Doradzcie, Pomozcie, Prosze ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 10:55   #1
EveMW
Rozeznanie
 
Avatar EveMW
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraina czarow
Wiadomości: 695

Doradzcie, Pomozcie, Prosze !


Wiem ze watek odstawianie tabletek juz byl, ale tam czytalam glownie o kobietach ktore chca zajsc w ciaze.

Ja harmonet biore juz ponad 2 lata i chcialabym zrobic przerwe, poza tym chyba zaczynam odczuwac skotki brania tabletek - bol jajnikow.

Bardzo sie boje odsawienia tabletek naczytalam sie o tym jakie sa skutki odstawienia tabletek: bole brzucha, plamienia, i pogorszenie stanu skory a przy tym baardzo dlugi czas trwania okresu.

Jak to wyglada w rzeczywistosci ? rzeczywiscie tak zle kobieta przechodzi moment odstawienia tabletek ?

Chcialabym juz z nimi skonczyc ale boje sie tego jakie moga byc tego skutki
__________________
Wszyscy się odchudzają, odchudzam się i JA !

63kg (10.09.2008) - 62kg - 60kg ------> 58kg

Zapuszczam włosy
EveMW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 11:01   #2
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Doradzcie, Pomozcie, Prosze !

EveMW każdy organizm jest inny i nie można jednoznacznie powiedzieć czy rzeczywiście takie objawy wystąpią! Tak naprawdę nie dowiesz się, jeśli sama się nie przekonasz! Ja też już zapoznaję się od dłuższego czasu z wszystkim co dotyczy antykoncepcji hormonalnej i zamierzam zacząć ją stosować, ale też się boję ze względu na skutki uboczne! Jednak chyba spróbuję choćby ze względu na problemy z miesiączkami! No cóż trzeba się po prostu o tym samemu przekonać! Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:13   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Doradzcie, Pomozcie, Prosze !

Naczytałam się trochę o tych skutkach i w szoku byłam, bo żadnego problemu z ww. u siebie nie zaobserwowałam. A odstawiałam tabletki kilka razy.

Jedna ważna sprawa przy odstawieniu po długim czasie - trzeba być pod kontrolą lekarza. Bardzo często zdarzają się w pierwszych cyklach torbiele jajników, dobrze by więc było, żeby kontrolować się potem dość regularnie. Mnie ta przypadłość też spotkała, przy trzecim odstawieniu. Poza tym nastąpiła burza hormonalna, ciągła ochota na seks, obfity śluz. Pierwsze dwie odstawki nastąpiły niemal bezobjawowo.

Moja skóra się nie zmieniła, waga też nie, nic mnie nie bolało, nie miałam żadnych plamień.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.