Honorowe krwiodawstwo - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-12, 15:03   #211
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Udało mi się trochę przytyć, podleczyć i wczoraj mogłam już oddac krew
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 16:22   #212
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Bardzo bym chciała oddać krew, ale biorę leki przeciwdepresyjne... czy są one przeciwwskazaniem, czy jest szansa, że mogę być dawcą? wiem, że nic nie zastąpi konsultacji z centrum, ale może ktoś miał taki przypadek...
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:51   #213
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

hej czy wie moze ktoras z Was po jakim czasie od skonczenia brania antybiotykow mozna oddac krew ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:59   #214
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
hej czy wie moze ktoras z Was po jakim czasie od skonczenia brania antybiotykow mozna oddac krew ??
2 tygodnie tak mi ostatnio powiedział lekarz z RCKiK
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 15:34   #215
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Już się wypowiadałam na tym wątku, bardzo chciałabym oddać krew, już nawet się psychicznie nastawiłam i chciałam jechać, ale...
ostatnio zemdlałam przy zwykłym pobieraniu krwi (kiedyś chorowałam i teraz co jakiś czas muszę robić badania). Pielęgniarka nie umiała mi się wkłuć w żyłę i po którymś razie zemdlałam

Boję się, że tylko narobię im kłopotu, bo zemdleję po paru chwilach z igłą w ręce...
Każdemu może się zdażyć . Jeśli nie mdlejesz z założenia nie mdlejesz na widok strzykawki to możesz spróbować. Ja też miałam kiedyś takie sensacje, ale "mój pierwszy raz" w RCKiK odbył się bez żadnych przygód.

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
dzisiaj dostalam wiadomosc ze zostalam wpisana do krajowego rejerstru dawcow szpiku kostnego . Chociaz wolalabym zeby moj szpik nigdy nikomu nie byl potrzebny
Cieszę sie

Cytat:
Napisane przez Ashmira Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiecie kiedy można oddać krew, jeżeli wcześniej miało sie anemię? Pytam dlatego,że krew oddaję już od dłuższego czasu, ostatnio w kwietniu. Z różnych powodów baardzo schudłam, chociaż nie powinnam, bo nie bardzo było z czego Obecnie znowu staram sie przytyć no i się leczę. Jezeli wyniki i wagę będę mieć prawidłowe, mam nadzieję w najbliższym czasie to kiedy najbezpieczniej byloby wybrać się do centrum krwiodawstwa?
Lekarz powienien Ci powiedzieć, na ile dostajesz bana. Przy złych wynikach to u mnie do 1 do 2m-cy.

Cytat:
Napisane przez iwonkaczka Pokaż wiadomość
ja dzisiaj byłam na pobraniu krwi- zwyczajna morfologia,badanie-wiadomo. pielegniarka tak mi ponakuwała rece zanim znalazła żyły mówiła,ze pierwszy raz jej sie zdarza,ze nie moze dostac sie do żyły u dorosłej osoby (u małych dzieci to podobno normalne)

a tak chcialam zostac dawca krwi, widze,ze jednak nic ztego nie bedzie, mam "żyłki cienkie jak niteczki" ciezko z nich pobrac te pare ml do strzykawki, to co dopiero przy wiekszej ilosci??

Akcja pobierania krwi jest dla mnie bardzo potrzebna i mam nadzieje,ze kiedys mimo moich 'niteczek' wezme w niej udział pozdrawiam
Spróbuj . U mnie zależy od pielęgniarki, jedne się poddają a inne... nawet nie wiem kiedy i jestem podłączona, mają tam wprawę kobiety

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Nie wiem co robic... Krew oddalam juz 9 razy i nadal chce to robic... Ale ostatnio mam slaby wspolczynnik...Tzn.moge jeszcze oddawac krew,ale lekarz stwierdzil, ze jest to dolna granica normy... Spytal, czy jem mieso, szczegolnie czerwone... Prawda jest taka, ze niestety nie...Jem tylko biale mieso i to 1-2 razy w tygodniu. ale ani czerwonego miesa ani rzeczy zawierajacych krew typu kaszanka czy nerki po prostu nie tkne Co moge zrobic, zeby nie oslabic organizmu? Zaczelam brac zelazo w tabletkach, ale wiadomo, ze bardziej wartosciowe jest to w pozywieniu...
Mozecie cos doradzic? Nie mam pojecia dlaczego zelazo mi spadlo, bo jem normalnie, nie glodze sie...
Eeee... to żelazo masz za niskie czy hgb?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 16:28   #216
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

może ktoś z was wie, po jakim czasie od grypy moge oddać krew? w grę wchodzi przyjmowanie aspiryny i antybiotyków..
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 16:36   #217
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
może ktoś z was wie, po jakim czasie od grypy moge oddać krew? w grę wchodzi przyjmowanie aspiryny i antybiotyków..
W zasadzie są to 2 tygodnie od zakończenia przyjmowania leków. Ale jest jeszcze problem nie doleczenia choroby, a to widać w obrazie krwi
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-13, 17:16   #218
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Eeee... to żelazo masz za niskie czy hgb?
Hemoglobine... Ale zelazo chyba wchodiz w jej sklad, prawda?
Ostatnio lekarz zalecil mi badania i mialam obnizone MCh i MCHC.. To sa bodajze jakies skladniki hematokrytu...Nie znam sie zbytnio na tym
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 15:16   #219
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Hemoglobine... Ale zelazo chyba wchodiz w jej sklad, prawda?
Ostatnio lekarz zalecil mi badania i mialam obnizone MCh i MCHC.. To sa bodajze jakies skladniki hematokrytu...Nie znam sie zbytnio na tym
Na pewno dał Ci skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu i wyniki? Jeśli nie to możesz się ich domagać. Przyczyn anemii może być wiele, najczęście niedobór żelaza ale warto to potwierdzić bo skutki przedawkowania mogą być groźniejsze niż niedoboru. Chociaż prawda jest taka, że znaczna część stałych dawców jedzie na "wspomaganiu" bo trudno dostarczyć wszystkiego z dietą.
Osobiście nie chciało mi się biegać po lekarzach i łykałam żelazo na własną rękę ale co dwa tygodnie robiłam morfologię. Wyniki pojechały ekspresowo do góry więc uznałam, że bez tabsów się nie obejdę. Teraz łykam zwykłe multiwitaminy zamiast leków z żelazem i na dniach idę porobić badania.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 15:57   #220
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

u mnie minelo juz ponad 4 miesiace od ostatniego oddawania i w tygodniu ide znow albo we wtorek po pracy, a jak nie zdaze (bo akcja w galerii handlowej trwa tylko do 17) to w srode jak bede miala wolne jakos wole oddawac na takich okcjach niz jechac do centrum...
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 16:01   #221
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Do lekarza pierwszego kontaktu poszlam sama... Akurat z czyms innym, ale przy okazji powiedzialam, ze jestem HDK i ostatnio mialam dolna granice normy hemoglobiny. Dlatego tez dostalam skierowanie na morfologie i inne badania
I jest to niedobor zelaza... Pytanie tylko dlaczego? Nie stracilam krwi ostatnio, jem caly czas mniej wiecej tak samo itp. Beda wiec u mnie dalej szukac przyczyny...

Co ciekawe, dawniej nie bralam w ogole tabletek a hemog.mialam w granicach 14-15! Nie mam pojecia dlaczego mi spadla
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 16:28   #222
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Ja też miałam w granicach 14-15 i spadła na 9,1 Bywa. Skoro masz potwierdzone niskie żelazo pewnie dostałaś receptę na jakieś leki?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 16:31   #223
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Tak Tzn. na razie takie zelazo w tabletkach...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 16:34   #224
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

A od kiedy oddajesz?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 16:54   #225
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Od 18 roku zycia tzn.4 lata
Ale mialam rok przerwy, bo bylam na lekach antydepresyjnych i nie moglam wtedy oddawac krwi
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 17:05   #226
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Mi też kiedyś wystarczała moja (fatalna) dieta, ale wkońcu był bunt . A może zmieniłaś tryb życia? Sport?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 08:15   #227
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

POTRZEBNA KREW!!!

Dziewczyny dziadek mojego kolegi ma raka krwi dodatkowo ma groźnego wirusa który wzmocnił chorobę - konieczne jest przetoczeni krwi, której brakuje w szpitalu ...
jeśli możecie pomóżcie
Nie ważne jaka grupa (zostanie wymieniona na tą potrzebną) możecie oddawać krew w każdym miejscu w Polsce (Najlepiej na ul .Saskiej w Warszawie)
przy oddawaniu krwi zaznaczcie: "Z Przezanczeniem dla Instytutu Hematologi INDIRI GANDI DLA PACJENTA JANA BIERZĄSKIEGO"

Z góry dziękuję za pomoc!!!!!

__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 20:59   #228
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Niestety nadal mam na twarzy opryszczkę i przez 2 tygodnie nie będę mogła oddać krwi, a chętnie bym pomogła
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 06:30   #229
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
POTRZEBNA KREW!!!

Dziewczyny dziadek mojego kolegi ma raka krwi dodatkowo ma groźnego wirusa który wzmocnił chorobę - konieczne jest przetoczeni krwi, której brakuje w szpitalu ...
jeśli możecie pomóżcie
Nie ważne jaka grupa (zostanie wymieniona na tą potrzebną) możecie oddawać krew w każdym miejscu w Polsce (Najlepiej na ul .Saskiej w Warszawie)
przy oddawaniu krwi zaznaczcie: "Z Przezanczeniem dla Instytutu Hematologi INDIRI GANDI DLA PACJENTA JANA BIERZĄSKIEGO"

Z góry dziękuję za pomoc!!!!!

Dziewczyny a ja mam takie pytanie. Miesiąc temu byłam w identycznej sytuacji, ponieważ oddawałam krew dla teścia mojego brata. kiedy panie pielęgniarki usłyszały, że mieszka w innym województwie, to powiedziały, że ta krew napewno nie będzie przewożona. Przetransportowuje sie ja tylko na terenie województwa. I tak sie teraz zastanawiam - w danym województwie można by oddać mnóstwo krwi dla jakiejś osoby i ta krew nie trafi tam gdzie powinna. A jeśli tam gdzie dany pacjent leży, brakuje krwi to co nie dostatnie (w skrajnych przypadkach) bo nie oddano tej krwi w jego województwie??
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 11:43   #230
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez Ashmira Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam takie pytanie. Miesiąc temu byłam w identycznej sytuacji, ponieważ oddawałam krew dla teścia mojego brata. kiedy panie pielęgniarki usłyszały, że mieszka w innym województwie, to powiedziały, że ta krew napewno nie będzie przewożona. Przetransportowuje sie ja tylko na terenie województwa. I tak sie teraz zastanawiam - w danym województwie można by oddać mnóstwo krwi dla jakiejś osoby i ta krew nie trafi tam gdzie powinna. A jeśli tam gdzie dany pacjent leży, brakuje krwi to co nie dostatnie (w skrajnych przypadkach) bo nie oddano tej krwi w jego województwie??
Nie nie, chodzi o to, że jeżeli ktoś ma mieć robioną operację, to zakłada się, że będzie potrzebował ileś tam litrów krwi. W takiej sytuacji mówi się o tym rodzinie i ona ma zebrać na rzecz tej chorej osoby własnie tyle litrów krwi (ale nie musi to być dokładnie ta sama grupa krwi co osoba, która będzie operowana! chodzi o to, żeby w systemie (obiegu) nadal było tyle samo krwi dostępnej). Województwo nie ma tu nic do rzeczy, z tym że po oddaniu krwi dostaje się wtedy karteczkę, na której jest napisane, dla kogo była ta krew oddana i nie wiem jak to jest potem (gdy mój tata tak oddawał krew, to podał żonie chorego tę kartkę i ona ją dała lekarzom, którzy operowali jej męża).
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 16:46   #231
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Tak ja właśnie taką kartkę dostałam tylko tak mi się jakoś skojarzyło, ze jeżeli w danym województwie brakuje krwi, a nie przewożą jej poza teren województwa to potem i tak przecież brakuje...Ehh ważne, że oni wiedzą jak to funkcjonuje
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 16:56   #232
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Mi też kiedyś wystarczała moja (fatalna) dieta, ale wkońcu był bunt . A może zmieniłaś tryb życia? Sport?
Jem mniej wiecej tak samo... Zadnej diety, glodzenia sie... A i ludzie mowia, ze chudne... Nie zeby mi to przeszkadzalo,ale... chyba lepiej sprawdzic co jest, prawda? Teraz mam rozne badania od lekarza m.in.USG... ciekawe co wykaze


Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
POTRZEBNA KREW!!!



Dziewczyny dziadek mojego kolegi ma raka krwi dodatkowo ma groźnego wirusa który wzmocnił chorobę - konieczne jest przetoczeni krwi, której brakuje w szpitalu ...
jeśli możecie pomóżcie
Nie ważne jaka grupa (zostanie wymieniona na tą potrzebną) możecie oddawać krew w każdym miejscu w Polsce (Najlepiej na ul .Saskiej w Warszawie)
przy oddawaniu krwi zaznaczcie: "Z Przezanczeniem dla Instytutu Hematologi INDIRI GANDI DLA PACJENTA JANA BIERZĄSKIEGO"

Z góry dziękuję za pomoc!!!!!
Pomoglabym z wielka checia... Niestety dopiero 2 miesiace temu oddawalam krew, a poza tym mam troszeczke slabsze wyniki obesnie...
A jak pojde do punktu oddawania krwi i zaznacze, ze chce komus konkretnemu oddac, to nie beda miec watów?Ze niby kazdemu krew jest potrzebna itp?

Ij eszcze jedno:po co dają ta karteczke, gdzie jest napisane komu krew odalam? Tak tylko dla mnie?
A poza tym dostaje stempelek w ksiazeczce HDK?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 20:10   #233
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Jem mniej wiecej tak samo... Zadnej diety, glodzenia sie... A i ludzie mowia, ze chudne... Nie zeby mi to przeszkadzalo,ale... chyba lepiej sprawdzic co jest, prawda? Teraz mam rozne badania od lekarza m.in.USG... ciekawe co wykaze
Hmm... Jasne, że lepiej sprawdzić, chociaż na Twoim miejscu bardzo bym się nie martwiła, wielu dawców potrzebuje wspomagania. Ale oczywiście dobrze, że trzymasz rękę na pulsie, zawsze lepiej wszystko sprawdzić. Pozdrawiam! Jeśli zechcesz, daj znać co i jak.

Co do oddwania dla kogoś, to z tego co wiem nie ma żadnych "wątów", to dość częsta procedura (chociaż sama nigdy tak nie oddawałam). Swoją krwią mogę służyć dopiero za 3 tygodnie, bo jeszcze nie minęły dwa miesiące od ostatniej donacji.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:34   #234
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Dzięki Dziewczyny za dobre chęci

Nie powinni mieć wątów przy oddawaniu krwi dla konkretnej osoby... przeciez to normalne że ludzie oddają krew dla swoich bliskich i znajomych, wiec nikt nie powinien robic z tego problemu...
pozdrawiam cieplutko
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 11:06   #235
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Hmm... Jasne, że lepiej sprawdzić, chociaż na Twoim miejscu bardzo bym się nie martwiła, wielu dawców potrzebuje wspomagania. Ale oczywiście dobrze, że trzymasz rękę na pulsie, zawsze lepiej wszystko sprawdzić. Pozdrawiam! Jeśli zechcesz, daj znać co i jak.
.
Dam znac jak cos sie wyjasni
Tez bym sie tak nie martwila, bo wyniki tylko nieznacznie odbiegaja od normy....
tylko, ze zaczelam chudnac..Mi to nie przeszkadza, nawet sie ciesze... Ale ludzie sie pytaja, co mi jest, czy jestem zdrowa itp... No i czasem jestem jakos oslabiona...No wiec badania mi nie zaszkodza...

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny za dobre chęci

Nie powinni mieć wątów przy oddawaniu krwi dla konkretnej osoby... przeciez to normalne że ludzie oddają krew dla swoich bliskich i znajomych, wiec nikt nie powinien robic z tego problemu...
pozdrawiam cieplutko
To dobrze Ostatnio moj dziadek mial miec operacje i pytali czy w rodzinie jest jakis HDK... A jakby nie bylo, to co? Ktos musialby oddac krew wtedy czy daliby mu z banku krwi?Jak to jest?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 11:09   #236
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dam znac jak cos sie wyjasni
Tez bym sie tak nie martwila, bo wyniki tylko nieznacznie odbiegaja od normy....
tylko, ze zaczelam chudnac..Mi to nie przeszkadza, nawet sie ciesze... Ale ludzie sie pytaja, co mi jest, czy jestem zdrowa itp... No i czasem jestem jakos oslabiona...No wiec badania mi nie zaszkodza...
Też tak kiedyś miałam, że posypały mi trochę się wyniki, żle się czułam i zaczełam chudnąć... sprawa była dość prozaiczna ale trochę wstydliwa, jak coś to mogę Ci napisać na priva.

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
To dobrze Ostatnio moj dziadek mial miec operacje i pytali czy w rodzinie jest jakis HDK... A jakby nie bylo, to co? Ktos musialby oddac krew wtedy czy daliby mu z banku krwi?Jak to jest?
Gdyby nie było wyjścia pewnie dostałby z banku. Ale jeśli jest szansa wyciągnąć ją od kogoś to korzystają, wiadomo, ze krwi wciąż brakuje więc gdy rodzina ma możliwość oddania i nie chodzi o ratowanie życia stosują taka praktykę.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 12:40   #237
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Mnie się wydaje, że jak oddajemy krew dla kogos to i tak ta osoba nie dostaje fizycznie tej krwi tylko z banku a potem na miejsce tej z banku "wkłada" sie tę oddaną przez z nas. Przecież przy oddawaniu krwi robią nam tylko badanie na hemoglobine i inne krwinki (nie znam sie na tym, ale to podstawowe badanie), żeby krew mogli przetoczyc potrzebne sa badania na HIV, żółtaczke a to przecież trwa. Czasem jak jest nagła operacja, wypadek, jakas katastrofa gdzie potzrzebna jest krew "na już" nikt nie bedzie czekał z przebadaniem krwi, która została oddana dla Jana Iksińskiego skoro trzeba mu przetoczyc krew natychmiast.
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 18:56   #238
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Też tak kiedyś miałam, że posypały mi trochę się wyniki, żle się czułam i zaczełam chudnąć... sprawa była dość prozaiczna ale trochę wstydliwa, jak coś to mogę Ci napisać na priva.


Gdyby nie było wyjścia pewnie dostałby z banku. Ale jeśli jest szansa wyciągnąć ją od kogoś to korzystają, wiadomo, ze krwi wciąż brakuje więc gdy rodzina ma możliwość oddania i nie chodzi o ratowanie życia stosują taka praktykę.
Jesli to nie klopot, to bede wdzieczna za priva

No w calej rodzince tylko ja jestem dawca jak na razie
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 19:12   #239
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Od 18 roku zycia tzn.4 lata
Ale mialam rok przerwy, bo bylam na lekach antydepresyjnych i nie moglam wtedy oddawac krwi
Dziękuję za odpowiedź, zasmuciła mnie, czyli, nie mam co marzyć o możliwości oddania krwi
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 19:21   #240
Paulina1988
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1988
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: B-Z
Wiadomości: 986
GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

ja jak wroce na swieta do domu to oddam krew po raz 2
__________________
jednak Monachium
jednak zostaje tu na caly rok
bedzie dobrze.. MA BYC!
Paulina1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-19 12:29:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.