odciski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-31, 16:14   #1
kasialb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 296
GG do kasialb

odciski


Witam, mam pewiem problem ze stopami. Mam strasznie zniszczona skóre po odciskach. Skóra jesr troche pożółkła, wyschnięta i odchodzi mimo, iż odciski miałam ponad miesiąc temu. Co mam zrobić aby zaleczyć te odciskowe 'blizny' ??
kasialb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 21:38   #2
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: odciski

Ja niestety nie mam pojęcia jak usunąć takie nieprzyjemności. Sama jestem ciekawa jak to zrobić, bo mam parę blizn po niewygodnych butach.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 06:28   #3
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: odciski

Jest taki kremik SVR, z serii xerial czy jakoś tak, ostatnio dostałam próbki, ale jeszcze nie testowałam... Według pani w aptece zmiękcza właśnie taką zrogowaciałą skórę po odciskach itp.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 22:20   #4
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: odciski

Dziewczynki polecam Wam produkty firmy Scholl.

Ja stosuje: Rough Skin Remover, Mousturising i Hirsch Talg (cięższy wiec używam na noc jak chcę mocniej odżywić i zmiękczyć skórę stóp).

A wczesniej moczę w roztworze soli Regis do stóp lub Scholla (ładniej pachnie, jakość ta sama cena nie bardzo).
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 14:10   #5
kasialb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 296
GG do kasialb
Re: odciski

Dziękuję za Wasze porady
kasialb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 10:54   #6
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: odciski

Podbijam watek!!!
Jakis czas temu na stopie zaczely robic mi sie odciski(nie mylic z pęcherzami!!!) i za nic nie chca zejsc!!! Próbowalam juz roznych metod- przykladania cytryny na noc, jakiegos lakieru i nadal nic!! No moze skore troche zmiekczylo, ale poza tym to nic Bol jest straszny! Nie moge chodzic na boso bo tak boli!! i piecze bardzo!! Najgorsze jest to, ze nie zrobily mi sie one od rzadnych konkretnych butów, bo chodze w roznych i sa wygodne!!
Juz nie wiem co robic... Moze macie jakies sposoby?Duzym utrudnieniem jest to, ze odcisk jest naprawde gleboko pod skora...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:45   #7
Ki@
Raczkowanie
 
Avatar Ki@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 273
Dot.: odciski

Niestety mam podobny problem... Bolą jak cholera zwłaszcza, że mam je pod stopą. Gdzieś czytałam, że pomaga urynoterapia (20 min. dziennie moczyć w sikach - uhhh bleee), ale jakoś nie mogę sie na to zdecydować. Rodzinka namawia mnie na dermatologa... Mój tatko też miał kiedyś wycinanego i mówił że sam zabieg nie jest strasznie bolesny, a potem szybko się goi... Sama nie wiem... może się zdecyduję.
Ki@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 18:59   #8
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: odciski

Odciski najlepiej usuwa się frezarką... u pedikiurzystki. Odciski bolą aż tak bardzo bo się robi taki jakby "koreczek" w skórze (zrogowaciała skóra, w kształcie stożka), którzy wywołuje nacisk z zewnątrz (podłoże+waga ciała) i od wewnątrz (kość). Trzeba ten "koreczek" wyjąć/wydłubać/wyciągnąć bo inaczej będzie się odnawiać. Dodatkowo, trzeba wtedy zacząć nosić żelowe wkładki do butów, które zmniejszą ucisk od zewnątrz, przez co odcisk się nie odnowi. Oprócz tego trzeba używać kremu zmiękczającego naskórek. Nie wolno ich bagatelizować, bo same nie znikną Będą się pogłębiać, więc ból będzie coraz większy.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.