Sens posiadania dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-10, 10:30   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Sens posiadania dzieci


Od jakiegoś czasu tak sobie filozoficznie rozmyślam, dlaczego ludzie decydują się na posiadanie własnych dzieci.

Pamiętam, że był tu na wizażu kiedyś temat założoy przez dziewczynę, ktora chciała mieć dziecko bez stałego partnera, bo nie chciała być samotna. Oczywiście została zhejtowana, że "nie rodzi się dzieci, by nie być samotnym". Zaraz z drugiej strony słyszę, że osoby, które dzieci mieć nie chcą to "na starość nikt im szklanki wody nawet nie poda". Więc w końcu jak?
Analizując mam wrażenie, że większość dzieci, które urodziły bardzo młode kobiety to efekt tzw "wpadek", a ludzie w stałych związkach decydują się na dzieci z przeczyny bardzo egoistycznej jaką jest chęć przekazania dalej własnych genów, bo gdyby chcieli po prostu "wychować nowego człowieka" (co często deklarują) to zaadoptowaliby dziecko, które już jest
Jakie jest wasze zdanie? Dlaczego macie/chcecie mieć dzieci?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 10:50   #2
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Sens posiadania dzieci

Ja bym chciała najpierw wiedzieć, jaki sens ma życie człowieka ogólnie. Wtedy nie trzeba by było tłumaczyć sensu posiadania dzieci.

Bo, dla mnie życie jest bez sensu. Rodzimy się, rodzimy dzieci, które rodzą dzieci, umieramy i potem umierają też nasze dzieci. Ot, taki cykl przyrodniczy. Tak jesteśmy zaprogramowani.

Skoro już jesteśmy na tym świecie, a świat otwiera przed nami naprawdę mnóstwo możliwości, żeby to życie jakoś ciekawie przeżyć, to po prostu z tego korzystamy. Dążąc do jakiegoś szczęścia, które dla każdego jest czymś innym. Najpierw zdobywamy wykształcenie i staramy się zdobyć pieniądze, które umożliwią nam osiąganie jakiś celów, przyjemności (albo i nie, bo niektórzy przezywają szczęście leżąc na łące / plaży czy też modląc się w jaskiniach i to ma dla nich sens). Podróżujemy, czytamy książki, składamy samochody, uczymy się języków czy też hodujemy kwiatki a po jakimś czasie dochodzimy do wniosku że chcemy czegoś więcej.

I część ludzi decyduje się na dzieci, własnie dlatego, że one też dają jakieś tam szczęście i spełnienie człowiekowi. Mój instynkt macierzyński jeszcze do mnie nie krzyczy, ale lubię dzieci i zaobserwowałam, że przebywanie z nimi, rozmawianie i zabawa sprawia mi przyjemność. To musi być cudowne uczucie mieć własne dzieci, pokazywać im świat i czerpać z tego przyjemność i satysfkację.

Oczywiście, że to wypływa z egoistycznych pobudek. No i właściwie w dużej mierze z chemii. Tak to widzę.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 13:02   #3
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Sens posiadania dzieci

Prawdopodobnie to straszne, ale ja także nie widzę żadnego sensu w posiadaniu dzieci. Rozumiem, że tak funkcjonuje świat, gatunek powinien przetrwać itp. Ale ja sama miałabym mieć dziecko? Nie potrzebuję, nie widzę sensu, nie mam na to najmniejszej chęci.
Co ciekawe, widzę coraz więcej osób o podobnym sposobie postrzegania swojego życia. Właśnie bez dzieci.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:39   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens posiadania dzieci

ja chce dziecko ale nigdy sie nie zastanawialam dlaczgo ani nawet mi sie nie chce-ot instynkt

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu tak sobie filozoficznie rozmyślam, dlaczego ludzie decydują się na posiadanie własnych dzieci.

Pamiętam, że był tu na wizażu kiedyś temat założoy przez dziewczynę, ktora chciała mieć dziecko bez stałego partnera, bo nie chciała być samotna. Oczywiście została zhejtowana, że "nie rodzi się dzieci, by nie być samotnym". Zaraz z drugiej strony słyszę, że osoby, które dzieci mieć nie chcą to "na starość nikt im szklanki wody nawet nie poda". Więc w końcu jak?
Analizując mam wrażenie, że większość dzieci, które urodziły bardzo młode kobiety to efekt tzw "wpadek", a ludzie w stałych związkach decydują się na dzieci z przeczyny bardzo egoistycznej jaką jest chęć przekazania dalej własnych genów, bo gdyby chcieli po prostu "wychować nowego człowieka" (co często deklarują) to zaadoptowaliby dziecko, które już jest
Jakie jest wasze zdanie? Dlaczego macie/chcecie mieć dzieci?
troche pewnie tak (ciekawe na ile?) ale nie dowiemy sie jak bardzo wazny jest to czynnik no nigdy adoptowane nie bedzie jak swoje-glowne bariery to wiek (sorry ale wziecie kilkulatka to nei to samo co dziecko od urodzenia) + czynnik zdrowotne 9wiele z tych dzieci ma np FAS),
to nie o samoo wychwanie nowego czlowieka chodzi ,ale o wiez z nim glownie,dlatego adopcja jest raczej malo ciekawa opcja,

aczkolwiek o geny tez bo ja bym chciala miec coreczke,ktora bedzie miala po mnie zielone oczy albo wlosy
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:59   #5
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu tak sobie filozoficznie rozmyślam, dlaczego ludzie decydują się na posiadanie własnych dzieci.

Pamiętam, że był tu na wizażu kiedyś temat założoy przez dziewczynę, ktora chciała mieć dziecko bez stałego partnera, bo nie chciała być samotna. Oczywiście została zhejtowana, że "nie rodzi się dzieci, by nie być samotnym". Zaraz z drugiej strony słyszę, że osoby, które dzieci mieć nie chcą to "na starość nikt im szklanki wody nawet nie poda". Więc w końcu jak?
Analizując mam wrażenie, że większość dzieci, które urodziły bardzo młode kobiety to efekt tzw "wpadek", a ludzie w stałych związkach decydują się na dzieci z przeczyny bardzo egoistycznej jaką jest chęć przekazania dalej własnych genów, bo gdyby chcieli po prostu "wychować nowego człowieka" (co często deklarują) to zaadoptowaliby dziecko, które już jest
Jakie jest wasze zdanie? Dlaczego macie/chcecie mieć dzieci?
w pragnienie prokreacji jest wpisana chęć przekazania własnych genów. Podobno partnera też wybieramy takiego z którym będziemy mieć zdrowe silne potomstwo. Czysta biologia a ludzie ją racjonalizują.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 22:25   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Sens posiadania dzieci

Wydaje mi się, że wiele osób decyduje się na dziecko na takiej samej zasadzie, jak: kotki są słodkie -> chcę kotka; pieski są słodkie -> chcę pieska; dzieci są słodkie -> chcę dziecko.
Myślę, że też niektórzy chcą mieć taką lepszą wersję siebie, dlatego chcą powielić geny, a nie zawsze adoptować. Poza tym powołanie na świat swojego rodzonego dziecka wiąże się z uprawianiem seksu, a seks jest fajny, ludzie go lubią. No i pójście do łóżka jest jednak dużo prostsze i mniej problemowe niż adopcja.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 22:51   #7
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Sens posiadania dzieci

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;68489561]Wydaje mi się, że wiele osób decyduje się na dziecko na takiej samej zasadzie, jak: kotki są słodkie -> chcę kotka; pieski są słodkie -> chcę pieska; dzieci są słodkie -> chcę dziecko.
Myślę, że też niektórzy chcą mieć taką lepszą wersję siebie, dlatego chcą powielić geny, a nie zawsze adoptować. Poza tym powołanie na świat swojego rodzonego dziecka wiąże się z uprawianiem seksu, a seks jest fajny, ludzie go lubią. No i pójście do łóżka jest jednak dużo prostsze i mniej problemowe niż adopcja.[/QUOTE]

Wydaje mi się, że jednak za bardzo upraszczasz, że ludzie myślą schematem: ładny kotek -> chcę kotka, ładne dziecko -> chcę dziecko. Albo: lubię seks -> po co mi adopcja.
Ja na przykład od zawsze wiem, że chcę mieć dziecko, przekazać mu swój majątek, chciałabym, żeby miało w sobie cechy moje, moich rodziców i dziadków. Jeśli będę miała fajnego męża, będę dumna, widząc w dziecku cechy jego taty Chcę pokazać mu świat, nauczyć wielu rzeczy, które umiem. Chcę też mieć kolejną bliską osobę, miłości i przyjaźni nigdy zbyt wiele
Ale też nie wykluczam adopcji, bo nie wiem, czy będę miała szansę urodzić swoje dziecko.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 23:05   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Sens posiadania dzieci

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;68490111]Wydaje mi się, że jednak za bardzo upraszczasz, że ludzie myślą schematem: ładny kotek -> chcę kotka, ładne dziecko -> chcę dziecko. Albo: lubię seks -> po co mi adopcja.
Ja na przykład od zawsze wiem, że chcę mieć dziecko, przekazać mu swój majątek, chciałabym, żeby miało w sobie cechy moje, moich rodziców i dziadków. Jeśli będę miała fajnego męża, będę dumna, widząc w dziecku cechy jego taty Chcę pokazać mu świat, nauczyć wielu rzeczy, które umiem. Chcę też mieć kolejną bliską osobę, miłości i przyjaźni nigdy zbyt wiele
Ale też nie wykluczam adopcji, bo nie wiem, czy będę miała szansę urodzić swoje dziecko.[/QUOTE]

Z pogrubionym chodziło mi o coś innego. O to, że jeśli dwoje płodnych ludzi chce mieć dziecko, to prościej i szybciej jest iść do łóżka, niż adoptować. I bez ryzyka, że matka biologiczna np. szprycowała się czymś w ciąży i zafundowała mu jakąś chorobę, która ujawni się za kilka lat, albo po urodzeniu jej konkubent zafundował mu jakąś traumę.
Myślę, że chciałabym mieć kiedyś w przyszłości dziecko, ale biologiczne. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na adopcję. Sam ewentualny majątek to dla mnie nie problem, bo zawsze mogłabym zostawić wszystko jakiejś ukochanej siostrzenicy.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 23:39   #9
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sens posiadania dzieci

Po prostu w pewnym momencie życia pomyśleliśmy z mężem, że chcemy powiększyć naszą rodzinę i tyle, bez większego filozofowania.
Dla nas - i jak sądzę dla wielu ludzi - była to po prostu naturalna potrzeba, być może ktoś inny jej nie odczuwa. Mieliśmy odpowiednie warunki i wtedy poczuliśmy, że brakuje nam tego jednego puzzla.

Nie chciałam mieć dziecka, bo szklanka woda; absolutnie nie chciałam mieć dziecka, bo słodkie, co to w ogóle za argument Chyba jacyś ludzie ciężko kontaktujący z rzeczywistością mogą mieć takie myślenie.
Ani w ogóle nie interesowały mnie kwestie praktyczne jak majątek, mieszkanie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 00:14   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Sens posiadania dzieci

jedyny sens w podtrzymywaniu cywilizacji jaki widzę to fakt, że wraz z kolejnym pokoleniami poszerza się zasób wiedzy i technologii więc dla mnie jako dla jednostki jest to korzystne bo dzięki temu żyję dłużej i wygodniej

ale tak czysto egoistycznie to w zasadzie nie ma to sensu bo ja swoje "wygodniej" niż 100 lat temu już dostałam i co mi za różnica co będzie za 200 lat - mojego życia to już nie wydłuży, z tą szklanką wody na starość też się można zdziwić

ale związki w sumie też są bez sensu ot tak sobie ludzkość ułożyła morale
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-12-11 o 00:15
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 06:50   #11
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Sens posiadania dzieci

Kiedy ma sie dzieci wie sie,ze nic innego nie jest tak wartosciowe,co sie zrobilo dotychczas w zyciu i to jedna z niewielu rzeczy(dziwnie brzmi)ktore ma sens i wartosc.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 06:55   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Kiedy ma sie dzieci wie sie,ze nic innego nie jest tak wartosciowe,co sie zrobilo dotychczas w zyciu i to jedna z niewielu rzeczy(dziwnie brzmi)ktore ma sens i wartosc.
Każdy ma inne priorytety i jest indywidualną sprawą, co uważamy za najbardziej sensowne i wartościowe w życiu. Tak więc nie uogólniałabym. Na przykład ja pragnę żyć dla samej siebie a nie dla dzieci. Ktoś inny, oczywiscie, może uważać inaczej.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 07:00   #13
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Każdy ma inne priorytety i jest indywidualną sprawą, co uważamy za najbardziej sensowne i wartościowe w życiu. Tak więc nie uogólniałabym. Na przykład ja pragnę żyć dla samej siebie a nie dla dzieci. Ktoś inny, oczywiscie, może uważać inaczej.
Nie oczekuje ze zrozumiesz, naprawde. To troche jakby mowic o miejscach w ktorych sie nie było,a ktore sie zna z wyobrazni i opowiesci.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 07:28   #14
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Nie oczekuje ze zrozumiesz, naprawde. To troche jakby mowic o miejscach w ktorych sie nie było,a ktore sie zna z wyobrazni i opowiesci.
Wiem o czym piszesz, ale to tyczy tylko osób które chcą lub mają dzieci. Jak ktoś nie chce, nie lubi dzieci, nie ma ich na swojej liście "do zrobienia", to nie będą dla niego najważniejszą rzeczą w życiu. Tak samo nie będą dla matki, która urodziła, ale nie kocha swoich dzieci. Nie poczuje tego, choć doświadczyła.

A odpowiadając w temacie, myślę że to po prostu biologia i instynkt, jak u reszty zwierząt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 07:36   #15
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Nie oczekuje ze zrozumiesz, naprawde. To troche jakby mowic o miejscach w ktorych sie nie było,a ktore sie zna z wyobrazni i opowiesci.
Dokładnie tak, ktoś, kto nie ma dzieci, nie zrozumie tego, bo to jedna z rzeczy, której trzeba doświadczyć osobiście.
Jaki jest dla mnie sens? Fajnie jest zobaczyć cechy swoje, męża, dziadków w dziecku, patrzeć jak się rozwija, uczyć nowych rzeczy, patrzeć jak samo osiąga coraz więcej, jak staje się partnerem do rozmów, jak samo zakłada rodzinę, radzi sobie w życiu, a na starość ma się chociaż do kogo zadzwonić i kogo naprawdę interesuje Twój los ( o ile dobrze się dziecko wychowa i jest się dla niego dobrym rodzicem wcześniej), bo znajomi to nie to samo-każdy żyje swoim życiem, a poza tym w końcu umierają, a człowiek zostaje sam jak palec.
Pytałam moich rodziców i mają takie samo zdanie, że przychodzi czas, kiedy przyjaciele odchodzą jeden po drugim, a dzieci i wnuki zostają, dając wiele radości

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Wiem o czym piszesz, ale to tyczy tylko osób które chcą lub mają dzieci. Jak ktoś nie chce, nie lubi dzieci, nie ma ich na swojej liście "do zrobienia", to nie będą dla niego najważniejszą rzeczą w życiu. Tak samo nie będą dla matki, która urodziła, ale nie kocha swoich dzieci. Nie poczuje tego, choć doświadczyła.

A odpowiadając w temacie, myślę że to po prostu biologia i instynkt, jak u reszty zwierząt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Człowiek, to jednak bardziej skomplikowana istota niż zwierzę.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 07:40   #16
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, ktoś, kto nie ma dzieci, nie zrozumie tego, bo to jedna z rzeczy, której trzeba doświadczyć osobiście.
Jaki jest dla mnie sens? Fajnie jest zobaczyć cechy swoje, męża, dziadków w dziecku, patrzeć jak się rozwija, uczyć nowych rzeczy, patrzeć jak samo osiąga coraz więcej, jak staje się partnerem do rozmów, jak samo zakłada rodzinę, radzi sobie w życiu, a na starość ma się chociaż do kogo zadzwonić i kogo naprawdę interesuje Twój los ( o ile dobrze się dziecko wychowa i jest się dla niego dobrym rodzicem wcześniej), bo znajomi to nie to samo-każdy żyje swoim życiem, a poza tym w końcu umierają, a człowiek zostaje sam jak palec.
Pytałam moich rodziców i mają takie samo zdanie, że przychodzi czas, kiedy przyjaciele odchodzą jeden po drugim, a dzieci i wnuki zostają, dając wiele radości

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------


Człowiek, to jednak bardziej skomplikowana istota niż zwierzę.
Tak, człowiek wszystkiemu nadaje sens (nie twierdzę że to złe!), ale i tak wszystko ma swój początek w biologii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 07:49   #17
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Tak, człowiek wszystkiemu nadaje sens (nie twierdzę że to złe!), ale i tak wszystko ma swój początek w biologii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Początek pewnie tak, ale nie koniec
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 07:50   #18
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Sens posiadania dzieci

My z mężem planujemy starać się za rok. O ile wcześniej byłam pewna że chce mieć dzieci to w tej chwili miewam wątpliwości. A co jeśli będę zła matka, nie będę mogła dziecku poświęcać dostatecznie dużo czasu. A może nie będę potrafiła przekazać mu wartości które powinnam. Oboje z mężem dużo pracujemy. Nie jestem w stanie sobie tego co będzie po urodzeniu wyobrazić.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 09:49   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Nie oczekuje ze zrozumiesz, naprawde. To troche jakby mowic o miejscach w ktorych sie nie było,a ktore sie zna z wyobrazni i opowiesci.
To trochę tak, jakbyś sugerowała, że mam dotknąć językiem lodu by się przekonać, że mi się przylepi bo bez tego nie zrozumiem i nie będę wiedziała, że mi się przylepi

Każdy jest inny (i to jest piękne). Dla jednych dzieci są spełnieniem życiowym, inni nie potrzebują dzieci do szczęścia i spełnienia. Nie sądzę, żebym odnalazła się kiedykolwiek w macierzyństwie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 12:39   #20
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To trochę tak, jakbyś sugerowała, że mam dotknąć językiem lodu by się przekonać, że mi się przylepi bo bez tego nie zrozumiem i nie będę wiedziała, że mi się przylepi

Każdy jest inny (i to jest piękne). Dla jednych dzieci są spełnieniem życiowym, inni nie potrzebują dzieci do szczęścia i spełnienia. Nie sądzę, żebym odnalazła się kiedykolwiek w macierzyństwie.
Nie,no sugeruje po prostu ze znamy sie na tyle na ile nas sprawdzono i sama sie mozesz zaskoczyc soba.No ale nie ma co sie spierac,zobaczysz,lub nie 😉
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:11   #21
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu tak sobie filozoficznie rozmyślam, dlaczego ludzie decydują się na posiadanie własnych dzieci.

Pamiętam, że był tu na wizażu kiedyś temat założoy przez dziewczynę, ktora chciała mieć dziecko bez stałego partnera, bo nie chciała być samotna. Oczywiście została zhejtowana, że "nie rodzi się dzieci, by nie być samotnym". Zaraz z drugiej strony słyszę, że osoby, które dzieci mieć nie chcą to "na starość nikt im szklanki wody nawet nie poda". Więc w końcu jak?
Analizując mam wrażenie, że większość dzieci, które urodziły bardzo młode kobiety to efekt tzw "wpadek", a ludzie w stałych związkach decydują się na dzieci z przeczyny bardzo egoistycznej jaką jest chęć przekazania dalej własnych genów, bo gdyby chcieli po prostu "wychować nowego człowieka" (co często deklarują) to zaadoptowaliby dziecko, które już jest
Jakie jest wasze zdanie? Dlaczego macie/chcecie mieć dzieci?
Nie umiem wytłumaczyć, dlaczego chciałam mieć dziecko. Nie mam żadnych racjonalnych argumentów. Po prostu nagle poczułam silny instynkt macierzyński, a dwa miesiące później byłam już w ciąży.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2016-12-11 o 13:17
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 15:23   #22
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Nie,no sugeruje po prostu ze znamy sie na tyle na ile nas sprawdzono i sama sie mozesz zaskoczyc soba.No ale nie ma co sie spierac,zobaczysz,lub nie 😉
Oj, lepiej empirycznie nie przekonywać się, czy ktoś ma czy nie ma instynktu macierzyńskiego

Jeśli się okaże, że jednak nie to niestety, dziecka nie da się oddać do sklepu, więc szkoda dziecka.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 17:19   #23
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu tak sobie filozoficznie rozmyślam, dlaczego ludzie decydują się na posiadanie własnych dzieci.

Pamiętam, że był tu na wizażu kiedyś temat założoy przez dziewczynę, ktora chciała mieć dziecko bez stałego partnera, bo nie chciała być samotna. Oczywiście została zhejtowana, że "nie rodzi się dzieci, by nie być samotnym". Zaraz z drugiej strony słyszę, że osoby, które dzieci mieć nie chcą to "na starość nikt im szklanki wody nawet nie poda". Więc w końcu jak?
Analizując mam wrażenie, że większość dzieci, które urodziły bardzo młode kobiety to efekt tzw "wpadek", a ludzie w stałych związkach decydują się na dzieci z przeczyny bardzo egoistycznej jaką jest chęć przekazania dalej własnych genów, bo gdyby chcieli po prostu "wychować nowego człowieka" (co często deklarują) to zaadoptowaliby dziecko, które już jest
Jakie jest wasze zdanie? Dlaczego macie/chcecie mieć dzieci?
Moje dziecko jest moim spełnieniem życiowym , osobą którą bardzo pragnęłam mieć na tym świecie. Dopełnieniem naszego małżeństwa. Owocem miłości. Pragne jej pokazac świat i uczyć ją nowych rzeczy, uwielbiam widzieć jak coraz lepiej sobie radzi i zawsze jestem z niej dumna. Kocham swoją córke i nie wyobrażam sobie, że miałoby jej nie być w moim/naszym życiu. Moje życie, nasze życie było puste bez niej. Obydwoje z mężem bardzo jej pragneliśmy, jest naszym wyczekanym dzieckiem. Jest naszym szczęściem. Dopełnieniem naszego szczęścia.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 17:28   #24
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Kiedy ma sie dzieci wie sie,ze nic innego nie jest tak wartosciowe,co sie zrobilo dotychczas w zyciu i to jedna z niewielu rzeczy(dziwnie brzmi)ktore ma sens i wartosc.
A co z rodzicami ktorzy maja dzieci a ich nienawidza?
Mowisz jakby to wszystko bylo takie proste i oczywste. A ludzie sa rozni. Dla wielu macierzynstwo to spelnienie najgorszego koszmaru.

Nie wiem jaki jest sens posiadania dzieci. Nie wiem czy je chce czy nie chce z tego wlasnie powodu. Nie wiem czy kiedys nadejdzie ten dobry moment i sie na to zdecyduje.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 17:52   #25
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Sens posiadania dzieci

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;68512341]A co z rodzicami ktorzy maja dzieci a ich nienawidza?
Mowisz jakby to wszystko bylo takie proste i oczywste. A ludzie sa rozni. Dla wielu macierzynstwo to spelnienie najgorszego koszmaru.

Nie wiem jaki jest sens posiadania dzieci. Nie wiem czy je chce czy nie chce z tego wlasnie powodu. Nie wiem czy kiedys nadejdzie ten dobry moment i sie na to zdecyduje.[/QUOTE]
To raczej margines, jakaś patologia i niedojrzałość, niż coś co występuje często.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:02   #26
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sens posiadania dzieci

Pytanie z dziedziny tych abstrakcyjnych, bo tak na prawdę po głębszym zastanowieniu to nic nie ma większego sensu, ani dziecko, ani praca, która daje cokolwiek więcej poza utrzymaniem, ani jakiekolwiek dobra materialne, ani samorozwój...

Ja czuję instynkt macierzyński i po prostu wiem, że chce, nie analizuję z jakich powodow. Na upartego mogę wymienić kilka bardziej lub mniej (chyba raczej to drugiej) sensownych. Z pewnoscia tez momentami egoistycznych.
1. Zawsze chciałam mieć pełną rodzinę, nie wystarcza mi obecność wyłącznie partnera do zaspokojenia tego pragnienia, moja idealna rodzina to dziadkowie, rodzice, dzieci i bliższe kuzynowstwo utrzymujący bliskie i serdeczne relacje.

2. Chcę zaangażować sie w wychowanie nowe jednostki, pokazanie jej świata, wpojenie wartości, które uważam za słuszne. Chcę stworzyć dobrego i mądrego człowieka (ależ to okropnie brzmi jak się to czyta)

3. Uważam miłość miedzy partnerami, a między dzieckiem i rodzicem za kompletnie inne uczucia, więc jako człowiek żyjący w społeczeństwie czuje potrzebę zarówno jednej jak i drugiej relacji żeby poczuć pewną pełnie w życiu.

Czemu nie adopcja?
A) przeraża mnie ilość problemów, formalności, warunków i nieprzyjemności z nią związanych
B) nie uważam się za osobę kompetentną żeby swiadomie decydowac sie na wychowanie dziecka z problemami lub chorego
C) mąż jest dla mnie osoba jednak zdecydowanie ważniejsza i cenniejsza niż anonimowy człowiek i w pierwszej kolejności chciałabym spróbować sprowadzić na ten świat człowieka z jego genami - to te geny pokochałam i one mnie przyciągnęły


W dalszym ciągu jednak uważam, że takie rozbijanie na atomy jest bez sensu i zaczyna prowadzić do absurdalnych wniosków.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-12-11 o 18:05
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:11   #27
showmust
Raczkowanie
 
Avatar showmust
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 132
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Pytanie z dziedziny tych abstrakcyjnych, bo tak na prawdę po głębszym zastanowieniu to nic nie ma większego sensu, ani dziecko, ani praca, która daje cokolwiek więcej poza utrzymaniem, ani jakiekolwiek dobra materialne, ani samorozwój...

Ja czuję instynkt macierzyński i po prostu wiem, że chce, nie analizuję z jakich powodow. Na upartego mogę wymienić kilka bardziej lub mniej (chyba raczej to drugiej) sensownych. Z pewnoscia tez momentami egoistycznych.
1. Zawsze chciałam mieć pełną rodzinę, nie wystarcza mi obecność wyłącznie partnera do zaspokojenia tego pragnienia, moja idealna rodzina to dziadkowie, rodzice, dzieci i bliższe kuzynowstwo utrzymujący bliskie i serdeczne relacje.

2. Chcę zaangażować sie w wychowanie nowe jednostki, pokazanie jej świata, wpojenie wartości, które uważam za słuszne. Chcę stworzyć dobrego i mądrego człowieka (ależ to okropnie brzmi jak się to czyta)

3. Uważam miłość miedzy partnerami, a między dzieckiem i rodzicem za kompletnie inne uczucia, więc jako człowiek żyjący w społeczeństwie czuje potrzebę zarówno jednej jak i drugiej relacji żeby poczuć pewną pełnie w życiu.

Czemu nie adopcja?
A) przeraża mnie ilość problemów, formalności, warunków i nieprzyjemności z nią związanych
B) nie uważam się za osobę kompetentną żeby swiadomie decydowac sie na wychowanie dziecka z problemami lub chorego
C) mąż jest dla mnie osoba jednak zdecydowanie ważniejsza i cenniejsza niż anonimowy człowiek i w pierwszej kolejności chciałabym spróbować sprowadzić na ten świat człowieka z jego genami - to te geny pokochałam i one mnie przyciągnęły


W dalszym ciągu jednak uważam, że takie rozbijanie na atomy jest bez sensu i zaczyna prowadzić do absurdalnych wniosków.
Ze już nie wspomnę, że pary które mogą mieć swoje są na końcu kolejki.
showmust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:17   #28
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Sens posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
To raczej margines, jakaś patologia i niedojrzałość, niż coś co występuje często.
albo po prostu ludzie ktorzy uwazaja macierzynstwo za bzure nie robia dzieci aby nie dopuscic to wyzej wymienionych sytuacji. ;] stad tez zjawisko moze byc marginalne. Faktycznie straszna niedojrzalosc.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:18   #29
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Sens posiadania dzieci

z moich obserwcji to troche tak:
- dziecko jak slodki maly piesek/kotek, taaaaaki slodziak/ idealny dodatek
- dziecko trzeba miec bo co ludzie powiedza/tradycja/jak to nie miec/jak sie nie ma to cos jest nie tak z nim lub z nia
- wpadki
- zegar biologiczny
- chec posiadania dziecka i rodziny od tak po prostu; i tu dla niektorych kwestia "nieswojego" dziecka, czyli niebiologicznego jest nie do przeskoczenia
- bo kto pomoze na starosc/tuszowanie w ten sposob samotnosci
- zatrzymanie partnera przy sobie/proba "reperowania" zwiazku

to czy posiadanie dziecka ma sens zalezy od konkretnych osob. Jedne nie widza zycia bez dzieci i rodziny, inne widza w dzieciach same problemy, a jeszce innym to obojetne i co bedzie to bedzie. Kwestia jeszcze dojrzalosci i podejscia do wychowania dziecka, bo jezeli dziecko sie ma, ale zamist wychowywac to sie je hoduje to uwazam ze tacy ludzie popelnili najwiekszy blad w zyciu i wspolczuje dzeciakowi.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:41   #30
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sens posiadania dzieci

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;68514126]z moich obserwcji to troche tak:
- dziecko jak slodki maly piesek/kotek, taaaaaki slodziak/ idealny dodatek
- dziecko trzeba miec bo co ludzie powiedza/tradycja/jak to nie miec/jak sie nie ma to cos jest nie tak z nim lub z nia
- wpadki
- zegar biologiczny
- chec posiadania dziecka i rodziny od tak po prostu; i tu dla niektorych kwestia "nieswojego" dziecka, czyli niebiologicznego jest nie do przeskoczenia
- bo kto pomoze na starosc/tuszowanie w ten sposob samotnosci
- zatrzymanie partnera przy sobie/proba "reperowania" zwiazku
.[/QUOTE]
Serio dochodzimy teraz do wniosków, że dziecko ma się tylko z przypadku, przymusu spolecznego, tuszowania samotności i innych głupot?

Rozważania na poziomie "po co ci facet":
A) żeby cię utrzymywał
B) bo tuszujesz że nie rdzisz sobie jako singiel
C) bo wszyscy naciskali
D) bo nie jesteś na tyle dojrala zeby radzic sobie w życiu samodzielnie
E) bo się nawinal to już został

Wybierz prawidlową odpowiedz a wygrasz poloneza.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-21 09:27:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.