Zapachy Szyprowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-29, 20:05   #61
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Najpiękniejsze szypry i aldehydy.

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Na mojej skórze szypry pieknie sie układają,z czego niezmiernie sie cieszę. Nie wszystkie posiadam , ale wiele przetestowałam .Byzance, F24, Mitsouko , Aromatics Eliksir , Fendi , Femme Rochas posiadam i wielbię ; Soir de Lune piękne , ale mam tylko próbeczke, podobnie jak Jicky czy Coco . Chyba żadnego nie uważam za jakiegos kilera .
Ondine, widzę wymieniasz Femme Rochas. No to cieszę się niezmiernie, bo wydawało mi sie do tej pory, że jestem jedyną osobą na forum posiadającą ten zapach.
Z wymienionych przez Ciebie nie znam Byzance- chciałam je kiedyś bardzo poznać.
Znasz Divę?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 20:47   #62
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: Najpiękniejsze szypry i aldehydy.

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Ondine, widzę wymieniasz Femme Rochas. No to cieszę się niezmiernie, bo wydawało mi sie do tej pory, że jestem jedyną osobą na forum posiadającą ten zapach.
Z wymienionych przez Ciebie nie znam Byzance- chciałam je kiedyś bardzo poznać.
Znasz Divę?
Uwielbiam wszyskie starsze zapachy Rochas .Posiadam prócz wymieionych Alchemie i Mystere(mniej znany, a piękny).nie chciałam Mamdame Rochas, bardziej kwiatowy, ale sie zastanawiam. Jesli zależy Ci na poznaniu Byzance , służe probką, choć mam problemy z fiolkami .Niestety , nie znam Divy, a sądze, ,że powinnam.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 20:54   #63
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Najpiękniejsze szypry i aldehydy.

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Uwielbiam wszyskie starsze zapachy Rochas .Posiadam prócz wymieionych Alchemie i Mystere(mniej znany, a piękny).nie chciałam Mamdame Rochas, bardziej kwiatowy, ale sie zastanawiam. Jesli zależy Ci na poznaniu Byzance , służe probką, choć mam problemy z fiolkami .Niestety , nie znam Divy, a sądze, ,że powinnam.
Czyżbyś była moją siostrą lub kuzynką zapachową pod względem szyprowości? Stare szypry... ( u mnie niekoniecznie Rochasa) zawsze mnie pociągają. Właściwie mam głównie szypry- tylko kilka moich zapachów to nie one.
A o Divę się pytałam, bo tez jej nie znam.
Lubisz Miss Dior? Balmainy?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 21:03   #64
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: Najpiękniejsze szypry i aldehydy.

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Czyżbyś była moją siostrą lub kuzynką zapachową pod względem szyprowości? Stare szypry... ( u mnie niekoniecznie Rochasa) zawsze mnie pociągają. Właściwie mam głównie szypry- tylko kilka moich zapachów to nie one.
A o Divę się pytałam, bo tez jej nie znam.
Lubisz Miss Dior? Balmainy?
Napisalam o zapachch Rochas , bo wspomnialas Byzance i Femme.
Lubie szypry w ogólnosci , ale własnie stasze. Kiedys mialam Miss Dior , nie wiem , jak dziś by mi sie podobaly, natomiast nie mialam okazji poznac Balmaina , choc juz sie do nie niego przymierzałam, ale zdecydowalam sie na cos innego.
Ze zdziwniem pzreczytalam ,ze Dzing jest szyprem.Nowej generacji i pewnie dlatego pachnie na mnie jak smoła .
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 21:06   #65
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Najpiękniejsze szypry i aldehydy.

Ondine, to ja piszę PW.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 20:31   #66
Gosia_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
Zapachy Szyprowe

Witam wszystkie Wizażanki
Mam pytanie odnośnie perfum szyprowych. Czy mogłybyście podaćkilka przykładów perfum z tej grupy?? czy jest jakaś perfumeria internetowa, w której można wyszukiwać perfumy wg tej kategorii??
Pozdrawiam
Gosia_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 20:38   #67
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Zapachy Szyprowe

Znalazłam taki wątek:

najpiękniejsze szypry i aldehydy

charakterystyka nut zapachowych

i o szyprah na osmoz

Miłej lektury
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 20:45   #68
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Gosia_82 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki
Mam pytanie odnośnie perfum szyprowych. Czy mogłybyście podaćkilka przykładów perfum z tej grupy?? czy jest jakaś perfumeria internetowa, w której można wyszukiwać perfumy wg tej kategorii??
Pozdrawiam

Nie przepadam za tą grupą, choć bardzo lubię i nawet mam klasyczna Palome Picasso i Mitsouko- klasyka najwyższych lotów, z luksusowych na czasie to eau du soir sisley, Miss Dior- ale klasyk, Agent Provocateur z nowosci....zawsze mnei ciekawił pierwowzór wszystkich szyprów Chypre Coty...
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 20:48   #69
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Nie przepadam za tą grupą, choć bardzo lubię i nawet mam klasyczna Palome Picasso i Mitsouko- klasyka najwyższych lotów, z luksusowych na czasie to eau du soir sisley, Miss Dior- ale klasyk, Agent Provocateur z nowosci....zawsze mnei ciekawił pierwowzór wszystkich szyprów Chypre Coty...
Nie jestem pewna, czy to chodziło o Chypre, ale Francois Coty zdobył sobie popularnośc, niechcący rozbijając gdzieś buteleczkę swojego zapachu. Był to zapach tak piękny i intensywny, że wokół niego zgromadzili sie ludzie, zainteresowani tym zapachem z rozbitej butelki. Może to tylko legenda... ale całkiem ładna.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 20:49   #70
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Zapachy Szyprowe

Mitsouko - guerlain szyprowo-korzenno-owocowe ,Miss Dior- DIOR SZYPROWO- ZIELONE ,Knowing estee Lauder szyprowo-kwiatowe , Yvresse YSL -szyprowo- owocowe ,Y , YSLszyprowo- zielone , Feminite du Bois - Shiseido , szyprowo- owocowe , Alchimie Rochas - szyprowo-owocowe ,Femme Rochas , Fendi Donna Fendi szyprowo- kwiatowe , Aromatics Elixsir Clinigue szyprowo- kwiatowe, For her NR
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 20:56   #71
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Zapachy Szyprowe

Zapachy szyprowe?
Mitsouko
Chanel No. 19
Knowing
Anais Anais
Miss Dior (nie Cherie. Chociaż Cherie to podobno tzw. modern chypre)
Rive Gauche
Eau du Soir
Noir Epices
24 Faubourg

TU masz wyniki wyszukiwania po kategoriach.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 19:05   #72
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Zapachy Szyprowe

Wyciągam z czeluści, mimo, że nie jestem "szyprową dziewczyną"Chociaż... posiadam w swojej kolekcji perfumy, o których w życiu nie podejrzewałabym o "szyprowatość". Mam na myśli Boudoir

Mam pytanie, które zawsze mnie nurtowało - czy Chanel No.19 to szypr właśnie? Mój nos mówi, że tak, ale na www.osmoz.com chociażby podają , że to kategoria "zielona". Czy jakaś specjalistka szyprowa może to rozwikłać?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-01-30 o 19:07
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:49   #73
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Nie tylko według Osmoz , inne tez klasyfikują go jako szyprowo-owocowy.

Bardziej znane szypry ( orientalne, owocowe, itp ):
NR, Ysatis, Knowing, Amarige Mariage, Yvresse, Chance, Coco Mademoiselle , AA Herba Fresca, AA Winter Delice , Ma Griffe, Castelbajac, Paloma Picaso edp, Attraction,Dzongkha, Diva, Byzance, Deci Dela, Magic,Cabaret, Cabochard, Historie D`Amour, Aromatics Eloxir, Philosykos,Scent Intense, maboussine,
"Czysty" szypr : Dzing, Timbuktu, Rochas Femme, Fendi,
Przeczytałam właśnie wątek od deski do deski i zdębiałam przy przykładach, które podaje Rozterka. Okazuje się, że nie mam pojęcia, czym jest szypr. Zawsze sądziłam, że to pewien rodzaj kompozycji, którego cechą charakterystyczną jest min. mech w bazie. A tu Philosykos, Timbuktu, Dzing, Scent Intense Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć CZYM tak naprawdę jest szypr i w jaki sposób go rozpoznać?
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:59   #74
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: Zapachy Szyprowe

To ja dołożę jeszcze Agenta Provocateur
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:01   #75
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Przeczytałam właśnie wątek od deski do deski i zdębiałam przy przykładach, które podaje Rozterka. Okazuje się, że nie mam pojęcia, czym jest szypr. Zawsze sądziłam, że to pewien rodzaj kompozycji, którego cechą charakterystyczną jest min. mech w bazie. A tu Philosykos, Timbuktu, Dzing, Scent Intense Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć CZYM tak naprawdę jest szypr i w jaki sposób go rozpoznać?

dokładnie takie pytanie zadawałam sobie kiedyś i chyba w celu wyjaśnienia sobie tego zagadnienia weszłam na forum Perfumy
dalej nie wiem jak brzmi odpowiedź na to pytanie
intuicyjnie rozpoznaję większość szyprów, przez ich podobieństwo do dobrze mi znanych szyprów Eau d:u Soir, Knowing, Chique, czy Mitsouko
ale też dziwi mnie określenie szypr użyte w stosunku do Philosykos, Scent Intense, czy Pereł

Edytowane przez taka taka
Czas edycji: 2009-01-30 o 20:04
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:03   #76
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
To ja dołożę jeszcze Agenta Provocateur
I stara klasyczna (czarna) Fendi - szypry typu AP.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:10   #77
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość

dokładnie takie pytanie zadawałam sobie kiedyś i chyba w celu wyjaśnienia sobie tego zagadnienia weszłam na forum Perfumy
dalej nie wiem jak brzmi odpowiedź na to pytanie
intuicyjnie rozpoznaję większość szyprów, przez ich podobieństwo do dobrze mi znanych szyprów Eau d:u Soir, Knowing, Chique, czy Mitsouko
ale też dziwi mnie określenie szypr użyte w stosunku do Philosykos, Scent Intense, czy Pereł
Wygląda na to, że jest to najbardziej rozmyta z kategorii. W książce Agaty Wasilenko napisane jest, że rzeczywiście szypr poznaje się przez podobieństwo do innego szypru A najbardziej rdzennie do perfum Chypre Coty z 1917 roku. Podobieństwo to jednak polega na obecności akordu, który jest połączeniem mchu, żywic i kwiatów. Bywa on mocno ukryty.
Ciągle mi to nijak nie pasuje do Philosykosa, Scenta, czy Pereł.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:17   #78
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Zapachy Szyprowe

albo takie Comme des Garcons 2 edp, nazywane (chyba nie tylko tu na forum) nowoczesnym (kosmicznym) szyprem ...
nawet w bazie ma podobno cyt: nuty szyprowe, gdzie te nuty
testowałam cdg2 pod tym kątem i nie rozpoznaję w nim szypru, tzn mojego wyobrażenia o szyprach
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:18   #79
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Zapachy Szyprowe

Dla mnie szypr to twierdza zapachow Rochasa

oprocz wspomnianej wyzej Alchimie
( dywanowe ataki na orient, nic poza )

pozycja wyjsciowa, jak dla mnie, nosa malo subtelnego:
Mystery, Madame

( ale jestem stronnicza, bo uzywam to co lubie )

niedawno oddalam ( mam nadzieje w dobre rece ) Givenchy III, podobno szypr doskonaly
doskonale dobijal moje stany zapalno-zatokowe, prowadzac wprost w objecia sedesu ( widocznie jestem malo wytrawna )


mam wrazenie, ze szyprowym kobietom blisko jest do meskiej gentelmeneri zapachowej
odkopujemy zabytki, na nowo zachwycajac sie tym co juz podobno bylo
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 20:31   #80
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zapachy Szyprowe

Przywołam J.Stephana Jelinka, który w znanym kompendium "Perfumy" pisze: szyprowe perfumy pochodzą od Chypre z 1917 roku. "Akord zasadniczy tych perfum składał sie w pierwszej fazie zapachowej z bergamotki, z kwiatowej nuty w drugiej fazie, w której dominowały róża i jaśmin, oraz z trzeciej nuty zapachowej, która swój cierpki charakter zawdzięczała przede wszystkim olejkowi paczuli i wyciągowi z mchu dębowego.
Od lat 20. perfumiarze pracują nad różnymi wariantami tego akordu zasadniczego: w ten sposób powstała cała klasa tzw. Chypre, które są w swym charakterze bardzo różnorodne. Są to kompleksowe i mocno kontrastujące perfumy, w których tony świeże i ciemne, gorzkość i zmysłowość w kunsztowny sposób wibrują harmonijnie, a które przemawiają przede wszystkim do wyobraźni kobiety, która od lat używa perfum"
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:50   #81
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Są to kompleksowe i mocno kontrastujące perfumy, w których tony świeże i ciemne, gorzkość i zmysłowość w kunsztowny sposób wibrują harmonijnie, a które przemawiają przede wszystkim do wyobraźni kobiety, która od lat używa perfum"
No to teraz wygląda na to, że posiadam wyłącznie zapachy szyprowe. Wszystkie jak jeden mąż kunsztownie wibrują i przemawiają do mojej wyobraźni
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:09   #82
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
No to teraz wygląda na to, że posiadam wyłącznie zapachy szyprowe. Wszystkie jak jeden mąż kunsztownie wibrują i przemawiają do mojej wyobraźni
Literalnie rzecz biorąc to tak Rawito, ale można jeszcze raz odwrócić kota ogonem i spytać, czy np. Miss Dior do Twojej wyobraźni przemawia?
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:19   #83
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Literalnie rzecz biorąc to tak Rawito, ale można jeszcze raz odwrócić kota ogonem i spytać, czy np. Miss Dior do Twojej wyobraźni przemawia?
taaaak, krzyczy
kiedy gnije




Przepraszam
sie wyposcilam w Rawity maliny

alem nie mogla
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:31   #84
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez nasturcja-pospolita Pokaż wiadomość
taaaak, krzyczy
kiedy gnije
:d



przepraszam
sie wyposcilam w rawity maliny

alem nie mogla
:d
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:34   #85
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Literalnie rzecz biorąc to tak Rawito, ale można jeszcze raz odwrócić kota ogonem i spytać, czy np. Miss Dior do Twojej wyobraźni przemawia?
Cytat:
Napisane przez Nasturcja-Pospolita Pokaż wiadomość
taaaak, krzyczy
kiedy gnije
Mnie też krzyczy Wpycha się bezczelnie i czyni w mojej wyobraźni spustoszenie. Zabawne te szypry
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 13:30   #86
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Zapachy Szyprowe

Szypry, my love

Cieszę się, że ktoś odgrzebał ten wątek, pomimo tego, iż szypry na Wizażu są stanowczo niedoceniane (w przeciwieństwie do zapachów piernikowych/mszalnych, które są stanowczo przeceniane)

Przy zapachach szyprowych jest na KWC mało recenzji i są one na ogół niepochlebne (vide: Y i Rive Gauche YSL). Kontrastuje to mocno z ogromną ilością ekstatycznych wręcz recenzji szyprów, dostępną na serwisach międzynarodowych czy amerykańskich.
Może jest to związane z tym, że tam recenzje piszą często osoby dojrzałe, mające mnóstwo pozytywnych skojarzeń z zapachami z lat 70' czy 80'.
W Polsce niestety wszystkie te cuda były niedostępne; czasem ktoś przywiózł jakiegoś Shalimara lub Opium, które potem kojarzyły się się z paczkami dla mamy od cioci z Ameryki. Albo, tak jak przeczytałam na KWC o Knowing Estee Lauder - po prostu z PRLem.

Tymczasem szypry są coraz słabiej dostępne i ja traktuje je jako zapachy niszowe . Zdobycie do testów Diorelli, Calandre Paco Rabanne, Givenchy III, Gucci III, Estee, Estee Lauder, Trussardi, Ma Griffe nie jest łatwe ale umożliwia cudowną podróż w czasie. Tak pachniały dziewczyny tworzące rewolucję '68 czy robiące pierwsze kariery w stylu power dress.

Niektóre szypry są faktycznie przestarzałe (o dziwo, na ogół te młodsze). Są jednak niezastąpione, gdy chce się pięknie, wyrafinowanie pachnieć. Z klasą a nie jak kociak, pralinka albo księdzowe kadzidełko.

Jest obecnie wiele pięknych zapachów, na przykład z kategorii orientalnej, ale ja czuję, że jestem "przebrana" a nie "ubrana" w zapach, gdy noszę orienty. Mam fenotyp szarej blondynki z wodnistymi oczami i mocne przyprawy do mnie nie pasują. A nie zawsze wypada pachnieć ulubionym świeżakiem"Oui" Lancome.
Wtedy oto wyciągam łapę w stronę witrynki z retro-miniaturami, grzebię chwilę na ślepo i wykopuję jakiegoś boskiego szypra.
Obojętnie jakiego.
Prawie zawsze trafiam w dziesiątkę.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:11   #87
edytapa68
Zakorzenienie
 
Avatar edytapa68
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 186
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Szypry, my love

Cieszę się, że ktoś odgrzebał ten wątek, pomimo tego, iż szypry na Wizażu są stanowczo niedoceniane (w przeciwieństwie do zapachów piernikowych/mszalnych, które są stanowczo przeceniane)

Przy zapachach szyprowych jest na KWC mało recenzji i są one na ogół niepochlebne (vide: Y i Rive Gauche YSL). Kontrastuje to mocno z ogromną ilością ekstatycznych wręcz recenzji szyprów, dostępną na serwisach międzynarodowych czy amerykańskich.
Może jest to związane z tym, że tam recenzje piszą często osoby dojrzałe, mające mnóstwo pozytywnych skojarzeń z zapachami z lat 70' czy 80'.
W Polsce niestety wszystkie te cuda były niedostępne; czasem ktoś przywiózł jakiegoś Shalimara lub Opium, które potem kojarzyły się się z paczkami dla mamy od cioci z Ameryki. Albo, tak jak przeczytałam na KWC o Knowing Estee Lauder - po prostu z PRLem.

Tymczasem szypry są coraz słabiej dostępne i ja traktuje je jako zapachy niszowe . Zdobycie do testów Diorelli, Calandre Paco Rabanne, Givenchy III, Gucci III, Estee, Estee Lauder, Trussardi, Ma Griffe nie jest łatwe ale umożliwia cudowną podróż w czasie. Tak pachniały dziewczyny tworzące rewolucję '68 czy robiące pierwsze kariery w stylu power dress.

Niektóre szypry są faktycznie przestarzałe (o dziwo, na ogół te młodsze). Są jednak niezastąpione, gdy chce się pięknie, wyrafinowanie pachnieć. Z klasą a nie jak kociak, pralinka albo księdzowe kadzidełko.

Jest obecnie wiele pięknych zapachów, na przykład z kategorii orientalnej, ale ja czuję, że jestem "przebrana" a nie "ubrana" w zapach, gdy noszę orienty. Mam fenotyp szarej blondynki z wodnistymi oczami i mocne przyprawy do mnie nie pasują. A nie zawsze wypada pachnieć ulubionym świeżakiem"Oui" Lancome.
Wtedy oto wyciągam łapę w stronę witrynki z retro-miniaturami, grzebię chwilę na ślepo i wykopuję jakiegoś boskiego szypra.
Obojętnie jakiego.
Prawie zawsze trafiam w dziesiątkę.
Dziękuję Ci Porzeczko za tę wypowiedz. Zgadzam się z Tobą w 100% Pocieszam się,że (jak pisała Mitsouko) szypry wracają do łask i stają się modne. Cieszę się też ,że za moją prośbą, podano mi i przypomniano o tym wątku.
Pozdrawiam wszystkie szypromaniaczki. Acha ! Dzięki wątkowi dowiedziałam się,że Dzongkha i Mauboussin są szyprami. Może dlatego tak je pokochałam...
edytapa68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 16:07   #88
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Szypry, my love

Cieszę się, że ktoś odgrzebał ten wątek, pomimo tego, iż szypry na Wizażu są stanowczo niedoceniane (w przeciwieństwie do zapachów piernikowych/mszalnych, które są stanowczo przeceniane)

Przy zapachach szyprowych jest na KWC mało recenzji i są one na ogół niepochlebne (vide: Y i Rive Gauche YSL). Kontrastuje to mocno z ogromną ilością ekstatycznych wręcz recenzji szyprów, dostępną na serwisach międzynarodowych czy amerykańskich.
Może jest to związane z tym, że tam recenzje piszą często osoby dojrzałe, mające mnóstwo pozytywnych skojarzeń z zapachami z lat 70' czy 80'.
W Polsce niestety wszystkie te cuda były niedostępne; czasem ktoś przywiózł jakiegoś Shalimara lub Opium, które potem kojarzyły się się z paczkami dla mamy od cioci z Ameryki. Albo, tak jak przeczytałam na KWC o Knowing Estee Lauder - po prostu z PRLem.

Tymczasem szypry są coraz słabiej dostępne i ja traktuje je jako zapachy niszowe . Zdobycie do testów Diorelli, Calandre Paco Rabanne, Givenchy III, Gucci III, Estee, Estee Lauder, Trussardi, Ma Griffe nie jest łatwe ale umożliwia cudowną podróż w czasie. Tak pachniały dziewczyny tworzące rewolucję '68 czy robiące pierwsze kariery w stylu power dress.

Niektóre szypry są faktycznie przestarzałe (o dziwo, na ogół te młodsze). Są jednak niezastąpione, gdy chce się pięknie, wyrafinowanie pachnieć. Z klasą a nie jak kociak, pralinka albo księdzowe kadzidełko.

Jest obecnie wiele pięknych zapachów, na przykład z kategorii orientalnej, ale ja czuję, że jestem "przebrana" a nie "ubrana" w zapach, gdy noszę orienty. Mam fenotyp szarej blondynki z wodnistymi oczami i mocne przyprawy do mnie nie pasują. A nie zawsze wypada pachnieć ulubionym świeżakiem"Oui" Lancome.
Wtedy oto wyciągam łapę w stronę witrynki z retro-miniaturami, grzebię chwilę na ślepo i wykopuję jakiegoś boskiego szypra.
Obojętnie jakiego.
Prawie zawsze trafiam w dziesiątkę.
Mogłabym w tym samym tonie napisać, że nie chcę pachnięć starą ciotką i nie mam klasy, bo nie uświadczysz u mnie szyprów ale nie napiszę, bo uważam, że szacunek należy się wszystkim pachnącym pięknie a to bardzo subiektywne odczucie
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 16:40   #89
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
Mogłabym w tym samym tonie napisać, że nie chcę pachnięć starą ciotką i nie mam klasy, bo nie uświadczysz u mnie szyprów ale nie napiszę, bo uważam, że szacunek należy się wszystkim pachnącym pięknie a to bardzo subiektywne odczucie
Są szypry bardzo współczesne, na przykład Soir de Lune czy City Glam i one na pewno nie pachną starą ciotką. Napisałam również, że jest wiele innych pięknych zapachów, na przykład orientalne. Tylko, że one do mnie nie pasują.
Natomiast wyczuwane na innych - jak najbardziej.

Gdyby wszyscy pachnieli szyprami, to straciłyby trochę powabu wyjątkowości
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 16:55   #90
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Zapachy Szyprowe

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Są szypry bardzo współczesne, na przykład Soir de Lune czy City Glam i one na pewno nie pachną starą ciotką. Napisałam również, że jest wiele innych pięknych zapachów, na przykład orientalne. Tylko, że one do mnie nie pasują.
Natomiast wyczuwane na innych - jak najbardziej.

Gdyby wszyscy pachnieli szyprami, to straciłyby trochę powabu wyjątkowości
tak jak i nie wszystkie kadzidła pachną księdzem a słodziaki pralinką jestem przeciwna generalizowaniu, bo "nie to co piękne ale to co się komu podoba" i nawet jestem w posiadaniu dzonghki i tak jak piszesz jest na tyle nowoczesna, że nie czuję w niej szypru za grosz i Bogu dzięki
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-27 14:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.