Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorczy. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-30, 20:47   #181
Mozaika333
Przyczajenie
 
Avatar Mozaika333
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocłąw
Wiadomości: 13
GG do Mozaika333
Dot.: Głodówka

Czytałam już to wczesniej, w sumie to chyba zależy indywidualnie od organizmu, bo są ludzie, którzy po głodówce czuli się świetnie i psychicznie i fizycznie. Może poprostu przez dwa tygodnie będę jadła same owoce i warzywa? Hehhh, ale w sumie już się zaczęłam przygotowywać to tej głodówki, może drobne trzy dni nie jedzenia mi nie zaszkodzą.
Mozaika333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:22   #182
dagmara_9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 105
Dot.: Głodówka

Możliwe ze zostanę zlinczowana słownie,ale i tak napisze co myślę o głodówce.
Po pierwsze jestem przykładem tego że jest to dobry sposób na odtrucie organizmu,ale przed przystąpieniem do głodówki trzeba dużo poczytać i nie próbować robić niczego na siłę.
Jakiś czas temu przeprowadziłam 7 dniowa głodówkę: Po pierwsze nadal żyje! Po drugie: pozwoliła mi ona zmniejszyć objawy astmy oskrzelowej - dzięki niej nie używam już leków, bo porostu ataki ustąpiły, podobnie z alergią. Znikł mi nalot z języka- efekt astmy i nie mam kataru siennego.
Podstawa poprawnie przeprowadzonej głodówki jest 2 tyg. okres przygotowawczy ,polegający na odstawieniu miesa i produktów mlecznych- je sie głownie kasze ,owoce suszone- rodzynki ktore bardzo dobrze oczyszczaja jelita - no i oczywiscie bardzo duzo warzyw i owoców, co najmniej 1,5 l wody. W tym czasie nalezy zastosowac co najmniej 4 lewatywy, ostatnia w dzien poprzedzajacy glodowke. W czasie głodowki pije sie jedynie wodeniegazowana, niskomineralizowana, ponadto nie przyjmuje sie zadnych pokarmow nawet sokow- glodowka ma nacelu wylaczenie ukladu pokarmowego- nastepuje to po okolo 3 dniach ( po tym okresie nie odczuwa sie dlodu- w moim przypadku brakowalo mi jedynie czynnosci zwizanych z jedzeniem), podstawa w tym okresie sa codzienne lewatywy, ktore maja na celu usuniecie zlogow z jelit-a jest ich duzo.
Pierwsze glodowki powinny trwac nie dluzej niz 10 dni, w tym okresie traci sie jedynie wode-okolo 1,5 kd dziennie- ale po wyjsciu z Głodowki to wroci ale nie wiecej niz przed- no chyba zeby ktos sie rzucil.
Wyjscie z głodowki trwa tyle co sama glodowka i polega na stopniowym dodawaniu produktow- i wprowadzeniu charmonii w odzywianiu- lewatywy stosuje sie co 2 dzien, nastepnie co 3 dzien i itd.
Dodatkowo codziennie rano przezuwa sie skorke chleba natartego czosnkiem (nastepnie wypluwa)-zabieg ten jest powtarzany do momentu oczyszczenia jezyka.
W czasie glodowce wskazany jest ruch, ktory ma nacelu przezyciezenie okresow kwasicznych- pierwszy ( 6- 10 dzien), drugi (17-20 dzien). Głodówka nie moze trwac dluzej niz 40 dni, przeciwskazaniem jest cukrzyca,tarczyca...oraz okres u kobiet.
Podstawowym lelementem przeprowadzenia głodowki jest uswiadomienie sobie ze nie jest to 2 lata bez jedzenia ale kilka dni.
W czasie glodówki spalanie tluszczu nastepuje dopiero po okolo 15 dniach.
Ponadto trzeba pamietac ze glodówka polega na wylaczeniu czynnosci ukladu przewodu pokarmowego!! czesto slyszalam porownania ze ludziom z obozów koncentracyjnych na dobre one nie wyszly-ale niestety tu jest roznica Ci ludzie byli głodzeni-ich ukl.pokarmowy nie byl wylaczony-oni dostarczali za male ilosci pokarmu co prowadzilo do samotrawienia organizmu,pozatym ta sytuacja trwala dluzej niz 40 dni.
Kolejnym zarzutem z jakim sie spotkalam to pytanie: 'Dlaczego nikt jej nie rozpowszechnia,dlaczego zaklady farmaceutyczne wprowadzaja nowe leki skoro maja ten sposob leczenia pod reka' -odpowiedz prosta na glodowce nie mozna zarobic koszty ponoszone na niej sa znikome, rzeby nie napisac zerowe.
Osobiscie polecam glodowke- ale przeprowadzona w oparciu o ksiazki.

Pozdrawiam,
__________________
Jedynym kluczem do szczęścia jest bunt w nim nie ma winy ani wstydu.

Pora coś zmienić, a pierwszym korkiem bedzie zdefiniowanie tego 'czegoś'.....bedzie cieżko,ale warto!

"czesc - jak minal ci dzien?och mi też, może pogadamy o tym przy piwie?kiedy?gdzie?"
dagmara_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:43   #183
agapająk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z mojego pokoju :)
Wiadomości: 24
GG do agapająk Send a message via Skype™ to agapająk
Dot.: Głodówka

hmm głodówka nie najlepsze wyjście ale u mnie po głodówce strasznie chciaom i sie jesc i brzuch mi sie wydymał, tzn taki duzy się robił po tym jak zakonczyłam glodówke czyli tzw efekt jojo także od tamtej pory nie stosuje głodówek dłuzszych niz trzy dni
agapająk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 22:19   #184
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Głodówka

ile osób tyle opini.
Ja zwolenniczką głodówki nie jestem, ale swoje doswiadczenie w tym temacie mam. Do swojej długo sie przygotowywałam, sporo czytałam. I chyba najczęstsze błędy, które sie popełnia jeżeli już się człowiek zdecyduje to sposoby wyjścia z głodówki, a właściwie brak sposobów i próby natychmiastowego powrotu do normalnego jedzenia. Niewłaściwe jest też ponoć w trakcie jak jedna z dziewczyn pisała "jedzenie czegoś żeby nie zemdleć".
Głodówka może rzeczywiscie jest jakimś rozwiazaniem w przypadku pewnych chorób (ponoć na skórne świetnie działa) - nie wiem, nie znam się, ale wiem jedno - nie jest to sposób na schudnięcie. W każdym razie niewłaściwy sposób.
Żeby ładnie schudnąć trzeba jeść i to sporo
Pozdrawiam.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 16:50   #185
domi881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8
Głodówka

Mam problem.Nie moge zniesc swojego wygladu.Chociaz wszyscy dokola mi mowia ze wygladam bosko,ja nie moge w to uwierzyc.Mój chlopak mi ciagle mowi ze bardzo mnie kocha taka jaka jestem.Ale ja uwazam ze wygladam okropnie.I dlatego od dzis zaczelam glodowke.Za 2,5 tygodnia przyjeżdza do mnie moj chlopak i idziemy razme na wesele do mojego kuzyna.Wtedy mamy tez swoja pierwsza rocznice.Mam juz kupiona sliczna sukienke i chce ladnie w niej wygladac.Wiec postanowilam ze nie bede nic jesc.No moze poza sucharkami i owocami.I bede pic duzo wody.Wiem ze moze mi to zaszkodzic,ale jest to silniejsze ode mnie
domi881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:59   #186
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Głodówka

Cytat:
Napisane przez domi881 Pokaż wiadomość
Mam problem.Nie moge zniesc swojego wygladu.Chociaz wszyscy dokola mi mowia ze wygladam bosko,ja nie moge w to uwierzyc.Mój chlopak mi ciagle mowi ze bardzo mnie kocha taka jaka jestem.Ale ja uwazam ze wygladam okropnie.I dlatego od dzis zaczelam glodowke.Za 2,5 tygodnia przyjeżdza do mnie moj chlopak i idziemy razme na wesele do mojego kuzyna.Wtedy mamy tez swoja pierwsza rocznice.Mam juz kupiona sliczna sukienke i chce ladnie w niej wygladac.Wiec postanowilam ze nie bede nic jesc.No moze poza sucharkami i owocami.I bede pic duzo wody.Wiem ze moze mi to zaszkodzic,ale jest to silniejsze ode mnie
to jest prowokacja ? bo zastanawiam się jak mam odebrać Twój post. Oświadczasz na forum publicznym że zamierzasz się głodzić. Po co o tym piszesz? Nie prosisz o żadne rady ani nic z tych rzeczy... więc zastanawia mnie to.
oby żadna dziewczyna nie wzięła z Ciebie przykładu.
Twoje życie, Twoje ciało - zrobisz jak uważasz, aczkolwiek niemądrze postępujesz.
Tyle ode mnie.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 20:23   #187
Ada1106
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Głodówka

Hai ja tez ie dolaczam od jutra..hehe ,mozna schudnac 15 kg w 14 dni??..hmm to by musialam gloduwke i sport co?? co doradzicie mi...
ja musze schudnac 15kg i to szybko..ale wiecie boje sie ze jak za szybko schudne to moja skora tak szybko sie nie dostosuje i je bedzie wisiec...abo moj biust..-.- to by byla tragedia..bo slyszalam w telewizi to...jest to prawda?? napiszcie mi prosze..!! bo ja sie boje..i potrzebuje pomocy..
ja od jutra zaczynam i newiem czy to mi sie uda...=( moze z wami tak...
tak bede psac jak sie mi udawa..hehe ;D
papa i powodzenia...
ada
Ada1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 20:26   #188
Ada1106
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Oczyszczajaca glodowka

Hai ja tez ie dolaczam od jutra..hehe ,mozna schudnac 15 kg w 14 dni??..hmm to by musialam gloduwke i sport co?? co doradzicie mi...
ja musze schudnac 15kg i to szybko..ale wiecie boje sie ze jak za szybko schudne to moja skora tak szybko sie nie dostosuje i je bedzie wisiec...abo moj biust..-.- to by byla tragedia..bo slyszalam w telewizi to...jest to prawda?? napiszcie mi prosze..!! bo ja sie boje..i potrzebuje pomocy..
ja od jutra zaczynam i newiem czy to mi sie uda...=( moze z wami tak...
tak bede psac jak sie mi udawa..hehe ;D
papa i powodzenia...
ada
Ada1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 20:32   #189
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Oczyszczajaca glodowka

Cytat:
Napisane przez Ada1106 Pokaż wiadomość
Hai ja tez ie dolaczam od jutra..hehe ,mozna schudnac 15 kg w 14 dni??..hmm to by musialam gloduwke i sport co?? co doradzicie mi...
ja musze schudnac 15kg i to szybko..ale wiecie boje sie ze jak za szybko schudne to moja skora tak szybko sie nie dostosuje i je bedzie wisiec...abo moj biust..-.- to by byla tragedia..bo slyszalam w telewizi to...jest to prawda?? napiszcie mi prosze..!! bo ja sie boje..i potrzebuje pomocy..
ja od jutra zaczynam i newiem czy to mi sie uda...=( moze z wami tak...
tak bede psac jak sie mi udawa..hehe ;D
papa i powodzenia...
ada
15kg w 14dni?
Chudnie się zdrowo 0,5-1kg na tydzień!!
Głodówka to najgorszy sposób na odchudzanie, a tym bardziej w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Polecam poczytać wątki podwieszone -> dietetyczne faq i fragment o głodówce.

Aby zdrowo i skutecznie zrzucić 15 kg to ciężka i długa praca.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 20:52   #190
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Oczyszczajaca glodowka

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
15kg w 14dni?


to chyba nawet fizycznie niemożliwe...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 21:55   #191
bubblegum
Raczkowanie
 
Avatar bubblegum
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 159
Dot.: Głodówka

Dziewczyny, włączcie myślenie jak Boga kocham!!
__________________
start: 01. 06.
65, 64, 63, 62.2, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55


22..06.
talia: 70 cm, będzie 63 cm
na wysokości pępka: 82cm, będzie 75 cm



Nie da to się tylko spodni przez głowę włożyć!!







bubblegum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 22:25   #192
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Głodówka

Cytat:
Napisane przez Ada1106 Pokaż wiadomość
Hai ja tez ie dolaczam od jutra..hehe ,mozna schudnac 15 kg w 14 dni??..hmm to by musialam gloduwke i sport co?? co doradzicie mi...
ja musze schudnac 15kg i to szybko..ale wiecie boje sie ze jak za szybko schudne to moja skora tak szybko sie nie dostosuje i je bedzie wisiec...abo moj biust..-.- to by byla tragedia..bo slyszalam w telewizi to...jest to prawda?? napiszcie mi prosze..!! bo ja sie boje..i potrzebuje pomocy..
ja od jutra zaczynam i newiem czy to mi sie uda...=( moze z wami tak...
tak bede psac jak sie mi udawa..hehe ;D
papa i powodzenia...
ada
15 kg w 14 dni Przepraszam, ale skąd wogole Ci przyszło coś takiego do głowy Może dla własnego dobra przeczytaj wątki podwieszone na dietetyce zanim sobie poważnie zaszkodzisz Głodówka ma na celu oczyszczenie organizmu, a nie utrate wagi Nie każdy może ją też stosować i należy się do niej odpowiednio przygotować.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:26   #193
agusia07
Przyczajenie
 
Avatar agusia07
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 6
Smile Głodówka- sposób na zdrowie

Hej dziewczyny. Postanowiłąm założyć ten wątek w nadziei że przyłączycie się i razem ze mną zaczniecią 7 dniową głodówke.To naprawde działa
__________________
Kochaj dzień takim jakim jest... i nie poddawaj się...
agusia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:35   #194
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

Cytat:
Napisane przez agusia07 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Postanowiłąm założyć ten wątek w nadziei że przyłączycie się i razem ze mną zaczniecią 7 dniową głodówke.To naprawde działa
my tutaj wolimy zdrowe odzywianie ... i radze sobie głodówke wybic z głowy
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:39   #195
n_i_n_k_a
Raczkowanie
 
Avatar n_i_n_k_a
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 106
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

Przeczytaj sobie artykuł

http://www.naturalnamedycyna.pl/inde...=159&Itemid=59

Zgadzam się z poprzedniczką. Tylko zdrowa dieta jest ok. Głodówki szkodzą niestety.
n_i_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:43   #196
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

A kysz, kysz!
Zależy jeszcze co rozumiesz pod "sposobem na zdrowie"...
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:48   #197
tamonita
Zakorzenienie
 
Avatar tamonita
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poza granicami naszego pięknego kraju
Wiadomości: 5 977
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

Cytat:
Napisane przez agusia07 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Postanowiłąm założyć ten wątek w nadziei że przyłączycie się i razem ze mną zaczniecią 7 dniową głodówke.To naprawde działa
może i działa... może i coś się schudnie, a potem dwa razy tyle spowrotem nabierze
Osobiście jestem przeciw.
__________________
Jesteśmy razem od: 21.12.2008 r. http://www.suwaczek.pl/cache/f9e7365b00.png
Zaręczeni od: 09.07.2011 r.
http://www.suwaczek.pl/cache/008a20f1c3.png
Nasz Dzień: 04.08.2012 r. http://www.suwaczek.pl/cache/d5ce1e934e.png

Niech się stanie... !
KCP

tamonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:58   #198
agusia07
Przyczajenie
 
Avatar agusia07
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 6
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

głodówka oczyszcza organizm a jeśli chodzi o to to mi nie chodzo o to by schudnąc tylko by się oczyścić Naprawde działa na mnie naprzykład wspaniale. Powtarzam ją sobie raz do roku by oczyścić organizm z toksyn mam zdrowsze włosy i cere.... Wcale nie jest niezdrowa jeśli przestrzega sie zasad zdrowego rozsądku...
__________________
Kochaj dzień takim jakim jest... i nie poddawaj się...
agusia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:59   #199
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

chyba źle trafiłaś..
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 20:11   #200
xXxDaisyxXx
Przyczajenie
 
Avatar xXxDaisyxXx
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
GG do xXxDaisyxXx
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

Gdzieś czytałam że kilku dniowe głodówki są dobra dla organizmu, oczyszczają go z toksyn. W moim przypadku zazwyczaj kończą się napadami albo efektem jojo więc to nie dla mnie.
xXxDaisyxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:18   #201
YOostyneczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 34
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

Ja za to bardzo chętnie się przyłączę do 7 dniowej głodówki! od kiedy zaczynamy?
YOostyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:20   #202
nighmare
Raczkowanie
 
Avatar nighmare
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: las vegas,maleńka;]
Wiadomości: 183
Send a message via Skype™ to nighmare
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

głodówka-sposób na wielki tyłek
__________________

Oh oh oh oh oh
I ain't happy,
I'm feeling glad
I got sunshine in a bag
I'm useless but
Not for long
The future is coming on







nighmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 22:53   #203
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Głodówka- sposób na zdrowie

Cytat:
Napisane przez agusia07 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Postanowiłąm założyć ten wątek w nadziei że przyłączycie się i razem ze mną zaczniecią 7 dniową głodówke.To naprawde działa
Wcale nie działa.
Nie propagujemy na tym forum diet głodówkowych, dlatego proszę Cię o zaprzestanie pisania postów na temat niesprawdzonych głodówek, które nie mają nic wspólnego z oczyszczaniem organizmu i zdrowiem.
Diety głodówkowe przeprowadza się tylko pod okiem dietetyka.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 14:28   #204
Arwen16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: 3-dniowa glodowka??

hmm na poczatku chcialam sie przywitac bo jest to moj pierwszy post choc czytuje to forum od okolo pol roku ;p a wiec Witam wszystkie Wizażanki ! ;*

a moje pytanie brzmi: czy moge przeprowadzac glodowke gdy chodze do szkoly? no w sumie mam teraz 2 tygodnie ferii zimowych ale 2 tygodnie przygotowania i 10 dni glodowki to mi tego wolnego czasu braknie...
Arwen16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 17:04   #205
mashka
Raczkowanie
 
Avatar mashka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 87
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Ja gdy miałam 1 głodówkę.. nie wspominam tego mile. Pierwsze 2 dni wytrzymałam, po czym w 3 dzień rano wstałam z łóżka i zemdlałam na oczach całej rodziny. Mama płakała, i generalnie wszyscy byli poruszeni, od tamtej pory zamiast głodówki jem po prostu 3 dni same pomarańcze i mandarynki.. fajne to :P
__________________
"Każdy koń ma dwa serca, w jednym zamieszkał diabeł, rozpalił ogień pod kopytami, w drugim Anioł mieszka, to on zaplata mu grzywę..."


mashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 19:36   #206
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: 3-dniowa glodowka??

planuję zrobić sobię kilku dniową monodietkę. nie chcę się głodzić, bo to nie dla mnie. zresztą biorę leki, których nie mogę łykać na pusty żołądek. kiedyś czytałam o monodiecie pomidorowej. 3 dni na soku pomidorowym i pomidorach. sok pomidorowy dobrze się do tego nadaje, bo nawet ten ze sklepu w kartonie nie jest dosładzany (czego nie można powiedzieć o innych sokach). lubię sko pomidorowy więc może spróbuję. muszę się trochę oczyścić, bo przez ostatni tydzień wypiłam może alkoholu i zjadłam więcej pizzy niż w całym poprzednim roku czuję okropnie przeciążenie i ogólnie czuję się fatalnie. muszę pozbyć się tych toksyn.
może znacie jakąś podobną dietkę opartą na jednym produkcie? macie opinię na ten temat? jakieś doświadczenia?

mashka może podzielisz się swoimi doświadczeniami z dietką pomarańczowo mandarynkową
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:06   #207
mashka
Raczkowanie
 
Avatar mashka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 87
Dot.: 3-dniowa glodowka??

No właśnie to taka moja monodieta mandarynkowo pomarańczowa Wybrałam pomarańcze bo bardzo je lubię, kiedyś próbowałam stosować monodietę na samych płatkach owsianych, to w 2 dzień mało co i zwróciłabym wszystko tak mi niedobrze już było od samego zapachu gotowanych płatków

A pomarańcze na mnie działają tak, że w 1 dzień ładnie mi oczyszczają jelita, 2 dzień trochę burczy mi w brzuchu(czasem zapycham się dużym jabłkiem), 3 staram się już nie wysilać fizycznie za bardzo znając moje skłonności do mdlenia i jest wszystko w porządku. Na 4 dzień zaczynam jeść normalnie, czuję się lekko i jest ok
__________________
"Każdy koń ma dwa serca, w jednym zamieszkał diabeł, rozpalił ogień pod kopytami, w drugim Anioł mieszka, to on zaplata mu grzywę..."


mashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 21:28   #208
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Zanim zaczniecie głodówki, przemyślcie to dwa razy...
A jeśli dojdziecie do wniosku, wbrew wiarygodnym źródłom, że to dobry pomysł - skonsultujcie się uprzednio z lekarzem / dietetykiem. Przeprowadzanie głodówek jest niebezpieczne dla zdrowia, jeśli nie ma się doświadczenia i potrzebnej do tego wiedzy. A szczególnie w wieku dojrzewania. Dlatego nie warto robić tego na własną rękę, zwłaszcza tylko po uprzednim przeczytaniu komentarzy innych osób lub artykułów z kolorowych pisemek dla kobiet.
To taka moja ogólna uwaga. Żeby nie było, że czepiam się konkretnych osób... Nie chcę nikogo urazić, po prostu są lepsze metody na zadbanie o zdrowie czy też efektywne i trwałe schudnięcie.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:44   #209
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczanie

JA dzisiaj stosuję głodówkę.Jest to glodówka 1 dniowa bo wiecej bym nie dała rady.Ból głowy,który mi towarzyszy, osłabnięcie itp.Zastosowałam tą głodówkę a własciwie dalej stosuje bo jeszcze dzien sie nie skonczył ze wzgledu na oczyszczenie organizmu.Chodzi mi o polepszenei cery ze wzgledu na trądzik.Powie mi ktoś jak wie co mam jutro jeść aby to oczyszczanie miało jakis sens i nie zmarnować tego dnia głodzenia się.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:24   #210
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczanie

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
JA dzisiaj stosuję głodówkę.Jest to glodówka 1 dniowa bo wiecej bym nie dała rady.Ból głowy,który mi towarzyszy, osłabnięcie itp.Zastosowałam tą głodówkę a własciwie dalej stosuje bo jeszcze dzien sie nie skonczył ze wzgledu na oczyszczenie organizmu.Chodzi mi o polepszenei cery ze wzgledu na trądzik.Powie mi ktoś jak wie co mam jutro jeść aby to oczyszczanie miało jakis sens i nie zmarnować tego dnia głodzenia się.
Zabierasz się za głodówkę poprawiającą cerę (co jest absurdem...) nie mając kompletnie ustalonego planu oraz wiedzy na ten temat ? A także jakie produkty spożywać ? Nie uważasz, że do tego typu poczynań należy podejść rozsądnie i odpowiednio się przygotować ?
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.