Dyskusja na temat psich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-25, 22:21   #361
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Karma Light dla psa

Ja zawsze zamawiam karmy przez internet, bo jest taniej i od razu mi przywożą do domu, ale my często bierzemy "hurtowe" ilości np 30kg
Najlepiej moim zdaniem by było spisać sobie karmy polecane z dobrym składem a później przejść się po bazarkach w okolicy i kupić po troszku na smak, żeby zobaczyć co będą chciały jeść. A większą ilość zamówić albo na allegro albo w jakimś internetowym sklepie.
Ja kiedyś kupiłam karmę bozita light zupełnie w ciemno i moja szucz wolała pozostać głodna i "żywić" się śmieciami z dworu, za to zwykła wersja bozity była przez nią uwielbiana, także ja bym nie brała od razu tych 15 czy 20kg w ciemno, bo różnie bywa.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 11:45   #362
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Ja zawsze zamawiam karmy przez internet, bo jest taniej i od razu mi przywożą do domu, ale my często bierzemy "hurtowe" ilości np 30kg
Najlepiej moim zdaniem by było spisać sobie karmy polecane z dobrym składem a później przejść się po bazarkach w okolicy i kupić po troszku na smak, żeby zobaczyć co będą chciały jeść. A większą ilość zamówić albo na allegro albo w jakimś internetowym sklepie.
Ja kiedyś kupiłam karmę bozita light zupełnie w ciemno i moja szucz wolała pozostać głodna i "żywić" się śmieciami z dworu, za to zwykła wersja bozity była przez nią uwielbiana, także ja bym nie brała od razu tych 15 czy 20kg w ciemno, bo różnie bywa.
Ale Twoje jedzą tylko light czy ogólnie piszesz?

Ja kupiłam normalną - zapomniałam nazwy 18 kg. Na 2 psy ok. 8 kg. i ok. 16-18 starczyło mi na 2 m-ce z hakiem.

Dałam ok. 200 zł z promocji ZOO+ .

Też jestem za kupowaniem początkowo małych opakowań, bo można się przejechać
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 16:27   #363
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Najlepiej moim zdaniem by było spisać sobie karmy polecane z dobrym składem a później przejść się po bazarkach w okolicy i kupić po troszku na smak, .
na jakich bazarach kupuje sie po troszku karmy?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 20:54   #364
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ale Twoje jedzą tylko light czy ogólnie piszesz?

Ja kupiłam normalną - zapomniałam nazwy 18 kg. Na 2 psy ok. 8 kg. i ok. 16-18 starczyło mi na 2 m-ce z hakiem.

Dałam ok. 200 zł z promocji ZOO+ .

Też jestem za kupowaniem początkowo małych opakowań, bo można się przejechać
Mój jeden jadł light przez ponad pół roku, ale teraz jesteśmy na zwykłej.

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
na jakich bazarach kupuje sie po troszku karmy?
Po troszku to może tak chętnie nie sprzedają, ale po troszkę to już owszem.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 13:44   #365
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość

Po troszku to może tak chętnie nie sprzedają, ale po troszkę to już owszem.
przeczytaj swój post nr 14

po troszku czy po troszkę, to i tak ciekawi mnie na jakich bazar sprzedają, bo jak masz na myśli wietrzejące karmy to odradzam
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 20:12   #366
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
przeczytaj swój post nr 14

po troszku czy po troszkę, to i tak ciekawi mnie na jakich bazar sprzedają, bo jak masz na myśli wietrzejące karmy to odradzam
Przeczytałam swój post i wiem, że popełniłam głupi błąd pisząc po troszku, zamiast po troszkę.

W Warszawie jest całkiem spora ilość bazarków na których można znaleźć karmy sprzedawane na wagę, chcesz żebym wymieniła Ci wszystkie?
W niektórych sklepach karmy na wagę są w otwartych torbach, więc rzeczywiście wietrzeją, ale w innych są trzymane w zamkniętych pudłach.

Poza tym, ja uważam, że zakupienie po kilkadziesiąt gram różnych rodzajów karmy "na spróbowanie" nawet jeśli będzie zwietrzała nie zrobi psu krzywdy. Wiadomo, że większych ilości bym nie polecała.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 21:27   #367
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Przeczytałam swój post i wiem, że popełniłam głupi błąd pisząc po troszku, zamiast po troszkę.
wyglądało jakbyś jednak nie zrozumiała.



Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
.

Poza tym, ja uważam, że zakupienie po kilkadziesiąt gram różnych rodzajów karmy "na spróbowanie" nawet jeśli będzie zwietrzała nie zrobi psu krzywdy. Wiadomo, że większych ilości bym nie polecała.
Jeśli karma jest zwietrzała, spleśniała czy cokolwiek innego przy non stop otwartych worach, to nie sprawdzi się czy psu służy czy nie (zazwyczaj nie i nie jest to wina karmy tylko jej przechowywania)

Poza tym "kilkadziesiąt gram" na spróbowanie to trochę mało, bo zazwyczaj problemy wychodzą jak pies je daną karmę (i tylko taką bez mieszania ze starą) kilka tygodni.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 10:54   #368
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
wyglądało jakbyś jednak nie zrozumiała.





Jeśli karma jest zwietrzała, spleśniała czy cokolwiek innego przy non stop otwartych worach, to nie sprawdzi się czy psu służy czy nie (zazwyczaj nie i nie jest to wina karmy tylko jej przechowywania)

Poza tym "kilkadziesiąt gram" na spróbowanie to trochę mało, bo zazwyczaj problemy wychodzą jak pies je daną karmę (i tylko taką bez mieszania ze starą) kilka tygodni.
Widzisz, ja mówiłam tylko o walorach smakowych i na to chciałam zwrócić uwagę. Masz rację, że "kilkadziesiąt gram" nie wystarczy aby wyszły nietolerancje przewodu pokarmowego itd. Tyle, że moim zdaniem kupowanie karmy na okres kilku tygodni w ciemno tzn bez sprawdzenia czy psu smakuje nie jest dobrym pomysłem. Tak jak już pisałam, kupiłam Bozitę light i moja suka tego tknąć nie chciała, więc było mnóstwo kombinowania przekonaniem psa do zjedzenia tego, a karma była kupiona w zamkniętym worku i przechowywana w odpowiednim pudle, także nie była to kwestia zepsucia/zwietrzenia/zapleśnienia tylko smaku.
Dlatego, ja bym radziła najpierw sprawdzić co psu smakuje a później dopiero kupować ilość na dłuższy czas i sprawdzać czy psu służy zdrowotnie itd.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 22:38   #369
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Widzisz, ja mówiłam tylko o walorach smakowych i na to chciałam zwrócić uwagę. Masz rację, że "kilkadziesiąt gram" nie wystarczy aby wyszły nietolerancje przewodu pokarmowego itd. Tyle, że moim zdaniem kupowanie karmy na okres kilku tygodni w ciemno tzn bez sprawdzenia czy psu smakuje nie jest dobrym pomysłem. Tak jak już pisałam, kupiłam Bozitę light i moja suka tego tknąć nie chciała, więc było mnóstwo kombinowania przekonaniem psa do zjedzenia tego, a karma była kupiona w zamkniętym worku i przechowywana w odpowiednim pudle, także nie była to kwestia zepsucia/zwietrzenia/zapleśnienia tylko smaku.
Dlatego, ja bym radziła najpierw sprawdzić co psu smakuje a później dopiero kupować ilość na dłuższy czas i sprawdzać czy psu służy zdrowotnie itd.
Jej chodzi o to, że kupowanie jakiejkolwiek karmy na bazarach do jakichkolwiek celów jest nieprawidłowe.
No chyba, że chce się zbadać jej wartość.

U mnie w pewnym zoologu (na szczęście już nie istnieje) pani sprzedawała karmę dla kotów. Worki były otwarte, a jej koty bezpośrednio z nich jadły. Bardzo niesmacznie to wyglądało.


Można kupować małe ilości jedzenia, ale z dobrych sklepów zoologicznych.

Jaki sens ma kupowanie kilkunastu gram jakiegoś pokarmu z bazaru, który jest źle przechowywany i już samo to może sprawiać, że pies/kot po tym wymiotuje lub ma biegunkę. A później właśnie się pisze, że zwierzak nie chce jeść, że mu nie smakowała, żeby nie kupować tej karmy, bo zwierzęta po niej chorują.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 00:39   #370
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Jej chodzi o to, że kupowanie jakiejkolwiek karmy na bazarach do jakichkolwiek celów jest nieprawidłowe.
No chyba, że chce się zbadać jej wartość.

U mnie w pewnym zoologu (na szczęście już nie istnieje) pani sprzedawała karmę dla kotów. Worki były otwarte, a jej koty bezpośrednio z nich jadły. Bardzo niesmacznie to wyglądało.


Można kupować małe ilości jedzenia, ale z dobrych sklepów zoologicznych.

Jaki sens ma kupowanie kilkunastu gram jakiegoś pokarmu z bazaru, który jest źle przechowywany i już samo to może sprawiać, że pies/kot po tym wymiotuje lub ma biegunkę. A później właśnie się pisze, że zwierzak nie chce jeść, że mu nie smakowała, żeby nie kupować tej karmy, bo zwierzęta po niej chorują.
Może inaczej, powiem to o co mi chodzi, bo mam wrażenie, że się trochę nie rozumiemy.

Po pierwsze: Na bazarkach są różne sklepy, te lepsze i te gorsze. Można się przejść i znaleźć taki, w którym karma jest odpowiednio przechowywana, nie jest zawilgocona itd. Ja nie miałam zamiaru zachęcania do kupowania zepsutej karmy. Co do sytuacji w której prywatne zwierzaki jedzą z otwartych worków karmy, niestety znam ze sklepu mieszczącego się w klinice weterynaryjnej, więc ja bym nie uogólniała, że na bazarach to dno a reszta jest wspaniała.

Po drugie: Ja zamówiłam Bozitę o której pisałam w hurtowni, dostałam zamknięty wór 12kg, więc karma była w 100% świeża i nie zepsuta, w domu przechowuję karmę w pudle, więc też nie było możliwości aby u mnie w domu została zawilgocona albo zwietrzała. Mimo tego suka nie chciała tknąć tej karmy, więc karma pojechała do fundacji i tam znalazły się psy, które ją jadły i nie miały żadnych dolegliwości po niej, stąd wniosek, że mojemu psu po prostu nie smakowała. Nie mówię przecież, że karma tej firmy jest zła itd powiedziałam tylko, żeby nie kupować karmy w ciemno, tak jak zrobiłam to ja.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 07:46   #371
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Karma Light dla psa

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
1. Może inaczej, powiem to o co mi chodzi, bo mam wrażenie, że się trochę nie rozumiemy.

Po pierwsze: Na bazarkach są różne sklepy, te lepsze i te gorsze. Można się przejść i znaleźć taki, w którym karma jest odpowiednio przechowywana, nie jest zawilgocona itd. Ja nie miałam zamiaru zachęcania do kupowania zepsutej karmy. Co do sytuacji w której prywatne zwierzaki jedzą z otwartych worków karmy, niestety znam ze sklepu mieszczącego się w klinice weterynaryjnej, więc ja bym nie uogólniała, że na bazarach to dno a reszta jest wspaniała.

2. Po drugie: Ja zamówiłam Bozitę o której pisałam w hurtowni, dostałam zamknięty wór 12kg, więc karma była w 100% świeża i nie zepsuta, w domu przechowuję karmę w pudle, więc też nie było możliwości aby u mnie w domu została zawilgocona albo zwietrzała. Mimo tego suka nie chciała tknąć tej karmy, więc karma pojechała do fundacji i tam znalazły się psy, które ją jadły i nie miały żadnych dolegliwości po niej, stąd wniosek, że mojemu psu po prostu nie smakowała. Nie mówię przecież, że karma tej firmy jest zła itd powiedziałam tylko, żeby nie kupować karmy w ciemno, tak jak zrobiłam to ja.
1. A no właśnie, nie zrozumiałyśmy się co do znaczenia słowa 'bazar'. U mnie to targowisko, gdzie ludzie sprzedają rzeczy pod gołym niebem albo jakimś daszkiem na świeżym powietrzu.
U mnie na jednym takim bazarze u góry są rzeczy (ubrania, sklepiki) 'lepsze', a na dole np. ciucholandy itd, wiesz tak mniej więcej o co biega , nie?

Na innym targowisku było takie państwo co to sprzedawali karmy dla zwierząt. Jak pisałam, pod gołym niebem, karmy otwarte

2. A ile ją jadła? Moje też nie chciały jakieś tam firmowej , dopiero po jakimś czasie się przekonały.


Jak tak zamawiam karmy dla kotów. Najmniejsze opakowania. Teraz już wiem, co moje koty jedzą, a co nie. Nie przejdzie żadna rybna karma przykładowo.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 08:51   #372
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Karma Light dla psa

u mnie na targowisku też są sprzedawane karmy na wagę, są dwa sklepy które się tym zajmują. W obu karma jest w pudełkach lub w zamkniętych workach, zresztą jest taki ruch że worki dosć szybko są opróżniane. Moja siostra kupuje tam karmę dla swojego buldożka francuskiego o wrażliwym żołądku i wszystko jest w porządku. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, karma może pleśnieć i być źle przechowywana w wypasionym sklepie czy u weterynarza , nie ma reguły.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 19:58   #373
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Karma Light dla psa

Potrzebuję karmę dla otyłego psa, który ma ogromny apetyt i waży zdecydowanie za dużo. Pies ma 6 lat, jest labkiem, po kastracji.
Czy ktoś miał do czynienia z karmą Enova? Chodzi mi o tę dla seniorów http://www.e-karma.pl/product-pol-77...ior-20-kg.html
Pomyślałam o niej, bo ma tylko 8% tłuszczu, ktoś z Was ma z nią doświadczenia... a może polecicie jakąś inną konkretną?
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 21:03   #374
gina164
Przyczajenie
 
Avatar gina164
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: gorzów wlkp
Wiadomości: 17
Dot.: Karma Light dla psa

psy nie tyją od tłuszczu w karmie tylko od zbóż w nich zawartych, producenci namieszali ludzią w głowach tworząc karmy light które mają więcej ziaren a przy tym mniej mięsa niż karmy zwykłe.
najlepiej podawać psu karmy bezzbożowe ale kontrolować ilość podawanego jedzenia, inne wyjście to zakup karmy marki mera dog lub markus muller - ponoć na nich psy ładnie chudną.
gina164 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 16:09   #375
ladyan
Rozeznanie
 
Avatar ladyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 533
Dot.: Karma Light dla psa

Polecam karmę bezzbożową. Mało węglowodanów, brak zbóż, czyli wypełniaczy.
__________________
Kici Blog
www.pomalowanynaniebiesko.blogspot.com
ladyan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 23:37   #376
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Exclamation karmy dla psów- proszę o radę

witam
mam sunie po sterylizacji obecnie je BRIT L ale wet powiedział żebym jej kupowała coś "lżejszego" oczywiście rada wet to royal ale tym gównem nie chce truć psa wiec szukam czegoś innego. Prosze nie pisać jeśli macie ochotę mnie przekonywać do ROYALa bo to nic nie da bo nie bede karmic psa tym!

Myślałam o BRIT PREMIUM Senior L ale to jest od 7 lat a moja sunia ma 5 latek

znalazłam jeszcze kilka ale bym chciała abyście mi poradzili może mieliście styczność z tymi karmami i tylko niestety nie wiem jakiej wielkości są granulki karmy a potrzebujemy spore bo małe łyka a potem wymiotuje:
1) BRIT PREMIUM Light
2) JOSERA Solido
3)PURINA DOG CHOW Light
4) BOSCH Light
5)BRIT CARE Senior Lamb & Rice
6)BOSCH My Friend
7) JOSERA Economy
8) JOSERA Master

piszcie lub jak macie możliwość zrobienia zdjęcia wielkości granulek karmy.... Będę bardzo wdzięczna o jakiekolwiek wypowiedzi sugestie itd

Moja sunia to mieszaniec amstafa z czymś.... tzw tatuś nieznany wiec karma musi być spora mniej wiecej wielkości karmy frolic

sucha karma to jest forma takiej przegryski dostaje codziennie chude mięsko z warzywami i dlatego chcemy coś lżejszego na suche.

Edytowane przez optymistka_
Czas edycji: 2013-06-24 o 23:40
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 08:57   #377
Kuroiinu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

Nie rozumiem co masz na myśli pod słowem "Lżejszej". Chodzi ci o to, żeby pies nie przybrał na wadze?
Z sugerowanych karm odradziła bym purine dog chow i josere economy. Brit, bosch to dobra karma. Josera dużo lepsza.
Proponuję zwrócić uwagę na acane
Tutaj link do wielkości granulek karm http://www.dogomania.pl/forum/thread...-ZDJ%C4%98CIA?
Kuroiinu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 09:26   #378
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

za tymi dwoma tez bym nie była ale znalazłam i chciałam usłyszeć opinie a tu chodzi aby nie tyła bo lubi suchą sobie pochrupać...
cena nie gra roli najważniejsze aby pies nie jadł fast fooda

Edytowane przez optymistka_
Czas edycji: 2013-06-25 o 09:30
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 09:51   #379
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

Pomyśl o Acanie, skoro cena nie jest tu ważna. Mają wersję light. Ale obejrzyj najpierw granulki bo mogą być za małe.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 16:46   #380
trevia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

Z Joserą z linii Emotion (choć wersji light, czyli w tym wypadku Balance nie testowałam) mam jak najlepsze doświadczenia Jeśli chodzi o wielkość możesz napisać do dystrybutora i poprosić o przysłanie bezpłatnych próbek interesujacych Cię karm
trevia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 09:31   #381
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

A może Happy Dog z serii "geograficznej"? Toscana będzie odpowiednia myślę, granulki ma naprawdę duże (takie jak Brit), do tego wydaje mi się, że smaczna No i skład fajny, nie żaden syf.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 17:42   #382
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

a zna ktoś tą FITMIN MEDIUM LIGHT karmę?
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:56   #383
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

ja dawalam Fitmin, ale nie light, a czemu musi byc light, ja mam dwie suczki po sterylce i spoko, odpowiednia dawka i sa smukle jak trza, czy to o cos innego chodzi?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:53   #384
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

no niestety moja sunia je jak zwykle ma sporo ruchu i zaczeła trochę tyć wiec pani wet powiedziała aby spróbować light

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

a byłaś zadowolona z tej karmy?
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:59   #385
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

no ja bardziej patrze czy psy sa zadowolone niz ja

ja mam 3 pieski, niedawno 4, to one wsio uwielbiaja, ale szukam wiadomo dobrych, mi tez jedna na poczatku tyc zaczela, ale mniej jej daje i spoko jest, dobrze wyglada
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 22:07   #386
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

no tak psy swoją drogą... ale wiadomo o co chodzi... Chciałam brita ale już go widziałam jest za mały....
dużo ludzi poleca mi BOSCH Light, FITMIN MEDIUM LIGHT lub JOSERA Solido
i szukam opinii o tych karmach
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 22:18   #387
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

a chcesz z duzymi granulkami tak?

a ile kg ma pies? dla jakich kupujesz medium czy large?

moje lubia bozite tez
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 22:44   #388
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

potrzebuje wielkości brit L bo taką obecnie jemy
suńka to mix amstafa z czymś... tzw tata nieznany ale jest nieduża ale masywna ma ok 15-20 kg

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

bozite kupiłam jej taką mokrą w kartoniku i dostała uczulenia
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:36   #389
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

wybaczcie, że tak się wcinam w wątek, ale nie chcę zaśmiecać forum kolejnym jedzeniowym problemem

mam 7-letnią sunię i 2-miesięcznego szczeniaczka. starsza jest tłuściutka, póki co dostaje purinę light - wiem, że to niezbyt dobra karma, ale nic innego w naszym sprawdzonym sklepie nie ma, a trochę boję się zamawiać na allegro wielki wór - bywa wybredna poczytam co tu doradzacie Optymistce i może też coś wybiorę

większy problem mam ze szczeniakiem - w naszym sklepie zoologicznym do wyboru był tylko Royal Canin - który mała połykała w całości, bez gryzienia, i Purina. na razie wzięłam jej trochę puriny, ze względu na większe granulki. teraz chciałabym zamówić coś na szybko - mała je wszystko, zanim ją wzięłam była karmiona przez matkę i raz dziennie dokarmiana przez moją koleżankę, "właściciel" kompletnie nie interesuje się psami zainteresowała mnie karma Fitmin, ale może któraś z Was poleciłaby mi coś fajnego, sprawdzonego? Sunia jest maleńka, będzie małym pieskiem. na razie walczymy z pchłami i robakami, więc przydałoby się coś odżywczego.
jeszcze raz przepraszam za wcinanie się
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:09   #390
Kuroiinu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: karmy dla psów- proszę o radę

Ojoanna29 nie musisz zamawiać dużego worka na allegro, możesz zamówić mniejszy np. 1 kg. Ja karmę polecam kupować ze sklepów zoologicznych online. Fitmim to dobra karma, ale sama nią psa nie karmiłam. Jej skład jest ok.
Jeśli chcesz tańszą karmę równie dobrze możesz wziąć brita lub brita care ( tutaj masz 1kg worki http://www.swiatkarm.pl/s,brit-care,968.html ) a jeśli coś droższego to co polecam zawsze - Acana
Wszelkie produkty z puriny zawsze odradzam, mimo, że pro plan ma całkiem dobry skład. A Odradzam z prostego powodu - firma testuje na zwierzętach.
Kuroiinu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 11:17:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.