Psy - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 20:48   #4471
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Psy

O rety...przepraszam... Aga mi w głowie tak się zrosła z Lenką...
Aguś
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 22:21   #4472
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Psy

Cudaczne te Wasze psiaki
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 08:37   #4473
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Jak Wasze psy podczas upałów? Chodzicie nad wodę?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:04   #4474
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

moje calkiem normalnie. tyle ze do pracy jezdze wczesniej, bo troche mi goraco na rowerze.

moze troche wiecej spia, ale one sa przyzwyczajone. nie ma dla nich zlej pogody
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:15   #4475
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Psy

Dziewczyny a znacie jakieś sposoby na oswojenie psa z wodą?
Bo nasza sunia niestety niezbyt lubi kąpiele a my lubimy jeździć nad wodę i fajnie by było gdyby ona też mogła się tak ochłodzić.
No i ułatwiałoby to kąpiele
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:18   #4476
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a znacie jakieś sposoby na oswojenie psa z wodą?
Bo nasza sunia niestety niezbyt lubi kąpiele a my lubimy jeździć nad wodę i fajnie by było gdyby ona też mogła się tak ochłodzić.
No i ułatwiałoby to kąpiele

U nas pomogło to, że sami do wody wchodzilismy a Zuzy nie zmuszaliśmy. Wchodziła najpierw na samym brzegu - to pokazywalismy, ze sie cieszymy, nagradzalismy, mizialismy, szalelismy w tej wodzie po kostki. Potem stopniowo wchodziła (sama, bez zmuszania) coraz głębiej - tam to samo. W końcu się przekonała
Tylko zajęło nam to całe poprzednie lato, a nad wodą bylismy kilka razy w tygodniu W okolicy wrzesnia wchodziła już bez żadnych obaw sama, wręcz leciała z naszym drugim psem byle szybciej
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:28   #4477
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

U nas pomogło to, że sami do wody wchodzilismy a Zuzy nie zmuszaliśmy. Wchodziła najpierw na samym brzegu - to pokazywalismy, ze sie cieszymy, nagradzalismy, mizialismy, szalelismy w tej wodzie po kostki. Potem stopniowo wchodziła (sama, bez zmuszania) coraz głębiej - tam to samo. W końcu się przekonała
Tylko zajęło nam to całe poprzednie lato, a nad wodą bylismy kilka razy w tygodniu W okolicy wrzesnia wchodziła już bez żadnych obaw sama, wręcz leciała z naszym drugim psem byle szybciej
No właśnie weterynarz nam w tamtym roku ten sposób polecił ale niestety nasza kluska za bardzo się jednak boi. Staje na brzegu, jak tylko woda podpłynie pod łapki to się cofa, ale jak ją zachęcamy by do nas podeszła to aż cała się telepie tak chce do nas podejść a się jednak boi. Niestety mąż w tamtym roku popełnił błąd: wziął ją na ręce i wszedł z nią do wody... boję się, że przez to ona niezbyt chce nam teraz zaufać.
Za to jedynie lubi pływać na materacu

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

a no i my nad wodę to jedynie raz w tygodniu możemy się wybrać
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 09:52   #4478
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Jak Wasze psy podczas upałów? Chodzicie nad wodę?
Mam stary kocioł taaaaki duży i wlałam tam wody, stoi na podwórku i mojego psiaka tam wkładam, zmaczam wodą a on się potem cieszy jak głupi
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:54   #4479
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

starszy pies to po prostu wszedl do wody, zebral sie w sobie i poplynal, a mlodszy no to coz...cala rodzina w wodzie i "idziesz czy nie? kto jak nie ty? chyba nie jestes frajerem" i wskoczyla na bombe i temat "dygania sie" saie zamknal zanim sie jeszcze otworzyl.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:58   #4480
Elektris
Przyczajenie
 
Avatar Elektris
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 20
Dot.: Psy

dzis zamierzam jechac z moim alikiem po raz pierwszy nad jeziorko ciekawe czy bdzie moj psiaczek ze mna pływac
Elektris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 10:42   #4481
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
No właśnie weterynarz nam w tamtym roku ten sposób polecił ale niestety nasza kluska za bardzo się jednak boi. Staje na brzegu, jak tylko woda podpłynie pod łapki to się cofa, ale jak ją zachęcamy by do nas podeszła to aż cała się telepie tak chce do nas podejść a się jednak boi. Niestety mąż w tamtym roku popełnił błąd: wziął ją na ręce i wszedł z nią do wody... boję się, że przez to ona niezbyt chce nam teraz zaufać.
Za to jedynie lubi pływać na materacu

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

a no i my nad wodę to jedynie raz w tygodniu możemy się wybrać

To zacznijcie od zabawy na brzegu - tam, gdzie czuje się bezpiecznie. Nasza czuła się bezpiecznie na 10cm wody (ale to duży pies - bernenczyk ), wasza na brzegu. Zacznijcie więc od zabawy na brzegu, chwalenia jak podejdzie do wody, ciągania szarpaka czy czegokolwiek co lubi. A potem dopiero - jak poczuje się na tyle swobodnie że nie bedzie zwiewać od fali i pozwoli jej zamoczyć łapki, to próbujcie głębiej.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 10:50   #4482
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

To zacznijcie od zabawy na brzegu - tam, gdzie czuje się bezpiecznie. Nasza czuła się bezpiecznie na 10cm wody (ale to duży pies - bernenczyk ), wasza na brzegu. Zacznijcie więc od zabawy na brzegu, chwalenia jak podejdzie do wody, ciągania szarpaka czy czegokolwiek co lubi. A potem dopiero - jak poczuje się na tyle swobodnie że nie bedzie zwiewać od fali i pozwoli jej zamoczyć łapki, to próbujcie głębiej.
a dziękuję na to nie wpadłam wypróbujemy w niedziele Nasza to shih tzu więc pchełka w porównaniu z Twoją
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 13:07   #4483
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

Moje kundle w upały leżą głównie Rozkładają się na co chłodniejszych kawałkach podłogi. Nawet Elmo, a on ma 4 miesiące więc ogólnie jest dość aktywny. Wieczorem nagle wraca im energia i roznoszą dom
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 13:46   #4484
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Ja chcę się wybrać właśnie nad rzekę z moimi . Teraz za gorąco, a im bliżej wieczora, tym więcej komarów

Ale pójdę, może tak 4-6.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 13:54   #4485
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Re: Psy

Mój Denis też uwielbia wodę, chociaż jak był młodszy to się bał strasznie. Jak podrósł to sam zaczął wskakiwać za nami do wody i bardzo to polubił. Też się dziś wybieramy nad jeziorko, ale późnym popołudniem dopiero. Wczoraj też byliśmy to ganiał gęsi po całym jeziorze i był przeszczęśliwy
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 13:57   #4486
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Re: Psy

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Wczoraj też byliśmy to ganiał gęsi po całym jeziorze i był przeszczęśliwy

Szkoda tylko, że np. gęś zbożowa nadal ma okres lęgowy.
Nie sądzę, by one (nawet już bez znaczenia, czy w lęgu czy nie) były szczęśliwe z takich "zabaw"...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-06-19 o 13:59
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 14:58   #4487
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Re: Psy

Krzywdy im żadnej nie zrobił więc nic złego się nie stało. On ganiał za nimi w sensie pływał więc nie miał żadnych szans by je dogonić, zresztą morderczych zapędów nie wykazuje. Gęsi i ich młode są całkowicie bezpieczne.
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 15:03   #4488
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Re: Psy

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Krzywdy im żadnej nie zrobił więc nic złego się nie stało. On ganiał za nimi w sensie pływał więc nie miał żadnych szans by je dogonić, zresztą morderczych zapędów nie wykazuje. Gęsi i ich młode są całkowicie bezpieczne.

No jeszcze tego by brakowało, by jakąś dopadł.
Krzywda to również stres, jaki ptactwu zapewnił.
Nie wiem, jak można mieć psa myśliwskiego (jak rozumiem po awatarze) i pozwalac mu na takie akcje Ja mam psy pasterskie które zainteresowania zwierzyną nie wykazują żadnego (nie, nie pływają za kaczkami, gęśmi ani niczym innym), a mimo to w okresie lęgowym omijam miejsca, gdzie ptactwo gniazduje (biorac pod uwagę, że mieszkam w otulinie NPN to nie jest to łatwe ale jednak się da).

Nie chcę na Ciebie naskakiwać (nie odbieraj tego tak), tylko tłumaczę. Warto pomyśleć też i o zwierzętach, które spotykamy na spacerach, nie tylko o swoich własnych psach...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-06-19 o 15:05
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 15:23   #4489
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Re: Psy

Nie odbieram tego jako atak, rozumiem że przedstawiasz swój punkt widzenia. Nie powiedziałabym że te gęsi przeżywały stres. Wioska turystyczna, gęsi sporo, a ludzi jeszcze więcej. Gęsi są tu przyzwyczajone do ludzi i zwierząt. Nie uciekają, nie panikują. Jedynie oddalają się i tyle. A często nawet pływają w pobliżu ludzi, także z młodymi.
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 17:23   #4490
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
1,2 i 5 !
dzięki

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Aga - drugie zdjęcie jest wspaniałe
Co Lenka zlizuje? ... na pewno nie samą wodę

Tu moje dziewczyny - czerwcowa odsłona.
piękne te Twoje Szkot(d)niki Karolku

Figulec zlizuje...olej z pestek winogron

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
O rety...przepraszam... Aga mi w głowie tak się zrosła z Lenką...
Aguś
a podobne są , fakt choć Lenka była bardziej wybredna w kwestiach żarcia, Fiziol zeżre wszystko

Proszę Was o dużo pozytywnej energii i ciepłe myśli jutro po 10:30. Jedziemy rano do Warszawy na operację Lilly i już mam gulę w gardle.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 21:32   #4491
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Psy

Hej dziewczyny, chętnię dołączę do wątku, bo też jestem właścicielką psiura A konkretnie kundelki Sara jest z nami niedługo, bo w lipcu miną 2 lata. To niestety psina po przejściach. Najpierw mieszkała u patologicznej rodziny, z której wyniosła większość swoich problemów... Później kolejni właściciele, a że miała straszny charakter, bardzo niszczyła w domach, załatwiała się w mieszkaniu, była agresywna to nie zagrzała nigdzie dłużej miejsca... I tak przechodziła z rąk do rąk aż trafiła do mnie Zabrałam ją z działki, na której zostawili ją jej ostatni właściciele... Całkiem samą odizolowaną od ludzi..
Obecnie ma około 5 lat i żyje nam się razem dobrze, chociaż nigdy nie była dobrze socjalizowana, więc ma wciąż problemy z psychiką, ale cały czas nad tym pracujemy Jest przekochaną i wdzięczną sunią

Co do upałów to znosi je bardzo dobrze. W mieszkaniu mamy w miarę przyjemnie, chłodno, na dłuższe spacery się chwilowo nie wybieramy, bo Sara jest po sterylizacji, więc jeszcze się oszczędzamy

A jeśli chodzi o wodę to ją uwielbia... Niestety w okolicy nie mamy żadnego jeziora czy morza, ale gdy tylko idziemy na łąki, a są podtopione po deszczu to pierwsze co to Sara ląduje w wodzie Żałuję, że nie możemy z nią pojechać gdzieś nad morze czy nad jakieś jezioro, żeby mogła się wyszaleć, popływać.
Za to mój poprzedni pies uciekał od wody jak najdalej mógł. Był z nami kilkanaście razy nad morzem i darł jak najdalej wody. Na Mazurach było podobnie, jak tylko zobaczył wodę to zwiewał No i kilkanaście pobytów nad morzem i na Mazurach nic nie dało, nie przekonał się do wody, pływania i kąpieli do samego końca...

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Proszę Was o dużo pozytywnej energii i ciepłe myśli jutro po 10:30. Jedziemy rano do Warszawy na operację Lilly i już mam gulę w gardle.
My z Sarą trzymamy! Dwa tygodnie temu przechodziłyśmy przez to samo, więc rozumiemy i pozdrawiamy Lilly i jej Panią
__________________
Work, but don't forget to live.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2013-06-19 o 21:28
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 22:09   #4492
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

Znaleźliśmy sobie fajną miejscówkę nad morzem, w domkach, gdzie właścicielka jest baaardzo prozwierzęca i zwierzaki mogą bez problemu biegać po terenie luzem i bez kagańców o ile oczywiście nie są agresywne i nie napastują ludzi z dwóch pozostałych domków Jedziemy w sierpniu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 04:02   #4493
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chętnię dołączę do wątku, bo też jestem właścicielką psiura A konkretnie kundelki Sara jest z nami niedługo, bo w lipcu miną 2 lata. To niestety psina po przejściach. Najpierw mieszkała u patologicznej rodziny, z której wyniosła większość swoich problemów... Później kolejni właściciele, a że miała straszny charakter, bardzo niszczyła w domach, załatwiała się w mieszkaniu, była agresywna to nie zagrzała nigdzie dłużej miejsca... I tak przechodziła z rąk do rąk aż trafiła do mnie Zabrałam ją z działki, na której zostawili ją jej ostatni właściciele... Całkiem samą odizolowaną od ludzi..
Obecnie ma około 5 lat i żyje nam się razem dobrze, chociaż nigdy nie była dobrze socjalizowana, więc ma wciąż problemy z psychiką, ale cały czas nad tym pracujemy Jest przekochaną i wdzięczną sunią

Co do upałów to znosi je bardzo dobrze. W mieszkaniu mamy w miarę przyjemnie, chłodno, na dłuższe spacery się chwilowo nie wybieramy, bo Sara jest po sterylizacji, więc jeszcze się oszczędzamy

A jeśli chodzi o wodę to ją uwielbia... Niestety w okolicy nie mamy żadnego jeziora czy morza, ale gdy tylko idziemy na łąki, a są podtopione po deszczu to pierwsze co to Sara ląduje w wodzie Żałuję, że nie możemy z nią pojechać gdzieś nad morze czy nad jakieś jezioro, żeby mogła się wyszaleć, popływać.
Za to mój poprzedni pies uciekał od wody jak najdalej mógł. Był z nami kilkanaście razy nad morzem i darł jak najdalej wody. Na Mazurach było podobnie, jak tylko zobaczył wodę to zwiewał No i kilkanaście pobytów nad morzem i na Mazurach nic nie dało, nie przekonał się do wody, pływania i kąpieli do samego końca...

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------


My z Sarą trzymamy! Dwa tygodnie temu przechodziłyśmy przez to samo, więc rozumiemy i pozdrawiamy Lilly i jej Panią
dziękuję!

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Znaleźliśmy sobie fajną miejscówkę nad morzem, w domkach, gdzie właścicielka jest baaardzo prozwierzęca i zwierzaki mogą bez problemu biegać po terenie luzem i bez kagańców o ile oczywiście nie są agresywne i nie napastują ludzi z dwóch pozostałych domków Jedziemy w sierpniu
super Lexie, a jaka to miejscowość?


Już wstałam. Pakuję nas, jem śniadanie i o 7 wychodzimy. Figa pojechała wczoraj wieczorem do babci męża by nie czuła się samotna przez te dwa dni gdy on będzie w pracy.
Będzie dobrze! O 10 mamy być w Konstancinie, chirurg będzie już czekał.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 08:13   #4494
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Psy

Trzymam kciuki będzie dobrze.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 08:44   #4495
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

Nie martw się Aga, będzie dobrze. Trzymamy kciuki!

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
super Lexie, a jaka to miejscowość?
Na obrzeżach Darłowa
http://www.lwiechaty.pl/ O tutaj, fajne na wakacje z psami jeśli nie chce się mieć ciągle jakichś obostrzeń (a to na smyczy, a to w kagańcach, raz nawet widziałam, że wolno przyjechać z psem, ale "psy przebywają w wyznaczonym miejscu" ). Zależało nam przede wszystkim na tym żeby wkoło był względny spokój (czyli kwatery w środku miasta odpadły ) i żeby psy też miały wakacje. Jedzie z nami koleżanka (Shemreolin, może kojarzysz? ) z dzieckiem i prawdopodobnie też z psem.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 14:49   #4496
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Proszę Was o dużo pozytywnej energii i ciepłe myśli jutro po 10:30. Jedziemy rano do Warszawy na operację Lilly i już mam gulę w gardle.
Dopiero teraz przeczytałam co się u was dzieje, też trzymamy kciuki. Dochodźcie do siebie (bo pewnie Ty też się nieźle stresowałaś) i wracajcie do domu już w dobrej kondycji


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez inga21
Czas edycji: 2013-06-20 o 18:57
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 07:52   #4497
sara_N
Raczkowanie
 
Avatar sara_N
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Psy

Witam. Od wczoraj jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami 8 tygodniowej suczki. Przyznam, że nigdy nie posiadałam pieska, nigdy za nimi nie przepadałam, ale to się zmieniło. Gala - tak ją wstępnie nazwaliśmy nie jest psem rasowym i nie wiadomo co z niej wyrośnie tak do końca. Czy będzie podobna do matki. Koloru biszkoptowego.
Mieszkamy w domu jednorodzinnym i mamy duże podwórko więc piesek cały czas jest poza domem. Poprzedni właściciele nie byli z nią u weterynarza więc wybieram się z nią w przyszłym tygodniu, trzeba ją z pewnością zaszczepić. Czy kupić jej obrożę przeciw kleszczom ? Bo jeśli chodzi o sprawy zdrowotne to jestem w tym zielona. Nawet nie wiem jaką najlepiej karmę jej wybrać. Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki. Zdjęcie Gali wstawię po pracy. Pozdrawiam.
sara_N jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 08:01   #4498
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez sara_N Pokaż wiadomość
Witam. Od wczoraj jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami 8 tygodniowej suczki. Przyznam, że nigdy nie posiadałam pieska, nigdy za nimi nie przepadałam, ale to się zmieniło. Gala - tak ją wstępnie nazwaliśmy nie jest psem rasowym i nie wiadomo co z niej wyrośnie tak do końca. Czy będzie podobna do matki. Koloru biszkoptowego.
Mieszkamy w domu jednorodzinnym i mamy duże podwórko więc piesek cały czas jest poza domem. Poprzedni właściciele nie byli z nią u weterynarza więc wybieram się z nią w przyszłym tygodniu, trzeba ją z pewnością zaszczepić. Czy kupić jej obrożę przeciw kleszczom ? Bo jeśli chodzi o sprawy zdrowotne to jestem w tym zielona. Nawet nie wiem jaką najlepiej karmę jej wybrać. Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki. Zdjęcie Gali wstawię po pracy. Pozdrawiam.
Gratuluję i zazdroszczę nowego członka rodziny!

A książeczkę macie? Szczeniak powinien być 3 x zaszczepiony - na początek (wiek 4-6tyg)szczepionką typu Puppy, potem (odpowiednio 9-11 i 12-13t.ż) już większym 'koktajlem' chorób.

Czy był odrobaczany? Bo jeśli nie to od tego trzeba zacząć. I jeśli nie był szczepiony nie powinien przebywać z innymi psami, wychodzić na spacery np do parku gdzie jest dużo patogenów. Jedynie do ogródka na siusiu i z powrotem do domu. Na pieska bez odporności czyha wiele paskudnych chorób.

Obroże przeciwko kleszczom zazwyczaj słabo działają(są wyjątki, odpowiednio droższe). Można zastosować kropelki, tylko wtedy pies nie może się kąpać, bo osłabia ich działanie.
__________________
Do what you love. Best.


Edytowane przez sugarfreeee
Czas edycji: 2013-06-21 o 08:03
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 08:13   #4499
sara_N
Raczkowanie
 
Avatar sara_N
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Psy

Książeczki nie mamy, piesek z pewnością nie był odrobaczany i szczepiony. Kontaktu z innymi psami nie ma na spacery jeszcze nie mieliśmy okazji go zabierać. Jakie kropelki byś poleciła przeciwko kleszczom ?
Co najlepiej takiemu szczeniakowi podawać do jedzenie ? I jaką suchą karmę wybrać?

Edytowane przez sara_N
Czas edycji: 2013-06-21 o 08:17
sara_N jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 16:01   #4500
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez sara_N Pokaż wiadomość
Książeczki nie mamy, piesek z pewnością nie był odrobaczany i szczepiony. Kontaktu z innymi psami nie ma na spacery jeszcze nie mieliśmy okazji go zabierać. Jakie kropelki byś poleciła przeciwko kleszczom ?
Co najlepiej takiemu szczeniakowi podawać do jedzenie ? I jaką suchą karmę wybrać?
Na początek najważniejsza jest wizyta u weterynarza, da wam książeczkę, odrobaczenie i terminy szczepień. To jest podstawa, żeby psiak się czymś nie zaraził. Wet powinien odnośnie szczepień wszystko wyjaśnić.
Co do karm to dziewczyny pewnie Ci coś polecą, tutak nie pomogę bo gotuję moim więc tylko co jakiś czas dostają karmę.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.