AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-27, 13:25   #2311
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

I jeszcze sprawdź okolice filtra i sam filtr.
A przede wszystkim zobacz czy gdzieś wśród roślin nie pływa, bo ja już wiele razy się nie mogłam doliczyć ryb, a potem mi nagle wypływały zza krzaków
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 14:50   #2312
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ja się muszę pochwalić, ze odkąd wróciłam do akwarystyki po przerwie ( ee z rok czy dwa..) z nowym akwarium... dorobiłam się dzieciaczków Pielęgnice Archocentrus nigrofasciatus po drugiej próbie dochowały się malutkich.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2010-04-27 o 14:53
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:43   #2313
Sylwia 2186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie nogi poniosa
Wiadomości: 246
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

niestety nie znalazlam tej rybki
Sylwia 2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:19   #2314
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Ja się muszę pochwalić, ze odkąd wróciłam do akwarystyki po przerwie ( ee z rok czy dwa..) z nowym akwarium... dorobiłam się dzieciaczków Pielęgnice Archocentrus nigrofasciatus po drugiej próbie dochowały się malutkich.
Pokażesz maluchy na zdjęciu?
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 20:23   #2315
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Jakby któraś z Was (z Wawy) chciała dwie ampularie to oddam i dopłacę roślinkami
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:06   #2316
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Jakby któraś z Was (z Wawy) chciała dwie ampularie to oddam i dopłacę roślinkami

A jakie masz roślinki ?


Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Pokażesz maluchy na zdjęciu?

Jasne
Na zdjęciu jest ich mała garstka, reszta się pochowała w łupkach.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2010-05-03 o 13:07
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 15:08   #2317
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
A jakie masz roślinki ?
Np. Pistię, Heteranthera Zosterifolia, Limnobium Laevigatum, Lindernia Rotundifolia. Mamy sporo gatunków
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 21:09   #2318
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

hejka
postanowilam wrocic na lono naszego watku we wtorek wybieram sie do kina na 'ocean przygod'3d, co jak co ale takiego czegos przegapic nie moge fajnie ze ktos pomyslal i puscil do kin takie cos
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 14:32   #2319
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość

Np. Pistię, Heteranthera Zosterifolia, Limnobium Laevigatum, Lindernia Rotundifolia. Mamy sporo gatunków
Szkoda, u mnie nie przeżyje nic co ma "miękkie podstawy" Hmm ostatnio zaczęłam polować na anubiasa.. najlepiej już troszkę wyrośniętego... ale mogę mieć z tym problem.

Kama Fajny ten ocean?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 16:07   #2320
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Nika jak wroce we wtorek z kina zdam relacje

tutaj masz trajler filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=kxzJGqzmgRI

nie wyobrazam sobie zeby ktoras z dziewczyn z tego watku mogla na to nie pojsc
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 16:09   #2321
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Pierwsze słyszę o tym filmie, ale zapowiada się ciekawie. Tylko szkoda, że mi trochę czasu brakuj żeby iść do kina

Macie może jakieś doświadczenia w hodowli kardynałków?
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 14:30   #2322
kropciaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

witam wszystkie wizażystki

potrzebuję pomocy !! od razu mówię, że się na tym nie znam

dostałam rybkę-chyba bojownika i akwarium ok. 5 litrów... do tego jakieś tam kamyczki, sztuczną roślinkę
i ozdóbkę, przepłukałam to
w ciepłej wodzie, wstawiłam do kuli, zalałam przefiltrowaną wodą i wpuściłam rybkę, minęły trzy dni, a woda jest strasznie mętna... dlaczego

pomóżcie

Edytowane przez kropciaaa
Czas edycji: 2010-05-08 o 14:32
kropciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 15:49   #2323
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kropciaaa Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizażystki

potrzebuję pomocy !! od razu mówię, że się na tym nie znam

dostałam rybkę-chyba bojownika i akwarium ok. 5 litrów... do tego jakieś tam kamyczki, sztuczną roślinkę
i ozdóbkę, przepłukałam to
w ciepłej wodzie, wstawiłam do kuli, zalałam przefiltrowaną wodą i wpuściłam rybkę, minęły trzy dni, a woda jest strasznie mętna... dlaczego

pomóżcie
A czy gdyby Ciebie zamknęli w pomieszczeniu metr na metr, i kazali Ci tam jeść, spać, spędzać wolny czas i wydalać to miałabyś krystalicznie czyste powietrze i otoczenie?

To co aktualnie fundujesz swojej rybce to odpowiednik obozu koncentracyjnego.

Poczytaj o wymaganiach bojownika, i o tym w jakich warunkach powinno się trzymać ryby (akwarium min. 25-30l, filtr, PRAWDZIWE rośliny, grzałka, pokrywa).
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 20:12   #2324
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Zgadzam się, fatalne warunki dla ryby. Pewnie i tak masz szczęście, że bojownik nie zachorował na ospę. Ze swojej strony dodam jeszcze, że powinnaś poczytać o dojrzewaniu akwarium i co robić, jeżeli ryba znalazła się w niedojrzałym zbiorniku.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:13   #2325
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Zgadzam się, fatalne warunki dla ryby. Pewnie i tak masz szczęście, że bojownik nie zachorował na ospę. Ze swojej strony dodam jeszcze, że powinnaś poczytać o dojrzewaniu akwarium i co robić, jeżeli ryba znalazła się w niedojrzałym zbiorniku.
Dokładnie ...
Jeszcze mogłaby się dowiedzieć jaki to gatunek rybki
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:41   #2326
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

obiecalam ze zdam relacje z filmu
otoz - warto isc, efekty niesamowite
sam film rzeczywiscie chyba nastawiony jest na odbiorce maloletniego, dubbing - zolwik oprowadza nas po calym oceanie, jak dla mnie za malo informacji o zwierzetach a ja lubie chlonac widze na ten temat ale nie ma sie co dziwic bo w koncu to film puszczany w kinie i przede wszystkim ma sie go dobrze ogladac
powiem szczerze ze swieczki mi w oczach stanely i o malo co sie nie rozbeczalam jak na koncu filmu wymienione byly z nazwy te cudowne zwierzatka i komentarz: skrajnie zagrozone, zagrozone wyginieciem
polecam, ja jestem bardzo zadowolona i zaluje ze tego typu filmy w kinac pojawiaja sie tak rzadko albo i wcale

aha w filmie wystepuja miedzy innymi: rekiny, orki, lwy morskie, humbaki, mureny, ogoncze, skrzydlice (kapitalne sceny z polowania), rozne kolorowe rybki i zolwik

Edytowane przez ka_ma
Czas edycji: 2010-05-11 o 20:46
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 08:36   #2327
furrious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 77
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

hej mam bojownika granatowego od jakiegos czasu zaatakowala go molinezja zolta tak bardzo ze obgryzla mu pletwy i caly piekny ogon musialo to sie dziac w nocy bo pewnego ranka wstalam by dac sniadanie i widze ze bojownik chowa sie w muszelce wylowilam go go siatki i zauwazylam ze pozostal z niego wrak , puszczalam go jeszcze w ciagu dnia by sobie poplywal ale stal w miejscu a gdy zolta podplywala on uciekal do muszelki tak wiec od paru dni trzymam go w siatce i wypuszczam tylko na chwile -obserwujac by nic mu nikt nie zrobil, tak sie pryzwyczail ze sam wplywa do siatki czuje sie tam bezpiecznie. ale nie ma ruchu.
W nocy slyszalam jakas bojke i "latajace kamyczki" wlaczylam swiatlo i molinezja atakowala sumika tez jest caly poobijany ...wiec dzisiejszej nocy wrzucilam do siatki wszystkie molinezje a wypuscilam bojownika -noc byla ok, chociaz bojownik sie cala noc krecil . ale... zauwazylam ze ma na brodzie biala plamke nie jest to narosl. co to moze byc?

jak uratowac bojownika ? nie byl konfliktowy nawet stracil swoj czerwony kolor a kiedy podplywa do lustra juz sie nie "jerzy" po prostu ucieka...
furrious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 08:47   #2328
monss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 42
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

hej witajcie... a ja mam takie pytanie ... bo widze ze wiekszosc osob kupuje za mna rybki ... jakie macie akwa do tych molinezji i bojownika ?
ja mam 12l i nie jest to kula! roslinki-obecne
grzalka-obecna
filtr-jest!
napowietrzacz- jest ale wylaczam go na noc za mocno wyje.
kupilam jeszcze glonojada ale jest malutki jak paznokcie wiec wystarczy mu
dajcie znac (wiem ze 12 to maloale wychodze z zalozenia... po co robia takie akwa skoro to za malo ?) widocznie sa dobre skoro wiekszosc je kupuje ... czyli nie mam nic wiecej do powiedzenia...
LUDZIE! NIE MOWCIE ZE TO MALO I ZE DUSIMY RYBY ... GDYBY TAK BYLO NIE BYLOBY DO DYSPOZYCJI TYLE RODZAJI I LITRAŻY ... / UWAZAM ZE JEST OK.
monss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 10:23   #2329
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Furrious, masz może jakieś zdjęcie tego bojownika? Jakie masz warunki w akwarium? Molinezje są dość spokojnymi rybkami, więc może poszarpane płetwy to wina choroby, a nie ich.

Monss, widać, że się nie znasz ani trochę na akwarystyce, a takie tezy stawiasz... Zobacz jak łatwo ją obalam-> Takie akwaria są wykorzystywane do hodowania krewetek, hodowania roślin wodnych i urządzania w nich pięknych aranżacji bez ryb oraz do kwarantanny i leczenia ryb. Nic więc dziwnego, że są dostępne. Nawet nie dziwi mnie, ze sprzedawcy je sprzedają jako "dla ryb" skoro większość z nich jest w sklepie zoologicznym przez przypadek i o akwarystyce, wie tyle co nic. Wkurza mnie natomiast jak sprzedawcy świadomie wykorzystują niewiedze klientów i widzę, że Ty też padłaś ich ofiarą, bo sprzedali Ci malutkiego glonojada, czyli na 90% zbrojnika niebieskiego. Ten malutki glonjoadzik rośnie większy od bojownika, a nawet jest sporo większy.
Nie chce mi się ciągle powtarzać tego samego, więc poszukaj sobie czemu nie powinno się hodować ryb w małych akwariach zwracając szczególną uwagę na cykl azotowy oraz na to, że wiele osób po przeprowadzeniu bojownika do większego lokum już nigdy nie powie, że to wolnoplywająca ryba. A i przy okazji poczytaj jak się powinno hodować ryby skoro już je masz.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 12:08   #2330
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez monss Pokaż wiadomość
LUDZIE! NIE MOWCIE ZE TO MALO I ZE DUSIMY RYBY ... GDYBY TAK BYLO NIE BYLOBY DO DYSPOZYCJI TYLE RODZAJI I LITRAŻY ... / UWAZAM ZE JEST OK.
To po co pytasz o radę jak uważasz, że jest ok?
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:55   #2331
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

nie wiem czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta

przedstawię sytuacje: udało mi sie przekonać pewną osobę do zaprzestania trzymania rub w kuli powiedziałam jednak, ze zajmę sie dostawą "nowego sprzętu".
Długo musiałam ową osobę namawiać do tego, ale w koncu sie udało - nie chce zaprzepascic takiej szansy.

akwarium nie moze byc duze - udało mi sie zdobyć takie 25-30 litrowe, ale "gołe" bez sprzetu.
Nie znam sie na tym wszystkim (filtry, grzałki itp), nie wiem tez jaki to będzie koszt (oby nie za duzy, bo ta osoba pewnie porzuci pomysł akwarium i wróci do kuli )

szukałam po necie ogłoszen, moze ktos przechodzi na większe akwarium i chce sie mniejszego pozbyc - nie mam chyba szczęscia, bo jak mi sie już trafilo ogłoszenie, to z konca PL

powiedzcie mi, czy takie akwarium (chodzi mi o litraż) starczy dla bojownika? chyba, ze macie pomysł na inne ryby, to chetnie posłucham i w ogóle wszelakie pomysły w tym temacie mile widziane
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 14:21   #2332
furrious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 77
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Furrious, masz może jakieś zdjęcie tego bojownika? Jakie masz warunki w akwarium? Molinezje są dość spokojnymi rybkami, więc może poszarpane płetwy to wina choroby, a nie ich.

Monss, widać, że się nie znasz ani trochę na akwarystyce, a takie tezy stawiasz... Zobacz jak łatwo ją obalam-> Takie akwaria są wykorzystywane do hodowania krewetek, hodowania roślin wodnych i urządzania w nich pięknych aranżacji bez ryb oraz do kwarantanny i leczenia ryb. Nic więc dziwnego, że są dostępne. Nawet nie dziwi mnie, ze sprzedawcy je sprzedają jako "dla ryb" skoro większość z nich jest w sklepie zoologicznym przez przypadek i o akwarystyce, wie tyle co nic. Wkurza mnie natomiast jak sprzedawcy świadomie wykorzystują niewiedze klientów i widzę, że Ty też padłaś ich ofiarą, bo sprzedali Ci malutkiego glonojada, czyli na 90% zbrojnika niebieskiego. Ten malutki glonjoadzik rośnie większy od bojownika, a nawet jest sporo większy.
Nie chce mi się ciągle powtarzać tego samego, więc poszukaj sobie czemu nie powinno się hodować ryb w małych akwariach zwracając szczególną uwagę na cykl azotowy oraz na to, że wiele osób po przeprowadzeniu bojownika do większego lokum już nigdy nie powie, że to wolnoplywająca ryba. A i przy okazji poczytaj jak się powinno hodować ryby skoro już je masz.

prosze zdjecie ... http://img201.imageshack.us/gal.php?g=bojownik.jpg troche ciemne i niewyrazne ale staralam sie jak moglam .. mam nadzieje ze cos zobaczysz , co do warunkow nic specjalnego bo ssugerowalam sie wypowiedziami monss... tez mam akwa ok 12l moje molinezje na pewno nie sa spokojne obgryzaja siebie na wzajem pierwsze czarne obgryzaly bojownika - spokoj- bojownik obgryzj czarna-spokoj- czarne obgryzly zolta- spokoj - zolta obgryza bojownika i sumika. oczywiscie nie dzialo sie to w jednym czsie tylko tak zauwazylam od 2 miesiecy ... bojownika mam najdluzej bo od pazdziernika zeszlego roku
furrious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 15:36   #2333
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Motylek1007, grzałkę z termostatem można dostać już od około 30 zł, z filtrem jest chyba podobnie. 25l jest w sam raz dla bojownika A co do innych możliwych obsad to może być kilka samców gupika endlera.

furrious, to ja się już nie dziwię, że te molinezje takie agresywne... Takie warunki są okropne! Przestań się słuchać osób, które nie mają pojęcia o akwarystyce (bo jak widać skutki są opłakane), a poczytaj trochę o tym hobby. Polecam stronę bojownik.pl i akwarium.net.pl/forum/ .
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 17:14   #2334
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Motylek1007, grzałkę z termostatem można dostać już od około 30 zł, z filtrem jest chyba podobnie. 25l jest w sam raz dla bojownika A co do innych możliwych obsad to może być kilka samców gupika endlera.
.

o dzięki na pewno przekaże ze takie gupiki mozna trzymac z bojownikiem - chyba ze zamiast bojownika jakies inne ryby - chociaz w sumie akwarium jest małe i nie ma co szaleć

i jeszcze mam pytanie o "klape" na akwarium - ja nie mam nic takiego - nie mówiąc o oswietleniu - macie w tym temacie jakies pomysły?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 16:27   #2335
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Wystarczy odpowiednio przycięta szyba, a jako oświetlenie, jeżeli planujecie rośliny pokroju rogatka lub moczarki (o bardzo niskich wymaganiach świetlnych), wystarczy zwykła lampka biurkowa. Jak znam życie jakaś zawsze gdzieś się znajdzie. A potem można myśleć o rozbudowie tego o jakieś prawdziwe oświetlenie
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 17:00   #2336
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

kupilam filt i grzałke - mam nadzieje ze dobrze mi doradzil sprzedawca....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:11   #2337
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
powiem szczerze ze swieczki mi w oczach stanely i o malo co sie nie rozbeczalam jak na koncu filmu wymienione byly z nazwy te cudowne zwierzatka i komentarz: skrajnie zagrozone, zagrozone wyginieciem
i to dzieki nam i np.akcjom rozlewu ropy :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:23   #2338
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
obiecalam ze zdam relacje z filmu
otoz - warto isc, efekty niesamowite
sam film rzeczywiscie chyba nastawiony jest na odbiorce maloletniego, dubbing - zolwik oprowadza nas po calym oceanie, jak dla mnie za malo informacji o zwierzetach a ja lubie chlonac widze na ten temat ale nie ma sie co dziwic bo w koncu to film puszczany w kinie i przede wszystkim ma sie go dobrze ogladac
powiem szczerze ze swieczki mi w oczach stanely i o malo co sie nie rozbeczalam jak na koncu filmu wymienione byly z nazwy te cudowne zwierzatka i komentarz: skrajnie zagrozone, zagrozone wyginieciem
polecam, ja jestem bardzo zadowolona i zaluje ze tego typu filmy w kinac pojawiaja sie tak rzadko albo i wcale

aha w filmie wystepuja miedzy innymi: rekiny, orki, lwy morskie, humbaki, mureny, ogoncze, skrzydlice (kapitalne sceny z polowania), rozne kolorowe rybki i zolwik
Ka mo a co to za film? W Imaxie moze? Moja Oliwka uwielbia zwierzeta i tak ostatnio myslałam zeby zabrac ja na jakis film przyrodniczy do Imaxa, ale ona ma dopiero 4 latka i nie wiem czy to nie za wczesnie...

BTW dawno mnie tu nie było , ktos ze "starej wiary" jeszcze pisze? Nika chyba zlikwidowała zbiornik?
Ja akwarium nadal mam, ale ciutke wieksze bo Oliwka walnęła w stare piłką i sie rozciekło , musielismy na cito kupowac i pasowało tylko 130 l, zreszta na wiecej nie mielismy kasy. W srodku nadal to samo towarzystwo - neony, bystrzyki, krewety, mułojady - weterani, ekipa czyszcząca no i glupole. Wczesną wiosną oddalismy prawie wszystkie do sklepu, ale kilka małych sie przemyciło miedzy roslinami i w efekcie znowu mamy ich całą mase , z gupikami to jest neverending story po prostu, nie idzie sie tego dziadostwa pozbyc
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 20:50   #2339
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Hehe znalazlam watek, ale mnie tu nie bylo, normalnie wieki minely
O Motylek chociaz Ciebie znam
Moje akwa sie troche zapuscilo, bo przez malego malo czasu

Na dzien dzisiejszy probuje odnowic swoje roslinki, bo juz prawie wszystko padlo i niestety walcze bez skutku z algami

Rybska nadal te same (tyle, ze glupiki cus zezarlo i juz ich nie ma )i nada sie zastanawiam ile zyja brzanki rekinie , bo juz bym chciala zeby padly , a te sa u mnie juz kilka lat i nic

Cytat:
Ka mo a co to za film? W Imaxie moze? Moja Oliwka uwielbia zwierzeta i tak ostatnio myslałam zeby zabrac ja na jakis film przyrodniczy do Imaxa, ale ona ma dopiero 4 latka i nie wiem czy to nie za wczesnie...
nie pomoge, bo moje ma dopiero 7 miesiecy

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2010-05-18 o 20:51
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 20:13   #2340
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość
Ka mo a co to za film? W Imaxie moze? Moja Oliwka uwielbia zwierzeta i tak ostatnio myslałam zeby zabrac ja na jakis film przyrodniczy do Imaxa, ale ona ma dopiero 4 latka i nie wiem czy to nie za wczesnie...
to "ocean przygód"3d
nie, to nie w imaxie tylko w kazdym prawie kinie ktore obsluguje 3d, dzieci na sali bylo pelno, malych po kilka lat i takich moze okolo 10 ale mialam wrazenie ze one sie wynudzily, jest troche takich scen w filmie gdzie dzieci moga byc zachwycone m.in jak blazenki wariuja w ukwiale i innych kolorowych rybek ale generalnie mam watpliwosci czy dzieciom ten film sie bedzie podobal
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.