin i minera³ów, a hairvity typowo w³osowy-dla lasek z normalnymi w³osami pewnie pomo¿e, ale przy naszych poje**nych problemach, gdzie niewiadomo od czego lec± i wszystkiego nam brakuje, to lepszy solgar
Mi nic nie pomaga, zobaczymy jak hairvity czy co¶ w ogóle ruszy. Od czasu do czasu mam wysyp baby hair, ale kilka miesiêcy i znowu 1/3 w³osów leci. Odrasta i leci i tak w kó³ko i coraz mniej... Gdy jest odrost sama nie wiem czemu przypisywaæ czy biotebalowi czy skrzypowi z pokrzyw±. Oenobiol bra³am przez jakie¶ 3 lata z ma³ymi przerwami. W³osy nie odros³y. Mo¿e jednak je zatrzymywa³? Nie mam pojêcia. Na pewno nie szkodzi³.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 19:34   #4876
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 265
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
ALe mnie zasmuci³a¶
A co Twój dermatolog na powrót tr±dziku?Czy wróci³ taki sam czy jednak trochê mniejszy?
Co do w³osów to zrób koniecznie wszystkie wyniki ca³y profil tarczycy, ferrytynê. Poziom hormonów p³ciowych.
Zapisz


Zapisz
No jestem w trakcie robienia badañ, czekam na wyniki hormonów, na razie na resztê nie mam kasy, ale w nastepnej kolejnosci zrobiê badania tarczycy.
A mój dermatolog nic na to - proponuje mi Spironol albo powtórkê Aknenorminu, wiêc mu podziêkowa³am... Dosta³am te¿ Differin i Epiduo.
Tr±dzik jest minimalnie mniejszy, nie wróci³ na plecach. Ale nie zdecydowa³abym siê, gdyby wiedzia³a, jak to siê skoñczy.

Edytowane przez agneiw
Czas edycji: 2016-11-17 o 19:35
agneiw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-17, 20:05   #4877
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
meg, a o miniaturyzacji to u trychologa tylko mogê siê dowiedzieæ?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Czy która¶ z Was ma jakie¶ do¶wiadczenia z tym:


http://aptekazawiszy.pl/advanced_sea...+kapsu%B3ek%22

Gaya, z tego co wiem, ¿eby zbadaæ mieszki czy uleg³y miniaturyzacji, trzeba wykonaæ trichoskopie (badanie skóry g³owy kamerk± w powiêkszeniu) - zrobiæ mo¿e to nie tylko trycholog, ale tak¿e dermatolog dysponuj±cy sprzêtem do wideodermatoskopii

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
ja biore te hairvity. koñcze pierwsze opakowanie. Po dwoch tygodniach brania nie widzia³am wp³ywu na wypadanie. Wtedy do³±czy³am picie dwóch kubków miêty pieprzowej dziennie i olej z ogórecznika. Wypadanie zmniejszy³o siê o 50% po tygodniu. Nie s±dze, ¿eby to by³a zas³uga hairvity...raczej miêta i ogórecznik, ale z drugiej strony kto wie...

Lepiej chba braæ ten s³awny solgar v75. Przynajmniej ma du¿o witamin i minera³ów, a hairvity typowo w³osowy-dla lasek z normalnymi w³osami pewnie pomo¿e, ale przy naszych poje**nych problemach, gdzie niewiadomo od czego lec± i wszystkiego nam brakuje, to lepszy solgar
ana, rozbroi³a¶ siê mnie takim bezpo¶rednim podsumowaniem dzia³ania hairvity i naszych problemów

Dziewczyny, je¶li chodzi o ten preparat hairvity, to znalaz³am sk³ad na jednym blogu: http://takingcareofhair.blogspot.com...na-piekne.html
Je¶li chodzi o dawki witamin, skrzypu czy ¿elaza - to nie urywa, Solgar bije Hairvity na ³eb, ALE:
Hairvity zawiera mnóstwo aminokwasów - które s± jednym z podstawowych budulców w³osów (te wszystkie pozycje z "L-" na pocz±tku) i du¿± dawkê kollagenu, w znanych mi preparatach takiego zestawienia nie znalza³am.
EDIT: Solgar posiada kompleks AMINO VM75, z nawet wiêkszymi dawkami aminokwasów niz Hairvity, ale koszmarnie drogi - 30 tabletek 75z³.
Swanson ma te¿ kompleks 9 aminokwasów, 1 kapsu³ka dostarcza tak± dawkê jak ta z Solgara, tu cena jest lepsza: 60 tabletek (ja bym bra³a 1/dziennie, czyli kuracja na 2 mies) kosztuje ok 70z³: http://sklep.swanson.com.pl/pl/p/Aji...ment-diety/110

Nie wygl±da g³upio ten sk³ad Hairvity - ja bym próbowa³a (gdybym nie mia³a ju¿ dobranej suplementacji), moim zdaniem ca³kiem ciekawy produkt.

EDIT2: znalaz³am baaardzo podobny sk³ad, nawet dawki te same (jedynie brakuje kollagenu i skrzypu, MSM i l-cysteiny, ale jest za to cynk, mied¼, mangan, selen i jod których w HairVity nie ma) w aminokompleksie Plussz AminoTABS, koszt 12,99z³ 30 tabletek.
Mo¿na zrobiæ sobie kuracjê:
Plusz AminoTABS 12,99z³ m-c
+ Skrzypolen Oleofarm (tam jest l-cysteina i skrzyp) 12,99z³ 2 m-ce czyli 6,5z³/m-c
i mieæ za kuracjê jak przy Hairvity za nieca³e 20z³ vs. ok 60z³ za Hairvity (jedynie nie bêdzie tego kolagenu i MSM, ale za to kuracjê uzupe³nion± o 5 minera³ów i wiêksz± dawkê skrzypu i biotyny)

Edytowane przez meg888
Czas edycji: 2016-11-17 o 20:35
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-21, 12:36   #4878
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny co do podniesienia poziomu ¿elaza znalaz³am taki produkt: FLORADIX p³yn ¿elazo i witaminy, my¶lê, ¿e warto spróbowaæ.
Podajê sk³ad, moze to lepsze ni¿ zwyk³e tabletki.
Zaczê³am stosowaæ olej z pestek dyni, bêdê go pi³a na czczo, w smaku bardzo mi pasuje.

FLORADIX:
Roztwór wodny (54%) z: marchwi, pokrzywy, szpinaku, korzenia perzu, popru, alg oceanicznych, kwaiatu malwy afrykañskiej
Kompozycja koncentratów soków owocowych (29,4%) z: gruszki, winogron, czarnej porzeczki. Wi¶ni, jab³ek, pomarañczy, buraków, cytryny, wyci±gu z owoców cleba ¶wiêtojañskiego.
Wyci±g z dro¿dzy, miód, wyci±g wodny z dzikiej ró¿y zwieraj±cy 4% witaminê C, ¿elazo, ekstrakt z kie³ków pszenicy, witamina C,tiamina, aromat naturalny, ryboflawina, witamina B6 i B12.

Nie wiem czy s³ysza³y¶cie o takim forum DHT Ambroziak? Ja zaczytujê siê od kilku dni, sporo ciekawych informacji siê dowiedzia³am...
http://slawomirambroziak.pl/forum/in...topic=1743.825

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2016-11-21 o 12:46
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-23, 13:02   #4879
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 117
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

hej dziewczyny. a ja chcialam napisaæ jak ja zminimalizowa³am wypadanie w³osów. No mo¿e piszê to za szybko,ale jestem dobrej my¶li i ¿e wszystko idzie ku lepszemu.
No oczywi¶ciê te¿ chodzi³am po lekarzach,bada³am siê, prze¿ywa³am,ze leci mi tyle w³osów... przez d³u¿szy czas. .. bo wypadanie trwa³o ponad rok. a koszmar sie zacz±³ gdy zaczê³y równie¿ krótkie wypadaæ,wtedy posz³am prywatnie do Pani dermatolog w Warszawie( na fundusz kiedy¶ chodzilam i ta powiedziala,ze nie wie co mi ejst,bo badania ok, ale ze jak chce wiedziec wiecej to dala mi kontakt do tej kobiety, gdzie moge zrobiæ trichoskopie), tak wiec zrobi³am. poszlam tam, wyzalilam sie, skierowala mnie jeszcze na inne badania, androstendion ciut podwyzszony mialam,poza tym ok, no i wit. D3 za malo... zrobilam od raazu trichoskopie. Diagnoza- ³ysienie telogenowe. By³am za³amana,ale wiedzia³am,ze to ze stresu, podejrzewa³am, bo jak zacze³am czytaæ tu forum to myslalam o najgorszym. no i przepisala mi alopexy pocz±tkowo. stosowa³am przez 1.5 mies±ca- wzmo¿one wypadanie wlosow,chyba tracilam dziennie 200-300... i wszystkie krotkie.... poszlam na nastepna, przepisa³a mi kropke do oczu na jaske(nie pameitam nazwy),ale ich skutkiem uboczny jest wzrost wlosa, kaza³a mi do alopexy wlac 2 buteleczki i stosowac 5 razy w tyg, a 2 razy w tyg Alrpicot E(chyba nazwe pomylilam), mija 3.5 miesi±ca od kuracji. Wypada mi znacznie mniej. mówie tu o liczbie czasami ok 10 zauwaze, czasami do 20... czasami kilka zauwaze. nie wypadaja mi przede wszystkim te krótkie odrastajace... wiem tez,ze jesli sie nie uspokoje to zaczn± wypadaæ na nowo,pracujê nad tym, no i stres troche zredukowalam,ale nie do konca... jednakze cies¿ê siê,ze jest to za mn±. moze mój wpis komus pomoze,nie wiem... ale chcialam go dodaæ. w zaleznosci od przyczyny wypadania trzeba postawic wlasciwe leczenie i chociaz prywatnie troche wydaje,bo sama trichoskopia w Warszawie kosztowala mnie 300z³ to nie zaluje,ze posz³am i zaufa³am dermatologi(a bylam nieufna) To nie jest ³atwe, gdy widzi sie coraz mniej wlosow,szczegolnie dla nas dziewczyn, przes¿³am przez to i czasami plakalam tylko przez to... ale trzeba poszukiwaæ. trzymam za was kciuki,aby nawet ciezsze przypadki udalo wam sie zlikwidowac, lub zminimalizowac do minimum!! duzo pozytywnych my¶li!
Eside jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-25, 10:15   #4880
Sunflower55
Zadomowienie
 
Avatar Sunflower55
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stalowa Wola/Goleniów/Kraków
Wiadomo¶ci: 1 968
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Witam od 3 lat walczê z ³ysieniem. Mam mocno przerzedzone w³osy na czubku g³owy, reszta raczej w normie. Leczenie zaczê³am od wizyty u dermatologa, dosta³am Loxon, Alpicort e i jeszcze jaki¶ ¶rodek robiony na zamówienie w aptece. Po kilku dniach zauwa¿y³am wyrastaj±ce nowe w³osy, stan mojej czupryny trochê siê poprawi³ (wcze¶niej widzia³am miejsca gdzie nie by³o wcale w³osów) i tak ju¿ zosta³o do dzisiaj. Zrobi³am na pocz±tku wyniki - testosteron i tsh, wszystko w normie. Po kilku wizytach dermatolog odes³a³a mnie do ginekolog, zmiana tabletek antykoncepcyjnych, zero poprawy. Wizyta u trychologa, pani zaleci³a mi zrobienie szczegó³owych wyników tarczycy. Wysz³o, ¿e mam nieznacznie podwy¿szone przeciwcia³a wiêc uda³am siê do endokrynologa. USG tarczycy w normie, ¿adnych innych objawów nie mia³am ale dosta³am tabletki na tarczycê. Po 2 latach postanowi³am odwiedziæ innego endokrynologa bo efektów dalej brak a leków niepotrzebnie braæ nie chcia³am. Nowa pani stwierdzi³a, ¿e leki mam odstawiæ i ona nie widzi podstaw aby mnie leczyæ na tarczycê (TSH mia³am 2,1 przed braniem leków). Nic innego nie by³a mi w stanie poleciæ i tak utknê³am. Kontrolnie zrobi³am jeszcze TSH po 3 miesi±cach, glukozê, ¿elazo i ferrytynê. TSH mam teraz wy¿sze bo 2,6 ale ferrytyna jest poni¿ej 1 (ale dalej w normie) przy ¶rednim poziomie ¿elaza.
Loxon biorê ju¿ sporadycznie. Zaczê³am piæ dro¿d¿e (takie ¶wie¿e zalane wrz±tkiem), poprawi³ mi siê stan skóry i paznokci, w³osów nie przyby³o.
Chcê jako¶ pomóc tym moim w³osom odrosn±æ no i zastanawiam siê nad mezoterapia ig³owa lub karboksyterapi±. Tak czy inaczej to jest tylko leczenie objawowe a ja nadal nie znam przyczyny ³ysienia i nie wiem czy da siê to jako¶ leczyæ od ¶rodka. Powinnam jeszcze zrobiæ wyniki z krwi - prolaktyna (tutaj obawiam siê, ¿e wynik bêdzie niewiarygodny bo nie przepadam za pobieraniem krwi i nie obejdzie siê tak zupe³nie bez stresu), androstendion, DHEA, co¶ jeszcze?
Sunflower55 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-25, 10:59   #4881
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sunflower55 Poka¿ wiadomo¶æ
Powinnam jeszcze zrobiæ wyniki z krwi - prolaktyna (tutaj obawiam siê, ¿e wynik bêdzie niewiarygodny bo nie przepadam za pobieraniem krwi i nie obejdzie siê tak zupe³nie bez stresu), androstendion, DHEA, co¶ jeszcze?
Ci±gle bierzesz tabletki anty?
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-25, 23:34   #4882
Sunflower55
Zadomowienie
 
Avatar Sunflower55
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stalowa Wola/Goleniów/Kraków
Wiadomo¶ci: 1 968
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Ci±gle bierzesz tabletki anty?
Od 4 miesiêcy ju¿ nie biorê.
Sunflower55 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-05, 17:07   #4883
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny proszê porad¼cie co mam robiæ W³osy wypadaj± od 4 lat, (obecnie mam 22 skoñczone), tr±dzik niewielki ale odk±d tylko pamiêtam, ³ojotokowa skóra twarzy i g³owy( ju¿ po po³owie dnia od umycia czujê zapach ³oju na g³owie) a do tego wyrastaj± mi czarne twarde pojedyncze w³oski na brodzie. By³am u wielu ginekologów, endokrynologów, dermatologów, ka¿dy mnie zbywa. Wyniki mam raczej w normie zaczynaj±c od tarczycy, a koñcz±c na androgenach, mo¿e ewentualnie testosteron i androstendion w górnych granicach. Ostatnia ginekolog powiedzia³a, ¿e najwidoczniej mam hirsutyzm, ale z wyników nic nie wychodzi, wiêc nic ona nie zrobi, nie ma podstaw ¿eby podaæ mi leki. Pomijaj±c wszystko najbardziej nie mogê prze¿yæ w³osów, które straci³am i jak niewiele mi ich zosta³o. Dermatolog mówi mi, ¿e albo poproszê gina o anty, albo zostaje Izotek. Chcia³abym lek, który odratowa³by moje w³osy, na nich zale¿y mi bardziej ni¿ na cerze. A w³a¶nie, mo¿e Was to drogie Wi¿azanki zainteresuje, bo moja dermatolog ostatnio mówi³a mi ¿e je¿eli stosuje siê anty to dermatolodzy maj± dobry lek przeciw wypadaniu w³osów. Nie pamiêtam jak siê nazywa, ale twierdzi ona ¿e jest bardzo skuteczny. Czy faktycznie, ciêzko oceniæ, ja ju¿ tracê wiarê w dzia³anie jakiegokolwiek leku.
Obecnie pijê 2 ³yzki oleju lnianego dziennie i stosujê szampon stieprox przeciw ³ojotokowi.
Co mogê zrobiæ ¿eby w jaki¶ sposób pobudziæ mieszki w³osowe? Co zrobiæ z tymi lekarzami, bo jak s³yszê ze taka moja uroda to chce mi siê p³akaæ, bo czujê siê jakbym walczy³a z wiatrakami, ja jedna przeciwko im wszystkim
__________________
ksi±¿ki na wymianê


Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2016-12-05 o 17:09
mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-05, 20:08   #4884
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, czy która¶ z Was pije miêtê? Od kiedy pijê (pieprzowa), to wypadanie w³osów zmala³o, czarne, pojedyñcze w³osy wokó³ pêpka zrobi³y siê znacznie s³absze. Nie chce mi siê wierzyæ, ze to miêta tak zadzia³a³a na podwy¿szone androgeny...

Teraz kupi³am miêtê zielon±, zobaczymy jak bêdzie dalej
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-07, 10:14   #4885
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny proszê porad¼cie co mam robiæ W³osy wypadaj± od 4 lat, (obecnie mam 22 skoñczone), tr±dzik niewielki ale odk±d tylko pamiêtam, ³ojotokowa skóra twarzy i g³owy( ju¿ po po³owie dnia od umycia czujê zapach ³oju na g³owie) a do tego wyrastaj± mi czarne twarde pojedyncze w³oski na brodzie. By³am u wielu ginekologów, endokrynologów, dermatologów, ka¿dy mnie zbywa. Wyniki mam raczej w normie zaczynaj±c od tarczycy, a koñcz±c na androgenach, mo¿e ewentualnie testosteron i androstendion w górnych granicach. Ostatnia ginekolog powiedzia³a, ¿e najwidoczniej mam hirsutyzm, ale z wyników nic nie wychodzi, wiêc nic ona nie zrobi, nie ma podstaw ¿eby podaæ mi leki. Pomijaj±c wszystko najbardziej nie mogê prze¿yæ w³osów, które straci³am i jak niewiele mi ich zosta³o. Dermatolog mówi mi, ¿e albo poproszê gina o anty, albo zostaje Izotek. Chcia³abym lek, który odratowa³by moje w³osy, na nich zale¿y mi bardziej ni¿ na cerze. A w³a¶nie, mo¿e Was to drogie Wi¿azanki zainteresuje, bo moja dermatolog ostatnio mówi³a mi ¿e je¿eli stosuje siê anty to dermatolodzy maj± dobry lek przeciw wypadaniu w³osów. Nie pamiêtam jak siê nazywa, ale twierdzi ona ¿e jest bardzo skuteczny. Czy faktycznie, ciêzko oceniæ, ja ju¿ tracê wiarê w dzia³anie jakiegokolwiek leku.
Obecnie pijê 2 ³yzki oleju lnianego dziennie i stosujê szampon stieprox przeciw ³ojotokowi.
Co mogê zrobiæ ¿eby w jaki¶ sposób pobudziæ mieszki w³osowe? Co zrobiæ z tymi lekarzami, bo jak s³yszê ze taka moja uroda to chce mi siê p³akaæ, bo czujê siê jakbym walczy³a z wiatrakami, ja jedna przeciwko im wszystkim
Tak naprawdê nie ma jednego skutecznego lekarstwa...Gdyby tak by³o, ten w±tek nie by³by tak rozbudowany
Musisz znale¼æ przyczynê wypadania w³osów. Jaka jest Twoja historia w³osowa?Czy nie za¿ywa³a¶ jaki¶ leków, np. hormonów, nie jeste¶ po ci±¿y?Skoro tarczyca jest w normie tak jak piszesz to ile wynosi Twój wynik TSH?Androgeny masz w normie ale to o niczym nie ¶wiadczy, bo mo¿na mieæ androgeny w normie i mieæ ³ysienie androgenowe, jest to spowodowane nadwra¿liwo¶ci± mieszków w³osowych na androgeny.
Ja od siebie polecam:miêtê pieprzow±, pijê ju¿ od roku, z przerwami. Miêta podobno obnia¿a androgeny.
Je¿eli chodzi o wcierki, to mi pomog³o serum Dermaheal, stosujê od czerwca i widzê sporo babików. Do tego mezoterapia skóry g³owy, jest sporo preparatów na rynku, niestety jest to do¶æ droga "zabawa" ceny zaczynaj± siê od 200 z³. Ja teraz stosujê dr Cyj, jest to seria 4 zabiegów co dwa tygodnie. Podobno przynosi rewelacyjne skutki. Na pewno sie nimi podzielê ale to dopiero za 3 miesi±ce gdzie¶...
Z tañszych preparatów to dobry jest Lotion Dermena Men-stosowa³am pó³ roku 2 razy dziennie + szampon.
Zrób te¿ badania krwi mo¿e masz anemiê, mo¿e niski poziom ferrytyny. Wszystko mo¿e mieæ wp³yw. Jak wygl±da Twoja dieta? Stosujesz jakie¶ tabletki na w³osy, witaminy?
Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-08, 20:52   #4886
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

A mo¿e ma która¶ z Was do¶wiadczenie z ampu³kami Bioxine? Mi po zesz³orocznym zimowym zatrzymaniu znów na wiosnê masowo wypada³y w³osy i to te ¶wie¿o wyhodowane. Od dermatolog dosta³am ponownie alpicort e, z alopexy dla wzmocnienia efektu- tyle, ¿e tym razem efekt by³ ¿aden. Wiêc id±c za radami z wiza¿u zbada³am ferrytynê- dolna granica normy. Wprowadzi³am ¿elazo, najpierw bez receptowe, potem tardyferon, ale po 4 m-cach te¿ nie doczeka³am siê cudu. Wiêc przegrzeba³am fora i opinie i w akcie desperacji zakupi³am wspomniane ampu³ki, a do ich stosowania do³o¿y³am dermoroller. I po miesi±cu stosowania wypada mi tak ok. 50-60 w³osów na dzieñ. Tyle, ¿e mam dylemat, czego to efekt- bioxine, ¿elaza (ferrytyna skoczy³a tylko do 35), czy dermorollera. W zesz³ym roku, kiedy po zastosowaniu alpicortu e w³osy prawie zupe³nie przesta³y wypadaæ, te¿ go u¿ywa³am, wiêc co¶ mo¿e byæ na rzeczy. Co do bioxine pierwsze to co zwróci³o moja uwagê, to fakt, ¿e przesta³a mnie swêdzieæ po nich skóra g³owy. Jestem daleka od wpadania w euforiê, bowiem zbli¿a siê u mnie czas tzw.zimowego cudu- zim± zawsze jest lepiej w kwestii utraty w³osów, ale ³udzê siê, ze mo¿e w koñcu jaki¶ specyfik mi s³u¿y. A Wy macie mo¿e z nim jakies do¶wiadczenia?

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli chodzi o wcierki, to mi pomog³o serum Dermaheal, stosujê od czerwca i widzê sporo babików.
Zapisz
Na d³ugo ci wystarcza 1 buteleczka serum z Dermaheal? Znalaz³am tylko pojemno¶æ 50 ml, wiêc to raczej maleñstwo ( w odró¿nieniu od ceny).

Edytowane przez ninka 828
Czas edycji: 2016-12-08 o 20:23
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-08, 21:57   #4887
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 299
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny proszê porad¼cie co mam robiæ W³osy wypadaj± od 4 lat, (obecnie mam 22 skoñczone), tr±dzik niewielki ale odk±d tylko pamiêtam, ³ojotokowa skóra twarzy i g³owy( ju¿ po po³owie dnia od umycia czujê zapach ³oju na g³owie) a do tego wyrastaj± mi czarne twarde pojedyncze w³oski na brodzie. By³am u wielu ginekologów, endokrynologów, dermatologów, ka¿dy mnie zbywa. Wyniki mam raczej w normie zaczynaj±c od tarczycy, a koñcz±c na androgenach, mo¿e ewentualnie testosteron i androstendion w górnych granicach. Ostatnia ginekolog powiedzia³a, ¿e najwidoczniej mam hirsutyzm, ale z wyników nic nie wychodzi, wiêc nic ona nie zrobi, nie ma podstaw ¿eby podaæ mi leki. Pomijaj±c wszystko najbardziej nie mogê prze¿yæ w³osów, które straci³am i jak niewiele mi ich zosta³o. Dermatolog mówi mi, ¿e albo poproszê gina o anty, albo zostaje Izotek. Chcia³abym lek, który odratowa³by moje w³osy, na nich zale¿y mi bardziej ni¿ na cerze. A w³a¶nie, mo¿e Was to drogie Wi¿azanki zainteresuje, bo moja dermatolog ostatnio mówi³a mi ¿e je¿eli stosuje siê anty to dermatolodzy maj± dobry lek przeciw wypadaniu w³osów. Nie pamiêtam jak siê nazywa, ale twierdzi ona ¿e jest bardzo skuteczny. Czy faktycznie, ciêzko oceniæ, ja ju¿ tracê wiarê w dzia³anie jakiegokolwiek leku.
Obecnie pijê 2 ³yzki oleju lnianego dziennie i stosujê szampon stieprox przeciw ³ojotokowi.
Co mogê zrobiæ ¿eby w jaki¶ sposób pobudziæ mieszki w³osowe? Co zrobiæ z tymi lekarzami, bo jak s³yszê ze taka moja uroda to chce mi siê p³akaæ, bo czujê siê jakbym walczy³a z wiatrakami, ja jedna przeciwko im wszystkim
Polecam przeczytaæ: http://www.juliacaban.pl/2015/01/jak...e-wlosow.html#
Mia1612 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-09, 19:20   #4888
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Witajcie
U mnie ani wybitnie dobrze, ani wybitnie ¼le - w³osy gdzie¶ tam sobie powoli odrastaj±, widzê, ¿e przy g³owie jest ich jakby wiêcej, robi± siê bardziej miêkkie (o dziwo, na moich wysokoporowatych krêcio³ach genialnie sprawdza siê olej kokosowy, ¿a³ujê ¿e nie zastosowa³am go wcze¶niej na przekór informacjom innych w³osomaniaczek), wypada mi ich mniej, ale z drugiej strony mam wra¿enie, ¿e zaczê³y pojawiaæ siê zakola... Nie wiem, czy to fanaberia, czy fakt, jestem na takim etapie, ¿e ka¿dy wypadaj±cy w³os mo¿e doprowadziæ do sza³u.
Aktualnie stosujê wcierkê z Agafii i szampon Radical przeciwko wypadaniu, dodatkowo olej rycynowy na zmianê z peelingiem trychologicznym przed myciem, jako suplement niepokalanek, wit. D, Biotebal. Zastanawiam siê, czy dalej stosowaæ Biotebal, czy przerzuciæ siê na Merz lub Phyto.
Swoj± drog± zastanawiam siê powa¿nie, czy nie wybraæ siê na wizytê do dr Rakowskiej, ¿eby jako specjalistka dok³adnie przeanalizowa³a problem moich w³osów. Macie mo¿e jakie¶ informacje, ile czasu obecnie czeka siê do niej na wizytê?
szizii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-13, 08:03   #4889
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III


---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------



Na d³ugo ci wystarcza 1 buteleczka serum z Dermaheal? Znalaz³am tylko pojemno¶æ 50 ml, wiêc to raczej maleñstwo ( w odró¿nieniu od ceny).[/QUOTE]


Nigdy nie stosowa³am tego serum codziennie. Mi starcza na oko³o miesi±c...
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-12-15, 14:19   #4890
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Jak tam u was z wypadaniem? Ja narazie ³ykam/pijê wierzbownice, ³ykam kurkumê, biosilicê i pijam ³y¿eczkê oleju z ogórecznika i jest stabilnie. Wypada ogolnie ok 50/60 w³osów max, wiêc nie jest ¼le.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.