Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 19:53   #2911
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość

jakiż głodny musiał być ten pies
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
I raczej sporawy... jamnik by chyba rady nie dał
Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Jeżeli to spacerówka złożona to dla jamnika akuracik
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Myślisz... może i na długość by weszła... ale to musiałby być duży, eee.. długi jamnik I miałby potem problemy z zakrętami
Oj tam, dziewczyny....to byl pies, ktory jezdzil wozkiem, a nie koleja
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 17:29   #2912
ZuOla
Raczkowanie
 
Avatar ZuOla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 274
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Jestem zbulwersowana sposobem wysylki w perfumerii Divanii (allegro).
Otrzymalam szklane perfumy wrzucone w koperte babelkową. Niczym nie owiniete.Wylalo sie troche perfum poniewaz byl to tester, bez zadnego opakowania, bez zadnej nakladki zabezpieczajacej atomizer. Masakra jakas :/
Powiedzcie mi dziewczynki jak to jest z tym Divanii (zastanawiam się nad zakupem u niego)
Niby jest w polecanych sprzedawcach , ale go nie ma na liście. Ceny ma cholerka kuszące ...
Czyli lepiej zastanowić się nad trochę droższą opcją - wysyłka paczką ?
ZuOla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 18:11   #2913
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez ZuOla Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi dziewczynki jak to jest z tym Divanii (zastanawiam się nad zakupem u niego)
Niby jest w polecanych sprzedawcach , ale go nie ma na liście. Ceny ma cholerka kuszące ...
Czyli lepiej zastanowić się nad trochę droższą opcją - wysyłka paczką ?
polecone wysylaja w kopertach, chociaz przed zakupem to nie bylo nigdzie zaznaczone, dopisali dopiero pozniej na stronie "o mnie", ze polecone wysylaja w kopertach. Dostalam zalane perfumy bez zadnego zabezpieczenia, ot tak wrzucone do koperty :/ Inni polecani sprzedawcy wysylaja polecone w pudelkach, traktuja je tak samo jak paczki, a wiec jezeli chcesz kupic u divanii to koniecznie zaplac za wysylke paczka.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 18:53   #2914
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez ZuOla Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi dziewczynki jak to jest z tym Divanii (zastanawiam się nad zakupem u niego)
Niby jest w polecanych sprzedawcach , ale go nie ma na liście. Ceny ma cholerka kuszące ...
Czyli lepiej zastanowić się nad trochę droższą opcją - wysyłka paczką ?
Ja zamawiałam perfumy od nich z wysyłką kurierem i wsio było ok - normalnie w kartoniku. Perfumy oryginalne.

Marsiglia, to jakaś masakra z tą kopertą walczyłas jakoś z nimi?
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 09:39   #2915
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie no, muszę się podzielić moim bulwersem, bo normalnie nie mogę, czegoś takiego jeszcze nie widziałam... Otóż składam ofertę w licytacji jako pierwsza, przed zakończeniem aukcji wchodzę zobaczyć jak tam idzie i co widzę? Ktoś przebił moją ofertę, została ona odwołana przez sprzedającego po czym ten sam ktoś zalicytował znowu, dokładnie do maksimum mojej oferty. W lekkim szoku patrzę na inne aukcje tej osoby, a tam dokładnie to samo. Wściekła wysyłam "prośbę" o wycofanie oferty opisując sytuację, że to mi wygląda na jakieś przekręty i ja z taką osobą interesów nie chcę robić a jak nie, to zgłoszę sprawę allegro itd. Ciśnienie mi skacze, bo niedługo koniec licytacji i ufff... Sprzedający mi odpisał, że jak nie chcę kupować to nie muszę i że to nie jego wina, że ktoś licytuje na jego aukcjach i prosi o odwołanie ofert tłumacząc się "brakiem środków". No normalnie szok. Co ciekawe ta tajemnicza, obca osoba zadziałała jeszcze w tej samej aukcji i przedmiot został kupiony przez jakiegoś naiwnego, za nieco mniejszą co prawda niż moja, sumę. Ja nie wiem, może podbijanie ofert przez znajomych to normalka, ale poczułam się oszukana, choć w sumie do transakcji nie doszło.
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 18:51   #2916
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez sotie Pokaż wiadomość
Ja zamawiałam perfumy od nich z wysyłką kurierem i wsio było ok - normalnie w kartoniku. Perfumy oryginalne.

Marsiglia, to jakaś masakra z tą kopertą walczyłas jakoś z nimi?
Tak, wszystko OK. Zwrocili kase.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:01   #2917
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Coraz rzadziej już robię zakupy na allegro, bo coraz bardziej czuję się tam naciągana
Znów zapłaciłam za paczkę ekonomiczną 12 zł (sprzedawca napisał, że wysyła tylko paczką), a przedmiot przyszedł listem poleconym w małej kopercie obklejonej (czyli już używanej i sprzedawca nowej dla mnie nie kupił) za 3,75 zł
Czyli 12 zł - 3,75 zł = 8,25 zł dla niego dodatkowo
Sprzedawca ma wystawione ponad 100 przedmiotów, czyli jak znalazł wpada mu ponad 825 zł zakładając, że nie tylko mnie tak naciąga
I wiem, że tacy ludzie jak on uważają się za sprytnych, a tak naprawdę są nieuczciwie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2011-04-12 o 14:02
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 14:11   #2918
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Coraz rzadziej już robię zakupy na allegro, bo coraz bardziej czuję się tam naciągana
Znów zapłaciłam za paczkę ekonomiczną 12 zł (sprzedawca napisał, że wysyła tylko paczką), a przedmiot przyszedł listem poleconym w małej kopercie obklejonej (czyli już używanej i sprzedawca nowej dla mnie nie kupił) za 3,75 zł
Czyli 12 zł - 3,75 zł = 8,25 zł dla niego dodatkowo
Sprzedawca ma wystawione ponad 100 przedmiotów, czyli jak znalazł wpada mu ponad 825 zł zakładając, że nie tylko mnie tak naciąga
I wiem, że tacy ludzie jak on uważają się za sprytnych, a tak naprawdę są nieuczciwie
Ja bym na Twoim miejscu żądała zwrotu różnicy, jak nie odda to negatyw .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:23   #2919
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu żądała zwrotu różnicy, jak nie odda to negatyw .
wysłałam już do niego maila, ale jak na razie bez odzewu (poczekam jeszcze do końca tygodnia), bo pewnie jest zajęty klejeniem i obklejaniem starych kopert i liczeniem kasy od naciągniętych klientek

Asiuuuuula, dziękuję za wsparcie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:18   #2920
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wiesz, niby jak dotarło to co się kupiło to negatyw się nie należy ale każdy wystawia zgodnie ze swoimi odczuciami, jak wystawisz neutrala to duża szansa na odwetowego negatywa dlatego jak w korespondencji by się rzucał i nie oddał kasy to ja bym walnęła nega .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:22   #2921
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12 524
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Wiesz, niby jak dotarło to co się kupiło to negatyw się nie należy ale każdy wystawia zgodnie ze swoimi odczuciami, jak wystawisz neutrala to duża szansa na odwetowego negatywa dlatego jak w korespondencji by się rzucał i nie oddał kasy to ja bym walnęła nega .
prawda, mnie to starsznie wnerwia. przeglądam sobie komentarze sprzedawców i widzę często,że kupujący dał Neutrala i jasno pisze,że towar ok ale np. czekał długo,albo kontaktu brak,a wpłacił od razu. a sprzedawca na to oczywiście Negatyw wpienia mnie to mocno i zazwyczaj rezygnuję od razu z zakupów u takich osobników jak się dopatrzę.
jowisz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 16:52   #2922
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

dziękuję kochane za wsparcie
zobaczę jak się zachowa i wtedy podejmę decyzję czy wystawić neutral czy neg

a tak z ciekawości, co grozi za sprzedaż poza allegro? Czy można to zgłosić do allegro i takiej osobie zablokują konto na stałe albo tymczasowo?
już kilka razy licytowałam przedmiot, a on "tajemniczo znikał", a potem pojawiał się u kogoś innego z małym ubytkiem (dokładnie ten sam przedmiot), więc jasno była sprzedaż poza allegro
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:47   #2923
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Hmmm... nie ma przymusu sprzedawać przez allegro , można zakończyć aukcję i sprzedać komuś poza, to nie jest karalne, przecież opłata za wystawienie została pobrana i tak .

Tylko teraz tak się zastanawiam na czym polega ta zabroniona sprzedaż poza all?...

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2011-04-12 o 17:48
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:35   #2924
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Hmmm... nie ma przymusu sprzedawać przez allegro , można zakończyć aukcję i sprzedać komuś poza, to nie jest karalne, przecież opłata za wystawienie została pobrana i tak .

Tylko teraz tak się zastanawiam na czym polega ta zabroniona sprzedaż poza all?...
Asiuuuuula, placisz za wystawienie przedmiotu. Ale jak go sprzedaz to placisz takze prowizje od sprzedazy. Wiec, jesli 2 osoby sie dogadaja, kupujacy i sprzedajacy, ze sfinalizuja transakcje poza allegro, to tym samym allegro traci zarobek...i dlatego sie wscieka i sprzeda poza "alledrogo" jest zabroniona.

Hmm..natomiast jak towar byl wystawiony w licytacji, ale nikt go nie kupil. A tu po czasie okazuje sie, ze jakas "spiaca krolewna" sie obudzila i chce go kupic to wydaje mi sie, ze obie strony moga sie juz same dogadac i z boczku sobie sfinalizowac transakcje.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:38   #2925
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Hmmm... nie ma przymusu sprzedawać przez allegro , można zakończyć aukcję i sprzedać komuś poza, to nie jest karalne, przecież opłata za wystawienie została pobrana i tak .

Tylko teraz tak się zastanawiam na czym polega ta zabroniona sprzedaż poza all?...

Asiuuuuula, sprzedaż poza allegro jest zabroniona, bo to działa na szkodę serwisu. I Allegro nawet mogłoby się upomnieć o należne pieniądze (jeśli byłaby to duża kwota udowodniona) w sądzie.
A takich sprzedających którzy uciekają od płacenia prowizji od sprzedaży po prostu Allegro tępi i zabrania im sprzedaży, skoro oni nabijają tylko sobie konto
Poza tym Allegro tępi też takie praktyki:
http://allegro.pl/help_item.php?item=396

Na marginesie Konkurencja nie śpi a ludzie lubią donosić na innych, by tylko swoją sprzedać nakręcać

Ja tam nic do Allegro pisać nie będę na tamtego sprzedawcy, bo nie wiem, jak było naprawdę, a tak się trochę pozłościłam dla odmiany i tyle
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:42   #2926
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

No tak, ale to jest zabronione tylko tak "grożąc palcem" bo przecież nie mogą nic zrobić, ja zdejmuję aukcję i tyle. A jak ktoś potem to ode mnie kupi a ja go oszukam to wtedy nie ma po co zgłaszać na all bo kupił poza nimi . Może tylko lecieć na Policję.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Poza tym Allegro tępi też takie praktyki:
http://allegro.pl/help_item.php?item=396
Tyle lat tam a jak mało wiem...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:59   #2927
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
No tak, ale to jest zabronione tylko tak "grożąc palcem" bo przecież nie mogą nic zrobić, ja zdejmuję aukcję i tyle. A jak ktoś potem to ode mnie kupi a ja go oszukam to wtedy nie ma po co zgłaszać na all bo kupił poza nimi . Może tylko lecieć na Policję.

-----
Allegro w regulaminie nie dopuszcza możliwości sprzedaży "poza-Allegro".
Jeśli sprzedasz poza allegro, to łamiesz ich regulamin, a jeśli ktoś doniesie na ciebie (np. pokłócisz się z tą osobą, której miałaś sprzedać, a ona doniesie) to w 100% blokują konto.
Sprzedaż poza allegro nie jest niezgodne z prawem, ale z regulaminem serwisu. Pozbawiasz ich prowizji w ten sposób.
Allegro nic nie wie, czy ktoś sprzedaje poza allegro czy nie, dopóki osoba z dowodem - maila że dogadujecie się na ten temat , nie wyśle im tej korespondencji.
Tak mi wyjaśnił TŻ przed momentem
Asiuuuuula, zatem nie jesteś sama- też się uczę o allegro
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 10:02   #2928
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Poza tym Allegro tępi też takie praktyki:
http://allegro.pl/help_item.php?item=396
Tepi? Jesli chodzi o 2 punkty to ja widze totalna olewke ze strony allegro.

Informacja o przedmiotach niewystawionych na Allegro lub zachęcanie do kontaktu przed złożeniem oferty kupna.
Zapisy typu: „Szukasz czegoś innego? Skontaktuj się z nami", „Na tej aukcji sprzedaje stół. Krzesła mogę wystawić na życzenie na osobnej aukcji", "Zanim zalicytujesz zadzwoń!", "Przed licytacją sprawdź dostępność".

Rażące zawyżenie kosztu transportu i jednoczesne zaniżenie ceny za przedmiot w celu zmniejszenia prowizji od sprzedaży.

Ile razy to widzialam w dziale perfumeryjnym, ze ktos zamieszczal wzmianke, ze jesli sie szuka jakiegos zapachu to zeby maila do nich napisac lub ze nie wszystkie zapachy sa wystawiane na aukcji i tez zeby pytac mailowo lub telefonicznie.

Co do zawyzania kosztow transportu...wszystkie wiemy jak jest i all tez ma to w d....
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2011-04-13 o 10:04
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 10:05   #2929
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Tepi? Jesli chodzi o 2 punkty to ja widze totalna olewke ze strony allegro.

Zania
, tępi ale tak na swój sposób
Niestety wiemy, jak jest naprawdę z allegro i na czym im zależy (pieniądze)
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 11:33   #2930
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie tylko sprzedający stosują praktyki finalizowania transakcji poza Allegro W ostatnim czasie dwukrotnie miałam propozycję od kupujących dokończenia transakcji poza aukcją, abym nie musiała płacić prowizji, cóż za dbałość o moje interesy

Dziwi mnie taka postawa, ponieważ kupujący na własne życzenie rezygnuje z regulaminowej ochrony Allegro (choć ta oczywiście pozostawia wiele do życzenia).
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 11:42   #2931
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Nie tylko sprzedający stosują praktyki finalizowania transakcji poza Allegro W ostatnim czasie dwukrotnie miałam propozycję od kupujących dokończenia transakcji poza aukcją, abym nie musiała płacić prowizji, cóż za dbałość o moje interesy

Dziwi mnie taka postawa, ponieważ kupujący na własne życzenie rezygnuje z regulaminowej ochrony Allegro (choć ta oczywiście pozostawia wiele do życzenia).


Ja się już też spotkałam z propozycjami "nie do odrzucenia" nawet ostatnio typu - za 30 zł biorę od ręki z wysyłką gratis ( a rzecz wystawiona na KT i warta o wiele więcej niż 30 zł).
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 12:10   #2932
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


Ja się już też spotkałam z propozycjami "nie do odrzucenia" nawet ostatnio typu - za 30 zł biorę od ręki z wysyłką gratis ( a rzecz wystawiona na KT i warta o wiele więcej niż 30 zł).
To już może propozycja trochę innego gatunku, ale podobne również miewałam

Cóż może trafi się desperat, który pilnie potrzebuje gotówki i przystanie na taką propozycję

Szczerze mówiąc nie bulwersują mnie takie propozycje i nawet nie wzruszają mam do nich ambiwalentny stosunek. Odsyłam jedynie mail z podziękowaniem za propozycję, wraz z informacją, że z niej nie skorzystam, kończąc serdecznymi pozdrowieniami
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 12:23   #2933
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Nie no, muszę się podzielić moim bulwersem, bo normalnie nie mogę, czegoś takiego jeszcze nie widziałam... Otóż składam ofertę w licytacji jako pierwsza, przed zakończeniem aukcji wchodzę zobaczyć jak tam idzie i co widzę? Ktoś przebił moją ofertę, została ona odwołana przez sprzedającego po czym ten sam ktoś zalicytował znowu, dokładnie do maksimum mojej oferty. W lekkim szoku patrzę na inne aukcje tej osoby, a tam dokładnie to samo. Wściekła wysyłam "prośbę" o wycofanie oferty opisując sytuację, że to mi wygląda na jakieś przekręty i ja z taką osobą interesów nie chcę robić a jak nie, to zgłoszę sprawę allegro itd. Ciśnienie mi skacze, bo niedługo koniec licytacji i ufff... Sprzedający mi odpisał, że jak nie chcę kupować to nie muszę i że to nie jego wina, że ktoś licytuje na jego aukcjach i prosi o odwołanie ofert tłumacząc się "brakiem środków". No normalnie szok. Co ciekawe ta tajemnicza, obca osoba zadziałała jeszcze w tej samej aukcji i przedmiot został kupiony przez jakiegoś naiwnego, za nieco mniejszą co prawda niż moja, sumę. Ja nie wiem, może podbijanie ofert przez znajomych to normalka, ale poczułam się oszukana, choć w sumie do transakcji nie doszło.
Wydaje mi się, że problem też jest dosyć powszechny; ludzie na przykład czasem proszą rodzinę czy znajomych o przebijanie oferty osoby, ktora jest zainteresowana kupnem czegoś, by więcej pieniążków zyskać... i wydaje się, że niewiele z takich praktyk jest wyłapywanych.
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 12:33   #2934
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
To już może propozycja trochę innego gatunku, ale podobne również miewałam

Cóż może trafi się desperat, który pilnie potrzebuje gotówki i przystanie na taką propozycję

Szczerze mówiąc nie bulwersują mnie takie propozycje i nawet nie wzruszają mam do nich ambiwalentny stosunek. Odsyłam jedynie mail z podziękowaniem za propozycję, wraz z informacją, że z niej nie skorzystam, kończąc serdecznymi pozdrowieniami
Też mam już obojętny stosunek to takich propozycji, ale na nie już nie reaguję i nic nie odpisuję. Nauczyłam się po tym, jak jednej pani odmówiłam i byłam zasypywana z 3 dni mailami od niej, że jak ją mogłam tak okropnie potraktować, że jej odmawiam
Więcej wolę nie ryzykować
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:59   #2935
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wprawdzie nie dotyczy to perfum, ale taka nieuczciwość allegrowa mnie bulwersuje
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:55   #2936
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Słowo świnia obraża w tym przypadku niewinne świnki
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:55   #2937
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie doslownie trafia jak wystawiam perfumy na allegro (warte ponad 200 zl)od 50 zl z licytacja, prawie cala buteleczka i dostaje zapytania typu: kupie te perfuma za 45 z PRZESYLKA...

buractwo dla mnie.
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 06:47   #2938
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Ewa_Ch Pokaż wiadomość
Mnie doslownie trafia jak wystawiam perfumy na allegro (warte ponad 200 zl)od 50 zl z licytacja, prawie cala buteleczka i dostaje zapytania typu: kupie te perfuma za 45 z PRZESYLKA...

buractwo dla mnie.

i cwaniactwo.
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 09:08   #2939
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Pani kupiła u mnie na KT perfumy, widząc jasno, że wysyłka kosztuje 7 zł.
Po czym dostaję maila z informacją "wiem ile kosztuje wysyłka, więc zrobiłam już przelew na kwotę z wysyłką 5 zł. 5 zł wystarczy na wszystko"
Przelew faktycznie jest i z tymi 5 zł.
Co wy bardziej doświadczone zrobiłybyście gdyby wam ktoś wyciął taki numer

Czy 7 zł za list polecony to tak dużo jak się wysyła perfumy - duży ciężki flakonik 75 ml
W tym, że koperta mnie kosztuje duża 2 zł albo i więcej.
Nie licząc już foli ochronnej i innych czynników składających się na koszty wysyłki
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 09:20   #2940
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

beets, jesli wysylasz priorytetem, to sie obawiam, ze nawet za malo wolalas...
a babsko bezczelne do kwadratu az doslownie slow mi brak

wiesz co, ja bym jej odpisala, ze nie wywiazala sie nalezycie ze swojego zobowiazania wzgledem Ciebie, wplacajac mniejsza kwote od tej, na ktora umowa opiewala, dlatego wstrzymujesz sie ze spelnieniem swiadczenia wzajemnego do czasu, kiedy uisci brakujace 2 zl, a po tygodniu (dwoch), jesli doplata nie nastapi, odsylasz jej z powrotem pieniadze i zglaszasz sie do Alegro po zwrot prowizji, z dokladnym opisem zaistnialej sytuacji.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.