Lokale weselne: Wrocław i okolice - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-14, 15:36   #91
ada333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez ada333 Pokaż wiadomość
Witam, a słyszeliście o nowej sali w Kuklicach koło Kobierzyc? mieści spokojnie 250os.Ja już podpisałam umowę,żarcia dobrego nie zabraknie napewno bo menu jest naprawdę wypasione
...będziemy mieli okazję się przekonać
ada333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 15:37   #92
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
wypasione menu i ilość żarcia nie zawsze idą w parze. Skoro to nowa knajpa to skąd wiadomo, ze wszystko bedzie takie ok (ilość gości, jedzenie)?
Coś mi tu reklamą zawiewa
No oczywiście. Ada333 napisała tu jednego jedynego posta i to takiego więc nawet nie komentowałam wcześniej. Wkurza mnie, że już nawet na wizażu są takie reklamy.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 15:40   #93
ada333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
wypasione menu i ilość żarcia nie zawsze idą w parze. Skoro to nowa knajpa to skąd wiadomo, ze wszystko bedzie takie ok (ilość gości, jedzenie)?
Coś mi tu reklamą zawiewa
jaka reklama?! wszycy tu rozmawiają na temat lokali(patrz wyżej)
ada333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 18:48   #94
loksa
Raczkowanie
 
Avatar loksa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 335
Talking Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

witam my wesele bedziemy mieli w karczmie w jankowiach




pozdrawiam
loksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 15:28   #95
magdalenka3
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka3
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ♥♥♥ HeaVeN WhEn YoU'rE NeAr ♥♥♥
Wiadomości: 285
GG do magdalenka3
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Loksa .... chodzi Ci o Jankowice ? Ciekawi mnie ile biorą za osobę ( pare), poprawiny i jak to tam wygląda.
__________________
" Jesteś odpowiedzią na cichą modlitwę,szeptaną co noc przez moje serce... "

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110625040117.html

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvnmifb2sj.png
magdalenka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 15:45   #96
loksa
Raczkowanie
 
Avatar loksa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 335
Smile Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

tak o jankowice. tam sa 3 menu do wyboru w tym roku 160,170 i 190 zl od osoby
my nie robimy poprawin, poniewaz mamy slub w piatek,bo na soboty nie bylo juz wolnych terminow.i poprawiny zrobimy w formie grilla na ogrodku,przy domu.
maja swoja strone internetowa www. karczma- michelle. pl
my wybieramy menu za 170 zl .we wszystkich menu sa napoje cieple i zimne bez ograniczen i szampan na powitanie oraz apartament dla mlodych gratis przyjecie ma trwac do 4 rano .
my wybralismy ta karczme bo niedaleko mieszkamy i wiekszosc naszych gosci tez jest z okolicy. a i dwie znajome pary mialy tam wesele i bylo ok.
pozdrawiam )
loksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 15:51   #97
magdalenka3
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka3
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ♥♥♥ HeaVeN WhEn YoU'rE NeAr ♥♥♥
Wiadomości: 285
GG do magdalenka3
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Dziękuję za info i stronke
__________________
" Jesteś odpowiedzią na cichą modlitwę,szeptaną co noc przez moje serce... "

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110625040117.html

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvnmifb2sj.png
magdalenka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 15:53   #98
loksa
Raczkowanie
 
Avatar loksa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 335
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

pozdrawiam. a jeszcze na okolo tej karczmy jest tak fajnie,taki wiatrak jest,mostek, mini wodospad,tak z drewna i kamieni porobione tez mozna tam zdjecia porobic.
loksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:53   #99
picasso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
[*]Karczma pod Lutym Turem- słyszeliśmy negatywne opinie na temat jedzenia i sami natknelismy sie na średnie danie no icena nie najnizsa
A ja dodatkowo byłem świadkiem wyjątkowo chamskiego zachowania przez właścicieli w stosunku do klientki - nie chcę się wdawac w szczegóły ale to mi się w dzisiejszych czasach nie mieści w głowie
picasso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 12:43   #100
weselx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Uprzejmie poszę o opinie nt. wesela w Kuklicach??Warto, czy nie??Jak płatności, jedzonko, klimat, ogólne wrażenia??
weselx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 06:53   #101
picasso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

A widział ktoś sale Balkon na Krakowskiej ?
picasso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 22:51   #102
007alicyjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 33
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

My mamy wesele w Wójtowicach w sierpniu 2010, 5km od Bystrzycy Klodzkiej (czyli jakies 100km od Wroclawia). Wesele bedzie na 110 osob, menu do wyboru 130-150zl a poprawiny 30-50zl. Wybralismy tą lokalizację nie tylko ze względu na piękne widoki ale dlatego ze jest to miejsce gdzie mozna zapewnic noclegi dla wszystkich gosci ( placimy 35zl od osoby)
007alicyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 21:01   #103
agaj1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez boszenka69 Pokaż wiadomość
Hej Molka Probowalam odpisac Ci na PW, ale wyskoczyl mi komunikat,ze masz zablokowana ta opcje...
My narazie mielismy tylko slub cywilny i przyjecie organizowalismy w restauracji-gospodzie.
Slub koscielny bierzemy 05 wrzesnia i zarezerwowalismy juz sobie sale w hotelu Amber w Cieslach (35 km od Wroclawia). Cena to 160 zl od osoby, menu bardzo bogate, sala elegancka. Znajoma robila tam wesele i polecila mi to miejsce. Takze relacje bede mogla zdac dopiero po 5. wrzesnia
Wczesniej myslelismy o jakims zamku, ale niestety cenowo wychodzilo tragicznie i dla malej ilosci osob nie oplacalo im sie organizowac... No i z tego co sie dowiadywalam to jedzenie w zamkach nie jest robione na miejscu tylko przywozone i odgrzewane (czesto zimne...)..
Zycze dobrego wyboru Pozdrawiam
hej,chcialam zapytac o sale Amber,nie mieszkam w Polsce wiec nie mam jak jej zobaczyc,patrzylam na stronie i wyglada bardzo ladnie. Chcialabym tylko wiedziec na ile osob jest ta sala oraz ile jest tam pokoi,miejsc noclegowych, moze wiecie czy ewentualnie jest jakis inny hotel niedaleko. PROSZE O POMOC DZIEKUJE
agaj1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:28   #104
picasso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Sala jest rzeczywiście fajna. Wchodzi z tego co pamiętam ok 130 osób. W hotelu natomiast jest tylko parę pokoi - napisz do nich to Ci wszystko opiszą szczegółowo. W Oleśnicy jest spory hotel a pewnie też jakieś pensjonaty, więc z noclegiem nie powinno być kłopotu. To co jest na plus tej sali - ustawna, łatwo w niej animować imprezę no i jest dobre zasilanie w prąd
picasso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 14:46   #105
agaj1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez picasso Pokaż wiadomość
Sala jest rzeczywiście fajna. Wchodzi z tego co pamiętam ok 130 osób. W hotelu natomiast jest tylko parę pokoi - napisz do nich to Ci wszystko opiszą szczegółowo. W Oleśnicy jest spory hotel a pewnie też jakieś pensjonaty, więc z noclegiem nie powinno być kłopotu. To co jest na plus tej sali - ustawna, łatwo w niej animować imprezę no i jest dobre zasilanie w prąd

Dziekuje Ci za pomoc,pomoglas mi troszke,mam jeszcze jedno pytanko, poniewaz najwazniejsza dla mnie na moim weselu nie jest sala a jedzenie,nie chce zeby goscie byli glodni albo zeby porcje byly minimalne,nie ma zadnych opini na temat tgo hotelu w necie oprocz tej Twojej wiec chcialam zapytac czy moze slyszalas cos na taki temat, moze sie wydawac glupim to pytanie ale poprostu chce byc pewna, szukam sali od jakis 5miesiecy,poprostu chcialabym zeby moj wybor byl strzalem w dziesiatke. Pewnie jak kazda z Was pozdrawiam wszystkie PM
agaj1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 13:41   #106
Natalu18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

SZUKAM sali weselnej może być świetlica wiejska lub remiza wiejska zapewne takich we Wrocławiu nie ma a może coś w okolicy Wrocławia? zna ktos jakieś takie sale z zapleczem kuchennym?
Natalu18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 21:07   #107
aicila
Rozeznanie
 
Avatar aicila
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice/Gostyń
Wiadomości: 997
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Typowa sala do wynajęcia z zapleczem kuchennym jest w miejscowości Kryniczno (kierunek na Trzebnice). Moja znajoma miała tam wesele 2 lata temu i była zadowolona.
aicila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 16:56   #108
Carooo71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Napisane przez ka-inka (Wiadomość 10452695)
Jest sporo sal działkowych we Wrocławiu m.in.
-Marzenie
-Rakowiec
-Dalie
-Xlecie
-Nasza wiosna
- Oświata
-Słonecznik
-Reja
-Związkowiec

Do wszystkich sal posiadam telefony jakby Cię to zainteresowało to napisz.



chcialabym uzyskac te numery tel wiec gdybyś mogła to wyslij mi na e-maila:karolineczka34@wp.p l
z góry dziękuję
Carooo71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 15:35   #109
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Gdzie wesele we wrocławiu ?

Dziewczynki może pomożecie? Wesele na 100 - 110 osób. Bede wdzieczna za każdą propozycje
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 12:56   #110
ka-inka
Raczkowanie
 
Avatar ka-inka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
GG do ka-inka
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez Carooo71 Pokaż wiadomość
Napisane przez ka-inka (Wiadomość 10452695)
Jest sporo sal działkowych we Wrocławiu m.in.
-Marzenie
-Rakowiec
-Dalie
-Xlecie
-Nasza wiosna
- Oświata
-Słonecznik
-Reja
-Związkowiec

Do wszystkich sal posiadam telefony jakby Cię to zainteresowało to napisz.



chcialabym uzyskac te numery tel wiec gdybyś mogła to wyslij mi na e-maila:karolineczka34@wp.p l
z góry dziękuję


Poszło! Przepraszam za zwłokę

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez mary lu Pokaż wiadomość
Dziewczynki może pomożecie? Wesele na 100 - 110 osób. Bede wdzieczna za każdą propozycje

Mary lu z tego co się orientuję to w karczmie w św. Katarzynie robią wesele od 100 w górę. Słyszałam pozytywne opinie na ich temat. Sala w Kuklicach również jest duża (robią tam również wesele od 100 osób w górę) a na zdjęciach wygląda super. W tej karczmie w Jankowicach też tam jest jedna duża sala. Sporo tego jest. Najelpiej przejrzeć fora i poczytać.

Pozdrawiam
ka-inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 14:26   #111
murcie lago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

witam. czy może słyszał ktoś z was o Zajeździe Wiejskim w Ozorzycach lub może był na weselu w tej knajpie?? Bo w internecie ani jednego komentarza na temat tej knajpy;/
murcie lago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 20:47   #112
aneczka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Dziewczyny!
Kilka dni temu zaczęliśmy poszukiwania sali na lato 2011. Wesele tak na maksymalnie 80 osób, a nie chcę, żeby na parkiecie było pusto, więc sala powinna być raczej średniej wielkości, nie gigant..
Na razie byliśmy tylko w Pensjonacie JP2 (może i jest to piękne miejsce, ale niemiła menadżerka, a i warunki - beznadzieja, sala tylko do północy - chyba sobie żartują. Odpadło od razu) i w Starej Garbarnii (od 195 zł/os. to niemało, ale śliczna nowa sala American Dream mnie zachwyciła, a poza tym nie spotkałam się jeszcze ze złymi opiniami na temat tego miejsca. Niestety parkiet w American Dream jest jakby osobnym pomieszczeniem, a myślę, że lepiej mieć wszystko razem, żeby nie zrobiła się z wesela nasiadówa.) Czasu jest dużo, więc szukamy dalej, macie jakieś sugeste co jest warte uwagi we Wrocławiu na tyle osób?
Póki co planuję jeszcze zobaczyć Renesans, może Hotel Jasek, obiła mi się o uszy nazwa Villa Caprice.. Co jeszcze?

Edytowane przez aneczka1986
Czas edycji: 2009-10-17 o 15:49
aneczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 11:55   #113
murcie lago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

my tez szukamy sali na przyszły rok. ale w wielu miejscach maja już zajęte terminy od kwietnia do końca września (np w karczmie Rzym i zajeździe Azyl). o Renesansie i o Hotelu Jasek czytałam negatywne opinie wiec odrzuciliśmy. No i na razie najlepsze co znaleźliśmy to Hotel Vega na Grabiszyńskiej. Maja restauracje do 80 osób. Odwiedziliśmy tez Hotel Orbita ale tam 185zl/os ale bez napojów i ciasta i słodyczy wiec to trochę za drogo. No i myślimy tez o Hotelu Podkowa ale jest dosyć daleko. Polecano mi tez Pod Kasztanami ( ponoć tam pięknie jest) ale tez jak dla nas daleko. No i chcemy coś poszukać w okolicach rynku (hotel Lothus, Wieniawa i jakies restauracje).
Powiem Ci ze chcoc tyle tych miejsc we wroclawiu to tak naprawde trzeba sie dobrze naszukac zeby znalesc cos odpowiedniego no i zrezygnowac z kilku zachcianek.

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

i w hotelu Duet byliśmy ale nie podoba nam się miejsce. Zbyt blisko ruchliwej ulicy.
murcie lago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 16:48   #114
maciorrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 18
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

wątek ma swoje lata, ale widzę, że wciąż tu zaglądają nowe osoby, więc dodam newsa od siebie. Otóż podwoje dla uroczystości weselnych otworzył ostatnio Firlej - obiekt przy ul. Grabiszyńskiej. W środku dwie klimatyzowane sale, ceny podobno przystępne. Pełna obsługa gastronomiczna na miejscu - prowadzą ją panie z firmy Ogród Smaku.
maciorrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 17:59   #115
aneczka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Oj tak, hotel Vega wydaje się naprawdę niezły. Jedyne, co mnie może niepokoić, to że nigdzie nie znalazłam żadnych wypowiedzi na temat wesel tam, no i nie wiadomo, jak jedzenie, obsługa itd.. Jakbyście coś wiedziały, czekam na opinie! Tak czy siak na razie Vega jest na czele listy w poszukiwaniach, bo wszędzie indziej brzydko/drogo.. Szukamy dalej.
aneczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 16:27   #116
murcie lago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

no właśnie u nas hotel Vega był na pierwszym miejscu. no i ostatecznie dzisiaj zarezerwowaliśmy tam termin przyjęcia. chociaż mieliśmy drugi raz jechać tylko zobaczyć sale i wypytać o parę rzeczy. Tak czy siak jesteśmy zadowoleni bardzo
murcie lago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 21:52   #117
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

http://www.casanuova.pl/
na razie widzialam tylko stronke. Podoba mi sie to wnetrze, czy ktos cos slyszal o tym miejscu?
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 08:50   #118
DwaWilki
Raczkowanie
 
Avatar DwaWilki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 60
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Post ten wrzuciłem w lubelskiej części tego forum, ale myślę, że i Was tu zainteresuje

Fotografując wesela mam kilka wskazówek dotyczących lokali:
1. lokal nie może być za mały - fatalnie jest, gdy z braku miejsca goście siedzą przy stole z łokciami blisko ciała, albo siedzą po trzy osoby na dwu krzesłach (widziałem takie przypadki) oraz gdy problemem jest wyjście zza stołu i przejście pomiędzy stykającymi się prawie plecami siedzącymi gośćmi,
2. nie jest dobrze dla zabawy weselnej, gdy sala do tańców jest znacznie oddalona od sali jadalnej - często wielu gościom nie chce się chodzić, by potańczyć i ta wyjątkowa weselna zabawa staje się drętwą weselną zabawą (widziałem kiedyś smutną i żenującą sytuację: pierwszy taniec w lokalu, gdzie na 1 piętrze była jadalnia, a na dole tuż przy barze z piwem część taneczna - gdy młoda para tańczyła swój pierwszy taniec większość gości była przy talerzach na górze, zaś na dole więcej stało panów w kolejce po piwo niż dookoła młodych),
3. nie jest też za dobrze dla zabawy, gdy tańczący bawią się pod tymi samymi światłami, co będący przy stołach - fajniej jest bawić się przy przygaszonych, kolorowych światłach niż przy świetlówkach sali jadalnej (albo przy kilku halogenach kamerzysty, ale to inna bardzo ważna kwestia również warunkująca dobrą zabawę),
4. ważny jest parking - fatalnie, gdy jest on za mały, albo... kiedyś wychodząc z wesela znalazłem mój samochód uszkodzony - ktoś z miejscowych, wyjeżdżając spod sklepu, uderzył w bok mego auta; tu nie chodzi o problem Waszego ew. fotografa, ale głupio poczułybyście się, gdyby ktoś rozbił samochód ważnego dla Was gościa,
5. niezwykle ważna jest obsługa: na jednym z wesel czas pomiędzy wejściem gości za stoły, a pierwszym tańcem trwał ok. 1.5 godziny - podaje się wtedy dwa dania i deser - tylko dwa dania i deser (!), ale kelnerów było 3 i byli wyraźnie początkujący, późniejsza obsługa gości również nie była tam doskonała, po oczepinach kelnerzy byli już nieco zmęczeni alkoholem...
6. ważna jest jakość dań, nie tylko wygląd potraw, ale i ich smak - w lokalu wspomnianym powyżej dania wyglądały świetnie (przybrania godne fotografii), ale smakowały miernie; za to jedną z kuchni weselnych pamiętam po kilku latach jeszcze - wyśmienita!
7. ważne jest, czy lokal jest duszny, czy za chłodny/gorący, albo może zbyt mocno w nim pachnie (pary z kuchni, albo odór potu, bo to sala gimnastyczna), a może w pobliżu (a więc i wewnątrz) lokalu unoszą się miliony komarów - bardzo ważna kwestia,
8. wystrój - czasem spotyka się niegustowne, brzydkie wręcz, złocone tapety i olejne lamperie,
9. bardzo dobrze jest, gdy w otoczenie domu weselnego stwarza możliwość wyjścia na przysłowiowego papierosa, albo schowania się gdzieś na jakiejś ławeczce, by z kimś miłym porozmawiać...
10. ważna sprawa to dobra klimatyzacja i wentylacja: czasem jest duszno i gorąco, a czasem za zimno (w tym źle ustawiona klimatyzacja - kiedyś z wesela 15 sierpnia wróciłem do domu przeziębiony)
11. fajnie jest, gdy lokal oferuje extra rozrywki: pirotechnika, przejażdżki, etc., ale tak naprawdę to kwestia trzeciorzędna.
12. są duże domy weselne, gdzie jednocześnie odbywa się kilka imprez np. dwa wesela - nie jest to komfortowa sytuacja.

Wybaczcie, nazw nie zdradzam. Same pójdziecie, zobaczycie i ocenicie

Ponadto wydaje mi się, że nie możecie najwyższego priorytetu dać tylko sali weselnej. Nawet w średnim lokalu zabawa może być genialna - jeśli zespół lub prezenter będą świetni.
A kamerzysta i fotograf? To nie tylko kwestia utrwalenia tych chwil - oni mogą spowodować, że zabawa będzie znacznie fajniejsza, mogą też być neutralni i bierni, a mogą też zabawę trochę popsuć (te nieszczęsne zapalone przez całe wesele halogeny pod ścianami).

Pozdrawiam i życzę cudownego wesela
Krzysztof Stępniak "Dwa Wilki", Lublin

Edytowane przez DwaWilki
Czas edycji: 2009-10-25 o 22:17
DwaWilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 10:54   #119
aneczka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

murcie lago, gratuluję wyboru sali! My nadal myślimy i jeździmy, ale skoro Wy macie to już za sobą, to może opowiesz o warunkach? Pamiętam, że Pani menadżer mówiła, że można pokombinować z menu - jak to wygląda cenowo? Czy może zdecydowaliście się na zaproponowany zestaw? Z niecierpliwością czekam na relacje!
aneczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 12:34   #120
Stratberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Hej planujemy z narzeczonym ślub w 2011 roku i zaczynamy poszukiwania sali. Osobiście marzę o miejscu z klimatem, tzn. mogą być surowe cegły, drewniane dodatki,ale także chciałabym, by było trochę elegancji w postaci oryginalnie nakrytych stołów posypanych np płatkami róż i do tego krzesełka z narzutkami z materiału. Proszę o radę, może być Wrocław i okolice. Wesele na około 100-120osób. Wstępnie ze stron internetowych bardzo podoba mi się Zajazd Wiejski w Ozorzycach, Karczma w Jankowicach i Stara Garbarnia. Czy coś w podobnym stylu jest godne polecenia?
pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

http://www.milocin.com.pl/ ZAKOCHAŁAM SIE słyszałyscie o tym miejscu?
Stratberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 21:35:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.