A ja nazwiska nie zmieniam! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-26, 11:59   #31
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Mój kolega przyjął nazwisko żony, bo swoje miał na prawdę okropne. I jakoś nikt się temu wielce nie dziwił, ani nie bulwersował. W kwestii nazwiska po ślubie nie ma przymusu, więc każdy powinien robić, tak jak uważa i kierować się własnymi przekonaniami.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:04   #32
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez gadunia Pokaż wiadomość
Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Kto jej broni przedstawiac sie w nieoficjalnych sytuacjach (czyli np.spotkanie ze znajomymi albo w jakims towarzystwie) nazwiskiem meza?? Przeciez tu chodzi tylko o oficjalne dokumenty czyli: banki, urzedy itd. Poza tym prawda jest taka, ze o tym jakie nazwisko przyjela beda wiedziec jedynie Ci, ktorym oni sami zechca powiedziec.

Po co sobie utrudniać życie Skoro została przy panieńskim to powinna go używać W końcu z jakiegoś powodu nie chciała nazwiska męża, więc po co kręcić?
W nieoficjalnych spotkaniach, ze znajomymi, raczej nie przedstawia się imieniem i nazwiskiem, a tylko imieniem, a wszyscy i tak będą wiedzieć że to żona np ich kolegi

Opowiem Wam taką anegdotkę dot tematu, bo tak mi się skojarzyło
Mamy sąsiadów znanych wszystkim jako Państwo S. Pewnego dnia, ktoś pyta moją mamę czy się nie orientuje w którym domu mieszka Pani G. Mama wytrzeszczyła oczy, że w życiu o kimś takim nie słyszała. Po chwili widzi jak pytająca osoba wchodzi do domu sąsiadów. Przy najbliższej okazji zapytała o co chodzi (jesteśmy dość blisko z tymi sąsiadami, ale jakoś wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o sobie takich rzeczy) Co się okazało? że Ona ma podwójne nazwisko G-S, ale najczęściej używa tylko jednego członu
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.




Edytowane przez arnama
Czas edycji: 2011-05-26 o 12:11
arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:16   #33
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

tu nie chodzi o sam fakt, tylko o sposób i obnoszenie się z tym... Pierwsza samodzielna decyzja?? to rozumiem, że do ślubu była zmuszana...
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:35   #34
Hawwa87
Zakorzenienie
 
Avatar Hawwa87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5 268
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez gadunia Pokaż wiadomość
A tak w kwestii polskiego prawa: jak kobieta juz wybierze nazwisko jakie bedzie nosic po slubie, to czy potem moze to jakos zmienic? (np wybrala panienskie, ale po 5 latach chce jednak przyjac nazwisko meza, to moze czy nie?). Orientuje sie ktos?
Ja o to ostatnio pytałam w USC. Trzeba napisać wniosek i dobrze go uzasadnić.

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Dobrze kobieto zrobiłaś tak trzymać dalej
Ja nie wyobrażałam sobie zmienić nazwisko (za dużo doświadczenia zawodowego, papierów ect i większość moich klientek zna mnie z panieńskiego nazwiska)więc dołożyłam drugi człon i na dodatek nasze dzieci też będą miały nazwisko podwójne, moje i męża. Przecież dziecko to część mnie i jego to dlaczego nazwisko ma być tylko faceta
Zgadzam się, ale u mnie to, niestety, nie przeszło



Mnie podoba się system panujący w Hiszpanii i Portugalii, gdzie dziecko z automatu otrzymuje podwójne nazwisko, po obu rodzicach. U nas przyjęło się, że kobieta przyjmuje nazwisko męża i inna decyzja czasem spotyka się ze zdziwieniem innych... A przecież to, że biorę ślub, nie oznacza, że staję się kimś innym A tak właśnie bym się czuła, gdybym miała zmienić nazwisko, dlatego w drodze kompromisu wybrałam podwójne.

Chyba dużo czasu musiałoby minąć, żeby w Polsce coś się zmieniło i przyjmowanie nazwiska żony stało się równie popularne i normalne, jak przyjmowanie nazwiska męża.
__________________

Powód do śmiechu dał mi Bóg

Rdz 21,6



Postanowienia 2014:
Czytam 13/25
Oglądam 13/25
Gram 23/50


Razem
Zaręczeni
Szczęśliwa żona
Hawwa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:56   #35
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

te podwójne nazwiska dla dzieci niby mają sens, ale co, gdy taki Nowak-Kowalski ożeni się z Kwiatkowską-Górską? Oni zostaną przy swoich, a ich dzieci jak? Np. syn z takiego związki będzie się nazywał Nowak-Kowalski-Kwiatkowski-Górski? No bez jaj... a może dzieci przejmą po jednym nazwisku rodziców, mających dwuczłonowe? I które nazwisko wtedy wybrać dla dziecka (te, które mamy po swojej mamie czy po tacie)?

Edytowane przez najfajniejsza
Czas edycji: 2011-05-26 o 13:14 Powód: uzupełnienie
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 13:07   #36
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez najfajniejsza Pokaż wiadomość
te podwójne nazwiska dla dzieci niby mają sens, ale co, gdy taki Nowak-Kowalski ożeni się z Kwiatkowską-Górską? Oni zostaną przy swoich, a dzieci jak? Nowak-Kowalski-Kwiatkowski-Górski czy po jednym nazwisku z ich dwóch od rodziców? I które nazwisko wtedy wybrać (po mamie czy tacie)?
no to dzieci będą miały problem
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 13:46   #37
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez najfajniejsza Pokaż wiadomość
te podwójne nazwiska dla dzieci niby mają sens, ale co, gdy taki Nowak-Kowalski ożeni się z Kwiatkowską-Górską? Oni zostaną przy swoich, a ich dzieci jak? Np. syn z takiego związki będzie się nazywał Nowak-Kowalski-Kwiatkowski-Górski? No bez jaj... a może dzieci przejmą po jednym nazwisku rodziców, mających dwuczłonowe? I które nazwisko wtedy wybrać dla dziecka (te, które mamy po swojej mamie czy po tacie)?
kombinacje dowolne, ale w kolejności. Możliwe jest używanie jedynie dwuczłonowych nazwisk. Trójczłonowe i więcej są zakazane.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 14:05   #38
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
kombinacje dowolne, ale w kolejności. Możliwe jest używanie jedynie dwuczłonowych nazwisk. Trójczłonowe i więcej są zakazane.
aha, czyli znów kwestia wyboru, pewnie często kombinowania, co z czym lepiej brzmi itp.

ja akurat wolę nie kombinować, a że mojego nazwiska nie lubię - problem z głowy

Edytowane przez najfajniejsza
Czas edycji: 2011-05-26 o 15:02
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:08   #39
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Ja zmieniłam nazwisko biorąc nazwisko męża , bo nie byłam jakoś bardzo związana z nazwiskiem panieńskim. Tym bardziej, że mąż ma oryginalne, ładne nazwisko Noi nasze dziecko, równieź oczywiście będzie nosić nazwisko męża ( w sumie nasze )

Edytowane przez Karinio
Czas edycji: 2011-05-26 o 14:16
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:09   #40
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Swoją drogą śmiesznie może być, gdyby pani Kwiatkowska-Górska ze swym mężem Nowakiem-Kowalskim miała czworo dzieci: Kwiatkowską-Nowak, Kwiatkowskiego-Kowalskiego, Górskiego-Nowaka i Górskiego-Kowalskiego
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:59   #41
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Najfajniejsza
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 15:08   #42
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:25   #43
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
Twoja decyzja, ja chce nazwisko męża pomimo, że jest bardzo zabawne, chcę, żeby łączyło nas wszystko, zakładamy nową rodzinę której on ma być głową, a dla mnie osoba która zostawia swoje nazwisko jest trochę egoistyczna; bierzesz pod uwagę, że dzieci mogą się śmiać z twoich że rodzice się inaczej nazywają?? że ludzie Was mogą nie odbierać jako małżeństwa??
W mojej szkole mnóstwo dzieci ma rodziców o różnych nazwiskach i nikt się z nich nie śmieje. Skąd takie pomysły w ogóle?

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Owszem jedno takie samo nazwisko ułatwia życie (np w hotelu dostaniecie pokój z oddzielnymi łóżkami) ale tyle ludzi w małżeństwie ma różne nazwiska i jakoś żyją
Byłam z narzeczonym w niejednym hotelu, pomimo różnych nazwisk dostawaliśmy pokój z podwójnym łóżkiem Zdaje się, że decyzja o rodzaju łóżka należy do klienta, a nie do obsługi hotelu.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 20:38   #44
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Ja zostałam przy swoim
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 20:41   #45
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez gadunia Pokaż wiadomość
tyczy się to każdej kobiety, ktora wychodzi za Wlocha i zamierza w przyszłosci przyjac włoskie obywatelstwo. jako obywatel Włoch musisz miec swoje rodowe nazwisko. Te kobiety, ktore nie chca przyjmowac wloskiego obywatelstwa, jak najbardziej moga miec nazwisko meza i panstwo wloskie akceptuje ten fakt. jednak jesli po jakims czasie kobieta z nazwiskiem meza zdecyduje sie na przyjecie włoskiego obywatelstwa to musi wrocic do panienskiego, dlatego tez lepiej od razu zdecydowac sie na pozostanie przy swoim, bo nie wolno funkcjonowac na dwoch nazwiskach w dwoch roznych panstwach, a zamieszanie z wymiana dokumentów (zreszta w Polsce to po raz drugi, bo raz po slubie a potem znow na swoje panienskie) jest zmudne i wkurzajace :/
aha to ona chyba nie ubiega się o obywatelstwo, skoro nosi jego nazwisko, choć na jej miejscu wolałabym mieć swoje nazwisko a obywatelstwo takie jak mąż i dziecko, zwłaszcza że mieszka tam od 10 lat już


najfajniejsza
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 21:01   #46
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez najfajniejsza Pokaż wiadomość
Swoją drogą śmiesznie może być, gdyby pani Kwiatkowska-Górska ze swym mężem Nowakiem-Kowalskim miała czworo dzieci: Kwiatkowską-Nowak, Kwiatkowskiego-Kowalskiego, Górskiego-Nowaka i Górskiego-Kowalskiego
niech żyją permutacje

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
kombinacje dowolne, ale w kolejności. Możliwe jest używanie jedynie dwuczłonowych nazwisk. Trójczłonowe i więcej są zakazane.
w Portugalii jak się podpisują na dokumentach, to mają jakieś 5-6 wyrazów. część z tego to imiona, ale tak brzmią, że ciężko rozróżnić
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:34   #47
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

A ja właśnie wręcz przeciwnie Będę bardzo zadowolona, że ktoś używa mojego nazwiska a nie nazwiska męża (mimo, że jesteśmy dogadaną parą, to każdy pracuje sam na siebie). Nie przeszkadza mi też, jeżeli ktoś napisze mi Państwo M. Nie widzę żadnego problemu, jak ktoś ma się do nas zwracać. Zostawiam to już fantazji znajomych. A właśnie nasi znajomi też nie widzą problemu, tym bardziej że większość z nich żyje od lat bez ślubu (i nie zamierzają brać na siłę, "bo tradycja...") i używają swoich nazwisk. Inni znów zostali przy dwuczłonowych. Ale ja doszłam do wniosku, że jak już się decydować to na coś konkretnie (albo moje albo TŻ). Bardzo podziwiam też mężczyzn, którzy wbrew tradycji i komentarzy ludzi zdecydowali się przejąć nazwiska żon. Niestety nie rozumiem dlaczego do dziś jest to raczej źle postrzegane....
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:42   #48
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Dołączam do grona "niezmieniających nazwiska". Jestem ze swoim bardzo związana i nigdy nie przekonywało mnie nazywanie się inaczej Jestem E.Z. i koniec Poszczęściło mi się tak ,że mój Tż należy do nacji gdzie jest zaakceptowane to, iż kobiety nie zmieniają nazwisk, więc jakby tematu nie ma. Oczywiście dzieci będą z tatusiowym nazwiskiem, a ja sobie zaoszczędzę wątpliwej przyjemności wymieniania dokumentów.

W Polsce kobieta pozostająca przy panieńskim nazwisku jest raczej rzadkością, liczba z dziewczyn z podwójnym jest coraz większa, ale nadal przyjmowanie po mężu jest najpowszechniejsze. Taka jest u nas tradycja i trudno jest dyskutować co jest słuszne. Najważniejsze ,żeby była miłość i zgoda między małżonkami.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 14:25   #49
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Ja bym chyba chciała pozostać przy swoim nazwisku... Jakbym miała dwuczłonowe nazwisko, to prawdopodobnie w żadną rubrykę bym się nie zmieściła
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 14:34   #50
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
A ja właśnie wręcz przeciwnie Będę bardzo zadowolona, że ktoś używa mojego nazwiska a nie nazwiska męża (mimo, że jesteśmy dogadaną parą, to każdy pracuje sam na siebie). Nie przeszkadza mi też, jeżeli ktoś napisze mi Państwo M. Nie widzę żadnego problemu, jak ktoś ma się do nas zwracać. Zostawiam to już fantazji znajomych. A właśnie nasi znajomi też nie widzą problemu, tym bardziej że większość z nich żyje od lat bez ślubu (i nie zamierzają brać na siłę, "bo tradycja...") i używają swoich nazwisk. Inni znów zostali przy dwuczłonowych. Ale ja doszłam do wniosku, że jak już się decydować to na coś konkretnie (albo moje albo TŻ). Bardzo podziwiam też mężczyzn, którzy wbrew tradycji i komentarzy ludzi zdecydowali się przejąć nazwiska żon. Niestety nie rozumiem dlaczego do dziś jest to raczej źle postrzegane....

Ślubu chyba w ogóle nie powinno się brać "na siłę", "bo tradycja"
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 14:45   #51
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
Ja bym chyba chciała pozostać przy swoim nazwisku... Jakbym miała dwuczłonowe nazwisko, to prawdopodobnie w żadną rubrykę bym się nie zmieściła
U mnie imiona 16 liter, 2 nazwiska to byłoby kolejnych 21 liter - dlatego podwójne nazwisko nie wchodziło w grę
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 15:03   #52
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27154571]U mnie imiona 16 liter, 2 nazwiska to byłoby kolejnych 21 liter - dlatego podwójne nazwisko nie wchodziło w grę [/QUOTE]
Ja dwóch imion nie liczę Moje pierwsze jest wystarczająco długie nazwisko tak samo
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 15:41   #53
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

A ja po ślubie przyjmę nazwisko Tż-ta Od kiedy się z nim związałam, wiedziałam, że chcę nosić jego nazwisko i chcę żeby moje dzieci też je nosiły
Dla mnie to naturalne i wcale nie musiałam się nad tym zastanawiać.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 15:44   #54
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Najbardziej w poście autorki uderzyło mnie stwierdzenie, że nie zmienia nazwiska żeby "dać prztyczka" rodzinie TŻta. Jak dla mnie trochę to dziwne podejście...
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:06   #55
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
Najbardziej w poście autorki uderzyło mnie stwierdzenie, że nie zmienia nazwiska żeby "dać prztyczka" rodzinie TŻta. Jak dla mnie trochę to dziwne podejście...
Pewnie, że dziwne. Tak jakby chciała po prostu zrobić komuś na złość
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:23   #56
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę to dziwne podejście...
Musiałabyś poznać rodzinę mojego TŻ..... no i naszą sytuację. Może byś wtedy zrozumiała. Można powiedzieć, że to taka moja mała złośliwość jest ale nie do końca - sama sobie nie robiłabym na złość gdybym nie chciała zostawać przy swoim nazwisku. Relacje między Nami a rodziną TŻ były kolejnym argumentem, żeby zostać przy swoim
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:23   #57
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27155916]Pewnie, że dziwne. Tak jakby chciała po prostu zrobić komuś na złość [/QUOTE]

No dokładnie tak
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:28   #58
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
Musiałabyś poznać rodzinę mojego TŻ..... no i naszą sytuację. Może byś wtedy zrozumiała. Można powiedzieć, że to taka moja mała złośliwość jest ale nie do końca - sama sobie nie robiłabym na złość gdybym nie chciała zostawać przy swoim nazwisku. Relacje między Nami a rodziną TŻ były kolejnym argumentem, żeby zostać przy swoim
No i ok, skoro masz argumenty przemawiające za pozostawieniem swojego nazwiska, to jest zostaw. Tylko po co wątek zakładać? Czyżbyś nie była pewna swojej decyzji i szukała potwierdzenia na Wizażu, że dobrze robisz?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:32   #59
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Ja też nie mam relacji dobrych z rodzicami Tż-ta i cały czas nam robią jakieś problemy, ale to nie jest powód do tego, żeby od razu nazwisko swoje zostawiać. Rozumiem, że Twój Tż to zaakceptował-więc jest w porządku. Osobiście dla mnie takie argument to żaden argument
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:44   #60
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: A ja nazwiska nie zmieniam!

Spotkałam się z opinią, że kobieta która zostawia sobie swoje nazwisko po ślubie, a nie ma firmy, prac naukowych itp. nie jest pewna wyboru męża i nie chce sobie robić za dużo zamieszania ze zmianą nazwiska,dokumentów - ot jakby chciała zawsze się nazywać tak samo w razie gdyby się to rozpadło też nie będzie musiała zmieniać dokumentów i zawiadamiać każdego o zmianie nazwiska...

Wywnioskowałam z tego, że ja jestem pewna wszystkiego... nazwisko zmienię lub wezmę dwuczłonowe tego nie wiem... mam jeszcze trochę czasu do namysłu ale niewiele ;-) a zamotka może być niezła, bo po ślubie będę bronić mgr ale to nie argument, przecież obrona, formalności to chwila.. w końcu po coś dostanę ten akt ślubu chyba na takie sytuacje... a nazwisko będę mieć już zawsze takie jakie chcę

A autorka faktycznie zabrzmiała jakby chciała zrobić na złość, jakkolwiek by tego nie tłumaczyła, że tak nie jest, a oni założą nową rodzinę i w życiu nie powiedziałabym, że nazwiska nie zmienię bo nie chcę się nazywać ja rodzina TŻ, bo on jest jej częścią oni go wychowali i to dzięki nim jest on takim wspaniałym człowiekiem i choćby za to należy się im szacunek.
Pod nowym nazwiskiem będę tą samą osobą, tylko mężatką bez zmiany nazwiska też ale liczy się powód, argumentacja "bo tak, bo nie" do mnie nie przemawia

Edytowane przez izotropia
Czas edycji: 2011-05-27 o 16:45
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.